Handalsbarichten, PBEDIKBETTBTJE ~GEMENGDE 6ER<CHTEW. Uitsts Berichten. Goads Vrijdag 25 Maart. Diets taf: GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. nevins cen woonhuis met erf aan de zelfde sir: av, groot I Are 25 centiaren, samen voor j 2500 aan den heer G. Faas te Axel; 80. Een woonhuis en erf aan de Koe- s;raat te Axel, groot 83 centiaren, aan den Jieer L. de Groote te Axel, voor f 1200; 9o. Het voortdurend recht van huur op een vrouwenzitplaats in de Herv. Kerk te Axel, voor f 160 aan den heer F. van Driel te Axel. Door het bestuur van de ..Vereeniglng tot verbetering der voikshuisvesling" alhier, is het bouwen der 24 arbeiderswoningen al- daar gegund aan de laagste inschrijvers, nl. n>etsel\verk en grondwerk aan de Gebr. Nieuwelink te Hoek voor f 42.750; timmer- werk en ijzerwerk aan W. Vercouteren te Axel voor 38.250; glaswerk en vert'werk aan I. J. Brakman te Axel voor 5090; zink- en Ioodwerk aan J. S. van Rijn :c Axel v r j 1325. SAS VAN GENT. In tegenstelling met een vroeger bericht word en medegedeeld, dat de bouw van de R. K. school niet is opgedragen aan den laagsten inschrijver, zooals oorspronkelijk gemeend wordt, doch aan een ander, wiens oorspronkelijke raming fl. 5000.— hooger was dan de laagste inschrijving. Daar de laagste inschrijver reeds de rnondelinge gunning der betrokken aan- besteedster had, hem deze evenwel later weder ontnomen is zonder gegronde rede- nen, wenscht deze zich voor'het geieden verlies, daar niet bij neer te Ieggen en zal door hem eene gerechtelijke actie tegen her Kerkbestuur worden ingesteld. KOEWACHT. Vrijdag kreeg het kind van L. van Dam me op den Nieuwen Molen een trap van een hengst, die rondgeleid werd. Zwaar gewond werd het kind, dat slechts 14 maanden felde opgenomen. Het stiert kort daarna. Door den Raad dezer gemeente is besioten de hoofdelijken omslag te ver- vangen door een plaatselijke inkomstenbe- lasting met aftrek van f500 voor noodza- kelijk levensonderhoud voor ongehuwden, 1600 voor gehuwden en t'50 voor ieder kind. BRESKENS. De staatscourant van 17 Maart bevat de goedgekeurde wijziging van de sta tute!1 der N.V. van Melle's Confectionery Works te Breskens, waarbij o.a. bepaald wordt, dat de duur der vennootschap wordt veriangd tot 31 Dec. 1970, dat het kapitaal wordt vergroot van f 130.000 tot f 500.000 waarvan tot 28 October 1920 waren ge- plaatst 141 aandeelen van f 1000 en daar na geplaatst zijn 9 aandeelen van r'1000 van het oorspronkelijk kapitaal, 25 aandee len van flOOO serie B en 25 cumulatief preferent winstdeelende aandeelen. Mervormtle Kerk. Ter Neuzen. 9( u., Ds. A. Timmerman, Bediening liet H. Avonilnmal eu 2 u., Ds. A. Titnmerman. Sluisltil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. nam. 6 u., lis E Roams. tlerestiging Lidmaten en Voorhereiding H.Avond- maal. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 18 Maart 1921. Veroordeeld wegens; P. v. d. W., oud 19 j., landbouwers- knecht te Cadzand, tot f 10 boete ot 10 dagen hecht. I. B., oud 17 j., landbouwersknecht te Cadzand, tot f 10 boete ot 3 weken fucht- .scftool. MishanOeling: j. A., oud 29 j., werkman te Sluis,; tot t 3 boete ol 3 dagen hecht. P. C. v. B., oud 25 j., koopman teEede, tot 110 boete ot 10 dagen hecht. M. A. de B., oud 24 j., zonder beroep te Gent, tot f 10 boete or 10 dagen hecht. Beleediging: P. C. v. B., oud 25 j., koopman teEede, tot 110 boete oi 10 dagen hecht. VV ederspannigheid A. O., oud 22 j., landbouwersknecht tZ Ter NCuzen, tot f25 boete ot 25 dagen ne. hi. P. v. D., oud 25 j., veldarbeider te Ter Neuzen, tot 115 bo-te Oi 15 dagen hecht. Overtreding Rijksbefastingwetten: L. M., oud 23 j., metselaar te Gent, tot r 10 boete ot 10 dagen hecht. P. L. de C., oud 31 j., beenhouwer te Gent, tot f 10 boete ot 10 dagen hecht. A. D., oud 38 j., koetsier te Ixelles, tot 115 boete ot 15 dagen hecht. H. J. J., oud 20 j., klompenmaker te Clinge (B.), tot f 10 boete ot 10 dagen hecht. J. V., oud 25 j., werkman te St. Lau- reijns, tot f5 boete ot 5 dagen hecht. R. de B., oud 24 j., landbouwer, E. R., oud 21 j., arbeider, F. v. G., oud. 43 j., arbeider, J. B. G., oud 43 j., arbeider en C. L. V., oud 25 j., arbeider, alien te Kemseke, ieder tot f 50 boete ot 50 dagen hecht. P. J. N'., oud 26 j., schippersknecht te Hontenisse, tot f 25 boete ot 25 dagen hecht. H. J. W., oud 45 j., schipper te Meche- len, tot f 25 boete ot 25 dagen hecht. M. W., oud 26 j., huisvrouw van C. B. te Ciinge, tot 110 boete ot '10 dagen hecht. M. W„ oud 26 j., huisvrouw van C. D., tot 110 boete ot 10 dagen hecht. C. de W., oud 22 j., landbouwer te Moerbeke, tot 2 maal f50 boete ot 2 maal 50 dagen hecht. E. j(. de W., oud 22 j., arbeider te Sinaij, tot f 25 boete ot 25 dagen hecht. M. G. M. B., oud 32 j., huishoudster te Maldegem, beklaagd van overtreding rijksbelastingwetten, is ontslagen van rechtsvervolging. P. L. N., oud 33 j., werkman te Wa- tervliet, beklaagd van alsvoren, is ontsla gen van rechtsvervolging. EEN ONEERLIJK POSTBEAMBTE. Voor de rechtbank te Middelburg heeft Vrijdag terecht gestaan A. D., oud 24 jaar, kantoorbediende der pos rijen en telegra- tie, geboren en wonende te Ter Neuzen, thans reeds ongeveer 8 maanden gedetineerd in het huis van bewaring te Middeburg. Hern werd ten laste gelegd, dat hij een up o jum iy2U uit Rotterdam aan de lirrna Sanderse en Co. te Oostburg gezonden aangeteekenden brief inhoudenue 45 biijer- ten van 1000 francs heeft verduisterd en aat nij uit een aangeteekenden brief geadres- seerd aan dezelide firma, afgezonden door de Twentsche bank te Amsterdam op 20 mei van uat jaar cen israziiiaanscn eireci van L 100 heeft ontvreemd. De eerste getuige J. H. ateijsel, kantoor bediende bij ue 1 wentsche bank te Amster dam, verzond den brief met het Brazi- uaansch eifect. De tweede getuige, de postconducteur j. van Luijk, heeft den brief op zijn treinstaat up 21 Mei verantwoord, toen hij dienst deed op de tram BreskensOostburg. De uerde getuige, ue aajunci-cominies der Posterijen en Telegrafie J. j. de Bui- sonje, destijds directeur te Oostburg, geefi inlichtingen waaruit blijkt, dat beklaagde bij den brief kon komen. Getuige Maria C. Willemsen, heeft be- klaagde afgelost op 21 Mei en heeft den brief aan den getuige Risseeuw afgegeven. Getuige 1. A. Risseeuw, eenig lid der fir ma Sanderse haalde den brief op 21 Mei at en toen bevatte dezen in plaats van een ef fect vloetpapier. De brief met de 45000 francs heeft hij nooit ontvangen. De laatste getuige, C. van Rijn, kantoor bediende bij de Amsterdamsche Bank te Rot terdam, verzond den brief met de 45000 frs. Beklaagde die de eerste 6 maanden van zijn voorarrest steeds halsstarrig heeft ont- kend, heeft dit later veranderd en bekende 1111 00k volledig, den brief waaruit hij het effect haalde heeU hij weer gesloten en op- nieuw gelakt, waarbij hij een opzettelijk ge- kocht stempel met de letters T. B. erop heeft gebruikt. De officier van justitie, Mr. baron Van der Feltz, achtte het ten laste gelegde volledig bewezen en wees erop, dat volgens een dos sier dat hij aan de rechtbank overlegde, reeds vroeger beklaagde verdacht is ge- weest van debet te zijn aan het verdwijnen van een brief met 1000 francs verzonden uit Amsterdam naar Axel, welke brief verdween te Ter Neuzen, waar beklaagde toen werk- zaam was. Spreker noenide het door beklaagde be- gane misdrijf zeer ernstig en vorderde 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest. De verdediger, Mr. Kuipers, bracht hulde aan de wijze waarop de ofticier van justitie en de rechter van instructie deze zaak hen- ben behandeld, waardoor voorkonten is, dat de verdenking bleef rusten op onschuldigen. Beklaagde was in kennis met een Belgische vrouw, wier levenswandel verre van onberis- pelijk was, doch hij hield met jeugdige harts- toch van haar; hij wilde haar en hare kin- deren aan geld helpen, maar met haar stori- te hij weer in een poel van ellende. Zij had grooien invloed op hem, zij was het, die hem tot bekennen bracht. Pleiter roept de clementie van de recht bank voor beklaagde in en hoopt, dat de strai zoo zal zijn, dat D. spoedig zijn vrlj- neid terug krijgt. Ook stond terecht M. C. Z., vrouw van P. te Vlissingen, die bekende een postwisse, te hebben vervalscht door het bedrag van 35 cent te veranderen in 10,35. De beide gehoorde postambtenaren, Jansen en P. Visser, verklaarden, dat er geen kans bestaat, dat een postam'btenaar dezen wissel zou hebben uitbetaald. Een getuige a decharge, vrouw Lute—de Smit, kan verklaren, dat beklaagde onder zeer moeilijke omstandigheden leeft, haar man verdient goed geld, maar laat vrouw en kinderen gebrek lijden. Beklaagde zegt dan ook uit honger te hebben gehandeld. De officier eischte een maand gevange- nissraf. De verdediger, Mr. Backhuijzen Schild, meende dat hier geen valschheid in ge- schritte kan worden ten laste gelegd, daar ue wissel nooit zou zijn uitbetaald. Ook hij wijst op ue droeve omstandigheden van be klaagde en vertrouwt, dat als de rechtbank haar veroordeelt, dit voorwaardelijk zal zijn SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 10 Maart: Fransch s.s. Orleans, 7963 M3., ledig, van St. Nazaire voor Gent. Eng. s.s. Harelda, 3645, stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Pendragon Castle, 12320 M3., gemengd, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Bortwick, 3182 M3., stuk goed, van Gent naar Leith. 19 Maart: Fransch s;s.Phryne, 8189 M3., steen- kolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Kodrus, 10869 M3., ledig, van Gent naar Newport Mon. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s..s. Fort Lavernock, 123* M3., hout, van Gent naar W. Hartlepool. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Fransch s.s. Radium, 3552 M3., steen- kolen, van Gent naar Rouaan. Fransch s.s. Charles le Borgne, 2886 M3., steenkolen, van Gent naar St. Malo. 20 Maart; Fransch s.s. Toulouse, 5655 M3., le dig, voor Gent. Duitsch s.s. Victoria, 1869 M3., stee- nen, van Hostedelen voor Gent. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. Eng. barge Harold, 285 M3., ijzer, v«in van Ipswich voor Gent. Belg. s.s. Ville de Liege, 3866 M3.„ ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Worrynot, 343 M3., ledig, van Yarmouth voor Gent. Van 18 tot 20 Maart zijn langs de Mid- densluis alhier 44 binnenvaartuigen op en 47 afgeschut; langs de Westsluis 22 op- en 11 afgeschut. IN PATERSKLEEREN. Te Lobith kwamen in paterskleeren 5 ntannen over de grens. De grenswacht vertrouwde het zaakje niet, zoodat to'tj een nader onderzoek werd overgegaan.' Het bleek toen, dat het ongewenschte gas- ten waren, die zich door in priesterkleeren te verkleeden, poogden de aandacht van de grenswacht at te leiden. Zij werden onmiddelijk achter slot en grendel gezet. GASBEDWELMIN'G. Van het opde echtpaar in de Korte Hoogstraat te 's-Gravenhage, dat oniangs bewusteloos op den grond van hun wo- ning was gevonden, is thans de 33-ringe man aan de gevolgen van gasyerstiKking overleden. BRAND. Te St. Oedenrode (N-Br.) zijn schuur en stai van den heer C. Verhagen atge- brand. Zes koeien, drie varkens en een paarc kwamen om. BERLIJN. De volksstemming in Op- per-Silezie is over het algemeen rustig verloopen. Zij had een gunstig resultaat voor Duitschland. Het voorloopig resul taat is, dat 700.000 Quits he en 469.000 Poolsche stemmen werdc.i uitgebracht. Rotterdam, 21 Maart 1921. VEEMARKT. Aangevoerd werden 689 vette runderen, 189 vette- en graskalveren, 215 schapen en lammeren, llu2 varkecs. De noteering was als volgt Koeien te kw. 2,05 tot 2,15 2e kw. /1,65 tot 1,85 3e kw. 2,rot /2,10 Ossen le kw. f 1,90 tot 1,802e kw. 1,70 tot f 1,60; 3e kw. f tot Kalveren le kw. 2,60 tot /2,80 2e kw. 2,40 tot 2,20; 3e kw. 2, tot 1,80Schapen le kw. 1,80 tot 2,2e kw. 1,70 tot 1,60 3e kw. 1,50 tot 1,40; Lammeren 1,75 tot 2,Varken9 le kw. 1,38 tot 1,43 2e kw. 1,36 tot 1,30; 3e kw. 1,25 tot 1,20 licht soort f 1,20 tot f 1,30. ZADEN. Lijnzaad blauw f 22,tot 24, Ljjnzaad wit 19,— tot 21,Koolzaad 30,tot 31,Bruin Mosterdzaad 33,tot 34,Gee! Mosterdzaad 18,tot 20,Karwijzaad f 28, tot 30,Blauwmaanzaad 48.tot 50,Kanariezaad 14,— a, 15, AARDAPPELEN. Zeeuwscke Blauwe 7,75 to! 8 25 Zeeuwsche Bonie 7,75 tot /8,25; Zeeuwsche Eigenheimers /7,tot 7,25; Spuische Eigenheimers 7,25 lot 7,60 Blauwe Eigenheimers 7.lot 7,25; Friesche Eigenheimers 6,50 tot 7, Bravo's 8,— tot 8,50 Red-Star 6, tot 6,40Poters 4,25 tot 5,40 Limburgsche Zandaardapp'len 4,40 tot 4,60 Malta's 16 tot 18 ct. per K.G. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 8.50 tot 10,50. Regeeringsbloeru in veiling verkocht de aangeboden circa 9600 balen rnerk Vrede Kamphuij* Zaandam ^20 75 tot 21,50, per 100 K'G. Vlts 9auw gestemd, van Blauw Hollands ongeveer de helft verkocht, ▼oor andere soorten weinig of geen be- langs telling. VLAS. Blauwbloem 15830 skeen 1,—tot/2, Groningsch 1500 steen 1,10 tot 1,60 Hollandsch Geel 1545 steen /l,10tot./1,30; Witbloem 28030 steen 1,tot J 1,20 alles schoon Dauwroot 900 steen 1, U1EN, aanvoer ongeveer 10.000 B.L., 4,25 per 50 K.G. GEAJEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 10 Maart 1921, (Vervolg). Namiddags 3 uur. Ue VOORZITTER heropent de vergadering. Alie leden zijn tegenwoordig, met uitzonde- ring van den heer Geensen. Aangevangen wordt met de artikelsgewijze behandeling der politieverordening. De verschillende voorgestelde artikels zijn vermeld in de notuien der vergadering van 22 Juli 1920, waarom thans alleen worden ver meld die aanleiding geven tot bespreking. Art. 5. Elk gebou v moet voorzien zijn van een huis- nummer, duidelijk in olieverf geschilderd ter grootte van ten minste 5 c.M., aangebracht op eene door burgemeester en wethouders aan te wijzen plaats, zoo mogelijk rechts naast den hoofdingang van het g^bouw, circa 1.75 M. boven den beganen groiKi.f Deze nummering geschiedt voor de eerste maal en bij eene geheele of gedeeltelijke nieuwe iiammering door en ten koste van het gemeentebestuur. De eigenaar, vrucbig bruiker, bcheerder of bewoner is verplicht te zorgen, dat dit nummcr duidelijk leesbaar blijft en moet gedoogen, dat bij hernummering het nieuwe nummer wordt aangebracht. De regeling der nummering in de straten za! geschieden op de wijze a!s door burgemeester en wethouders zal worden voorgesehreven. De heer HAMELINK vraagt, of het de be- doeling is op de huizen nevens het nummer ook de wijkletter aan te brengen. De VOORZITTER antwoordt ontkennend. Art. 6. Ieder bewoner, eigenaar, vrucht.Tpbruiker of beheerder van een gebouw of gebou wen. is ver plicht te gedoogen, dat de naamborden der straten, de lantaams voor de openbare straat- verlichting of de waarschuwingstorden voor de openbare veiligheid, of in het algemeen al- le voor den openbaren dienst aan te brengen voorvverpen, van gemeentewege aan het ge bouw of de gebouwen worden aangebracht en onderhouden. Het is verboden de aangebrachte voorwer- pen te beschadigen. onherkenbaar te maken, of zonder vergunning van burgemeester en wethouders voor korten of langen tijd te ver- wijderen of te doen verwijderen. De heer HAMELINK acht dit een gevaar- lijke bepaling. Met name heeft hij het oog op het aanbrengen van lampen aan de woningen. Men kan een fraaien gevel hebben en dan zou het toch bezwarend zijn dat een particuliere maatschappij, welke hier de verlichting exploi- teert het noodzakelijk kunnen achten een lan- taarn daaraan aan te brengen en niet zorgen voor voldoende onderhoud, want, wat zij vol- doende acht, kan dit wel eens niet zijn naar r|en zin van den gevel-eigenaar. Hij noemt hier zoo iets atleen veronclerstetlender wijze. Niemand zal, gelooft hij, op zoo lets gestch zijn. Hij betwijfelt of de gemeente wel het recht heeft om te decreteeren, dat een particu liere maatschappij voorwerpen aan den gevel van een ander mag aanbrengen. indien de ge meente exploitante was, zou hij het een ander geva] achten, daar men moet veronderstellen, dat deze zorgzamer voor onderhoud zal zij;-.. De VOORZITTER wijst er op, dat dit artikel ook in de vroegere verordening bestaat en geen aanleiding tot moeilijkheden heeft gege- ven. Hij wijst er voorts op, dat niet aan een particuliere maatschappij een recht wordt ge- geven om maar naar willekeur lantaams aan te brengen, want er staat, dat dit alleen geldt. voor voorwerpen die ,,van gomeentewege'" worden aangebracht. indien dit dus alhier lan- taams zijn, zal zulks geschieden op last van burgemeester en wethouders, die ban tevens wel de noodige voorwaarden zullen steilen om hinder of schade voor de eig-enaars der wonin gen te voorkomen. De heer HAMELINK kan zich na deze toe- lichting met het voorstel vereemgen Art. 10. De eigcnaars of onderhoudsplichtigen van de in art. y bedoeide openbare wegcn en wateren, zijn verplicht toe te laten, dat on, in, onder oi over dezelve, zoodanige werken of inrich- tmg-en ten behoeve van het openbaar verkeer, verlichting of de openbare gezondheid worden aangebracht, als de raad of burg.jmee.ster en wethouders zullen noodig oordeelen. De heer HAMELINK betwijfelt, of dit ar tikel wel het noodige effect kan hebben. Voor hem is het de vraag, of dit iets kan beteeke- nen als het bijvoorbeeld wegen betreft die aan den rijks waterstaat behooren. Hij wijst daar- voor op den toestand aan den Schoolweg en op de klacht dezer dagen door den heer Scheele geuit betreffende het deksel eener zinkput achter het Schuttershof.. Konden burgemeester en wethouders daar vroeger niet optreden en zouden ze dit bij aanneming- van het artikel wel kunnen Hij vermoedt dat, indien burge meester en wethouders op grond hiervan een herstelling als anderzins zouden gelasten, dit b.v. den rijks waterstaat ijskoud zou laten. Indien men het artikel toch niet tegenover derden kan handhaven, zou hij het liever wil- len laten vervailen. De heer NOLSON merkt op, dat het na- tuurlijk alleen daar geldt, waar de gemeente hevoegd is. De heer SCHEELE meent ook, dat het geen kwaad kan. Voor wat de bemerking betreft over de zinkputten achter het Schuttershof, merkt hij op, dat die een paar dagen na zijn opmerhing reeds waren opgeknapj, Men is van de zijde van den rijks waterstaat welwil- lend genoeg. Vermoedelijk was het over het hoofd gezien. De heer HAMELINK; Dit deden ze vrij- .viliig, maar zullen ze het ook doen als we haar de „verplichting" opleggen. Dan zou men wel eens geneigd kunnen zijn, het principieel uit te laten maken en dan gelooft hij, dat de gemeente niet sterk zou staan. Als de meening van den heer Nolson de juiste is, zou het an- ders geredigeerd moeten zijn. De VOORZITTER betoogt, dat de gemeente- raad de taak heeft regelen te stetlen voor de openbare oixle en dat hij ook de middelen moet bezitten om die te verzekeren. Hij haalt als voorbeeld aan de Dekkerstraat, welke voor een gedeelte nog niet door de gemeente is overge- nomen. Indien de gemeente het noodig oor- deelt, om in het openbaar belang jn dat deei der straat eenig werk uit te voeren, moeten de eigenaren het niet in de macht hebben, dat tegen te houden. Het gemeentebestuur moet het recht bezitten om op te treden en zich te handhaven tegen kwaadwitligen. In artikel 9 wordt omschreven wat onder openbare wegen wordt verstaan. De openbare macht trekt aan zich het recht, om daarop voor be veiligheid te zorgen. De heer HAMELINK: Maar indien de eige naren of beheerders aan een hen gegeven last geen gevolg geven? De VOORZITTER: Dan kunnen we het voor hunne rekening zelf uitvoeren. De heer HAMELINK: De raad kan toch het eigendomsrecht niet opheffen De VOORZITTER: Dan gaan we er een proces over voeren. De heer HAMELINK: Hetgeen de gemeen te zou verliezen. De VOORZITTER kan dat nog niet toestem- men; burgemeester en wethouders nemen ech- ter aan, dat de menschen gewillig zullen zijn en zich naar de in het algemeen belang ge- noraen regelen zullen schikken. Het is een be paling die in alle gemeenten voorkomt, terwijl hij ook nog wijst op de bepalingen van het Provinciaal reglement, met betrekking tot de schouwing op de wegen. Burgemeester en wet houders houden schouwing en indien er iets niet in orde is, wordt daar van proces-verbaal opgemaakt. Er wordt in voorzien door art. 4<2 van het Wetboek van Strafrecht en het gemeentebestuur is dus aan alle kanten klaar. Het artikel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. (Wordt vervolgd). Vergadering van Donderdag 10 Maart 1921, des namiddags 1 uur. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, Burge meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visser, A de Feijter, W. Scheele, P. Faas, A. C. Wisse, A. de Koeijer, C. de Jonge, J. Vinke en M. Kaijser, later ook de heer S. van Iloeve, benevens de Secretaris J. Stolk. Afwezig- de lieer D. G. K'op.n:',n. (Vervolg). 4.- Benoeniing lid commissie tot wering van schoolverzuini. A.u de beurt van is Ds. G. van Dis, met wien Burgemeester en Wethouders arubc veien Ds. L .de Bruijne. Met algemeene stemmen wordt herbenoemd de heer Ds. G. van Dis. 5. Kohier hondenbelasting dienst 1921. Burgemeester en Wethouders ieggen ter vaststelling over het kohier op de hondenbe- lasting dienst 1921 op een bedrag van drie honderd gulden. Met algemeene stemmen wordt het kohier goedgekeurd. De heer WISSE komt weer ter vergadering. 6. Aangaan kasgeldleening. Burgemeester en Wethouders Ieggen ter vaststelling over het navolgende besluit: De raad der gemeente Zaamslag: overwegende, dat de gemeentekas ontoerei- kend is tot het doen van de vereischte be- langen; besluit: eene geldleening aan te gaan groot maximum f 15000, tegen eene rente van ten hoogste 6 7! per jaar, aflosbaar uiterlijk 31 December a.s., rente en aflossing te voldoen uit de gewone inkomsten der gemeentie. De beer SCHEELE vraagt hoe lang de VOORZITTER denkt het geld noodig te hebben. De VOORZITTER antwoordt, dat uiterlijk 31 December het geld zal worden afgelost, doch men kan zelcer rekenen dat de eerste 4 maanden het geld vast blijft staan. 7. Ontslag plaatselijke schoolcommissie. Burgemeester en Wethouders Ieggen ier vaststelling over het navolgende besluit1: De raad der gemeente Zaamslag: gelet op arJ. 216, lste lid der wet van 9 Oct. 1920, tot regeling van het algemeen vormend lager onderwijs; op voorstel van Burgemeester en Wet houders: besluit: a. aan de heeren J. P. Geelhoedt, A. Haak en C. A. Wisse, eervol ontslag te verleenen als lid der plaatselijke commissie van toezicht bedoeld in artikel 93, tweede lid der wet van 1878. b. in te trekken alle te dier zake door den raad vastgesitelde verordeningen en instructie's. Dit besluit word met algemeene stemmen vastgesteld. De VOORZITTER danlat de commissieleden voor het werk, dat zij zich in het belang der gemeente hebben getroost. De heer VAN HOEVE: Is het de bedoeling om in de eerstvolgende vergadering met een nieuwe voordracht te komen? De VOORZITTER antwoordt bevestigend. 8. Premien Jaarmarkt. Burgemeester en Wethouders steilen voor de premien jaarmarkt 1921 vast te steilen voor de waarop zij bepaald zijn ten vorige jare. Verwezen wordt daarom naar Luaoz. 3 van de notuien nummer 3 van het jaar 1920. Burgemeester en Wethouders steilen voor het benoemen van een kpuringscommissie aan hen over te laten. De VOORZITTER: Burgemeester en Wet houders doen dit voorstel omdat vroeger de een na den ander bedankte en dan nieuwe stemmingen noodzakelijk waren. Op deze wijze kan de benoeming veel eenvoudiger geschieden. De heer SCHEELE vraagt hoe groot de kosten voor de jaarmarkt zijn. De SECRETARIS deelt mede, dat 131 aan meciaiiles werd uitgegeven en j 35 aan geid- prijzen, terwijl de totaalkosten 231 bedragen. De utej dE jUinuE: ik neb met eemge geitenhouders gesproken en gevraagd waarom zij niet met hunne dieren ter markt kwamen, waarop zij mededeelden, dat zij het niet voor een geldprjjsje deden, maar ats er eens een kleine medailte werd beschikbaar gesteld dan zou de animo veel grooter zijn. De VOORZITTER: Men dient alien gelijk te behandelen en acht er geen bezwaar in om ook voor de categorie geiten een medaiHe uit te loven. De heer VINKE vraagt of voor het vet vee en het rundvee ook een medaille wordt ge geven. i, De heer DE JONGE: Een medaille v'dor elke categorie. De VOORZITTER zou een medaille voor de beste melkvaars wiilen doen vei-vallen en hier- voor een medaille uitreiken aan de beste kalf- i vaars, Wij zouden dan krijgen een medaille voor den besten springstier, de beste melkk«e. de beste kalfv-aars en de beste geit. Met algemeene stemmen worclt aldus be sioten. 9. Voorstel Burgemeester eii Wethouders wijziging begrooting dienst 1920. Burgemeester en Wethouders steilen voor, de gemeen Jebegropting, cbcnst 1920, te wijzigen als voigt: Te vermeerderen de volgende posten der in komsten: Brug-, kaai-, haven- en sluisgelden 200 (meer opgebracht ais do raming); begralents- rechten 70 (idem); sclioolgelden voor lager onderwijs j 160 (idem); hoofdelijke omslag ox andere directe beiasangen naar het geschattc inkomen j 4123,85 (idem); bijdiage van he rijk krachtens art. 48 der wet toL regeling van het lager onderwijs f 3479,09 (wet van 9 October 1920, Stbl. no. 778); bijdrage van hoc rijk krachtens art. 49 der wet tot regeling' van het lager onderwijs f 1536,21 (bijdrage over 1919)geldleening cer voorziening in kasge: f 25,000 raadsbesluit dd. 27 April 1920); in komsten van verschillenden aard 225 pacha en 75 verkoop lantaams); totaai 34.869,15%. Onder do uitgaven te vermeereleren de voi- gende posten: Onderhoud, schoonhouden, meubileeren en brandwaarborg van het gemeentehuis ,f 643,62% (aankoop schrijfmachine en lood- gieters reparauies wegens storm); drukwerk, aankoop van gedrukte stukken en boekenbmd- werk f 900 (drukken begrootingen en raads- notulen en obligatien); briefporjen, vrachten. zegels en andere kleine uitgaven f 100 (zege- ling obligatien); kosten van vergaderingen f 91,65 (het geraamde bedrag bleek niet vol doende); teruggaaf van belasting- f 700 (ten- gevolge van verlaging op reclame)aandeel der gemeente in de kwade posten op de Rijks di- recue belastingen voor zooveel de gemeente op- centen betreft f 5,75 (dit bedrag bleek meer noodig); kleeding en wapening 12,95 (als voren)jaarwedden en vergoedingen f 19 (dit bedrag bleek meer noodig voor tijdsverlies aan de manscnappen)aanschaffing en onderhoud van brandbluschmiddelen 364,81 (voor den aankoop van nieuwe slangen); kosten del straatverlichting 377,37 (dit bedrag bleek mede tengevolge van uitbreiding meer noodig) reinigingsdiensi, 39,80 (dit bedrag bleek meer noodig)onderhoud van openbare gebouwen. torens, klokken, uur- en speelwerken 19,80 (ais voren); onderhoud van wegen en voet- paden 1692,24% (mede voor werkverschaf- fing ward deze post aanmerkelijk overschre- denonderhoud van haven- en kanaalwerken f 229,71% (herstelling steenglooiing)onder houd van riolen, slooten, putfcen, waterleidin- ien, ponipen enz. 540,93% (mede voor werk- ver3chaffing werd deze post aanmerkelijk over- schreden); onderhoud van begraafplaats en lijkenhuis 211,40 (beplanting en meer arbeids- n)on als waarop gerexend); verzekering tegen ongevailen en verdere onkosten f 8,75 (dit be- rag Me meer noodig); kosten stichting elec- r, 'ue contrale 1471,80 (uibreiding net, aan- Aoop meters); jaaibvedde der onderwijzers f 3479,09 (wet van 9 October 1920, stbl. 778); mAandhouden van schoollokalen en ondeiwij- zersryoningen 186,31 (dit bedrag bleek meer noodig)advertentien betreffende het onder- wijs f 5,60 ;als voren); toeslag- aan de ver- OiUging „Ambachtsbelangte Axel f 15 (in U'20 bczochten 3 leerlingen die inrichting) verpleging, overbrenging en geleide van krank- j-i'inigen en als hersteld uit geneeskundige ge- stichten ontslagen personen f 200 (verpleging verpleeggelden ,,'s Heerenloo)premien voor en andere kosten van markten f 46,19 (duur- dere tnedailles)grond-, dijk- en polderlasten J 29,30 (dit bedrag bleeb meer noodig); onder houd van de woning wijk A 253b 255 (idem); brandwaarborg en verdere kosten f 0.28 (idem); renten van opgenomen kasgeld f 53,85aflossing van opgenomen kasgeld f 25000 (raadsbesluit dd. 27 April 1920); open- baie teesten f 113,63 (werkzaamheden aan eerepoorten)kosten Distributiewet f 1393,391 (dit bedrag bleek meer noodig); totale v?r- meei-dering f 38.787,57; te verminderen de volgende pe sen: Adverteeren, aanplakken of op andere wijze bekendmaken der aankondigingen van het be stuur f 65; kiezerslijsten, uitoefenen der kiss- verrichtingen, kosten van stembureaux f 300 (kiezerslijst werd niet gedrukt); bevolkings-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2