■MM m m ALGEMEEN N1EUWS- EN AbVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7123. Maandag 21 Maart 1921. 69e Jaargaa§;. Bekendmaking. Wegens het Paaschfeest zal as. Maandag geen numnier van dit blad verschijnen. 190 Onderhoudsgrind en 30,000 K.G. Macadam, B1WWENIAND. BUITENLAN D. 2rrssiC:t-r,jat a^^^r^^^rr^c,r?5^;3Sir^i3aips23i»«'^^KE^^ •^HaamsmamKmrnmnmamtaamBamagKmrmiessammmmmmmmsaumsxiMmamamam Burgemeester en Wethouders van HOEK zullen op Vri*da£ S April 1921, des namiddags twee nre, ten raadhuize aan- besteden de levering v6or 1 juni 1921 vrij op den wa) op aan le wijzen plaats aan den Nieuwen Westelijken kanaalarm teTer Neuzen van van 1 tot 4 c.rtt. z.g. BALLAST, van 1 tot 3 c.M. De meting van de grind geschiedt op den wal per den hoop. Het wegen van de Macadam op de weegbrug. Betaling heeft plaats na de levering. Gezegelde inschrijvingsbiljetten geteekend door den inschrijver en twee borgen kunnen tot op het uur der besteding franco ten Raadhuize worden bezorgd. Hoek, 18 Maart 1921. A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. ZOMERTIJD. Dit jaar zal de zomertijd intreden in den nacht van Zondag 3 op Maandag 4 April. T ABAKSACCIJNS. Het wetsontwerp tot heffing van een tabaksaccijns is in de Tweede Kamer aan- genomen met 42 tegen 33 stemmen. INTEREST UITGESTELDE OORLOGS- WINSTBELASTING. De terzake van uitstel van betaling van oorlogswinstbelasting verschuidigde inte rest zal, met 17 Maart, bedragen zeven ten honderd 'sjaars, tenzij'het uitstel voor dien dag is verieend, in welk geval de te oetalen interest eerst met ingang van 1 Mei a.s. tot zeven ten honderd 's jaars wordt verhoogd. BOUW VAN MIDDENSTANDS- WONINGEN. Bij Kon. besluit is bepaald: Het Kon. besluit van 6 November 1919, no. 51, wordt met uitzoiidering van het bepaalde bij art. 5 van dat besluit buiten werking gesteld. Het blijft echter van kracht met betrek- king tot de overeenkomstig dat besluit verleende bijdragen. De minister van Arbeid kan echter bij dragen uit 's Rijks kas, als bedoeld in dat besluit en met inachtneming van de daar- in vastgestelde bepalingen en voorwaar- den, alsnog verieenen ten behoeve van den bouw van middenstandswoningen, waarvan de piannen op den dag van de openbaarmaklng van dit besluit in de Staatscourant reeds bij den gemeenteraad aanhangig waren gemaakt. SUIKER. Volgens het Hdbl. zal het verbod van uit- voer van suiker op korten termijn worden opgeheven. DE ROTTERDAMSCHE ELECTR1SCHE TRAM. Burg, en Weth. van Rotterdam doen den gemeenteraad een voorstei tot aankoop van de aandeelen en obligaties der Rotterdam- sche electrische tramweg-maatschappij voor 5.780.000, met behoud van den explolta- tievorm voor het bedrijf. BELAST1NG OP DE WAARDE- VERMEERDERING. Het Verbond van Nederl. Fabrikantenver- eenigingen te 's Gravenhage zal een krach- tige actie op touw zetten tegen het inge- diende wetsontwerp tot het heffen van eene belasting op de Waardevermeerdering van onroerende goederen ten behoeve van tie gemeenten. Het Verbondsbestuur meent, dat de belasting onmogelijk uit het jaarlijksch inkomen kan worden betaald, en geen an- dere beteekenis heeft, dan een deel van het nationaal vermogen aan de jaarlijks te ver- teren millioenen toe te voegen. DE VAKBEWEGING. Wat Henri Polak niet en wel ziet. Henri Polak opent in het Weekblad van den A. N. D. B. een beschouwing over de Nederlandsche vakbeweging, die hij als volgt besluit: Waar zijn toch de troepen die het leger moeten vormen, dat den grooten stormloop der algemeene werkstaking zal hebben uit te voeren? Ik zie hen niet. Wat ik wel zie, is: 1. dat duizenden de bij het N. V. V. en bij het N. A S- aangesloten vakvereenigin- gen verlaten hebben; 2. dat de confessioneele en de neutrale vakvereenigingen sterker geworden zijn; 3. dat onze arbeidspers zich met moeite kan staande houden; 4. dat „De Courant" tienduizendtallen lezers telt; 5. dat onze cooperaties kwijnen en hun bedrijf moeten inkrimpen; 6. dat een-daagsche stakingen, tegen reactionaire wetgeving, gericht mislukken; 7. dat de arbeidersklasse hopeloos ver- deeid en hare meerderheid alles behaive re- volutionair gezind is; 8. dat het revolutie-kabaal de reactie versterkt heeft. Zoo is de werkelijkheid. Of de heer Polak een en ander in het juiste verband ziet, is een iweede vraag. (Tel.) MARINE. In het afdeelingsverslag der Tweede Ka- mei over ae suppi. marinebegrooting werd in verband met net ongeluk met Hr. Ms. hydra het oordeet van den Minister ge- vraagd, o, in 't algemeen het terrein voor Vlissingen geschikr is te achten voor tor- pedo-aanvaloefeningen van booten van het Z-type. Niet zonder verwondering was vernomen dat het station voor draadlooze telegrafie te Vlissingen tijdens het ongeval onbezet was, zoodat via Nieuwediep een telegram naar Vlissingen moest worden gezonden. Men zou gaarne vernemen wat hiervan de oor- zaak was. Men wenschte uitvoerig nader te worden ingelicht omtrent de oorzaken der aanva- ring van het gemeerd liggende Amerikaan- sche stoomschip „Lake Ellenorah" door meergenoemden mijnenlegger „Hydra", waardoor een schadevergoeding van pl.m. f 500.000 door het Rijk moest worden be taald. Naar aanieiding van de belangwekkende artikelen getiteld, „Loods aan boord", voorkomende in het „Handelsblad" van 25 Januari j.l. vlg. brachten verschillende leden de verhoudingen van het Nederlandsche en het Belgische loodswezen te Vlissingen ter sprake. Men zou gaarne van den Minister een omstandige uiteenzetting ontvangen, hoe de verhoudingen tusschen deze beide loodsdiensten op het oogenblik zijn. De vraag werd gesteld, of de regeering, nu de onderhandelingen met Belgie, over de herziening van het tractaat van 1839 tot dusverre niet tot een positieve uitkomst hebben geleid, geen aanieiding vindt stap- pen te doen, ten einde te verzekeren, dat de gelijkgerechtigdheid, die volgens het trac taat van 1839 en artikel 14 van het Schelde- reglement tusschen de Nederlandsche en Belgische loodsdiensten bestaat ook daad- werkeiijk gehandhaafd wordt. Is voorts, zoo vroeg men, de regeering van oordeel, dat Nederland ter plaatse over een voldoend aantal stoomloodsvaartuigen beschikt om de concurrentie met Belgie inderdaad op voet van gelijkheid te kunnen voeren? In verband met de voor den dienst van het loodswezen hier voorgestelde verhoogingen werd met klem aangedrongen op bezuini- ging. waar deze mogelijk zou blijken, medc opdat de te heften loodsgelden zoo laag mogelijk zouden kunnen worden gesteld. OPLEID1NG VAN MARINEMATROZEN. In verband met de bij de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag der marinebegrooting 1921 in uitzicht gestelde wijziging in de aanneming en opleiding van matrozen, wordt met 1 April a.s. de aan neming van matrozen met kort dienstver- band te Willemsoord gesloten. De eerste opleiding van na dien datum opnieuw vast te stellen voorwaarden aan te nemen matrozen zal, voorloopig bij wijze van proef geschieden, te Gorinhem, alwaar binnenkort een opleidingsschip der marine gestationneerd zal worden. De keuze is op Gorinchem gevallen, omdat deze plaats, centraai en aan het water gelegen vele ac comodates biedt wat betreft, de te houden oefeningen en bij te brengen lichamelijke en algemeene ontwikkeling. SPANJE. De moord op Dato. De moord op den premier D;ato was ver- scheidene dagen lang voorbereid. De mis- dadigers, die den moord zouden uitvoeren, waren den minister-president gevolgd, zon der een gunstige gelegenheid te vinden om hem te dooden. Op den dag van den moord haddm zij het spoor van Dato's auto gevolgd op het Cibelles-plein, waar de bank van Spanje en het postkantoor zich bevinden. Na de voltrekking van de misdaad begaven de booswichten zich regelrecht naar een huis- je in Ciudad Liveal, dat zij gehuurd had- den om er hun motorfiets te bergen. Daar- na begaven zij zich te vpet naar yintas, het eindpunt van een der tramlijneri naar Madrid en keerden vervoigens naar de Spaansche hoofdstad terug. Toen de moordenaar Matteo gearresteerd werd, werd er een lange lijst van hooge per- soonlijkheden op hem gevonden. Tot de agenten, die hem aanhieldenj zou hij gezegd hebben: „Geet mijn kost- juffrouw zoo spoedig mogelijk de premie voor haar verklikkerij. want ze zal er niet lang piezier van hebben." Voorts verklaarde Matteo met cynische kalmte, dat hij, staande op een bank in Rei- oolletos-laan, de begrafenis van zijn slacht- offer had bijgewoond. Matteo is afkom- stig uit Barcelona, waar hij in een auto-ta- briek werkzaam was. Twee maanden ge- leden was hij naar Madrid gegaan, om daar den aanslag voor te bereiden. DE HANDELSOVEREENKOMST MET RUSLAND GETEEKEND. In het Lagerhuis heeft Lloyd George meegedeeld dat de handelsovereenkomst met Rusland Woensdagmorgen ondertee- I kend was. AHe beperkingen die door de Britsche regeering aan den handel waren opgeiegd, zijn opg<*heven. In den tekst wordt gezegci dat de over eenkomst noodig was, hangende hat slui- ten van een formeel en algemeen vredes- verdrag tusschen Rusland en Groot- Brittannie, waarbij hun economische en politieke geregeld zullen worden. Beide partijen komen overeen om oogen- hlikkelijk alle beperkingen op te heften, die tot dusver de hervatting van den han del in den weg stonden en zoowel Rus- sische als Britsche schepen zullen in de havens van beide landen de privileges genieten welke gev oonlijk aan buitenland- sche handelssth T'"1 worden verieend. De Britsche regeering verplicht zich om geen inaafregelen te steunen die het recht zouden beperken van Russische schepen om op de open zeeen te varen. De Sovjet neemt op zich om de zeewegen voor haar havens van mijnen te zuiveren. Beide landen kunnen agenten behoemeh om toe te zien op de uitvoering der overeenkomst. Aan dergeiijke agenten moet vrije toe- gang in Engeland (resp. Rusland) worden toegestaan en aan hen moeten zekere di- plomatieke privileges worden verieend. De overeenkomst gaat onmiddellijk in en moet zes maanden van te voren worden opgezegd. Wanneer echter een van beide partijen inbreuk maakt op de bepalingen der overeenkomst, zal de ander onmid dellijk van de daaraan verbonden ver- plichtingen ontslagen zijn. De benadeelde partij zal echter aan de andere partij een redeiijke gelegenheid geven om ophelde- ring te verschaffen ot de begane fout te herstellen. De overeenkomst bepaalt voorts, dat wanneer Britsche gerechtshoven rpoch- ten beslissen, dat goud, fondsen, obli-ga- ties ot goederen, die door de Sovjet-ce- geering of haar vertegenwoordigers naar Engeland waren geconsigneerd, en niet te identificeeren zijn a's uitsluitend eigendom van Britsche onderdanen, rechtens in be- siag genomen kunnen worden wegens vo- rige verplichtingen van de, Sovjet-regee- ring of eenige andere vorige Russische regeering, de Sovjetregeering in dat ge val het recht zal hebben de overeenkomst oogenblikkelijk te beeindigen. De overeenkomst bevat geen andere bepalingen over de erkenning der schul- den van vorige Russische regeeringen. IT ALIE TEG'N DE 50 PCT. Naar de Vossische Zeitung van welinge- lichte zijde uit Londen verneemt, is al- daar uit Rome bericht ingekomen, dat de Italiaansche regeering besloten heeft de Kamer geen wetsvoorstel voor te leg- ge ntot heffing van 50 pet. op den Duit- schen uitvoer. DE BOYCOTT BEWEGING IN DUITSCHLAND. In een buitengewone ledenvergadering van den Bond van Hamburgsche impor- teurs werd eenstemmig een resolutie aan- genomen, die het den leden van den bond het tot een eereplicht maakt zich te ont- houden van directe-en indirecte aankoopen uit de vijandelijke landen, die zich bij de sancties hebben aangesloten. GEVECHT TUSSCHEN AMER1KANEN EN MEXICANEN. Een ernstig grensincident. Een Reuterbericht uit El Paso (Texas) meldt: Vrijdagmorgen hebben Amerikaansche soldaten en emigratie-ambtenaren een groot gevecht geleverd tegen een aantal Mexica- nen, die probeerden den overtocht over de Rio Grande te forceeren. Twee Amerikaan sche soldaten werden gewona en men ge- looft, dat de Mexicanen veel verliezen heb ben geleden. Het gevecht begon, doordat drie Mexi canen probeerden de rivier over te steken. Zij weigerden halt te houden op bevel van de aldaar stationneerende Amerikaansche emigratie-ambtenaren. De laatsten schoten op de Mexicanen, van wie er twee in her midden van aen stroom werden gewond, doch den Mexicaanschen oever wisten te be- reiken. Het vuren werd daarop algemeen. De Mexicanen hadden blijkbaar talrijke hel pers, die verscholen lagen in het kreupel- hout aan den oever. De Amerikaansche amb- tenaren telefoneerden om hulp, en kregen versterking van een afdeeling van 100 sol daten. Daarna werd nog langen tijd hevig gevuurd. De reden waarom de Mexicanen de riviergrens wilden overgaan, is nog niet opgehelderd, doch men vermoedt, dat zij aan de Amerikaansche zijde van de Rio Grande groote hoeveedheden sterken drank hebben verstopt. 36000 VLUCHTEL1NGEN. „Berlingske Tidende" verneemt uit Hel- singfors, dat nog ieder uur nieuwe vluchte- lingen te Terioki aankomen. Tot dusver zijn 36.000 vluchtelingen bij de Finsche grens aangekomen. Nog steeds wordt uit de ricn- ting van Kroonstad hevig kanongebulder gehoord. Volgens latere beriehten is het vuren te. gen den avond opgehouden. EEN BLOEDNEUS IN HET DANZ1GER PARLEMENT. In het Dantziger parlement is het Don- derdag rumoerig toegegaan. Een onafhan- kelijk afgevaardigde richtte een reeks ver- wijten tot een Duitsch nationalen afgevaar digde en daarop ontstond tusschen deze twee een handgemeen, waarbij een hunner een bloedneus opliep. Door het tumult, dar daarop ontstond, moest de zitting worden gesloten. BONAR LAW NEEMT ONTSLAG. fn het Lagerhuis deelde Lloyd George niede, aat Bonar Law, de minister van justitie, wegens gezondheidsredenen zijn ontslag genomen heeft. Het geheel onverwachte aftreden van i Bonar Law als minister en leider der re geering in het Lagerhuis en tevens als leider van de conservatieve unionistische partij, heeft in politieke kringen te Londen een geweidige sensatie veroorzaakt. Op raad van zijn geneesheer neemt hij af- scheid van het drukke politieke leven. Zijn aftreden beteekent een ontzaggelijke klap zoowel voor Lloyd George, wiens trou- we medewerker hij was, als voor diens re geering en voor de conservatieve partij, want voor alje drie zaf hij moeilijk te vervangen zijn. Diep bewogen las Lloyd George dan ook de door hem van Bonar Law ontvangen briet voor, waarin deze hem zijn besluit mededeelde. De premier was zoo ontroerd, dat tranen hem Iangs de wangen biggelden en hij ihoest gaan zitten, zonder verder iets 'te kunnen zeg- gen. De groote moeilijke vraag, waarvoor Lloyd George zich gesteld ziet, is een ge- schikten opvolger voor den afgetreden mi nister te vinden. Geen der ministers staat in het Lagerhuis zoo hoog aangeschre- ven en beschikt over zoo grooten tact als Bonar Law. Waarschijnlijk zal de minis ter van financien, Austen Chamberlain^ tij- delijk Bonar Law's plaats innemen. As- quith gat' namens de onafhankelijke libe- raien uiting aan zijn groot leedwezen en bracht hulde aan Bonar Law, die voor hem een ioyaal medewerker geweest was in het eerste coalitiekabinet. Clynes, de [eider cTer afbeidersparfij, sloot zitfi geheef bij Asquith aan en herinnerde aan Bo nar Law's hoffelijkheid tegenover zijn felste tegenstanders. EEN KU1L VOOR EEN ANDER. in den Berlijnschen gemeenteraad hebben een poos geleden de communisten ontzet- tende herrie gemaakt, omdat door het abat toir vleesch zonder bons geleverd is. Na- tuurlijk aan zwelgers en brasseis, aan ka- pitalisten, ten koste van het arme volk. Zij eischten een streng onderzoek, publicatie van de lijsten. Deze lijsten zijn nu bekend gemaakt. De directie van het abattoir deelt meis dat vleesch zonder bon is geleverd aan alie ge- zantscltappen tr. diplomatieke vertegen- woordigingen. Ook aan de Russische am- bassade, beheerd door de Sovjet-vertegen- woordiger joffe. En het toeval heeft gewild dat geen andere ambassade zooveel vleesch vroeg en kreeg als juist de Russische. De lijst van het personeel was vijf folio blad- zijden lang. Het was reeds lang bekend, dat men in de Russische arnbassade onder joffe in het deftige paleis Unter den Linden goed en bli, leefde. En dat de aanvoerders dpr links- radicalen in Duitschland gaarne met Joffe zaten aan den rijk voorzienen disch. Waarom waren zij dan zoo onvoorzichtig nu een kuil voor anderen te wilien graven? De directeur van het abattoir heeft verder verklaard, dat ook voor de congressen cier arbeiders- en soldatenraden en voor den eersten partijdag der onafhankelijken vleescn zonder bon is geleverd. Even goed als voor andere congressen. Maar waarom dan de communistische huichelarij om over deze vleesch-leveranties lawaai te maken? (Hbl.). DE VAL VAN KROONSTAD. Uit Stockholm wordt gemeld: Een buitengewoon hevig bombardement werd Woensdag om 2 uur 's nachts van uit de forten Krasnaja Gorka en Syster- beck op Kroonstad geopend. De aanval werd door artillerievuur uit Kroonstad beantwoord, doch de bolsje- wiki, die door witte kleeding en den ne- vei beschermd werden, kwamen steeds nader bij de vesting, en trokken eindelijk de stad binnen. Zij werden hier door de communisten uit Kroonstad, die zich tot dusver neuiraal hadden gehouden, ont vangen en te zameni openden zij een ge vecht in de straten. De bladen te Kopenhagen vernemen uit Teroki, dat de vlucht uit Kroonstad een grooten omvang heeft aangenomen. On- geveer 20.000 vluchtelingen zijn onderweg naar de Finsche grens. De straten van Teroki z'ijn door soldaten uit Kroonstad overvuld, die verbazing wekken door hun goede uitrusting en den uitstekenden toe- stand waarin zij verkeerden. De vluchtelingen verklaren, dat een bat- terij fe Kroonstad tot op "het laatste oogen blik bleet doorvuren, om den uittocht van de vluchtelingen te dekken. Een Finsch regiment is vertrokken, om hulp te bie- den aan duizenden vluchtelingen, die uit- geput op het ijs liggen. Men heeft thans kunnen nagaan, dat het aantaf aanhangers van de regeering van Kroonstad veel minder bedroeg dan men tot dusverre vermoedde. Trotski heeft de laatste dagen aanzien- lijke versterkingen ontvangen uit Moskou, die goed uitgerust zijn. Ook de strenge koude heeft ertoe medegewerkt dan val van Kroonstad te verhaasten. Men neemt aan, dat Kroonstad door 16.000 man werd verdedigd, waarvan er 10.000 tot de Oostzeevloot behoorden. Toen Trotzki zijn troepen Kroonstad binnen deed gaan, vonden er nog bloe- dige straatgevechten plaats, waarbij on der de verdedigers een groote verwar- ring ontstond, omdat de communisten ook uit de ramen van de huizen schoten. Tal van vluchtelingen beweren, dat er verraad in het spel is geweest. Ook de commandant.van de vesting Burkalow zou scnuldig zijn, daar hij zijn plichten zou hebben verzaakt. TER NEUZEN, 21 MAART 1921. VOETBAL. De gisteren alhier op het veld van i S. C." gehouden match tusschen het eer ste elftal dier vereeniging met G. V. V. I van Goes, trok weer veler belangstelhng. Fn den aanvang leek „T. S. C." zeer gemakkelijk spel te hebben, daar haar elt- tal, tegen den sterken wind in spelende, 3 punten maakte, waartegen de Goessche speiers niet veel hadden in te brengen Na de rust scheen ook het Goessche elftal los te komen en werd herhaaldelijk net doei van „T. S. C." bestookt, hetwelk ten slotte tot het maken van I punt leidde. Daarentegen was de verdediging zoo krachtig geworden dat T. S. C." otschoon thans het voordeel van den wind hebbende er pas op het Taatst 'nog in siaagde een vierde punt te maken, daardoor met 41 winnende. CHR. BEWAARSCHOOL. Mej. F. van Dam, te Middelstum, die benoemd was tot hoofd der chr. bewaar- school, heeft voor die benoemiug be,- dankt. VERPLAATST. Met I Juh a.s. wordt verplaatst van Ter Neuzen naar Rotterdam, de kominies bij 's Rijksbelastingen J. Xesteloo. ZEEUWSCHE ELECTRICITEITSMAAT- SCHAPPIJ. Bij de Kamer van Koophandei" en Fa- brieken te Sas van Gent is bericht ingeko men van de provinciale Zeeuwsche Electri- citeitsmaatschappij dat van uit de Zeeuwsch-VIaamsche centrale tegen het eind van 1922 stroom: zal kunnen worden geleverd, welke mededeeling naar wij ver- namen ook aan het gemeentebestuur van Hoek is gedaan. DE BEURTLIJSTVRACHTEN. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat sinds gisteren als beurtlijstvraehten v or de binnenschipperij gelden 80 pet. van het bestaande standaardtarief. OPHEFFiNG DISTR1BUT1E REGEER1NGSMEEL. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft met ingang van 1 April: a. ingetrokken zijn beschikking van 12 Augustus 1920, houdenae vaststelling van de distributieregeling voor regeeringsbloem en regeeringsmeel; b. bepaald dat de distributie van regee ringsmeel zal zijn opgeheven. DE HUUR- EN WON1NGWET. Naar de „Msb." verneemt, is binnenkort een Kon. besluit te verwachten, waarbij wordt bepaald, dat de herziene huurcom- missiewet op 1 April a.s. in werking treedt. De mees'e wijzigingen der woningwe? treden uit kraoht van de wet zelf op 2A Maart a.s. in werking; enkele artikelen op een nader te bepalen datum. De woningnoodwet behoeft geen n;- r K. B. om in werking te treden. CHR. NAT. WERKL1EDENVERBOND. De Provinciale Landdag van den ChritH telijken Nat. Werkmansbond zal Maandag 28 Maart worden gehouden in de Koorkeik te Middelburg. Als sprekers zullen optreden Ds. J. H. Bruinink te's Heerenhoek, met >et onderwerp Arbeiders zieleleven" et. de heer B. C. Sliggers te Kloetinge met het derwerp „Het Christelijk Huisgezin". CONSUL-GENERAAL GROOT BR1TTANIE. Bij Kon. besiuit is de "heer W. N. Dunn erkend en toegelaten als consul-generaal van Groot-Brintannie en lerland te Rotter dam voor de Provincien Zuid-Holland, Zee- land, Noord-Brabant en Limburg. OTHENE. De heer D. Sanderse, hoofd der chr.* school aimer, is benoemd1 tot onderwijzer te Alphen a. d. Rijn. SLU1SKIL. De heer C. J. Nobels, hoofd der Chr. school te Sluiskil, is als zoodanig benoemd te Djokjakarta (Ned. Indie). AXEL. Donderdag werd alhier in het cafe van den heer Jac. Blansaart door notaris Van der Moer te Ter Neuzen, ten verzoeke van de erven van de wed. L. van Dixhoorn ge- veild: lo. Een hofstede, bestaande uit woon- huis, sciiuur, tuin en boomgaard, bouw- en weiland in den Hooglandpolder, gem. Os- senisse, groot 20 gemeten 289 roeden, voor f 850 per gemet, met 500 boomprijs, aan den heer L. Warrens te Hontenisse. 2o. 10 gemeten 205 roeden bouwland, nabij het vorig perceel voor f 800 per ge met aan L. Warrens voornoemd; 3o. 6 gemeten 296 roeden bouwland, nabij het vorig perceel, voor 800 per ge met aan den heer A. Zegers te Hontenisse; 4o. 1 gemet 205 roeden bouwland in den 's Heer Arenspolder, gem. Ossenisse, voor f 1000 per gemet aan den heer L. Warrens voornoemd; 5o. 23 gemeten 219 roeden bouwland in den Grooten Huijssenspolder, gem. Zaam- slag, voor f 1270 per gemet aan den heer W. van Tatenhove te Zaamslag; 6o. Een woonhuis en erf aan de Lange Noordstraat te Axel, groot 1 are 41 centi- aren, aan den heer J. Bakker te Axel voor 4000; 7o. Een woonhuis en erf aan de Koe- straat te Axel, groot 1 Are 20 centiaren, be- ®W«ZrSG®2KS2CB2 TER NEUZENSCHE

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1