ALGEMEEN NSEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANDEREN. No. 7126 Woensdag 30 Maart 1921. 69e j aarganf Bekendmaking. Bekendmaking. BEKENDMAKING 190 M:i. Onderhoudsgtind en 30,000 K.G. Macadam, aiNNENLAW D. BUITENlAa 0. M 14., Burgemeester en Wethouders van HOEK zullen op VrlJdajg; April 1921, des namiddags twee ure, ten raadhuize aan- besteden de levering v66r 1 Juni 1921 vrij op den wal op aan te wijzen piaats aan den Nieuwen Westelijken kanaalarm teTer Neuzen van z.g. BALLAST, van 1 tot 3 c.M. De meting van de grind geschiedt op den wal per den hoop. Het wegen van de Macadam op de weegbrug. Betaling heeft piaats na de leveling. Gezegelde inschrijvingsbiljetten geteekend door den inschrijver en twee borgen kunnen tot op het uur der besteding franco ten Raadhuize worden bezorgd. Hoek, 18 Maart 1921. A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. DE GRONDWETSHERZIENING. De wetsontwerpen betreffende de grond- wetsherziening zijn thans bij de Tweede Kamer ingekomen. In de memorie van toelichting deelt de regeering mede, dat zij, wat betreft de Stja- ten-Generaal, de gemeentebesturen en de mogeiijkheid tot instelling van andere pu- bliekrechtelijke Iichamen tot geheel de>- zeifde uitkomsten is gekomen als de Staats- commissie voor de grondwetsherziening. Inzake de troonopvolging noemt ook de regeering den monarcliaien staatsvorm een zegen voor ons land, zoolang althans behoud van een waarlijk nation;aal ko- ningshuis mogelijk is. Van de troonop volging dienen uitgesloten te worden zij, die geen zekerheid bieden, dat zij onze nationale gevoelens deelen en met onze inheemsche toestanden voldoende ver- trouwd zijn. Elke vingerwijzing in de Grondwet naar een anderen vorm van staatsregeling is in onze constitutie mus- plaatst. Wordt men dien weg opgedreven, zoodat het metterdaad onmogelijk zou blijken, dat monarchic te handhaven, dan openen de nieuwe bepalingen van het Xle hoofdstuk der Grondwet (van ver- anderingen) c(aartoe de mogeiijkheid. Het referendum zal slechts onder zekere omstandigheden mogelijk zijn. Geen verdragen ot andere overeenkom- sten met vreemde mogendheden mogen meer worden gesloten buiten de voiks- vertegenwoordiging om. Hetzelfde geldt ten aanzien van het opzeggen van frac- taten. Voor oorlogsverklaringen is de voorat- gaande toestemming van de Staten-Ge- neraal noodig. De Eerste Kamer bjijft behouden. De Provinciale Staten blijven kiescollege hier- voor. Echter wordt ook voor de Eerste Ka mer het stelsel der evenredige vertegen- woordiging ingevoerd. Het algemeen vrouwenkiesrecht wordt in de Grondwet opgenomen. De gemeenten zullen ge- dwongen kunnen worden tot gemeenschap- pelijke regelingen. Mogelijk wordt de in stelling van andere publiekrechtelijke Ii chamen, dan die, reeds in de Grondwet opgenomen. Ten aanzien van de Kolonien wordt voorgesteld, dat zoowel wetgeving als bestuur ten aanzien van de inwendige aangelegenheden zooveel mogelijk moe ten worden gelegd in handen van in Indie zel't zetelende Iichamen en over- heden en dat aan de aldaar gevestigde bevolking een zoo groot mogelijke in- vloed op ee n aandeel in de samen- stelling moet worden toegekemi. Gelei- delijk zal hiertoe kunnen worden over- gegaan. De regeering wijst at Tiet denkbeeld om het inkomen der Kroon in de Grond wet vast te leggen en handnaatt het verplichte advies van den Raad van State over alle wetsvoorstellen. Van de Indische regeering zijn eerlang voorstellen te verwachten betreffende de herziening van de grondslagen der staats- inrichting van Nederlandsch-Indie. De schadeloosstelling voor Kamerieden wordt in het ontwerp van 13000 op 15000 gebracht. De voorzitter krijgt bovendien een ex tra tegemoeikoming van f 5000. Het pensioen voor Kamerieden wordt gebracht op f 150 per jaar (thans MOO) i met een maximum van f 3000 (thans t 2000) j Het pension wordt verleend voor elk jaar gedurende hetwelk zij zoo voor als na de totstandkoming van deze grondwets- j herziening lid der Kamer waren. De mogeiijkheid wordt geopend om ook aan de nagelaten betrekkingen pen sioen te verzekeren. De Eerste Kamer wordt evenals thans gekozen voor een tijdvak van 4 jaar. De leden treden tegelijk at. De ministers en regeeringscoinmissp- i rissen, de ambtenaren, die krachtens een nieuwe bepaiing de ministers kunnen bij- j staan, zullen deelen in de parlementaire j onscliendbaarheid. De Kamers zullen zel- t ve in haar reglement van orde kunnen be- palen, hoeveel leden tegenwoordig moeten j zijn, alvorens de vergadering kan worden geopend. Blijkt bij een stemming, dat niet meer j dan de heltt der leden aan de stemming j heeft deelgenomen, dan wordt het besluit geacht niet te zijn genomen. Den gewonen wetgever wordt vrijheid gelaten om den voorzitter van den ge- meenteraad door een ander gezag dan de Kroon te doen benoemen; de mogeiijk heid wordt geopend, om andere organen dan den raad met besiiunrslunclies te bekleeden. Bij de verdere ontvvikkeling van de Ar- beidswetgeving zal aan de leekenrecht- spraak een nieuwe piaats kunnen worden ingeruimd. Ook bij de gewone rechtspraak zal het leeken-element kunnen worden toegel^tcn. De zoogenaamde Strafbefehle en politie- rechtspraak worden bij de Grondwet er- kend. Bij het evenredig kiesrecht voor de Eer ste Kamer wordt het land als een geheel beschouwd, waarbij de provincien dan m zekeren zin stemdistricten zijn. Aan de stemmen in elke provincie wordt verschil- lende waarde toegekend al naar gelang van de quotient, dat verkregen wordt, in- dien men het aanlal Statenleden deelt op het aantal inwoners. De Prov. Staten zullen in hetzeitde jaar aftreden als de door hen te kiezen Eerste Kamer; waarschijnlijk zullen deze aftre- dingen samenvallen met den afloop van hun mandaat in 1923. De verkiezingen voor Eerste en Tweede Kamer zullen niet samenvallen. DE WIJZ1GING DER KIESWET. Het vooiioopig verslag der Tweede Kamer. Het voorloopig verslag is verschenen over het wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet, van de Provinciale wet en van de Gemeentewet. De door de regeering voorgestelde wijzi- gingen van de Kieswet werden over het al gemeen in beginsel toegejuicht. Zeer vele leden stemden in met de ver- hooging van het vereischte aantal stemmen tot 75 van den kiesdeeler; slechts een en- kel lid meende te moeten opkomen voor het nut van de vertegenwoordiging van de kleine partijen. Verscheidene leden willen echter nog verder gaan dan door de regee ring is voorgesteld en achtten een verhoo- ging tot 99 of 100 van den kiesdeeler wenschelijk. Voor de gemeenteraadsverkie- zingen zou echter, naar veler meening de eisch van 50 moeten blijven bestaan, om- dat in verband met een werkkring van den gemeenteraad er meer aanleiding bestaat, dat de kleine belangen-partijen daarin zijn vertegenwoordigd, terwijl door het regee- ringsvoorstel in de kleine gemeenten het stelsel van evenredige vertegenwoordiging niet tot zijn recht zou komen. Sommige leden wenschten maatregelen te zien genomen tegen het onvoltallig worden va;, de gekozen colleges ten gevolge van uit- putting van de candidatenlijsten, hetgeen bij gemeenteraden meermalen voorkomt. Verscheidene leden betoogden de wen- schelijkheid van maatregelen ten behoeve van kiezers die op de stemmingsdag uit hun- ne woonplaats afwezig zijn. Sommige leden hoopten, dat eene regeling zal te vinden zijn, die het mogelijk maakt het stembiljet elders in te leveren. Andere leden wezen op Noorwegen, waar de kiezers die den dag van stemming afwezig zullen zijn, de gelegenheid hebben om ten hoogste drie dagen voor dien dag in verzegelde stem- bussen hun stembiljet te deponeeren. Andere leden wenschten de afwezige kie zers te helpen door alien de gelegenheid te geven door middel van een gemachtigde te stemmen. Eenige leden vestigden de aandacht op vrij reizen voor afwezige kiezers, als In Belgie. Verscheidene andere leden konden zich met de mogeiijkheid van machtiging van kiezers niet vereenigen, omdat daardoor de deur zou worden geopend voor verkeerde praktijken. Verscheidene leden waren van meening, dat algeheele afschaffing van het stelsel van voorkeurstemmen te ver gaat. Zij gaven de .re eeinig in overweging aan de onderteeke- navan een lijst de bevoegdheid toe te kennen om te beslissen, dat op die lijst al- lee a Aem. zuilen kumun worden uit- eoi acht. verscheidene leden wenschten te^zien be- paaki, dat in elk geval een candidaat ten linste de helft van den kiesdeeler moet hen- ben bereikt om verkozen te zijn. Eenige leden waren van oordeel, dat de stemplicht die bij de laatste grondwetsher ziening was ingevoerd, weer moet worden afgeschaft, omdat het daarmee beoogde doe; niet is bereikt. Vooral in Amsterdam is de stemplicht, naar zij meenden, tot een bespot- dng geworden. Enkele dezer leden ver- klaarden bovendien op het medestemmen van velen der kiezers, die zonder stemplicht ouden wegblijven, geen prijs te stellen. Andere leden wenschten den stemplicht te behouden. - in ecu aizonueii: i" nota zet de heer Rut gers zijne bedenkingen tegen de voorge stelde vvijzigingen van artikel 103 der Kies wet en de hiermede samenhangende wijzi- gingen uiteen. HEFF1NG VAN DE GEMEENTEL1JKE 1NKOMSTENBELASTING DOOR HET Rljlf De minister van Binnenlandsche Zaken heeft de volgende aanschrijving gericht tot Ged. Staten der provincien: De hei'fing van de gemeentelijke inkom- stenbelasting door het dienstvak der Rijks- directe beiastingen brengt het gevaar me de dat genoemde administratie in een positie zal komen, waarbij het haar taak niet naar behooren zal kunnen vervullen. Dit gevaar bestaat in het heffen door de gemeenten van belasting over inkomens beneden de grens, waarop de rijkshefling begint, zoodat de rijksdienst de belasting- plichtigen met een zuiver inkomen van beneden t800 zal hebben op te sjroren, te beschrijven, hun aanslagen te rege- len en ten kohiere te brengen, hun re clames te behandelen en hun aanslagen in te vorderen. De opbrengst van de belasting van die belastingplichiigen voor de gemeenten zal niet opwegen tegen de zeer groote kos- ten door het rijk te maken. Om aan deze moeilijkheid het hoofd te kunnen bieden is het wenschelijk, dat de gemeentebesturen door vrijgevige toe- passing van art. 243 d, faatste lid der ge meentewet, bij de vaststelling van de ver- ordeningen tot hefting van de belasting naar het inkomen, er naar streven, zui- vere inkomens van minder dan t800 bui ten de belasting te doen blijven. De marge, waarmede het laagste in de belasting te betrekken zuivere inkomens den aftrek voor noodzakelijk levensonder- houd mag overtreffen ,ware echter met hooger te stellen dan f 200. Indien daarbij tevens ervan wordt uit- gegaan, dat een aftrek lager dan f 400 niet voor goedkeuring in aanmerking kan komen, is door de mer aangegeven toe- passing van het vierde lid van art. 3422d der gemeentewet het gesignaleerde be- zwaar tot aanmerkelijk geringer propor- ties teruggebracht. Voor de uitvoering van art. 24jh der gemeentewet is het tevens noodzakelijk, dat de invorderingsverordeningen voor de tijdstippen, waarop de belasting invor- derbaar is, gelijke regelen stellen als voor de Rijksinkomstenbeiasting geiden. Mitsdien behooren in die verordeningen de volgende bepalingen te worden op genomen: De aanslagen over een yol jaar zijn in- vorderbaar,' telkens voor een tiende ge- deelte op cien laatsten dag der maanden Juni tot en met Maart van het belasting- jaar. De aanslagen over minder dan een vol jaar zijn invorderbaar, in zooveel gelij ke termijnen als er na de maand, die in de dagteekening van het aanslagbiljet is vermeld, nog maanden van het belas- tingjaar overblijven. Op den laatsten dag van elk dier maanden vervalt een termijn Vermeldt de dagteekening een latere maand, dan de voorlaatste van het be- lastingjaar, dan is de aanslag in zijn ge heel invorderbaar. De aanslag van de binnen het rijk wo- nende personen, die geen vaste woon plaats hebben, alsmede die'" van niet bin nen het rijk wonende personen is echter steeds dadelijk in zijn geheel invorderbasfr. Voorts worden alle aanslagen in gens invorderbaar, wanneer de belastingplich- tige in staat van falliissement is verkiaard, gelijk mede in geval van inbeslagneming van roerende ot onroerende goederen van- wege het rijk, ot van verkoop van die goederen tengevolge van een inbeslagne ming nam ens derden, ot wanneer de aan- geslagene het rijk metterwoon wil ver- laten. Ik heb de eer uw college te verzoeken te bevorderen, dat bij de regeling van de heffing en invordering van plaatselijke be lasting naar het inkomen op den grond- slag der nieuwe wettelijke voorschriften der gemeentebesturen rekening houden met vorenstaande aanwijzingen. DE „STANDAARD" OVER DE REDE VAN MINISTER VAN KARNEBEEK. De „Standaard", het vSornaamste or- gaan djgr Vlaamsche Katholieken, schrijft onder het opschrift: „NederIand en Bel gie": „Onze wederzijdsche belangen zijn zoo veel omvattend en de beide landen zijn zoo duidelijk op elkaar aangewezen, dat een spoedige oplossing van de Neder- landsch-Belgische kwestie niet door hoog- hartige terughoudendheid mag worden verhinderd en het zal den meesten niet ontgaan zijn, dat Minister van Karnebeek wel geneigdheid tot eenige bereidwillig- heid schijnt te toonen. In den laatsj.en tijd blijkt eveneens, dat men in invloedrij- ke kringen in Nederland het Wielingen- vraagstuk niet meer van zoo'n eng stand- punt uit beschouwt als te voren. Indien Belgie op zijn standpunt blijft staan, dat het volstrekt ongewenscht is, dat de haven van Zeebrugge eenigermate door vreemde souvereine rechten zou worden belem- merd, dan zou blijken, dat men de redelijk- heid van dit verlangen meer en meer zal inzien. Wij kunnen daar dan wel den wensch aan toevoegen, dat men zich te Brussel niet door een overdreven hech- ten aan formaliteiten wil laten weerhouden om een gepaste inschikkelijkheid aan den dag te leggen die de zoo gewenschte en zoo noodzakelijke hervatting der onderhan- delingen aanzienlijk zou bespoedigen." DE W1EL1NGENQUAEST1E. Het Brusselsche avondblad Vingtieme Siecle bespreekt in een uitvoerig hoofdartl- kel de bekende studie over de Wielingen- quastie, onlangs door de Belgische profes- soren De Visscher en Ganshot gepubliceerd in de Revue de Droit International et de Le gislation Comparee, en trekt daaruit onder meer, de volgende conclusie: Brussel heeft er evenmin als den Haag belang bij, dit ge- schil eeuwig te zien voortduren. Misschien zou Nederland tot beter begrip van zijn recht komen, indien het er zich van wist te overtuigen, dat de aanspraken van Belgie in zake zijn territoriale souvereiniteit geens- zins een belemmering insluiten van het ge- bruik, door onze buren, van de toegangen tot de Schelde. Trouwens, heeft Belgie daar wel ooit aan gedacht? ONDERZOEK NAAR DE TRUST- VORM1NG. Naar het Corr. Bur. verneemt, heeft in overieg met de regeering de Staatscom- rnissie „tot onderzoek door welke wettelijke maatregelen de voortbrenging en verdeeling van goederen meer dienstbaar kan worden gemaakt aan het algemeen belang", aan een subcommissie opgedragen een onder zoek naar de trustvorming en de gevolgen daarvan voor het economisch leven in te trekken. DE SUiKER-VOORZIENlNG. Dispensatie van het uitvoerverbod. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft met ingang van 24 Maart tot nadere aankondiging dispensatie verleend van het verbod tot uitvoer van suiker en alle met suiker bereide goederen, ingesteld bij K. B. resp. van 7 Augustus 1914 en van 14 Maart 1916. VALSCHE BANKB1LJETTEN. Op verzoek van eene Bankinstelling te Maastricht zijn aldaar drie valsche bank- biljetten van 25 gulden in beslag genomen. Volgens de kenteekenen van valschheid, ver- nioedt men met een nieuwe vervaisching te doen te hebben. Zij dagteekencn van het jaar 1918. DE ONZEKERE TOEKOMST VAN HET MIJNBEDR1JF. Volgens de Tel. is besloten de werk- zaamheden aan de nieuwe ontginning van het groote staatsinijnveld te Vlodorp stop te zetten. De ontginningsplannen worden voor onbepaalden tijd ungesteld. Tot deze siopzetting moet men gekomen zijn door de onzekere toekomst van het mijnbedrijf en velerlei bezwaren tegen de ontginning in deze omgeving. SPEELSCHULD. Uit Weltevreden seint men: De eontroleur bij het Binnenlandsche Bestuur, v. d. B., heeft zich aangegeven bij den 'Officier van Justitie te Soerabaja, wien hij bekende f 125.000 aan padi(rijst) geiden te hebben verduisterd, om speel- schulden te voldoen. Hij is in voorloo- pige hechtenis gesteid. DE TOESTAND IN DU1TSCHLAND. Maart is voor Duitschland de revolutie- maand bij uitnemendheid, schrijft de N. R. Crt. De naatn van Maart-revolutie is in ae Pruisische geschiedenis voorgoed verbonden aan den strijd om de grondwet tegen ae ^Hohenzollersche dynastie. Verleden jaar was net Westelijke industrie-gebied einde Maar; in rep en roer, nu is het Saksische nijvet- heidsgebied het storm-centrum. Maar de heele beweging heeft het spasntodische ka- rakter van Maartsche vlagen, en de veilig- heidspoiitie weet zich overal waar zij bin- nenrukt, te laten geiden. Gelijk verleden jaar in het Roergebied, zijn er, naar men verzekert, weer tal van vreemde elementen, vooral Russische, bij het oproer betrokken, wat erop wijst, dat Moskou in het verbor- gene aan de draden trekt. Dan is er ook een sterk vermoeden, dat Hoelz, de moderne Schinderhannes, die verlede jaar in Tsjecho- Slowakije een toevluchtsoord vond, weer ge legenheid heeft gevonden, om zijn zucht naar moord- en brandavonturen te bevre- digen. Het in de lucht laten vliegen van vii- la's en plunderen van banken, dat piaats vindt, lijkt een herhaling van zijn vroegere program-nummers. Bitterfeld, ten N.-O. van Halle, is in de macht van de communisten, de vernieling van het station Ammendort heeft het spoorwegverkeer met Halle ont- redderd en de groote Letnafabrieken zijn nog in handen van de arbeiaers. Een gerust- stellende factor in den toestand is, dat Ber- lijn zich buiten de beweging weet te houden, en dat ook het gestook van de communisten in het Westen geen doel treft. Terloops blijkt, aan den eenen leant, welk een nuia.gt. instelling de veiligheidspolitie is en aan den anderen kant, dat er in Duitschland nog genoeg wapenopslagplaatsen zijn, die de re geering niet heeft kunnen opruimen. In ue mijnen is er gelegenheid te over voor het verstopt houden van wapens en munitie. en dynamiet is daar ook steeds bij de hand. In Opper-Silizie sohijnt de opwinding aan het bedaren. Het zou niet te verwonderen zijn, indien de Entente hare bezetting daar nog een tijd lang handhaafde, alvorens zij tot een afbakening van de grens overga?:.. Wat er ten aanzien van de Poolsche wen- schen in dit opzichtinberichtenuil Warschau verluidt, is voor de Duitschers weinig ge- ruststellend. Een definitief besluit zal niet genomen worden, voor de eerste-Ministcs van de groote geallieerden tot een nieuwe conferentie, vermoedelijk in Italie, bijeen- komen. HET DU1TSCHE OORLOGS- NOODOEFER. Te Netterden gem. Gendringen (Geid.) hebben verschillende landbouwers die hun weide en grond op Duitsch gebied hebben, een aanschrijving van de Duitsche autori- teiten gekregen om mede te betalen tot het Duitsche oorlogsnoodoffer. Voorloo pig hebben de landbouwers geweigerd hieraan te voldoen. EEN GROOTE RAMP VOORKOMEN. Men meldt uit Gelsenkirchen, dat daar Woensdagnacht een poging in het werk is gesteid qm den sneltrein Dusseldorf Hage tusschen Herzogenrath en Kahlen- berg te doen ontsporen. Op de spoorlijn was een ijzeren staat geplaatst. De baanschuiver van de locomotiet schoot deze hinderpaal echter opzij, zoo dat een groot ongeluk werd voorkomen en alleen de spoorbaan wat schade on- dervondt. DE FRANSCHE SCHULD. In den Senaat heeft Deumer, minister van Financien, ef den nadruk op gelegd, dat de oorlog aan Frankrijk 18U milliard francs heeft gekost, welke ondanks de overwinning en in tegenstelling met het geen in 1870 is geschied, te zijnen iaste blijven. Frankrijk heeft reeds 40 milliard voor- geschoten op de bedragen, welke Duitsch land verschuldigd is. De totaie Fransche schuld bedraagt 300 milliard; de voorscbot- ten, die de Bank van Frankrijk heeft ver leend, beloopen 26 milliard. EEN MISLUKTE POGING TOT BEVRIJ- DING VAN SINN FEIN-GEVANGENEN. Een aantal Sinn Feiners deed een po ging, om de gevangenen uit de gevan- genis te Cork met behulp van touwlad- ders te bevrijden. De poging mislukte. NIEUWE SANCTIES? Volgens de Manchester Guardian bereicli Briand een gewelddadige inning van de ge- eischte 12 milliard goudmark voor. Hij wii de bezetting van Opper-Silizie veriengen en een afzonderlijke tolgrens in O. S. insteilen. Bovendien wil hij later het geheeie Roer gebied bezetten. De afwijzende houding van de rijksre geering tegen den eisch der Entente, die n strijd met het verdrag en onmogelijk te vullen is, blijft ondanks de bedreiging met nieuwe sancties onveranderd. HET ONDERSTE UT DE KAN! In 1919 bracht het invoerrecht van 45 der waarde op gei'mporteerde sigaren in En- geland 800.000 pond sterling op. Voor, i i werd dit invoerrecht tot 90 verhoogd en Minister Chamberlain verwaehtte hien. an een stijging der opbrengst tot 1,350.0CM3 pond sterling Ecthter bleek de opbrengst over 1920 slechts 350.000 pond sterling te bedragen, dus nog circa een half millioen pond sterling minder dan in 1919, toen het lagere invoerrecht goldt. DE VRIJE HANDEL EN HET PRO A. BEZiT IN RUSLAND HERSTELD. Uit Riga wordt aan de Frakfurter Zet- tung gemeld, dat volgens een bencht uit Moskou, de Raad van Volkscommissarissen een belangrijk besluit heeft genomen, vol gens hetwelk de beperkende bepalingen v< - de vereenigingen worden opgeheven. Aan ae boeren zal worden toegestaan de door hen verbouwde levensmiddeien weer te verhan- delen tegen den marktprijs. Door de aannenting van deze wet wort., de vrije handel en het privaatbezit weer In Rusland ingesteld. Het betreft hier even we; nog niet den buitenlandschen handel. RUSLAND. Generaal Wrangel. Er is een hoeveelheid goudgeld, zilver- muntens edelsteenen, enz. gestolen aan boord van het stoomschip Alexander Mi- chailowitsj, op welk schip generaal Wran- gel zich bevindt. De dieven maakten zich ook meester van alle documenten van mi- litair en poiitiek belang in verband. met den toestand in de Krim. Er is een ernstige toestand ontstaan in verband met de Russische vluchtelingen. Generaal Wrangel weigert zijn leger te ont- binden en weigert eveneens om naar Pa rijs te gaan. Hij verlangt dat zijn wapens munitie en transportmiddelen aan Rusiam uitgeleverd zullen worden, waar, zegt hi zijn mannen strijdend verkiezen te sterve De Franschen hebben inmiddels Wrr gel's wapens aan Georgie verkocht, w/* zij in handen der bolsjewieken gev zijn. mmamwtmmmmummKmMmMJBsmmBmamammaaKBSsaaaKnaaaBamaass^x. «otmrnrwusk. De Burgemeester van TER NEUZEN inaakt be- kend, naar aanleiding van een desbetreffende ont- vangen c.irculaire van den Commissaris der Koningin, dat de aanvragen van particnlieren om vergunning tot invoer van vee ter beweiding of beakkering van grenslanderijen, under overlegging van de vereiselite verklaringen ter gemeente seeretarie moeten worden ingeleverd. teneinde onnoodige administratie te voov- komen en de behandeling der aanvragen te bespoedigen. Voorts wordt er op geweten, dat in de verzoek- schriften nauvvkeurig leeftijd en kleur vanhet vee moeten worden vermeld. Ter N euzen, den 30 Maart 1021. De Bnrgemeester voornoemd, J. HUIZ1NGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN inaken hekend, dat gelegenheid tot het nazien van de gratis door den Ileer A. SPRUI- TENBUUG, gemeente-geneesheer, zal bestaan in de kom der gemeente op Donderdag den 31 Maart 1921, in het Vereenigingsgebouw in de Donze- Visserstraat, des namiddags half twee ure. Ter Neuzen, den 30 Maart 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1ZJNGA, Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. van 1 tot 4 c.M.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1