Landbouwbericftten. 8EXEWSDE BERICHTEN. pen" gekozen is, met nog geen honderd stemmen verslagen Het moge waar zijn, dat vele kiezers van de arbeiderspartij dezen keer reehtstreeks op de Z.A.-partij gestemd hebben, aan den anderen kant moeten steeds meer mannen van Hoilandschen stam naar de partij van Hertzog zijn overgegaan. Zoo- doende moeten de minderheden van de vol- gelingen van Hertzog in tal van districten sterk toegenomen zijn. Werkt die beweging met dezelfde kracht door, dan loopt de Z.A. P. gevaar hoe langer hoe meer zijn Holland- sche bestanddeelen te verliezen en een zui- ver Engelsche partij te worden, wat zij nu al grootendeels is. Dat opent dus volstrekt geen uitzicht op het einde van den rassen- strijd, maar veeleer op verscherping. De Jo- hannesburgsche correspondent van de Times kan, zoo beschouwd, in anderen zin geliik kriipen, wanneer hij de verkiezing bestem- pelt als ,,de belangrijkste politieke gebeur- tenis sinds de Unie". TER NEUZEN, 16 Februari 1921. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand: 770.7 St. Mathieu. Laagste barometerstand: 744.0 Bodo. Yerwachting tot den avond van 17 Febru ari: Matige tot zwakke, later wellicht toe- ncmende Noordvvestelijke tot Zuidwestelijke wind, tijdelijk opklarend, later toenemende bewolking, weinig of geen regen, aanvan- kelijk kouder. ONS GEv'ANGEN'lSWEZEN. Blijkens de advertentie in dit nummer zal vanwege het Leger des Heils een lezing ge- h nden worden over „Reclasseering van ge- vangenen'', waarbij vertoond wordt de film „Ons gevangemswezen" of het strafstelsel v; het verleden, heden en toekomst. Deze film werd opgenomen met toestemming van de Nederlandsche Regeering en kan buiten- gewoon goed geslaagd genoemd worden. De film geeft een juiste blik in het ge- vangenisieven alsook van den arbeid, die geschiedt op Rijks-kolonie te Veenhuizen. Majoor Wijkhuizen. die deze lezing houdt, heeft geruimen tijd gewerkt tot reclassee- ring van gevangenen en bczocht daartoe ge- vangenissen en strafgestichten. NED. HEKV. KERK. Door Ds. H. J. Barnouw te Oude Nie- dorp c. a., is het beroep naar Aarden- burg (toez.) aangenomen. PASPOORTEN. Houders van Nederlandsche paspoor- ten worden er met nadruk aan herinnerd, dat zfi)' iliun paspoorten in behoorlijken toestand moeten bewaren. NieJ alleen kunnen allerlei moeilijkheden uit het ver- lies van hun paspoorten voortspruiten, doch zulke moeilijkheden kunnen ook voortspruiten uit het ^n slechten staat geraken van paspoorten. Zoo mogen de Belgische autoriteiten slechts paspoorten viseeren, die in be hoorlijken staat zijn gehouden. Ook mo gen de Belgische autoriteiten sedert 1 de- zer niet meer paspoorten viseeren, waar- in bladzijden zijn ingelascht ot zijn toe- gevoegd, ot waaraan bladzijden ontbre- ken. TRAM HOOFDPLAAT-BRESKENS. De voorgenomen aanleg van een tram- lijn van Hoofdplaat naar Breskens, za! voor dc betrokken streek van groot be- lang kunnen worden en dit wordt daar dan ook algemeen vsrkend, doch heeft men eenig bezwaar tegen den geprojec- teerden weg, die de tram zal volgen. De Zeeuwsch-Vlaarnsche Tramwegmaatschap- pij heeft de bedoeling de tram tusschen beide plaatsen te laten rijden langs den zeedijk althans dicht daarbij. Een 50tal landbouwers, meestal met een groot aortal gemeten land, wonende onder de gemeente Ijzendijke, doch van het eigenlijke dorp vrij ver verwijderd, heeft zich echter tot Gedep. Staten ge- wend, aan wie bij besluit der Prov. Sta ten van 13 Dec. 1919 toezicht op den aanleg van den tramweg is opgedragen in verband met het toen door de Prov. ver- strekte renteloos voorschot met verzoek het daarheen te .willen leiden, dat de tram van Hoofdplaat uit tot aan de Nieu- we Tol de bestaande tramrails volgt en dan over den Oranjedijk in de richting van Breskens gaat. De adressanten zullen daardoor zeer gebaat zijn, inzonderheid voor het vervoeren van bieten, zoo wet voor verscheping te Breskens ot Hoofd plaat, als voor het vervoer per tram naar Belgie, waarop het grootste deel van Jien is aangewezen. Verschillende polderbe- sturen en ook particulieren zijn gaarne be- reid bij te dragen in eventueel meerdere kosten, die uit omiegging der lijn zouden voortvloeien, welke vermeerdering h. i. niet zoo heel groot zal zijn, daar, zoo- als boven gezegd, voor een deel gebruik kan worden gemaakt van de bestaande lijn en in de door hen gewenscnte lijn minder bruggen zullen voorkomen dan in de door de maatschappij geprojecteer- de. Bij het tot standkomen van laatst- genoemde lijn zouden zij h. i. even goed als tot nu toe naar de haven te Hoofd plaat kunnen rijden, dan naar de laad- plaatsen der tram. ZAAMSLAG. Zondagnamiddag jl. deed de hoogbe- jaarde werkman J. v. d. W., een wande- ling in het weiland bij zijn woming ge- legen. Toen kerkgangers huiswaarts gin- gen,, zagen deze de man in het r»abij gelegen weiland hggen, waarna is ge- bleken, dat hij door een toeval was ge- troffen. Hij werd ininiddels in zijn wo- ning gebracht. Door den gemeente-veldwachter is heden in beslag genomen een bankbiljet van 25, daar vermoed wordt dat dit biljet vaisch is. Men zij dus op zijn hoede. ARBEIDSDUUR IN HET LAND- BOUWBEDRIJF. In een Zaterdag gehouden aigemeene vergadering van het vKon. Ned. Land- bouwcomite tis met 57 tegen 12 stemmen een motie aangenomen waarin: overwegende, dat er bij den Minister van Arbeid plannen bestaan tot het in- dienen van een wetsontwerp regelende de beperking van den arbeidsduur in het landbouwbedrijf; overwegende de moeilijkheden, welke de invoering van een beperkten arbeids duur voor de industrie in binnen- en bui- tenland oplevert, overwegende, dat door de huidige eco- nomisc'ne omstandigheden het zich ern- stig laat aanzien dat de Nederlandsche landbouw een zeer onzekere toekomst te- gemoet gaat en thans reeds in onderschei- dene streken van ons land de bedrijfs- uitkomsten van dien aard zijn, dat de rentabiliteit van vele landbouwbedrijven wordt bedreigd en gelet op het eigen- aardige karakter van dat bedrijf, overwegende, dat het voor de welvaart van ons laLnd, welke ten nauwste samen- hangt met die van den boerenstand, een gebiedende eisch is, dat de economisctie ontwikkeling van het landbouwbedrijf met nadeelig wordt beinvloed, tot den Minister van Arbeid het drin- gende verzoek wordt gericht vooralsnog met het indienen van een wetsontwerp regelende den arbeidsduur in het land bouwbedrijf, te wachten. De economische bestrijder was de heer Kruseman, die namens de Holl. Mij. van Landbouw de motie reactionnair noemde, en de meening uitsprak dat men er b'j den Minister op aan moest dringen om voor de indiening van een betrekkelijk wetsontwerp de landbouworgamsaties ruimschoots in de jjelegenheid te stellen zich een oordeel over de werking van de wet te vormen. RECHTZAKEN. DE STiEFMOEDER UIT VOLENDAM. De 30jarige Elisabeth Hering—Lasalle uit Volendam, die Donderdag door de Haar- lemsche Rechtbank veroordeeld werd tot 12 jaar gevangenisstraf wegens doodslag op haar vijfjarig dochtertje Dorothea, heeft van Jen nacht van Donderdag op Vrijdag in de gevangenis te Haarlem zeltinoorci gepleegd d< or ophanging. GEARRESTEERD. Te Wemeldinge is Vrijdagavond door de Rijks- en gjemeente-politie de geheele bemanning, zijnde schipper en drie ma- trozen van het Duitsche Rijnschip „Ver- eimgung 42" gearresteerd, als verdacht van verduistering van een groote partij tarwe, welke de vorige week te Ierseke reeds door de politie was in beslag ge nomen. ONTPLOFFING IN EEN LABORA- TORIUM. Een slachtoffer. Maandag had op het Therapeutiscii La- boratorium van Prof. Dr. W. Storm van Leeuwen, aan de Boerhavestraat bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden, een droe- vig ongeluk plaats. De bediende J. Kwik had de kraan van een gasdroogtoestel open- gedraaid en werd toen even afgeleid, waar na hij een kwartier later het toestel zou ont- steken, met het gevolg, dat er een ontplof- fing plaats vond, waardoor de man zoo- danig werd verwond, dat hij spoedig daar- na overfeed DELFT IN DONKER. Te Delft werd, tengevolge van het plotse- hng uitvallen van een turbine, Zaterdag- ayond omstreeks 6 uur, het electrisch licht door de geheele stad gedurende een half uur gedoofd. HONDSDOLHEID. Een landbouwer, Kerkhoff, diens melk- meid en een andere landbouwer, een post- bode, alien uit den omtrek van her Wisch bij I er Appel, zoo ook de rijksveearts te Ter Appel, jhr. Aiberda van Ekenstein, hebben zich deze week naar Utrecht bege- ven ter behandeling wegens meerdere of mindere aanraking met twee dolle honden en een dolle koe, de laatste van Kerkhoff. De koe werd op last van den veearts afge- maakt, zoo ook de honden. In November moet zich een vreemde hond in de omge- ving vertoond hebben die daarna verdwe- nen is. Men vreest dat zich nog meer gevallen zullen voordoen. EEN FABRIEKSGEBOUW INGESTORT. Te Tilburg is het uit drie verdiepingen bestaande bijna voltooide nieuwe fabrieks- gebouw van de firma Kerstens tot op den bnderste zolder ingestort. Het ongeval had plaats, terwijl de eerste steenlegging in den gevel plaats had. Persoonlijke on- gelukken hadden met plaats. De schade wordtop 150.000.geschat. BELAST1NG ONTDUIKING! Bij de behandeling der zaak tegen den vischhandelaar S., te Lemmer, tegen wien, wegens ontduiking der Rijksbelastingen, 3 maanden gevangenisstraf geeiseht werd, bleek o.m. dat beklaagde en prive een reke- ning-courant bij den kassier had en ook zijn zaak daar in rekening stond. Zijn prive reke- ning-courant gold alleen effecten. In 1913 bezat hij daarvan ongeveer 90.000, in 1919 was dit aangegroeid tot 150000. Steeds was slechts f 10.000 bij den fiscus aangegeven. Beklaagde knipte zelf de coupons, kwam deze verzilveren, kreeg elke maand een af- rekening van d'en kassier, toch verklaarde hij voor de rechtbank niet geweten te heb ben, dat hij zulk een bedrag aan effecten bezat. Het O. M. oordeelde, dat, zoo ooit reden was het maximum der straf 6 maanden gevangenisstraf te eischen, deze hier aan- wezig is. Alleen de leeftijd van beklaagde stemde het O. M. tot clementie, waarom het 3 maanden eischte. DE SMOKKELHANDEL. in paarden bloeit tegenwoordig. Aileen bij Enschede zijn volgens de Duitsche douane de laatste maanden wel duizend paarden uit Nederland naar Duitschland gevoerd. Te Gronau zijn thans 15 personen gearre steerd wegens het binnensmokkelen van 150 paarden. Omgekeerd worden rundvee en varkens van Duitschland naar Nederland gesmok- keld. De woekerrechtbank te Kleef heeft dezer dagen den boerenknecht H. van S. te Mehr wegens den uitvoer van voor een waarde van 171,000 mark aan vee tot een maand gevangenis en 70,000 mark boete veroordeeld. EEN DIEFSTAL DIE NIET IN HET VERGEETBOEK KWAM. Bij een huiszoeking ten huize van een ar- beider te Abbenes, die verdacht werd van diefstal vond de politie een granaten hals- ketting met gouden slot. Een onderzoek bracht aan het licht, dat ongeveer 8 jaren geleden was ingebroken bij T. Los in Haarlemmermecr, van wiens huishoudster toen de ketting werd gestolen. De man uit Abbenes werd tot bekentenis ge bracht. VAN EEN SMULPART1J. Te V'inkeveen zou een gezin, dat in feest- stemming verkeerde, oliebollen eten. Moeder de vrouw had een reuzenvoorraad gereed gemaakt. Het plechtig oogenblik naderde, waarop de bollen uit d£ keuken zouden wor den aangedragen. Moeder toog derhalve naar de keuken. In de kamer hoorde men een kreet van verbazing en holde naar de keuken. Daar stond moederzonder oliebollen. Zij had de heeriijkheid op een schotel nabij een raampje gezet en van bui- ten af had men den voorraad gekaapt. Ai gemeene verslagenheid bij de familie, eene verslagenheid, die den daarop volgenden morgen in woede verkeerde, toen men een deel der oliebollen op de pu fen van het hek voor de woning gespietst vu.id. De school- jeugd was er goed mee. VERVUILING. S., een bewoner van de Hoefkade in Den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan van vervuihng ,te zijnen huize, waarvan zijn vrouw <£e schuldige zou zijn. De man toonde aan de politie zijn. 7 kin- deren, van 10 maanden tot 12 jaar, die alien in verregaanden staat van vervuiling verkeerden. Volgens S. was dit alles te wijten aan zijn vrouw, aan wie hij zijn geheele weekloon afdroeg, dat volgens zijn zeggen voldoende was om het gezin te onderhouden. Den gemeentelijken ont- srnettingsdienst is verzocht een onderzoek in te stellen ot een aigemeene ontsrnet- tiing in dat gezin noodzakelijk is. Ook de zeden- en justitijeele politie zijn van het geval in kenms gesteld. WILLEM BROEKHUYS. De justitie te Berlijn houdt zich op het oogenblik bezig met den Rotterdamschen practicien Willem Broekhuys De Duitsche bladen geven de volgende bijzonderheden over Broekhuys: Wegens verduistering van 1 millioen gulden wordt de Nederandsche rechtsadviseur door de Duitsche politie ge- zocht. De 37-jarige, in Deventer geboren Willem Broekhuys bevond zich het laatst in Apeldoorn in Nederland; de Rotterdamsche justitie heeft een bevel tot gevangenneming tegen hem uitgevaardigd en heeft zijn uit- levering verzocht. Naar gemeld wordt, heeft Broekhuys zich de laatste dagen in het Rijn- land opgehouden en is vandaar waarschijn- lijk naar Berlijn vertrokken. TWEE EN EEN HALF MILLIOEN AAN JUWEELEN VERGETEN. De beroemde filmspeelster Fanny Ward begaf zich Zondag van haar woning aan de Avenue des Champs-Elysees in Panjs, naa> de Gare du Nord om door te reizen naar Engeland. Haar taxi was gevuld met doozen en valiezen. Nadat zij met haar echtgenoot bezig was geweest om de omvangrijke hand- oagage een goede^plaats in de coupe te geven, ontdekte de lilmster piotseling, dat een tasch, waarin haar juweelen geborgen waren, ter waarde van twee en een halt millioen verdwenen was. Hevig verschrikr rende het echtpaar het station uit, doch de taxi was buiten niet meer tc bemerken. (jtiuiiaueliijk werd de politic van de vermis- sing op de hoogte gebracht, de reis werd niet begonnen en Fanny Ward keerde naar haar woning terug. Een inspecteur had in iniddels reeds met zijn nasporingen een aan- vang gemaakt, en had Maandagochtend het geluk een taxi te zien die het zelfde serie- nummer droeg, als de auto waarin de film- diva gezeten had. De chauffeur deelue aan den inspecteur mede, dat een van zijn col- lega's de tasch gevonden had en haar ter beschikking hield van de eigenares. Spoedig daarna waren de juweelen weder in het be zit van de vergeeta^htige filmspeelster. EEN BRUT ALE MOORD. Donderdagavond heeft in een logement aan de Rotterdarnschestraat te Antwerpen een brutale moord plaats gehad. Een 23-jarige dokwerker heeft daar een 37-jarige vrouw met wie hij reeds meer dan een jaar betrekkingen had, doodgeschoten. Het „Hbld. van Antwerpen" deelt de vol gende bijzonderheden mede: Het koppel had een achterkamer van het eerste verdiep betrokken en het was daar ook dat de politie de vrouw, geheel gekleed, achter de deur ten gronde vond, badend in een plas bloed. Het slachtoffer was door drie kogels ge- troffen, een langsheen den buitenhoek van het rechteroog, een tweede boven de linker- borst en een derde langs de rechterwang. Tevens werd een groote blauwe plek besia- tigd op de knie, veroorzaakt door 'n gewel- digen stomp. De moordenaar, die in het bezit werd ge vonden van een splinternieuwe revolver, moet vijf kogels hebben afgevuurd van dichtbij. Een der kogels was op den muur terecht gekonien en werd in het bed weer- gevonden. De kerei wist te vertellen, dat hij dit gedaan had, omdat hij haar van ontrouw verdacht! Op de kamer werd nog een wijnflesch ge vonden die ze samen geledigd hadden. De kerel moet volgens het algemeen oor deel met voorbedachte rade hebben gehan- deld, Toen hij na de misdaad het huis ver- liet, vertelde hij, dat de vrouw seffens wel naar beneden zou komen. Zonderling is het dat de bewoners hoe- genaamd geen geluid van een schot hebben gehoord. Dadelijk is de kerel dan naar het huis der Oude Beurs gegaan, vfaar hij en de vermoor- de woonachtig zijn en vertelde daar aan een ieder, dat ze de vrouw niet meer moesten verwachten, want dat ze niet meer naar huis zou keeren. OPGESLOTEN IN EEN KLU1S. Gered door de kerinis van het Morse-schrift. De bekendheid met het Morse-schrift heeft den gemeente-ontvanger van Philadelphia het leven gered. Per ongeluk was de deur van een kluis dichtgevallen toen de ontvan- ger zich daarin bevond. Niemand had den man de kluis zien binnengaan en na eenigen tijd werden de deuren door een beambte ge- sloten en ging automatiseh het licht uit. De ontvanger schreeuwde luid, dat men de deur moest openen doch hij werd niet gehoord. De gevangene begon het benauwd te krijgen en trachtte door met een ijzeren voorwerp tegen de wancien te slaan de aandacht te trekken Tevergeefs, het personeel veriiet het gebouw en niemand bemerkte, dat in de kluis een man was opgesloten. Van tijd tot tijd herhaalde de ontvanger zijn geklop tegen de ijzeren wanden van zijn gevangenis, doch hij werd vermoeid en kon het niet langer volfiouden. Zoo verliepen er uren. De nachtwaker was reeds lang in dienst getreden en had al eenige malen zijn ronde door het gebouw gedaan. Toen hij weer in de buurt van de kluis was gekomen hoorde hij een onduidelijk geklop daaruit komen. Hij legde zijn oor tegen den kluiswand te luisteren en hoorde, dat iemand in de kluis bezig was met een metalen voorwerp tegen de deur te slaan, ook vernam de waker een flauw hulpgeschreeuw. De man schreeuwde terug, doch het kloppen hield aan. Piotse ling onderscheidde hij een regelmaat in de slagen tegen den kluiswand De ontvanger, die vroeger telegrafist was geweest en wist, dat de man die 's nachts het gebouw be- waakte, eveneens kon telegrafeeren, klopte tegen de deur der kluis de Morseteekens: S.O.S., 't bekende noodsein. Eenige malen werd dit sein tegen de kluisdeur geklopt, totdat de waker eindelijk den oproep be- greep. Hij klopte terug, dat hij het sein be- grepen had en vroeg hoe hij hulp kon ver- leenen. De ontvanger seinde daarop, dat de waker den boekhouder, (den eenigen man, die evenals hij, de lettercombinatie van't slot der kluisdeur kende) moest laten roepen, „Begrepen", seinde de waker terug. Na zes uren gevangen te hebben gezeten werd de ontvanger verlost. De lucht in zijn gevangenis was het laatst zoo benauwd ge- worden, dat hij eenige kasten, die in de kluis waren, had opengemaakt, om de lucht te ververschen. EEN GENTLEMAN-INBREKER IN NICE GEARRESTEERD. Te Nice is gearresteerd een 27-jarige Ne- derlander Jan de Jong, die in een hotel in ae Avenue de la Victoire als een elegant gentleman woonde en in den grand Cercle du casino municepal, een voorname club, verkeerde, terwijl hij op de wijze van Arsene Lupin het „edele" inbrekersvak beoefende. In de club maakte de J. kennis met den in- tendant van een rijke familie die in een prachtig paleis te Nice woont. De J. hood den intendant aan tegen een goede beloo- ning zijn patroon van zijn juweelen te hel- pen beroven, die een waarde van ruim 1 millioen veriegenwoordigden. De intendant veinsde op het avontuuriijke plan in te gaan, maar waarschuwde intusschen de politie, die De J. scherp in 't oog hield. De J. verzocht daarop den intendant hem eenige inlichtin- gen te willen verschafien over de inrichting van het paleis, waarna hij de inbraak in 10 minuten zou klaarspelen. Wanneer hij ont- dekt zou worden door de huisgenooten, wist hij ook raad. „Ik sla ze tegen den grond, verklaarde hij, en bind ze vast. Dat is het werk van een oogenblik". De politie aarzelde niet den Hoilandschen avonturieer te arresteeren en met hem werd zijn 32-jarige minnares met een Hoiland schen naam en nog een individu, die ver telde koopman in Den Haag te zijn, in ver- zekerde bewaring gesteld. Een doorzoeking van de kamer van De Jong bracht een aantal gestolen vpor- werpen, juweelen o. a., voor den dag, be- neveiis in een elegant taschje van Marok- kaansch leer een complect stel inbrekers- werktuigen. Ook kwam een bijzonder soort revolver voor den dag, in den vonn Veil een browning. De projectielen met dit revolver afgeschoten bevatten evenwel geen kogels maar een speciaal poeder dat bij het af- schieten een bedwelmend gas verspreidde. Een proef met dit revolver genomen be- wees, dat het zich ontwikkelende stikgas niet alleen het slachtoffer bedwelmt, maar dat tevens de inbreker door de ontstane rookwolken gelegenheid krijgt ongezien te ontsnappen. Het revolver werkt geluidloos en was van Duitsch maaksel. De politie te Nice meent in de Jong den dader te zien van verschillende geheimzin- nige inbraken van den laatsten tijd in wo- ningen van aanzienlijke lieden te Nice, o.a. van den juweelen diefstal bij den gezant Al fred Ayulo. Als medeplichtigen zijn nog gearresteerd een Japansche huisknecht Ku- bota en een Turk Abdul Hassan, die waar- schijnlijk ook behooren tot de inbrekers- bende, waarvan de Jong het hooid was. HOOGSPANNINGSGELEIDINGEN. Het Amerikaansche Hot van Appel heeft beslist, dat, zoolang jongens nog jongens zijn, zij zullen kliinmen en klauteren. Daar- om moeten maatschappijen die hoogspan- ningsgeleidingen gebruiken en voor zorgen, dat deze geleidingen zoo zijn aangebracht, dat er geen gevaar door kan ontstaan, zeifs indien dat gevaar een gevolg is van onvoor- zichtigheid en roekeloosheid. Deze beslissing werd gegeven in de zaak van een jongen, die een arm was kwijt ge- raakt doar ermee in aanraking te komen met een electrischen geleidingsdraad. Dat was gebeurd toen de knaap in een paal was nmen om een duif te pakken, die op aen draad zat. De jongen zal 10.000 schadevergoeding ontvangen van de maat schappij. Zijn arm was zoo deerlijk gebrand, dat hij moest worden afgezet. EEN PARIJSCHE BANDIET. Een Parijsche bandiet, Bacque geheeten, had bij een vechtpartij, twee inspecteurs van politie doodgeschoten en de vlucht genomen. Dezer dagen heeft de Parijsche politie het spoor van den bandiet ontdekt; zij wist dat hij zich ophield bij een weduwe met vier kin- deren te Gennevilliers. Woensdagmiddag heeft een politiemacht daar Bacque overval- len, toen hij, in de kamer waar de weduwe met haar kinderen zich ophield, op een bed lag, spelend met het jongste kindje van twee jaar. Zoodra hij de politie, met de revolver in de hand, zag binnenkomen, greep Bac que en revolver onder zijn hoofdkussen van daan en vuurde. Een der politiemannen, in den buik getroffen, zakte ineen. Een andei politie-ambtenaar heeft daarop den bandiet een kogel in het hoofd gejaagd, tengevolge waarvan de dood onmiddellijk intrad. De gekwetste politie-agent is in ernstigen toe- stand naar een ziekenhuis overgebracht. TWAALF JAAR TE BED. Twaaif jaar geleden stapte een knap en gezond man van veertig jaar een hotel in het Londensche Westend binnen en bestelde er een zit-slaapkamer op de eerste verdie- ping. Er kwam een brief en de gast begaf zich naar bed. Daar vertoeft hij nu al twaaif jaar, behalve dan dat hij elken morgen een bad neemt, terwijl zijn bed opmeuw opge- riiaakl wordt, en hij twee keer beneden naar het buffet toe is geweest. Eenige reden voor zijn bedlegerigheid geeft hij niet op. Een journalist, die een half uur met hem is vvezen spreken, is daar evemnin achter kun nen komen Hij zeide alleen tot hem: ,,Als Londen werkelijk beschaafd is, kan iedereen doen wat hem belieft, zonder opmerkingen uit te lokken". Een dokter, die hem af en toe bezoekt, zegt, dat zijn beenderen zoo bros zijn geworden, dat hij niet zonder ge vaar beweging zou kunnen nemen. Voor het overige is de man gezond en hij gebruikt twee maaltijden daags. RUBBER-PL A VEISEL. Het rubber-plaveisel, waarmee men hier en daar te Londen in de buurt van ho tels en ziekenhuizen proeven had geno men, is een groot succes gebleken. Het dooft het geluid en is uitstekend bestand tegen zvvaar wagenvervoer. Vandaar, dat de raad van de borough Southward nu begonnen is, het toe te passen. Men ver- wacht, dat het aanleggen van dit plavei- sel steeds algemeener zal worden. DE MOTORFIETS ALS TAXI. Te Leeds hebben de autoriteiten besloten vergunning te geven aan motorfietsen met zijspan om zichzelf als taxi's te beschou- wen. De prijs is minder dan door de vier- wielige dito s: een shilling voor de eerste mij I (1600 M.) en drie stuivers voor iedere volgende kwartmij! of zes shilling per uur. EEN GEZELLIG LAND. In Engelsch-Indie zijn volgens de officieele statistiek verleden jaar 20.273 menschen aan de gevolgen van slangenbeten bezwe- ken. In 1918 was het aantal 22.600; met uit- zondering van 1917, wijst de statistiek een geleiUelijk dalende lijn aan. Verleden jaar werden 58.416 slangen gedood, tegen 59.495 in 1918. De slachtoffers van slangen niet meegerekend, werden 2637 menschen door wilde dieren gedood (of 473 meer dan in 1918), namelijk 1162 door tijgers, 469 door luipaarden, 294 door wolven, 201 door everzwijnen, 185 door krokooillen, 118 door beren, 69 door olifanten en 33 door hyena"'s. In 1919 werden 19.094 wilde dieren, andere dan slangen, afgemaakt: 1518 tijgers, 5432 luipaarden, 2435 beren en 1941 wolven. EEN TERECHTSTELL1NGS-DILEMMA. Het Canadeesche kabinet houdt zich volgens een „Times"-bericht uit Toronto bezig met een lastig geval. Bij rechterlijk vonnis is n.l. bepaald, dat een man, Hector Dumont geheeten, den 13den Januari te North-Bay zou worden opgehangen. Later werd een uitstel van een kalendermaand van de executie toegestaan, zoodat de man moest worden gehangen op den 13den Fe bruari, welke dag echter een Zondag is, waarop het niet kan geschieden. Het kabinet heeft zich reeds twee malen met deze kwestie bezig gehouden, doeh is van oordeel, dat indien overeenkomstig de wet moet worden gehandeld, de datum der terechtstelling opnieuw zal moeten wor den gewijzigd. VREEMDE ZIEKTE ONDER DE KATTEN. In het Noorden van Essex (Engeland) heerscht een vreemde ziekte onder de katten waaraan honderden van deze dieren reeds zijn bezweken. Slechts in enkele gevallen, waarin een vee-arts dieren in het begin-sta- dium der ziekte behandelt, genezen zij. De epidemie heerscht in het dichtbevolkte deel van Saffron Walden en strekt zich zeer uit over een aantal dorpen in een omtrek van 16 K.M. Bij een aanval toonen de katten zich erg ziek en lusteloos, slapen urenlang en geven dijn den geest. Onderzoekingen zijn gedaan of de katten-slaapziekte iets heeft uit te staan met de gevreesde slaapziekte der menschen. Het gezondheidsdepartement meent, dat er geen verband bestaat Een dergelijke epidemie onder de katten in Sus sex werd onlangs hieraan toegeschreven, dat de katten vergif hadden binnengekregen dat voor de ratten was bestemd. DIEFSTAL VAN GAS. Te Puruieietd trok het de aundacht dat een gasretbruiker aldaar weinig gas ver- bruikte, ofachoon de vet-warming met een gaskacbel genchiede. Bij een onderzoek bleek nu dezer dagen, dat door middel van een gummislang de meter was uitge- schakeld, terwijl aan de gasbuis onder den grocd een slang was aangesluten op een gaskacbel. De politie heeft tegen de bewoners (man en vrouw) van het perceel proces-verbaal opgemaakt. WONDERLIJKE TOESTANDEN. Dr. Gunning verteld iu „Pmei": Onlangs sjond ik een postpakketje aan iemand metllb.a. een trommeltje koekjes, minstens 500 stuks bevattend. Bjj aan- komst waren er, meen ik, nog 14 in. Ik klaagae maar niet, en hoop dat het den ongeneoden gasten goed bekomen is. Zooeven krjjg ik van een am-sgenoot een brief, waaraan ik woordelijk het volgende ontleen": //Ik heb iudertjjd een abonne ge- worven. Een oude weduwe wilde graag z/Pniei" lezen. Ik nam voor haar een abonnement. maar vernam kort daarop van den uitgever dat bet abonnement geweigerd was. Ik naar de vrouw, die er niets van wist. Scbrjjft weer en krjjgt kort daarop weer bericht dat het abonnement geweigerd was. Ik op onderzoek uit. En wat blijkt nu? De brievenbesteller ziet voor bet eerst „Pniei" en denkt dat gaat niet goed" 1 Ik zal me daar elke week dat blaadje heel naar de weduwe N.N. gaan bezorgen?'" En doodkalm schrjjft hjj op het convert geweigerd. Tot tweemaal toe. In X, waar de besteller thuis hoort, ben ik gaan klagen en toen heeft de weduwe „Pniel" mogen ontvangen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2