ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7114 Maandag 28 Februari 1921. 69e Jaargang. BEKENDMAKING. BEKENOMAKING. Inenting en Herinenting BINNEKLAND. BU1TF.N LAND. Burgerneester en Wethouders van de gemeente HOBK maken bekend Dat gelegenheid tot KOSTELOOZE zal worden gegeven op Woensdag 2 Maart 1§2I, tusschen een en twee are des namid- dags voor hen, die wonen in de kom, Has- jestraat, Mauntslort en Omstreken. Op Donderdag 3 Maart 1921 op denzelfden tijd voor hen, die wonen in het Paradijs, Boeregat, Knol en Omstreken, beide dagen in het voormalig Distributiebureau. Hoek, 24 Februari 1921. Burgerneester en Wethouders van Hoek voornoemd, A. WOLFERT, Burgerneester. J. M. DREGMANS, Secretaris. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. Ue heer L. M. Hermans krijgt ver- lot, op een nader te bepalen dag te in- terpelleeren over den aankoop van het gebouw voor den Raad van Arbeid te Tiel. Vportgegaan wordt met de behandeling van het wetsontwerp inzake electriciteits- voorziening van het land. Dc heer Zijlstra (a. r.) zet zijn Don derdag afgebroken rede voort. Spreker vreest, dat de voorgestelde centralisatie duur zal zjjn en te weinig bedrijtszekerheid zai geven. Bovendien levert zij z.i. ge- vaar op voor de defensie-belangen. Spreker dringt aan op intrekking van het ontwerp en op een onderzoek, of een algemeene regeling mogelijk is met behoud van de bestaande decentralisatie. De heer De Muralt (u. 1.) verdedigt; het ontwerp. Spr. verwacht er goedkoope electriciteit van en een aanmerkelijke be- vordering van de belangen van industrie en landbouw. In de regeling van de te vormen vennootschap wenscht hi] enkele veranderingen. GRONDWETSHERZIENING. De voorstellen betreffende de Grond- wetsherziening, die om advies naar den Raad van State waren verzonden, zijn thans van dat college bij het departement van binnenlandsche zaken terugont- gen. GEMEENTELEENINGEN EN DE STAAT. Ingediend is een wetsontwerp tot deel- neming door den staat in het kapitaaj der Bank voor Nederl. Gemeenten ter versterking van de financieele positie der gemeenten. Voorgesteld wordt den staat voor f 5 iwUlioen te doen deelnemen in het op FlO millioen te brengen kapitaai der bank. DE ZOMERTIJD. Schriftelijk beantwoorde vragen. Het antwoord van de minister van Bin nenlandsche zaken op de vragen van den heer Polak, inzake den datum van aan- vang van den zomertijd Iuidt: Het tijdvak binnen welks grenzen de tijdstippen van aanvang en beeindiging van zomertijd ingevolge de wet van 23 Maart 1918 jaarlijks moeten worden vast- gesteld, loopt van 31 Maart tot 1 Oct. Slechts binnen dezelfde grenzen kan het tijdstip van "aanvang c. q. beeindiging van zomertijd in Nederland en in de om- ringende landen samenvallen. Omtrent de periode over welke ter vol- doening van de wet van 23 Maart 1918 voor 1921 zomertijd zal zijn in te voeren, pleegt de Minister overleg met de minis ters van Waterstaat en van Landbouw, j,n verband met de belangen van het spoorwegverkeer en van den landbouw. Naar het Huisg. verneemt, wordt de zomertijd op 4 April ingevoerd. DE ONDERSTEUNING VAN WERK- LOOZEN. De Raad' v an Nijverheid heeft in een rapport aan de Regeering als zijn oordeel uitgesproken, dat de tegen woordige werk- loosheidsregeling niet meer voldoet aan de eischen, die aan zulk een regeliifg moeten worden gesteld; daar zij o.a. door het feit, dat uitkeeringen aan werkeloo- zen veelvuldig de plaatselijke loonen te boven gaan de economische belangen van de industrie rechtstreeks benadeeit. De Raad meent dan ook, dat deze regeling moet vervangen worden door een andere. De Raad behoudt zich voor, zijn denk- beelden dienaangaande nader aan den j minister uiteen te zetten, zoo nadere overwegingen van deze aangelegenheid hem daartoe aanleiding tnocht geven. j Reeds thans vestigt de Raad echter de aandacht van den minister op een met de werkloosheid nauw samenhan- ge'nde regeling, nl. de verleening van een markenbijslag aan Nederlandsche arbei- ders, die even over de grens in Duit- sche fabrieken arbeiden. Dezen marken bijslag acht de Raad principled onjuist en in zijn gevolgen nadeelig voor de Ne derlandsche nijverheid. Hierdoor toch zijn de Duitsche fabrieken in staat om goed koope werkkrachten uit Nederland te betrekken, en komt deze regeling dus neer op subsidfeering van Duitsche fa brieken, die hier te lande scherp oon- curreeren en zich daardoor een groot af- zetgebied hebben veroverd. In het be- lang van de Nederlandsche nijverheid dient deze maatregel zoo spoedig mogelijk te worden ingetrokken. C.OMITE VAN ACT1E TEGEN DEN 8-URENDAG. Het comite van actie voor Zeeland te- gen den acht-urigen werkdag vergaderde 21 Februari 1.1. Meest alle vakorganisaties waren ver- tegenwoordigd, terwijl van enkelen be- richt van verhindering was ingekomen. (Vfldat de voorzitter, de heer J. j. Francoijs, de vergadering met een kort woord had geopend, bracht de secretaris G. J. Hollestelie, verslag uit van de door het comite verrichte werkzaamhieden. Uit dat verslag bleek, dat op de bekende lijsten in bijna alle gemeenten van Zee- land geteekend is ddfor 2320 patroons en 1659 gezellen, totaal 3979. Genoemde lijs ten zijn met een begeleidend schrijven, n'amens het comite verzonden aan den minister van Arbeid. Na Respreking oyer de verdere actie besloot de vergadering om in een audientie bij den betrokken minister de belangen mondeling toe te Iichten. Daarvoor werden benoemd de voorzitter en de secretaris. Tot dekking der onkosten werd met al- ler instemming een financieele regeling getroften, n.I. dat alle vakorganisaties een bedrag per lid zouden bijdragen. Dit bedrag werd vastgesteld op 50 cent. Ter voorkoming van onnoodige corresponden ce en om'de onkosten zoo laag mogelijk te houden, verwacht de heer Hollestel ie deze bedragen aan zjjn adres, waar- voor de medewerking der orgam'saties wordt gevraagd. Nadat besloten was om na de audientie nogmaals te vergaderen, sprak de voorzit ter in zijn slotwoord den wensch uit, dat hun pogen om tot vrijstelling van den be- perkten arbeidsduur te tnogen geraken, met gunstigen uitslag moge worden be- kroond, daar alien, die werkzaamheden voor een ander verrichten, gevaar loopen met den strafrechter kennis te maken. Hierbij ;d ient te worden opgemerkt, dat de Arbeidswet, wat den duur betreft, in een onsociafen vorm gegoten is. Er zijn bedrijven, waarin de toepassing van art. 24, voor de werkgevers, zooals in sme- derijen, wagenmakerijen en meer andere bedrijven een ernstig ongenet te weeg brengt. Bovendien moeten de prijzen voor het werk hooger worden, wat in de naaste toekomst zaf blijken van een on- gunstig gevolg te zijn. (M. Crt.) TEGEN HET VOORONTWERP-WEEL- DEBELASTING. Het „Tijdschrift der Maatschappij van Nijverheid" deelt rnede, dat het hoofdbe- stuur van genoemde maatschappij aan den Minister van Financien een adres heeft ge- zonden met betrekking tot het voor-ont- werp van wet tot heffing eener weelde-be- lasting. In het adres wordt o.a. naar voren gebracht: „Met Uwe Excellentie is het hoofdbe- stuur van meening, dat het wenschelijk is, om ook door de belastingwetgev.ng te be- vorderen, dat in deze tijden van algemeene wereldverandering meer zuinigheid worde betracht en de spaarzaamheid, leidende tot vorming van nieuw kapita,al, in de hand worde gewerkt. Dit nevendoel is echter moeilijk te ver- eenigen met het hoofddoel van de wette- leke regeling: belangrijke versterking der schatkist. In de eerste plaats toch zal de uitvoering der wet op de weeldebelastmg groote kosten met zich brengen; een aan- zieniijk aantal ambtenaren zal noodig zijn voor het heften der belasting en het uit- oetenen van controle op de belastingplich- tigen. Dit brengt mede" uitgaven voor sala- rissen, huur van bureaux, enz. In de tweede plaats zal een goed wer- kende, belangrijke weeldebelasting de weeldeuitgaven doen verminderen en dus ook uit dezen hoofde minder geld in de schatkist brengen dan bedoeld werd. Het voornaamste bezwaar tegen het wetsontwerp in zijn huidigen vorm ziet het hoofdbestuur echter in de groote las- ten, welke andermaal aan nijverheid en handel worden opgelegd. Beide takken van volkswelvaart hebben voor alles noodig, met rust te worden ge- laten en vooral niet meer, dan nu reeds in zoo drukkende mate het geval is, door in- menging van ambtenaren te worden be- bemoeilijkt en belast." Het hoofdbestuur geeft ten slotte den Minister in overweging, de indiening van dit ontwerp van wet niet te bevorderen. Niet in nieuwe lasten, maar in inkrim- ping van staatsbemoeiing en bevordering van zuinigheid door alle overheidslicha- men, aldus het hoofdbestuur, moet verbe- tering van den financieelen toestand der staatshuishouding worden gezocht DE ONLUSTEN IN IERLAND. B i o e d i g e bitsingen in bet graafschap Cork. Voigens bericb .en uit lerland viel er Vrjjdagmorgen naujj Macroon in het graaf schap Cork wede im een bloeaige botsing our UiBschsi! e ^.afdeeiing van de lersche fculppolitie, (beslaacde uit 77 man) en 300 rebelleo. De poiitiemanncn reden in een motor- wagen, toen zjj op een heuvelachrig deei van den weg werden aangesallen en hevig beschoten do r de- jeiseholen rebeilen. Een herige strijd virg aan en dunrde twee uur lang. Bij her eerste salvo werden een agent gedood, en zes gewond. Daarna ontstond een hevig gerecht. Dit gevecht duurde twee uur en er video vele dooden en ge- wonden. De politie slaagde er niet in, de aanvallers uit hun .stebingen ie verdrijven en trok zich ten slotte terug met meene ming van eenige dooden, waaronder den commandant n mnige gewondeu. Voigens nader ingekomen officieele be- richten, vereebenen later hulptroepen op het tooneel van den strjjd, die de aanvallers verdreven en achrervolgden. Uit Belfast wordt aan de Manchester Guardian" gemeld, dat een aantal Ulster- sche vrijwilligers een aanval heeft gedaan op bet dorp Ross'ea (graafschap Ferma nagh), waar den vorigen ddg een bekende Unionistisehe zakimmati, Lester geheeten, was aangevallen door Seinu-Feiners. De Ulstermanneu vernieldeu de winkels en huizen der bekende Sinn-Feiners. Laat in den avond arriveeide nog een aantal Ulstersche politie agenten, die in het wilde weg begonnen te sehieten. In het geheel werden tien perceelen geheel ver- woest. De schade beioopt ocgeveer p st. 20.000. FR.aNSRIJK. De schuldvordermgen der geallieerden aan Duitschland. De commissie van herstel te Parijs heeft de schadevergoedingseischen der verscbil- lende geallieerde landen gepubliceerd. Dexe zijrj d> volcnde Engeland 2.342.707.375 pond sterling, plus 7.597.832.086 francs. Italie 33.096.836.000 lire, plus 37.926.130.395 franes plus 128 000.000 pond sterling. Beluie34.254.645.893 Belgisehe francs plus 2 375.215.996 Fraosche francs. Japan 832 774 000 Yen. Zuid-Slavie 8.496 091.000 denarien, plus 19.219.700.112 francs. Roemenie: 31.099.406.188 francs in goud. Portugal1 944.261 contos. Griekeniand4.992.788.730 francs in goud. Brazilie: 598.405 francs, plus 1.216.714 pond streling. Tsjecho-Sl'jwakjje7.613.632.924 francs. De Iniernationale Donau-commissie 1.849 841 francs, plus 400 850 lei. Frankrijk 218.541.506.120 francs. De voornaamste posten zijn Voor aan de industrie toegebrachte schade ruim 38 milliard. Voor vernieldegebouwen ruim 86 milliard, Voor andere vernielde bezittingen ruim 21 milliard. Voor scheepsverliezen5 milliard. Voor militaire pensioenen 60 milliard. Voor ondersteuningsgeiden aan de ge- zinnen van gesneuveiden ruim 12 milliard. De commissie van herstel zal de schade- j vergoedmgseischen der verschillende landen onderzoeken en emde April het totaal bedrag, omgerekend in goudmarken, pu- bliceeren EEN BRUTALE POST-DIEFSTAL. Zaterdagnacht werd tusschen het post- kantoor en het station te Oberhausen een door postbeambten begeleide postwagen door drie gewapende mannen aangevallen. Zij roofden twee postzakken met 150.000 M. en viuchtten. De politie schoot op hen, waarbij noodlotiigerwij/.e een der beambten zwaar werd gewond. DE tfMEEGENOMEN" PIANO'S. Het //Bulletin des Regions Ltberees" deelc mede, dat zich op het oogenblik te Donai 240 piano's bevinden, die de Duit- schers hadden »meegeiiomen", doch weer hebben moeten teruggeven. De reehtmatige eigenaars kunnen thans hun piano's weer terugkrjjgen, mits daartoe voor 20 Maart een verzoek is ingekomen. KINDER OPROER IN EEN SCHOUW- BURG. In Halle zou Woensdagmiddag d >or een tooneelge'.elschap uit Munhcen een kinder- voorstelling gegeven worden en het theater was geheel ge uld met kinderen. Het spel van de artistei was voigens de jeugdige toeschouwers ver benedeu crititk De ku deren maakten door een geweldig rumoer hun bezwaren tegen de vertooning kenbaar en vroegen hun geld ierug. Toen de politie kwam om het theater te ontruimen, hadden de kinderen de meeste stoelen vernield. SP00RWEGSTAK1NG TE WARSCHAU. MachinisteQ door militairen toi werken gedwongen. De //Frankfurter Zeitung" verneemt uit Warschau, dat daar onverwacht een staking is uifgebroken. De offiuieeltt verteg^-nwoor- digers der vakvereeuigingi-ri hadden de regeering een ultimatum gesteld waarin met een staking werd gedreigd. wanneer hun eischen niet voor 7 Maart a s mge- willigd zouden zpn. Thans is deze af- spraak door het uitnreken eener wilde staking verbroken. Gisternachc ,-taakten alle machinisien van het kruispuiri War schau. Zij eischen, dat hun duurtebijslag, die thans 400 pCt. bedraagt, onmiddellpk tot 800 pCt. wordt terhoogd. D« minis- ieiraad beraadslaagt over dezen eisch. Op bevel van den Minister van Spoorwegen werd een aantal machinisten uit hun huizen gehaald zp werden ODder militair geleide naar hun machines gebiacht en gedwongen dienst te doen. TER NEUZEN, 28 Febr. 1921. DE NIEUWE POSTTAR1EVEN. De nieuwe posttarieven die met 1 Maart, alzoo morgen in werking treden brengen een algeheele ommekeer in de tot nu toe geldende prijzen voor verschillende verrich- tingen der posterijen. Teneinde het publiek daaromtrent op de hoogte te stellen is van wege het hoofdbestuur der posterijen een handig boekje uitgegeven, dat benevens ver schillende nuttige wenken aan het publiek ook een lijst bevat van de tarieven. Het boekje is verlucht met een aantal aardige plaatjes, van Ton van Tast (Ant. van der Valk), dit laatste dient misschien als tegen- hanger voor de tarieven, die, zooals ook uit ons nummer van heden zal blijken, gerekend bij de vroegere tijden een aanzienlijke sta ging hebben ondergaan. PROV1NCIALE STOOMBOOTDIENST. in een vorig nummer meldden wij. dat de stoombootdienst op de Ooster- en Wester- Scheide met ingang van 5 April weder nor- maal zou worden ingevoerd als in 1914. Dit is onjuist; alleen op de Ooster-Schei- de wordt met ingang van dien datum de nor- rnale dienstregeling ingevoerd, terwijl de dienst op de Wester-Schelde blijft, zooals die than: reregeld is. RIJKSPOSTSPAARBANK. Op spaarbankboekjes uitgegeven door het postkantoor te Ter Neuzen en zijne hulp- postkantoren is gedurende de maand Janu- ari ingelegd 26.342,39 (waaronder 4 for- mulieren ad f in spaarbankzegels van 5 cent en 175 formulieren ad 1,in spaar bankzegels van 1 cent, schoolsparen) en terugbetaald f 18.958,57. Derhalve meer in gelegd dan terugbetaald 7383,82, Het aantal alhier uitgegeven nieuwe boek- jes is 45. Voor aankoop van Nationale Schuld ten behoeve van inleggers werd uit- gevoerd 1 order tot een nominaal bedrag van 1000. GYMNAST1EK. Naar we vernemen worden alhier pogin- gen aangewend voor het oprichten van een dames-gymnastiekvereeniging, waarvoor reeds een bevredigend aantal toezeggingen van deelname zijn gedaan. GEPROMOVEERD. Aan de Katholieke universiteit te Leuven is gepromoveerd tot doctor in de rechts- wetenschappen de heer Honore van Acker. VOETBAL. Er viel gisteren voor de liefhebbers van voetballen alhier te genieten Er waren 2 wedstrijden aangekondigd, de eerste tus schen ,,K. D. O. 1" van Goes en een com- binatie van het eerste en tweede elftai van ,,T. S. C." alhier. Des middags verwachtte men, dat daar- van niets zou kunnen komen daar men het bericht vernam, dat de stoomboot uit Hans- weert, die de spelers naar hier zou vervoeren omhoog geloo-pen was en eerst bij hoogwater zou vlot komen. Echter was dat omhoog varen reeds bij Hansweert gebeurd en had den de voetballers de reis nog kunnen maken via Walsoorden. Er restte echter voor hen slechts 1 uur on te spelen en daarvan werd dan ook gebruik gemaakt. De uitslag van dezen wedstrijd was 20 in het voordeel der Goesche vereeniging. Daarna kwam echter de clou: de match met de dub ..Athletique" uit Dendermonde, het eerste elftai waartegen het elftai der sedert het >orig jaar gecornbineerde vereeni- gingen alhier het heeft moeten afleggen. Men verwachtte alzoo een mooien wedstrijd. En al was het, dat men wist tegen ernstige te- genstanders te komen, waren de spelers toch vol goeden moed, omdat zij de verwachting koesterden, dat het zanderig terrein hetwelk hun voor eenige weken te Dendermonde door het ongewone der niet-opspringende ballen tegen was, thans in hun voordeel zou werken, daar de Belgen niet gewoon zijn aan den vasten grond. De belangstelling was zeer groot. Bij den aanvang van den wedstrijd stonden ver over de duizend toeschouwers langs de lijn op het veld en ook een zeer groot aantal had plaats genomen op de dijken rondom ict veld om vandaar den strijd te volgen. Op het veld was een goede verbetenng waar te nemen, door een doelmatige afspan- ning wordt nu voorkomen, dat de kijkers binnen de lijn op het eigenlijke speelveld dringen terwijl thans door het aanbrepgen van netten in het doel de doelverdedigers ook geheel vrij en ongehinderd blijven staan. Terstond nadat de scheidsrechter voor den aanvang had gefloten vingen de elftai- len vol vuur den strijd aan. Ondanks een poosje na den aanvang door het bezoekende elftai een punt gemaakt werd, scheen bet Ter Neuzensche elftai er wel aan gewaagd, het leverde goede verdediging en ook aan- val, waaruit spoedig een gelijkmaker volgde. De T. S. C-ers begonnen al wat ruimer adera te halen, want daar men den bal vrijwel of den Belgischen helft van het veld wist te houden, scheen er eenig overwicht te komen. Daaruit volgde echter geen resultaat, want de kansen gingen in over en naast schoten te loor, terwijl eenige ballen door den ver- dediger werden gestopt. Een doorbraak van de Belgen leidde tot een niet houdbaar doelpunt. Met dien stand ging de rust in. Na aet keeren was de kans ook geheel gekeerd. Het gewone combineeren van T. S. C- ieidde tot geen resultaat voor doel en was niet bestan* tegen het zeer vlugge verplaatsen van de Belgisehe spelers, die ten slotte voor doel meer doortastend waren en de taaie verde diging der Ter Neuzensche achterhoede met den keeper kon niet voorkomen, dat niet alles te houden was en de bezoekers nog driemaal het net wisten te vinden, waar tegen de Ter Neuzensche spelers, hoe ze ook hun best deden geen enkel punt meer wisten te zetten, al hadden ze dit misschien voor hun spel wel verdiend. De uitslag was 51, ten voordeele van de club „Athletique" die in Belgie tot de re serve's voor de eerste klasse behoort en speelt voor bevordering in de eerste klasse. Het was zeker een mooien wedstrijd, die door de Belgen welverdiend is gewonnen. Naar we vernemen zal deze club ook uit- komen in een alhier in den loop van dit jaar te houden bekerwedstrijd. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van bcsmettelijke ziekten in het tijdvak van 6 tot en met 19 Febr. 1921, in de Prov. Zeeland bedroeg: Roodvonk: Oosterland 1, Vlissingen 1. Diphtheritis: Aardenburg 1, Kioetinge 1, Kruiningen 1, Ter Neuzen 1, Sluis 2, Vlis singen 1, Wemeldinge 5, St. Kruis 1, Middel- burg 1, Zierikzee 1, Zonnemaire 1. SLU1SKIL. Zondag 1.1. speelde alhier de voetbaiver- eeniging Ajax een vriendschappeiijke wedstrijd tegen de club Sparta van West- dorpe. Er was zeer veel belangstelling. De stand was 34 in het in het voordeel van Sparta. Voor de rust was de stand 2—4. ZAAMSLAG. Zaterdagnamiddag 1.1. kreeg de land- bouwersknecht A. van Doom, in den si.;:I br de wed. A. Tollenaar, van een der paarden een slag tegen zijn buik. In zorgvollen toe- stand is hij in den avond van dienzelfden dag vervoerd naar het ziekenhuis te Ter Neuzen. AXEL. Meldden wij onlangs dat een vierjarig meisje, dat door een kolenvvagen over- reden, in zee; ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Ter Neuzen was overgebracht thans kan worden medegedeeld, dat, dank zij de oordeelkundige behandeling door de geaeesheeren aldaar en de zorgvuldige verpleging in het zuikenhuis, het kind zoo goed als geheel hersteld weer in de ouderlijke woning is teruggekeerd. Met ingang van 1 Maart zijn tot brieven- en telegrambesteilers alhier be noemd de heeren: J. J. Platteeuw; J. J. S. Wijna en P. Freekenhorst, alien hulpbestel- lers aldaar. PHILIPPINE. J.l. Vrijdag werd alhier door het gemeenk- bestuur aanbesteed: lo. het bouwen van 8 noodwoningen. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: A. C. Maes, Hoofdplaat voor f 34.000; W. L. M. Hoevenagel Co., Biervliet voor 29.900; J. A. Meertens, Ter Neuzen voor 29.500; A. Wiskerke en F. Haers, Philippine voor f 29.440; J. j. M. Taelman, Philippine voor f 28.806: Kr. Dieleman, Zaamslag voor f 28.028; V C. de Feijter, Hoek voor 28.000; C H. H. Wisse en J. C. Kaijser, Zaamslag voor f 27.734; J. van 't Hoff, Hoek voor 26.285; P. L. Bogaard, Ter Neuzen voor 24.084; A. van Sabben, Axel voor f 23.950; E. Ver- kruijse, Ijzendijke voor 23.000; J. Elfrink, Ter Neuzen voor 22.800; F. C. Herrebout, Ter Neuzen voor 21.500; D. Galle, Ter Neuzen voor f 21.379; Wed. A. J. de Kort, Ter Neuzen voor f 21.000; A. A. E. Vermast en W. Verlinde, Ter Neuzen voor 20.800; Gebr. Nieuwelink, Hoek voor/20.780; A. P. Butler, Axel voor 20.475. Get werk is aan den laagsten mschrijver gegund. 2o. het onderhouden der havenwerken. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren: j. P. de Vos, Ter Neuzen voor 14.270; R. Verschelling, Ter Neuzen voor 14.160; Jacob Woifert, Hoek voor 13.200: J. van 't Hoff en J. Tholens, Hoek voor 12.994; Jac. van Drongelen, Hoek voor 12.565; J. de Bree Fz., Ter Neuzen voor 12.333; A. Wiskerke, Philippine voor 12.205; J. P. Cornelis, Hoofdplaat voor 11.993; F. de Mul, Philippine voor 11.935; G. G. Rammeloo, Philippine voor 10.498. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. —BIT*"' vsssssaKsrzacKSKSGVssm ENSCHE COURANT De Burgemeester vim TER NEUZEN brengt bij deie Icr kennis van de daarbij belangiiebbende, dat de door den Directeur der Uirecte lielastingen enz. te BREDA den lit Februari »®2I, in- vorderbaar verklaarde kohieren der PERSONEELIi BELASTING de/.er gemeente, over het jaar 1921, No. 7 en 8, heden aan den Ontvanger der iJirecte Be- lastingen, ter invordering is ter hand gesteld en dat leder verplicht is zijnen aunslag, op den bij den wet bepaalden voet, te voldoen. Ter Neuxen, den 28 Februari 1921. De Burgerneester voornoeind ,1. llUIZiNGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1