Lantiftuiiwbenciiten. atWENSOE gfcBICHTEN. EEN KLOOSTER OPOEHEVEN. Zaterdagavond werd op de poort van het Carmeliettnklooster in Marientnal (El- zasj een bordje gespijkerd, vvaarop Siond te fezen. „Den den Eebruari lQ2i heeft Paus Benedictus XV, krachtens zijn apos- toiische oevoegdheid de volledige opnet- fing gedecreteerd van net klooster der Carmeiieten van Marienthal; hij heeft aile nonnen in het burgerlijk ieven hersteld, en ze \aar haar geioften ontheven. tgelijkertijJ heeft de rieihge VadCr bij decreet van de Heilige Congregatie der Religieusen, op den lien Febru^i 1921, den apostolischen vertegenwoordiger met de uitvoering van dit oesiuit belast, en hem het recht gegeven de nopnefi, welke hij genoegzaam waardig acht in den religieusen staat te handhaven en haar in anderen kloosters over te plaatsen." Lie likwidade van het klooster geschiedt intusschen met verwonderlijken spoed. Binnen de '24 uur moeten de nonnetjes haar vaiiesjes hebben gepakt om weder- om haar intrede in het maatschappelijk leven te doen. Dt BESCHULDIGINGEN TEGEN DE ZWARTE TROEPEN. Een Amerikaansch rapport. 'volgens de New-York Herald verklaart generaal Allen, de commandant der Atne- rikaansche troepen in het RijnJand, in zijn rapport over de aanwezigheid van zwarte troepen in den sector Mainz en de beweerde aanslagen op vrouwen, dat de meeste dezer feiten moeten worden toe- geschreven aan de abnormale ontwikkeling der prostitutie in Duitschland. Hij konu tot ae stotsom, dat de gruweldaden, waar- van de Duitsche pers de Fransche troe pen oeschuldigt, louter verzinsels zijn, die ten doel hebben, propaganda voor Duitschland te maken. Allen zegt, dat de in bijzoi.uerheden afdalende rappor- ten aangaande het in elk gevat ingestelde gerechtelijk onderzoek duidelijk aantoo- nen, dat de Fransche autoriteiten den ern- stigen wensch koesteren, recht te doen geschieden en elk misdrijt door energie- ke maatregelen tegen te gaan. De „Chicago 1 ribune" zegt, dat het door Allen ingestelde onderzoek aantoont, dat de insinuaties tegen'de zwarte troepen ten doel hadden, wantrouwen en haat tegen de Franschen te zaaien, vooral in Amerika, en dat het is gebleken, dat de Wilhelmstrasse de hand h(eeft gehlad in deze manoeuvres. EEN ZOON VAN KONING GEORGE VAN HET PAARD GEVALLEN. Een zoon van den koning van Enge- land, prins Henry, heeft op de vossenjacltt een ongeluk gehad. Hij kwam met zijn paard te vallen, dat hem daarbij met de hoet een wonde aan het hoofd toebracfir De wonde is echter met efnstig en de geneesheeren verwachten, dat zij binnen enkele dagen weder geheeld zal zijn. De eerste vraag van den prins na den val gold het paard. Heeft men paard ook letsel bekomen? vroeg hij, terwijl men zich haastte, om hem te verzorgen. En toen men hem mededeelde, dat het dier niets rnankeer- de, zeide hij: „Dan is alles in orde." TOT REDDING DER VL1EGTU1GEN. Niet alleen in Duitschland, maar ook m Oostenrijk ondervinden de gallieerden nu en dan moeilijkheden bij de vermeling van het overtoollige oorlogsmateneel. Zoo begat zich Zaterdag jl. een Epgelsch kapi- tein met zes man naar het vhegkarnp van Wiener Neustadt om daar eenige vliegtui- gen te vernietigen. Nauweljjks waren de soldaten met het werk begonnen, ot een aantal arbeiders verscheen, die op de vliegmachines gingen liggen en deze zoo mei mm lichainen beschermden. De sol daten waren hierdoor gedwongen hun ar- jteid te staken. HEVIGE VORST EN SNEEUW TE NEW-YORK. De „Times" verneemt uit New-York: ten hevige sneeuwstorm, zooals sedert twintig jaar niet is voorgekomen, woed- de Zondag te New-York. Binnen 10 mi nuter] viel er meer dan een voet sneeuw die op vele plaatsen tot een dikte van verscheidene voeten werd opgehoopt. Het tram- en treinverkeer ondervond een groo- II s.remming. Een passagferstrein raakte enkele mijlen buiten New-York in de sneeuw vast en de passagiers moesten urenlaug in de hevige kouae wachten. Zij gebruikten het houtwerk van den trein om er een vuurtje van te stoken. Ook in de benedenstad werden overal vuren gestookt om de sneeuw te doen smelten. Er zijn zeven sterfgevallen door de hevi ge koude veroorzaakt. TEK NEUZEN, 23 Febr. 1921. Het weerbericht van het Meteorologisch Instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: hoogste barometerstand 777 Neutahr- wasser. Laagste barometerstand 746.5 Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 24 Febr. Zwakke tot matige zuidoostelijke wind, tneest licht bewolkt, droog weer, hchte vorst 's nachts, zeltde temperatuur over- dag. WINTERLEZING. De belangstelling in de op gisteravond door het Comite voor winterlezingen in de Ned. Herv. kerk georganiseerd'e spreekbeurt, was bijzonder groot, het ruime kerkgebouw was geheei gevuld door een rrienigte toe- hoorders, die van begin tot einde met voile aandacht den spreker van den avond, Ds. T. Doevendans, uit Amsterdam, volgde. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van het oomite, den heer H. J. van den Ouden die voorging in gebed en vervolgens ias het 21e hoofdstuk uit de Openbaringen. Hij leidde daarna met een woord van wel- kom den spreker in, die tot onderwerp had gekozen„De toestand der zielen tusschen het sterven en de wederopstanding". Deze begon met de veronderstelling uit te spreken, dat de zeer groote belangstelling meer het behandelde onderwerp, dan wel zijn persoon, die hier onbekend is, zou gel- 1 den. Daarvoor is dan ook wel reden, want de vraag wat er gebeurd is met onze dier- bare overledenen die ons zijn voorgegaan en hetgeen ook ons in de toekonist wacht, tot aan de algemeene wederopstanding, is zeker gewichtig genoeg eens onder de oogen te worden gezien. 'm daarover te kurinen spreken, inoet men zich eerst op het standpunt stellen, dat er een wederopstanding zai zijn, dat het leven van den mensch bij zijn ovedijden met etn- Uigt, en de geest, ontdaan van het lichame- lijk onthulsel, blijft voortleven. Spreker ver- maarue dat het voor hem vaststaar, dat het f .'en bij den dood met eindigt. Hij leiut dt: at uit verschillende omstandigheden, die hij in een breed betoog nader toelichti- Volgens hem is er tusschen den uood en het tijdstip dat Jezus Christus weder zal verschijnen om te richten over alle schepse- len die sedert de grondleggmg der wereki op aarde geleefd hebben, en hun lot voor eeuwig wordt beslist, een tijdperk waarin de zielen der afgestoi'venen worden vereenigd, in afwachting van den dag des oordeels. Sommigen meenen, dat die tijd wordt door- gebracht in een slaaptoestand. Spreker er- kende, dat de bijbel hiervan zeer weinig zegt, doch hij lean zich met die opvatting niet vereenigen, daar een slaaptoestand ons niet toelaat iets waar te nemen, en naar zijn meening, overeenkomstig de belofte al ien die in den Heere sterven terstond de ge- lukzaligheid deelachtig worden, voor welke meening hij nader eenige gronden aangat. Spreker eindigde ten slotte met het uii- spreken der hoop, dat de behandeling van dit onderwerp, waarvoor de tijd eigenlijk te kon was om het geheei naar waarde te kunnen behandelen, zijn gehoor tot nadenken zal stemmen en vrucht moge afwerpen voor hun geestelijk leven. Hij eindigde met het uitspreken van het dankgebed. De heer Van den Ouden dankte daarna den spreker voor zijne boeiende en leerrijke rede. AFDEELING ZEELAND DER VEREENI- G1NG TOT BESCHERM1NG VAN DIEREN In de te Middelburg gehouden jaarverga- dering van bovengenoemde afdeeling werd het jaarverslag uitgebraoht, waaruit blijkt, dat het ledental door vertrek en overlijden terug liep van 196 tot 170. De slechte finan- cieele toestand van de vereeniging noopte er toe zich te bepalen tot het exploiteeren van het Asyl te Middelburg en het gratis beschikbaar stellen van een slachtmasker voor de slagers te Vlissingen. Het Asyl voorziet in een dringende behoefte; er wer den opgenomen 16 zwervende honden en 19 zwervende katten, twee werden afgemaakt, voor de overige werd een goed tehuis ge- vonden. Besloten werd deel te nemen aan de Pro vinciate landbouwtentoonstelling in Septem ber a.s. De afdeeling zal op die tentoon- stelling een stand bezetten en daar propa ganda maken voor haar edel streven. M1NIMUM-VRACHTEN BINNEN- SCHrr-PERIJ. De Minister van Landbouw heeft be- paald, dat komen te vervailen de bestaan- de minimum -vrachten voor de binnen- scnipperij en de in de bestaande beurt- lijstvrachten begrepen verhooging van Id o/o. Zooals men weet bestaat naast de beurt- lijst e.z.g. vrije lijst. Zij, die op deze laat- inschrijven, zijn met gebonden aan de beurtregeling. Wat de tarieven voor deze vrije lijst betreft, voor deze gold tot nu toe, oat zij met lager" mochtcit zijn dan 60 pet. van het beurtlijsttariet. Deze be- perking is thans vervailen. De tarieven zijn dus geheei vrij. De beurtlijst blijtt bestaan. Het ta- riet daarvoor is echter meer op het nor- male peil gekomen. Op 21 Sept. 1920 was het geDracht op i40 pet. van het grondtarier, op 15 januari 1.1. werd het 110 pet. en thans is ook deze laatste ver hooging van 10 pet. vervailen. HET PLAKKEN VAN ZEGELS 1. Z 1NVALID1TEITSWET. Uitspraak doende op het cassatieberoep van een veroordeeide tegen een vonnis van den kantonrechter te Ter Neuzen, houdende zijne veroordeeing wegens overtreding van de lnvalidueitswet (weigenng van het plak- ken van rentezegels) heett de Hooge Raad, met vermetiging van aat vonnis wegens vonngeot'ek, ut zaak voor eene nieuwe De- liandeling verwezen naar de recritbank te Middelburg. Gelijke beslissing werd genomen inzake de cassatieoeroepen van urie andere ver- oordeelden tegen vonnissen van denzelfden kantonrechter tot veroordeeling wegens ge lijke overtreding. DRIEWEGEN. De vereeniging voor Christelijk schoolon- derwijs alhier, hield Zaterdagavond jl. haar jaarvergadering. Lie voorzitter, de heer P. Bakker, iiet zin- gen Psalm 68 10 en opende de vergadenng met gebed en een kort openingswoord. De notuien der voorgaande jaarvergade ring werden behoudens enkeie opmerlcmgen goedgekeurd. D„e rekening van den penningmeester gai aan: inkomsten 16.730,18; uitgaven j 13.684,99; batig saldo 3045,19. het jaarverslag van den secretaris lever- de stoi rot een breede en geanitneeide dis- cussie. In het bestuur werd in de plaats van S. van Hoeve, aftredend lid (die verzocru niet meer voor herkiezing in aanmerking te komen) gekozen de heer P. A. Jansen. Het hoofd der school de heer J. C. jansen gaf een korte uiteenzetting van die gedeel- ten der nieuwe Onderwijswet, die vooral voor de plattelandsbevolking van belang zijn, en dat vooral de Ieden gelegenheid gaf tot vele vragen, die door den inleider werden beantwoord. De rondvraag bracht aan het licht, dat hier onder de leden der vereeniging een meeleven is met alle zaken (vooral stoffe- lijke), die de vereeniging aangaan. Door den heer P. Faas werd op verzoek van den vonrzitter de vergadering gesloten met dankgebed. HOEK. Zaterdag 19 Februari j.l., namiddags uur werd op de bovenzaal bij mej. P. de j Meester de jaarvergadering gehouden van de plaatselijke vereeniging „Het Groene Kruis". De voorzitter de edelachtbare heer A. Wolfert spreekt in zijn openingswoord reeds van den bloei waarin de jonge ver eeniging verkeert, wat ook bleek uit de ver- slagen van den secretaris en den penning meester. In 1920 kocht de vereeniging een eigen gebouwtje voor magazijn. Het gek kwam aan rentelooze aandeelen van de Ie den bijeen. Het getal verplegingsartikelen groot en klein bedraagt nu 127. Het get?.! leden en begunstigers van de vereeniging klom tot 483. Het geld dat jaarlijks aan contributie werdt gei'nd is een som' van 580. Het bedrag der inkomsten over 1920 was f 3882,251/2, dat der uitgaven 3609,06, zoodat een saldo van /273,19'/2 aanwezig is. Besloten werd om over te gaan tot den aankoop van een ligtent. Van de geldleening werden uitgeloot de volgende aandeelerr nos. 1, 2, 5, 8, 10, 27, 61, 77, 80, 117. De bonders van deze aandeelen kunnen met 1 Mei hun geld bekonten bij den penning meester de heer j. J. van Doeselaar. Hei aftredende bestuurslid Ds. E. Raams werd herkozen. De vergadering werd door 5 personen bijgewoond. AXEL. Op het grostal van de GexCi. kerk te Delft, komt voor Ds. A. 'Ihielen alhier. Zaterdag werd alhier in een vergade- ring gepleit voor meer reclame voor het z.ceuwscn-Vlaamsche trekpaaru. Blijkbaar weiisoni men in Holtanitsche kringen niet v'oldoende de aandacht te vestigen op deze streken bij het aanRooprft of vragen naar zware paarden, zoodat de fokkers op zich- zelf zijn aangewezen, wanneer ze hun naam in het buitenland wensctten te vestigen, waarvoor reden te over is. Maar men heeit dan noodig een reclame- en verkoopDureau, waarvan ae actie die men zich voorstelt, kan uitgaan. In duiuelijke be- woordingen zette den heer A. de Feijter du uiteen en zulks op grond van inlichtingen, welke hij had ingewonnen bij hei Friesche rundvee-stamboek, dat met zoo'n groot suc- ces een dergelijk bureau exploiteert. Btaande ue vergadering^aven zich alhier een 16-tal voorstanders op, terwijl ook in het land van Hulst en Cadsand voor dit doel za! gewerkt worden om te krijgen een z.eeuwsc!i- v laamsch bureau. HULST. Maandag 14 Februari werd een algemeene vergadering gehoucten van de KattiolieKe Miudelbare Scnool vereeniging te Hulst. De voorzitter riep den aanwezigen het wel- kom toe en betreurae dat zoo weinigen wa ren opgekomen. Na oehandeling der jngekomen stukken stetde de voorzitter aan de orde het ontwerp tot wijziging der Statuten. Naar aanteiding der Statuten wenschte de heer L. J. Colsen nog te vragen: Zullen ai le leerhngen der Handelsdagschool deze in- nchting tot het einde voigen of is het niet veeieer de beuoetmg van veien om overge- plaatst te woraen op een H. B. S. Met tie. oog daarop wenschte hij van het oestuur te vetneiiieii noe uit ctenkt over ue stichting van een Uergetijke school, die blijKens de nieuwe Statuten wel degelijk op tiet program staat in den vorm van een inrichting van Voorbe- reidend Hooger Ondervviis. De voorzitter antwoorade uat het bestuur te dien opzicnte uiiigent blijft maar wegens ue zwakke geldmiudelen nog niet kan be palen wanneer tot stichting der bedoelUe school kan worden overgegaan. De eerste secretaris merkte op, dat voor de sticntmg eener H. B. s. een kapitaal van minstens vijftig mi He benoodt gd is en dat deze inrichting, hoe noodzakelijk ook, er met kan komen als vele gegoede katholieken wei- gerachtig bhjven de scltoolvereeniging door geiueujke bijdrage te steunen. Hierna bracht de penningmeester verslag uit omtrent de ontvangsten en uitgaven over het atgeloo- pen jaar. Als de toegezegde subsidien van .uji: en Provincie zijn btnnengekomen zal het tekort reeds 1652,82 bedragen. Doch daarbij zal het niet blijven. Verschillende tacturtn moeten nog binnenkomen. Naar alle waarschijntijktieid zal tdienstjaar 1920 met een tekort van ruim f 2500 sluiten. En indien Gedeputeerde Staten wat te vreezen is, „ver ox. verbouwingskosten geen 15 oubsxdie uitkeeren, zal het tekort zeker f 3000 bedragen. De voorzitter verklaarde, dat het dringend noodig zal zijn, dat de gemeentelijke subsi des wat ruimer worden verstrekt anders vreest hij dat dit tekort het eerste zal zijn van een tange reeks. Hulsterbi. GOEDKOOPE CHILI? Naar we vernemen, wordt den laatsten tijd in onze provincie een graauwvuil zout aangeboden als goedkoop Chihsalpeter, dat vojerens een onderzoek van het Rijks Landbouvvproefstation te Maastricht, niefs met Chiiisalpeter heeft utL te staan. Het onderzoek wees uit, dat in het opgezon- den monster stikstot als nitraat atwezig was, zoodat deze stot ats stikstofmest to- taal waardeloos is. Niettegenstaande dat bedraagt de prijs voor dit goedje met minder dan 118 per 100 K.G., men zij dus op zijn hoede voor leveranciers van „Goedkoope Chili". PROEFNEM1NG MET EEN ONZ1NK- BARE REDDING£BOOT. Zaterdagrniddag is de proefneming met de onzinkbare reddingsboot „Schuttevaer" in zee, ongeveer drie mijlen buitengaats, herhaald en slaagde ook thans weer volko- men. De proefneming geschicdde van af de sleepboot „Meerdrecht", van de firma Van Ommeren te Rotterdam, en werd bijgewoond door een aantal genoodigden, welke zich aan boord van de sleepboot „Hudson" be- vonden. Het ligt in 'tvoornemen ue „Schut- tevaer" binnenkort van het 16 meter hooge bruggedek van het s.s. „Rijndam" der Holland-Amerika Lijn te laten vallen. ERNSTIGE FABR1EKSBRAND TE HELMOND Zondagnacht circa halt een brak brand uit in de stroohulzenfabriek der firma Ubben en Co., gelegen aan de Heistraat te Helmond. Hoewel de brandweer direct met vol materiaal ter plaatse was, kon niet verhinderd worden, dat het vunr enorme atmetingen aannani. De licht brandbare inventaris zette in een oogwenk de gebouwen in hchte laaie, terwijl een enorme vonkenregen neerdaalde op den buiten hggenden stroovoorraad, waardoor ongeveer 200 wagons stroo niede een prooi der vlammen werden. De gebou wen brandden geheei uit. Tegen &6 uur s morgens was het gevaar geweken, doch de brandweer kon eerst 'smiddags 3 uur het terrein van den brand verlaten. Om trent de oorzaak stelt de politie een on derzoek in. Gebouwen zoowel als voor- raad waren op beurspolis verzekerd. DE NACHTELIJKE OVERVAL. Omtrent den brutaien dielstal met in- braak bij den 76jarigen landbouwer E. v. Dronkelaar, wonende in Het Woudt, onder Lunteren, kan nog het volgende worden gem eld: Tegen een uur in den nacht van Zater- dag op Zondag werd de voiwassen zoon, Hendrik, door eenig lawaai uit zijn slaap gewekt. Toen hij zich voorzien van een revolver, van den kelderzolder naar bene- den wilde begeven, zag hij vier gemasker- de, tot de tanden gewapende bandieten voor zich staan, die aanstonds, onder den uitroejt: je geld ot je leven", een schot op hem losten. Ogenbhkkeiijk beant- vvoordde de zoon het vuur tweenigal, doch blijkbaar misten beide schoten. Hierop bewerkten de inbrekers den Iandbouwers- zoon zoolang met knuppeis, tot zij nteen- den hem te hebben gcdood. Genoemde zoon hield zich echter steeds bewusteloos. Terwijl nu een der roovers den zoon bleet bewaken en hem telkens belichtte, om te zien of de levensgeesten soms nog „terug- keerden^, vielen de drie andere bandie ten de eveneens voiwassen dochter Maria aan, mishandelden en bondejt haar en stppten haar daarna een prop in den mond. Ook het dienstmeisje, Heintje V eldhuizen, werd ernstige mishandeld, waarna de schurken ook nog bejtroefden niet te noemen handelingep met deze weerlooze slachtoffers te plegen. Het dienstmeisje, dat zich evenals de zoon, bewusteloos had gehouden, wist echter te ontvluchten en hoewet gehieel ongekieed, dg hulp der op eemgen at- stand wonende bnren in te roepen. Toen dezen, gewapend met geweren en revol vers, ter plaatse kwamen, hadden de die- ven, die intusschen de vlucht van het dienstmeisje hadden bemerjet, het hazen- pad reeds gekozen. Aan de kordaatheid van dit jeugdige meisje, is het wellicht te danken, dat niet alle bewoners vermoord zijn geworden. Reeds Zondagmiddag bevond zich het jtarket uit Arnhem ter plaatse. Er wer den verschillende afdrukken genomen. Daar de chet van de landkolonie van het Leger des Heils nog Zaterdagavond aan een jachtopziener aldaar had kenms gegeven van de ontvluchting van een viertai gevaarlijke verpleegden, die in zeer opgewonden stemming verkeerden, lag het voor de hand, in welke richting maar de daders moest worden gezocht. Zondagavond had de politxe uit Ede dan ook reeds twee der vermoedelijke daders aangehouden. Het juiste bedrag van het gestolene kan nog niet worden opgegeven. Geiukkig voor hen, had de oude doove landbouwer zelt niets van het nachtelijk drama vernomen. G0KKER3 YERJAAGD. De politie te Amsterdam heeft Maandag- ochtend een einde gemaakt aan den opeu- luchthandel in marken en kronen (valsche en echte) en in gestolen goed, die al sinds eenigen tijd op het Beursplein gedreven wordt. Tusschen de zwendelaars en spe- culanten zag men veelai bekende opkoopers van gestolen goed en uit een der laatste rechtzaken is wel gebleken, hoe daar ge- zwendeld werd met zoogenaamde gouden horloges, welke van koper waren, en van briljar ten, die van glas warem Een deta- chement agenten, onder leidiug van in^ptc- teur Joosten trob Maandagmorgen naar het Beursplein eu het Damrak, en daar is dit soort booplieden verdreven. Den geheelen middag surveiileerden ageDten rond, om te zorgen. dat de kooplieden niet meer samen- scholingen vormden. Zij bleven echter weg, hier en daar trachtten zjj nog groepjes te vormen, doch dat werd dadeljjk beiet. 't Is de bedoeling, om voorgoed aan dezen straathandel een einde te maken, en de politie zal geregeld de hacdelaars verdrijven. EEN JUFFROUW, wonende in de Van der Neerstraat te '3 GravpDbage, lijdende aan zenuwziekte, had zich in een onbewaakt oogenblik het hoofd met petroleum gedrenkt en de haren in biand gestoken. De huisgenooten wisten de vlammen spoedig te blusschen, maar niet dan nadat de patiente reeds gevaarlijke brandwonden had opgeloopen. Haar toe stand is zeer ernstig. DIEFSTAL VAN AUTO'S. Omtrent den diefstal van automobielen ten nadeele van de firma Englebert, aan het Bezuidenhout in Den Haag, wordt nader gemeld In't geheei zjjn verduisterd 2 personen- auto's, 25 vracht-automobielen en 10 motor- rjjwielen, tot een gezamenljjke waarde van ongeveer 80,000. Geleidelpk zgn deze wagens en fietsen uit de loodsen van de firma te Scheveningen vervoerd. Als verdacht van deze verduisteriDg is aangehouden de 27jange L magazjjnchef der firma. Hij zou op verschillenie tijd- stippen de automobielen en motorrg wielen door het personeel hebben laten vervoeren, zoDder daartoe opdracht te hebben gekregen, naar eenige adressen, waar hij het gestolene ver beneden de waarde verkocht, in boofd- zaak naar den 42jarigen koopman in automobielen H., in Den Haag, kantoor houdende en wonende in Rotterdam. De verkregen opbreogst moet L. met verschillende leden van het lagere personeel, die met deze affaire bekend waren, hebben gedeeld. Alle gestolen auto's en rijwielen zjjn opgespoordsommige ervan waren reeds in de derde of de vierde hand overgegaan. o. a te Bergen op Zoom, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Delft, Lisse, Rjjswijk en Broek op Langendijk. Zoowel de magazijnehef L. als de koop man H die van heling wordt verdacht, zijn opgesktan. De personen uit het per soneel, d"1 ook in deze zaak door de politie zjjn gehoord, zjjn op vrjje voeten gesteld SUUCESVOLLE JACHT. Een paar schooljongens te Baarderadeel vingen in een uur tijds niet minder dan 300 muizen op het land EEN 90 JAR1GE VOORZITTER. Te Medenblik werd de 90jarige beer P. Berkhout als voorzitter van een begrafens- fonds herkozen welke functie hjj reeds bgna 40 jaren waarneemt. zrMet genoegen" verklaarde hij zgn her- benoeming aan te nemen. VERGIFTIGE LEKKERN 1 JEN. De politie van Essex waarschuwt dat met de post vergiftige lekkernjjen aan ver schillende adressen verzonden worden. Drie inwoners van East Bergholt kregen pakjes met jujubes met een frambozensmaakje, gebruikten ervan en werden ongesteld. De jujubes bleken rattenkruit te bevatten. OVERTREDING WAPENWET. Za'erdag is door personeel van de cen- trale recherche aan een wapenhandelaar in het Westeinde te 's Gravenhage, medege- deeld, dat wegens herhaalde cvertreding van de Wapenwet de hem verleende tnach- tiging tot het voorhanden hebben en ver- koopen van vuurwapenen en munitie, is ingetrokken voor den tjjd van een jaar, met den last alle voorhanden zijnde wape- nen en munitie in te leveren. Door de recherche zjjn daarop in beslag genomen 92 geweren, 262 revolvers en eenige tiendnizenden patronen. HET SPOOKHUIS TE HORNSEY. De geheimzinnige ^manifestaties" ten huize der familie Frost te Hornsey, duren nog steeds voort. Naar men zich herinnert, werd het elfjarige neefjp, Gordon geheeten, naar elders gezonden, omdat men aanvan- kelijk meende, dat hg een nmedium" was. Vi jjdagmiddag was, volgens de a Daily Chronicle", de geheele benedenverdieping vau bet /rspookhuis" gevuld met sympathi- seerende vrienden en op nieuws belnste verslaggevers. De zoon des huizes, Ivan Frost, vertelde„Hedenmorgtm om 7 uur hoorde ik lawaai in de slaapkamer mjjner ouders Verschillende voorwerpen waren door het vertrek geworpen, 0. a een sinaas- appel, die terecht kwam tegen het hoofd van Muriel, mjjn jongste broertje, en ver volgens in het bed viel. Ook eec epaldo. kussen. de pantoffels van nip moeder en eenig ondergoed was klaarbljjkelgk in be- weging geweest. //Tegen koffiedrinkenstjjd gebeurden er geheimzinnige dingen in de keuken. Ter- wjjl mjjn tante mej. Clifford en de twee kinderen zich in de kamer bevonden. werd een brood in de gaDg geworpen. terwjjl men later een mes vond. dat in de houten wand was gedrongen. Ook hoorde men twee luide slagen op den muur. De tante wist te vertelleD, dat er een groote steen door den schoorsteen was komen vallen. De verslaggever merkte bjj zjjn bezoek op, dat de rniten waren gebroken en dat tafels en lampekappen, benevens Chineesch porselein en ornamenten waren verbrjjzeld en door de bewoners in een vuilnasbak geworpen. Bjj wjjze van voorzorgsmaatregel badden de bewoners van het huis alle kleine voor werpen op den grond gezet, opdat de //geest ze niet naar beneden zou werpen. In het huis zjjn voor en na drie personen overleden en de familie veronderstelt, dat de geest van een hunner de hand heeft in deze buitennissige gebeurtenissen. EEN GEVANGENISDOKTER GECOMPROMITEERD. Volgens de //Matin" zou dr. Masoin een bekende specialiteit voor zielsziekten en gevangenisdokter in Belgie, gearresteerd zjjn. omdat hjj zich er toe heeft geleena, voor verschillende veroordeelden, die daar voor geenszins in aanmerking kwamen, attesten af te geven, waardoor zij aan- zienlijke verkortingen van hun straftijd en zelfs algeheele vrjjlating verkregen. EEN GROOTE MAIL-DIEFSTAL. Einde der vorige week hebfen dieven te Toledo (Ohio) zich weten meester te maken van negen zakken mail. Zes dezer zakken bevatten 400.000 dollar in banknoteD. De andere zakken bevatten waardevolle zen- dingen uit Cleveland. Detroit en andere commercieele centra. De politie is de ban dieten nog niet op het spoor. BRAND TE ANTWERPEN. Omtrent de brand in het Kempisch dok te Antwerpen deelen de bladen nog mee, dat de brand zich uitbreidde over een opper- vlakte van 5000 vierkante meter. Twee groote met hout gevulde loodsen met twee verdiepingen stonden in lichtelaai. De brandweer werd geholpen door soldaten, die de naburige loodsen met zwavel bestrooiden. Het Mexico-dok werd gespaard. Talrijke stapels pitch-pine en 900 kub. M.Japansch eikenhout werd vernield. EEN REVOLVERGEVECHT. Woensdagnacht hebben agenten van de opsporingsbrigade te Antwerpen een ge vaarlijke ontmoeting gehad met een paar nachtridders, waaromtrent het „Hbld. van

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2