LANQBOUWBERlCH^Nr 3EMENGDE 8ERICHTEN. bij hun toetrcden tot de vereeniging nog niet den Iceftijd van zestig jaar hadden bereikt. Omtrent het intreden van het recht op uitkeering gelden voor bovenbedoelde nieuwe Ieden dezelfde bepalingen ais voor alle nieuwe leden, dus ook die omtrent den reglementairen wachttijd (2b weken ot meer), welken zij moeten doormaken al- vorens recht op uitkeering uit de werk- Ioozenkas te kunnen doen gelden. Zoodra mogelijk zal ik u medcdeelen, welke leden tot de onderscheidene werk- loozenkassen op den voet van deze rege- ling alsnog zijn toegelaten. Met het oog op den omvang der werk- zaamheden en de daarbij Verlangde nauw- keurigheid zullen de gemeenten evenals in 1910 in staat worden gesteld, aan de personen, die met de uitvoering worden belast, eene vergoeding uit te keeren. Bij het bepalen van het bedrag dezer ver goeding is er echter rekening mede ge houden, dat het verzamelen der gegevens inzake de landbouwstatistiek in het al- gemeen behoort tot de taak der gemeente- besturen. Tevens zal worden medegedeeld, we'k bedrag van Rijkswegc aan iederc gun een - te als vergoeding zal worden uitgekeerd. ingeschreven ooor Gebr. Hommertson voor eene inrichting „Klein Zwitserland" (rodel- baan) J600; J. A. Lemmens en Co. voor eene rodelbaan 400; Wed. F. Janvier voor een stoomcarroussel 415; C. Huijgens voor een zweefmolen f 100; zonder concurrence van een autocarroussel /300; A. Hiuigens voor een zweefmolen j 260 en voor een juchtschonnnel f 250; R. A. Galle-Vale voor een auto-carroussel f 100; J. du Pont Zonen voor een gewone carroussel 85,50; jon. Bakker voor een sctiouwourgtent J oO, A. Brantenaar voor een vischtent 35,50, en een slagmaohine 7,50; Wed- De Smit- Nijssen voor een watelkraam J 15; Lanstein voor een werptent /40; F. Cozijn voor een slag machine j 12,50 en voor een flesschen- werptent 17,50. De sommen zijn bedoeld boven het vast marktgeld overeenkomstig de verordening. ONDERW1JS. Tot leeraar in de wiskunde aan de ge- meente-H. B. b. met 3jange cursus en de openbare handelsschool te Gromngen were, benoemd de heer H. L. C. Kok te l'er Neuzen. GLKcF. KLKK. Dinsdag 5 April a.s. zal in morgen- en miadagvergadering in de Geret. kerk te Ter Neuzen de Classicale Diaconale Conferentie gehouden worden. De roepende diacome die van Ter Neuzen en adviseurs zijn de predikanten S. Groeneveld en A. Thielen van Ter Neuzen en van Axel. Een tweetal belangrijke vraagpun- ten zullen behandeld worden. Van ut Diaconie te Axel: Is het de roeping van de Diaconie om degenen die door werkeloos- heid in behoettige omstandigheden zijn ge- komen, te ondersteunen? en van de Diaconie te fer Neuzen: Is het gewenscht, en zoo ja, hoe dan, te komen tot oprichting van een rusdiuis, voor ouden van dagen? (Stand.). DE HUURWETTEN. Naar de Kesb. verneemt, zullen de Huur- aanzeggingswet en de Wijzigingen in de Huurcommissiewet vermoedelijk mer 1 Apri; a.s. in werking treden. R1JKS WATERSTAAT. Ingevolge Min. beschikking is met ingang van 1 April 1921 benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken van het kanaal van Ter Neuzen, de heer R. Kuipers te Tjum- marum (gemeente Baradeel). De technische ainbtenaar van den Rijks Waterstaat de heer '1Benaru ic 's Gravenhage wordt met ingang van 1 Mel a.s. verplaatst naar Ter Neuzen, teneinde dienst te doen in den dienstkring Ter Neuzen. UITVOER. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat de uitvoer, resp. de uitklaring van boter en kaas, waarvoor bij zijne bovengenoemde beschikkingen dispen: satie is verleend, o.m. zal geschieden langs onder hier vermelde kantoren: a. voor zooveel boter betreft langs Hans- weert, Sas van Gent en viissingen; b. voor zooveel kaas betreft langs Hans- weert, Sas van Gent en Viissingen. WET OP DE KAMERS VAN KOOPHANDEL. Het St.bl. no. 261 bevat een Kon. besluit van den 3den dezer, waarbij wordt bepaald, da. de wet op de Kainers van Koophandei 1920 (Stbl. no. 152) in werking treedt met ingang van den 15den dezer. vuerkloosheidsverzekering. De Minister van Arbeid heeft het vol gende bericht aan de gemeentebesturen: In bijna aile reglementen van gesubsi- deerde werkloozenkassen komc de bepalmg voor, dat recht op uitkeering eerst aanwe- wezig is, nadat een lid gedurende ten mio- .ste een bepaald aantai (veelai 26) weken lid der kas was, en gedurende dien tijd re- gelmatig en volledig zijn bijdraen neett betaald. Gebleken is echter, dat niet alle bestu- ren van werkloozenkassen deze bepalmg op dezelfde wijze uitieggen. Daarom vestig ik er uwe aandacht op, dat zij aldus moet worden opgevat: a. dat de bijdragen moeten zijn betaald over ten minste zooveel weken als in het reglement ziin vermeldt, alvorens het recht aanwezig is; b. dat weken, waarover krachtens het reglement vrijstelling van betaling der bij- dregen ocstaat (b.v. bij ziekte, werk.oos- heid e.d.) en dus geen bijdrage moet worden betaald met medeleilen ter verkrijging van het sub a. o.doelde aan tai; c. dat het bedoelde aantai weken niet mag worden volgemaakt door over de weken, waarover men vol gens het reglement vrijstelling geniet (we- gens ziekte, werkioosheid enz.), tot vrij- willig de bijdrage te betalen. Hieruit volgt onder meer, dat aan den gestelden eisch niet is voldaan, wanneer iemand vvel gedurende het voorgeschreven aantai weken lid der kas was, doch als gevolg van vrijstelling bijdrage heeft be taald over een kleiner aantai weken dan krachtens het reglement wordt vereischt. Vrijwillige betaling van bijdragen over die weken van ziekte ot werkioosheid, kan niet eerder recht op uitkeering doen ont- staan. De Minister van Arbeid heeft aan de gemeentebesturen het volgende medege deeld: In de reglementen der werkloozenkas sen komt in het algemeen de bepaling voor, dat personen, die den leettijd van zestig jaar hebben overschreden, niet als lid der kas kunnen worden toegelaten. zeer enkele kassen was die leeftijd een andere). Om aan herhaaldelijk geopperde bezwa- ren thans eenigermate tegemoet te ko men, heb ik goedgevonden, dat, als tij- delijke atwijking dezer bepaling, in de werkloozenkassen van de gesubsidieerde vereenigingen, welke den wensch daarloe te kennen geven, op 31 Januari 1921 als lid kunnen worden opgenomen die leden der vereenigingen, welke bij'de inwerking- treding der kas wegens hun leeftijd niet konden worden toegelaten, mits zij: a. den leeftijd van 65 jaar bij de toelating niet hebben overschreden; b. op den da tum, waarop het subsidie ten behoeve der werkloozenkassen inging, reeds minstens een jaar lid der vereeniging waren en c. ZUIDDORPE. Naar wij vernemen, zal er van den spoe- digen bouw eener R. K. jongens- en meisjes- school niets komen, en is die bouw voor on- bepaalden tijd uitgesteld. M1DDELBURG. Aan het gebouw van het provinciaal be- stuur werd heden aanbesteed: a. het onderhoud van de havenwerken te Breskens gedurende het tijdvak van 1 April 1921 tot en met 31 December 1922. Raming 25000; b. het gedeeltelijk vernieuwen van het dek van de draaibrug over den Oostarm van het kanaal van Ter Neuzen te Sas van Gent, en het leveren van materialen voor de her- stelling van het dek van de draaibrug over den Westarm van dat kanaal te Ter Neuzen. Raming 11.100; c. het onderhoud van het kanaal door Walcheren gedurende het tijdvak 1 Apri; 1921 tot en met 28 Februari 1923. Raming 105.000; Is* d. het uitnemen, schoonmaken, herstel- len en weder inhangen van de deuren, schui- ven en krooshekken van de Oostschutsluis te Sas van Gent met bijkomende werken, behoorende tot het onderhoud van d.e wer ken van het kanaal van Ter Neuzen. Raming 6600. Voor perceel a werd ingeschreven door de heeren: j. F. Cornelis te Hoofdplaat voor f 24.317, j. H. van de Sande te Breskens voor 23.325, A. la Gasse te Cadzand voor f 22.581 en Thomas Cambier te Breskens voor f 22.468. Voor perceel b werd ingeschreven door de heeren: A. Oosters te Zwijndrecht voor f 11.180, J. J. Jansen te Middelburg voor 10.625, J. van 't Hoff en J. Tholens te Hoek voor f 10.440, R. Verscnelling tc Ter Neuzen voor f 9890 en G. A. van der. Straa- ten te Ter Neuzen voor 9545. Voor perceel c was minste inschrijver de heer J. J. Jansen te Middelburg voor f 89.649. Voor perceel d werd ingeschreven door de heeren: Firma Hoogenboeztm Van der Tak te Dordrecht voor J 6770, R. Vcrschei- ling K. Dees te Ter Neuzen voor 6396, N.V. W. A. van der Tak's Bergings Mij. te Rotterdam voor 6320, J. van 't Hoff j. 1 holens te Hoek voor 6285 en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen voor j 5800. RECHTZAKEN. BELASTINGONTDU1KING. Het gerechtshoi te Arnhem heeft uit- spraak gedaan in de zaak tegen den bur- gemeester van Balgoy, die wegens ont- duiking van de O. W.-belasting door de Tielsche rechtbank werd veroordeeld tot een maand gevangenisstrat. Het Hoi heeft dit vonnis vermetigd, doch beklaag- de tot dezelfde slrat veroordeeld. ZEEUWSCHE LANDBOUW WEEK. Verschenen is het programma van de Zeeuwsche Landbouwweek, welke van- wege de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt In Zeeland, in sa- menwerking met de vereeniging Het IvJe- derlandsch Landhuiishioudkundig Congres zal gehouden worden van 12 tot en met 17 September. De vereeniging Het Nederlandsch Land- huishoudkundig Congres, die dit jaar zijn 75jarig bestaan viert, zal te Middelburg op Dinsdag 13 September zijn 73ste con gres houden. De Maatschappij tot be vordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland zal op dien dag haar algemeene jaarlijksche vergadering houden, en de provinciale landbouwtentoonstelling op het marinevliegterrein onder de gemeente Viis singen zal gehouden worden van 13 tot en met 17 September. Het doel der tentoonstelling is: le. een beeld te geven van hetontwikke- lingsstadium vap de verschillende onder- deelen van het Iandbouvvbedrijf in Zee- land in 1921 2e. den afnemers van land- en tuinbouw- producten de gelegenheid te openen, een overzicht te verkrijgen van de hoedanig- heid en hoeveeljieia van de land- en tuin- bouwproducten, die in de verschillende deelen van Zeeland worden voortgebracht; 3e. het bekend maken van de resultaten van het vereenigingswezen in den 'and- en tuinbouw in de provincie en kennis te verspreiden omtrent" het doel, het wezen en de resultaten van verschillende instel- lingen werkzaam op het gebied van den land- en tuinbouw in ons land. De inzendingen worden gerangschikt in de volgende afdeelingen: paarden, rund- vee, varkens, schapen, geiten, pluimgedier- te en konijnen, bijen, akkerbouw, tuin bouw, zuivelbereiding, wetenschap, land- bouwvereenigingswezen, iandbouwindu- strie en werktuigen, hoefbeslag. LANDBOUWTELLING. De minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de Commissariss'en der Koningin bericht, dat het voornemen bestaat in het laatst van Mefen het begin van Juni a.s. eene telling inzake het grondgebruik en den veestapel te houden op ongeveer dezelfde wijze als in het jaar 1910 heeft plaats gehad. Evenals in 1910 zal de leiding dezer telling in iedere gemeente uit den aard der zaak moeten berusten bij den burge- meester. De burgemeesters kunnen de werkzaamheden opdragen aan hen, die zij daarvoor het meest aangewezen achte'n. In zeer vele gevallen zullen dit wel de gemeenteveldwachters zijn. EEN BRUTALE ROOF. le Emmercompascuum hieid voor het vvinkelhuis van den heer S. aan het Ver- lengde Oosterdiep een auto stil, waaruit vier heeren stapten. Drie ervan gingen de winkel binnen en informeerden ot de eige- naar thuis was. Op het ontkennend ant- woord der vrouw liepen zij naar de ach- terkamer, waar zij de vrouw tegen fabel- achtig hoogen prijs een Ian stot te koop aanboden. Op 't antwoor der vrouw, dat zij buiten weten van haar man geen za- ken deed, dreigde men haar toen met een revolver en namen een portefeuille, in!- houdende f 125 mee. De politie stelt een ijverig onderzoek in. AANGEVALLEN. Toen Vrijdagmorgen de heer Beaten, driecteur dor boterfabriek te Alphen, op zijn rijwiel van Tilbu'rg naar Alphen reed, werd hern onder laatstgenoenrde gemeente op een eenzamen weg onverhoeds door een hem achterop rijdend onbekend wiel- rijder met een hard voorwerp een slag op het hoofd toegebracht, waardoor hij met zijn rijwiel over den weg tuimelde. Op het hulpgeroep kwam een landbouwer opdagen. De onbekende wielrijder maak- te zich haastig uit de voeten. Daar de heer Beaten doorgaans geld bij z'ch heelt, wordt aan berooving gedacht. De toe- stand van den getroffene is van dien aard, dat hij zich weinig kan h'erinneren van het voorgevallene. VAN DEN REGEN IN DEN DROP. Met een bok van de firma H. P. en J. de Wit, zou men Vrijdagnamiddag te Rotterdam het op den 7den dezer tus- schen de Willems- en spoorbrug in de Maas gezonken tjalkscheepje „Sophie" lichten. De kettingen waren reeds orrt het scheepje geslagen en dit een paar meter van den bodem gelicht, toen, ten- gevolge van de deining, veroorzaakt door voorbijvarende sleepbooten, in den bok •bevveging kwam, deze omsloeg, boven op het tjalkscheepje terechtkwam en daarme- de zonk. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Het personeel van den bok kon zich in tijds in veiligheid stellen. DOOR ZIJN MEISJE VERKLAPT. Den Iaatsten tija werd Eindhoven on- veilig gemaakt door een onbekend indi- vidu, dat er zijn beroep van maakte hand- laschjes van weerlooze dames te onttut- $elen. Dezer dagen grlcegde dit individu ook een aanranding te Mierlo en sta! van tnej. D. aldaar een handtaschje. De man had verkeering met een meisje uit Hel- mond, waaraan hij het faschjc cadeau gat, onder het voorbehoud, dat zij den d.etstal niet zou bckerid maken. Het meisje dat blijkbaar van hem at wucfe, deed van bet geval aangifte oij de politic Le Heimonu. Op aanwijzing hiervan is de man door de Eindhovensche politie, waar hij woonach- tig was, van zijn bed gelicht en gearre- steerd. Hij bekende de aanranding ta Mierlo te hebben gepleegd. Ook bekende hij een viertal dames te Eindhoven aange- rand en van haar taschjes te hebben be- roofd. De naam van het heerschap dat den Iaatsten tijd te Rotterdam heeft yer- toefd, is P. T. Roos, 28 jaar oud, van be roep schilder. Het is een berucht indi vidu, dat reeds meermalen met de justitie te maken heeft gehad. Hij is naar den Bosch overgebracht om voorgeleid te wor den voor officier van justitie aldaar. VOOR 'tJzERST IN NEDERLAND. Te Zaandijk is een socialistisch raadslid bevallen van een dochter. MOTORONGEVAL. Toen de heer H. D. J. O., notaxis te Oldeberkoop, Donderdagavond per mo- torfiets van Noordwolde naar zijn woon- plaats ging en zijn vaart wilde verminde- ren, teneinde een hoek om te rijden, zette hij bij vergissing de gasSraan open in- plaats van dicht, met het gevolg, dat de motor plotseling vooruitstoot en In een sloot terecht kwam. De heer O., die onder den motor was geraakt, werd bewusteloos opgehaald en is Zondagmorgen aan de gevolgen over- leden. EEN MEISJE LOOS. Onder de vreemdelingen^ die in het quarantainekamp te Enschede werden op genomen, waren de vorige week twee personen van Braziliaansche nationaliteit, die opgaven, dat zij broeders waren. De eene bleek echter een vrouw te zijn in manskleeding. Zij verklaarde met haar breeder in Rusland in het leger van ge- neraal Wrangel te hebben gediend als kozakkenofficier en later uit de gevangenis te zijn ontvlucht. Volgens haar mededee- ling heeft ze reeds jaren in manskleeding geloopen en gevoelt zich daarin zoo thuis, dat zij ze zal blijven dragen. DE VERMISTE ZEGELS TEN HOOFD- POSTKANTORE. Het raadsel opgelost. Een paar maanden geleden werd aan het zegeldepot van het ho'ofdposvkantoor te Amsterdam, geinist een pak statisljek- zegels, ter waarde van f 75.000. Het wa ren vellen van 150 stuks a f 10.per ze- gel. De poiitie die met het geval in kennis werd gesteld, tastte in den aanvang vol- komen in het duister. Het was in den be- ginne nog sterk aan twijfel onderhevig, ot de zegels waren weggenomen. Het zou evengoed kunnen zijn, dat bij de aflevering van de zegels door de firma Enschede te Haarlem een fout was gemaakt. De ambtenaar, die deze zegels aan het postkantoor onder zijn berusting had ge had, had zijn boeken overgedragen aan een collega, en bij deze overclracht en con- trole waren de zegels niet gemist. Bij een nauwlcttend onderzoek werd echter ontdekt, dat er fouten waren gemaakt. De hoofdainbtenaar werd daarop door den commissaris Heeroma, die het onderzoek in handen had, in verhoor genomen. Aanvankelijk ontkende deze ambtenaar iets van de zaak te weten. Toen echter de commissaris van politie steeds met an dere argumenten kwam, heeft de verdach- te, die vele jaren jrostdienst heeft en goed in aanzien stomj ten slotte bekend het pak zegels te hebben weggenomen. Het bleek toen, dat de hoofdambtenaar door speculatie in moeilijkheden was geraakt en zich had laten verleiden geld uit zijn kas te nemen. waarover hij het beheer had. Hij nam daarvoor het pak zegels weg, ge- loovende, dat het minder spoedig ontdekt zou worden, dan wanneer enkele vellen verdwenen waren. De man heeft dan ook al die zegels lang niet te gelde ge maakt. Toen h(ij wist, dat er een onder zoek werd ingesteld, heeft hij een groot aantai vellen verbrand. Hoe groot de schade is, die aan het rijk is toegebracht, weet de man zell niet precies. Het be* drag bedraagt in elk geval meer dan 10.000 gulden. In deze zaak heeft de recherche,ur Zwiebel er veel toe bijgedragen dewaar- heid aan het licht te brengen. ERNSTIGE ONGEREGELDHEDEN IN DE DRENTSCHE VENEN. In de Drentsche venen bestaat groote werkioosheid. Teneinde de gevolgen van deze crisis zooveel mogelijk tegen te gaan, werd een deel der ar'oeiders te werk ge steld het zgn. Amsterdamsche veld in de gemeente Emmen, waar deze ge meente met rijkssteun dalgronden laataan- inaken, tegen een loon van 45 cent per uur. loen nu Donderdag een telegram van den Minister werd ontvangen, waarbij het loon werd verlaagd tot f0.35 per uur, kwam de smeulende ontevredenheid tot uitbarsting, aldus wordt aan de „Tel." gemeld. Alle arbeiders legden het werk neer, terwijl men tot dadelijkheden over- ging. Uit verschillende winkels te Erica en Dordsche brug werden brooden en wor- sten zonder betaling weggenomen. In en kele winkels werd een en ander vernield. Te Zwartemeer werden 5 groote turfhoo- pen in brand gestoken. De arbeiders zijn verdeeld in drie groe- pen. De georganiseerden in de moderne R. Kath. en Chr. Landarbeidersbond, he neutraal georganiseerden (ongeveer 115) en de ongeorganiseerden. De drie groe- pen staan scherp tegenover elkaar. Meerdere ongeregeldheden worden ver- wacht. Een voldoende militaire jiolitie- macht is aanwezig. EEN AL TE ONDERNEMENDE CHAUF FEUR! De chauffeur van den heer B. te Rot terdam zoo vertelt het „Volk" vroeg 's avonds aan zijn patroon, of deze hem nog noodig had. Mijnheer antwoordde, dat de chauffeur wel naar huis kon gaan, omdat hij de stad uit moest. Inplaats van met de auto naar de garage te gaan, ging de chauffeur er mee naar het stadon D. P. om te zien ot 'hij wat vrachtjes kon krijgen. De heer B. ging naar den Haag en toen hij om 12 uur terug kwam, werd hem aan het station D. P. een auto aan- gebod-n. Toen de heer B. in de e,m e :- de taxi wilde stappen, bleek het zijn eigen auto te zijnDe chauffeur had ook zijn Ibaas herkend en ging er met de auto van door. De heer B. wiide zich nog aan de kap vastklemmen, maar werd er afgeslingeru. Later werd de auto door de politie in de Baan aangetroffen en naar de garage ge- reden. De chauffeur liet zich echter met meer zien. KNAPEN ALS INBRLKEKS. Te Amsterdam hoorden des nachts 2 politieagenten, die in de Haarlemmer Houttuinen surveilleerden, een verdacht lawaai in de mosterdtabriek der firma B. G. J. Lievegoed en Zoon. Spoedig bemerk- ten zij, dat inbrekers zich tot de tabriek toegang hadden verschaft, door het ver- breken van een ruit. Bij nader onderzoek bleken de inbrekers inbrekertjes te zijn. nainelijk 3 knapen van 16, 14 en 13 jaar. Zij hadden in het gebouw wat rondge- scharreld, maar vrijwel m'ets weggenomen. Het drietal is naar het bureau Wester- straat gebracht. DE DIEFSTAL TE SELZAETE. Daaromtrent meldt het Hbl. van Ant- werpen nog het volgende: De dieven, inbrekers van beroep, en voorzien van modern materiaal, hebben in den nacht van Dinsdag op Woensdag de brandkast opengeboord en een som van 100.000 fr. in aandeelen, obligation en eigendomstitels gestolen. Het eerste cijfer 300.000 fr. was dus overdreven, maar het is zoo al prg genoeg. Het was mad. Vanderlinden, echtge- noote van den notaris, die Woensdag^ morgen den diefstal vaststelde. Mad. Vanderlinden, die zich naar de 6-uren-mis begaf, zag toen zij hare wo- ning wilde verlaten, dat in de studeer- kamer van haren echtgenoot, iets tengewoons was gebeurd. Zij gait onmiddellijk het alarm, waar op de notaris toesnelde en insgelijks de diefstal vaststelde. Onmiddellijk werd de politie verwittigd, die ter plaatse kwam en een onderzoek instelde. In den brandkoffer was met een ster- ke boormachine een gat geboord, ver- volgens hadden de beroeps-inbrekers het slot doen springen van de zware ijze- ren deur. De kerels moeten ook van elec- trische lampen voorzien zijn geweest. Al het geld dat in den brandkoffer lag was verdwenen, zooals bankbiljetten, aan deelen, obligation, eigendomstitels, enz. De andere meubelen in het bureau wa ren ingelijks opengebroken en doorge-, snufteld. De dieven hebben zich tot de woning toegang verschaft langs den hof; zij zijn over een muur moeten klimmen om in den hot te komen. Een cleur, uitkomende i op den hof, werd met valsche sleutels ope- gebroken. De dieven moeten met de iig- ging van het huis goed bekend zijn .ge weest. De diefstal zou moeten gepleegd zijn tusschen middernacht om een uur. Niemand der bewoners heeft eenig gerucht gehoord. Tot hiertoe heeft men geen spoor der brandkastdieven. WEERBERICHT VAN 16 MAART. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 778.2 Weenen. Laagste barometerstand 735.5 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 17 Maart: Matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind, meest licht tot half bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. SCHEEPVAARTBEWEGIN'G. 14 Maart. Duitsch s.s. Pallas, 1776 M3., steenen, van Halfston voor Gent. Eng. s.s. Leerdam, 484 M3., ledig, van Londen voor Sent. Fransch s.s. Limoges, 5533 M3., ledig van Nantes voor Gent. Fransch s.s. Phryne, 8189 M3., ledig, van Bordeaux voor'Gent. Fransch s.s. Charbonnier, 3012 M3. le dig, van Brest voor Gent. Eng. s.s. Arnsdale, 5310 M3., fostaat, van Odda voor Gent. Eng. s.s. Kelvinside, 621 M3., lec'g, van Gent naar Antwerpen. 15 Maart. Duitsch s.s. Hermia, 2824 M3., stuk- goed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Leerdam, 484 M3., fostaat, van Gent naar Goole. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk- goed, van Gent naar -Londen. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Manchester naar Gent. Van 14 tot 15 Maart zijn langs de Mid- densluis alhier 17 binnenvaartuigen op en 18 afgeschut; langs de Westsluis 4 op en 2 afgeschut. gembenteraad van ter neuzen. e Vergadering van Donderdag 10 Maart 1921, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, L. 4'. van Hasselt, J. J. de Jager, D. Scheele, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H. J. Golsen en N. A. Hamelink. Afwezig de heer P. C. Geesen, V ervolg. 4. V\ ijziging der begrooting dienst 1921. Door gedeputeerde staten is bij schrjjven van 28 Januari j.l. teruggezonden de ter goed- keui ing ingezonden begrooting voor 1921, on der mededeeling, dat die aanleiding heeft ge- geven tot de volgende bemerkingen: Inkomsten. Gedeelve van het goed slot der rekening over het dienstjaar 1918, 5840,521/2. Het hier gebrachte restanc van het bedoelde saldo der rekening over 1918 is, volgens de toeiichting bij de begrooting voor 1921, hell overschot van den buitengewonen dienst. Ge- vi-aagd wordt; voor well.<e buitengewone uit- gaven dat restant in de begrooting voor 1921 wordt bestemd. Huizen en landerijen. 067. Raining en toeiichting stemmen niet over- een. Erfpachten, De veranrieringen in de iijst van erfpachten, vergeieken met de lijst bij de begrooting voor 1920, zijn niet behoorlijk „oegelicht. Verdere inkomsten uit bezittingen. f 152,07. Gevraagd wordt, waarom wegens opbrengst van grasgewas van de Degraatplaats met op- nteuw een Detlrag is uitgetrokken. Rente van Cer leen verstrekt voorschot aan W erkmansbeiang. f lOUV. De raming behoort te worden toegeucht. Uitgaven. Jaarwedde van den burgemeester. f 5200. De raming moet tot 5000 worden ver- minderd. Jaarwedde van den secretaris. f 5200. De raming- moet tot f 4250 worden ver- minderd. Jaarwedde van den ontvanger. /2250. (Het minimum en het maximum is met f 200 ver- hoogd. Het is wenschelijk, betreffende de voorge- stelde verhooging een afzonderlijk stuk, in te zenden, waarin die verhooging nader wordt gemotiveerd. Algemeene kosten. Voor de uitgaven in verband met de volks- telling behoort hier een post, te worden uitge- trokken, terwijl voor de deswege te onCVan- gen rijksvergoeding een post onder hoofdstuk 4, afd. 2 der inkomsCen moet worden geboekt. Kosten der straatverlichting. 6000. Overlegging van de nieuwe overeenBomst (meu de Industrieele Maatschappij) is ge wenscht. Onderhoud van riolen enz. f 2165. 200 K.G. plaatijzer a f 0,75 is f 150; in de toeiichting scaat /210. 280. Omtrent de in 1918 opgenomen leening voor het in gereedheid brengen van een speelterrein wordt opgemerkt, dat deze leening niet f 15,500 doch f 16.000 groot was. Nadere toeiichting worclt gevraagd van den post annuiteit ad f 868,39 wegens grond, ont- eigend in het belang der volkshuisvesting_ Omrent de aflossing eener in 1905 opgeno men leening oorspronkelijk groot 6500. wordt opgemerkt, dat het restano slechts f 200 bedraagt. Betreffende eene in 1914 opgenomen leening van f 825 wordt opgemerkt, dat het af te les sen rcsiant nog f 105 bedraagt. Uitgaven voortvloeiende uit de Distributie- wet 1916. De vraag rjjst, of de raming niet vermin- derd kan worden. Naar aanleiding dezer opmerkingen stellen burgemeester en wethouders voor, de begroo ting voor 1921 te wijzigen als volgt:. 'le vermeerderen de volgende posten der in komsten: Bijdrage van het rijk krachtens art. 48 der wet tot regeling van het lager onderwijs f 16969,64% (deze post moet in verband met de inwerbingtreding der lager onderwijswet met nevensvermeld bedrag verhoogd worden) RijksuiL.keering ten behoeve van de lOde volks- teliing f 1192,68; Aanvulling- der bijdragen van het rijk in de kosten van het lager onderwijs 23,31 (te weinig geraamd); Geldleening voor den aankoop van een bergplaats ten behoeve van den reinigingsdienst te Bluiskil f 2300. Onder de inkomsten te verminderen de vol gende posten:

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2