ALGEiAEEN NIEUWS- m APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7112. Woensdag 23 Februari 1921. t»le Jaargang. ABONNEMENT ADVERTENTIEN: I Telefoon 25. Dit Blad verschijnt Maapdag-, Woensdag- en Vnjdagavond, uitgezonderd op Feestdagen, hp de Firma P. J. VAN DE SAMDE te Ter Nsnzen. Gedeputeerde Staten van Zeeland, BINNENLAND. BUITENLAND. Per 3 maanden binnen de stad 1,40. Franco per post voor Nederland 1,60. Bij vooruitbetaling voor het Buitenland p:r 3 maanden 2,20, per jaar 8,—, Voor NederlandPer jaar bij vooruitbetaling Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postkantoren en Hulppostkantoren. Van 1 tot 4 regels 0,80. Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag VOOi* de uitgave. gezien de mededeelingen van den Hoofd- ingenieur van den Provincialen Waterstaat en van den Directeur der registratie en do- meinen te Middelburg, maken bekend, dat de verbindingsweg tusschen de beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen op Zaterdag 5 Maart a.s. voor het verkeer wordt openge- stetd, met uitzondering van de rijwielpaden. Middelburg, 18 Februari 1921. Gedeputeerde Staten voornoemd, DIJCKMEESTER, Voorzitter. HARTMAN, Griffier. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De beraadslaging over de begrootmg van posterijen, telegrafie en teletome wordt voortgezet. De heer Snoeck Henkemans (k. h.) be- pleit positieverbetering voor skantoorhou- ders en uitbreiding van de Zondagsrust. De heer Dresselhuijs (v. 1.) dringt aan op positie-verbetering voor persoheel in het belang van den dienst. De heer Teenstra (v. d.) komt op te gen den aandrang naar afschaffing van de Zondagsbestelling. De heer v. Ravesteijn (comm.) sluit zich hierbij aan en bepleit de salaris- verbetering voor het lagere personeel. De heer Schouten (a. r.) acht meer Zon dagsrust tnogelijk. De heer Braat (P. B.) waarschuwt te gen de afschaffing van de Zondagsbe stelling op het platteland. Minister Kopig erkent, dat de dienst nog niet tunctioneert als wel gewenscht is. Tegen phchtverzuim wordt evenwel streng opgetreden. Naar geleidelijke in- krimping van het aantal hoogere ambte- naren wordt gestreefd. VROUWEN ALS (JETU1GEN BIJ AKTEN. Met de Staatscommissie-Kappeyne Lim- burg wil het den minister van Justitie voorkomen, dat in de burgerlijke vvetge- ving behoortte worden aanvaard de mo- gelijkheid, dat niet alleen mannen, doch ook vrouwen optreden ars getuigen bij het opmaken van akten van den Burgerlijken Stand en bij testajment. Een wetsontwerp is nu bij de Tweede Kamer ingediend om de hiertoe noodige eenvoudige wijzigingen in de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek, betreffende de zoo even genoemde onderwerpen aan te brengen, terwijl tevens wordt voorge- steld, vrouwen toe te faten als getuigen omtrent het onvermogen van hen, die in rechten willen optreden en bij net ver- lijden van notarieele akten. DE BELAST1NGDRUK. In de „Economische Statistische Berich- ten" komt prof. mr. dr. A. van Gijn tot zeer sombere conclusies over den toestand onzer staatsfinancien. De belastingen zullen volgens hem, nog zwaarder worden en ze drukken reeds zoo zwaar, dat kapitaalvorming, meer en meer t derrunerd wordt. Een Amsterdamsch burger heeft alleen aan rijks- en gemeente-inkomstenbelasting, aan vermogensbelasting en opcenten, bij een inkomen van f 10 tot f 500.000 resp. 16.39 en 42.85 en, indien het inkomen uit vermogen is verkregen, resp. 21.25 en 58.03 belas ting te betalen, afgezien van zijn aanslagen in de personeele en in de grondbelasting, di vidend- en tantiemebelasting, etc., en deze hooge belastingen zoo zij al niet uit het ver mogen worden betaald, worden gekweten uit het gedeelte van het inkomen, dat thans meer dan ooit noodig is voor kapitaalvor ming. Vraagt men of in de naaste toekomst ver- lichting van druk, dan wel een verdere ver- zwaring te wachten is, dan concludeert schrijver, dat ongetwijfeld op dit laatste moet worden gerekend. Wanneer aan de thans reeds vaak ondra- gelijke lasten die de noodzakelijke kapi taalvorming ernstig belemmeren nog een bedrag aan nieuwe belastingen wordt toege- voegd (inclusief de successiebelastingver- hooging, van ruim 75 millioen en wanneer voorts het phenomenale accres der middelen niet overgaat in een belangrijk decres (zoo- als de meesten verwachten) maar slechts terugloopt tot het meer normaal accres van eenige percenten per jaar, zelfs dan nog zal, dus volgens den schrijver, als de thans in hoofdzaak reeds in dichte vaten zijnde plan- nen der regeering doorgaan, nog met een tekort te worstelen zijn van bijna /60 mil lioen per jaar. GEMEENTE-LEENINGEN. De 6i/2 leening van 1.500.000 voor de gemeente Eindhoven is ruim 34 maal vol- teekend. ONTVREEMDE BANKBILJETTEN TERECHT. Met betrekking tot de indertijd te Haar- leem ontvreemde nog met geteekende bank- biijetten, kan de Minister mededeelen, dat deze biljetten vrijwel alle zijn terecht ge- komen. ARBE1DSDAG IN DE BOUWBEDRIJVEN. Het bestuur der Federatie van timmerlie- denpatroons in Friesland, heeft een voorstel aan de Algemeene Vergadering ingediend om met andere organisaties zich tot den Minister te wenden om den werkdag in de Bouwbedrijven des zomers op 9 uur en des winters op 7 uur vast te stellen. Van een der afdeelingen is het voorstel ingekomen om te komen tot een 10-urigen arbeidsdag. HET AANTAL K1EZERS TE AMSTERDAM. Te Amsterdam was het aantal kiezers (voor den Gemeenteraad) ongeveer 160.000. Nu de vrouwen ook zullen kiezen, bedraagt dit getal ongeveer 325.000 waarbij nog een 17.000-tal komen uit de geannexeerde ge- meenten, te zamen dus ongeveer 342.000. DAL1NG DER E1ERPRIJZEN. Door de grootere aanvoeren op de mark- ten en de daling op de Engelsche markt is een prijsdaling der eieren teweeggebracht. Naar het „Weekblad voor den Handel in Kruidenierswaren" meldt, zijn de exporteurs tengevolge dezer daling er niet zonder kleer- scheuren afgekomen, temeer waar het getai der de vorige week naar Londen geexpor- teerde eierenveiling op 3.000.000 te scliat- ten is. BELASTING OP HANDELS- TRANSACTIES. De Minister heeft gevolg gegeven aan den drang tot invoering dezer belasting door het ontwerpen van bepalinge tot aanvuiling en wijziging der Zegelwet 1917 waarbij o.a. aan een aizonderlijk zegelrectu worden on- aerworpen ae bewijzen van opslag, de pak- huisceelen, de volgbriefjes, de cognossemen- ten, de vracntbrieven en ae bewijzen van ont- vang van vervoerde goederen. Dit wetsont werp is thans in overweging bij den Raad van State en zal waarschijnlijk spoedig bij ue Staten-Generaal aanhangig worden ge- maakt. 1NW1SSEL1NG ZILVERBONS. Staats Ct. 59 bevat een Koninklijk besluit, houaende wederopenstelling van de gelegen- heid tot inwisseling tot en met 31 Dec. a.s. ten kantore van het agentschap van het Mi ni sterie van Financien te Amsterdam van de zilverbons van f 1 en f 2,50 (beide ouden vorm) en van f 5, alsmede van de zilver bons van f 2,50 ais zilverbons van de eerste soort. TUSSCHENKOMST VAN WERKGEVERS BIJ 1NNEN VAN BELASTING. De vraag of het wenschelijk is bij de hef- fing van belasting gebruik te maken van de tusschenkomst van de werkgevers, zal aan het Departement van den Minister binnen- kort een onderwerp van bespreking uit- maken. GASVERSTIKKING. De directeur van het Veiligheidsmuseum te Amsterdam schrijft: Binnen korten tijd verschenen weer eenige bericihten over gasverstikking in de dag- bladen. Een geval met doodelijken afloop in Den Haag, drie gevallen in Kampen met ver- scheiaene siachtoffers. Dit geeft mij aan- leiding weer eens de aandacht te vestigen op 't bestaan der z.g. Veiligheidsgasmeters, bij gebruik waarvan gasverstikking practisch onmogelijk is. De Veiligheidsgasmeter is zoodanig ingericht, dat geaurenae den nacrn nimmer zooveel gas in het slaapvertrek kan stroomen, dat men daarvan schadelijke ge- volgen zou ondervinden. Niet alleen voor- komt de Veiligheidsgasmeter gasverstikking autornatisch, doch hij verraadt ook het lek- ken der leiding. Het is hier niet de plaats op de constructie van dezen meter in te gaan. Deze meter kan in verschillende plaat- sen bij de gasfabrieken tegen den gewonen gasmeter worden ingeruild. Zij, die over de werking van den Veiligheidsgasmeter nader wenschen te worden ingelicht, kunnen zich tot het Veiligheidsmuseum wenden, waar een dergelijke meter is opgesteld en waar op verzoek proeven, welke de veilige wer king van dezen meter duidelijk zullen aan- toonen, genomen kunnen worden. DE TOESTAND IN 1ERLAND. Zaterdagnacht zijn in de buurt van Skib- bereen twee bekende protestante boeren door gewapende benden uit hun bed ge- sleurden in tegenwoordigheid van hun vrou wen doorzeefd met kogels. Officieei wordt gemeld, oat troepen een afdeeling gewapende mannen verrast heb- ben in een huis bij Middleton in het graaf- schap Cork. Na een gevecht, dat bijna twee uur duurde, werden drie gewonde mannen gevangen genomen en 13 anderen dood op- genomen. Een aantal geweren en een hoe- veelheid munitie en bommen werden ge- vonden. Een soldaat werd gewond. Zondagiddag wera een voormalig werf- sergeant door een kogel in het hoofd ge wond en in zorgelijken toestand naar het hospitaal vervoe'rd. Heden drongen gewa pende mannen daar binnen, brachten hem buiten en schoten hem dood, terwijl hij be- wusteloos op een draagbaar lag. Een officier en vier leden van de hulp- politie werden Zondagmorgen voor een kerk in Dublin aangevallen. Er werd ook een bom geworpen. De politie wondde een aanvaller en deed toen een charge op de anderen, die zich acliter vrouwen verscholen en opnieuw het vuur openden.»Van de politie werd nie- mand gewond. Officieei wordt gemeld, dat bij invallen in Dublin Zaterdag belangrijke documenten in beslag werden genomen in kamers, die blijkbaar het hoofdkwartier waren van het republikeinsche leger. Colinet, het Sinn Fein-lid van het parle- ment voor Limerick City, is gearresteerd. De bladen maken melding van een aantal brandstichtingen op boerderijen in de om- geving van Manchester, die aan Sinn Fei- ners werden toegeschreven. Hoewel de meeste branden in de buurt van Manchester spoedig gebluscht waren, zijn in enkele gevallen groote hoeveelheden hooi. graan, tanv en landbouwwerktuigen vernield. Het totale verlies bedraagt vele duizenden ponden. De branden verlichtten de lucht mijlen in den omtrek. DE PRIJSDALING IN ENGELAND. De gemiddelde kleinhandelprijzen waren op 1 Februari 151 boven die van Jull 1914 tegen 165 op 1 Januari. EEN DUUR HUISHOUDEN. Alles kost geld in de wereld, en de mooiste dingen het meeste. Als we onder de mooiste dingen ook den Volkerenbond rangschik- ken, gaat die stelling precies op, want ook de Volkerenbond kost aardig geld. Geen betere baantjes dan die van geemployeerde aan het instituut: Volkerenbond. De alge meene secretaris, Sir Eric Drummond, heeft een jaarlijksch safaris van 600.000 francs, twee onder-secretarissen, eveneens Engel- schen, krijgen 200.000 francs per jaar, een derde secretaris, de Franschman Jean Mou- net, is iets hooger in rang, en heeft 300.000 francs; zes directeuren hebben salarissen van 100.000 tot 150.000 francs, en dan ko men de lagere beambten in groot aantal, waarvan o.a. achtenveertig ressort-chefs zich wel tevreden willen stellen met 50 tot 75.000 francs jaarlijks. Men ziet, dat voor den Volkerenbond ook al niet uit pure mensch- lievendheid gewerkt wordt. En „Le Journal", dat deze salarissen opgeeft, voegt er aan toe, dat het aitemaal zijn: „aangename werkkringen, veel vrijen tijd, vakkenms geen vereischte" OOK RFANKRIJK ZIET GEDEELTEL1JK VAN ZIJN RECHTEN AF. De Fransche Ministerraad heeft besloten, dat van het recht tot inbeslagneming van Duitsche eigendommen overeenkomstig ar- tikel 18 van het vredesverdrag geen gebruik zal worden gemaakt voor eigendommen, verkregen na het eindigen van den oorlogs- toestand. DE OPHEFFING DER FRANSCHE ENTREPOTRECHTEN. Zaterdag heeft in Duinkerken een groot sche betooging plaats gehad van de gehee- le bevolking tegen het wetsvoorstel betref fende het opheffen van de entrepotrechten ten gunste van de haven van Antwerpen. Alle magazijnen, winkels, cafe's, restau rants, banken en kantoren waren gesloten. In de stad zag men in stede van de markt- bezoekers slechts havenarbeiders, die zic naar het gebouw van de arbeidsbeurs be- gaven, waar de groote betooging gehou- den werd. Ook de gas- en electriciteitsfa- brieken waren stopgezet en de trams reden niet. Op alle muren waren plakkaten aan- geplakt, waarin geprotesteerd wordt tegen het voornemen der regeering. 's Middags trok een groote stoet, samen- gesteld uit kooplieden, makelaars, kantoor- bedienden en arbeiders, voorafgegaan door de gemeenteraden van Duinkerken, Roosen- daal, Malo, Koudekerke en Klein-Sythe door de stad. De onder-prefect ontving een aantal afgevaardigden in gehoor. De bur- gemeester van Duinkerken las een protest- verklaring voor en daarna trok de stoet naar het Jean Bartplein, waar in de open lucht een protestmeeting plaats vond. DIEFSTAL VAN DIPLOMAT1EKE BESCHEIDEN. In Weenen heeft een opzienbarende dief- stal plaats gehad van een koffer met diplo- matieke stukken toebehoorende aan den hongaarschen vertegenwoordiger in de Oostenrijksche hoofdstad. Een bediende van het gezantschap was naar het station ge- zonden met een handkar, waarop verschil lende koffers en pakken, bestemd voor het Hongaarsche Ministerie van Buitenlandsche Zaken. Onderweg, op welke wijze is nog niet opgehelderd, is een der koffers zoek geraakt. Behalve reisbenoodigdheden, cho- colade, speelgoed, boeken e.d. bevond zich in deze koffer een pakket met stukken, af- komstig van den Hongaarschen gezant in Bern en bestemd voor het Ministerie van Buitenlandsche Zaken in Boedapest. De kof fer was verzegeld, voor het opsporen is een belooning uitgeloofd. DE VERKEERDE PRINS. De Temps heeft uit Rome het volgende telegram van zijn correspondent aldaar ontvangen, in verband met de uitzetting van prins Sixtus Van Bourbon uit ltalie, waarvan we de vorige week reeds melding maakten: De kwestie van den prins Van Bourbon berust op een eigenaardige vergissing. Men heeft n.l. prins Sixtus van Bourbon ver- ward met den infant Antonio Van Bourbon Orleans een neef van den Koning van Spanje, die op dit oogenblik te Rome ver- toeft in gezelschap van een attache bij de Spaansche ambassade. Hij bevond zicti onlangs op het vliegveld van Centocelle, toen het noodlottig ongeuk geschiedde met kapitein Borla. Zonder dit voorval zou het groote publiek nooit ged.acht hebben aan prins Sixtus van Bourbon, dien de dagbla- den verward hebben met prins Antonio. De Italiaansche politie heeft, en met reden prins Sixtus Van Bourbon niet gevonden om hem 't uitwijzingsbesluit mede te deelen. Men had verteld, dat hij zich in een klooster te Rome bevond en tevergeefs heeft men alle kloosters en hotels te Rome doorzocht. DUITSCHLAND. De verkiezing voor den Pruisischen Land- dag, die Zondag gehouden is, heeft de groo te verwachtingen, die de rechterzijde erop gebouwa had, slechts in zoo geringe mate verwezenlijkt, schrijft de N. R. Crt, dat men voor die partij gerust van een teleurstelling mag spreken. Haar verwachting was im- mers, volgens haar pers, de regeering weer in „burgerlijk-nationale banen" te leiden. Daar is niets van gekomen, want de be- staande regeeringscoalitie in Pruisen van sociaal-democraten, centrum en democraten blijft op het kussen. Van deze drie partijen is, volgens het voorloopige overzicht van den uitslag, het centrum, ouder gewoonte, vrij wel ongedeerd, zijn de sociaal-democraten versterkt en de democraten alleen stellig tor de helft verzwakt uit den strijd gekomen. Daar de winst van de sociaal-democraten het verlies van de democraten (vroegere vrijzinnige partijen) weer grootendeels goed maakt, kan de regeering nog altijd over een overmachtige meerderheid beschikken. Van de oppositie is de Duitsche volks- partij (de oude nationaal-liberalen) het best gevaren. Zij bezat in den ouden Landdag 21 zetels en heeft dit aantal op 50 tot 55 ge- bracht. De Duitscn-nationale volkspartij (de oude conservatieven en vrije conservatieven) komen daarentegen van 50 zetels in den ouden Landdag slechts op 60 tot 65. De oppositie ter linkerzijde heeft een ge- duchten klap gekregen door het uiteenspat- ten van de onafhankelijke socialisten. Bij de Rijksdagverkiezing in Juni 11. behaalde deze partij nog een ontzaglijke overwinning. Toen kreeg zij, die een der zwakste rijkspartijen geweest was, in plaats van het centrum, de trotsche positie van op een na de sterkste partij in het rijksparlement. Nu is zij in den Pruisischen Landdag weer afgedaald tot den rang van een van de zwakste groepen, als gevolg van den dwazen zelfmoord op bevel van Moskou. Er zaten in den ouden Land dag 24 onafhankelijke socialisten (tegen 145 regeeringssocialisten). Dezen splitsen zich, na de groote scheuring over de begin- selen van Moskou, in 14 man, die hun oude partij trouw bleven, en 10, die naar de com- munisten overliepen. Deze zelfde splitsing heeft natuurlijk ook onder de kiezers door- gewerkt en voor de oude onafhankelijke so- cialistische partij noodlottige gvolgen ge had. Een deel van de communisten heeft zich ook bij deze verkiezing in Pruisen nog altijd onthouden, het andere deel is met* veel, vroeger, onafhankelijke stemmen gaan strijken, maar beide partijen samen hebben niet zoovele stemmen gekregen als de nn- afhankelijken de vorige maal alleen op zich vereenigden. Een draadloos bericht uit Berlijn zegt, dat de „regeeringscoalitie zeer verzwakt" is, maar dit is moeilijk te rijmen met het aantal mandaten, ^lat hetzelfde bericht, aan de rechterzijde en de nationaal-liberalen toekent, namelijk tezamen ten hoogste 120. Telt men daar nog ongeveer dertig zetels voor onafhankelijken, communisten enz. bij dan is het duidelijk, dat op de ongeveer 400 leden, die de Pruisische Landdag telt, ae coalitie-regeering (welke in den ouden Landdag 299 leden aan haren kant had) een zoo groot aantal achter haar staan, dat haar positie niet aangetast kan zijn. Dat de belangstelling in Pruisen voor deze verkiezing niet overgroot is geweest, ligt voor de hand. Het land en het kiezers- volk voelt zich nog steeds uitgeput en de meening overheerscht, dat geen veranoe- ring van regeering of beleid in den groot- sten bondstaat iets zal uitwerken tegen den druk, dien de Entente tegen het zwakke rijk voorbereidt. De kleurlooze middenstof is onder zulke omstandigheden moeilij in beweging te brengen. HULP VOOR DUITSCHLAND. De aartsbisschop van Chicago heeft tele- grafisch aan den aartsbisschop van Keulen 30 millioen pond meel ter beschikking ge- steld voor de noodlijdende bevolking met het verzoek aan de Duitsche regeering om voor het vervoer scheepsruimte te versehaffen. De regeering heeft dit toegezegd. HET LOT DER ZEPPELIN'S. Het is de moeite waard kennis te nemen van de cijfers, die door Duitschland worden gegeven over het lot van de Zeppelins in den oorlog. In den loop daarvan werd door 83 Zeppelins geopereerd, hetgeen voor 66 hunner een tragischen afloop had. Het was dus een ware hecatombe. Slechts 17 bleven voor zulk een uiteinde gespaard, 34 werden door de geallieerden neergeschoten, 2 wer den er bij het verlaten of bij het binnengaan van de hangars vernield; 13 luchtschepen zijn 'n prooi der vlammen geworden; 10 zijn er vernield bij de landing; 4 zijn afgedreven door een panne aan de motoren; een werd er in brand gestoken door het hemelvuur; 1 brak zijn touwen, sloeg op de vlucht en verdween spoorloos en een viei tenslotte in de Noordzee. DE HANDEL MET ARGENT1NIE. Uit Buenos-Aires wordt gemeld, dat de Argentijnsche regeering geweigerd heeft te voldoen aan het verzoek der geallieerden om maatregelen te nemen ten einde Duitsch land te verhinderen oorlogsmateriaal naar Argentinie uit te voeren, dat een dergelijke uitvoer in strijd is met de bepalingen van het verdrag van Versailles. De Argentijnsche regeering heeft als mo- tief voor haar weigering opgegeven, dat de bepalingen van het vredesverdrag van Ver sailles haar niet aangaan, daar zij geheel buiten dit verdrag staat. WRAAK? In een trein van de Great Western Rail way heeft men Zaterdag bij Willesden (Londen) cen griezelige ontdekking gedaan. Van het Paddingstonstation kwam daar een leege trein op het rangeerterrein aan. Een beambte vond een coupe op slot. Hij brak de deur open, daar hij een gekreun in den coupe hoorde en vond toen een goed geklced man, die een vreeselijke snede over den hals had. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht en bezweek daar kort na zijn aankomst. De politie ontdekte bij hem een reepje papier met het opschrift: „Van Ierland af zijn zijne gangen nagegaan." De man was blijkbaar Zaterdagochtend met den Ierschen posttrein aan het Padding- ton-station aangekomen. HULP AAN EUROPA. Naar de „Matin" bericht, heeft de presi dent van de Standard Oil en voorzitter van de internationale handelskamer Badford over den plicht van Amerika om hulp te ver- leenen aan Europa, belangrijke verklaringen afgelegd, welke gepubliceerd zijn door tal- rijke groote Amerikaansche bladen. Badford wees op de zakelijke betrekkin- gen gedurende de vele jaren tusschen Amt- rika en de Europeesche handelslieden, die zich steeds loyaal en betrouwbaar hebben getoond. Hij verklaarde, onlangs van een langdu- rig verblijf in Frankrijk te zijn teruggekeerd en kon met alle zekerheid een spoedige her- levuig van geheel Europa voorspellen. De plichten van Amerika tegenover Euro pa, waren volgens hem met den wapenstil- stand en de onderteekening van den vrede geenszins geeindigd. Amerika heeft jegens Europa moreele en materieele verplichtingen. Men mocht niet vergeten, dat de welstand der andere landen een volstrekte voorwaar- de was voor den eigen opbloei. Amerika kon niet willen, dat het alleen rijk bleef, terwijl de overige wereld met ar- moede te kampen had. Indien Amerika met Europa zakenbetrekkingen wilde aanknoo- pen, moest het Europa oogenblikkelijk hel- pen, en niet afwachten, tot het Europa gelukt was zich zelf weer naar boven te helpen. NEUZENSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1