VAN DALEN Een beste Eikenhouten Piano CACAO IN BUSSEN Een lichtloopend BILJART. Knipoursus. Teekeapa-pier, ADVERTENTIEN VRAAGT: Wagenmakers OL MEN HOUT, Daitsche Modro Iadiistneplaaie Pkniaardappeleo „Enonns". Boonstaken. Ingezonden Mededeelingen. TANDARTS DE NAAM SICKESZ WAARBORGT GOEDE KWALITEIT H H, Wagenmakers JAN D0NZE A.Hz. Systeem „W0HRYZEK" DRIE JONGENS AANGEHOUDEN. Te Alannheim zijn drie jongens van tusschen yX e 15 en 19 jaar aangehpuden, die den 20en Februari bij Weilheim den heer Bauer uit Mimchien en zijn chaut- ieur, toen zij per auto voorbij kwatnen, doodgeschoten hebben. EEN DUITSCHE ST AD FA1LLIET. De eerste Duitsche stad is failliet, na- melijk Lobejun bij Halle. De overheid staakte alle betalingen, ook de loonen der arbeiders en ambtenaren. Het tekort be- draagt 200.000 mark. De comnmnistische meerderheid in den raad heeft gewei- gerd, dit tekort door belastingen te doen aanvullen. WEL HET „TOPPUNT". Einde der vorige week hebben dieven des nachts de platina-punten van de bliksemat- leiders boven op de torens van de Notre Dame te Parijs gestolen. EEN BEESTACHT1GE ST1EFMOEDER Door de rechtbank te Glasgow is dezer dagen een vrouw tot twee jaar gevangenis- straf veroordeeld wegens mishandeling van haar drie stiefkinderen. Twee kinderen waren ten gevolge van de mishandeling overleden. De Ieeftijd van de kinderen was respectievelijk 4, 6 en 12 jaar. Het onmensch had de kinderen herhaal- deiijk met een pook en met stukken hout; waarin zich spijkers bevonden, geslagen. A!s voedsel kregen de arme stumperds niets dart kool en aardappelschiilen. Toen de dokter bij de kinderen kwam, wa- ren zij heelemaal uitgeteera. Zij werden naar een ziekenhuis vervoerd, uoch niet lang daarna bezweek het meisje van 4 jaar en het jongetje van 6 jaar. De lichaampjes van de arme kleinen waren met wonden ■overdekt. 500 SCHADEVERGOEDING VOOR EEN FOTO. De uitgevers van „Thomson's Weekly News" zijn veroordeeld tot het betalen van sen schadevergoeding van 500 aan de actrice Cicely Debenhant, omdat zij een t'oto hadden opgenomen, deze ongehuwde looneelspeelster voorstellend met haar cktchtertje. De uitgevers zeiden, dat de toto bij vergissing was opgenomen; zij was hun door een fotograaf toegezonden met de geincrimineerde mededeeling op de achter- j zijde. EEN SCHEEPSRAMP BIJ DE BELGf- SCHE KUST. 43 Opvarenden omgekomen. De boot, die Zaterdagmorgen om drie uren door de „Italier" van den „Lloyd Royal Beige" in den grond geloopen werd, biijkt de „Madimba" van de yCompagnie maritime Beige du Congo" te zijn, die Vrijdag van Antwerpen naar Congo was vertrokken. in dat geval zouden de 43 opvarenden onder wie 27 Belgen in de golven zijn omgekomen. De commadant van de „Italier" vertelde mij, dat hij in ktaren nacht en bij kalme zee nabij het vuurschip Ruytingen voer, teen hij uit de Wielingen een andere boot zag "naderen Toen dit schip vlak bij de „ltalier" was, |^wam het door een onverklaarbare bewe- ging dwars voor de Lloydboot te liggen en werd het midscheeps aangevaren. Het vreemde schip moet letterlijk midden door- gesneden geweest zijn, want in geen tijd Zonk het naar de diepte. De „Italier' bleet ter plaatse tot negen uur, maar geen levend wezen verscheen nog aan den zee- spiegel. Dat hier wel degelijk de „Ma- dimba" in het spel is jschijnt te worden bevestigd door het feit dat de kapitein van een hier aangekomen Engelsche boot verzekert op de plaats van het onheil ijze- ren vaten te hebben zien drijven, met grijze banden beschilderd. Dergelijke va ten had de „Madimba" als deklast. Pas- sagiers had de „Madimba" met aan boord Zijn bemanning bestond uit 27 Belgen meest alle te Antwerpen wonend en uit aestien zwarten. Mej. GEERTRU1 ROJIIJNSEN. Biljart, Tafels, Stoelen, Cafe-lnventaris. Roodkoper Fornuis, enz, Vereeniging tot handliaying der rechten toekomende aan verhuurders yan Woon- hoizen jegens Onwiiiige huurders SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 7 Maart. Eng. s.s. Kodrus, 10869 M3., salpeter, van Taltal voor Gent. Spaansch s.s. Marzo, 3669 M3„ restlading, van Ter euzen naar Antwerpen. Fransch s.s. Radium, 3552 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. tllinda, 340 Mb., ledig, van Rotterdam voor Gent. 8 Maart. Eng. s.s. Pioneer, 207 M3„ fostaat, van Gent naar Penzance. Van 7 tot en met 8 Maart werden langs de Middensluis alhier 30 binnenvaartuigen op- en 36 afgeschut; langs de Westsluis 3 op- en 6 afgeschut. B.'ouwerijstraat (Hoek Havenstraat) X er Neuzen, is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. Behandelen van Mond- en Tandziekten. yOA//jyf £25 per A//o j bus. Te koop een partij gezaagd Vierkant bezaagde taaie Eikenspaken, bij G. van Schagen. Oostkapelle. H.H. Aardappeiverbouwers. T K KOOP: de nieuwe ingevoerde JACOBUS VAN BENDEGEM, VANDAAG Versche Te bevragen bij H. Wagenaar, Hoek, K no 1. TE KOOP: Mode-Academle. J. M. STR00-GAZAN, 150 c.M. breed, le kwaliteit wit. CALQUEERLINNEN. M5LIMETERPAPIER. CALQUEERPAPIER. Firma P. J. VAN DE SANDE. TER NEUZEN. - BOEKHANDEL GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 1 Maart 1921, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Bur gemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, C. Th. vaii de Bilt, A. E. C. Kruijsse, J. de Kraker, J. Weijns, J. Deklcer, J. M. Baert, F. Dieleman, J. de Feijter, M. Kos'ter, benevens de Secre- taris. Afvvezig de heer Ph. J. van Dixhoorn. (Vervolg). 8. Voorstel tot het verplaatsen van het lantaarn en zinkput aan den hoek van dc Kerkdreef-Noordstraat. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders in het belang der vei- ligheid van het verkeer een verbetering zouden willen brengen aan de Kerkdreef op den hoek der Noordstraat. De daar staande straatilan- tiaarn geeft geen licht in de Kerkdreef. Zij zouden dien dus wenschen te verplaatsen aan de woning van den heer D. de Blaaij, waardoor deze lantaarn dan ook in de Kerkdreef schijnt. Ook wordt' het draaien met wagens van uit de Noordstraat in de Kerkdreef zeer bemoeilijkt door den daar liggenden zinkput. Zij zouden dien minstens een meter willen laten opschui- ven. De kosCen van een en ander zijn geraamd op f 120. De heer KRUIJSSE acht het verplaatsen van den lantaarn een goeden maatregel, maar gel oof l dat de verbetering voor het verkeer ook op andere wijze is aan te brengen. Als men op den put een zoodanig deksel maakt, dat er over gereden kan worden, kunnen de kosten voor heti verleggen van den put worden be spaard. De heer OGGEL en ook de VOORZITTER achten dit een goed denkbeeld. Er zou een deksel kunnen gemaakt worden in den vorm van die welke liggen in de Axelsche straat te Ter Neuzen. Burgemeester en Wethouders wijzigen hun voorstel in dien zin. Het wordt aangenomen met algemeene stemmen. 9. Adres van den Bond van vereenigingen te Axel, houdende het verzoek het te kort van de exploitatie van het Beurs- gebouw te dekken. Ingekomen is een schrijven van den Bond van vereenigingen te Axel, die daarin te ken- nen geeft, dat zij, na rijp beraad, heeft ge- meend de door den raad toegezegde bijdrage in de exploitatiekosten van een vergaderlokaal te moeten aanvaarden, voor de beschikbaar- stelling van welke bijdrage de Bond dank zegt. Zij merkt echter beleefd op, dat, ofschoon de verleende bijdrage een grooten stap in de goede richting kan worden geacht. het raads- besluit in dezen voor de vereenigingen een zeer gebrekkige oplossing brengt. Door deze g-erih- ge bijdrage blijft naar alle waarschijnlijkheid voor de vereeniging nog een tekort van f 689,50 min 300 is 389,50. Heeft' de vereeniging echter goed nagegaan de besprekingen dezer aangelegenheid in den gemeenteraad dan is het niet onmogelijk, dat het tekort van dit jaar nog door de gemeente wordt aangevuld, waarom zij beleefd verzoeken haar te willen berichten, of zij daarop mogen rekenen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, zich te houden aan het genomen besluit en op dit verzoek afwijzend te beschikken. De heer DE FEIJTER vraagt, of uit het aan de vereenigingen gegeven antwoord oo kan worden gelezen, dat de toegezegde steun van f 300 ook zal gegeven worden voor een ander gebouw. De VOORZITTER antwoord ontkennend; er zou ten overvloede echter op kunnen gewezen worden, dat de voor dit jaar toegezegde sh sidie van f 300 alleen strekt ter ttegemoetko- tning in de kosten van het huren van het Beursgebouw. Met algemeene stemmen wordt besloten de toegezegde bijdrage niet te verhoogen. 10. Afwfjking van art. 12, 2e lid der Bouw- verordening. Ingekomen is een verzoek van M. van Alten, om hem verg-unning- te verleenen af te wijken van den eisch gesteld in het 2e lid van art. 12 der bouwverordening. Deze vergunning is noo- dig voor het uitvoeren van zijn bouwplan, het- welk strekt tot het bouwen van een bovenwo- ning boven den zij-ingang va perceel, kada- straal, bekend sectie G no. 2020 en over een gedeelte van een open ruimte van de nevens- staande woning in de Weststraat, D no. 30. De Gezondheidseommissie, in wier handen dit verzoek om advies is gesteld, geeft te ken- nen, dat harerzijds geen bezwaar bestaat he verzoek in be willigen, mits als voorwaarde wordt gesteld, dat aan de voor- en achterzijde van den te overbouwen gang, voor toetreding van llcht en lucht eep tuimelraam word aan- gebracht ter breedte en hoogte van 75 c.M. Burgemeester en Wethouders stellen voor, op die voorwaarde het verzoek in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. U- Vaststellen salarissen en loon voor de beambten en manschappen der brand- weer. Burgemeester en Wethouders stellen in ver- band met vroeger ingekomen verzoeken en desbetreffende gehouden besprekingen voor, aan de manschappen en andere beambten die dienst doen bij de brandweer eene schadeloos- stelling te verleenen van /0,40 per uur, wan- neer het noodig is tusschen des voormiddags 6 tot des namiddags 8 uur en 0,60 voor elk uur tusschen des namiddags 8 en des voormid dags 6 uur, en aan den brandmeester eene jaarlijksche vergoeding toe te ker.nen van f 40 aan den secretaris van 30 en aan den bode van 30. Dit voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 12. Wijziging van de politieverordening en de motor-rijwielverordening. De VOORZITTER deelt mede, dat inderti is ingekomen een schrijven van den ingenieur van den Rijks Waterstaat te Ter Neuzen, waarin deze verklaarde, dat hij zich niet kon vereenigen met de omschrijving van de kom der gemeente, zooals die is opgenomen in de alg-emeene politieverordening en in de motor- en rijwielverordening. Naar aanleiding daar van zijn met den betrokken autoriteit bespre kingen gehouden en Burgemeester en Wethou ders zijn thans met den ingenieur omtrent de omschrijving overeengekomen en stellen in ver- band daarmede voor, om de artikelen 7 en 8 der verordening tot regeiing van het verkeer op de wegen in de gemeenOe Axel, in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwie- len, vastgesteld door den raad den 1 Mei 1920 te wijzigen als volgt: Artikel 2: Onder „bebouwde kom der ge meente" wordt in deze verordening- verstaan, het grongebied ingesloten ten Noorden door de spoorbaan, ten Zuiden door het kanaal, ten Oosten beginnende bij de Noord Weschoek van perceel kadastraal bekend gemeente Axel, sectie D no. 1461 en loopende in Zuidelijhe rich- ting langs de VV estgrens van de perceelen nos. 1461 en 1459 en van sectie F no. 830, ten vv e.sten oeglnnende bij den Zuidoosthoek van perceel kadastraal bekend gemeente Axel, sec tie F 440, loopende in Noordelijke richting, langs de OostgTens van de perceelen no. 440 en 89 en van sectie G coS 1746, 511, 519, 523 en Z4UU, benevens het vroegere ,,Vlaatje", den Nieuwendijk, den Oudenweg met wat daar- tusschen is gelegen en een gedeelte van den Grooten Noordpolder ingesloten door de Zuide- iijke grens van de perceelen nos. 557 en 558 en de Noordelijke grens van de spoorbaan. In artikel 7 te lezen: krachtens art. 8, le lid, 2o. der motor- en rijwieiwet in plaats van art. 8, le lid 4o. der motor- en rijwieiwet. Artikel 8 eveneens te lezenkrachtens art. 8, le lid 2o. der motor- en rijwieiwet, in plaats van art. 8, le lid, 4o. der motor- en rijwieiwet. De VOORZITTER deelt nader mede, dat alleen de omschrijving gewijzigd is, doch dat er in de situatie weir.ig verandering komt. Een enkel waarschuwingsbord tot beperking der snelheid zal hierdoor verplaatst moeten worden. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wehouders aangenomen. 13. Instelling van een ouder-commissie in- gevolge de lager onderwijswet. Burgemeester en Wethouders stellen voor, ingevolge de bepaljngen v:> de gewijzigde lager onderwijswet bver te gaan tot het in- stellen eener ouder-c missie, als bedoeld in het Koninklijk begluit !'an "1 December 1920, Stbl. no. 951. De heer KRUIJSSF meent, dat volgens dat besluit voor iedere school eene zoodanige com- missie moet worden ingesteld. De VOORZITTER dacht, dat het alleen be doeld wordt voor de op en bare school, welke er hier maar 1 is. De heer KRUIJSSE houdt zijn meening- staande. De heer OGGEL geeft in overweging d- punt nog eens aan te houden, opdat deze kwes- de nader kan worden onderzocht. Ook hij dacht, dat het alleen de openbare school gold. Met algemeene stemmen wordt besloten, d1 punt aan te houden tot de volgende verga dering. 14. Wjjziging gemeentebegrooting 1920 en 1921. Burgemeester en Wethouders stellen voor: a. de gemeenttebegrooting dienst 1920 te wijzigen als volgt: Te verminderen de volgende posten der uit- gaven: licht en brandstoffen /100; aanschaffen en onderhoud van brandbluschmaterigel 75; kosteh der straatverlichting f 275; aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermidde- len en schoolbehoeftfen /325; verlichting, ver- warming en schoonhouden der lokalcn 260 premien voor en andere kosten van markten 50; schrijf- en andere kantoorbehoeften 40; vei-jdeging, overbrenging en geleide van krank- zinnigen en als hersteld uit geneeskundige gesuichten ontslagen personen, J 260; samcn y 1585; en te verminderen de volgende posten: rente van opgenomen kasgcld voor de gas- fabriek f 700 en bedrag (der onvoorziene uit- gaven) waaiwer zonder nadere machtiging van Gedeputeerde Staten kan worden beschik /885; samen f 1585. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. b. de gemeentebegrooting dienst 1921 te wijzigen als volgt: Onder de inkomsten op te nemen een post terugontvangst kosten der lOe volkstelling 800; Onder de ui'tgaven op te nemen een post kosten der lOe volkstelling f 800. Met' algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 15. Vaststelling kohier der hondenbelasting dienst 1921. Burgemeester en Wethouders stellen voor het kohier der hondenbelasting voor het jaar 1921 vast te stellen met 202 aangeslagenen op een bedrag van f 631. De heer DIELEMAN vraagt, of waakhonden ook belast zijn; met het oog op de tegenwoor- clige toestanden zou het' wel gewenscht zijn dat alle ingezetenen een waakhond er op na- hielden. De VOORZITTER geeft te kennen, dat1 Bur- g-emeestcr en Wethouders voomemens zijn eene wijziging in de verordening vast te stellen, daar er naar hunne meening enkele punten beter dienen geregeld te worden. Alsdan kan ook worden overwogen om waakhonden lager lie belasten of deze geheel vrij van belasting te stellen. Het kohier wordt vastgesteld mer algemeene stemmen. 16. V oorstel om de inning der gemeente- lijke inkomstenbelasting te doen plaats hebben door tusschenkomst van den ge- meente-ontvanger. De OORZITTER geeft te kennen, dat de vascstelling van het nieuwe artikel 293 der Gemeentewct, op 30 December 1.1. eene groote wijziging- tengevolge heeft met betrekking t'ot de inning en vaststelling van den hoofdelij- ken omslag. Daarbij is bepaald, dat het innen dier belasting zal geschieden door den rijks- ontvanger die ook het kohier daarvoor zal opmaken. Indien de raad daartoe besluit' kan die regeiing reeds worden ingevoerd met Mei van dit jaar, doch zij treedt in elk geval in werking met Mei van het volgend jaar. In bij- zondere gevallen, wanneer de raad kan aan- toonen, dat het in heU belang der gemeente zou zijn dat het voor haar van belang is het vaststellen en innen der belasting zelf te doen. kan daarvan nog voor 5 jaar ontiieffing wor den verkregen. Het is dus thans de vraag, zul- len we die nieuwe regeiing reeds thans invoe- ren of er mede wachten tot het volgende jaar Wordt de eerste vraag toestemmend beant- woord, dan zal in verband daarmede eene an dere verordening moeten gemaakt worden. He„ voordeel dat aan deze regeiing voor de gemeente verbonden is komt reeds daardoor uit, dat men dan reeds met de maand Juni be schikben kan over een tiende deel der op brengsu van het kohier waardoor het sluiten van dure kasgeldleeningen wordt voorkomen. In de tweede plaats worden, zooals spreker reeds in het licht stelde de kohieren door den rijksontVanger opgemaakt en behoeft de ge meenteraad daaraan dus geen tijd meer te be steden en ten derde somen ook de eventueele reclames bij den inspecteur der rijksbelastingen in behandeling. Spreker meent, dat dit drie zaken zijn, die reeds voldoende zijn om den nieuwen toestand zoo vlug- mogelijk in te voeren. Bij voorbaat wil hij reeds zeggen, dat on juist is de meening dergenen die beweren, dat hieruit nadeelen voor de gemeente zouden voortspruitfen, omdat niet kunnen worden aan- geslagen personen met minder dan 800. De belastingplichtigen worden, indien onze ver ordening aangeeft, dat 500 wordt afgetrok- ken voor noodzakelijki levensonderhoud, reeds van af dat inkomen aangeslagen, terwijl de kinderaftrek geregeld wordt vervolgens de ge- de navordering. De heer DIELEMAN wijst er op. dat de Voorzitter drie voordeelen opsomt, die van de nieuwe regeiing voor de gemeente het gevolg zullen zijn, Hij vraagt echter, of het voor de belastingplichtigen niet nadeelig zal kunnen worden, als straks de aanslagen moeten wor den vastgesteld worden door mannen die met de ingezetenen zoo niet bekend zijn als de le den van den gemeenteraad. Zullen de belas tingplichtigen er niet de dupe van worden? De VOORZITTER meent, dat het verschil niet zoo groot kan zijn, de gemeenteraad doet nu toch vrijwel ook al niet veel anders dan de rijksambtenaren, door voor het inkomen het gemiddelde van de drie laatste jaren der rijks- inkomstenbelasting- le nemen. Iedere gemeente volgde nu loch al den aanslag voor de rijks- inkomstenbelasting, ook- al was zulks niet ver- plicin-end. En omdat de raad dat kohier als basis wilde nemen, was het niet mogelijk om het kohier van den hoofdelijken omslag vroeger vast te stellen dan thans geschiedt doch daar van is het gevolg, dat groote bedragen aan kasgeld moesien worden geleend. Als de regeiing wordt ingevoerd, moet nog voorzien worden in den hoofdelijken omslag over de vier eerste maanden van dit jaar doch dat wordt ondervangen, door het maken van een viennaandsch kohier. De heer WEIJNS merkt op, dat de Voor zitter wel zegw, dat de gemeente reeds in de maand Juni een tiende deel der opbrengst kan ontvangen. Maar wanneer wordt de rest ont- vangen De VOORZITTER vermoedt, dat dit regel- matig bij iedere maand volgen zal. Overig-ens wijsi hij er op, dat, als de raad er niet wenscht op in te gaan, het toch maar voor 1 jaar is, dat we er vrij van kunnen blijven. Het volgencte jaar moet het toch. De heer OGGEL: Tenzij er ontheffing ge- vraagd wordt. De VOORZITTER: Maar dan moet men kun nen aantoonen, dat hei voor de gemeente voor- deeliger is, als zij het zelf blijft doen en dat zou naar ik meen voor deze gemeente maar moeilijk zijn aan tie toonen. De heer DIELEMAN meent, dat het toch voor de klassen beneden een inkomen van 800 lastig kan worden. Juist omdat de gemeente raad de menschen alle kent, is deze er ook al eens van op de hoogte als zoo iemand, b.v. door ziekte of andere tegenspoeden in bijzondere zorg verkeert en wordt er dan met zijn om- standigheden wel eens rekening gehouden bij de vaststelling van zijn belasting bedrag. Te verwachten is het, dat, indien rijksambtenaren het moeten doen, die daarmede geen rekening zullen houden en eenvoudig het bedrag van het inkomen in aanmerking zullen nemen. De VOORZITTER geloofl niet, dat die zoo zullen handelen. Ook van wege de administra- tie der rijk-sbelastingen wordt er wel rekening mee gehouden als de menschen door ongetuk- kige omstandigheden niet betalen kunnen. De heer DIELEMAN: Die weten er dus ook een niiddel op Dan is het wat anders. De heer DE KRAKER vraagt, hoe Burge meester en Wethouders met dit voorstel staan tegenover de gemeente-ontvanger. De VOORZITTER veiWoedt, dat er in de toekomsl wel geen genieente-ontvangers meer zullen benoemd worden en dat dan daarvoor ter secretarie een ambtenaar zal benoemd wor den voor de afdeeling comtabilileit, maar voor- loopig- zullen de ontvangers in functie blijven. Er blijven toch nog altijd verschillende werk- zaamheden voor den ontvanger te doen. De heer DE KRAKER: Zijn er voor de ge meente aan die regeiing ook kosten verbon den. De VOORZITTER: Neen. De heer DE KRAKER: Omdat het anders dubbel zou zijn. als de gemeente den rijks-ont- vanger zou moeten betalen en oob tevens haren eigen ontvanger. Met algemeene siemmen wordt besloten van af 1 Mei a.s. de g-emeentelijke inkomstenbe lasting door den rijksontvanger te doen innen, in verband daarmede eene nieuwe ver ordening- op de heffing en invordering van den hoofdelijken omslag vast te stellen, waar- voor Burgemeester en Wethouders het concept zulien ontwerpen en voor dit jaar een kohier vast te stellen over de eerste vier maanden. 17. Omvraag. a. De heer DIELEMAN wijst er op, dat men thans begonnen is met het werk aan den Heden o.erleed, naeenlang- durig lijden, nog onverwacht, onze geliefde Echtgenoote Moeder, Be- huwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 76 jaren en bijna 10 maanden. Uit aller naam, J BAKKER SR Biervllet, Driewegen, 8 Maart 1921. Xe koop: volledige Badinrichting met G.eter, ijzeren Tuinstoelen en Tafels, en een automatische Carbidinstallatie voor 24 lichten. Adres: Hotel Centraal, SAS VAN GISNT. te TER NEUZEN. VERGADERINCI op Donderdag lO Maart 1921, des avond 8 ure, in het logement van den heer M. I. Adriaansen. Opkomst gewenscht. HET BESTUUR. Tegen aambeien, 5 droge of bloedende, wende men P'oster's Zalf aan. deze doet de jeuk en pijn onmiddellijk bedaren, en heeft een bij zonder heelende wer king. Prijs 1.75 per doos, alom verkrijgbaar. Buthdijk. De weg daarover is nu voor de helft uitg-ebroken en voor de andere helft blijven liggen, zoodat de wagens die er over komen nog met een wiel op het' harde deel kunnen rijden, Met zwaar beladen wagens gaat dat natuurlijk moeilijk en wagens met oppertast liggen zoo omver. Hij vraagt, of het niet ge wenscht zou zijn in verschillende bladen een advertentie te plaatsen om de menschen uit den vreemde te waarschuwen, dat met zware vrachten niet langs den Buthdijk kunnen pas- seerexi. Nu wet'en ze het niet en komen langs den weg, tot ze voor het gedeelte komen waar- aan gewerkt wordt. De VOORZITTER vermoedt, dat door het Rijk maatregelen zullen worden genomen om dat lsenbaar te maken en wilde dit daarom van wege de gemeente niet vooruitloopen. Hij ge- looft anders, dat het wel aanbeveling verdient om aan de beide toegangswegen tot den Buth dijk een bord te plaatsen, waarbij de voerlie- den worden gewaarschuwd, dat ze daarover niet kunnen passeeren. De heer DIELEMAN kan zich met dat denk beeld wel vereenigen. Misschien zijn de Rijksautoriteiten wel vol doende gedekt, maar het was toch beter, dat er voldoende publiciteit aan de zaak werd gegeven. De heer OGGEL merkt op, dat de passage over den Buthdijk niet gestremd is, doch alleen wordt bemoeilijkt en dat men daarom het doen van een kennisgeving niet noodig acht. De VOORZITTER zou daarom de voerlieden willen waarschuwen voor die moeilijkheden voor zij den weg inrijden, daar zij anders eerst later die moeilijkheden ontdekken. De heer OGGEL stemt ook toe, dat het, zoo- lang het niet regent, zoo eenigszins kan blij ven gaan, maar zoodra als het regent kan er op deze wijze van het berijden van den weg niets bomen. De heer DIELEMAN: Met zware vrachten nu toch ook niet en hoe het' met opperlast gaat bleek gisteren, toen een voer vlas al spoedig omver lag. De heer DE FEIJTER: Maar moest dan voor het uitvoeren van dat werk geen toe- stemming gevraagd worden aan Burgemeester en Wethouders, die hadden dan toch voorwaar- den kunnen stellen. De heer OGGEL: We hebben daarvoor geen toestemming te geven. We moeten ons nu ook het ongerief maar getroosten in het denkbeeld, dat het, als het werk eemnaal klaar is een gTooti'e verbetering zal zijn. De heer DIELEMAN: Dat laatste is zeer juist, maar we dienen toch mogelijke ongeluk- ken te voorkomen. b. De heer KOSTER vraagt, hoe het staat met' de verordening betreffende markt- en staangelden. De VOORZITTER deelt mede, dat die in con cept g-ereed ligt en binnenkort' aan den raad ter vaststelling zal worden aangeboden. c. De heer BAERT merkt op, dat dezer dagen worden aanbesteed de tweede helft der 48 woningen. Hij vraagt, of de vereeniging- al zeker is, dat' er voor dat astntal behoefte bestaat. De VOORZITTER deelt mede, dat er voor de 18 woningen nu reeds 46 aanvragen zijn. Het besluur is overtuigd, dat ze wel alle ver- huurd zullen worden. De heer BAERT: Is er niet een kleine wij ziging in het bestek aangebracht. De VOORZITTER: Ja, het' privaat is nu van de keuken verwijderd geprojecteerd. De heer BAERT acht dat een goede verbete ring, want hij verwacht, dat omtrent de nu reeds gebouwde woningen reeds vroeg reclames zullen komen. De VOORZITTERMisschien is er nog wel iets op te vinden om dat te veranderen. 18. Reclames hoofdelijken omslag. De VOORZITTER schorst1 de openbare zit- ting, die overgaat in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der verga dering- deelt de VOORZITTER mede, dat om trent de ingekomen reclames tegen den hoof delijken omslag de volgende beslissingen zijn genomen terug-gebracht zijn: A. M, Duinhouwer van de 13e klasse naar de Co iclasse, Fr. Cort- vriendt van de 13e naar de Se klasse, Jac. Al- laart van de 12e naar de lOe klasse, P. P M. de Kort van de 23e naar <1 14e klasse. Gehandhaafd zijn de aanslagen van R. van Hoye en Andr. Overdulve. Van het kohier afgevoerd is Abr. Buijze De vergadering wordt 'dema door 'den VOORZITTER door het uit:m*eken van het dankgebed gesloten. in veischillende dikte's. tegen lagen prijs. levering gegarandeerd einde Maart, gegarandeerd met bewijs van oorsprong, wat betreft qualiteit en soortechtheid. Verdere inlichtingen te verkrijgen bij de Commissionnairs ABRAHAM VAN BENDEGEM, Axel, M JaNSEN, Axel en JaCs DE FEIJTER, Perkpolder, Wal- soorden. Tevens bij ondeistaand adres verkrijg- baarTexels Blauwbloem- lijnzaad. Zaamslag. Teleph. no. 20- Handelaar. Olienootjes. TE KOOP Goede Aardappel met goed beschot. C. WOLFERT Hzn. TER NEUZEN. Van af heden te bekomen prima BOONSTAKEN. Zich te ver- voegen bij T. J. v. d. 1IEMEL, Philippine. Directrice en Leerares J. MSiroo Gazan. Begin APRIL aanvang nieuwe lessen, ter volledige opleiding in den kortst mogelij ken tijd tot Iste Coupe use Degelijkst onderricht. Dag en avond- lessen Ook kleine cursussen Inlichtingen dagelijks. Diploma's worden, na volkomen bekwaamheid uilgereikt. De Directrice, ZU1DDORPE. A No. 39.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3