ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7116. Vrijdag 4 Maart 1921. 69e Jaargang. TWBBDBIBLA JD 6EMENGDE BERICHTElT HIT VREES VOOR STRAF. Twee jongens, 13 en 16 jaar oud, zoons van een grossier en een deurwaarder te Dokkum, hadden een bekeuring gekre- gen wegens het schieten met een buks. Uit angst voor een bestraffing, namen zij een auto van den vader van een hun- ner en reden daar Vrijdag mee naar Gno- uingen en verder over de L eekt Norg en Smilde naar Meppel. Tusschen Meppel en Zwolle zetten zij de auto aan den kant van den weg; des nachts sliepen zij daarin. Den volgenden morgen vroeg reden Zijf door Zwoile en gingen aan het Katerveer over den IJsel. Zij reden ver der tot Vaassen; daar was de benzine op en bleven zij aan den kant van den weg staan. Te Zwolle kwam des morgens telefonisch verzoek hen aan te houden. Nadat naar den omtrek was getelefoneerd, kvram uit Vajassen bericht. De jongens werden naar Zwolle overgebracht en Zon- dag had op het politiebureau te Zwolle de blijde ontmoeting met familieleden van hen plaats. FOSTDIEFST ALLEN. la verband met de onlangs te Maas- tridit ontdekte postdietstallen, waarbij de brievenbesteller S. werd aangehouden en eene huiszoeking in diens wonjng een aantal gouden voorwerpen van waar- de in beslag werd genomen, afkomstig van diefstal, verzoekt de post-directie aan gegadigden, die iets met de post hebben verzonden. dat zijn bestemming niet bereikt heeft, inlichtingen te vragen ten politie-bureele te Maastricht, omtrent de navorgende, bij den verdachte in be- slag genomen voorwerpen 6 heerenhorloges (in 2 daarvan zijn reap, de namen H. Peters en J. Verbeek gegraveerd); 1 dameshorloge; 1 zilveren dames armbandhorloge; 2 gouden dames- ringen (puds); 2 nieuwe gouden dames- ringen; 1 gouden hangertje; l verguld zilveren broche; 2 double damesarmban- den met de letters K. en J.: een armband, gemerkt met de letters D. K. en G. M.; eenige double ringen en monsters, zooals schakels, stukken van kettingen en mus- catons. ONTSLAGEN PERSONEEL.... IN STAKING. De finna Bijkamp, goud- en zilversme- derij te Steenwijk, zag zich, nu 14 dagen geleden genoodzaakt bijna haar geheele personeel te ontslaan. Dit ontslagen personeel heeft met in- gang van 28 Febr. de staking geprocla- meerd. Het doe! van deze staking is om het aan de reparatie-afdeeiing nog steeds werkzame personeef te dwingen ook den arbeid neer te Ieggen en ?oodoende het geheele bedrijf stop te zetten. ARME KLEINE. Te Utrecht is een 6jarig kindje, dat in de Adelaarstraat plotseling de straat over stak, door een tram overreden. Volgens ooggetuigen, remde de wagenbestuurder omniddellijk uit alle macht, rnaar het was niet mogelijk het ongeluk te voorkomen. De tram gleed te ver door op de gladde rails. Toen het vreeselijk verminkte kind je onder den wagen vandaan werd ge- haald, was het reeds jjestorven. VALSCHE CHEQUES. Te 'sGravenhage is aangehouden en van daar naar Amsterdam overgebracht, een kantoorbediende uit Luik, verdacht van het uitgeven van vfalsche cheques. Hij was in het bezit van een che<}ue- boekje, waarvan hij een der cheques had ingevuld. De man had zich o.a. uitge- geven voor kanselier van het Hollandsch oonsulaat te Luik. Ook twee Duitsche juffrouwen, ver dacht van medeplichtigheid, zijn fiang.hoU- den en naar Amsterdam overgebracht. FOTOGRAFIE PER DRAAD. De Noorsche bladen publiceeren uit- voerige berichten over een te Sandefjord gehouden demonstratie van een belangrij- ke verbetering in telegrafie, die onatekt aou zijn door den heer Hermond Petersen, hoofdchef van het Radio-departement van telegrafischen dienst. Volgens de meening van deskundigen zai deze uitvinding een omwenteling te- weeg brengen in de telegrafie. Het berust op een nieuw systeem, dat gebasseerd is op de aanwending van wisselstroom vol gens een nieuwe methode. Toepassing dezer uitvinding zou 't aan tal voor den dienst benoodigde telegrafis- ten belangrijk reduceeren. Men berekent, dat werk, waarvoor nu ruim 100 uitste- kende tefegrafisten in Noorwegen ver- eischt worden, door 16 kan worden ver- richt. Het nieuwe systeem vermijdt alle soor- ten vergissingen en reyDroduceert met fo- tqgrafische juistheid en op onbepaalde af- standen alle soorten handschriften, ge- typt schrift, schilderijen en foto's. Een deskundige zegt, dat door het sy steem van den heer Petersen de „New- York 1 imes" in staat zou zijn een kolom van de „London Times" in tien minuKn te reproduceeren. DOOR ZIJN HOND GERED. De medaille van de National Canine Defence League in Engeland, is toegekend aan een grooten Deenschen dog. Quorn- don Lucas wandelde met zijn meester op een donkeren weg' in Cheshire, toen hij plotseling tegen zijn meester opvloog en dezen ongeveer vier voet op zij wierp. Geen seconde daarna vloog een motorfiets voorbij met gedoofd licht. De bond werd door den motorrijder aangereden en em- stig gewond. LIJFSTRAFFEN VOOR STRUIK- ROOVERS. De staai Delawara heeft een nieuwe wet aangenomen ter bestrijding van de daar hand over hand toenemende struikroove- rijen, volgens welke voortaan de volgende straffen voor straatroovers e.d. in toe- passing zullen worden gebracht, zoo het gelukt, hen te arresteeren: Veertig zweep- slagen op den blooten rug, gevangenis- straffen van minstens twintig jaar en 500 dollar boete bovendien. AIs dat niet helpt...-. EEN AUTOBUS DOOR BANDIETEN AANGEV ALLEN. Dezer dagen heeft een aantal bandie- ten een autobus tusschen Oran en Mosta- ganem in Algerie aangevallen. Daar de autobus het voornaamste vervoermiddel in dit land is geworden, was elk plaatsje in het voertuig door inboorlingen bezet De bandieten Iagen in hinderlaag aan een stil gedeelte van den weg. Plotseling kwa- men zij te voorschijn en bevalen den chauffeur te stoppen. Deze trachtte te ontkomen, door met grootere snelheid te rijden, doch de bandieten namen toen de autobus onder vuur, zoodat deze wel moest stoppen. De 26 inzittenden werden door de ban dieten omsingeld en zij werden gedwon- gen af hun geld en kostbaarheden af te geven. HIJ HAD HEM NAAR DE BOOT GEBRACHT UZENSCHE COURANT Onderwijzer: Jao, waarom kom je ie laat Hcb je de bel niet gehoord? Jan Jawel, rnermer, maar ik droomde, dat ik met de boot naar Amerika zou gaan en toen ik d« bel hoorde, dacht ik dat het de bel van de boot was Onderwyzer: Hm! En waarom ben jij te laat. Piet Piet: Ikke heb Tom naar de boot gebracht, mynheer! ER WAS ER NOG EEN'! Jantje had een hek--l aan water en •/ag er dus niet overdreven zindelijk uit. Toen by 's morgens op school een som op het bord. mo> st schryveu en zjjn hand uitstab naar h«-t krytje, zag de meester, dat die hand zwart was als modder. Mees ter trok een oes gezicht. Laat je hand eens zieD, Jan, Jan het zyn hand zten. Eu meester zag ten tweede male, dat die zwart was als modder. Als jij, zei meester, en in zyn stem klonk diepe minacbting en afschuw, als jij in de heele klas een hand vindf, die er net zoo smeng uitziet als die, dan krijg je geen straf van me. Zonder aarzelen trok Jan'je zijn andere hand uit zyn broekzak en hieid die den meester voor. Jan kreeg geen straf. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 24 Februari 1921, des voo cm dags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burgemeester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, J. J, de Jager, H. J. van den Ouden, P. van Cad- sand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, L. J. Col- sen en N. A. Hamelink; later ook de heeren L. T. van Hasselt en D. Scheele. Afwezig de heeren F. B. G. de Meyer en P. C. Geensen. 5. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering eener inkomstenbelasting. (Vervolg). De heer SCHEELE voorziet van de nieuwe regeling een gevaar, n.l., dat het verantwoor- delijkheidsgevoel van den gemeenteraad om trent de belastingbetalers daardoor wel ver- minderen zal. Nu krygt de raad telken jare de lyst onder de oogen van hetgeen de ver- schiliende menschen moeten betalen en dat kan een aansporing zyn, om te trachten toch zoo zuinig mogelijk te zijn. Als de raad daar van echter niets meer ziet, zal het er mede gaan als met de opcenten op de personeele en op de grondbelasting. De gemeenteraad heeft het bedrag dier opcenten vastgesteld, maar toch lijkt het er op, alsof deze daarvoor niet verantwoordelyk is. Er wordt daaromtrent nooit by den gemeenteraad gereclameerd, maar die is daarvan toch wel degelijk de schuld. Kunnen we nu ook den hoofdelijken om- slag ook op het rijk terugwerpen, dan zal o zoo gemakkelijk bij de behandeling der gemeente- begrooting het bedrag van den hoofdelijken omslag worden vastgesteld, want, van de ge- volgen daarvan krijgt de raad dan toch niets meer onder de oogen. Hij vreest, dat deze re geling zal uitloopen op schade voor de burgerij. De VOORZITTER meent, dat de opmerking van den heer Scheele in het algemeen juist zou kunnen zijn, maar hij ziet toch een paar belang- rijke zaken over het hoofd. De opcenten op de rijksbelastingen, zijn in de verschillende gemeenten vrijwel gelyk, en dan heeft men toch ook nog het college van zetters, zoodat men, door daarin personen uit het midden van dsn raad te benoemen, toch nog voeling kan houden betreffende de aanslagen. Bovendien kan spreker niet aannemen, dat door dezen nieuwen toestand, de controle van den heer Scheele op de uitgaven zal ver- zwakken. Maar ook, wat zou er strains practisch an- ders over blijven dan dezen nieuwen toestand te aanvaarden. A1 bleef de gemeenteraad zelf den hoofdelijken omslag vaststellen, dan zou dit toch feitelijk ten slotte geschieden overeen- komstig de gegevens en de meening van de rijksambtenaren. De reclames toch, op besiui- ten van den gemeenteraad deswege, komen dan niet meer bij gedeputeerde staten, doch bij den inspecteur van de rijksbelastingen terecht, die zich natuurlyk zel nooit zou afvallen en re- clamanten volgen. .yn inzicht zou aanslaan. Hoe graag de neer Scheele de verantwoorde- lijkheid voor de aanslagen der ingezetenen zou willen blijven dragen, dit kan, als gevolg van de wyziging der gemeentewet niet anders meer, Het eenige wat den raad overblijft is, om door het benoemen van zetters, bij de vast- stelling der rijkskolueren invloed ten goede of misschien ten kwade aan te wenden. De heer HAMELINK stelt voor, den leeftyd voor kmderaftrek te verhoogen van 14 tot 16 jaar. Aangezien het voorstel niet wordt gesteund, maakt het verder geen punt van beraadsla- ging uit. De verschillende artikels der verordening worden hiema met algemeene stemmen onver- anderd vastgesteld. De heer SCHEELE brengt daama nog ter sprake het tarief, bedoeld in artikel 4. Hij meent, dat het aanbeveling zou verdienen, het bestaande tarief te handhaven en de progres- sie niet verder op te voeren. Hij wil volstrekt niet beweren, dat de menschen met die hoogere inkomens die belasting niet kunnen betalen, maar hij is bevreesd, dat het ten slotte nadee- lig zou worden en men hier ook voor gevallen zou komen te staan, dat vermogenden, die een beduidenden aanslag betalen, naar elders zul len verhuizen. Er wonen hier wel niet zooveel van die menschen, maar we zouden er toch enkele kunnen verliezen. De VOORZITTER ducht dat gevaar niet, als men let op de belastingheffing in andere ge meenten. Hy wijst op Hoek, waar de belasting veel hooger is en zeker niet billijker. De heer SCHEELE: Dus we zijn er hier nog gelukkig aan toe. Het tarief wordt met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. 2°. De gemeenteraad van Ter Neuzen, gszien de wijziging van de Gemeentewet bij de wet van 30 December 1920, Stbl. 923, gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders, heeft birdloten de navolgende verordening vast te stellen: VERORDENING op de invordering van de inkomstenbelasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. De invoitiering der plaatselyke inkomsten belasting zal geschieden overeenkomstig de be- paling van art. 243 h der Gemeentewet door 's rijksambtenaren volgens de thans geldende of nader vast te stellen voorschriften. Artikel 2. Deze verordening treedt gelijk met die op de heffing in werking, op welken datum de be staande verordening op de invordering van den hoofdelijken omslag komt te vervallen. Deze verordening wordt vastgesteld met al gemeene stemmen. 6. Verzoek van C. J. Warrens om onthef- fing van art. 10 der bouwverordening. Ingekomen is een adres van C. J. Warrens, wonende Nieuwstraat no. 46, alhier, die daar in te kennen geeft: dat hij een verzoekschrift heeft ingediend aan burgemeester en wethouders dezer ge meente tot het mogen bouwen van zijn nieuwen winkel met bovenwoning volgens de ingediende teekening; dat hy, gelet op artikel 10 der bouwverorde- ning, daartoe ook toestemming noodig heeft van den gemeenteraad, aangezien zijn perceel niet grooter is en uitbreiding noodzakelijb is; dat aan de zyde van de Roeiersgang toch nog een open erf zal kunnen blijven bestaan, aan eene zijde ter breedte van 1 M. en aan den anderen kant ongeveer 5 M., waartoe de woning 1 M. achteruit is geprojecteerd en de toegang longs aehteren is verkregen door het aanbrengen van een beton-bordes ter breedte van pi. m. 80 c.M.; reden waarom adressant verzoekt hem de noodige afwijking van art. 10 der bouwveror- dening toe te staan. Uit het rapport van den gemeentebouwmees- ter blykt, dat er bij uitvoering van dat plan nog een onbe'oouwd gedeelte groot ongeveer 11 M2., onmiddellijk grenzende aan den Roeiers gang overblijft, zoodat onbelemmerde toetre- ding van licht en lucht voor de woonvertrekken verzekerd is. Hij adviseert de gevraagde afwijking te ver- leenen. De Gezondheidscommissie te Ter Neuzen geeft te kennen, dat bij haar tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat, Burgemeester en wethouders steden voor de gevraagde afwijking van art. 10 der bouwver- ordening toe te staan. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 7. Vaststellen rooilijn te Sluiskil. Burgemeester en wethouders, overwegende dat zal moeten worden overgegaan tot vast- stelling der rooilijn aan den weg naar de alge meene begraafplaats te Sluiskil; gelet op het advies der alhier zetelende Ge zondheidscommissie, dd. 17 Februari 1921; stellen voor te besluiten: de rooilyn te Sluiskil nabij het terrein van de door de woningbouwvereeniging Sluiskil" aan te leggen straat, vast te stellen tusschen de woning van A. J. Begheijn en de algemeene begraafplaads op de grens tusschen den ge- meenteweg en de aangrenzende perceelen en noordwesten van den weg, zooals op de bij dit besluit gevoegde teekening met rood is aan- gegeven. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 8. Benoeming van een lid der arbeidsbeurs. ingeicomen is een sehryven van C. Wolfert, die daarm ile kennen geeft, de benoeming :ot Ud der arDeiclsbeurs met aan te nemen. Naar aameicUng hiervan stellen burgemees ter en wethouders voor, over te gaan oot de benoeming van een lid dier msJelimg. De VOORZITTER noodigt de heeren Nol son en De Kidder uit, met hem het stembureau te vormen. Naar aanleiding eener vraag of er een voo, - dracht is, hennnert de voorzitter, dat de vorige maal op de voordracht stonden de heeren Wol fert en D. Scheele. De heer SUnEELE merkt op, dat de leden natuurlijk voikomen vrij zijn in hun stem, maar voor zoover zy op hem zouden willen stemmen, kan hij bij voorbaat meedeelen, dat het reauitaat mdien hij gekozen wordt, niet anders zal zyn dan bij den heer Wolfert. De heer HAMELINK merkt op, dat nu uit- komt, wat hij de vorige maal reeds heeft ge- aegd. De orgamsatie der landbouwers zeif had een aigevaardigde hunnerzijds moeten aan- wyzen. Daar heeit ze zich onbevoegd toe ver- Daard, door alieen een ledeniijst in te zenden. Nu moet de raad dat voor haar opsnapjj.,... De heer COLSEN stelt nu voor, een lid der Hanze aan te wyzen; die had wel een degelijke aanbeveling ingezonden. De heer HAMELINK merkt op, dat men dan een vertegenwoordiger van den handel en geen bepaaiden werkgever krijgt, men zou er nu een moeten hebben uit het landbouwbedrijf. De VOORZITTER merkt op, dat de Hanze ook landbouwers onder hare leden telt, en het dus geacht kan worden, dat zij die ook ver- tegenwoordigt. Tot stemming wordt overgegaan en met 5 stemmen gekozen de heer A. 1'Mannaert. De heeren Van Bendegem en J. D. Thielman verkrijgen ieder 2 stemmen en 1 briefje is bianco. 9. Benoeming van een lid del' schattings- conimiseie voor de rijksinkomstenbelas- ting. Ingekomen is een schrijven van L. de Feij- .er-nuyssen, die daarin te kennen geeft, ont- slag ue nemen als lid der piaatselyke schat- tmgscommissie voor de rijicsinkomstenbelas- ting. Naar aanleiding hiervan stellen burgemees- :er en wethouders voor, over te gaan tot de benoeming van een lid. De VOORZITTER deelt mede, dat voorge- dragen worden de heeren B. 1. Zonnevijlle en A. F. de Vos. De heer SCHEELE kan zich met die voor dracht niet vereenigen. Bij de vorige benoe ming is de burgemeester tot lid dier commissie benoemd, omdat men het eens wilde afzien en meende dat het nuttig was, dat iemand uit de gemeente-administratie daarvan deel maaktc. Hy acht het echter verkeerd, om, door een keuze uit de genoemde voordracht op dien weg verder te gaan en beveelt ter benoeming aan de heer P. van Cadsand, die er den noodigen tijd voor heeft, om zich daar efens in te werken. De VOORZITTER merkt op, dat de categorie landbouwers, met het oog op welke de heer Sciieeic vermoedelijk zijn voordracht doet, dooi cvii aiuiore commissie wordt behandeld, en dat een der leoen dier commissie landbouwer is. De voordracht wordt thans gedaan met het oog op de toekomst en om het ook wat geniak- kelijker te maken, omdat, wanneer een tweede lid uit het adminisratieve personeel benoemd wordt, het niet steeds noodig zal zijn, dat spre ker steeds de vergaderingen bijwoont en dat alsdan, als hij er niet is, het gemeentebestuur toch zal vertegenwoordigd zijn, De raad is echter voikomen vrij om te benoemen wien hij het meest gewenscht acht. Bij deze stemming fungeeren de heeren, Nol son en De Ridder met den voorzitter weder als stembureau. De eerste stemming heeft tot uitslag, dat 5 stemmen worden uitgebracht op den heer P. van Cadsand, 4 op den heer B. I. Zonnevijlle en 1 op den heer A. P. de Vos. De tweede vrije stemming heeft denzelfden uitslag, zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren Van Cadsand en Zon- nevylle. De heer Van Cadsand moet zich nu van mede stemmen onthouden. Benoemd wordt alsnu de heer Van Cadsand met 5 stemmen; op den heer Zonnevijlle zijn 4 stemmen uitgebracht. Op de desbetreffende vraag van den voor zitter antwoordt de heer Van Cadsand, nadat de heer Scheele hem heeft verzekerd, dat de werkzaamheden niet zoo veel omvattend zijn, dat hij het dan maar eens zal avonturen. 10. Toelafing van het nieuw benoemd raads- iid L. J. van Driel. Ingekomen is de geloofsbrief van het in de vacaiure, opengebleven door het niet aannemen der benoeming door den heer S. Duiker te As- sen, benoemd raadslid de heer L. J. van Driel. De VOORZITTER benoemt een commissie bestaande uit de heeren De Jager, De Ridder en Hamelink om den geloofsbrief te onderzoe- ken en daaromtrent rapport uit te brengen. Gedurende dat onderzoek wordt de vergade- ring geschorst. Nadat de vergadering door den voorzatter weder is geopend, brengt de heer De Jager namens de commissie van onderzoek advies uit. De stukken zijn in orde bevonden en de com missie adviseert tot toelaling van den be- noemde. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 11. Wijziging der begrooting dienst 1920. Burgemeester en wethouders soelien voor de begrooting, dienst 1920, te wijzigen als volgt: onder de uitgaven te vermeerderen de vol gende posuen: briefporten, vrachten, zegels en andere klei- ne ui igaven f 1; kosten van aanleg van een sportterrein ten dienste van heii middelbaar onderwijs 28,45; jaarwedden der onderwij- zers, pensioensbijdragen f 15.273,34; herha- lingsonderwijs 60; verlichting, verwarming en schoonhouden der lokalen 781,10%; Kamer Van Koophandei en Fabrieken 83,38; kosten vallende op het aangaan van geldleeningen f 37,49, otaal 16.264,76 onder de uitgaven te verminderen den post: kosoen van herstelling en onderhoud der zee- wering 461,96%; onder de inkomsten te verhoogen de poster) bijdrage van he rijk krachtens art. 48 der wet tot regeling van het lager onderwijs f 15.273,34; bijdrage van het rijk krachtens art. 49 der wet tot regeling van he- lager onder wijs f 60; overschot van de vleeschdistributie voor de in werkingureding van de dis.ributiewet 1916 f 469,46. Als toelichting op de verhooging van den post bijdrage van het rijk krachtens ur. 48 der wet tot regeling van het lager onderwijs" wordt medegedeeld, da. die bijdrage wordt verstrekt als volgt: School A. C. F. Kohler f 4402, Joh. Bierle f 3560, P. J. Eijke 2279, W. A. Imandt j 2860, E. J. P. Eyke f 2765 en J. C. Vroeg- op j 2790, samen 18 656. School B. F. van Dixhoom 4230, J. T. de Kraker f 3780,00%, A. de Kraker 3650, L. J. de Vnes 3560, W. D. de Vries 2790, ,Toh. Jansen f 1928,33%, J. J. Kuan J 1068,32%, J. C. van der Lubben 1366,67%, Joh. Jansen (vergoeding voor handwerkles buiten de g - wone schooluren) f 150, samen 22.523,34. School C. I. de Groot f 3905, F. van deit Broeke f 2790, J. van der Peyl 3612, P. ill. D. van der Peijl 2730, A. C. de Pauw 286# en J. F. Moes 2500, samen f 18.397. School D. J. Risseeuw 4262, N. J. Imaadt f 3000, F. S. Lansen 1860, samen f 9122. Uitkeering volgens artikel 48 quarter j 120*, totaal f 69.903,34. Aftrek volgens art. XVII der wet van 14 Juli 1919 7773,75, alzoo rest 62.129,50. Aanvankelijk was in de begrooting geraara 42.656,25, verschil 19.473,34. De aanvankelijke post is bij raadsbeslui 30 Sept. 1920 verhoogd met J 4200, zoodaM ti* post nog verhoogd moet worden met 15.27S.44. De heer NOLSON vraagt een inlichting omt- trent het bedrag waarmede de bijdrage can het rijk in de kosten van het lager onderwjjs is verhoogd. De VOORZITTER deelt mede, dat dit we- drag van f 19.473,34 is ontvangen boven de aanvankelijke raming in de begrooting. Dit staat in verband met de verhooging der jaar wedden; de gemeente heeft het wel meer ont vangen, maar het ook moeten uitkeeren. De heer HAMELINK vraagt, naar aanleiding der verhooging van den post voor verwarming' en schoonhouden der schooilokalen, of nu de verwarming en het schoonhouden verzekerd is en of er nu op gelet wordt, dat de schoolbanken niet onder het stof zitten. De VOORZITTER geeft te kennen, dat hij met beter weet, of de toestand is goed in orde, de voorwaarden der aanbesteding zijn aithans zoo ineen gezet, dat het in orde behoort te snjn en dat er, als zulks niet het geval is, kan wor den opgetreden. Hij heeft inmiddels nog- geen klachten vemomen. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 12. Omvraag. a. De heer COLSEN zou gaame ingeiicht worden, hoe het komt, dat verschillende men schen hooger zijn aangeslagen, blijkens het doc hen ontvangen aansiagbiljet, dan hier door de« gemeenteraad was bepaald. De VOORZITTER herinnert, dat na afhan- deling- van het kohier was afgesproken, dat de leden het kohier nog eens zouden nagaan, en dat, mdien zij daarop personen zouden aa,n- treffen waaromtrent zij, volgens hun persoccn- lijke wetenschap wisten, dat de aanslag niet juist was, daarvan mededeeling zouden doen aan burgemeester en wethouders, die daarmede dan rekening zouden houden. De heer COLSEN kan zich met verschillende aanslagen, zooals die nu gemaakt zijn, niet vereenigen; er zijn menschen, die hij voor af- voeren had voorgesteld, die nu tamehjk aan geslagen zijn. Hij zal geen namen noemen, maar heeft bemerkt, dat een klein landbouwer- tje met 11 gemeten land, is aangeslagen voor f 2100, dat trekt er niets op, het gaat toch niet aan, om er zoo maar een schepje bij te doen. De VOORZITTER meent, dat er, als er menschen onjuist zijn aangeslagen, volstrekt geen bezwaar tegen is, dat ze komen reclamee- ren. Trouwens, dat weten ze zelf wel en blijkt ook uit de reclames, die regelmatig bi:- nenkomen. b. De heer VAN CADSAND vraagt, wan neer nu toch een voorstel is te wachtc-n om trent het ziekenhuis te Sluiskil. Zonder zich thans uit te laten hoe hij daarover denkt, acht hij het toch noodig, dat daaromtrent eens een beslissing wordt genomen, te meer, nu naar hij heeft gehoord, het gemeentebestuur een door haar gestelde voorwaarde wil gaan ver- breken. De VOORZITTER deelt mede, dat het laat- ste onderzoek in deze zaak pas jl. Zaterdag heeft plaats gehad. Ook hij acht he+ ge wenscht, dat er een beslissing komt. De zaak zal echter ook nog aan de commissie voor Sluis kil worden onderworpen en als zoodanig zal de heer Van Cadsand er de volgende week kennis van kunnen nemen. Ilierna wordt de vergadering door der voor zitter gesloten. GEMEENTERAAD VAN HOEK. Vergadering van Maandag 28 Februari 1921, des voormiddags 9 unr. Voorzitter de heer A. Wolfert, Burge meester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die met algemeene stemmen onveranderd worden vastgesteld. De Voorzitter stelt aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, die daarin te kennen geven, dat zy, zoolang artikel 7 der Warenwet niet in werking is getreden geen verordening kunnen goclheuren vastgesteld op grond van artikel 6 dier wet. De beslissing van het college op de ter goedkeuring ingezonden verordening wordt dus verdaagd tot art. 7 der wet in werking is getreden. b. Een schrijven van alsvoren, waarin zij mededeelen, dat, aangezien de meerderheid dei- gemeenteraden bezwaar heeft gemaakt tegen de door hen ingezonden regeling van de sala- rissen der ambtenaren van den burgerlijken stand, zij deze regeling intrekken en de be staande toestand gehandhaafd wordt. c. Een schrijven van als voren, waarbij van het bewijs der definitieve vaststelling wordt teruggezonden de gemeenterekening over 1919. d. Een schrijven van de commissie tot we- ring van schoolverzuim waarin wordt bericht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 5