ttdlTEN LAND. Handelsberichteft. itmmiOE 8ER8t?HTEN.~ REIZIGERS VOOR TSJECHO- SLOWAKFJE. De 1 sjecho-SIowakijsche regeering heett aan haar consuls in Duiischmd ver^oden visa te verleenen aan Nederlanders, voor- zoover die niet in Duitschland hun vaste woonplaats hebben. Aan de Nederlanders, die zich naar Tsjecho-Slowakije wenschen te begeven, wordt in verband hiermede dringend aangeraden, zich voor hun ver- trek in Nederland van het Tsjecho-Slo- waaksch visum te voorzien. (Corr. Bur,) BELGIE. Naar aanleiding van een verklaring door Minister Jaspar te Madrid tijdens de reis van den Belgischen Koning aan Spaansche journalisten afgelegd, schrijft de socialis- tische Volksgazet: Minister Jaspar heeft aan de Spaansche dagbladschrijvers uit naam van de Belgi- sche regeering verklaard, dat he! Belgisclie volk geen veroveringen zoekt. Dat is heel waar. Het Belglsche volk heeft daar inder- daad nooit aan gedacht. Het wil noch Ne- der andsch Limburg, noch Zeeuwsch-Vlaan- deren van een naburigen staat annexeeren. Het heeft er zelfs nooit aan gedacht, dat Eupen en Malmedy verlost en aan ons terug- gegeven moesten worden. Wie denkt er dan wel aan annexeerenV Het annexionistiscfie comite, de politique nationale. Vier man en een paardekop, Neuray incluis, denken daaraan en stoken nog altijd. De gewezen .Minister Hymans denkt er niet meer aan, meenen wij. Maar 'tis heel goed, dat Jaspar dat in Spanje is gaan zeggen. 't Is te hopen, dat men het in ons land nu ook wete en her zicii beshst voor gezegd houde. Vervolging van communisten. ZaterdagoJuend heeft de politic een huiszoeking gedaan bij Jacquemotte en Van Overstraten, de leiders van de Brusselsche communistische groep derso- cialistische partij. Op een aantal brieven werd beslag gelegd. Deze huiszoeking zou in verband staan met de in Frankrijk gevoerde actie te- gen de voorstanders der Derde In ternationale. Geen beslaglegging op Duitsche eigen- dommen. De Belgische gezant heeft op 5 Februari aan den Duitschen rijks-Minister van Bui- tenlandsche Zaken Von Simons een nota overhandigd, welke verklaart, dat de Bel gische regeering niet van plan is gebruik te maken van het haar bij het vredesverdrag toegekende recht ont beslag te leggen op het eigendom van Duitsche staatsburgers voor het geval Duitschland met opzet in gebreke blijft bij het nakomen van zijn verplichtin- gen. Dit besiuit geldt zoowel voor Belgie ah- voor de Belgische kolonien en het door Belgie bestuurde gebied en is in het bijzon- der van toepassing op tegoed bij Belgische banken, op schepen en vaartuigen, die zich in Belgische wateren bevinden, evenzoo op goederen aan boord van Belgische schepen op vaartuigen en op goederen, die naar Bel gie verzonden worden. GEHEIME BELGISCHE AGENTEN. Een Belgiscit deserteur, die zich te Vaals als groothandelaar in koffie gevestigd had en de voor den smokkelhandel aan de grens gevestigde winkelraampjes van waren voor- zag, werd naar de N. R. Crt. meldt, Don- derdaginorgen op straat door twee landge- nooten van hem aangesproken. Druk pra- tende over zaken, naderde het drietal de grens, overschreed naar, en toen werd de deserteur door zijn beiae landgenooten, die zich als geheime poiitieagenten ontpopten, gegrepen. Bij zijn hevig verzet loste een der agenten een schot uit zijn revolver, waarmee hij zichzeiven een verwonding aan den arm toebracht; tengevolge van bloedverlies is h des avonds overleden. De arrestant werd weggevoerd. DUITSCHLAND. De Deutsche Zeitung, die te beschouvven is als de spreekbuis van conservatieven en Alduitschers, heeft een riehtsnoer voor de houding van de Duitsche regeering te Lon- den aangegeven, waarvoor hare partij ech- ier misschien de verantwoording niet op zich zou nemen, als zij van de regeering deel uitmaakte. Haar politiek is, schrijft de N. R. Crt., om datgene wat Duitschland aan- biedt, zoo laag te stellen, dat de Entente 1 >tt niet aan zal nemen en de zaken dan maar tot het uiterste te laten komen, in de verwachting dat de nieuvve Amerikaansche regeering die begin Maart optreedt, tus- schenbeide zal komen, om Europa uit het moeras te halen. Dat lijkt een bedenkelijk kansspel, maar de conservatieven hebben goede reden om van de Pruisische verkie- zing een versterking van hun macht te ver- wachten en het denkbeeld, om op Amerika's tusschenkonist en bemiddeling aan te sturen, komt voort uit het juiste instinct dat het land, dat voor de overwinning van de geal- lieerden de beslissing heeft gegeven, op den duur niet buiten de regeling van den vrede kan blijven, wanneer daar weer een regee ring aan het bewind is, die uit naam van de meerderheid van de kiezers kan spreken. Maar behoeft Europa daar nu eerst weer voor in het moeras te zakken en de zenuw- crisis te beleven, die het gevolg zou zijn van nieuw wapengekletter? De Duitsche regeering heeft een voorziohtig antwoord op de uitnoodiging voor Londen gezonden, waarbij zij nadruk legde op het v cord „oncerhandelingen", en de geallieer- den hebben liever dan den vorm waarin dat antwoord gekleed was, onder het vergroot- glas te nemen, daar in de eerste plaats een aanneming van de uitnoodiging in willen zien. Als men de geschiedenis van de rege ling van den vrede nagaat, ziet men dat dergeiijke punten van hooge spanning als nu telkens bereikt zijn. Op 25 November 1918 verklaarde Ebert in de vergadering der Duitsche bondsstaten: „a!s de wapenstil- standsvoorwaarden niet weldra buiten wer- king treden, is het allerergste te vreezen, een voorloopige vrede moet redding brengen". Maar den 17den December werd de wapen- stilstand vernieuwd en hadden de geallieer- den de bruggehoofden omtrent Keulen, Ko- blentz en Maintz bezet. Vervolgens hebben wij in Juni 1919 de crisis beleefd over het al of niet teekenen van het tractaat van Ver sailles door de Duitschers. Den 28sten ju ni werd het tractaat geteekend, nadat d£ Duitsche onderteekeningsdelegatie nog juist bijtijds benoemd was. Eindelijk kregen wij in December 1919 de spanning over het al of niet ratificeeren door de Duitschers en het al of niet verzenden van een ultimatum van de geallieerden om Duitschland tot tee kenen van het aanvullingsprotokol te som- meeten. Ais men de Deutsche Zeitung op die verschiilende crisis-tijdstippen naslaat, zal niemand steeds weer het welbekende for- sche geluid uit hare koionnen tegemoet klinken. Wij moeten ook ditmaal aangaande de uitkomsten van de conference te Londen niet pessimistisch zijn, omdat het opnieuw ontketenen van een wereldoorlog toch iets anders is dan het beteekenen van een dwang- bevel. DE HOOGE BEZETTINGSKOSTEN. Duitschland heeft hoogje kosten te be- taien voor het onderhoud der Entente- commissies. Circa 2500 leden dezer Iaat- ste leven op het oogjenblik in Duitscn- land op rijkskosten, waarvan alleen te Berlijn 375 officieren, 110 ambtenaren en 133 manschappen. Bij het onderzoek van het tarief, dat gfeneraal Nollet voor het onderhoud der Entente-commissies heeft vastgiesteld, blijkt, dat een kapitein der Entente-troe- pen in het bezette gjebied, behalve vrij won en, meer salaris krijg(t dan de Duit sche rijkskanselier en dat een gewoon sol- daat, behalve vrij wonen, het dubbele geniet van een Duitsch regeeringsraad. DE GEWEZEN DUITSCHE SCHEPEN. Thans is publiek bekend gemaakt, dat van de 301 gewezen vijandelijke schepen, welke volgens de bepalingen van het vredes verdrag aan Engeland zijn toegewezen, 151 tot dusver zijn verkocht, waar van 168.497 bruto-ton aan passagiersschepen en 755^531 ton d. w. aan vrachtbooten. De niet verkochte schepen vertegenwoor- digen respectievelijk 332.654 en 715.132 ton. DE UITDAG1NG TOT EEN DUEL GEWEIGERD. Een bewijs, dat in Frankrijk ook langza- merhand normale toestanden terugkeeren en de gebruiken van een oorlogvoerende natie en een zwaarddragende bevolking op den achtergrond taken is in het volgende voorval te vinden, dat in de Fransche poli- tieke wereld groot opzien verwekt heeft. Voor den oorlog waren de heeren Paul de Cassignac en Leon Daudet vrienden en duet- listen van het zuiverste water. Thans zijn zij politieke tegenstanders. Leon Daudet is een zeer actief afgevaardigde voor de Fran sche Kamer en neemt een levendig aanaeel in de debatten. Ook Paul de Cassignac is afgevaardigde voor het Fransche parlcment en hij werd in de „Action Franyaise", het blad van Daudet aangevallen, omdat hij tij dens een rede van Daudet gei'nterruppeerd had. De Cassignac voelde zich door het ge- schtijf van Daudet beleedigd en deze belee- diging moest volgens aloude gebruiken met bloed worden uitgewischt, zoodat de Cas signac Daudet tot 'n duel op de revolver uitdaagde. De beleedigde dreigde bovendien Daudet een slag in het gelaat te zullen Seven, indien deze de uitdaging niet zou aanncmen. Aan den redacteur van de Ac tion Framjaise werd 48 uur tijd gegeven om te antwoorden. Daudet heeft geantwoord, dat hij de uit daging niet aanneemt. In zijn blad verklaar de hij, dat hij geen uitdaging zal acceptee- ren tot een duel op dienstrevolvers op vijf- tien pas vuren. Hij wenscht niet te duellee- ren, zooals Alexander Dumas in „De drie musketiers het zijn helden om het kwartier laat doen. Daudet verklaarde, dat hij elf duels achter den rug heeft en hij had na den oorlog aangekondigd, aan geen duel meer te zullen deelnemen. Hij zal evenmin zwich- ten voor de bedreiging van een slag in het gelaat. De 48 uren zijn reeds voorbij en er bestaat een algemeene belangstelling wat er geschieden zal, indien de beide mannen elkaar in de wandelgangen van de Kamer of ergens anders zullen ontmoeten. ENGELAND. Bunkroof te Dublin. Drie gewapende mannen zijn Woensdag- namiddag een der gebouwen van de Natio nale Bank te Dublin binnengedrongen Zij hielden het personeel met revolvers in be- uwang en maakten zich met 1000 pond ster ling uit de voeten. I'e Dublin is het sluitingsuur van 10 op 7 uur 's avonds teruggebracht. EEN DORP GEPLUNDERD. Het dorp Rayoch, aan de Elbe, is door een uit 15 man bestaande rooversbende over- vallen en leeggeplunderd. De roovers namen bezit van gelden en levensmiddelen. Nadat hulp was aangekomen, sloegen zij op de vlucht. Eenigen van hen konden worden {earresteerd. EEN GEVECHT TUSSCHEN 1TALIAAN- SCHE GRONDBEZITTERS EN BOEREN. Drie dooden, talrijke gewonden. Naar de „Messaggero" meldt, ontstond er, nadat bij afloop van een bal de nationa- listische grondbezitters. Bussetto was ver- moord. een gevecht tusschen nacionalistische grondbezitters en socialistische boeren. Drie personen werden gedoocf en talrijke gewond. EEN SCHIP MET RUSSISCHE GOE DEREN TE NAPELS AANGEKOMEN. Uit Milaan wordt aan de Times ge- meld: De Secolo verneemt uit Napels, dat het stoomschip Ancona aldaar is aan gekomen uit de Russische haven Novo- rossisk. Het schip vertrok in Septem ber van het vorig jaar uit Italie met een lading van 1200 ton kleedingstukken'en keerde terug met ongeveer 1000 ton wol, potasch, huiden, enz. Een deel van de ze lading is voor Engelsche firma's be- stemd. De kapitein van het schip sprak de bewering van Tsjitsjerin tegen, ais zou het stoomschip in de Zwarte Zee door een Engfelsch oorlogsschip zijn aangehou- den. De kapitein en de bemanning hin- g^en een somber tafereel op van den toe- stand te N-ovorossisk, waar de burgers niets te eten hebben dan koolsoep, of- schoon de roode gfcrde goed werd ge- voed. JAPAN. Geen beperking van bewapenmg. He Huis van afg,evaardigden heett een motie voorstellende tot vermindering van de bewapening over te gaan, met 258 tegen 83 stemmen verworpen. TER NEUZEINT, 14 Febr. 1921. BOUWEN NOODWONINGLN. Bij Koninklijk besiuit van 28 Jaunari j.l. is aan de gemeente Ter Neuzen voor het bou- wen van 4 noodwoningen eene bijdrage uit 's Rijkskas toegekend van ten hoogste f 12.301,20. VALSCHE f 25-BRIEFJES. De ingezetenen van Ter Neuzen en om- streken worden ernstig aangeraden goed toe te zien op de bankbriefjes van 25 die zij ontvangen, aangezien naar wij vernemen te dezer stede reeds enkele valsche exempla- ren zijn ontdekt en in beslag genomen. Men wachte zich dus voor schade. IN DIKKE DUISTERNIS. Omstreeks 7,15 werden de kombewoners voor zoover ze electrisch licht gebruiken gisteravond onaangenaam verrast door het uitgaan van het licht. De een hield zich met dit, de ander weer met iei. anders onledig, doch men was er op eens „uit". We hadden al opgemerkt, dat geen straatverlichting was ontstoken en dat het licht minder helder was a'sof er minder spanning in het net was dan gewoonlijk, maar nu was het op z'n ergst. Dan merkt men eerst ter deeg wat het gemis aan licht beteekent.'Tn de eerste plaats dacii- ten velen, dat hun alleen dit lot trof, doch weldra kwgim men tot de overtuiging, dat het overal zoo was. De telefoniste op het juist geopend kantoor werd overstelpt met oproepingen, maar was even hulpeloos als zij die haar tusschenkomst wenschten om met de centrale te worden aangesioten. Trouwens, daar was men op de hoogte en met man en macht aan het werk om maat- regelen te nemen, teneinde licht in de duis- ternis te brengen. Naar we vernamen wordt des Zondags zoo min mogelijk gedraaid, ten einde het personeel zooveel mogelijk rust te geven en stroom geleverd uit de batterij. Pas des avonds wordt weer be- gonnen met draaien. Wegens de slechte kwa- liteit der gaskolen voor de motoren werkten deze gisteren niet al te best en dreigden ge- heel stil te vallen. Het was noodig, teneinde de machines weer aan gang te maken, de luchtpomp te laten werken en wegens de steeds zwaardere belasting van het net werkte ook deze hoe langer hoe slechter, waarom het noodig werd, teneinde erger te voorkomen, het stadsnet uit te schakelen en de nog overige stroom voor het drijven der pomp te kunnen benutten. Na een half uur stoornis gloeiden de 1am- - Pen weer op en genoot men weer van helder licht. Bij zoo'n gelegenheid blijkt overigens, dat nog velen voorzien zijn van andere verlich- tingsartikelen, om zich in zoo'n tijd van nood te helpen. Er komen nog petroleum- lampen voor den dag, gewone kaarsen, waxinelichtjes enz. Gelukkig duurde het niet lang en was het een voorbijgaande stoor nis, die geen verderen invloed achterlaat. LEZ1NG pVER INDIE. J.l. Vrijdag werd in het aardrijkskunde- lokaal van de Rijks H. B. S., dat te klein was om aile opgekomenen te bevatten, door den heer F. P. Sollewijn Gelpke, ambtenaar van het inlichtingen-bureau voor den In- dischen dienst van het Ministerie van Ko lonien, eene lezing getiouden over Indie als arbeidsveld voor den Nederiander. De spreker, die als oud-indisch ambtenaar uit eigen ervaring spreken kan, zette in den breede uittien, dat Nederland tot taak heeft de Kolonien, die ze eenmaal bezit, te ont- wikkelen en tot grooteren bloei te brengen. Daarvoor is het noodig, dat inteliectueelen derwaarts trekken, om, toegerust met de noodige capaciteiten en onderneiningsgeest, leiding te geven aan de cultuur enz. in deze tropische gewesten. Hij wees er op, dat ver schiilende mogendheden voortdurend uit- zien, of ons kleine land die zooveel maal groolere kolonien met hare groote bevolking wel ter dege beheeren, want anderen zouden gaarne bereid zijn, dat werk van ons over te nemen. Nederland moet zich dat werk evenwel niet uit de handen laten nemen en de noodige werkkrachten voor de ontwikke- 'ing der kolonien leveren. Spreker toonde aan, dat de meeningen over het heerschen van inheemsche ziekten onjuist zijn. Door een verstandiger en ge- zonder leven der Europeanen hoort men daarvan weinig meer, zij zijn „met wijntje en frijntje" achter gebleven. Gezonde men- schen kunnen in het tropisch klimaat even- goed leven als in onze gematigde lucht- streek. Dat het er een goed leven is mag ook wel daaruit worden afgeleid, dat kin- deren uit gezinnen die daar gewoond heb ben en die naar Nederland gekomen zijn, in vele gevallen later weer daarheen terug- gaan. Er is voor hen die zich voldoende ontwikkeld hebben om ginds een leidende positie in te nemen in Indie nog een zeer mooi arbeidsveld en men komt daar al spoedig in gunstiger omstandigheden dan hier ooit zou mogelijk zijn. In het tweede gedeelte van zijn betoog verduidelijkte de spreker de behandelde on- derwerpen met mooie lichtbeelden, die een xijkje gaven op de verschiilende culturen die daar worden geexploireerd. We kregen een kijkje op het zaaien, verplanten en oogstten van rijst, de daarvoor noodige be- vloeilngswerken, op een koffie-, een thee- en rubber-aanplanting, foto's van de verschii lende volken die Indie bewonen, en waaruit bleek, dat deze wat ontwikkeling betreft zeer uiteenloopen. De spreker eindigde zijne interessante uiteenzetting met de inededeeling, dat voor hen die zich naar Indie wiilen begeven aan de inlichtingen-dienst van het Ministerie van Kolonien alle noodige inlichtingen worden verstrekt. GEREF. GEMEENTE. Bij de Geret. gemeente, alhier is tot predikant beroepen Ds. G. *H. Kersten, te Ierseke. COMMISSIE VOOR DE ONGEVALLEN- VERZEKERING. Bij Kon. besiuit van 2 dezer is: te rekenen van 2 Januart E. J. Michiel- sen, te Sas van Gent, herbenoemd tot plaatsvervangend voorzitter der plaatse- I'jke commissie voor de ongevallenverze- kering te Sas van Gent. UITVOER VAN VOEDERBIETEN. De minister van Landbouw heeft tot nadere aankondiging dispensatie verleend van het uitvoerverood van voederbieten en mangelwortelen, ook in gedroogden toestand ot op andere wijze aeconser- veerd. De beschikking treedt in werking met ingang van heden. VOETBAL. Gisteren werd alhier door „T.S.C. I" een vriendbcnappelijken wedstrijd gespeeld met de Aardenburgsche club „A.V.V. I Er was veel publiek. keeas spoedig na den aanvang ic'idc o doeipuuieii en leeic het voui dat elftal een zeer gemakkelijke overwinning te zmlen worden. tr werd dan ook mooi samenspel te zien gegeven, welke bij hei Aaruenourgsehe ehtai geheel ontbrak. Dit wist in de eerste helft te nauwernood' een maal den bal naar het Ter Neuzensche doe, op te brengen, waarbij die kalm den docl- verdediger in de handen werd gespeeld, maar scneen zich toch te herstellen, want voor de rust werd geen doelpunt meer ge maakt. Na het keeren was de verdediging van „A.V.V beter en trad dit elftal ook meer aanvatleno op, het i'er Neuzensch doel be- stokend. Het kon het evenwel niet tot doel- punten brengen, terwijl de thuisclub nog 1 punt maakte en alzoo met 40 overwon Het tweede elftal van „T.S.C." trok giste ren voor net speien van een wedstrijd naar Hansweert, waar het met 21 won. INTERNATIONALE KORFBAL- WEDSTRIJD. Op Tweeden Kerstdag werd te Ant- werpen de eerste internationale kortbal- weastrijd tusschen een Nederlandsche en een Belgische vereemging in Belgie, ge speeld en wel tusschen $le korfbaiclub van de Philipsfabrieken te Eindhoven, die in de tweede klasse van den Nederlandschen Korfbalbond speelt, en de korfbaiclub van de Scaldis Sporting Club te AntwerpeYi. Hoewel de kortbal-afdeeiing van Scal dis eerst in 1920 is opgericht als de eer ste korfbaiclub in Belgie, wist zij te win- nen met 2-1. Voor de laatste Olympische speien, waarop de Nederlanders een kori- baldemonstratie gaven, was korfbal in Bel gie onbekend. De demonstratie op de Olympische spe ien was gevolgd door een te Maldeghem, waar de Aardenburgsche en Middelburg- schc clubs bij wijze van demonstratie op 30 October een wedstrijd speelden. A.s. Zondag, 20 Februari, zal nu op het korfbalveld te Aardenburg tus schen de genoemde Antwerpsche club en de Aardenburgsche korfbaiclub A. K. C., den kampioen van Zeeland van 1920, de eerste internationale wedstrijd tusschen een Belgische en een Nederlandsche club op Nederlandsch grondgebied plaats heb ben, zeker een feit van beteekems voor de korfballiefhebbers. Voor dezen wedstrijd, die te een uu. aanvangt en die wordt opgeluisferd door de Kon. Muzieksocieteit Aardenburgsche Fanfare", heeft de commissans der Ko- ningin, Mr. H. J. Dijckmeester, een groo te zilveren medaille beschikbaar gesteld, terwijl de heer L. van der Steen uit Vlis- singen als scheidsrechter zal optreden, De spelers zullen te 12 uur in het club- lokaal van A. „K C. samenkomen, en na ontvaiigst der Belgen met muziek naar het terreip trekken. Na afloop van den wedstrijd zal de medaille-uitreiking te 3 uur plaats vinden. AXEL. Donderdag werd alhier in het beursge- bouw voor een in grooten getale opgeko- men publiek het eerste concert gegeven door de Harmonie Vereemging Concordia, Door den heer Kruijsse, voorzitter der vereenigfng, werd met een toepasselijk woord het concert geopend, waarna de muziek aanving met ide Rotterdamsche vlag. Om alles te beschrijven zou te veel van onze plaatsruimte gevergd worden, we willen ons daarom slechts bepalen tot eem- ge bijzonderheden. De muziek was goed. We kunnen daarom met nalaten den direc- teur, den heer Blansaart, een woord van hulde toe te brengen voor de wijze, waar- op zijn gezelschap te stukken uitvoerde. Dat ook de werkende leden begrepen, dat voor het opvoeren van dergeiijke stuk ken veel van de capaciteiten van den direc- teur wordt geeischt, bleek, toen na de uitvoermg van de „Dageraad in het Geul- dal" door den heer Schieman namens de werkende leden den directeur een bou quet werd aangeboden. Als stukken, die nog bijzondere vermel- ding verdienen noetnen we Madeline, pol ka voor de fluit, Morgendgroet, polka voor de tuba en In 't Woud. Op verdienstelijke wijze werd alles ten gehoore gebracht. Een woord van lot mag ook met onthou- den worden aan Hans en zijn Groot, die het publiek eemge aangename oogenblik- ken bezorgden. De voorzitter sloot met een dankfoe- tutging voor de groote opkomst en de goede aandacht voor de opgevoerde stuk ken het concert, onder aansporing om zoo mogelijk steunena lid te worden van Con cordia, omdat zooals de meeste vereem- gtngen ook deze vereemging tinancieelen steun hard noodig heeft. De muziek speelde daarna het Oiide Wilhelmus, waarna het publiek Roogst vol- daan huiswaarts keerde. Het post- en telegraafkantoor te Axel is tusschen de middaguren weder opengesteld voor het publiek. ZAAMSLAG. In den nacht van Donderdag op Vrijdag jl. zijn bij verschiilende bewoners in de buurtschap Veer, een ongeveer 20-tal kip- pen ontvreemd, terwijl verschiilende goe deren die ter bleeking lagen en waren op- gehangen, dezelfde weg zijn opgegaan. Van een drietal duiven die eveneens werden vermis!, kvvant een hunner Zater- dag 11. op zijn hok terug vliegen. KOEWACHT. Door B. en W. is tot ambtenaar der se cretary benoemd de heer Ch. Swartele alhier. Al meer dan twee jaar hebben de Duitsche soldaten het Belgisch gedeelte dezer gemeente verlaten en nog altijd staan tal verwoeste huizen aan de grens vervallen en onbewoond. De eigenaars wachtten steeds op scha- devergoeding, doch deze kwam niet at. T hans sctiijnt de zaak er beter voor te staan, want binnenkort zal men tot het herstel der woningen overgaan. CLINGE. Naar uit goede bron vernomen wordt, is bij Gedeputeerde Staten een voor-ontwerp in overweging voor de vereeniging van die gemeente met Hulst. VL1SSINGEN. De toestand van de drie opvarenden der 3, die met brandwonden in het St. Josephziekenhuis te Vlissingen werden op- genomen, was Zondagavond bevredigend; de brandwonden aan" het gezicht beteren reeds goed. MIDDELBURG. Te Middelburg is door de politie proces verbaal opgemaakt tegen vrouw K, die in 1919 wegens abortus voorwaardelijk werd veroordeeld, maar daar in 1920 toch mede voortging. STOPPELDIJK. De loop der bevolking in deze gemeente over 192U was als volgt Geooren 20 m., 13 vr., totaal 33. Gevestigd 65 m., 50 vr., totaal 115. Overleden 10 m., 10 vr., tctaal 20. Vertrokken 81 m 85 vr., totaal 168. m. vr. totaa! Bevoik. op 31 Dec. 1919 790 814 1604 v 31 1920 782 782 1564 alzoo vermiuderd met 40 personen. Voltrokken huweipken 8. Levenloos aangegeven 1. hetwelk was van het vrouwelyk geslacht. Ltop tier bevolking van Ter Neuzen, In de afgeloopen week hebben zich in deze gemente gevestigd: A. G. Buijze, verpleegster, Lange Kerk- straat 7, van Hellendoorn. D. Maas, werkman, Van Steenbergenlaan 50, van Axel. De Caluwe, geb. Verberkmoes M., zonder beroep, van Axel. Abr. Pattist, schipper, Pelmolengang 3, van Hoek. Ma. d'Olieslagers, dienstbode, Nieuw- straat 13, van Hulst. F. Versloot, zonder beroep, O 36, van Bergen op Zoom. P. de Leeuwerk, werkman, Oostsluis, van Hardinxveld. Vertrokken: J. F. B. Daelman, winkelbed., Dijkstraat 8, naar Rotterdam. J. Notebaart, kapitein prov. boot,. Steen- kamplaan, naar Vlissingen. C. E. A. de Witte, zonder beroep, Van Bovenstraat 31, naar Leeuwarden. F. M. Rijnberg, zonder, Kazernestraat 4, naar Monmkendam. Ma. Veldens, dienstbode, naar Temachs. Rotterdam, 14 Februari 1921. VEEMARKT. Aangevoerd werden 767 vetce runderen, 148 kalveren, 175 schapen en lammeren, 1222 varkens. De noteering was als volgt Vette runderen le kw. 1,80 tot 1,85 2e kw. 1,75 tot 1,65 3e kw. 1,55 tot 1,45 Ossen le kw. 1,76 tot 1,82 2e kw. J 1,70 tot f 1,60; 3e kw. f 1,50 tot 1,40 Kalveren le kw. 2,60 tot f 2,50; 2e kw. 2,40 tot 2,20; 3e kw. J 2,tot J 1,80Schapen le kw. 1,60 tot 1,70; 2e kw. 1,50 tot 1,40; 3e kw. 1.30 tot 1,20; Lammeren 1,65 tot 1,70Varkens le kw. 1,28 tot 1,32; 2e kw. 1,24 tot 1,20; 3e kw. 1,18 tot f 1,14; licht soort 1,20 tot 1,30. ZADEN. Lijnzaad blauw 24,tot 26, Lijnzaad wit 20,— tot 21,— Kooizaad 29,tot 30,— Bruin Mosterdzaad J 40,tot f 42,— Geel Mosterdzaad 20,tot f 25,Karwjjzaad 28, tot f 30,Blauwmaanzaad 54,tot 56,Kanariezaad 16,a 18, AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe f 8,25 cot 8,75 Zeeuwsche Borne 8,25 tot 8,75 Zeeuwiche Poters 3,75 tot j 5, Zeeuwsche E'genheimers /7,tot y7,25; Spuische Eigenheimers 7,25 tot 7,50 Blauwe Eigenheimers 7,lot 7,20 Brielsche Eigenheimers 6,50 tot 6,75 Red-Star 6,tot 6,50 Litnburgsche Zandaardappelen f 4,80 tot f 5, VLAS. Blauvrbloem 10700 steen /l,30 tot/2,75: Groningsch 600 steen 1,40 tot 2, Hollandsch Geel 3170steen/l,70tot 2, Witbioem 25140 stten 1,10 tot f 1,50; Dauwroot 2480 steen 1,20 tot 1,60. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 13, toe 14,50. ONTVOERING VAN EEN MINDER- JARIGE Te Bussum is aangehouden een 27-jarige koopman aldaar, wegens ontvoering van een 19jarig meisje aan het ouderljjk gezag, gepleegd in de gemeente Cothen. OVERREDEN. Donderdag is te Wageningen de 12-jarige Lambertus Wennekes door de Oosterstoom- tram aangereden en op slag gedood. De knaap was aan het krggertje speien. g' hi hi ir d k A E I 1

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2