A Prijskamp met de jasnaart, Lezing met Lichlbesldea, vakonderwijs. Aankondiging Beksndmaking. Dr. DE HAAS Abdijsiroop Bekendmaking Meubefmaker en Timmermaii Aanbesteding. BERICHT VAN |iSTEL Eens "bests Hofstede Im set tweede Meisje. Openbare Verkooping Openbare Verkooping. lugezonden Mededeelingen, DVERTENTIEN „De Yereenigde Werklieden". CONCERT EEN UITSTEKEND MIODEL SCHEURKALENDERS, nette Kostgangers. AANBEVELING. INFLUENZA EEN WOONHUIS, KINDERWAGEN. D U I T S C H. Discretie verzekerd. COMMUNlEHOEOf N. een Burgerwoonhuis, 2 WOONHU1ZEN, Gemeente OSSENISSE Gemeente HEI6STDIJ een Woon- en Winkelhuis Openbare Verkooping, Gevelde Boomstammeo, Koop 2. Een partij Bouwland Zondag 6 Februari a. s., tearen Bloasiiiindoeningen. Drinkwater, da' van slechte hoedanig- tteid is, veroorzaakt dikwijls een blaas- ziekte. aan verminderde prijzen. Firma P. J. VAN DE SANQE. M „indie als arbeidsveldjvoor den Nederlander," volgens Art. 38 W. v. K. Openbare Vergadering Woensdag27 April 1921. GEVRAAGD: K RUIDENGENEZING. T E KOOP: Een zoo goed als nieuwe W. KAEIJE, Prachtige sorteBrsng tegen zeer voordeelige prijzen SCHELLEMAN-BEGUN, den verbouw van een Winkel- pand met annex Boven- woning. Fl. 40000,— 8600,— 7200,— 8100 Oncoerende Goederen van de ERVEN van den Heer J. F. ROSSEEL en Mej. M. van Campen, zijn 1NGESTELD als volgt 0* 9? on1 fiITS,'L,SD,E' in den Ho°£!andPo!der, op en met r (5^6 geS-*, 174 roeden^ Erf> Tuin' Boomgaard, Weide, Bouwland en Dijk, op (Boompriis f 1700, 4,52,20 H.A. (10 gem. 45 roeden) Bouwland aldaar, in 2 oer- ceelen, opH 8em* 288 roeden) Bouwland aldaar, op t'o sem. 4 roeden) Bouwland aldaar, op 13,10,90 H.A. (29 gem. 126 roeden) Bouwland in den Bure- en zoutlandpolder, in 7 perceelen, op 1,35,30 H.A. 3 gem. 11 roeden) Weiland in den Nijspolder, op u .v c: (Boomprijs f75,— Huis en Erf op het dorp, in huur bij dhr. J. Buijens, op 1,76,00 H.A. (3 gem. 285 roeden) Weiland en Dijk in den Zoutepolder, op 91,90 Aren (2 gem. 19 roeden) Weiland in den Groot Hengst- dijkpolder, op5 (Boomprijs f 50, VERBLIJF op Dinsdag 8 Februari 1921, des namiddags 1V2 uur, bij den heer L. G. Hermans te Ossenisse. Notaris DUMOLEYN HOEK. Fl. Notaris VAN DER MOER zal op Dinsdag IS Februari 1921. ten verzoeke van JAN VER- HF.IJKE Pz. en de Erven zijnerecht- genoote in het openbaar verkoopen A. des namiddags te 1 uur, bij de Weduwe De Meester: en erf aan den Noorddijk, Koudepolder en een gebouw (schuur) en erf aan den N o 0 r d d ij k, Lovenpolder. Afzonderlijk en gecombineerd te veilen. Beiden in gebruik bij den mede- verkooper Jan Verheijke. Betalingkoopsom6weken. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding terstond na de betaling. Grondlasten 1 Januari 1921. eenig HUISRAAD, ali onder meer: Tafels, Stoelen, Bedden, Lampen, Kachel, Kasten, Klok, Potten, Pannen, Winkel- gerief, Glas-, Geleierd- en Aarde- werk, Kooi met Kanarie, enz. Betaling content. Koop I. Den Hcfstede, let gevolg kunnen zijn van hoog-ere tarieven, lerwjjl de vestiging van verschillende banlrin- sitellingen alhier zeker van invloed zal zijn op ifiommige rubrieken der post-statistiek, die met bankzaken verband houden. Zoo meen ik ook, dat de 10,000 die minder ap de spaarbank zijn belegd dan terugbetaald ook nog niet wijzen op venninderde welvaart, doch beschouw ik zulks meer een gevolg van de omstandigheid, dat beleggers die een tame- iijk bedrag hebben bespaard, dit, in verband met de in dezen tijd zcker lage rente er geheel c gedeeltelijk afnamen en meat- rertegevend maakten. In de bouwbedrijven was hier in het afgeloo- pen jaar groote drubte, er waren een grooten :.ijd van het jaar handen te kort. Niet alleen de woningbouwvereeniging, ook 'particulieren bouwden. Er kwam hier eenige verruiming in ie woningtoestanden, al is men het tekort nog niet meester, De ambachtsschool werd voltooid en kwam volledig in exploitatie. Uit de groote deelname bleek van een bestaande behoefte. Van gemeentewege werd begonnen met eenige voorziening in het geven van handels- iinderwijs, door het inrichten van handelsher- halingsonderwijs aan school A, terwijl daarin ook aan de bijzondere school voor meer uitge- breid en lager onderwijs aan de Jozinastraat gelegenheid bestaat. Dat ook de middenstand alhier niet vrij blijft van den druk der tijden, spreekt van zelf. Vooral voor hen, die handelen in artikelen niet voor dagelijksch gebruik, is de toestand, in verband met prijsdalingen, riskant. Ik acht het ook noodig, nog iets te zeggen over de losplaatsen voor de zeevaart. Daar- mede is ik moet het met spijt verklaren is het eveneens gesteld als met den tegen- woordigen algemeenen toestand. We hebben verwacht, dat er verbetering zou komen en in tegendeel geraken we daarmee eenigszins in het moeras. Er is gebrek aan losplaats! We hebben het hier al mtgesproken, we hebben gekregen een havenkom. Het vooruitzicht bestaat, dat de tweede binnen niet al te langen tijd ook vol tooid zal zijn. Maar, mijne heeren, met dat water alleen volstaan wij niet. Op de kaden moeten voor het verwerken van goederen kra- nen staan en toch zeker behooren daarlangs spoon-ails te lig-gen, opdat daar de wagons voor het lossen of laden kunnen gebracht worden. Herhaaldelijk is daarop met aandrang de aandacht van autoriteiten gevestigd, doch uit niets blijkt voor het oogenblik, dat aan die noodzakelijke voorziening iets zal gedaan worden. En ondertusschen worden de oude kaden, de osplaatsen die wel aan spoor gelegen zijn, steeds beperkter, omdat ze in steeds meer vervallen staat komen en niets aan herstel wordt gedaan. We zullen op dit punt dus moeten voortgaan met onze vertoogen,, die in het begin van het jaar 1918 met zoo blijktbare belangstelling en welwillendheid werden ontvangen, doch waar- van het me nog niet gelukt is ten opzichte er havenwerken eenig resultaat te bespeuren. Ik herhaal, we kunnen in dat opzicht nog Met gerust op onze lauweren gaan rusten; er is nog werk voor de Kamer op dat gebied, ook voor de met haar samenwerkende gemeente- raad en Maritime Vereeniging. Ten slotte mijne heeren, kunnen we nu met eenige zekerheid voorzien, dat het de laatste maal is, dat de Kamer in zijn tegenwoordige samenstelling een nieuwen jaarkring intreedt. Eer we 1922 schrijven, zal de Kamer zijn ge- reorganiseerd. Het zullen dan niet zijn plaat- selijke kiezers, doch kiezers uit alle gemeenten van Zceuwsch-Vlaanderen, die aan de samen stelling der Kamer zullen medewerken. De taak der Kamer zal dan veel omvatten- der worden, dan thans het geval is en ook haar veld uitgebreider. Ik wil de hoop uitspreken, dat dit de resultaten zal brengen die men er van verwacht, dat de Earners van Koophandel krachtiger dan tot nu toe het geval was zullen kunnen arbeiden in het belang van handel, industrie, landbouw, kortom van geheel ons gewest, vooral omdat de tijden laten voorzien, I dat opbeuring in eenigen zin, daarvoor zeker wel dienstig zal zijn. De Voorzitter deelt mede, dat de uitgaven over het afgeloopen jaar de toegestane gelden weder hebben overschreden, De toelage der gemeente bedraagt f 460, en de uitgaven f 543,38, alzoo een tekort van f 83,38, hetgeen veroorzaakt is door de bijzondere actie door de Kamer in overleg met het gemeentebestuur en de Maritime Vereeniging gevoerd voor plaatselijke belangen. Hij stelt voor, den ge- meenteraad te verzoeken, een suppletoire toe lage over 1920 te willen verleenen van f 83,38. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. Ingekomen is een mededeeling van den Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel, omtrent het koninklijk besluit in zake de re- organisatie der Kamers van Koophandel en Fabrieken en de vestiging eener Kamer voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. Aangenomen voor kennisgeving. Voorts wordt voor kennisgeving aangeno men een graphisch overzicht van de scheep- vaartbeweging te Amsterdam over de laatste 46 jaren. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het 1 door de Kamer te Hilversum aan den Minister van Justitie gericht verzoek, betreffende de j behartiging van de belangen van crediteuren, voor aanvragen van faillissement. Er wordt in dat verzoek op gewezen, dat veelal faillisse ment wordt aangevraagd door crediteuren die slechts voor zeer kleine bedragen opkomen, en dikwijls en in het belang van den dibiteur en in het belang van de groote crediteuren faillissement betei- had kunnen achterwege bliiyen, omdat in den regel liquidatie buiten fallissement voor beide partijen voordeeliger zal blijken te zijn. Nu onder de heerschende omst.ndigheden het aanta 1 faillissementen j zeer groot is, wordt den Minister verzocht, i hieraan zijne bijzondere aandacht te willen wij den. Voorts wordt besloten adhaesie te betuigen aan het schrijven van het gemeentebestuur van Ter Neuzen aan den directeur-generaal der posterijen en telegrafie waarin verzocht wordt opheffing van het voor het publiek ongerief- j lijke sluitingsuur op het postkantoor des mid- dags. Bij de omvraag brengt de heer Nolson ter sprake den toestand van de havens en kaden alhier, die ook door den Voorziter in zijn ope- ningswoord werd aangestipt. We hebben nu een nieuw dok, maar het ban niet gebruikt wor den. omdat het niet geoutilleerd is. Een eerste vereischte is, dat daar spoorrails zouden liggcn om er goederen die per spoor aange- bracht worden te kunnen laden of goederen aan te voeren die per spoor vervoerd moeten worden. De haven is nu echter al meer dan een jaar voltooid, en ondanks daarop reeds meermalen de aandacht is gevestigd, blijft alles daar liggen zooals het ligt. Hij acht dit j meer dan schande en acht het dringend noo- j dig, dat de Kamer zich bij vernieuwing daar- omtrent tot den Minister wendt, met verzoek onverwijid daarvoor het noodige te willen doen. Waar ook een deel van de oude kade wegens bouwvalligheid niet meer kan gebruikt worden wordt de bedoelde voorziening aan de nieuwe bade meer en meer dringend. Voorts wijst de; heer Nolson op een bericht in de dagbladen, dat te Brussel een commis- sie vergaderd is geweest voor het reg-elen der spoorwegtarieven. Hij herinnert, dat voor del oorlog, voor verschillende goederen speciale spoorwegtarieven bestonden, welke echter bij het intreden van den oorlog zijn vervallen. Thans zal men weer verschillende dk r b zondere tarieven vaststellen. Vroeger golden die speciale tarieven welke voor Antwerp en, Gent, Brugge, Ostende en Nieuwpoort waren ingevoerd ook voor de haven van Ter Neuzen, die voor het transport ook werd beschouwd als een Belgische haven. Er wordt r. ever gedeli- bereerd om die tarieven weer van kracht te doen zijn. De vervoerkostcn van Ter Neuzen naar Bel- gie zijn hooger en ook uit Belgie naar Ter Neuzen, dan van Antwerpen of Gent, maar dat verschil is niet zoo ontzettend groot, dat daar- door althans voor sommige artikelen con- currentie onmogelijk is, door verschillende an- dere voordeelen die men hier vinden kan en tegen die meerdere vervoerkosten opwegen. Maar er kan nooit meer iets van terecht ko men, wanneer voor die Belgische havens spe ciale goedkoope tarieven voor het vervoer wer den gesteld, die niet tevens voor onze haven zouden gelden. Dan zou de concurrentie on mogelijk zijn en was onze haven ten doode op- geschreven. Het is dug voor Ter Neuzen van het hoogste belang, dat we die tarieven weer k.rijgen. Hij stelt daarom voor, dat de Kamer zich tot den Minister van Buitenlandsche Zaken zal wenden, met het verzoek, dat deze zijn invloed zal aanwenden, om te verkrijgen, dat de spe ciale tarieven voor de Belgische havens, ever.- als zulks voor den oorlog het geval was, ook toepasselijk te verklaren op de haven van Ter Neuzen en aan het gemeentebestuur en de Ma ritieme Vereeniging te verzoeken die actie te steunen. De Voorzitter geeft te kennen, dat hij niet anders kan, dan de woorden van den heer Nol son ten voile bevestigen. De haveninrichting eiseht dringend verbetering. Wat het tweede gedeelte van diens rede be- treft, zullen de heeren het er wel alien mede eens zijn, dat dit inderdaad een lovenskwestie voor onze haven is. De tarievenkwestie is voor onze haven van zeer veel beteekenis, en daarop is dan ook reeds door de commissie die in 1919 den Minister van Buitenlandsche Zaken bezocht de speciale aandacht gevestigd. Hij kan volkomen met het voorstel van den heer Nolson instemmen, en de vergadering kan zeker ook wel machtiging verleenen, om, indien dit noodig mocht blijken, eene commissie af te vaardigen, om het in deze dreigend gevaar af te wenden. Met algemeene stemmen wordt aldus b sloten. De Voorzitter brengt thans ter sprake den dienst der treinen van de spoorwegmaatschap- pij Mechelen-Ter Neuzen. Er rijden nog steeds maar drie treinen per dag, zooals tijdens den oorlog. Toen waren daarvoor, om verschillende oorzaken, reden. Op dit gebied zijn de tijden nu toch wel veranderd en het is zeker een groot ongerief, dat er uit beide richtingen geen trein is in de aanvang van den namiddag. Aan- gezien naar hij meent, de maatschappij volgens hare concessie voorwaarden verplicht is 4 trei nen in beide richtingen te doen loopen, stelt h voor, de tusschenkomst van den Raad van Toe- zicht op de spoorwegen in te roepen om dat te verkrijgen. Hij wijst er op, dat er op de lijn Gent Ter Neuzen reeds sedert lang 4 treinen per dag rijden. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. De Voorzitter wenscht thans nog* een kwestie te berde te brengen, die hem in den laatsten tijd uit zijn zaken ter kennis is gekomen, n.l het ontbreken van kurkzakken op de West- sluis. Hij herinnert, dat het steeds gpwoonte is geweest, dat op de sluizen kurkzakken aan- wezig waren en dat het sluispersoneel daar- mede ook actief werlczaam was, indien een schip tegen de sluis dreigde te loopen, om het gevaar voor averij te keeren. In den laatsten tijd schijnen die kurkzakken van de sluis ver- dwenen. Door den kapitein van een voor Gent bestemd stoomschip, die met zijn schip tegen een der stoelen van de sluis geloopen is, is daarop op het kantoor te Gent gereclameerd en hij heeft zich, in verband met de schade 'lie bij moest vergoeden, rechten voorbehouden voor het ontbreken van kurkzakken. Hij be- weert, dat, wanneer kurkzakken waren aan- wezig geweest, die schade niet zou zijn voor- gekomen. Spreker heeft zich toen als vertegenwoor- diger voor dat Gentsche kantoor tot den haven- meester gewend, om hem zijne bemiddeling te verzoeken, voor het aanwezig doen zijn van kurkzakken op de sluis. Deze verklaarde, dat hij in deze geen invloed kon aanwenden, want dat de ingenieur van 's rijks waterstaat al hier niet bereitl was te bevorderen, dat kurk zakken op de sluis zullen aanwezig zijn. Dit bevreemd hem ten zeerste. Ze zijn er altijd geweest en het is toch zeker niet alleen in het belang der reederijen, die er de kosten van moeten dragen, maar oob in het belang van de sluiswerken zelf, dat er zoo weinig mogeliik schade wordt toegebracht. Spreker stelt voor, dat de Kamer zich naar aanleiding* hiervan zal wenden hetzij tot den hoofd-ingenieur te Middelburg of recht- MOEDER! DENK ER OM. V'rouwen dienen meer rust te nemen. Als volwassenen deden wat zij onderwijzen vroeg naar bed gaan zouden veel minder menschen lijden aan nierbwalen. Het is niet verstandig om na de inspanning overdag 's avonds nog laat te strijken, verstellen, stop- pen enz. Denk er om, moeder! Laat naar bed gaan, zorgen, overwerking, en ongeregelde maaltijden overladen het bloed met urinezuur, en het filtreeren van zulk ver- giftigd bloed verzwakt de nieren. Die pijn in den rug, in de lendenen en zijden, is een waar- schuwing van nierzwakte, die als niets gedaan wordt, kan leiden tot nierontsteking, blaas- kwalen, nierwaterzucht, niergruis en -steen. Losiuit zulke gevaren te vermijden. Ver- minder de inspanning der nieren. Vermijd laat naar bed gaan en onverstandige gewoonten. Geniet meer fri.ssdhie lucht, wandel meer buiten. en zorg- voor meer gezondheid-gevenden slaap! Laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u bij- staan in uw poging om gezond te worden. Dit g'eneesmiddel voor de nieren bereikt zulke uitstekende resultaten, doordat het uitsluitend op de nieren en blaas werkt, doch niet op de ingewanden. Vroege behandeling is het best. Bijtijds genomen, kunnen Foster's Rugpijn Nieren Pillen de ontwikkeling van nier- en blaasbwalen voorkomen. Duizenden dankbare vrouwen danken haar geluk en gezondheid aan dit speciale niergeneesmiddel. De handteekening van James Foster komt voor op ellce echte doos. Te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij Wed. A. van OverDeekeLeunis, a 1.75 per doos. 36. streeksch tot den Minister van Waterstaat, om die kurkzakken op de sluis te verkrijgen. Meerdere klachten zullen natuurlijh niet uitblij- ven en hij meent, dat, vooral met het oog op de tegenwoordige politieke verhoudingen, het aanbeveling verdient, dat onze autoriteiten zorgen, dat de sluis in orde is. Hij zou anderen willen voor zijn en voorkomen, dat ze van Bel gische zijde van uit Gent moeten worden ge- vraagd. Dan komen ze er in elk geval. komen ze er in elk geval. De heer Nolson vraagt, of den Voorzitter ook de motieven bekend zijn van den ingenieur alhier, om het aanwezig zijn van die kurkzak ken niet te bevorderen. De Voorzitter kan daaromtrent niets posi- tiefs mededeelen. De heer Nolson zou het dan aanbevelens- waard achten, dat de Voorzitter er eens met den ingenieur over spreekt. Is het resultaat der besprekingen niet gunstig, dan kan de Kamer stappen doen bij een hoogere autoriteit. De Voorzitter is volgaarne bereid, er eerst ee,is met den ingenieur over te spreken. Met algemeene stemmen wordt besloten te handelen overeenkomstig het voorstel van den heer Nolson. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Geboren HENDRIK ISAAC CORNEL1S, 2oon van I. P. TR1JSBURG. F. C. A. TRIJSBURG-Boes. Ter Neuzen, 4 Februari 1920. bij I- BLIEK, Hotel Paviljoen, Station Begin S uur. Gewone conditien. Muzlekgezelschap op Maandag 7 Februari, 's avonds 8 uur, in het cafd „La belle Vue", toegankelijk voor leden en donateurs UEKEKALLE KEI'ETITIE 0p Zondagavond half 7 uur, voor kinderen van leden en donateurs. Aanmelding voor het lidmaatschap bij het Best uur. ledere lijder, die onder deze kwellende en brandende pijn als een gevolg van een ontsteking der blaas gebukt gaat, moet met een onschadelijk ntiddel, dat in 99 van de 100 gevallen verlichting geeft, eens een proef nemen. Deze pijn wordt door kiemen in het bloed veroorzaakt; DE WITT's Nier en Blaaspillen bevatten een zeer sterk en toch bijzonder verzachtend middel, dat tot de ziekte-weefsels doordringt, de kienten aantast en vernietigt, de urine na zekeren tijd licht en heldermaakten een wonderlijk vlug gevoel van opluchting en kalmte met zich brengt. Mocht u van rheumatiek, jicht, nier en blaassteenen, pijn in den rug, moeheid, waterzucht.hardlijvigheid, troebele urine, ontsteking der blaas of andere ken- teekenen last hebben, neemt dan on- middellijk eens met dit uitstekende ge- neesmiddel een proef. Het geeft bijna altijd een spoedige verlichting en een zekere genezing volgt in de meeste gevallen. Wacht echter niet tot het te laat is. Gaat onmiddeilijk naar uwen drogist, en vraagt hem om een doos DE WITT's Nier- en Blaaspillen, die uitsluitend voor nier- en blaasziekten zijn samengesteld. Men moet er echter op letten, dat men de echte DE WITT's Pillen ontvangt in doozen voorzien van blauw met goudgeel etiket en een speciaal blauw zegel op de kurk. Mocht men eenige moeilijkheden bij het verkrijgen van de echte De Witt's Nier- en Blaaspillen ondervinden, zendt dan het geld aan E C. DE WITT 4 Co Ltd., Den Haag, waarna U on- tniddellijk een flacon wordt toegezonden. Prijs f 1,75 en f 2,75 per doos. Verkrijghaar te Ter Neuzen bij J. MENSE, Markt 9. J O P R U 1 M I N G op II Februari, des avonds Keltt uur*, in het aardrijkskunde- lokaal der Rijks Hoogere Burgerschool te Ter Neuzen, over door F. P. SOLLEWIJN GELPKE, ambtenaar van het Inlichtingsbureau voor den Indischen Dienst van het Ministerie van Kolonien. Vr Ij entree. Bij akte op den 1 December 1920 voor ondergeteekende verieden is opgericht de te Ter Neuzen gevestigde Naamlooze Vennootschap ..Vlasserlj Het Zwaantje." De akte is, met de Kontnklijke Be- williging, opgenomen onder nommer 272 in het bijvoegsel der Staatscourant van 31 Januari 1921, nommer 21. Ter Neuzen, 2 Februari 1921. Namens de vennooten, VAN DER MOER, Notaris. Het Bestuur der Waterkeerine van de Calamiteuze Polders MARGARETHA, KLEINE HUISSENS en EENDRAGT maakt bekend, dat de voor het dienst jaar 1920/1921 ontworpen Begiooting der inkomsten en u tgaven van het Water- schap, opgericht voor het besturen, be- heeren en bekostigen der zeewering eti oeververdediging van die polders met memorie van toelichting van 7 Feiru- ari tot en met 14 Februari ten kantore van den Secretaris-Ontvanger wordt ne- dergelegd, ter inzage van de bij die zee wering en oeververdediging betrokken polder- of waterschapsbesturen en grond- eigenaren, voor wie ze tevens tegen be tallng der kosten verkrijgbaar is. Zaamslag, den 31 Januari 1921. A DE KRAKER Kzn, Voorzitter. J. STOLK Lzn, Secretaris-Ontvanger. op Dlnsdag S Febr. a.s., des avonds uur, in het b >venlokaal bij den heer Gilijamse te AXEL. OnderwerpDe beteekenis van een goede v-ikopleiding voor de Ambachten inzonderheid voor het Schildersvak en de Electrotechniek. Inleiders de heeren J. Huizinqa en J. H. B- Buthfer, resp. Voorzitter en Directeur van de Ambachtsschool te Ter Neuzen. Een en ander zal worden toegelicht met aan voomoemde school vervaardigde teekeningen enz. Belangstellenden ingoed vakonderwijs en ouders van lcetlingen worden beleefd ter vergadering uitgenoodigd. HET BESTUUR lie verkoopirtg van den Landbouw- inspan ten ve/zoeke van de Erven van wijlen den heer C. SCHELFHOUT te Stoppeldijk (Pauluspolder), zal plaats hebben op Notaris DUMOLEYN. Mevrouw VAN BORSSUM- WAALKES, Apotheek, vraagt Steenkampla.an 71. i Balistr,43,DenHaag, 9—4 en schriftilijk. Met genoegen betuig ik mijne voile te- vredenheid aan de Zwolsche Paarden- en Veeverzekering Maatschappij, gevestigd te Zwolle, Ossenmarkt 26 27, Directeur G. H. J. Tervoert, voor de coulante wijze waarop zij de schade van mijn gestorven paard geregeld heeft. Philippine, 27 Januari '21. T h. N E IJ T. Vertegenwoordiger A. DE CALUWE te Philippine- Hoofd-Inspecteur J. M. HOUTERMAN te Wolfaartsdijk. Inspecteur L. KRIJGER te Brouwershaven E. A. IJSEBAERT, Vlooswijkstraat 57. Heeft U een droge hoest Doen Uw oogen zeer a's U er op drukt Zijn Uw lede- maten loom Voelt U zich koortsig Neem dan direct de Abdijsiroop te baat, die U spoedig verlichting geven kan en Uw genezing be- spoedigen. De is hetgeliefkoosdehuismiddel f hij asthma, bronchitis, in fluenza, hooikoorts. kink- hoest. slijmhoest, verwaar- loosde verkoudhsid, ouderde hoest ver- FTijs per flucon nn ±230 gram /1,90, van 550 gram 3,60, van 1000 grjfrii f 6,Hoe I grooter ilacon, hoe voordeeliger dus Alom verkrijgbaar. Eischt roodeu t.anit met onze handteekening: I,. I. AKK'ER, I Rotterdam. I UIT DE HAND TE KOOP: staande op het Nieuwe Zaamslag A 170 te Zaamslag. Te bevragen bij BAKKER, B 169, Zaamslag. Te bevragen; bureau van dit blad. Wordt gevraagd Duitsche Conversatielessen. Brieven met voorwaarden enz onder No. 229, aan het Bureau van dit Blad. Met deze maakt ondergeteekende bekend, dat hij zich vanaf 14 Februari a.s., hoopt te vestigen als en beveelt zich beleefd aan. Beslist Iste klas werk en lagen prijs wordt u verzekeid. Hoogachtend, Dijkstraat No. 34. Ter Neuzen, Febr. 1921. Voor het v e r t a I e n en b e a n t- woorden van Fransche- of Engelsche correspon* <^®ntle voor particulieren houdt zich tegen billijke vergoeding aanbevolen No 22S dezer courant. Aanbevelend, NIEUWSTRAAT. - AXEL. HIT DE HAND TE KOOP: staande te Hoek, Kerkstraaf. Aanvaar- ding 1 Maart a s- Te bevragen bij F. DIELEMAN, land- bouwer te Hoek. TE KOOP 1 staande Van Steenbergenlaan (nieuw) waarop een gedeelte als le hypotheek kan gevestigd blijven. 1 staande Oonze-Visserstraat 112. Het eerste terstond te aanvaarden, het andere Mei of Juni. Te bevragen bij C- VAN EERDEN- BURG, Donze-Visserstraat 112. De Heer WARRENS—DAELMAN zal op 7 Februari 1921, des na- mtddags te drie ure, in Hotel Rotter dam" te Ter Neuzen traehten aan te besteden Bestek en teekening ad 2,50 Gulden verkrijgbaar aan het Bureau van den architect P. A. G A L L E, Vlooswijk straat 12a. 26400,— 3000,— 1300,— 4600 2950,— t e B. Onmiddeilijk na afloop daar- van aan gemeld Woonhuis Deurwaarder HUINEMAN te Ter Neuzen, zal ten verzoeke van zijne principalen op Woensdag 9 Februari 1921, namiddag 1 uur te West- dorp e, Oudenpolder, publiek en contant verkoopen 2 Beuken, 180 Amerikaansch eiken 22 Accasia, ca. 2000 bossen Spar- rensnoei. alles geschikt voor H.H. Wagenmakers, Timmerlieden en voor afmaak van weiden. Tevergaderen bij dhr. IsidoorMigom De Notarissen DREGMANS te Axel en VAN MAZIJK te Sluis, zulien ten verzoeke van F. N. BOUSSEN te Sint- Jansteen, in het cafd van Dhr.j. Fricot te Hulst, aan het Station, op Maan dag den 14 Februari 1921, des namiddags 2 uur, verkoopen bestaande uit jHuis, Schuren,Erf, Tuin, llouw- en Weiland eo Water ie Sint-jansteen, kadaster sectie C nos. 883, 884, 885 899, 899bis, 900, 901 en 90!bis, samen groot 3 H.A. 36 A 10 c-A. (7 gem. 162 roeden). Boomprijs f I. 500,- aldaar. kadaster sectie C nos 911 en 912, samen groot 1 H.A. 47 A 50 c-A. (3 gem. 93 roeden) Betaling1 maand na de toewijzing. GEL AG 1/2 AanvaardingDe Gebouwen uiterlijk 1 Mei 1921, ae Bouwlanden bij de be taling, of zooveel vroeger, als zal worden toegestaan Met goedvinden van de eigenaars kan in pacht volgen 66 A. (P/*> gemet) Bouwland en 1 H.A. "30 A. (3 gemet) Dijk.. De Notarissen DUMOLEYN te Hontenisse en PUSSEMIER te Aelter, zullen op Dinsdag 22 Februari 1921, des namiddags- 2 uur, in het Hotel Aernaudts te Sas van Gent, in het openbaar verkoopen: in den Sint-Albertpolder, gemeente Sas van Gent, groot 35.02.00 Hectaren 178 gemet 177 roeden), in pacht tot October 1922 bij dhr. LouisCoene. Nadere inlichtlngen bij genoemde Notarissen, alwaar pachicontract, ka- dastraal extract en plan ter inzage ligt en g.-atis notitien der verkooping ver krijgbaar zijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 3