Eskendmaking. Voorlocpig Berickt. Berickt van Instel, Herveiling een schoon WOONHUIS, POOTAARDAPPELEK: i nTTonn=s, WitteKastranden A. J. P's Eierpudding. Gedipl. Boomkwsekar NET BURGERWOONHUIS, 4268 Staatsloterij Beste Biauwe Aardappelen N Y. Vlasserij Zeeuwsch - Vlaanderen. Groene Kruis KoleimreenigiDg: De Yoorzorg gedroogde Kan. Schol, klein Schol en Boling. Per doos vao 25 doztjn f 6.50. Per dozijn f0.35. Iagezouden Medcdeelingeii. Coegors c.a. Willem III ALGEMEENE LEDENVERGADERING 120 Wilge Tronken, Dinsdag 3 Mei 1921 nette KAMERS, INGBSTBLD op slechts Fl. 70.000 - Puike Snijboonen. Prinsessenboonen. Znurkool en Roode Kool. VR0EG0P, Donze'Visserstraat. j. SMALLEGANGE, ml 1UUI uTER neuzen Oe Paaschpudding bij Uitnemendheid, (Wordt vervotgd.) .MiMiiim—a VERGADERING van Aandeelhou- ders op Woensdag den 16 Maart 1921, des namiddags te 2 uren, in het Hotel Centraal te Ter Neuzen. De punten van behandeling liggen voor de aandeelhouders ter inzage ten kantore der fabriek. De President-Commissaris, J. DE FEIJTER Lz. ZAAMSLAG te Driewegsn (Ter Neuzan Bij vonnis der Arron- dissements-Rechtbank te Middelburg d.d. 7 Februari 1921, is P. P. A. DIELEM\N, koopman, wo- nende te Ter Neuzen, verklaard in s aat van faiUissement, met benoe- ming van Mr. B. P. tNKLAAR, lid van gezegde Reclitbank, tot Rechter- Commissaris.en vanondergeteekende, advocaat en procureurte Middelburg, tot curator. Mr. J. F. VAN DEINSE. TE KOOP: TE HUUK: Verblijf op Maandag 7 Maart 1921, 8TEEDS YOORRADIG: De collecteur A. E. JANSSEN te Goes maakt bekend, dat de loten verkrijgbaar zijn en de trekking begint 21 Maart. Toezending geschiedt na ontvangst van het bedrag met /0.10. dingstraat 1 A, Ter Neuzen. Ook veikrijgbaar kleine Aard appelen voor Varkensvoer. TE KOOP: te S e 1 z a e t e (Kerkstraat), geschikt voor alle bedrijven, tevens voor rentenier. Te bevragen bijDOMIEN BUIJSSE, Cafe, Stuiver, Sas van Gent. WACHTENDE: mooie part ij Vraagt prijs! Aanbevelend, Havenstraat. C. WIELAND. EIGENHE1MERS. - ROODE STAR. Biedt aan: Zaadhandel. - Ter Neuzen. 9 Piaatsing van Adverlentien in alle bladen, zonder prijsverhooging door (breede randen.) voor wederkoopers. Firma P. J. van de Sande. TER NFUZEN. De bedoeling van het werk is voor dit oogen- tdik werkverschaffing- en die zit juist in het werk voor het omhalen van den dijk, en hat vullen van den alsdan gevormden louil met sand. Hij zou dus willen voorstellen om dit jaar te Ceginnen met de uitvoering- van het eerste deel en een jaar daarna het andere. De heer VAN HASSELT komt ter verga- dering. De VOORZITTER vervolgt, dat het thans de vraag ook moet zijn, of het werk zal beant- woorden aan het doel en of de kosten niet te hoog worden, waardoor men beter aan de menschen eene uitkeering zou kunnen geven, dan tot de uitvoering van dit werk over te gaan. Er is vroeger wel eens gesproken over de hulpmiddelen om zoodanig werk op de meest economische wijze uit te voeren. Natuur- iyki zou die weg thans moeten worden verlaten. Jn plaats van zooveel mogelijk gebruik te ma- ken van machines, moet dit thans zooveel mo gelijk met handenarbeid verricht worden. Hi) Htelt zich voor, dat de gemeente zou moeten trachten de beschikking te krijgen over de noodige scheepjes van pi. m. 30 kubieke meters inhoud en dat met deze een overeenkomst zou moeten worden gesloten voor het aanvoeren van de noodige hoeveelheid zand en dat hun werk- beden zouden moeten worden meegegeven om het zand op de zandplaat te graven en de scheepjes te laden, terwijl hier weer anderen aan het werk zouden kunnen gesteld worden om dat te lossen en met kruiwagens te ver- voeren waar het moet zijn, Indien dat werk gesChiedde door gebruik te maken van scheep jes die twee a drie kubieke meters zand laden, aou het doel niet berei lot worden, daar men den rchippers van elders zou moeten nemen, welke schippers dan, om voldoende te verdienen ook zelf hun scheepjes laden en lossen. Indien gehandeld wordt volgens het door spre ker ontwikkeld denkbeeld, zouden een dertigtal werklieden gedurende ongeveer zes maanden aan werk geholpen worden. Als dit werk moest geschieden in den bietentijd, zou het beter zijn er op die wijze niet aan te beginnen, maar er moet zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt, omdat er nu werkloosheid is; komen we dan wat verder in het jaar, dan zal die werkverschaffing ook gunstig werken voor de andere werklieden, omdat zij dan te eerder kans hebbcn werk te verkirijgen, omdat er reeds een dertigtal werklieden van de straat af zijn. In de raming van 83.000 voor het eerste deel van het werk is een som van f 50.000 voor werkloon begrepen, hetgeen toch wel van beteekenis mag worden geacht, terwijl even- zeer van beteekenis is, dat van regeerings- wege wordt toegezegd in dat bedrag de helft of 50 aan de gemeente te vergoeden. Spre ker zou, indien de raad op dit voorstel in gaat, -wiUen trachten te verkrijgen, dat de subsidie tot 60 9r van het werkloon wordt opgevoerd. Ook behoort er nog de voorwaarde aan te wor den verbonden, dat de Minister van Financien aan de gemeente het restant van het benoo- digde kapitaal leent, want de ervaring leert, lat het thans voor de gemeente zeer moeilijk is om kapitaal te leenen; zonder hulp van rijks- -wege ook in dat opzicht, zou de gemeente dus niet met de uitvoering van dit werk kunnen beginnen. Op dit standpunt hebben burgemeester en ■wethouders zich gesteld, dat ze zeggen, wij durven niet met de uitvoering van het werk be ginnen, dan wanneer ons van regeeringswege 50 van het werkloon wordt vergoed en de regeering ons voorts het overige kapitaal leent. Dit is wat spreker er op dit oogenblik van kan zeggen, wellicht, dat de heer De Jager, bet oudste lid der commissie van bijstand er misschien ook nog wat aan wil toevoegen. De heer DE JAGER geeft te kennen, dat aan lie duidelijke en uitvoerige uiteenzetting van •den voorzitter over dit cmderwerp niet veel .meer te zeggen is. Over de uitvoering wil hij toch nog wel wat zeggen. Het werk zal zeker aan een beduidend aantal werklieden werk verschaffen. Hij wijst er echter op, dat voor bet maken van den afsluitdijk, het voomaam- ste werk, toch echter bepaalde vakmenschen zullen noodig zijn, daar iedereen dat nog maar niet kan. Dan heeft hij nader nog de vraag overwo- gen, of het wel mogelijk zal zijn de voor het maken van den dijk noodigen schorgrond te krijgen. Daarin mag wel tijdig voorzien worden n als die moeilijk te krijgen is en zooals bij anderen is voorgekomen daarvoor eerst een stuk gTond moet worden gekocht, dan zou dat wel eens zeer duur kunnen komen te staan. Wat het bezetten van den teen van den dijk met steen betreft, hetzij basalt of Lessinische, dient ook te worden geinformeerd, of men deze op het juiste tijdstip zal kunnen bekomen en het zetten van die steen zal ook door deskun- digen moeten geschieden. Hij meent op een en ander de aandacht te moeten vestigen, opdat dit eens kan worden na- gegaan daar men er anders later, als het ver- keerd uitkwam spijt van zou kunnen hebben, zich te hebben misrekend. De heer NOLSON gelooft, dat de gemeente raad g-oeil zou doen, door te besluiten dit werk te laten uitvoeren. Er zal eenmaal toch een tijd komen, dat het moet gebeuren, want het is ■immer de bedoeling geweest, dat het terrein zou blijven liggen zooals het er nu by neerligt. En als het nu wordt uitgevoerd, dan krijgt de gemeente 50 van het betaalde werkloon te- rug, hij meent, dat daarvan behoort te worden geprofiteerd, want niemand kan zeggen, dat de regeering na drie of vier jaar daartoe nog ge- negen zal zijn, als er dan geen werkeloosheid meer heerscht. Als spreker het goed begrepen heeft, is de begrooting van f 83.000 voor het omhalen van den dijk en het restant van 44.000 voor het maken van de betonkade enz. De VOORZITTER antwoordt bevestigend. De heer NOLSON vervolgt, dat, toen in het jaar 1919 door den gemeentebouwmeester een begrooting werd ingediend, deze f 107.000 be- liep, voor het omhalen van den dijk en het maken der betonkade. Spreker heeft destijds met een deskundige over dat plan gesproken en die meenden, dat het werk wel voor f 20.000 minder kon worden uitgevoerd. Toen was in die f 107.000 de betonmuur inbegrepen en thans is dat niet het geval bij de raming van het eerste werk van 83.000. Indien we ech ter nagaan, hoe de verschillende benoodigde materialen inmiddels reeds veel in prijs z'jn ge- daald, dan meent hij, dat het zal uitkomen, dat het werk wel voor een lager bedrag uit te voeren is. Immers, laat de loonen sedert '19 gestegen zijn, dan is dat toch niet van zooveel betceeknis, dat het door hem opgesomde voor- deel van een f 20.000 lagere raming en de af- slag der bouwmaterialen daartegen niet zou den opwegen. De begrooting komt hem dus enorm hoog voor, als hij nagaat, dat in 1919 dus in den tijd der dure materialen een deskundige de kosten van den dijk en den be- tonmuur schatte op f 90.000. Hij is van mee- ning, dat ten slotte de kosten wel zullen mee- vahen en de grond goedkooper zal kunnen wor den gekocht dan thans berekend wordt. Spreker meent ook, dat men niet veel grond tekort zal behoeven te komen, indien ook den dijk langs den weg naar de aanlegplaats der Provinciale stoomboot wordt afgegraven en daaraan zal ook heel wat werk te verrichten zijn. De heer GEELHOEDT: Dat is reeds in het plan voor het eerste gedeelte van het werk begrepen. De heer NOLSON: Wat betreft de vraag van den heer De Jager omtrent het beschik- baar zijn van materialen kan ik hem verzeke- ren, dat zoowel Duitsehe als Belgische steen volop te krijgen is, bovendien veel goedkooper dan een paar jaar geleden. En al is het ook, dat het werk misschien niet geheel door onze eigen werkmenschen kan wor den uitgevoerd, zoo kan dit toch voor een groot deel wel geschieden en zal het aanleiding geven lut bestrijding van de groote werkeloosheid. Hij kan dus zijn stem geven aan het voorstel om tot uitvoering van het werk over te gaan. De heer SCREELE, die tijdens deze bespre- king ter vergadering is gekomcn, uit zijn spijt, dat hij de geheele discussie niet heeft gehoord. Hij aeht zich niet rijp, om aan een beslissing hierovei mee te werken en vraagt of burge meester en wethouders niet nader een begroo ting van kosten zouden kunnen overleggen. Er zijn toch ook nog verschillende vragen, die vol gens hem moeten beantwoord worden, n.l. of net werk zal worden aanbesteed, dan wel in eigen oeheer uitgevoerd. Het komt hem voor, dat, ais men het in eigen beheer zou doen, du zeer veel kosten zou, en acht aanbesteding veel voordeeliger. Ook is de vraag die hij den heer De Jager hoorde stellen betreffende het be- schikbaar zijn van kleigrond zeker een vraag van beteekenis, aangezien het toch een groot vorSchil zal maken of men over voldoenden kleigrond beschikt en de aanvulling met zand van de plaats kan geschieden, dan wel of men kleigrond aan den Margarethapolder moet gaan koopen. Dat laatste zou heelemaai niet mee- vallen. De heer DE RIDDER acht, dat er termen zijn om tot het uitvoeren van het werk over te gaan. Het dient tot bestrijding der werke- loosheid en we krijgen er, indien ook de noo dige vergunning wordt verkregen voor het af graven van den dijk langs de aanlegplaats der prov. stoomboot ook de beschikking door over ongeveer 15.0000 M2. bouwterrein. Wel zullen we die niet allemaal tegelijk kunnen verkoopen, maar ik meen, dat die dan toch te verkoopen is tegen een zoodanigen prijs, dat de gemeen te van het werk geen nadeel heeft. Het zal er maar van afhangen, of we de noodige ver gunning kunnen krijgen voor het afgraven van den dijk en geld om" het werk te kunnen uit voeren. De heer COLSEN geeft to kennen, zich met het plan wel te kunnen vereenigen en zegt burgemeester en wethouders dank, dat zij zoo spoedig met dit voorstel geloomen zijn. Wat de k we.; tie van het aanvoeren van zand van de plaat betreft, geeft hij den wenk zand te halen van de Axelsche vlakte, dat kan men daar gra tis krijgen en de schippers kunnen er ten alien tycle laden, terwijl het ook zoo gevaarlijk niet is daar met hun schip heen te gaan. De VOORZITTER: Dan zou de stijger meer kosten dan het metselen! De heer COLSEN: Ik bedoel niet voor te metselen, mijnheer de voorzitter, maar voor de aanvulling. De heer NOLSON: Neen, maar dat is niet practisch, want dan moeten de schepen op- em aischutten. De hem' VAN CADSAND: Ik wil vragen, waarom nu toch zoo'n hoog cijfer als begroo ting is aangenomen, waar alle prijzen zoo ge- daald zijn. Zit dat aliemaal in het werkloon Ik heb zooeven hooren spreken van den dijk afgraven op dezelfde hoogte als die van de Scheldekade, maar, hoe moet de zeewering ge maakt worden, want, h«t is groot verschil of men die maakt van krammat of van steen- glooiing. Ook moet ik nog eens terugkomen op den grond Er werd over gesproken om grond van den af te graven dijk te gebruiken. Dat kan goed voor aanvulling, maar voor den waterlreerenden dijk, vooral als men krammat maakte, heeft men beslist vette klei noodig, men kan anders den dijk niet houden. De heer HAMELINK zal zich, na al hetgeen gezegd is, maar onthouden van het noemen van cijfers maar hij meent, dat bij het geven der toelichting, zoowel door den heer De J.a- ger ais door den Voorzitter ook nog een voor- naam argument over het hoofd gezien is, dat hot laadzaam doet voorhomen om tot uitvoering van dit werk over te gaan, nl. dat de gemeente toch door gedeputeerde staten van Zeeland zal genoopt worden te voorzien in de zeewering aan den dijk bij de Scheldekade en dat een uitgaaf zou vorderen van 30.000. Dat is bij de besprekingen ook een hoofdmotief geweest, want we hebben gezegd, dan moeten we f 30.000 uitgeven en we krijgen er geen bouwterrein door, wordt het geheele werk the," uitgevoerd, dan komen die uitgaven ook ten goede in den grondprijs, dan zijn wc productief en wanneer de zeewering bij den bestaanden toestand ge maakt wordt, niet. Een punt van overweging behoort ook te zijn, of de werkeloosheid allifer thans van dien aard is, dat ingrijpen wenschelijk kan geacht worden en hij meent die vraag toestemmend te moeten beantwoorden. En juist omdat het werkver schaffing is, is de begrooting misschien wel wat hooger geworden. Spreker meent, dat de andere heeren, die daarop aanmerking maak- ten, zulks over het hoofd hebben gezien. De eerste begrooting was gemaakt, volgens de meest economische uitvoering door gebruik maken van machines, waar dit noodig zou blij- ken, teneinde handkracht zooveel mogelijk te vervangen. Nu is het juist andersom en wor den de machines uitgeschakeld, teneinde zoo veel mogelijk menschen aan het werk te kun nen stellen. Maar, juist omdat het werkverschaffing is, wordt ook door de regeering subsidie gegeven, die geeft dat niet alleen om ons in de gelegen- heid te stellen en goedkoop dat werk uit te voeren. Zelfs al zou het werk op die wijze veel kos ten acht spreker heit nog de moeite waard er op in te gaan, omdat werkverschaffing het mo- reel der werklieden zal verhoogen. Het verwekt toch veel betere gevoelens, dat ze verdient geld kunnen ontvangen, dan wanneer ze eene uit keering als een gave ontvangen. Als er maanden overheen zouden moeten gaan eer er met de uitvoering kan worden be- gonnen, als dat zomer zou worden, zou spreker er ook niet aan kunnen meewerken, het behoort op korten termijn te kunnen geschieden. Hij kan zich de gevoelens van den heer Seheele, die hier nu zoo op eens tegenover dit voorstel komt te staan, wel indenken, voor spreker en anderen, die in de gelegenheid wa- ren daarvan in de vergadering der commissie van bijstand kennis te nemen en er over te be- raadslagen, is dit natuurlijk iets anders. Ook de heer De Jager achtte het een goede op- lossing. Naar aanleiding der mededeeling van den voorzitter, dat er vermoedelijk werk zou zijn voor een dertigtal arbeiders, veronderstelt spreker, dat dit getal ook wel hooger zal kun nen zijn, maar dat zal er van af hangen, of men veel of weinig tijd neemt voor de vol- tooiing. Hij voor zich meent, dat het getal werklieden wel grooter zou kunnen zijn. Waar het hier een zaak van werkverschaffing betreft, meent spreker, dat het niet moet worden aan besteed doch in eigen beheer uitgevoerd, om dat men dan alleen volledige zeggingschap zal hebben over het aanal menschen, dat daar zal moeten werken. Hij meent, dat daartegen ook geen bezwaar behoeft te bestaan. Men kan toch, evenals en particulier aannemer doet, ook een deskunclig uitvoerder nemen, die het toezicht houdt over de uitvoering en die voorbereid Voor spreker staat vast, dat het in eigen beheer geschieden moet. De heer NOLSON wijst er op, dat hij by zijn mededeeling omtrent den prijs, niet gesproken heeft over al of nietmachines, doch hij heeft er alleen op gewezen, dat een deskundige des tijds de begrooting een f 20.000 te hoog achtte. Die had toen ook op machines gerekend. Spreker is evenwel tegen uitvoering van het werk in eigen beheer, dgn zullen we slechter werk krijgen het zal meer kosten en ten slotte nog niet eens in het voordeel zyn van de werk lieden zelf. Hij meent, dat het gemeentebestuur toch wel invloed kan uitoefenen op het aantal werkzaam te stellen menschon, al was het door de termijn van uitvoering niet te lang te stel len. Er moet wel een middel beproefd worden om de werkeloosheid tegen te gaan, maar de gemeente moet er toch tevens op rekenen, goed werk ite krijgen. De heer DE JAGER stemt toe, hetgeen de heer Hamelink meedeelde, dat er aandrang van hoogei-hand zal komen, om iets te toen met den dijk aan de Scheldekade. Daaraan zou een afdoend werk behooren te worden verricht. Zooals het er nu ligt, zal er jaarlijks wel voor een f 1000 aanbesteed moeten worden. Het is daarom gewenscht, den teen van dien dijk te versterken. Wat het uitvoeren van het werk betreft, is spreker ook van meening, dat al- thans het leggen van den afsluitdam zal be hooren te worden aanbesteed, want dat is een werk, dat technisch zeker goed in orde behoort te zijn. De heer GEELHOEDT merkt naar aanlei ding van hetgeen de heeren Hamelink en De Jager in het midden hebben gebracht met be- trekking tot den dijk bij de Scheldekade op, dat de herstelling van de zeewering lang geen f 30.000 zou behoeven te kosten, want het is toch niet noodig, dat daar basaltsteen gezet wordt. De zeewering behoeft daar toch zoo sterk niet te zijn als aan de Scheldeoevers en toen de dijk vroeger aan Oorlog behoorde was die toch ook niet met basaltsteen verdedigd? Het kan dus voor heel wat minder, b.v. met krammat, ook gemaakt worden. De heer DE JAGER stemt toe, dat zulks kan, maar wijst op de gevolgen. Voor enkele jaren was het gemaakt met krammat en een laag brikken daarop. Bij een storm echter lag er een schip tegen den dijk, dat zoodanig begon te schommelen, dat de zeewering spoedig verdwe- nen was en er een groot gat in den dijk ont- stond, die al spoedig vrees voor doorbraak zou hebben doen rijzen. Naar zijne opvatting is het met krammat niet te houden, maardat moeten de des- kundigen dan maar uitmaken. De VOORZITTER begint met dank te bren- gen aan de leden die het denkbeeld hebben gesteund. Hij wenscht omtrent de gestelde vragen en geopperde bezwaren eenige inlich- tingen geven. Omtrent de behoefte aan en de kosten van schorgrond, wijst hij er op, dat in de begroo ting 600 M3. schorgrond is geraamd, er is dus met de behoefte rekening gehouden en de kos ten daarvan zijn in de raming begrepen. De behoefte aan grond kan erg meevallen. Misschien is het ook mogelijk kleigrond te winnen van den bovenlaag van den af te gra ven dijk en zullen we misschien voor een groot deel toekomen, indien de geheele dijk mag worden afgegraven. De dijk mag worden af gegraven tot 5,30 A. P. en zij ligt thans op 8 M. A. P. Tot nu toe kon de dijk niet ver der worden afgegraven, omdat oorlog, omdat Ter Neuzen nog kustbatterij was, als voor waarde had gesteld, dat de dijk rondom de militaire gebouwen niet zou worden afgegra ven. Nu de kustbatterij is opgegeven is dat motief vervallen en zal er tegen afgraving we! geen bezwaar meer bestaan, ja, mag misschien de dijk nog wel iets lager worden afgegraven, aangezien het plateau bij de stoomboot toch ook lager ligt. De bedoeling is om met de daarvan afkomende grond de diepte achter den dijk aan te vullen, waardoor men een bouwterrein zou verlorijgen van 25 M. diepte, over 100 M. lengte, alzoo 2500 M2. eerste ldasse terrein. Nu zou het echter geen bezwaar zijn, om kleigrond van den dijk voor den afsluitdam te gebruiken, daar de aanvulling dan met zand kon geschieden. Spreker heeft in den eersten aanleg alleen de formeele zaak besproken en de lichtzijde laten rusten. Hij stemt toe, dat er met de zee wering aan den tegenwoordigen dijk iets zou moeten worden gedaan. En nu moge de heer Geelhoedt misschien gelijk hebben, als hij zegt dat de raming dier kosten op f 30.000 wat aan den hoogen kant is, laat men dan aannemen, dat het maar 15.000 zou zijn, dan is het nog een mooi bedrag, dat dan feitelijk in minde- ring komt op het bedrag, dat we voor dit werk noodig hebben. Wat de aanmerkingen over de hoogere ra ming betreft, wil ik opmerken, dat de heer Hamelink daarvoor wel al eenigszins een reden heeft opgegeven. Maar, men moet ook niet vergeten, dat het hier een waterwerk betreft en dat die geregeld tegenvallen. Er is daarom aan den gemeente-bouwmeester gezegd, dat hij zijn raming wat ruim moest nemen, om tegen verrassingen gevrijwaard te zijn. Dat is toch gaen bezwaar, het werk zal, niettegenstaande dat, zoo goedkoop mogelijk worden gemaakt. Dat is immers in het belang van alle ingeze- tenen? Niemand zal in deze een dubbeltje meer uitgeven dan noodig is. Er is voorts gebleken, dat er in den ge- meenteraad twee groepen zijn, eene die de voor- keur geeft aan eigen beheer en een andere die liefst aanbesteding wenscht. Spreker meent, dat hieromtrent verschil zal moeten worden gemaakt. Er is werk, dat beslist zal behooren te worden aanbesteed. Wat de schippers be treft, met die zou een accoord kunnen worden gesloten voor aanvoer per M3. zand. Bij het maiden van den dijk, zullen we niet buiten vak- lieden kunnen. Overigens meent spreker, dat dit een detailkwestie is, waarover op dit oogen blik nog niet behoeft te worden beslist. Hij INFLUENZA EN DE GEVOLGEN. Velen hebben tot hun schade onde rvonden, dat de gevoLgen van influenza en griep sem« erger dan de kwaal zelf zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang van de nieren, en dit kan maanden van pijn en el ferule met zich brengen. Bij kou en koorts toch wor den de teere nierorganen overspannen door faun pogen om de ongewone hoeveelheid onzuivere stoffen uit het bloed te filtreeren. Zorg voor de nieren bij deze inspanning zou uitputtmg veor- komen, doch hoe zelden wordt die aorg be- steed. En deze verwaarloozing leidt tot ont- steking van de nieren en blaas, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzucht, rheu- matiek, steen, rugpyn, duizeligheid enz. Foster's Rugpyn Nieren Pillen baten tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moedeloos door vroegere verwaarloozing; hoewel vroege behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeling voorkomen worden. Dit speciaal geueesmiddel voor de nieren behaaide zelfs bij gevorderde en ernstige nier- en biaaskwalen succes. Duizenden dain.oare mannen en vrou- wen hier in het land danken hun goede gezond- heid aan tijclige behandeling met Foster's Rug- pijn Nieren Pillen. De handteekening van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Ter Neuzan ver- krijgbaar bij Wed. A. v. OverbeekeLeunis, a. f 1.75 per doos. 33 stelt zich voor, dat, wanneer de raad besluit- tot uitvoering van het werk over te gaan, dat dan burgemeester en wethouders met de com missie van fabricage en de financieele com missie gaan vergaderen en vaststellen hoe de uitvoering zal geschieden Met het oog op de financien is het gewenscht, dat ook de finan cieele commissie wordt gehoord. De zaak staat dan onder beheer van 6 leden van den raad. net geldt hier wel bestrijding der werkeloos heid, maar er moet toch ook worden gezorgd, dat we niet te duur uit zijn. In antwoord op de verdere bemerkingen, stipt spreker aan, dat de heer Colsen misschen ge lijk kan hebben, indien hij meent, dat zandaan- voer van de Axelsche vlakte op zichzelf gemak- kelijker is, dan van de zandplaat in de Wester- Schelde, doch dat de schepen dan op- en af moeten schutten is daarentegen een bezwaar, waarom het beter zal zijn het zand uit de Schelde te halen, het lig-t betrekkelyh dicht bij ile plaats waar we het noodig hebben. Spreker twyfelt er niet aan, of daaraan zal, omdat het de voordeeligste weg is, de voorkeur woi'den gegeven. Aan den heer Van Cadsand deelt spreker mede, dat het de bedoeling is den afsluitdijk aan Uen onderkant te bezetten met basalt en dan voorts een betonmuur evenals als thans voor de woningen aan de Scheldekade. Naar aanleiding van de opmerkingen vaai den heer Seheele kan spreker verklaren, dat er naar gestreefd zal worden, het werk zoo zul- nig mogeiijk te doen, Trouwens, hij is daar toch wel van verzekerd, waar zijn vriend De Jager mede in de commissie op d« uitvoering toezicht houdt. De heer SCHEELE vertrouwt ook zijn vriend de koorden zijner beurs niet toe! De VOORZITTER betoogt voorts, dat het noodzakelijk is, dat de gemeenteraad vandaag een beslissing neemt, daar auders burgemees ter en wethouders niet kunnen doorgaan, om voor de uitvoering geld en financieelen ateun te vragen. Het is in het belang der zaak, dat er haast mede gemaakt wordt. Het betreft hier een gemeentebelang en een tydsbelang. Hy verwacht ook, dat de gemeente de uitgaven tlie hiervoor noodig zijn, weer zal terug- krij gen. Het zal niet ineens gaan, maar >a een jaar of vijf zal er van het terrein dat »u ver kregen wordt, heel wat verkocht zijn. De ge legenheid wekt de genegenheid. Hij meent alles thans duidelijk te hebben in het licht gesteld, de wenschelijkheid en de mo- gelijkheid van uitvoering te hebben bewezen. Het verdere kan clan worden overgelaten ter uitvoering aan burgemeester en wethouders en de twee commissies uit den gemeenteraad. Hij zou gaame zien, dat de gemeenteraad thans unaniem dit voorstel aannam. Hy gelnoft ook wel, dat het aantal werkeloozen dat er by werkzaam kan worden gesteld grooter zal kun nen zijn, maar hij heeft het hoogste niet wil- len noemen. Doch zelfs al zou het er maar dertig zijn, dan doet men toch ee weldaad aan de gemeenschap, waarvan we alien deel maken. De heer VAN CADSAND wil waarsehuwen, dat, als men schorgrond gaat aanvoeren en dat per kubieken meter laat aannemen, men wel g'oed mag toezien, want hy weet bij ervaring, hoe het daarmede wel eens gaat. Heden overleed na een kortstondig lijden onze geliefde Oom en Oudoom, de Heer AQRIAAN HUBREGT 0£ V0S, weduwnaar van Anthonetta Maria Guequierre, in den ouder dom van 85 jaren- Uit aller naam, A P. DE VOS. Ter Neuzen, 26 Februari 1921. W Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de lijst van Stembe- voegde Ingelanden des polders vanaf heden gedurende veertlen dagen voor Ingelanden ter inzage ligt ten kantore van den Ontvanger-Grittier te Axel- Axel, 28 Februari 1921. 1 VAN HOEVE, Dijkgraaf. W. A. DEN BOGGENDE, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den polder maakt bekend, dat de lijst van Stembe- voegde Ingelanden des polders vanaf heden gedurende veertien dag n voor ingelanden ter inzage ligt ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Axel Axel, 28 Februari 1921 F. DE JONGE, Dijkgraaf. W A. uEN BOGGENDE, Ontv -Griffier. biedt zich aan, voor het snoeien, onder houden en aanleg yen van tuinen. Aanbevelend, M. DE JONGE, Westkolkstr. 4. Allen die iets te vorderen hebben van de Plaatselijke Brandstoffen-Commissie te Ter Neuzen, gelieven zulks in te leveren voor 16 Maart aanstaande. BRANDS 10FFEN COMMISSIE TER NEUZEN. 22-2-'21. op Zaterdag S Maart a s.. des avonds te (i are, bij C- P. de Regt. De Secretaris, i Stole lzn. voorzien van elecrisch licht. Te aan- vaaraen 1 April e- k. Br onder No 234 nureau v. d. blad. De gelegenhetd om lid te worden van bovengenoemde Vereeniging is thans weder opcngesteld- Wie vo6r of op IO Maart a.s. daarvan gebruikt maakt, heeft toegang tot de Aigemeene Vergadering, die op dien dag wordt gehouden, 's avonds om 6 uur, bij de Wed. G. J Goethals. HET BESTUUR. bij L. DE REGT Las,, ZAAMSLAG. De verkooping van den KAPITALEN LANQBOUWERSINSPAN, ten verzoeke van den heer A. J. ROSSFEL, Rur- gemeester en Landbouwer te Oasenisse, :al plaa'S hebben op Notaris DUMOLEYN. met of zonder pension. Steenkarnplaan No. 10. De Onroerende Goede- ren te Sint-jansteen van de Erven van wijlen Mej. M. VAN MOSSE VELDE zijn INGESTELD als volgt 8 79,90 H.A. (19 gemet 224 roeden) Bouwland in den Oud-Ferdi- nanduspolder, op t'l. lhOOO.— 62,90 A- (1 gemet 123roeden) Bouw land :n de Molenwijk, op Pl.460, 89,10 A. (2 gemet) Bouwland in de wijk Baroogaert, op TV. 500, 42,60 A (287roeden) Bouwland alaaar, op Fl. 100, 72,15 A. Erfpachtsgrond, opFl. 220,— des namldaags 3 uur, in het H6tel „Wapen van Zeelandte Hulst- Notaris DUMOLEYN. van eene beste HOFSTEDB in den Sint-Albertpolder, gemeente Sas van Gent, groot 35.02.00 H.A. (78 gemet 177 roeden) in pacht tot October 1922 bij dhr. Louis Coene, ad frs. 4515,— 's jaars. TOESLAG op Dinsdag 8 maart 1921, des namiddags 2 uur, in het Hotel ..Rotterdam" bij den heer Aernaudts te Sas van Gent. Notaris DUMOLEYN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3