LandbQiiwbericttten. Handelsberiehti*. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. iEMEHSDE 3ERICHTEN. HULST. Bij de gehouden lOjaarlijksche stemming te Hulst werd met 26 tegen 2 stemmen de •iwje toestand bestendigd en verblijft het re^fet van beroeping en benoeming aan de siemgereohtigden. SINT JANSTEEN. Tot ondervvijzeres aan de bijzondere Katho'.ieke school alhier is met ingang van 1 ^Sei bnoemd mej. Emma Baart, thans in geJSke betrekking te Axel. KAPELLEBRUG. Vrijdag 1.1. waren hier 40 stuks hoornvee in cjuarantaine. Na door een Nederlandschen Belgischen veearts gekeurd te zijn, wer den zij naar Belgie getransporteerd. Zondag 1.1. deed de voetbalclub „De Grensstrijders" een reisje naar St. Nicolaas •m den strijd aan tc binder, tegen de voct- baiclub „Excelsior" aldaar. De strijd was ;r. het voordeel van „De Grensstrijders" met 3—0. HET N1EUWE POSTTAR1EF. Met ingang van 1 Maart a.s. worden de te heffen porten en rechten gewijzigd als volgt: Briefkaarten iy2 cent. Brieven van een gewicht tot en met 20 gram 10 cent; boven 20 tot en met 100 gram 15 ct.; boven 100 tot en met 300 gram 20 ct.; boven 300 tot en met 500 gram 30 ct.; boven 500 tot en met 1000 gram 40 ct.; bo ven 1000 tot en met 2000 gram 50 cent. Voor z.g. stadsbrieven bestaat geen af- zonderlijk tarief meer. Gedrukte stukken: voor een gewicht toi en met 500 gram 2 cent per 50 gram of ge- cfeeite van 50 gram; boven 500 tot en met 750 gram 25 cent; boven 750 tot en met 1000 gram 30 cent; boven 1000 tot en met 1500 gram 35 cent; boven 1500 tot en met 2000 gram 40 ct. Braille-drukwerken. 1 cent per 300 5ram of gedeelte van 300 gram. Nieirwsbladen en bijvoegsels. Indien de frankeering bij abonnement geschiedt, vqor een gewicht van niet meer dan 55 gram V| cent, boven 50 gram tot en met 150 gram 1 cent en voorts voor elk meerder gewicht van 50 gram of restend gedeelte van 50 gram y2 cent daarboven. Geschiedt de fran keering niet bij abonnement, dan is voor alle ■ieuwsbladen en bijvoegsels het port der gedrukte stukken van toepassing. Met ingang van 1 April a.s. wordt het port der nieuwsbladen en bijvoegsels, waar van de frankeering bij abonnement ge schiedt, nader vastgesteld op: voor een ge wicht van niet meer dan 55 gram 1 cent; boven 55 gram tot en met 150 gram 2 cent en voorts voor elk meerder gewicht van 50 gram of restend gedeelte van 50 gram 1 cent meer. Monsters. Tot een gewicht van 150 gram 7 '/2 cent en verder voor eik meerder gewicht van 50 gram of gedeelte van 50 gram 2>/2 cent daarboven. Aanteekening. Behalve het port is voor gewoon aangeteekende stukken alsmede voor aangeteekende brieven met aangege- ven geldswaarde een recht verschuldigd van 15 cent; voor aangeteekende brieven met aangegeven geldswaarde daarenboven een recht van 2\'2 cent voor elke honderd gulden or restend gedeelte van honderd gulden aan- gegeven geldwaarde. Verrekenzending van verrekenpakketten. Behalve het port en het aanteekenrecht is voor elke verrekenzending en behalve het port en een recht van 10 cent is voor elk verrekenpakket bij vooruitbetaling een recth verschuldigd, hetwelk bedraagt: a. indien de afzender overmaking van het ingevorderde verrekenbedrag door mid- del van een postwissel verlangt, een recht als voor postwissels is vastgesteld; b. indien de afzender wenscht, dat het ingevorderde verrekenbedrag door bijschrij- vtng op zijn postrekening te zijner beschik- king wordt gesteld, een recht als voor stor- tingen in geld op een postrekening is ver schuldigd. Het reaht voor expressebestelling binnen den daarvoor vastgestelden krlng bedraagt bij vooruitbetaling: a. voor brieven en andere stukken 4i cent; b. voor postpaketten 40 cent. Het recht voor een beripbt van ontvangst bedraagt bij vooruitbetaling 15 cent. Van een stuk, waarvan expresse bestelling is verzocht, wordt geen bericht van ont vangst meer verstrekt. Het bij vooruitbetaling verschuldigde recht voor postwissels bedraagt: voor een bedrag tot en met 25.10 cent; boven 25. tot en met 50.20 cent en voorts 10 cent voor elke som van 50.of restend ge deelte van f 50.boven 50.tot en met j>500; boven dit bedrag is voor elke som van 100 of restend gedeelte van 100 10 cent meer verschuldigd. Het recht der postbewijzen bedraagt 5 ct. Het recht voor een bericht van uitbetaling van een postwissel bedraagt 15 cent. Het recht verschuldigd voor elken post wissel en elk postbewijs, waarvan de uitbe taling wordt verzocht na afloop van den termijn binnen welken de stukken dadelijk betaalbaar zijn, alsmede het recht, hetwelk is verschuldigd voor elk verzoek om inlich- tingen betreffende een verzonden postwisst. of postbewijs of om inzage van het uitbe- faalde stuk bedraagt 15 cent. Invordering van gelden op quitantien en wissels. Voor elk ter invordering gege- ven stuk is bij de airekening of bij de terug- g-aaf van de onbetaald gebleven stukken een recht van 12% cent verschuldigd. Bij de afrekening is bovendien wegens het per bor- derel ingevorderde bedrag een recht ver schuldigd, hetwelk bedraagt: voor een be drag tot en met f 25.10 cent; boven 25.- tot en met 50.20 cent en voorts 10 cents voor elke som van 50 of restend gedeelte van 50 boven /50 tot en met /500; boven dit bedrag is voor elke 100 of restend ge deelte van f 100.10 cent meer verschul digd. Voor elk verzoek om inlichtingen betref fende en inzage van een afgerekend bor- derel en het daarbij behoorende afrekenings- formulier is een recht van 15 cent ver schuldigd. Ontoereikend gefrankeerde stukken. Overgangsbepaling: Ontoereikend gefran keerde stukken, welke voor 1 April 192 worden ter post bezorgd, worden belast me eenmaal het ontbrekende bedrag, indien d: stukken toereikend zouden zijn gefrankeerd volgens het tarief, dat gold voor 1 Maart 1921. Het minimum port van 2f2 cent is op deze zendingen niet van toepassing. Pakketpost. Het recht voor pakketten met aangegeven waarde bedraagt per pak- ket 15 cent, vermeerderd met 2V2 cent voor elke honderd gulden of restend gedeelte van honderd gulden aangegeven waarde. Een bewijs van ter postbezorging van een gewoon pakket, wordt verstrekt tegen be- taling van 10 cent. Voor een bericht omtrent de uitreiking van een pakket, alsmede voo elk verzoek om inlichtingen betreffende een verzonden pak ket of om inzage van de adreskaart is een recht van 15 cent verschuldigd. Het bewaarloon wegens niet-uitgereikte paketten wordt voortaan geheven met in gang van den dag volgende op dien, waarop het pakket voor de eerste niaal in de bestel ling werd opgenomen. Het bewaarloon bedraagt ten minste 10 ct. Ingevoerd zijn: a. frankeerzegels van 2, 4 en 30 cent; b. briefkaarten (enkele en dubbele), elke kaart voorzien van een zegelafdruk van iy2 of van 12'/2 cent; d. formulieren voor adreswijziging, voor- zine van een zegelafdruk van 2 ct.; e. postbewijsformulieren, voorzien van een zegelafdruk van 5 cent; f. postzegelboekjes, bevattende 24 zegels van resp. 2, 10 en 20 cent, alsmede ge- mengde boekjes inhoudende 6 zegels van 2 cent, 6 zegels van 7'/2 cent, en 12 zegels van 10 ct. De uitgifte wordt gestaakt van: a. frankeerzegels van '/2, 1'/2 en 4% ct.; b. portzegels van 3, 7 en 7>/2 cent; c. postzegelsboekjes bevattende 24 ze gels van 1 f2 en van 5 cent en gemengde boekjes inhoudende zegels van ll/2, 5 en 71/2 cent. In het internationaal verkeei is bij voor uitbetaling verschuldigd voor: Brieven. a. In het verkeer met Oost- en West-Indie, per zeepost en in het grens- verkeer met Belgie en Duitschland voor een gewicht van niet meer dan 20 gram 10 cent; voor elke meerder gewicht van 20 gram of gedeelte van 20 gram 5 cent daarboven; b. in het overige verkeer met Belgie voor een gewicht van niet meer dan 20 gram 15 cent; voor elk meerder gewicht van 20u gram of gedeelte van 20 gram 10 cent daar boven; c. in alle andere gevallen voor een ge wicht van niet meer dan 20 gram 20 cent; voor elk meerder gewicht van 20 gram of gedeelte van 20 gram 10 cent daarboven. Briefkaarten. In het verkeer met Oost- en West-Indie per zeepost, alsmede in het grensverkeer met Belgie en Duitschland, het binnenlandsch port ,dus iy2 cent voor elke kaart; in alle andere gevallen 12>2 cent voor elke kaart. Gedrukte stukkena. In het verkeer met Oost en West-indie, per zeepost, per 50 gram 2 cent; b. in alle andere gevallen per 50 gram 5 cent. Voor de Centrale Hengstenkeuring te Goes waren uitgetrokken in de categorie 3jarige hengsten 21 stuks. Voorgebradit werden 17 stuks. Teruggetrokken gedu- rende de keuring als protest tegenover de plaatsingen 6 paarden, n.f. 5 van den heer v. Dixhoorn en 1 van den heer v. d. Bout De plaatsing was verder als volgt: 1. Cousin de Laboureur van Gebrs. Aernoudts, Sluis. 2. Colomar van Gebr. de Waal, Osse- nisse. 3. Conde de Laboureur van C. A. de Bruykere, Breskens. 4. Germain de Caneghem van P. J. Lannoye, Aardenburg. 5. Donald I van G. Buijsse te Bierviiet, 6. Petrus van P. J. de Nijs, Honte- nisse. 7. Marines Zuid van L. de Bruykere en Co., Sluis. 8 Cadet van L. M. Blondeel en Co., Aardenburg. 9. Conde van Brennus van A. v. Ho- teghem, Kruiningen. 10. Eduard van J. de Maat, Honte- nisse. 11. Conde van D. de Bakker, West- do rpe. Voor deze categorie werden uitgeloofd 7 prijzen, nl. t'80, f 75, f 70, f 65, f 60, 155 en 150, plus zilveren medaille. Categorie 4jarige hengsten. Uitgetrok ken 14 stuks. Allen voorgebracht. Volg- orde: 1. Cavaillier de Grubben van Gebr. Aernaudts, Sluis. 2. Orange de Zuiddorpe van B. C. Puijlaert, Zuiddorpe. 3. Frans van P. F. de Kock, Honte- nisse. 4. Wilson van de Hengstenvereeniging, Axel. 5. Bon Vivant van J. Wisse te Anna jacobapolder. 6. Don van Abr. Diefeman, Zaamslag. 7. Peter van A. en J. J. Moggre, Schoondijke. 8. Wilhelmus van G. Verstraete, Graauvv. a 9. Laboureur d'Oedelem van gebr. Aer naudts, Sluis. 10. Casparo! Oranje van Flengstenver- eeinging FIoop op Vooruitgang te Zaam slag. 11. Karel van A. Ferxet te Boschkapel- pelle. 12. Carmon van C. J. Almekinders, Re- tranchement. 13. Piet van P. J. Linnoye, Aarden burg. 14. Leon van B. C. Puijlaert, Zuiddor pe. (Zel.) STAMBOEK VOOR HET NED. TREK- PAARD (BELG. TYPE). Donderdag hield "oovengenoemde ver- eeniging in een der zalen van den Die- rentuin haar jaarlijksche algemeeue ver- gadering, onder voorzitterschap van Jhr. J. van Vredenburch. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter er aan, dat de periode in het at- geloopen jaar, waarin de prijzen der paar den zeer terugliepen, slechts kort durr- de. Met blijdschap constateerde hij, dat er tin weer flinke vraag bij goede prijzen besfaat en dat ook het buitenland steeds meer koopt. De vele in het afgeloopen jaar gehouden gewestelijke tentoonsteiiin- gen, alsmede ae veulenkeuringen geven een beeld van het opgewekte leven, dat in de verschillende provincies heerscht. De belangstelling in de aanstaande nationaie tentoonstelling mag bijzonder groot ge- noetnd worden. Deze tentoonstelling zal te 's Gravenhage worden gehouden. De re- geering en het bestuur der residentie heb- ben den wensch te kennen gegeven, de gasten officieel te ontvangen. U1TVOER VAN RUNDEREN EN RUNDVLEESCH. De minister van landbouw heeft beslo- ten in te trekken alle op den invoer van rundvee en rundvleesch betrekking heb- bende beschikkingcn en met ingang van 1 Maart tot nadere aankondiging dispen- satie te verleenen van het verbod van uit- voer van levende runderen, behoudens bepaalde regelen, en van alle rundvleesch behoudens tie geldende voorschriften ten aanzien van voor uitvoer bestemd vleesch. De staatscourant bevat de bepalingen wiaaronder uitvoer kan plaats hebben. De keuring kan geschi en voor zoo- veel betreft de per spoor ot op andere wijze uit te voeren dieren: te Sluis op flen 2den en 4den Dinsdag van ,elke maand voormiddags; te Ijzendijke (Veld- zicht) op den lsten eijj 3den Dinsdag van elke maand voormiddags; te Sas van Gent op den lsten en 3der Vrijdag van elke maand voormiddags; te Hulst op den 2den en 4den Vrijdag van elke maand voormiddags; te Clinge (Kapellebrug) op den 2den en 4den Vrijdag van elke maand voormiddags, RECHTZAKEN. EEN DUBBELTJE GESTOLEN. De rechtbank veroordeelde J. K., te 's Gravenhage, recidivist, wegens dietstal van een dubbeltje uit een kerk, tot drie maanden gevangenisstraf. L«sp tier bevolking van Ter Neuzen. In de loop der afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. A. Pieters, dienstbode, Scheldekade 20, van Hontenisse. C. A. Perdaan, dienstbode, Noordstraat 50, van Ossenisse. M. E. Dees, zonder, Zandstraat 9, van Barneveld. C. B. Wezenaar, serg. mil. poi., Kazer- ne, van Enschede. M. Wagenaar, koopman, Stationsweg 10 van Krabbendijke. L. A. A. Rootack, zonder, 20 N, van Breskens. P. H. den Boer, zonder, Baandijk 3b, van Rotterdam. Vertrokken: F. M. Kruijsse, leerl. verpleegster, Q 124, naar Bergen op Zoom. A. C. Manikus, geb. van Nes, zonder, Scheldekade 21, naar Vlissingen. E. Simons, dienstbode, Noordstraat 60, naar Axel. O. B. jfruggeman, dienstbode, naar Moerbeke (Belgie). J. J. Kolijn, kantoorbediende P. en T. Donze Visserssraat 88, naar Rotterdam. P. H. J. Wiilemse, Dijkstraat 94, naar Vlissingen. P. van Acker, varensgezel, Smidswal, 23, naar Rotterdam. A. P. de Ridder, zonder O 199b, naar O. en W. Souburg. J. A. Vermeeren, kterk dir. bel., Lange Kerkstraat 8, naar Ginneken. C. de Putter, leerl. verpleegster, Dp.- Buijzestraat 14, naar Bergen op Zoom. ROMANTISUHE ONTVLUCHTING. Zondagmiddag ging de inapectear van politie te Heemstede, de heer Kemper, met twee agenten van politie er op uit om te trachten aan de Molenwerf te arresteeren Theodorus S die gesignaleerd stood wegens het moeten oodergaan van 8 maanden gevangenisstraf De inspecteur vroeg aan de moeder van Sdie open deed, of zjj aan Theodorus wilde vrageu even naar buiten te komen, daar hjj hem raoest spreken. De moeder antwoordde, dat haar zoon Theodorus niet thuis was. De inapee'eur, die de o^ertuiging had, dat T. wel in huis vertoefde, telefoneerde aan den burgemeester, die spcedig ter plaatse was. De burgemeester en de polirie gingen nu het huis binnep en doorzochten het, maar konden T. niet vinden. De inspec teur bemerkte ten slotte dat er in de voor- kamer onder het vtwetkleed een lnik was. Het luik werd opengedaan en bij een verder onderzoek bleek dat het zaud onder den vtoer was opgewerkt. Daardoor werd bij den inspecteur den indruk ge»estigd, dat T. zich onder den vloer achter een hoop zand had verborgen. /rKom er uit," beval de inspecteur. Maar aan dit bevel werd geen gevolg gegeven. De inspecteur zfeide daarop, dat de politie net zoo lang voor het huis zou blijven posten totaat T. te voorschijn zou i-omen. En in den nacht van Zondag op Maandag bleef een politie-agent staan voor de woning op den weg en een achter op het erf. Des ochtends om zes nur verliet iemand i.chterophet erf de woning en de jonge agent van politie, die daar geposteerd was, dacht dat het T. was, hield den man staande, en lies alarm, waarop de agent, die voor de woning stood, zjjn post verliet en naar aefcteren kwaui Snellen. Het bleek echter, dat het niet T. maar zgn broeder Jan was, wiens uiterljjk met dat van T. overeenkomt. Toen hierop de tweede agent naar zjjn post voor het huis terugkeerde, bleek zjjn rijwiel verdwenen en stond het raam open. Inmiddels naderde per fiets een aflossing vau twre U2»»ten, die een mm op een fiets zagen wegrjiden. Zij n-den hem achter- na en haaideu hem op d«u Meerweg in. Dsar wie*p T. zjjn fiets weg. remle over het land door piikke'.draad ea door sleaten, tot aaa h"t Ringkanaal, waai- hg op eea schip klom, en aan deu schippe>- verzocht om hem over te zetteu, daar, zooals hij zeide, zijn motorboot was weggedreven. De sch pper toideed daaraan. Bij een later onderzoek aan de pont bleek dat de man z.cb later wederom had laten o*erzeiten en met een rnelkrijderekar mede i aar Haarlem wa* ge<eden. Onmi id-1! jjk »erd politie gezonden nahr het station te Haarlem eu uaar ve. schiliende wegen in d" Me-r. De vogel was echter verdwvnen. (Hl.'s DbL) EEN GEHEIM ADELLIJK HUWEL1JK. De twei-de zoon van den Earl of Albe marle A. J. W. Keppel, heeft zich in het t/elieiru in den edit, laten verbinrien met Miss Doris Lilian Carter, d« docbtcr van een cementhai d-laar. Nietna id was tad bet huwelgk op de hoogte gesteid. De twee jonge menschen reden in een auto naar eer register-office" op het Strand en Helen zich daar door deu ambtenaar irouwen. Getuigen waren de chauffeur en een vonr- bpganger. De bruidegom di-* 36 jaar is zijn bruid is 22 is van Hollaudscha afkomst. Arnold Joost van Keppei verg"- zelde Prins Willi-m III naar Engeland eu werd door dezeo in den adeistaud ve»heron eerst tot Baron Asford, later tot Viscoum Buiy en vervolgens tot Earl of Albemarle- MOORD TE ZEYEN. Tc Zeyen, gem. Vries, is Vrijdagavond de 24jarige landbouwerszoop J. Lambers bij een onderlingen twist doodgestoken. De vermoedelijke dader is nog niet ge- vat. Het parket uit Assen stelt een onderzoek in. De twist, die aan den moord voorafgingi, had plaats in een cafe en ging aver het laten leegloopen van fietsbanden. Latm- ,bers, die de ruzie wilde sussen, is heA slachtoffer daarvan geworden. Hem wer den verschillende steekwonden toege- bracht. De vermoedelijke dader schijnt eveneens gewond. Rotterdam, 28 Februari 1921. VEEMARKT. Aangevoerd werden 489 vette runderen, 189 vette- en graskalveren, 190 schapen en lammeren, 1266 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,85 tot 1,90 2e kw. /1,80 tot 1,70 3e kw. 1,60 tot /1,50 Ossen le kw. f 1,85 tot 1,80; 2e kw. 1,70 tot 1,60; 3e kw. 1,50 tot f 1,40 Kalveren le kw. 2,60 tot /2,80 2e kw. 2,40 tot 2,203e kw. 2,— tot 1,80Schapen le kw. 1,80 tot 1,70 2e kw. 1,60 tot 1,50 3e kw. f 1,40 tot f 1,30 Lammeren 1,80 tot 1,60 Varkens le kw. 1,32 tot 1,28 2e kw, 1,26 tot 1,20; 3e kw. 1,18 tot 1,14; licht soort 1,30 tot 1,20. Varkens met buitengewoneu aauvoer waren prijshoudend in alle kwatiteiten, vet vee werd beier verhandeld dan de vorige week met ieta vastere prijzeD. Lammeieu en schapen werden eveneens iets meer ge- vraagd. VLAS. Blauwbloem 16430 steen 1,25 tot /2,25; Groningsch 500 steenHollandsch Geel 4480 steen Witbloem 5390 steen Dauw- root 3260 steen, alles onverkocht. ZADEN. Ljjnzaad blauw f 24,tot 27, Ljjnzaad wit 18,— tot 22,Koolzaad 34,tot 35,Bruin Mosterdzaad 40,tot /4l,Geel Mosterdzaad 20,tot 23,Karwjjzaad 28, tot f 30,Blauwmaanzaad 48,tot 52,Kanariezaad 20, - a 22, AARDAPPELEN. Zeeuwsche Biauwe 8,25 tot 8,75 Zeeuwsche Borne 8,25 tot 8,75 Zeeuwfche Poters 4,25 tot j 5,40 Zeeuwsche Eigenheimers 7.tot /7,25; Spuische Eigenheimers 7.25 tot 7,60 Friesche Eigenheimers 6,50 tot 6,75 Biauwe Eigenheimers 7,tot 7,25 Brielsche Kralen tot Bravo's 7,75 tot 8,25 Red-Star 5,90 tat 6,40 Litnburgsche Zandaardappelen 4,40 tot 4,60. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 11,50 tot /13,25. In publieke veiling is verkocht circa 200 ton Pulp voor 7.60 tot 7.35, circa 70 ton licht bescbadigde N Amerikaan- sche Lijnkoeken voor 18.30 tot f 18.65, circa 75 ton beschadigde Lijnkoeken voor 12.75 tot 15.een partijtje kleice Belgische Lynkoekeu 16 20, een partijtje gezonde vierkante palmpittenkoaken voor 7.80. De eveneens in veiling aangebrachte Donau en Laplata Rubskoeken werden op- gehouden terwijl de Illipakoeken slechts gedeelteljjk verkocht werden voor f 3. Alles per 100 K.G. WEERBER1CHT van 28 Febr. 1921. Het weerbericht van het Meteorologisch' lnstituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 779.8 Parijs. Laagste barometerstand 744.5 Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 1 Maart: Matige, tijdelijk wellicht krachtige zuid- westelijke tot westelijk wind, zwaar be- wolkt ot betrokken kans op regen, vooral in fiet noorden, iets zachter. SCHEEFVAART1EWEGINC. 25 Februari: Eng. s.s. Jabiru, 4820 M3., scukgoed, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Celte, 2600 MA, ledig, van Duinkerken voor Gent. Noorsch s.s. Storfjeld, 6222 M3., steen- kolen, van Gent naar Dieppe Fransch s.s. Pecheur, 1965 M3., steen- kolen, van Gent naar Dieppe. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoad, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stuhgotd, van Gent naar Leith. 26 Februari: Zweedsch s.s. Norrtelje, 2069 M3., ie- dig, van Duinkerken voor Gent. Fransch s.s. Charles de Borgne, 2886 M3„ ledig, van Rouaan voor Gent. Eng. s.s. Jabiru, 4820 M3., stukgoed, van Gent naar Beltast. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Belg. s.s. Pres. Stevens, 600 M3., ledSg, van Ostende voor Gent. Fransch s.s. Saumur, 8431 M3., let^g, van Embden voor Gent. 27 Februari. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Londen voor Gent. Fransch s.s. Radium, 3552 M3., lecfig, van Rouaan voor Gent. Fransch s.s. Celte, 2600 M3„ steen- kolen, van Gent naar Honfleur. Zweedsch s.s. Norrtelje, 2069 M3., fos- faat, van Gent naar Kiel. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Raijmond Poincar6, 6428 M3., lrout, van Gent naar Cardiff. Van 25 tot 27 Febr. zijn langs de Mid- densluis! alhier 62 binnenvaartuigen op en 36 atgeschut; langs de Westsluis b op- en 3 atgeschut. DAG E N. 7oorm. Nam. Dinsaag 1 Maart 6.18 6.45 Wcenadug 2 7.13 7.48 Donderdag 3 8 29 9.12 Vrijdag 4 10 01 10.43 Zaterdag 5 11 19 11.47 Zondag 6 12.13 Maaudag 7 0.34 12.53 GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 24 Februari 1921, des voormdags 10 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, bui-gemecster. Tesgenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, J. .J, de Jager, H. J. van den Ouden, P. van Cad- sand, R. G. E. N olson, G. de Ridder, L. J. Col- sen en N. A. Hamelink; later ook de hseren L. T. van Hasselt en D. Scheele. Afwezig de heeren F. B. G. de Meijer en P. C. Geensen. (Vervolg). 3a. Omlegging van den Uijk van de Saiheidr kade, in verband met werkversehaffing, De VOORZITTER herinnert, dat in de vorige vergadering iloor den heer Nolson tot btirge- meesrter en wethouders het verzoek werd ge- richt, middelen te beramen tot verruiming van de werkgelegenheid, ter bestrijding van de werkeloosheid en de aandacht werd gevestigd op het voornemen tot het overhalen van <fen dijk bij den inham aan de Scheldekade. Bij burgemeester en wethouders bestono geen bezwaar, dat plan te overwegen, doch zij wenschten zich eerst te vergewissen of van uit Den Haag steun zou kiunnen worden ver- kreg-en voor de bij middel van werkversehaf fing uivoeren van dat werk, aangezien het zonuer dat jiiet mogelijk leek. Daarop zijn twee leden van het dagehjkseh bestuur naar Den Haag afgevaardigd om daamaar een onder zoek in te stellen en het resultaat was, dat zij mert het bericht zijn teruggekomen, dat de Regeering bereid is, daaraan steun te ver leenen. JJ, Dinsdagmiddag is daarop deze zaak be- sproken door burgemeester en wethouders en gister is er over vergaderd met de commissie van bjj stand. Lang en breed is er over gesproken en het resultaat was, dat men uiteen is gegaan, zonder dat men meende er reeds een oordeei over te kunnen uitspreken, maar dat men het gesprokene nog eens wenschte te overwegen en er eens over te slapen. Spreker heeft daarover inmiddels zijn oor deei gevestigd en meent deze zaak bij den gemeenteraad te kunnen aanhangig maken. Er moeten bij de beoordeeling van dit vraag- stuk drie punten worden overwogen. In de eerste plaats de vraag: is het noodig? Hij meent dit in bevestigenden zin te Moe ten beantwoorden, want zooals ook reeds gis- teren is opgemerkt, heeft de gemeenteraad toch nimmer het voornemen gehad om den toestand daar te laten zooals die thans is, dat kan een- voudig niet. Hat was van begin af het voornemen, om de Scheldekade geheei in orde te maken zooals dat thans reeds is geschied van af de visschershaven langs het remmingwerk. Er is in die jaren '16 en '17 ook reeds over gesproken, maar toen was uitvooring niet mogelijk, in verband met het toen bestaand gebrek aan verschillende materialen wegens den oorlog. En hiermede komt spreker tot de tweede vraag: is het werk thans uitvoerbaar, in ver band met het beschilcbaar zijn van de noodige materialen. Hij meent, dat die vraag toestem- mend kan worden beantwoord. In de derde plaats geldt de vraag: is het werk uitvoerbaar met het oog op de producti- viteit. Daarvoor zal het aankomen op de cijfers die moeten genoemd worden. Het spreekt van zelf, dat men niet volstaat met de uitgaaf voor het werk alleen, maar, aangezien de door uit- voering van dit werk verkregen bouwgrond wel niet ineens zal kunnen verkocht worden moet ook op rente-verlies worden gerekend. Er is indertijd aan den gemeenteraad een begrooting overgelegd, waarbij de kosten van hert omhalen van den dijk werden geraamd op f 107.000. Het werk is tweeledig, in de eerste plaats het omleggen van den dijk met de zeewering en in de tweede plaats het maken van den betonmuur met aanleggen van bestrating en het in orde maken van het bouwterrein. Het eerste werk is geraamd op f 83.000 en het twee de op 44.000, zeg dus samen 128.000. Bij de berekening van het renteverlies moet worden in aanmerking genomen, dat in het eerste jaar slechts de helft van het werk wordt uitgevoerd en pas een jaar daama de de kaaimuur enz.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2