PEEDIKBBURTEH. StMENGDE BERIGHTEN. Ingezonden Mededeelingen 8URGERL1JKEN STAND. Laatste Berinhtaa. wacht, Vrijw. Landstorm en schietvereeni- ging: le prijs L. A. de Jong 43 p.; 2e prijs R j. Scheele 43 p.; 3e prijs A. Verras 42 p.; 4e prijs C. J. Schelstraete 41 p.; 5e prijs P. A. Galle 40 p.; 6e prijs P. Scheele 40 p.; 7e prijs W. Polderman 39 p.; 8e prijs J. Horn- mes 39 p.; 9e prijs Minnilc Sr. 39 p.; en lOe prijs Ch. de Cooker 39 p. (jm de medaille van den Commandant van den Vrijwilligen Landstorm moeten nog kampen de heeren L. A. de Jong en R. J. Scheeie (Burgerwacht)C. J. Schelstraete en j- Homines (Vrijwillige Landstorm); en MinnikSr. (Schietvereeniging). De wedstrijden om de medailles hebben morgen (Zaterdagmiddag) plaats. terwijl morgenavond ten stadhuize de uitreiking der prijzen zal plaats hebben door den heer J. Huizinga, burgemeester onzer gemeente. ,,DE VOLHARDING". De gisteravond door de muziekvereeni- ging ,,De Volharding" gegeven soiree werd een groot succes. Er was veel belangstelling, zoodat de bovenzaal van het ..Hotel des Pays-Bas'' geheel bezet was. En er is veel genoten. Door het orkest werd op verdienste- lijke wijze een programma, hoofdzakelijk bestaande uit lichte muziek uitgevoerd, ter wijl door een groep dames en heeren werd uitgevoerd het kluchtspel in drie bedrijven „in hypnotischen slaap"'. Het was een aan- houdend lachsucces, waaruit voldoende blijkt, dat men zich algemeen amuscerde. De handeiing leidt dan ook tot buitengc- mcen comische verwikkelingen. De verschil- lende rollen waren gaed bezet en zonder op de andere iets at te dingen. mag zeker ge- zegd worden, dat het comisch gedeelte voor- al tot zijn recht kwam door de uitbeelding van Ignaz Doll. Bij velen is voorzeker het verlangen naar meerdere zulke genotvolle avonden gerezen. Ondertusschen zat er, toen het program ma was ai'gcwcrkt bij de aanwezigen een vtoede stemming in en hield een geanimeerd bal velen nog geruimen tijd bijeen. AKTE-EXAMEN L. O. Tot deskundigen bij het examen voor de akte 1. o. te Middelburg zijn beoemd: Voor taal en lezen de heeren C. Weeda, Middelburg; C. de Kok, Oosterland; J. Ster- ringa, Middelburg; D. A. van Houte, Axel; en tot plaatsvervanger Th. M. Overmaet, 1 jzendijke. Voor rekenen de heeren: R. van den Welle, K. Dekker; en plaatsvervanger H. Jongepier, alien te Middelburg. Voor teekenen en schrijven de heeren H. R. Karstel, Zuiddorpe; J. Vreeken, Middel-* burg; en plaatsvervanger L. Meijmans, Vlissingen. v'oor aardrijkskunde de heeren H. Koel- mans, Ter Neuzen; K. Huizinga, Middel burg; en plaatsvervanger P. H. van Leuven, Middelburg. voor gescliiedenis mejuffrouw M. M. Jun- gius, Micideiburg; de heer P. van der Have, Zienkzee; en plaatsvervanger D. j. Remeijn, Goes. Voor kennis der natuur de heeren: F. Maijs, Goes; A. de Smidt; C. Hack; J. K. van Dru- nen, alien te Middelburg; plaatsvervanger M. T. van Staalen, Dreischor. Voor onderwijs en opvoeding de heeren j. G. Nijk, Middelburg; G. Jurrij, Vlissingen; en plaatsvervanger j. E. van der Slikke, Vlissingen. Voor zande heeren A. Lijsen, Middel burg; G. tea Brink, Koudekerke; en plaats vervanger A. van Os, Middelburg. Voor vak j (vrije- en ordeoefeningenj mejuffrouw A. S. Beugel; en de heer W. de Graaf, t« idea te Middelburg; plaatsver vanger A. Kieviet te Oostburg. Voor v. k k (nuttige handvverken) mejui- trouw M. j. de Haan, Middelburg; mevrouw J. M. van den DoolVan der Harst, Goes; en plaatsvervangster mevrouw E. van 't HoffSchrerer, St. Laurens. Aange neld hebben zich 58 mannenlijkc en 47 vrouwelijke candidaten. DE NIEUWE HUURWETTEN. Zooals reeds is aangekondigd, treden op heden, i April, de gewijzigde en nieuwe iiuurwetten i n werking. I-"i piaatsen waar eene huurcommissie is ge.estigd, was vcrnooging van iiuur ai- le^. geoorlooid met testemming der com- j iians mag de huur zonder haar toe- stemm, lg worden verhoogd: tor eej. befiragl van "20 pet. boven den It': an 1 januari 1910 van. wonir.gen d.e ui de hoofakom van Ter Neuzen wa ren verhuurd *voor ten hoogste 15 per week en daar buiten voor ;en hoogste 14 per week en mogen tot een vertioo- ging met 10 pet. boven den huurprijs van 1 jaiiuari 1013 worden verhuurd de wonin- gen die op 1 Januari 1916 waren verhuurd voor resp. meer dan 15 voor de hoot'd- kom van Ter Netpzen ot meer dan f4 daar buiten; voor woningen die op 1 Januari 1.1 nog niet waren verhuurd, doch waarvari later schatting van den huurprijs heeft plaats gehad is deze regeling eveneens van toepassing. Zonder toestemming der Huurcommissie mogen niet worden verhoogd de huren van na 1 Januari 1916 gebouwde wonin gen, waarvan zijn uitgezonderd de wonin gen die door vereenigingen met rijkssteun zijn gebouwd. Was vroeger alleen het „bedingen" eener hoogere huur, die niet door de Huurcommissie was goedgekeurd siraf- baar, thans wordt ook het ,,aannemen" can een hoogeren dan den geoorloofden huurprijs strafbaar gesteld met hechtenis van ten hoogste 1 maand ot eene geld- boete van ten hoogste f 1000. Dat^ feit is strafbaar in vvelken vorm ot onder vvel- ken naam men meer zal aannemen dan de geoorloofde huurprijs bedraagt. De Huurcommisiewet is ook niet van toe- passing op woningen die verhuurd zijn met bouw- of weilanden, kweekerijen, teel- landen e.d. Voor de beoordeehng ot zoo- danig perceel al ot niet onder de wet valt heeft men zich de vraag te stellen, ot de woning hoofdzaak van het ver- huurde uitmaakt, dan wel een onderdeel daarvan is, zooals zulks b.v. bij een boer- derij het geval is. Ook is de wet niet van toepassmg op woningen, vvaarvoor de bouwvergunning is verleend na 31 December 1919. De bevoegdheden der Huurcomrrussies inzake vernietiging van huuropzegging en iiet v erlengen van huurovereenkomsten blijven onverkort. Ook alle onder-huur valt onder de be- palingen van de Huurcommissie- en de Huuropzeggingswet. Voorts is aan de Huurcommissie ook de beyoegdheid verleend, maatregelen te treften ten opzichte van woningen in wel- ker bewoning niet op ernstige wijze is voorzien. HOTELHOUDERSBEDRIJF. In eene te Vlissingen gehouden vergade- ring is opgericht eene afdeeling Zeeland van „Horecaf", Nederlandschen Bond van Werk- gevers in hotel-, restaurant, cafe en aanver- wante bedrijven". In het voorloopig bestuur hebben zitting de heeren J. C. Bindels, Vlis singen; H. J. Molhoek, Goes; H. Spinhof, Ter Neuzen; en B. J. Westenburger, Dom- burg. DE N.IJ.T.E.M. In de Woensdag gehouden vergadering van het comite voor de N.IJ.T.E.M. te Middelburg, bleek, dat reeds verschillen- de stands zijn gehuurd en dat ook door andere firma's nadere inlichtingen en plat- tegronden zijn gevraagd. Aanbesteding heeft plaats gehad van het uitsluitend recht om op de tentoon- stelling te fotografeeren. Dit werd gegund aan de hoogste inschrijfster, de fimia E. Helder en Zonen. Met groot genoegen werd vernomen, dat de mogelijkheid bestaat, dat de za- len van het Kunstmuseum voor de "be- zoekers van de tentoonstelling overdag geopend zullen zijn, zoodat men naast Nijverheidsproducten ook kunstproducten zal kunnen zien. Medegedeeld werd, dat dank zij de wel- willende tusschenkomst van den burge meester de entreeprijzen met inbegrip van de stedelijke belasting zullen kunnen wor den afgerond op 50 en 70 cent. Over verschiilende onderdeelen werden uitvoerige discussies gevoerd, die echter geen van alle tot een detinitiei be- sluit leidden, daar nog nadere inlichtingen moeten worden ingewonnen. Woensdag 13 April komt het comite weer bijeen. VOETBALLEN. ZAAMSLAG. Op den tweeden Paasch- dag werd alhier een wedstrijd gespeeld tusschen Blauw-wit van Kloosterzande en Juliana, 1 van Zaamslag, om eene zilveren medaille aangeboden door den heer R. de Krijger. De uitslag was 31 in het voordeel van Juliana. De wedstrijd werd opgeluisterd door het muziekgezelschap „De Volharding". BOSCHKAPELLE. In de vergadering van den R.-K. Boeren- bond werden de nieuwe statuten en het nieu we huishoudelijk reglement, een en ander in verband met de aansluiting bij den N. C. B., onderteekend. Het nieuw gekozen bestuur bestaat uit de heeren: J. Truijman, vcor- zitter; P. A. Mangnus, onder-voorzitter; P. A. de Maat, seeretaris-penningmeester; P. A. StallaertPerdaen; Jos. van Damme en P. Ongenae, leden. De jeugdige zoon van A. L. alhier, viel zoodanig van zijne fiets, dat hij bcwusteloos in eene woning moest worden binnerfge- dragen. Toen hij bijgekomen en gereinigd was, bleek geiukkig, dat slechts eenige schrammen aan het gelaat de overige ge- volgen van zijn val waren. Enkele maanden geleden vertrokkei- eenige ingezetenen naar Canada, om er het brood te gaan verdienen. Hunne berichten zijn van dien aard, dat weer eenige Boschkapellenaars, waarbij een of twee met huisgezin, de zee oversteken, om ook in Canada hun geluk te beproeven. ST. JANSTEEN. Het nieuw opgericht fanfarekorps alhier, dat riiettegenstaande zijn kort bestaan reeds :ot veover onze grenzen bekend is, zoodat er zelfs in het Dagblad van Noord-Braban-, otschoon op eene ietwat kieinzielige, ver- dachcmakenae wijze gewag gemaakt werd, gat 27 en 28 dezer een concert, dat m ieder z;cm schittererid mag genoersd worden. rei v/ijDinsuaguvond het voorloopig be- ituur e-had aa:. donaieurs, eere- en leden een gezeiiigen avond te I cunrien aanbieden. Alle orie de avonden, was het lokaa! var, •»er cafe „De Kroon propvoi, met een dank- baar en een zeer net publiek, dat met voile aandacht en blijkbaar diep onder den tr. druk het drama Pierre de Galieboef" vo:g- de, en hoewel een drietal voordrachten en het blijspel: De grenswacht op de zilveren bruiloft'de lachspieren geweldig in bewe- ging brachten het volstrekt den executanten niet hinderlijk maakten. Bij den aanvang der uitvoering bracht cie fanfare een paar rnarschen en een ouvertnre ten gehoore, welke nummers vlot, accuraat, en den korten tijd van haar bestaan in aan- merking genomen, met gevoel werden ge speeld. Het publiek was er dan onzeer over voldaan en zij, die zich muziekRennezs mogen noemen spraken er hunne bewonde- ring over uit en brachten lot aan den heer Eeckhout, muziekleeraar te Hulst en dircc- teur der jonge fanfare alhier, voor zijne bekwame en degelijke leiding, en het voor loopig bestuur bekende openlijk, dat het bij zijn keuze van een directeur, in den heer Eeckhout niet vergist had en het hun groot genoegen deed, dit te kunnen constateeren. Hier past ook een woord van dank aan de werkende leden, die zoo trouw de repe- tities volgden. Het drama „Pierre de Galeiboef" was in goede handen. Behoudens enkele foutjes (waar worden onder dilletanten geen fouten gemaakt?) werd dit zware drama zeer goed vertolkt. Natuurlijk er zijn altijd menschen, die wat te vitten hebben, maar men moet altijd denken „de beste stuurlui staan aan wal." ,,Jan Ongeluk", „De Lachebek" „De twee Dandys", en voornamelijk het blijspel „De grenswacht op de zilveren bruiloft", waarbij Krelis Stumpel zijn rol zoo meesterliik speelde, brachten de lachspieren danig in beweging. De voorzitter van het voorloopig bestuur, de heer A. Eggermont, dankte het geachte publiek voor zijn talrijke opkomst en waar- dige houding tijdens de uitvoering, braciu hulde aan donateurs en eere-leden voor hun verleenden steun, spoorde aan tot voortdu- rende medewerking, vooral op financieel gebied, en sloot daarna de heerlijke bijeen- komsten, onder daverend applaus van het publiek, dat ten hoogste tevreden huiswaaHs keerde, onder een hartelijk ,,Tot weerziens!" aan de jeugdige fanfare. Zondag 3 April 1921. Our. ere for meer tie Kerk. i Vlooswjjkstraatj. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., leeskerk. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 1 April 1921 de voigende vonnissen uitge- sproken: A. D., oud 24 j., kantoorbediende bij de Post en Telegraaf te Ter Neuzen, gedeti- neerd te Middelburg, is wegens verduiste- ring in dienstbetrekking veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek der preven- tieve hechtenis. G. A. V.. oud 23 j.pandbouwer te Stekene, is wegens overtreding der rijksbelastingen veroordeeld tot /50 boete of 50 dagen hecht. H. J. d. V., oud 35 j., broodbakker te Doel, is wegens alsvoren vrijgesproken. R. C. L., oud 37 j., werkman te Sluis, is wegens alsvoren veroordeeld tot/25 boete of 25 dagen hecht. R. B. P., oud 35 j., landbouwer te Kem- seke; Fr. R. P., oud 22 j., landbouwer te Kemseke, zijn wegens alsvoren ontslagen van rechtsvervolging. M. L. S„ oud 38 j., vrouw van P. S., te St. Jansteen, is wegens alvoren veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hecht. KANTONGERECHT TE TER NEUZEN. Leerplichtwerovertreding. Open bare Dronkeuschap. Oriieverbtorint; m Rroukenschap. IJkwei. Voertuig zonder licht. Motor- eu Rijwielwet en Reglement. Fietsen zonder bel. Fietsen met gekleurde zijglazen. Fietsen zonder lichr. Vrijeesprokrn. Outslag fan rechtsvervolging. Teruggave bevolen aau de ouders zonder straf. TEQEN VERMOEIDHE1D. Het ltaliaansche medische tijdschiift „Sa- liita' wijclt een artikel aan den ergsten vijand van den mensch: ,,de vermoeidheiu na de dagtaak." Het blad zegt, dat er niets beter is dan op het oogenblik, dat na voi- braohte dagtaak die vermoeidheid te voor- sehijn komt, zich tot ontspanningtedwingen. Een warm bad en tien minuten rust in een donker gemaakt vertrek, zonder te lezen, re praten of te peinzen, is een rust voor gees; en iichaam. Men kan in het niet te warine bad een theelepel ammoniak doen en alvo- rens men het bad verlaat, de koude kraan even opendraaien, opdat de iets koelere wa- tertemperatuur voldoende verfrischt. Daar na afwrijven met een ruwe handdoek. Hard wrijven stimuleert de bloedcirculatie. Een kleine kop bouillon na het bad is gezona, daarop volge rust. Men denke er aandat het haar der vrouw bij het rustnernen vrij uit moet hangen, de haarwortels moeten ontspannen. Bij sommige vrouwen werkt haarborstelen rustgevend en in zulke gevallen kan men duchtig den borstel hanteeren; indien het hoofd echter gevoelig is vermijde men bo» steien. Bij het weder aanxleeden schoone kousen een vereischte. Warm boor- water is verkwikkend voor de oogen. Vooral verrniide men ook vermoeide voe- ten, want vermoeide voeten maken een ver- moeid mensch naar gezicht en houding. Een louwwater voetbad, vijf minuten lang, in wa ter, dat tot over de enkels reikt, is verfris- schend, een weinig gewoon zout er bijge- voegd kan de werking versterken. De voe ten moeten evenwel voor het afdrogen in gewoon water afgespoeld worden. Wanneer men dit nalaat worden de voeten met ruw- heid bedreigd. Men begaat een groote fout door te zeer de aandacht te wijden aan het gelaat. Men is spoedig geneigd, dat alleen op te kwikken, maar per slot van rekening maakt men de zaak daardoor nog erger. KEUKEN-INSPECTRICE. 't Is in Amerika, dat men dit nieuwe be- roep heeft gecreeerd. In Cincinnati is een zekere Mevrouw Jo nes tot keuken-inspectrice benoemd. Haar taak is niet zoo veelomvattend, dat zij alle keukens moet mspecteeren, neen, zij Houdt alleen toezicht op die der hotels, restaurants en der openbare eethuizen, waar de gast nu eenmaal niet in staat is om zelf eenige con- trole uit te oetenen. Mevrouw Jones inspecteert potten en pan- nen en de kwaiiteit der grondstoffen en doet nu hier aan daar een inval om te zien, ot het koken op hygienische wijze geschiedt. De gemeenteiiike keuken-inspectrice, zegt 1 "en, is thans de meesi gevreesde arnbtenaar van geheel Cincinnati. EEN VISCH-DRAMA. Een Central News-correspondent ver- neentx uit Alaska bijzonderheden omtrent een grooi visch-drama waarbij millioenen haringen het leven iieten door plotseling ingetreden vorst. De kapitein en bemanning van het stoom- schip „Northwestern" deelden mede, dat het drama zich afspeelde in Klawackbaai, Prins van Waies-eiland. De haringen waren Haar in zulke scholen saamgestroomd, dat ae bovenste lagen bijkans boven het water uitstaken. Toen trad opeens de vorst in en vormden zich ongeveer zes inches ijs. Mil lioenen haringen trachtten de haven uit te komen naar voile zee voor zij zouden wor den ingevroren. Toen de ..Northwestern" daar aankwam was de eb ingetreden en twintig, vijftig voeten ver langs het strand en honderden voeten zeewaarts, lagen over mijlen atstanu millioenen bevroren haringen. Gedurenae eenige dagen zameiden de Dewoners der streek de visch op voor den zomer, doch de mesa verminderde daarmede schijnbaar niet. Het schip had moeite door al die haring- massa s heen te varen. Dit vischdrama is ook een drama voor de visscherij in die buurt, met name voor Canada. EEN WHISKY-BAD. Te Greenville in Zuid-Carolina (V.S.) was de politie er achter gekomen dat zich in een der deftigste stagswijken, ten huize van zekeren George Hall, een geheime .whisky-distilleerderij bevond. Van de distiiieerderij werd het vocht door buizen naar een badkuip gevoerd. Onverwacht deed de politie een inval, maar niet zoo onverwacht, ot Hall had zijn maatregelen genomen. Toen de po- iitiebeambten, trots de protesten van den heer Hall de badkamer binnendrongen, was mevrouw, Hail juist bezig zich te baden. De beambten wilden zich onmid- dellijk terugtrekken, doch een eigenaar- dige iucht in het vertrek, die aan whisky herinnerde, bracht hen er toe een nader onderzoek in te stellen. Toen bleek, dat mevrouw een whisky-bad genomen had, in de hoop op deze wijze de' politise te kunnen misieiden. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten veratitwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacieur! In de in het nummer der Ter Neuzensche Courant van 30 Maart voorkomende land- bouwberichten, staat een alinea, die met juist is. Er werd n.l. gezegd, dat er naar paarden geen vraag meer is. Nu is dat niet zoo, er is betrekkelijk veel vraag, doch er is onder de handelspaarden zoo'n oprui- ming gehouden, dat het thans bijna ondoen- lijk is aan opdrachten van eenige beteekenis te voldoen. Ook wat de vermindering van besteede prijzen betreft, is dit met de waar- heid in strijd, deze zijn zeker niet minder, eer hooger, dan ze geweest zijn. Wie Uw berichtgever is weet ik niet, doch als deze mij goede handelspaarden in be- langrijk aantal voor de door hem genoemde mindere prijzen aan de hand kan doen, dan zal hij mij daar een dienst mee bewijzen. Ter Neuzen. A. DE FE1JTER. INSPECTIE DER DIRECTE BELASTINGEN ENZ. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat o.m. met ingang van 1 Mei a.s. wordt ingesteld eene inspectie der directe belastingen enz. te Hulst, waarbij worden ingedeeld een deel der thans tot de inspectie Ter Neuzen be- hoorende gemeenten, terwijl tot inspecteur aldaar is benoemd de heer C. W. Vreede thans tijdelijk toegevoegd aan het hoofd der inspectie te Rotterdam. MONARCHIE IN HONGARIJE LONDEN. Volgens berichten uit Boeda- pest heeft Horty aan den ex-keizer Karel he* gezag overgedragen. De monarchistische troepen hebben Karel tot Koning van Hon- garije uitgeroepen en rukken op naar Boe- dapest. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 30 Maart. Belg. s.s. Rogier, 8535 M3„ ledig, van Rotterdam voor Gent. Belg. s.s. Baron L. Donny, 763 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Eng. s,s. irwell, 2944 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3„ stukgoed, van Manchester voor Gent. Eng. s.s. Bortwick, 3182 M3„ stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 31 Maart. Belg. s.s. Clara Zelck, 5962 M3., ledig, van Londen voor Gent. Amerik. s.s. Chariot, 10033 M3., gasoline, van Antwerpen voor Gent. Grieksch s.s. Katina, 775 M3., ledig, van Little Hampton voor Gent. Zweed. s.s. Regulus, 2626 M3„ hout, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Fransch s.s. Argonne, 5986 M3., ledig, van La Rochelle voor Gent. Van 30 tot 31 Maart zijn langs de Mid- densluis alhier 26 binnenvaartuigen op- en 34 afgeschut. HfervKrrntle KerJc. Ter Neuzen 9i u., Ds/Oreusaz. *2 u., Ds. A. Tim- merman, bediening van den H. JJoop en Gebedsure voor tgewas en sa.vonds 5J u., Pastor B Henfeij. Beslissende tijden voor Ouifcchland. Sluiskil. 9J u., en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u Pastor Benfeij. van Dortmund, 2 u., Ds. Raams. Zaamslag. 9 u, Ds. G. van Dis, 2 u., Ds. J. J. U. Visch, van Gent. Axel. 9| u., Ds. J. J. II. Visch, van Gent, 2 u., Ds. ,1. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9$ u.. Ds. 11. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos Hulst. 10 u., Ds. llermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. <ffT*/crm*!€irUfi Ker/etn Hoek 9 u. en 2 u.. Ds. H. v. d. Wall. Zaamslag. 9 a. rr, 2 u., Ds. L. de Bruijne. G\erefermeer<l'- firmeente Oud-Gereform eertle f/emetmte (Vlooswijkstraat.i Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en bi u., leeskerk. L/Okaal „JEben- HaSzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5J u., Evangelisatie. JS. S. ILerkdieneten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8.f en 10 uui 'sNamiddags om half drie Lof. Uitspraken van 25 Maart 1921. Veroordeeld zijn ter zake van P. d. F. te Axel, tot eene boete van f 10 subs. 20 dagen hecht. H. K. te Axel, tot edne boete van /20 sub*. 40 dagen hecht. G. S. te Ter Neuzen, hij le herh. 3 maal gepleegd. tot 3 boeten van J 15 subs. 3 maal 30 dagen hecht. J. 8. te Ter Neuzen, 3 maal gepleegd, tot 3 boeten van 15 subs. 3 maal 3D dagen hecht. P. S. te Ter Neuzen, tot eene boete van/15 subs. 30 dagen hecht. C. d. D.; .1. M. J. P.: - L. H. v. d. A. B. 1. D.W. I.D. .1. F. 't H.; J. W. I', d, R., alien te Ter Neuzen, ieder tot eene boete >an J 15 subs. 30 dagen hecht. voor ieder. P. G. te Ter Neuzen. tot eene boete van f 10 ubs. 20 dagen hecht. P. M. d. K. te Ter Neuzen. bij le herh., tot eene boete van 15 subs. 3J dagen hecht. P. F d. W. te Sas van Gent, tot eene boete van van f 5 subs. 10 dageu hecht iA. d. L. te Sas van GentR. R. te Leeuwarden H. G. te Westdorpe; H. C. te LobithB. 41. e lloedekenskerkeH. L.. zvvervendeK. B. ;.e Bouchaute en J. R. te Seizaete, ieder tot eene oete van /15 subs. 30 dagen hecht. H. C. te Gent, tot eene boete van f 5 subs. 10 ageu becht. K. v. d. U. te Oost Fecloo, tot eene boete van f 15 subs. 30 dagen hecht. M. V. en P. v. D., betden te Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 15 subs. 30 dagen becht. voor ieder •I. .1. H. te Westdorpe, tot eene boete van f 5 subs. 10 dagen hecht., met verbeurd verklaring van bet gewicht. M. G. B. te Ter Neuzen J. D.K. d. V. .1. Z en C. v. O., alien te Axel, ieder tot eene boete van 15 subs 30 dagen hecht. voor ieder. P. d. N. te Zuiddorpe;1- L. i. C. G. en R. C. F. d. Al., beiden te Sas van Gent, ieder tot eene boete van f 15 subs. 30 dagen hecht. voor ieder. P. P. A. D. te Ter Neuzen. tot twee* boeten, een van 2j subs. 50 dagen becht. en een van f 10 Subs. 20 dagen hecht. J v. d. L. te Seizaete. tot eene boete van f 25 subs. 50 dagen hecht. E S. te Seizaete, tot eerie boete van 5 subs 10 dagen hecht. i£. 11. te Bouchaute, tot twee boeten, een van 5 subs. 10 dagen iiecht. en een van 15 subs. 30 dageu hecht. H. A. v. O., tot eene ftoete van 10 subs. 20 dagen hecht. J. A. M. B. en E. v. d. V.. beiden te Assenede; A. M. te WatervlietA. S. en E. D., beidon te BasseveldeG. S, te Ertvelde en C. v. M. te Bouchaute. ieder tot eene boete van 5 subs. 10 dagen hecht. voor ieder. M. F. J. L.C. W.; A. N.1. d. ,1.; -- L. S..1. t G.. alien te Ter Neuzen O. E. V. en J. d. R., beiden te Sas van Gent J. d V. en G. O., beiden te ZaamslagF. G. te Hoek A. .1. V. te Westdorpe; S. R. te Philippine; J. N. B. en A. R., beiden te Axel, ieder tot eene van f 5 subs. 10 dagen hecht. voor ieder. R. P. v. d. V. te Axel, tot eene boete van f 5 subs. 1 maand tuchtschool. A. v. d. V.; C. H.D. E.H. Ph.; J. E., alien te Assenede; Th. V.; R. v. V. L. B., alien te WijchelG. V.E. d. C. T. v. R.R. d. C. en J, S., alien te Wachtebeke A. E te Bouchaute C. N. te BasseveldeL. s te Everghem .1. R. A. I.; A. P P. d. G. V. C.J. d. R.M. d. W. en F. d! C., alien te Seizaete, ieder tot eene boete van f 5 subs. 10 dagen hecht. voor ieder. F. D.; W. R.; P. H. G.; J.W.: G.v. d. K.P. G.P. J. v. A.; P. F. A. V. en J. d. I., alien te Ter Neuzen; PR.; P. d.F. C. F. I).; J. E v. D.P C. v. B.P. D. I. J. S.P. ,1. V.; P. D.; P. D.; A. S.S. K en C. 11, alien te Ax>-1J. v. D. M. d. P.G. M.D. A. (1.I. 0. I), v. 9-J D. J. en A. I... alien teJHoek P. d. V. F. ,1 d. R. en G d. 11., alien te Zaamslag; P* A. .I. M.; M. .I. v. 0. en S. M. d. N., alien te Philippine A. F. V.; L. V. L F.C. en C. L. G. d. N., alien te Sas van Gent; V. K. te Westdorpe E. O. d. M. en C. L. S beiden te Seizaete; M. A. d. B. te Gent; A. d. 1'. te Assenede; F. d. K te Stekene i. F. M. C. te Bouchaute; J. S. te Veldhoven; D. S, te Everghem C. A. v. V. en P. B. alien te Oost- Eecloo, ieder tot eene boete van f 10 subs. 20 dagen hecht. voor ieder. W. P. te Ter Neuzen; A. v. C. en Abr. v. C., beiden te Axel. J. H. te Ter Neuzen. M. J. v. d. A. te Ter Neuzen. ACHTERUITGANG VAN DE NIEREN. Een huisdokter verklaart, dat de ergste ge vallen van nierziekte gevonden worden bij personen, die te veel hebben gedronken, te z\\ aar hebben gegeten en een inspannend leven van haast en drukte geieid hebben. Hij ver- geleek* bij een onderzoek de nieren van een jongen man van 40 jaren met die van een ouden man van 70 jaren. Beiden droegen de stempel van ouderdom. Waarom? Omdat het leven. dat de jongeman leidde, hem in den bloei van zijn leven nieren als van een ouden man be- zorgde. Hoe verduidelijken deze woorden niet aj te clikwijls de oorzaak van rugpijn, urinestoor- nissen, waterzuchtige zwellingen, niergruis, rheumatische aandoeningen, voortdurende ver moeidheid enz. Nierziekte wordt als te voorkomen beschouwd vergeet dit niet. Vermijd tocht en kou, wees matig met uw eten en drinken, zorg voor de noodige rust, lichaamsbeweging ontspanning en slaap, en voor geregelde ontlasting. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een on- schatbare hulp aan de natuur tot onderhoud en herstel van de werkzaamheid der nieren. Door deze organen bij te staan in hun taak om het bloed te zuiveren, draagt dit erkende nier- geneesmiddel veel bij om de kwade gevoLge» van onbedachtzaamheid tegen tc gaan. Als de nieren verzwakt zijn, versterk ze dan met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zijn zy gezond, wees dan zoo verstandig- om haar gezond te houden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij Wed. A. v. Overbeebe- Leunis a f 1.75 per doos. 38 TER NEUZEN. Huvvelijks-aangiften. 18 Maart. Petrus Johannes Smolders, oud *11 j.. jm. en Janna Maria Klaassen. oud 30 j., jd. 24 Maart. Eduardus Franciscus Schoof, oud 23 j., jm. eu Bertha Christina Maria Uhanis. oud 49 j jd. '26 Maart. Leendert Bareman, oud 23 j jm. en Santina Pieternelhi Dieleman, oud 20 j., jd. Huvvelijks-voltrekkingen. 46 Maart. Pieter van Leerdam, oud 26 j., jm. en .launa Adriana Elisabeth de Meijer, oud 21 j., jd. 17 Maart. Louis Jacobus \erlinde. oud 23 j.. jm. en Maatje Elisabeth Bare- man, oud 22 j., jd. 24 Maart. Covert Dirk van der Peijl, oud 25 j., jm. en Pieternella Dekker, oud 23 j jd. Ge boor ten. 13 Maart. Maatje Cornelia, d. van Jacob Jacobus Cornells van Sprang en van Constantia .lozina Apollonia de Smidt, Daniel, z. van Jan de Putter en van Maria Ollebek. Suzanna, d. van Mar- tinus Leunis en van Maria Magdalena Kaan. 15 Maart. Willem Dirk. z. van Pieter van Aalst en van Engeltje Johanna Minnik. Arnolda Johanna, d. van Johannes Arnold us Yerhoeven en van Anna Wilhelmina van Balkom. 16 Maart Gerard Cornells, z. van Marinus Johannes Faasse en van Dana Adriana Larooij. 20 Maart. Maria Johanna, d. van Pieter Gerreman en van Johanna Wadde van Boon. Jan, z. van Willem Koster en van Janna Oppenecr. 24 Maart. Cornelis Bastiaan, z. van Cornells Bastiaan Klop en Jacomina Anthonia Ceensen, 23 Maart Elisabeth Apolouia Amelia, d. van Camillas Josephus Warrens en van Marie Josephs Johanna Daelman. 24 Maart. Ferdinand Lodewijk Adolf, z. van Hector Clement Frans Scholliers en van Maria Lucia De Donder. Maria Henieide, d. van Alfred Joseph Geilliet en van Leonia Sophia Maria Kesbeke. 25 Maart. Willem, van Jan Pijpelink en van Francoise Riemens. 26 Maart. Janiieke Geertruida Cornelia, d. van Pieter Millenaar en van Cornelia Krina de Doelder. Overlijden. 15 Maar t Mathilde Dellaert, oud 46 j., ei-htg. van Prudent Heijman. 22 Maart. Dionieia Marin Doggen, oud 54 j., echtg van Adrianus Gerar- dus Eduardus van den Boom. 23 Maart. Adrian na i van de Velde, oud 8 w., d. van Barbara. Adriana Maria Wieland, oud 59 j echtg. v. Arie de Jong. 24 Maart. Jacobus Johannes van Drongelen, oud 76 j., echtg. van Francina de Mul.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2