ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7106. Woensdag 9 Februari 1921. 69® faargaa HIMDERWET. BUITENLAND. ft I W E L A N 1J, HULDEBETU1GING AAN DE KONINKLIJKE FAM1LIE. Maandagavond is H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik, ter gelegenheid van het leir, dat zij 20 jaar geleden in den echt zijn verbonden, een veelvuldige en hartelijke huide gebracht. Arnold Spoel gaf in het Gebouw van K. en W. te 's-Gravenhage een van zijn bekende zangavonden. De groote zaal was tot in den nok gevuld met duizen- den menschen. Precies 8 uur versehenen de Koningin, de Prins en Prinses Juliana. Laaistgenoemde vergezeld van eenige vriendjes en vriendinnetjes, die behooren tot haar zangclubje. Het publiek ontving de vorstelijke familie met veel enthousiasme. Voordat de pauze begon, zong Arnold Spoel een herdenkings- lied op het twintigjarig huwelijksteest van de Koningin en den Prins, waarop alle aan- wezigen staande de eerste twee coupletten van het Wilhelmus zongen, die gevolgd werdeti door een iangdurige ovatie. De vorstelijke personen dankten buigend naar alle zijden. De liederen die Arnold Spoel het publiek deed zingen, zongen de Koningin, de Prins en de Prinses voortdu- rend mee. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de Minister van Onderwijs dr. De Visser en zijn echtgenoote. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. De voorzitter doet mededeeling van de ontslagneming van den heer De Savornin Lohman. Hij spreekt het leedwezen van de ivamer uit over het heengaan van deze groote figuur. De Minister van Kolonien sluit zich na- mens de regeering bij deze woorden aan. De motie-Albarda betreffende het post- en telegraafpersoneel in Nederlandsch-Indie wordt verworpen met 52 tegen 26 stemmen. De Kamer gaat daarna over tot het trek- ken van afdeelingen. De heer v. d. Tempel (s.-d.) vraagt verlof tot het houden van een interpellate over de werkloosheid. De heer Van Berensteyn (v.-d.) vraagt een interpellate aan over de niet goedkeuring van de Haagsche subsidie aan de Nationale Opera; de heer Van Ravesteyn (comm.) over de erkenning van de Iersche republiek. Aan de orde komen de Indische belasting- ontwerpen. De heer Dresselhuys (v.-l.) betoogt, dat de voorgestelde plannen onbevredigend zijn in zooverre ze niet voldoende zijn om den financieelen toestand van Indie met ver- trouwen tegemoet te zien. EEN GESCHENK AAN DE A.-R. PART1J. De familie Kuyper, de Erven van den over- leden hoofdredacteur van de Standaard heb ben der Anti-revolutionaire partij een schen- king van groote en onschatbare waarde ge- daan. Onschatbaar, en om de zeldzaamheid, de eenigheid der voorwerpen, en om de her- inneringen eraan verbonden van perioden en momenten, welke het anti-revolutio naire volk met Dr. Kuyper heeft doorleefd, en omdat uit de schenking zelve spreekt het hart der nazaten van den Leider, als het zijne vol liefde voor de beginselen, welker verkondiging en verbreiding zijn levenstaak was. Het geschenk bestemd voor het Kuyper- huis, dat mee door de bewaring dezer voor werpen het karakter van een Kuypermonu- ment zal verkrijgen, bestaat uit: l. het Stan- daard-monurnent; 2. het geschenk der mi nisters; 3. een wandkast met wapen en naam ,,Dr. Kuyper"; 4. het scheepje in vi- trine; 5. twee tegels, voorstellende de beide woonhuizen te Amsterdam; 6. verschillende oorkonden en boeken met handteekeningen met bijbehoorenden standaard. (Stand.) BESTRIJD1NG VAN WERKELOOSHEID. Een Minis!,erieele circulaire aan de Gemcentebesturen. De Minister van Arbeid heeft een circu laire van den volgenden inhoud aan alle gemeentebesturen gezonden: „Het is u ook wel gebleken, dat er atom en in tal van industrievakken groote werk loosheid heerscht. Reeds werden vele ta brieken geheel gesloten of werd het met sterk verminderd personeel voortge- zet. Een der beste middelen, om werkloos heid te bestrijden, acht ik het verschaffen van werkgelegenheid, mede omdat daar- door de uitgaven aan werkloosheiduitkee- ring en steun sterk beperkt kunnen wor- den. Ik behoef zeker de groote voordeelen van hex verschaffen van arbeid boven het ontvangen van geldelijke uitkeering voor u niet nader uiteen te zetten. Van groot be- lang is het dus, dat op zoo ruim mogelijke schaal werkgelegenheid wordt geopencl. Het Rijk werkt zijnerzijds daartoe krach- tig mede, doch ik acht het zeer noodig, dat ook de Gemeentebesturen ernstig overwe- gen, in hoeverre zij in deze richting kunnen werkzaam zijn. Hierbij vestig ik er uw aandacht op, dat het wel aanbeveling verdient, dat de uit te voeren werken van dien aard zijn, dat zooveel arbeiders, als mogelijk is, kunnen worden tewerkgesteld. Als zoodanig komen b.v. in aanmerking, ontginningen en werken bestaande in aan- ieg en verbetering van wegen, graven van vaarten, opwerpen van dijken en dergelijke. Mijnerzijds ben ik in beginsel bereid, ten behoeve van werkzaamheden, welke uit een oogpunt van werkloosheidsbestrijding wor den uitgevoerd. financieelen steun te ver- leenen; de directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- middeling is zijnerzijds gaarne bereid, mon- delingen of schriftelijke voorlichting te ver- strekken of door een ziiner ambtenaren te doen verstrekken. Ter voorkoming van misverstand wijs iic erop, dat vanwege mijn departement geen steun kan worden verleend voor werken, waarmede is begonnen, voordat met m:j overleg is gepleegd over de uitvoering." PR1JZEN VAN RIJST EN HAVERMOUT. Het „Ned. Weekbiad voor den handel in kruidenierswaren" schrijft: De prijsdaling op levensmiddelengebied blijft voor diverse artikelen aanhouden. Bij de Maandag te Amsterdam gehouden rijstveiling werd alles opgehouden. Er was totaal geen animo en dat, niettegenstaande de goedkoope rijsi bij de pellers vrijwel opgeruinxd is. Wei wordt door pellers over enkele weken een nieuwe partij verwacht, maar deze zai mooier, doch tegelijk duurder zijn dan de thans opgeruimde. Havermout is bij 5 ba'len reeds te koop tot /26 a 27, dus weer lager. DE FUS1EPLANNEN. Naar wij destijds hebben medegedeeld, zijn zoowel ter vergadering van de Liberale Unie, als van den Bond van Vrije Liberalen en van den Economischen Bond, waarop het oaiworpen lus»c-program is behandeld, nog verschillende wenschen kenbaar gemaakt met befrekking tot enkele daarop voorko- mende punten. Deze wenschen zouden dan nog nader onder het oog worden gezien. Naar „dc Tel." verneemt, heeft dezer dagen een vergadering plaats gehad van de ge- delegeerden der betreffende partijen, die van den heginne af de besprekingen hebben gevoerd, waarop een en ander nader is be- sproken. is het blad wel ingelicht, dan is op deze vergadering volledige overeenstemming ten aanzien van de verschillende programpunten bereikt. in verband hiermede zullen eeriang de treffende partijen het definitieve program te behandelen krijgen, ten einde de eindbeslis- sing te kunnen nemen. DE WON1NGNOOD TE ROTTERDAM. Blijkens de officieele cijfers vermeerderde te Rotterdam in 1920 de woningvoorraad slechts met 946 woningen; het womngtekort steeg met 3146; het aantal samenwonende gezinnen nam toe met pl.m. 5800 en over- treft reeds de 20.000. ST. BUREAUCRATIUS OFTEWEL DE DWAASHEID IN TOP! De onderwijzersvolkstellers te Zeist kre- gen indertijd na hun benoeming bericht, dat zij zich tot Gedep. Staten hadden te wenden met een verzoek om de functie van voksteller te mogen bekleeden, welk ver zoek, zoo stond vermeld, reeds bij voorbaat was toegestaan. De betrokkenen van meening, dat een reeds toegestaan verzoek overbodig was, zonden meerendeels geen desbetreffend verzoek meer bij Ged. Staten in. Vrijdag echter w#rd dezen nalatigen - naar het Hbl. mededeelt schriftelijk kenbaar gemaakt, dat zij zich alsnog met een ver zoek om de functie van volksteller te mogen bekleeden tot Ged. Staten hadden te wen den en zoo zuilen dezer dagen verschillende ex-volkteliers tot Ged. Staten een officieel schrijven richten met het verzoek een func tie te mogen bekleeden, waarvan de werk zaamheden reeds ruim een maand geleden werden verricht! BELGISCHE LOODSEN TE VLISSINGEN. De Vingtieme Siecle beweert, dat de voor zitter en de secretaris van de federatie der Belgische loodsen te Vlissingen aan een harer redacteuren verzekerden, dat de be- richten onlangs in sommige bladen versehe nen, betreffende de verhoudingen van de Belgen en de Nederlanders te Vlissingen overdreven waren, maar dat de Belgische loodsen toch wenschen, naar Zeebrugge te woruen o.ergeplaatst. VERANKERDE ZEEMIJNEN IN DE NOOKDZEE. In verband met van visschers ontvangen berichten over het nog aantreffen van ver- anixerue zeci..ijnen in de Noordzee, en be- paaldelijk in het gebied der z.g. Breeveer- tien, ligt het in het voornemen van den Mi nister van Marine om, onder leiding van den commandant van het mijnenopruimingsde- tachement, een onderzoek in dat gebied te doen instellen. Voor dit onderzoek wordt de medewer- king van reeders en schippers van zeiltreil- visschersvaartuigerl, die in bedoeld gebied visschen, ingeroepen. Aan de schippers wordt in overweging g.egex eh om, waien zij bij het inhalen der ne'tten een kabel "met daaraan bevestigde mijnen mochteh wwisschen, voordat de ka- bel v.- rdf It gel; *n, daaraan een stevigen stalen boeireep fnel boei (olievat of dergelijk groot vat) vast te maken. Hiervan zal dan onmiddellijk na birtnenkomst zijn kennis te geven aan het bureau van voornoejnden commandant van het mijnenopruimingsdeta- chement b'.j den vuhrtoren te Scheveningen, telefoon Schev. No. 175, onder opgaaf van zoo nauwkeung mogelijke gegevens omtrent dc ligplaats der boei. Voor het leggen van de boei zal aan den scljipper een premie van 25 worden toe- gekend, wanneer de aangifte tot het oprui- men van een mijn heeft geleid. Bovendien zal aan den reeder vergoeding worden verleend van de kosten, gemaakt voor het leggen van de boei, wanneer naar genoegen van den commandant wordt aan- getoond, dat deze wel is gelegd, maar bui- ten toedoen van de bemanning van het vaar- tuig is verloren gegaan. Het verschuldigde zal worden betaald na inzending door tasschenkomst van voor- noemden (-mmandant van een declaratie in tweevoud aan het departement van Land- bouw, Nijverheid en Handel BEPERKiNG AN DE HARINGVANGST. Wij iezen sr. de Visscherij Crt.: De toestand op rife haringmarkt is nu zdo, dat zoowei No irwegen als Engeland, zoo goed als Nederland, boordevol zitten met haring van de vangst 1920. In Engeland heeft de regeering de vangst overgenomen, gepoogd, ze van de hand te doen, maar vergeefs. Met 800.000 tonnen is ze blijven zitten, en teneinde raad is aan de firma Bloomfield te Yarmouth opgedragen, er een of andere markt voor te zoeken. Wat, naar meening van de Engelsche vaklieden, voor dc firma Bloomfield lang niet gemakkelijk zal wezen. Bij ons is 4 al v§nzoo. Het syndicaat heeft tot zooverre goed ge- werkt, dat de haring op prijs is gehouden en de reeders ten minste iets van hun geld vooruit hebben gekregen. Maar ten slofte moet de Hollandsche ha ring van 1920 toch verkocht worden, en wie de pakhuizen in Scheveningen en Vlaar- dingen en 1 imuiden vol ziet liggen, vraagt, zich af, waar dat alles dan heen zal moeten. Tsjecho-Slowakije r-.zoo hebben we ge- meld zal 5000 tonnen afnemen, naar Duitschland gaat zoo af en toe iets, maar de groote markten: Rusland, Polen, enz. nemen niets af en hoewel in Duitschland de vraag naar Hollandsche haring groot is, kan daarheen bij den lagen valutastand daar en de hooge exploitatie-kosten hier, althans op het oogenbhk niets worden geleverd. Noorwegen mag wat dit laatste be- treft in wat betere conditie zijn, maar ook hier is de vraag niet in overeenstemming met den voorraad. Duitschland-zelf heeft in 1920 nog zoo goed als geen haring ontvangen, maar men kan er op rekenen, dat in het komende vischseizoen ook de Duitsche haringvloot uit zal varen De toestand is dus zoo, dat allerwege groote voorraden zijn opgestapeld, dat er geen vraag is, althans geen afzet dat de geheele Europeesche haringhandel met een kracht wordt bedreigd, als straks de vloten van Engeland; Nederland, Duitsch land weer met nieuwe vangsten aan- komen! Het aangewezen middel, om aan dien kracht, althans voor het oogenblik, te ont- komen, is, dunkt ons: een internationale beperking van de vangst. Wanneer uit het neutrale Nederland het initiatief daartoe wordt genomen, dan voor- spellen wij zulk een actie een zeker succes. WEGENS TE HOOGE BELASTINGEN Blijkens de maandcijfers van het Sta- tistisch Bureau der gemeente 's Gravenha- ge, zijn in October 1920 van daar naar andere plaatsen in 'tbinnen- en buiten- land verhuisd 281 personen met een to taal belastbaar inkomen van f 664.575. Een 6tal personen vertrok naar Brus- sel; 8 naar Parijs; 54 naar Indie en 46 naar het overige buitenland. De „Nieuwe Tilb. Courant" schrijft: In Steenbergen is een bond .van warn betalers van gemeentebelastingen opge- richt, met twee honderd leden. Dit bericht teekent den tijd. Het is natuurlijk een snood plan van gemeentenaren om hun belasting niet te betalen, maar dat 200 menschen zich ver- eenigen op zulke snoode voornemens, be- wijst toch wel, dat er iets niet in den haak is. De burgemeester van Arnhem sprak in zijn nieuwjaarsrede over de gemeenteoe- lastingen, die de middelmatige beurzen uitmergelen en de rijken de gemeente uit- jagen en mr. Samuel van Houten spreekt in zijn laatsten Staatkundigen Brief over het tot een ruine maken der gem^nte- financien Zoo klinkt de klacht algemeen. Eigenaardig is, hiertegenover, dat zoo weinig op den voorgrond wordt gesteld dat er een besliste grens is aan de recht- vaardigheid der belastingen. In ieder katnonek ooek over naiuur- recht kan men caarover lezen en de trac- taten over de rechtvaardigheid spreken op dit punt auidelijk genoeg. De bur gers heboen alleen den plicht op te bren gen, wat in goed beheer der geineenschap noodzakelijk is. Als men dien maatstat aanlegt kunnen veel belastingen tegenwoordig met door den beugel. HET VREDESVERDRAG EN DE R1JNVAART. Het Ministerie van Buitenlandsche zaken deelt het volgende mede: In de memorie van antwoord betreffende I de begrooting voor 1921 is meegedeeld, dat de onderhandelingen, die met de betrokken j geallieerde regeeringen werden gevoerd no- pens de toetreding van Nederland tot de artikelen van het vredesverdrag de Rijnvaart betreffende, nog niet op alle punten tot overeenstemming hadden geleid. Zoodanige overeenstemming is thans vol- iedig bereikt in den vorm van een protocol, dat door wederzijdsche gevolmachtigden op 21 Januari te Parijs is onderteekend en dat door den Oppersten Raad te Parijs is goed- gekeurd. Een wetsontwerp tot goedkeuring van dat protocol door de Staten-Generaal heeft het departement van Buitenlandsche zaken verlaten. DE TOESTAND. Als men Sir John Foster Fraser, den correspondent van de Evening Standard in Ierland, mag gelooven, is daar in de laatste maanden .een verandering gaande, die den toon van eenige "herderlijke vas- tenbrieven van de hooge Iersche geeste- lijken verklaarbaar zou maken. Fraser dan verzekert, dat de invloedrijkste, maar min der agressieve groepen van Sinn-Fein het denkbeeld van een Iersche republiek heb ben opgegeven en genoegen zouden ne men met Dominion-Home-Rule. Hij licht dit als volgt toe: Sinn Fein zou nooit de vordering gema,akt hebben, die het maakte, indien het niet den krachtigen steun had gehad van de Unie van Trans- portarbeiders, de almachtige vereeniging van Iersche werklieden. De leiders van de Unie hebben tot die van Sinn-Fein ge- zegd: gWij zullen u uit alle macht helpen om een fepubliek te stichten, maar denkt er aan, dat, wanneer die er komt, wij ran plan zijn, om een sowjet-regeering te vormen." Voor zulk een consequentie deinzen de Sinn-Feiners, die nadenken, terug, omdat Sinn Fein een ideaal als beginsel heeft en er niets van dat ideaal te ontdekken is bij Larkin en zijn votge- lingen. Fraser zegt met tal van Sinn-Feiners, die in nauwe aanraking met de leiders staan, gesproken te hebben en overal hetzeli'de verschijnsel waar te nemen, dat z.ij zich van de republiek afwenden. Zij erkenden jegens hem, dat zij vroeger een republiek verlangd hebben, maar zeiden dat dit alleen een andere vorin was, om een aanmerkelijke mate van zelfbestuur te eischen. „Toen zij meenden, dat de republiek binnen hun bereik was, wer den zij beducht voor de macht van de Unie van Transportarbeiders, beducht om zelven verantwoordelijk te worden voor besfuur en regeering, beducht voor het rebelsche element in den boezem van Sinn Fein, beducht dat Engeland zijn spek en boter en eieren en rundvleesch ergens an- ders dan in Ierland zou koopen en de ongeevenaarde welvaart van het eiland op dit oogenblik in een staat van armoede zou veranderen." Wat nu nog doorvecht, zouden 8000 man van het Iersche republikeinsche le- ger en verder een aantal „gun-men", sluipmoordenaars, zijn, die in neei het land rusteloos vervolgd worden. De toe- scand van deze laatsten is, volgens de Sinn-Feiners zelven, jammerlijk; zij sla- pen onder heggen, zijn vermagerd en dur- ven nooit langer dan enkele uren op een en dezelfde plaats blijven. Natuurlijk lig gen de soldaten van het Iersche republi keinsche leger en de desperado's met de gematigden van Sinn-Fein overhoop, maar als men tegen de gewajaende strijders doortastend blijft optreden, gelijk nu het geval is, zal, nadat er met hen afgerekend is, het Ierland dat gezond verstand heeft, tot rede komen en zich bereid toonen tot een schikking. Aldus Fraser, wiens voorstelling van Engeland's nog te overwinnen moeilijk- heden misschien wat ai te gunstig is, maar toch een klankbodem krijgt door den vas- tenbriet van dr. Cohalan, den Roomsch- katholieken bisschop Cork. De bis- schop veroordeeld het gebruik van geweld aan republikeinschen kant, omdat alleen een staat daartoe het recht heeft en de door Dail Eireann uitgeroepen republiek Ierland geen wettige staat is. Het republi keinsche parlement heeft geen rekening gehouden met Noordoost-Ulster. Zijn be- toog is dus: er zijn al ot geen grenzen aan het recht van zelfbeschilcking. Is dat recht onbeperkt, dan heeft Ulster evenveel recht op zelfbeschikking als Dail Eireann en is het besluit van de laatste onwetttig. En daaroni moet het dooden van dienaren van de Kroon en de verwoesting van ei- gendommen van die Kroon in strijd geacht worden met de leer van de Kerk. In het belang van den vrede, zou men wenschen, dat de strooming tegen het ge bruik van geweld, op grond van dezen her- derlijken brief, zoo sterk werd dat Zuid- ierland terugkeerde tot zijn opvatting van 1^414, toen Het genoegen nam met de Ho- nie-Rule-wet van Asquith. Pas later is de eisch naar een Republiek opgekomen. De nieuwe Home-Rule-wet is vrijgeviger, en inmiddels heeft ook Ulster het hoofd m den schoot gelegd. De Zuid-Ieren moeten als geioovige ka- tholieken toch meer geneigd zijn om naar den raad van een bisschop te iuisteren dan naar dien van een bolsjewistischen leider. Eenigen tijd geleden was de weg toi on derhandelingen al voorbereid, het gerucht wil dat de Valera, als hij maar tegenover de terroristische minderheid durfde, dien weg zou wenschen te gaan. Wie weet, of de optimisten die volhouden, dat het Ier sche vraagstuk ondanks de bittere vormen die de strijd heeft aangenotnen, nooit dich- ter bij zijn oplossing is geweest, ten slotte toch geen gelirk zullen krijgen. DE AMER1KAANSCHE VLOOT. Bouw van vier vliegtuigschepen? Bij den Senaat is een amendernent op de vlooxwet ingediend voor den bouw van vier vliegtuigschepen. De kosten mogen 24.600.000 dollar niet te boven gaan. GENEESHEEREN TE KIEF GEFUSILLEERD? Vluchtelingen uit Kief, die via Kisjenew te Praag zijn aangekomen, deelen mede, dat te Kief alle bestuursleden van den bond van geneesheeren, met zijn president, Dr. Skovsky, aan het hoofd gefusilleerd zijn. Men legt hun ten laste, Kief in Augustus 1919 bij de ontruiming van de stad door de Roode troepen niet te hebben verlaten. G1RAFFEN. Vroeger had de Londensche diergaarde verscheidene geraffen, die echter den een na den ander dood gingen, totdat er nog maar een wijfje over was, en dat leeft nog. Maar hoeveel moeite het „Zoo"-bestuur zich heeft gegeven nieuwe ,exemplaren machtig te worden, het is tot nog toe niet gelukt. Telkens weer kondigt men nieuwe gi- raffen aan, en telkens weer wordt men teleurgesteld, sterven de dieren nog voor ze Afrika veriaten hebben. Onlangs had men goede hoop een mannetje naar Lou den te kunnen brengen; het was reeds tot Afrika's Westkust getransporteerd, waar het eenige dagen in een omheining bij een factorij werd opgesloten. De eige- naar vertrouwde de zorg voor het dier toe aan een neger, die het zou voederen e* lesschen tot er transportgelegenheid was. Deze neger was een vertrouwd man, zoo vertrouwd dat men hem o.a. ook placht op te d'ragen de porties rhum voor aijn zwarte broedeers uit te meten. Of hij nu last van deze heeren had bij zijn rhumver- deeling of met, vaststaat, dat hij een veihg plekje opzocht om de rhum te verdeelen, en het vaatjebinnen de omheining rol- de waar de giraffe zich bevond. Hij goot de rhum in verschillende kleine emmers, ter uitreiking onder de groepen neger- arbeiders. Maar tijdens zijn werk v erd hij even weggeroepen en van zijn at- wezigheid maakte de dorstige giraffe ge bruik de ammers alle leeg te drinken. Toen de neger terugkeerde, was er geen rhum meer, en weldra geen giraffe ook, want het dier stierf denzelfden avond door zijn onmatig drankgebruik. En de Londensche Zoo zit nu nog zon- der mannetjes-giraffe. ENGELAND. Een dubbele terechtstelling. Twee moordenaars, Jack Alfred Field, 19 jaar, een mecanicien, en William Thomas Gray, 29 jaar, spoorwegarbeider, werden Vrijdag-morgen in de Wandsworth-gevange- nis te Londen gehangen, wegens den moord op Irene Munro, een 17-jange typiste. Zij werden tegelijkertijd terechtgesteld in de verwachting, dat zij een volledige bekentenis zouden afleggen. De mannen zagen elkaar voor enkele oogenblikken voor zij naar het schavot gingen. Geen van beiden legcien echter een bekentenis af. Van de terechtstelling wordt gemeld: De terdoodveroordeelden werden om 6 uur Vrjjdaginorgen in hun eel gewekt, gebruik- ten het galgemaal en rookten de hun ver- strekte sigaretten, die gewoonlijk een be- dwelmend middel bevatten. De sombere orngeving van de binnenplaats der gevangenis bracht alle aanwezigen in een neersiachtige stemming. De deur, die naar de executieloods leidt, stond wijd open. Binnen de loods hingen twee stroppen boven liex gesloten valluik. De beul Pierrepoint en zijn helpers kwa- men het iaast aan. De beide veroordeelden werden afzonderlijk naar beneden gebracht van uit hun cel. Gray werd snel naar een verirek aan het einde van een korte gang geleid, op twaalf pas van de executiepl'aats. Field werd eveneens door drie bewakers be- geleid, naar een tegenover gelegen vertrek geb.acht. Ue beide mannen waren geheel gekleed, uoch zonder halsboord en hoed. Toen de klok acht uur sloeg kwamen de beide veroordeelden te voorschijn. Hun han- den waren op den rug gebonden. Field stap le naar voren, met opgeheven hoofd en vas- ten tred. Gray zag zeer bleek, doch ook toonde geen teekenen van opwinding. De gevangenispriester prevelde een g< bed, terwijl de veroordeelden het schavot be stegen. De helpers van den beul bonden d beenen van beide mannen, op wier hoot* een kap werd geplaatst. Een bout werd uit- getrokken en het valluik viel. Niet meer sasaEsasnaL BSVTxaumsnemv srasas^^r^MewKKiiTSiSKr^' COURANT QrW Burgemeester en Wethoiiders van TER NF.UZEN brengen ter openbare kennis, dat tergemeentesecre- tarie ter in/age ligt een verzoek met bijlagen van de firma A. DE MEIJER ZONEN 1e Ter Neuzen, om VEJiO UNNJJVO tot het plaatsen van een electromotor, teneinde een maalmachine enz in wer- king te brengen voor bet maken van Cbilisalpeter. kadastraal bekend in sectie M, no. 67. Op llaandag den 21 Februari a.s., des namiddags 3 uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek ia te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te liehten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben. onnen gedurende drie d a g e n, voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der Gemeente ken nis name n van de ter zake ingekomen sehrifturcn. De aaudacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn versehenen. ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 7 Februari 1921. Burgemeester en Wethouders voornoemd,£2 De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretins, B. I. ZONNEYIJLLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1