U&isito Berichten. Landfcouwbencnten. riiEMEHSOE BEBICHTEW. da&rna wee; voor een soort van vacuum zeti scaan. Simons zeide immers in zijn rede dat, iiK.ien Ue geallieerden met zijn voorstellen imsicmden, „de Duitschers hun best zouden doen ont met de deskundigen der geallieer den santen te werken, ten einde zoo snel mogelijk een algemeen plan voor de schade- loosstellingen op te maken, dat zich zou uit- st%Kken over een duur van 30 jaar. lndien de geallieerden er bij bleven, dat de Duit schers onverwijld een vaste totaalaanbieding deden, zouden dezen een week uitstel moeten vragen om overleg te plegen met de regee- ring te Berlijn." s;mons' woorden op dit stuk openden dui- delijk een weg tot voortzetiing van net over- ieg. De geallieerden hebben er in hun ongeduld met van widen tiooren. z.jj fioor- den in de weigering van de Duitschers, om de besluiten van Parijs te aanvaarden, niets anders aan en aiuju opmeuw Hot „neen En zoo ontstond de bodem van wantrouwen, ontstemming en misverstand, waarin het zaact van Internationale eenurachr met Kan ontkiemen. Wij krijgen nu hatelijke en haatverwek- kende militaire maatregelen, economischen oorlog en al de gevolgen van dien. De eerste dag van het ,,Maart-ottensietder geallieer den van 1921 is voor Europa een ongeluks- dag. DUSSELDORF, DUISBURG EN RUHRORT BEZET. Dusseldort is Dinsdagocliiend uoor Fran- sche troepen met ntachinegeweren bezet. Aan de bezetting is ook deelgenomen door een Engelsche troepen afdeeling, die onder het Fransche opperbevel staat. Het stauhuis werd bezet aoor een gemeugde troepenai- tteeiing. terwijl het btnnenrukken van de troepen plaats vond, kruisten verscheiden vhegtuigen van de geallieerden boven Dus- selaorfsch gebied, fe. Duo ....- z jn Dinsdagochtend sinds 7 Lire, tieigisciie troepen mnnengetrokken. De Rijnbruggen waren sinds Dinsdagochtend vroeg volledig voor het verkeer gestoten, evenals trouwens alle spoorwegen en tele- ionische verbinttingen tusschen Qe Deiue Rijnoevers. Te Duisburg, zoowel als te Dus seldort is alle verkeer met de stadswijken op de linker-Rijnoever gestremd. s Uchtends om 8 uur trok de eerste compagnie Belgische iroepen over de Kijnbrug van Hoeltield en bezette de aangrenzende havenwijk van Duisburg. Daarop volgden nog meer troe pen, die de straten voor het centrum van uc stad afzetten. Tegelijkertijd rukten andere troepenafdeelingen over de Rijnbrug van Ruhrort en bezette geheel Ruhrort. Tot nu toe heeft de bezetting zich uitge- strekt tot Ruhrort en Hochfeld. De binnenstad van Duisburg is nog niet bezet. Zoowel te Dusseldort als te Duisburg is het binnentrekken van de geallieerden-troe- pen zonder eenig incident verloopen. 1 e Dusseldort had het stadsbestuur Maan- dag al bevolen, dat met het oog op de hand- having van orde en rust bij den intocht van de vijandelijke troepen alle schouwburgen, bioscopen, concertzalen, cabarets en andere plaatsen voor vermaak gesloten moesten blijven. ue Fruisische politie die de kazernes ont- ruimde om plaats voor de binnenrukkende troepen te maken, zijn in scholen ingekwar- tierd. In verscheiden steden op den linker Kijnoevei, o.a. te Neuss, hebben ue beze:- iingstroepcn, om nun versterkingcn oik.ci dak te brengen tal van scholen ais kwarue, gerequireerd. o. v/oe.-ivassel, de wijk van Dusseldort, uic op uen linker Kijnoever gewgen is, is voor een Belgisch generaai en voor otticie- ren inkwartiering gevraagd. Het stedelijk bestuur van Dusseldort had reeds Maandagavond tot de bevolking 'n op- t'ocjj gencht om net binnenrukken aer be- z.etiingstroepen met terughouding en waar- digheid op te nemen. Betoogingen moesten voistrekt vermeden worden. z.e zijn uan ook inaeruaad niet voorge- komen. Het stedelijk bestuur heett een telegram .gezonden aan njkspresident Eoert, waarin .gezegd wordt, dat, welke sciiaae Dusseldort ook zou mogen lijden door de bezetting, de besimsing inzake de nationale belangen ge- nomen moet worden met het oog op net al gemeen welzijn van het Duitsche vaderland. tioert heeit geantwoord, dat hij met op- recnte erkentenjkheid de moedige houan.g van het met bezetting bedreigde Dusseiuo.. begroette. DE 3 TEMM1NG IN DUITSCHLAND. Jn ade stanoen der bevolking neerscht een kanne en geiaten stemming. Men is over- tuigu, uat ue geallieeruen welura zullen tr- vareu, noezeer zij zichzelt door haar star vasuiouueu aaii het prestigeoegtnsel hebDeu oer.aaeeid. uok in den Rijksdag hebben alle partijen iiv. a.oreken der onuertiandeiingen koel op- genomen, uaar ueze uasiag toi in ue krin- ge.i ue. soc.austen otiveriuijUeiijk weru ge- acht. ijc Keuter-oenchten over de „uiidagende houuing' van Simons in ue zitting van maanucg woiuen ais m het ac..t der ongei- scne oonogspropaganua beschouwd als een poging om ue openoare meening in de we- reiu i eg en Duitscnland in tier iiarnas te jagen en ue nouuing van Engeiand mooi voor te stelien. Simons toeh neett uitslui- tend voigens de opdrachten van de rijks- regeering gehandeiu en slechts net oesust nouUzakeiijke gezegu. oor ons Nederlanders is de uitslag om meer dan een reden zeer bedroevend, schrijft het Hbl. Om economische redenen wel het ineest onmiddellijk. De geallieerden zullen een bui- tengewone belasting van de uitvoeren uit Duitschland voor de geallieerde landen .heffen: Om dat te kunnen doen zullen zij, verkaarde Lloyd George, van goederen uit neutrale landen komende, een bewijs van herkomst eischen. Daarin is niets onrecht- vaardigs, heeft Lloyd George zic-h gehaast te verzekeren. In iets wat de heer Lloyd George in het vermeende belang van Enge iand, of van de politieke positie van den eersten minister van Engeiand acht, zal de heer Lloyd George wel met spoedig iets on- rechtvaardigs zien; maar daarom kan het er wel zijn. lndien Engeiand Duitsche goederen, van Amsterdam komende, wil weren, ligt de be- wijslast dat het Duitsche goederen zijn bij Engeiand en niet bij ons. De oorlogstijd, uat .mes reoit was wat men om de ooriogs- eischen rechv wilde noemen, is thans vooroij. ue bewijslast op de Nederianuscne expoi- teurs leggen is onmogelijk. Wij weten hei immers zoo goed uit den oorlogstijd! Et zijn toch oude voorraden. Wie wn thans ctrtificeeren ol het al uan niet Duitsche yooruiuen ^ijnr Er zijn verwerkre ualipro ducten. Wie certitieert dai net geen Duitsche goederen zijn. zal men thans, in vredestijd, toeiaten hvvzcnue natelijke Engelsche spionnage-sy- steem? Zullen onze handelaars en inuu- strieelen, zooals zij, om den ooriogsnood m i^ederiand niet te vergrooten toegelaten heb- oen, weei Engelsche accountants hun boeken en voorraden laten nazien? Wij fiopen zeer ciat onze regeering zich mev mm aracht tegen ueze nieuwe ontwnch- iing van ue uoor uen ooriog ieeus zoo zeer oinreduerde tiandel en inuustrie zal ver- zetten_ Maar nog veel liever hauden wij, dat En geiand het dwaze van de maatregel der dit- .erentieele uitvoerrechten zal inzien. Er is waarlijk nog een groot stuk wereld buiten Engeiand en Frankrijk de maatregel van Engeiand zal desorganisatie en verplaatsing van nandeisverkeer beteekenen. Als Duitsch land niet meer uitvoert naar Engeiand en rrankrijk, spreekt het vanzetf dat de uit- voer naar neutrale landen, naar Zuid-Ame- rika bijv. ten koste van t-ranknjk en Enge iand wellicht zal vermeerderen. Dat zai iauiischlapd schade brengen in met mindere mate dan de neutrale lanuen. Maar even- zeer, misschien nog meer, Engeiand en Frakrijk. ul ,,^/aiiy Mail" spreekt van een nieuwe bloltkade zoo noodig. Maar zai Anterika iiu.-iiks L.en nog tussciien de ver. Staten en Duitschland bestaande ooriogstoestand, zich daaiin schikken? Om van de andere rieutraien met te sprcken. Te Parijs zal men juicnen in de kringen van hen, die Duitschland's verplettering na- stieven, maar te Parijs en te Londen en in de anuerc geanierde hootdsteden zullen e; toch ook velen zijn, en nog velen komen, die zullen inzien, dat de ingesiagen weg niet de juist isom aan geld te komen. En de inoreele kater zal vermoedelijk clan uok niet uitblijven na den teestroes we- gens de behaalde overwinning op de „onwiI- lige" Duitschers. Maar de neutraicn, vrij van ooriogstiaat en oorlogsverbittering, zullen nu al dadelijk met diepe droefenis deze voortzetting van den oorlog zien Nu heel de wereld zoozeer den vrede be- hoeft! GEEN GELD MEEK VOOR AVOND- MAALSWIJN. Welke moeilijkheden Duitsche kerkelij- ke gemeenten tegenwoordig vaak hebben, kan o.m. blijken uit het verslag van de zoo juist gehouden Evangelisch Luther- sche Stadssynode te Frankfort a. d. M. De predikant Veit deelde mede, dat als niet meer gelden voor verwarmingsdoel- einden werden toegestaan, den volgenden winter in de Catharinakerk slechts om de veertien dagen godsdienstoefening kon worden gehouden. De finantieeie toe- stand was zoo ernstig, dat er niet eens meer avondmaalswijn gekocht kon wor den. EEN BELASTINGONTDUIKEND MINISTER. De MecKlenburgsche Landdag, die voor de verkiezingen, die op 13 Maart gehou den zullen worden, nog een slotzitting ftield, beleefde, naar Berl. Tagebi. uit Schwerin verneemt, nog een pijnlijke ver- rassing. De sociaal democraten hadden een vraag ingediend, waarbij nadere op- heldering werd verlangd over het ge- rucht, dat de Duitschi-nationale minister van Financien, Dettmann, die tot hejt onlangs afgetreden kabinet behoortie zich gedurende zijn ministerschap aan belas- tingontduiking had scbuldig gemaakt. De tegenwoordige minister van financien zeide bij de beantwoording van de vraag, dat bij een onderzoek inderdaad de schuld van den minister gebleken is. Een strat- vervoiging wordt ingesteld. FRANKRIJK. De omvang van de oorlogsverwoesting. In zijn rede op de Londensche conferen ce gat Lloyd George de volgende cijfers De mijnen in Noord Frankrijk zijn ver- woest en het herstet zal minstens 10 jaar duren. Alle metaal-, chemische- en machi- netabrieken zijn in het verwoeste gebied geslecht. 4000 textieltabrieken en fabrie- ken van levensmiddelen zijn vernield ot beroofd van de machines, die naar Duitsch land werden vervoerd ot ter plaatse wer den stukgeslagen. Niet minder dan 1650 steden ot dorpen werden geheel verwoest; 7007 steden wer den voor driekwart en 16056 voor de nelft verwoest; 319.269 huizen werden vernie- tigd en geheel in puin gelegd; 313.665 ge- deeltelijk vernield; 20.603 fabrieken, bijna 5000 bruggen, 8000 K.M. spoorweg en 52.000 K.M. straatweg vernield. Drie millioen achthonderdduizend H.A. grond werd onbruikbaar gemaakt, waar- van 1.740.000 H.A. akkergrond, die her- steld moet worden. Frankrijk is beroofd van 50 pet. van zijn totale steenkoolpro- ductie. Vele verwoestingen werden veroorzaakt door bombardementen ot oorlogsbewegin- gen, doch een aanzienlijke schade werd opzettelijk toegebracht om de productie te vernietigen. Zochten zij niet, een schorsing der vijan- delijkheden verzoekende tijd te winnen om hun legers te reorganiseeren en ge- loofden zij niet, dat, indien zij eenig uit stel konden verkrijgen, de geallieerde sol- daten dan niet meer in actie zouden zijn te brengen? De Minister-President ant- woordde, dat er geen haast bij was, daar W ilson het verzock tot waperistilstand nog niet aan zijn geassocieerden had voorge"- legd. Maar Glemenceau voegde erbij, dat indien zulk een geassocieerde als Amerika dit voorstei in overweging verzocht te ne men, men dit niet weigeren kon, en dat Frankrijk in een weigering ook niet <re- steund zou worden door Engeiand. Deze inlichtingen konden intusschen „de vaderlandslievende bezorgdheid van Poin- care" niet wegnemen. Den 13en ot Hen schreet hij aan Clemenceau, om hem op- nieuvv zijn bczwarcn vocr te ieggen tegen een wapenstilstand. Clemenceau, die gewoonlijk niet schrif- telijk antwoordde op de brieven, welke de President van de republiek hem in over- vloed schreet, zooals hij dat trouwens ook gedaan had aan diens voorgangers en over alle onderwerpen, antwoordde dit keer wel schriftelijk. In een kort briefje van 14 Oct. kwarn hij op hef. ge wijze terug op het verwijt, dat de Fransche soldaten niet opnieuw aan het veclrten zouden zijn te krijgen, door zijn schuld. Hij sprak zijn verbazing er over uit, dat ,,de ervaring van drie jaar persoonli bewind" den presi dent met geleerd ~P*ddeh, dat de minis ters, die alleen verantwoyrdelijk zijn, mees- ter moeten worden geiaten over hun be sluiten. Tenslotte bood Clemenceau zijn ontslag aan, indien dergelijke interven- ties, waartigen hij protes'.eerde, zichmoch- ten herhplen. HET SALARIS VAN DEN PRESIDENT De nieuwe president der Vereenigde Staten heeft, dus teekent de „Daily Chro nicle" aan, bij het aanvaarden van zijn ambt recht op een jaarsalaris van 15.000 p.st., dit is driemaal het bedrag dat het congres destijds toestond aan den eersen president, George Washington. Dat sala ds bleef van kracht tot 1873, toen gene raai Grant werd herkozen, en deze zei de, dat hij er met 5000 p.st. niet komen kon hij kreeg toen het dubbele be drag. Roosevelt, in 1905 herkozen, kreeg om dezelfde reden een salarisverhooging van 5000 p.st., waardoor het thans geb dende salaris bereikt werd. Bovendien geniet de president het vrije verblijf in het Witte Huis, vrij reislcosten en nog tal van emolumenten door het congres toe te staan, zoodat de president den Staat jaarlijks ongeveer 50.000 p.st. kost. EEN INCIDENT POINCARE— CLEMENCEAU. In de „Revue universelle" vertelt Mer- meix van een incident, dat plaats heeft gehad over den wapenstilstand tusschen den president van de republiek en den Mi nister-President. Tusschen 7 en 11 Oct. 1918 had Poincare fcennis genomen van de voornaamste bepalingen voor een even- tueele wapenstilstandconventie, dcch h'ij oordeelde, dat een en ander Frankrijk niet voldoende gat waarop het recht had. Op verzoek van Poincare begal Clemenceau zich op 1.2 of 13 Oct. naar Get Elysee. Naar de meenig van Poincare was de nederlaag van de Duitschers niet volledig genoeg om geloot te kunnen hechjten aan hun oprecht- heid, wanneer zij spraken over vrede. TER NEUZEN, 9 Maart 1921. CONCERT VAN CRESCENDO. Jl. Maandag gat de orkestvereemging ..Crescendo" alhier de aangekondigde uit- voering, welke in verschiilend opzicht een groot succes voor haar werd. De leden waren in grooten getale opgekomen, zoodat de bovenzaal van het „Hotei de Commerce" zeer goed bezet was. Door het orkest werden onder leiding van den directeur, den heer J. Bierle, ver- schillende muzieknummers met succes uit- gevoerd, en voorat gerioot veel bijval een door den directeur uitgevoerde viool-solo en een trio voor viool, fluit en piano. Maar bovenal had veet succes de heer Willy Derby, die ditmaal door de vereeni- ging was geengageerd om vt or atwisse- ling in het programma te zorgen. Deze zanger, die ook door gezelligen kout het succes zijner liederen weet re verhoogen, heeft in den laatsten tijd grooten opgang gemaakt in de groote zafen van de hoora- steden van ons land en is ook algemeen bekend geworden door de verschillende uitgaven der door hem gecreeerde liederen. Aan een welluidend orgaan, paart zich eerie zeer duidelijke uitspraak, zoodat de inhoud der liederen geheel tot de hoor- ders komen. Dat de kennismaking met dezen zanger in dpn smaak viel, bewees wel het overweldigend applaus, dat hem na elk optreden ten deel viel. Door een geanimeerd bal werd de uit- voering besloten. EXAMEN NUTT1GE HANDWERKEN. Bij het te Rotterdam gehouden examen voor de akte nuttige handwerken is o.m. geslaagd mej. M. ae Feijter, van Hoek. PROV. STOOMBOOTDIENST. Tot sttiurman bJJ den Prov. stoomboot- uienst op de WesTerschelde is door Ged. Staten met ingang van 1 April benoemd de heer L. van der Meer, thans dekknectn. VERHOOGING VAN HET MAXIMUM VAN HET RENTELOOS VOORSCHOT VOOR SPOORWEGAANLEG IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Een wetsontwerp is ingediend tot nade re verhooging van Iiet maximum van het rentelooze voorschot uit 's Rijks scl\at- kist ten behoeve van den aanleg en het in exploitatie brengen van spoorweglijnen van IJzendijke over Sas van Gent naar drie Schouwen, van Hoofdplaat naar Pyramide, van Philippine over Ter Neuzen naar Zaamslag en van Sas van Gent naar de Belgische grens in de ricbting van Sel- zaete. (Nadere wijziging van de weg van 15 Juli 1912 (Staatsblad no. 249;, reeds gewijzigd bij de wet van; 7 Juni 1919 (Staatsblad no. 305). Blijkens de memorie van toelichting mag nadere steun voor voltooii'ng van reeds in uitvoering zijnde plannen billijk ge- acht worden, nu niet kan worden vol- staan met het toegestane bedrjag van 12.940.000. De maatschappij heett thans nog 1800.000 noodig. Zij is door mede- werking van plaatselijk belanghebbenden in staat gebleken haar a^ndeelenkapitaal uit te breiden met f 400.000. Wordt de andere helft van het vereischte bedrag in den vorm van een renteloos voorschot uit 's Rijks schatkist verstrekt, dan zal in de met het oog op deze aangelegen- heid te sluiten overeenkomst een bedrag van 1400.000, geiijkstaande met deze ka- pitaalsuitbreiding van f 400.000, als ren teloos voorschot van de streek worden behandetd. Op deze wijze zal gelijkheid in opoftering tusschen Rijk en streek be- houden blijven. Daar de lijnen thans vrijwel voltooid zijn, wordt dus door het dians voorge- stelde rentelooze voorschot van 1400.000 aiuoende voorziening verkregen. DE FOKKERSVERGADERING TE AXEL, naar aanleiding van het schrijven van jhr. Van Vredenburch in de Midd. Crt. over het bencht betreitenue de te axei gehouden ver- gadering van paardenfokkers schrijft de heer h, de neijter aan dat blad, dat op die ver- gadering wel degeiijk is erkend, dat aoor het Neaerl. Trekpaarden stamboek met de Hint van den Axelsctien iokpaaroendag in net buitenland reclame maakt. Toch is^du reclame Dedoeld als een nationale reclame. De te Axel gehouden vergaaering had in geen enkel opzicht miskenmng van net He- derl. Trekpaardenstamboek ten doel, zoodat de voorzitter dier vereeniging wel wat te vlug is geweest met het uitspreken van zijn misnoegen. De tokkers in Zeeuwsch-Vlaanderen wen- sehen meer reclame en ook eene bijzondere reclame voor hun eigen streek, daar het niet denkbeeldig is, dat, als de reclame nationaal is, eventueele kooplieden zich niet bepaald met die streek in verbinding stelien, waar de fokkerij op het hoogste peil staat. lndien alzoo hier het verlangen wordt ge- uit naar een eigen verkoopbureau is die be- weging met tegen het N. T. S. gencht. Er is in de vergadering niet getracht de tok kers tegen die verdeniging op te zetten en er zijn ook geen „stukjes" wijs gemaakt. Het eenige doe] is, de koopers besiist naar deze streek te lokken. AXEL. Dinsdag werd alhier iiamens de woning- bouw vereeniging aanbesteed het bouweri van 24 arbeiderswoningen in 4 blokken in perceelen en in massa. Ingeschreven werd als volgt: voor perceel 1, inetseiwerk enz. W. P. Nieuwelink te ter Neuzen 149700, Gebr. Nieuwelink te Hoek f 42750; voor perceel 11, timmerwerk, D. Galle te Zaamslag j 46808, A. P. Butler te Axei 45500, Kr. Dieleman te Zaamslag f 41000, W. Vercouteren te Axel J 38250; voor perceel 111, glas- en vertwerk, A. J. de Zeeuw te Ter Neuzen J 6950, C. B An- theunis te Axel j 6510, H. J. Harte'te Axel 6000, G. Dees te Zaamslag 5950 H J Hoebe te Axel 5730, J. P. van Rijn te Axei o350, Ph. A. Knieriern te Axel J 5295 1, J. Brakman te Axel 5090; voor perceel IV, lood- en zinkwerk, F. J. Dhaeze-Lauret te Sas van Gent 1500, J." S van Rijn te Axel 1325. Voor.de massa; B. H. Reuling te Hulst J 109500, H. J. Reuling te Hulst J 1U90U0, h J. Rijnberg en Jac. Kijnberg te Ter Neu zen 107800, Kr. Dieleman te Zaamslag 104500, W. P. Nieuwelink te Ter Neuzen J 101700, W. en D. Galle te Zaamslag J 101618, P. A. Leunis te Ter Neuzen f 99350, F. C. Herrebout te Ter Neuzen j 99050, L. P. Boogaert te Ter Neuzen J y«4Utt, j. wisse te zaamslag 98000, C. H. Wisse en J. Kaijser te Zaamslag f 94634, A. P. Butler te Axel 93890, Vermast en Verlinde te Ter Neuzen f 92400, Voet en De Waal te Hontemsse J 90000, A. van 't Hon en H. van Luijk te Axel J 89900. De totale som in perceelen bedraagt f 87415. ZAAMSLAG. Dinsdag jl. overleed in het ziekenhuis te I er Neuzen, de landbouwersknecht A. van Doom, welke eenige dag'en geleden een slag kreeg van een paard op de hol- stede bij de wed. A. Tollenaar. MIDDELBURG. Hedcn werd aan het gefcouw van het provinciaal bestuur te Middelburg aan besteed: a. Het aanbrengen en inwalsen van een deklaag van steenslag op den weg op den noordelijken dijk van het zij- kanaal van Hulst en op den weg op den westelijken dijk van het kanaai van Ter Neuzen, met bijkoinende werken. Raming 167.000. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: J. Woltert te Hoek voor 166.200, J. A. Meertens te Ter Neuzen voor t oo.OOO, W. G. Maljers te Veere voor i 65.550, Ci. A. van der Straaten te Ter Neuzen voor 164.995, R. Verschelling te Ter Neuzen voor 164.990, A. v. d. Meiden Jr. en J. Stuumian te Hardinxveld en Aininersuol voor 164.800, A. Foudraine te Ciov.s voor t 64.570, J. F. Adriaansens-Polvhet te Hon- tenisse voor f 64.300, H. Kosten Cz. te Weineldinge voor to4.2o0, F. J. J. Kie- boom te Sas van Gent voor 163.850, L. G. J. van de Ven te Koudekerke voor t 63.699, C. Klaassen Hz. te Zaamslag voor 163.444, J. F. C. en J. B. van Weijns- bergen te Hootdplaat voor 163.119, J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor 162.90b, N. V. Stoomwalzenbedrijf, v.h. H. Boe- zewmkel te Zutphen voor f 62.800, J. H. v. d. Ven te Vlissingen voor 162.7t>9, A. A. de Wilde te Middelburg voor 161.950, J. van Drongelen te Hoek en N. de Meijer te Selzaete voor 161.434, J. P. de Vos te Ter Neuzen voor 160.990, T. Cambier te Breskens voor 159.448, J. van 'tHott en J. 4 holens te Hoek voor f 59.294, Nederl. Bazak Mij. te Zaandam voor 158.660, en Firm a H. W. Jaarsveld te Lichtevoor- de voor f 57.860. o. het maken van een keibestrating op den Oostelijken dijk van het kanaai van Ter Neuzen. Raming f 6440. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: F. G. Holier te Middelburg voor 16447, Firma A. van Dijk Petit te Bergen op Zoom voor t'6100, I. Douw te Zierikzee voor 15990, J. van 'tHott en J. i holens te Hoek voor f5980, H. Kosten Gz. te Wemeldinge voor 15962, W. de Bokx te Hoek voor f5920, C. Klaassen Hz. te Zaamslag voor i'5920, W. Wandei te Oostburg voor t'5900, (A. A. de Wilde te Middelburg voor t'5889, J. H. van de Ven te Vlissingen voor f'5887, T. Cam bier te Breskens voor f 5814, J. Knulst te 's Heer Arendskerke voor f 5660, G. H. Kooiman te Sluiskil voor t'5644, J. F. Adriaansens-Polfliet te Hontemsse voor 15563, J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor f 5555, G. A. van der Straaten te Ter Neuzen voor t'5495, R. Verschelling te Ter Neuzen voor t5460, J. Pr de Vos te Ter Neuzen voor f5450, L. G. van de Ven te Koudekerke voor f4940, en F. J. J. Kieboom te Sas van Gent voor t 4875. VLISSINGEN. Ue verpachting der staanplaatsen op de kermis te Vlissingen, welke van 18 tot en met 23 Juli wordt gehouden, heeft ongeveer 1 11000 opgebracht. BRESKENS. Dinsdag is alfrjer een meisje van 15 maanden in een waschtobbe gevallen en verdronken. UIT DUITSCHLAND. DUSSELDORF. Op den laatsten avond van de te Londen gehouden conferentie is door den beveivoerenaen generaai m het bezette gebied eene proclamatie uitgevaar- digd, waarin wordt te kenen gegeven, dat de dagbladen onder censuur worden gesteld en dat voor in- en uitvoer in het bezette ge bied consenten moeten worden aangevraagd. Door het staatsbestuur is Dinsdag de sluiting van concertgebouwen en alle open- bare vermakelijkheden afgekondigd. SPANJE. De Spaansche Minister-president is het slaohtotrer geworden van een sluipmoora. 1 oen hij per auto Dinsdag het parlement verliet, werd hij aangehouden door drie op motorrijwielen gezeten syndicalisten, die zonder waarschuwing een aantal rev'olver- schoten op hem losten, waarvan, zooals later uit het onderzoek bleek zeker drie doodelijk troffen. De chaufteur reed onmid dellijk naar het ziekenhuis, doch toen hij daar aankwam was de Minister reeds over- leden. De daders zijn onbekend gebleven. Behalve de reeds vermelde werden bij de centrale hengstenkeuring te Goes nog toe- gekend de volgende prijzen: C. Vijf- en zesjarigen. 1. Tambour de La- boureur, eig. L. v. Besien en Co., Aardenburg; 2. Madere, eig. P. J. Lannoye, Aardenburg; 3. Elegant de Laboureur, eig. H. V. „ExceK sior", Kamperland; 4. Clairon de Westdorpe. eig. H. Bonte, Koewacht; 5 Brin d'Or, eig. H. V. „Eigen Hulp", Axel; 6. Glou Glou, eig. J. de Waal, Hontenisse; 7. Condi, H. V. „Graauw", Graauw; 8. Espoir, eig. J. F. de Maat—Lemsen, Stoppeldijk; 9. Joube'rt, H. V. „Hoop op Vooruitgang", Zaamslag; 10. Ibrahim, eig. H. V. „Oost Zuid-Beveland", Kruiningen; 11. Marilmont, eig. O- v. Lamker, IJzendijke; 12. Blesson Orange, eig. J. de Putter, Axel; 13. Reve d'Or d'Erems, eig. G. Buijsse, Biervliet; 14. Pol II, eig. H. V. Voor uitgang", Kloosterzande. D. Zeven- tot dertienjartgen. 1. Brennus de Velsicque, eig. Wilhelminapolder; 2. Mar quis de Zuijen, eig. Gebr. Aernaudts, Sluis; 3. Successeur, eig. M. R. de Craene, Hulst; 4. Nemrod d'Ossogne, eig. H. V. Stoppeldijk; 5. Albert, eig. P. Dees, Krabbendijke; 6. Burrhus de Velsicque, eig. Gebr. Aernaudts, Sluis; 7. Zig Zag de Fosteau, eig. H. V. „Ons Belang", Duivcndijke; 8. Desor, eig. A. en J. J. Moggre, Schoondijke; 9. Consul de Sas, eig. A. J. Dael- man, Westdorpe; 10. Moustquaire de Boulant. eig. F. C. v. d. Bout, Nieuwerkerk; 11. Alba- nais, eig. H. V. „Westdorpe", Westdorpe; 12. Pierrot d'Ophain, eig. J. J. Moggre, Zuidzande; 13. Cadum de St. Gertrude, eig. H. V. „Wal- cheren", O. en W. -Souburg; 14. Dragon, eig. H. V. „Tholen", Tholen; 15. Bristol, eig. H. V. ..Cats", Colijnsplaat; 16. Filibert, eig. P. Dees. Krabbendijke; 17. Dore, Gebr. v. Strien, Wol- faartsdijk. E. Hengsten met 5 afstammelingen. Marquis de Zuijen, eig. Gebr. Aernaudts, Sluis; 2. Filibert, eig. P. Dees, Krabbendijke; 3. Bren nus de Velsicque, eig. Wilhelminapolder; 4. Mon Reve de Rceulx, eig. H. V. „Biezelinge", Biezelinge"; 5. Hussard, eig. J. Thorenaar, Waarde. DE RUNDERPES'l IN BELGIE. Belga meldt, dat de moniteur een ko- ninklijk besluit bevat, waarbij met in- 'g'hhg van 10 dezer de bepalingen van het besluit betreftende de runderpest ge- schorst worden, daar deze verdwenen is. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Wqderom heeft Zondagatond omstreeks halt zeven op den Leidschen straatweg te 's Gravenhage, een zeer ernstig motor- ongeluk plaats gehad. In de bochiten bij het_Rooinhuis slipte de auto, genum- merd 17810 en reed tegen een boom. De beide inzittenden werden uit den wagen een eind over den weg geslingerd, de eene, de 20jarige chaufteur J. C. A. D., wonende aan het Bezuidenhout, was ter- stond dood, de andere, zekere G. C. G., wonende Mallemolen no. 2, lag bewuste- loos. Voorbijgaand personeel, dat van het Boschhek naar huis keerde, zag de auto en de beide ongelukkigen liggen. Dade lijk werd de politiepost bij de Konrngs brug (Korte Voorhout) opgebeld, welke onmiddellijk ter plaatse verscheen, als- mede de eerste hulpdienst, die beide siachtofters opnam. G. werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar hersenschudding geconstateerd is. Maan dag was zijn toestand niet direct levens- gevaariijk, doch wel zeer zorgwekkend. ERNSTIG SCHEEPSONGELUK. Te Rotterdam wilde gistermorgen om streeks kwart voor zeven de zandschipper G. van Leeuwen met zijn 23 ton groote (tjalk „Sophia" uit Gouderak onder de Willemsbrug doorvaren. Het was hem echter niet mogelijk zijn mast viug genoeg te strijken, tengevolge waarvan hij tegen de brug voer, waardoor het scheepje otn- sloeg en zonk. Hij wierp zijn 25-jarige vrouw L. Kikkert onmiddelijk, toeri hij het gevaar bemerkte, overboord. Zij wist zich drijvende te houden op een plank en werd later door een sleepboot-kapitein ge- red. De schipper van de tjalk snelde ver- volgens naar het vooronder om zijn kind van acht rnaanden te redden. Ook dit wierp hij nog over boord. Zeit kon hij de tjalk echter niet meer verlaten, hij zonk daarmede in de diepte. Ook het kind ver- dronk. Het lijkje van het kind werd later opgevivscht. CEA f RALE HENGSTENKEURING TE GOES.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2