ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No, 7102. Maandag 31 Januari 1921. 69®Taargau* 6EMEEITSEAAI. Stiijd om het Vuur. HI us Zitting centraal stembureau verkiezing gemeenteraad, dlHHfcHLANO. FEUiLLETOl B U IT t N L A N 0 ■casnmui II I 11 ItfoWUTfrjqiraiJBaW!^ EEN O VEREENKOMST MET BELG1E. De Tijd meldt, dat na maandenlange on- derhandelingen tusschen de Belgische re geering en de raadslieden der Nederland- sche belanghebbenden, inzake de Fluviale een oplossing in der minne is gevonden. De tinancieeie vorderingen der Nederlanders ztjn door de Belgische regeering erkend, zoodat de betreffende schepen binnenkort vrijelijk door de Nederlandsche wateren naar Belgie zulien kunnen gebracht worden. Zooals men weet, werden deze schepen, die ztcii op den Rijn en in Nederland bevon- den, bij aen vrede aan Belgie toegewezen. Er waren evenwei Nederlanders, die aan- deelen en hypotheken op deze scnepen nac;- den en hun rechten deden gelden. Zij lieten de schepen, zoodra zij in Nederlandsche wa teren kwamen, aan den ketting leggen. Zoo kon Belgie de hem toegewezen vaartuigen niet naar Belgie halen. De Belgische regeering heeft nil de fi- nancieele vorderingen der Nederlanders er kend. VERHOOGING REIZIGERSTAR1EF. Naar de Telegr. verneemt, is de directie van de Nederlandsche spoorwegen met de regeering in onderhandeling om het reizi- gerstarief wederom te verhoogen. De bedoe- ling zou zijn het normale tarief per K.M. te brengen: voor de le klasse op 6'/2 cent, voor de 2e klasse op 4% cent en voor de 3e klasse op 4/4 cent. Dit zou het dubbeie zijn van het tarief van voor den oorlog. Evenredige verhoogingen voor abonnemen- ten, buurtverkeer, enz. liggen eveneens in de bedoeling. JNVALIDITEITS- EN OUDERDOMS- RENTE. Op 1 Januari 1921 werden 218 weduwen- renten en 754 weezenrenten krachtens de In- validiteitswet genoten, terwijl op genoem- den datum krachtens artikel 373 dier wer 7238 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Krachtens de vrijwillige verzekering, ge- regeld in de Ouderdomswet 1919, waren op vorengenoemden datum 17.382 personen in het genot van eene als vrucht hunner ver zekering verkregen ouderdomsrente van drie gulden per week. VALSCHE BANKB1LJETTEN VAN f 25- Een bankinstelling te Amsterdam ontving Donderdag een geldzending van f 12.000 in Nederl. bankpapier uit Gent. Bij het nazien van de zending bleek, dat kodo-.vst nit den Oertijd dtoor s H. ROSNY.' 46) In het eerst hielden de dieren zich op verren afstand, (puiten de draagwijdte van een harpoen, maar hoe donkerder het werd, het nader ze kwamen, duidelijk werd het doffe geluid van hun pooten op den grond gehoord. De honden ble- ken het hardnekkigst. Enkelen van hen ware(n de menschen vooruitgekomen. Zij stonden dan piotseling stil, sprongen met een scherpen kreet omhoog of kropen tersluiks nader. Maar tie wolven, die ver- ontrust waren, als zij de anderen zagen voorkomen, kwamen te gelijk opzetten on- der een oorverscheurend gehuil. Bijna waren de dieren slaags geraakt. De hon den, die tegen elkaar gedrukt stonden, bewust van hun meerderheid door hun aantal en opgewonden door hun voor- sprong, boden de wolven piotseling het hoofd. Deze werden door een wilde on- rust gegrepen. En in de laatste grijze schemering stonden de beide troepen te- genover elkaar, hun lichamen trilden, hun klagende stemmen vervulden de lucht Maar tot een treffen kwam het niet. Enkelen van het pak, die minder het kud- de-instinct bezaten dan de anderen, had- den de jacht voortgezet; hun voorbeeld vond navolging. En tegenover elkaar trokken de troepen voort en bedreigden elkaar, door honger tot het uiterste ge- er zich onder de hankbiljetten 17 bevonden van f 25, welke valsch bleken te zijn. Zij waren gemerkt met de serieletters B. X. De biljetten zijn goed nagemaakt, doch voelen een beetje vettig aan. De kleur is dieper geel dan de echte biljetten. Zij zijn gedeponeerd bij de politie, die een nader onderzoek instelt en verband zoekt met de in de vorige week te Roosen- daal in beslag genomen valsche biljetten van 25, welke ook de serieletters B. X. vertoonden. BELASTINGDRUK. 1 let voorrechf van de Nederl. Staatsbur- gerschap kost hoe langer hoe meer geld e het gaat met groote sprongen vooruit, ze „De Tijd." In 1919 werd met de gewone middelen geind 329 millioen, maar de Minister van Financien durfde voor 1920 niet op zoo veei rekenen en schatte de opbrengst op 310 mi; lioen. Hij bleef aan den lagen kant en dat was voorzichtig. Maar ziet, de belastingbetalers verkeer den in veel betere conditie dan de Minister had gedacht. Zij ieverden geen 310 en geen 329 millioen, maar brachten het tot 439)4 millioen en omdat dat nog niet genoeg was, kwamen zij nog met 215'/2 millioen aandragen „in verband met de buiten- gewone omstandigheden" en voegen er ten- slotie nog 57 millioen bij voor de aflossing der leening van 1914. Met e'.kaar brachten zij het dus tot 712 millioen, een cijfer waar- van geen Minister -van Financien voor Mr. De Vries ooit heeft kunnen droomen en hij- zelf eigeniijk ook niet. Zulien we nu geld over houden of zulien de belastingen kunnen verlaagd worden? Geen denken aan! Er zijn, schoon al die millioenen werden ontvangen. in 1920 al heel wal meer uitge- geven en behalve de vaste is ook de vlof- tende schuld weer enorm gestegen. En de gemeenten hebben niet minder aan de belastingschroef gedraaid en geperst war zij persen konden. En geleend ook, soms, tot de deur van den geldlommerd voor haar neus werd dichtgeslagen. Och, we verheugen ons over ons Nedert. Staatsburgerschap van ganscher harte en zeggen nog steeds den dichter na: „Bedankt uw God en weest verblijdt, omdat gij Neder- lander zijt''. Maar de vreugde kost toch wel veel geid BELGIE. Charite bien ordonnee schijnt niet al- t'jd bij zich zelt te beginnen, getuige de twee volgende uitlatingen van minister Vandervelde over amnestie, die de Stan- daard onder elkaar afdrukt: „Daarom wenschen wij, dat onze op- roep: geen terdoodveroordeeling voor po- litieke misdrijven. Amnestie voor deover- wonnen revolutionnairen in Ftongarije zal gehoord worden en door de genadever- leening van de volkskommissarissen de eer- ste stap naar een politiek van verzoening en vreedzame verstandhouding zal ge- daan worden." (De heer Vandervelde over Hongarije.) „Amnestie, is een daad van de rede en tot zulke daad weigeren wij onze ine- dehuip. Genade is een beweging uit, het hart, die aan den Koning toekomt. Wat de amnestie betreft, dat gaat ons alleen aan en nog eens antwoord ik: neen. Op het huidige oogenblik ware zulks eene uitdaging van de openbare meening." (De heer Vandervelde over Vlaanderen.) NIEUW'E BELGISCHE POSTZEGELS Binnenkort zulien in Belgie nieuwe post- zegels, met de foeeltenis van den ko- dreven. Maar deze voortgezette achter- volging vefontrustte de menschen. Nu in het W esten de laatste iichtglans verstiert, voelden zij, dat de dood dreigde door de wezens, die heimelijk maar zeker na- derslopen. Een groep honden naderde Gaw, die het imeest links liep en een van hen, groot als een wolf, bleef een oogenblik staan, liet zijn glinsterende tanden zien en waag- de den sprang. De jonge krijger wierp angstig zijn harpoen. Het dier werd in de flank getroffen. Het draaide jankend om zichzelt heen. Met een knotssiag maakte Gaw het beest at. Op zijn doodskreet kwamen de honden toegesneld: hun gevoel van saamhoorig- heid was grooter dan bij de wolven en als een van hen in gevaar verkeerde, kwam het wel voor, dat zij zelfs de groote roof- dieren trotseerden. Naoh vreesde dan ook een aanval van het geheele pak. Hij riep Nam en Gaw tot zich om de dieren angst aan te jagen. Nauw aaneengesloten, maakten zij front, verbaasd zwierven de honden om hen heen. Als een het slechts waagde om zich op hen te storten, zou- den de anderen volgen en het gebeente der menschen zou op de vlakte bleeken. Piotseling wierp Naoh zijn speer; een hond tuimelde met doorboorde borst. De leider greep hem bij de achterpooteit en wierp hem naar een groep wofVen, die van rechts opdrongen. Het gewonde dier verdween tusschen hen en de reuk van het bloed en de gemakkelijke prooi prik- kelden hun honger; de wilde dieren be- gonnen het levend vleesch te verslinden. Toen vergaten de honden de menschen en stormden op de wolven in. Zoodra het gevecht begonnen was, snel- ning worden uitgegc-ven. Deze zegels zul- i len kleiner zijn dan die, welke den koning met den helm wfergeven. DE EMIGRANTEN-STROOM NAAR CANADA. In de laatste acht maanden van 1920 zijn 120.000 immigranten Canada binnengeko- men tegen 91.000 in dezelfde periode van 1919. Ongeveer 20.000 immigranten kwa men uit Gr. Brittannie en bijna een even goot aantal uit de Vereenigde Staten. Van het vasteland van Europa kwamen 17.000 immigranten tegen 5000 in 1919. Aan talrijke pers ,nen werd den toegang tot het land geweigerd, doch de vrouwen en kinderen van mannen, die reeds in Canada werk hadden gevonden, werden met de grootste consideratie behandeld. Uitgeweken uit Polen, Rusland, de Oekraine, Roemenie en Tsjecho-Slowa- kije worden alieem toegelaten indien zij 250 dollar betalen en alle andere voor- schriften vervullen. Duitschers, Oostenrijkers, Hongaren, Bulgaren, Turken en Mennonieten worden niet toegelaten. DE WERKLOOZE WERKGEVER. De Engelsche bladen maken melding van het volgende teeken des tijds: Een man die meedeelde, al zijn kapitaal ver- loren te hebben, dat hij in zijn zaken gestoken had, vroeg Donderdag aan den magistraat in Highgate om hem te willen helpen om werkloozen-ondersteuning te krijgen. Er ontspon zich het volgende gesprek Magistraat: Maar u is werkgever en geen werknemer. De werklooze werkgever: Ik heb al mijn kapitaal verloren en ben nu werk- loos. De Mag: ja, maar ik kan niet zeggen dat u recht hebt op werkloozen-onder steuning. De w.w.De arbeidsbeurs nam er ge- noegen mee en heeft mij een papier ge- geven en gezegd, dat ik aan u vragen moest om dat te teekenen. De Mag.lk geloof, dat u liever naar de arbeidsbeurs moest teruggaan en daar alle omstandigheden uiteenzetten. DE TOESTAND IN IERLAND. De toesiand in kef in staat van beleg verklaarde gebied. De „Westm. Gazette" publiceert een uit- treksel uit een brief van een inwoner van het in staat van beleg verklaarde gebied in lerland, dat volgens het blad een schril beeld geeft van het schrikbewind, dat de autori- teiten er uitoefenen. Uit vrees voor nieuwe represailles noemt de schrijver geen namen en plaatsen. Hij herhaalt van twee jongens, die door politie en militairen, in auto's ter plaatse verschenen, gedwongen werden te knielen, nadat een hunner op het hoofd was geslagen met een stok, en te bidden voor de politiebeambten, die gedood waren en „God save the king" te zeggen. Met vier andere jongens werden zij op een rij ge- plaatst en gedurende drie uur geslagen en geschopt. Ook werden zij gedwongen „God save the king te zingen en te roepen: „Naar de hel met De Valera en Sinn Fein!" Intusschen werd een winkel geplunderd en vernield. Namen boven winkels, die naar men veronderstelde in de Sinn Fein-kleuren waren aangebracht, werden omlaag gehaald. Drie van de jongens moesten voor een „krijgsraad terechtstaan, waarvoor een winkel werd opgevorderd. De „raad" be- stond uit een officier, die achter de toon- bank zat en een soldaat, die buiten stond met een stok in zijn hand. Een der jongens werd ondervraagd; hem werd niets" be- paalds ten laste gelegd, maar hem werd gezegd, dat als er in de plaais, waar hij Jen noma^en voort. Een vochtige damp bewees, dat de rivier al zeer nabij was en nu en dan meende Naoh een weersjjieg- ling van het water te zien. Een paar maai bleef hij staan om zich te orienteeren. Ein- delijk wees hij op een grijsachtige massa, uic uitstcik ooven den oever en zeidei „Naoh, Nam en Gaw zulien lachen om honden en wolven." Een groot rotsblok, dat wel een kubus geleek, en wel vijfmaal zoo hoog was als een mensch, verhief zich voor hen. Het was ntaar van eene zijde toegankelijk. Naoh klom er snel op, want hij kende de- zen steen reeds sinds vele jaargetijden. Toen Naw en Gaw hem gevolgd waren, bevonden zij zich op een plateau, begroeid met struikgewas en zelfs met een den, waar wel dertig man ruimte hadden om te kampeeren. Ginds in de vlakten vochten honden en wolven verwoed. Een woest gehuil, kla- gelijk gejank klonk door de vochtige lucht de nomaden genoten van het gevoel thans weer vrij te zijn. Het hout knetterde, de viam lekte met roode tong aan de twijgen en wierp donkere rookwolken omhoog, een breed schijnsel werd over het water geworpen. Van de eenzame rots strekten zich aan beide zijden kale oevers uit; riet, wiigen en populieren groeiden op grooten afstand zoodat op twintigmaai de draagwijdte van een .harpoen alle dingen duidelijk te onder- scheiden waren. Intusschen vluchten de dieren voor het heldere schijnsel of werden er toe aange- trokken. Twee uilen vlogen ritselend om hoog met een triesten kreet, een troep vleermuizen fladderde rand, een vlucht spreeuwen trok naar den anderen oever; woonde, iets gebeurde, hij en twee anderen zouden doodgeschoten worden. Daarop gat de officier den soldaat last hem te slaan en hem naar buiten te laten. Nog verschillende andere gevallen van dergelijke mishandelingen deelt de schrijver mede. Een gestoorde verkiezing. Te Waterford zijn militairen 's avonds de raadszaal van het stadhuis binnenge- drongen, terwijl er de verkiezing van den mayor plaats had. Alle aanwezigen moesten de handen omhoog houden en de mayor moest zijn ambtsgewaad uittrekken, dat ui> de kleuren van Sinn Fein bestond. Alle aan wezigen werden gefouilleerd. Officieele represailles aangekondigd. Onder voorzitterschap van kanunnik O'Connor werd te Listowel, op verzoek der militairen een bijeenkomst gehouden van de voornaamste inwoners, waarin een kapi- tein meedeelde, dat de autoriteiten bepaal- de mlchtingen hadden over den moord, ge- pleegd op den inspecteur O'Sullivan. Het stond nu aan de inwoners van Listo wel om nadere inlichtingen te geven. De kapitein zeide alles gedaan te hebben om de inwoners te beschermen en hij zou daarmee voortgaan gedurende de eerstvoigende drie dagen; de winkels mochten in dien tijd slechts van tien tot twaalf uur open zijn. Hij kon niet zeggen, wat er daarna zou ge- beuren maar natuurlijk zouden er eenige officieele represailles plaats hebben. De kanunnik keurde bij de mis den moord op den inspecteur at. BEZETTING VAN FABRIEKEN IN WEST-VLAANDEREN. Werklieden hebben te Bissegem (W. VI.) verleden week een fabriek bezet. Omtrent dit feit vermelden de Belgische bladen zoo goed als niets. Alleen het „Laatste Nieuws" weet er iets van te vertellen, dat echter ook nog geen duidelijk beeld geeft van hetgeen er eigeniijk heeft plaats gehad. Noch van de oorzaken van de ze „directe actie". De arbeiders stelden volgens het Laatste Nieuws" een bestuur aan en begonnen te werken, alsof er niets gebeurd ware. Door een defect aan de machine moest het werk echter stil ge- zet worden. Dinsdag werd een tweede fabriek door de werklieden bezet. De gendarmen, zes in getal, werden verzocht de werkers uit de fabriek te drijven. De arbeiders spra- ken met hen; alles liep kalm at. Dinsdagavond vergaderden de patroons om over het loon van 2,25 fr. en den 8-urendag te spreken. FRANKRIJK. Een „Maison de l'Islam." Naar men zich herinnert heeft het par- lement een crediet van 500.000 francs 1 aangenomen voor de oprichting van een moskee te Parijs. De giften van Muzel- mansche zijde uit Algerie, Tunis, Marok- kjo en Egypte zijn dermate toegevloeid, - dat men heeft besloten niet slechts een moskee, maar ook een „Maison de I'ls- j lam" op te richten, dat aan de Muzel- 1 mannen, die tijdelijk te Parijs vertoeven een tehuis zal bieden: een zaal voor con- ferenties, een bibliotheek, enz. Parijs zal de eerste der Europeesche hoofdsteden wezen waar een Muzelman- sche tempel zal worden opgericht. In Ber- lijn bestond voor den oorlog het plan, doch het kwam niet tot uitvoer. In Lon- den is er tot dusver nogL slechts terloops sprake van geweest. DE OPPERSTE RAAD. Duitschland's schadevergoeding een oplos- sing nabij. De als gevolg van het rneeningsverschii j over de door Duitschland te betalen sch..- deloosstcilmg benoemde commissie, heeft Vrij dag den geheelen dag besprekingen gehouden onder voorzitterschap van Briand. Het doel was om overeensternming te bren gen in de verschillende opvattingen, betref fende de afdoening der Duitsche schuid. AFen zochl vooral naar een oplossing, die dicht bij de overeenkomst van Boulogne zou staan, zonder vaststeiling van het toiaal- bedrag der schadeloosstelling. Over de beraadslagingen werd geen com munique uitgegeven, toen de commissie om halfdrie haar besprekingen ophiet, maar, naar Havas vernam, had de commissie als grondslag voor een eventueele overeen komst haar volgende systeem aangenomen waarop echter voor de Engelschen eenige reserves waren gemaakt. Men zou van Duitschland in 42 vaste annui'teiten een bedrag van drie milliard mark per jaar voor de eerste vijf jaren eischen, zes milliard gedurende de viji vol gende jaren en zeven milliard gedurende de 32 laatste jaren. Dit is geheel in, overeen sternming met de te Boulogne overeenge- kornen beginselen. Echter komt bij dit vaste bedrag en veranderlijke jaarlijksche aflos sing doordat men bovendien van Duitsch land wisselende annui'teiten wil eischen, welke evenredig zijn aan zijn economische capacifeit, n.l. door den Duitschers een ui(- voerbelasting op te leggen van 10 tot 15 van de waarde. Deze belastingen zulien door de commissie voor het herstel in ont- vangst worden genomen. Deze methode was door Delacroix voor- gesteld om tegemoet te komen aan den door de Fransche gedelegeerden met nauruk ge- steiden eisch, dat de Duitsche uitvoerhandei tijdens een aantal jaren met een beiasting wordt getroffen, met het doel te beletten, dat de Duitsche uitvoerhandei den handel der geailieerden te zeer zou benadeelen. Het is dan de kwestie of die beiasting met de ontwikkeling van den Duitschen handel en nijverheid in den weg zal staan en or daardoor Duitschland niet belemmerd worat in het betalen van zijn schuld. Teneinde Duitschland aan te sporen om deze loopende schuld zoo snel mogelijk te voldoen, zal aan Duitschland voor voorui betalingen een korting van 8 worden toegekend. Men schat, dat dit systeem, in verband met de/ aanzienlijke wederopleving van Duitschland 100 tot 150 milliard mark in goud zal kunnen opbiengen, terwijl door de overeenkomst van Boulogne 85 millioen waren geraamd. Dit resultaat der besprekingen werd door de Engelsche gedelegeerden aan Lloyd George meegedeeld, die eenige bedenkingen had. De commissie kwam toen om vier uur opnieuw oijeen, maar ook met de in die nieuwe bijeenkomst gemaakte wijzigingen kon het plan in de oogen van den Britschen eersten Minister nog geen genade vinden. Daarop volgde weer een bijeenkomst der commissie om zeven uur en toen nog eens om tien uur Vrijdagavond en tensiotte zijn blijkens een Zaterdagmorgen ontvangen telegram de zienswijzen der gedelegeer den elkaar zoo dicht genaderd, dat de com missie tot een definitief resultaat is geko- men betreffende het systeem der vaste jaar lijksche aflossingen en de beiasting op Duitschlands uitvoer. Dit voorstel zal heden in de conferen- tie aan de orde komen en Briand heeft reeds verklaard, dat de gealiieerde gedelegeerden niet uiteen zulien gaan, voordat de aange- iegenheid der schadeloosstelling tot een de- finitieve oplossing is gekomen. De Duitsche pers over het rapport-Doumer. De uitlatingen van Doumer op de confe- rentie van den Oppersten Raad, betreffen de Duitschland's betalingsmogelijkheid grenzen volgens de Deutsche Allg. Ztg aan eenden werden opgeschrikt en kwamen uit haar schuilplaatsen om spoedig weer de schaduw te zoeken, lange visschen kwamen uit de schemering aan den oever- kant, als zilverflitsen schoten zij voor- bij; pareimoeren pijlen, spiralen van koper. En het rosse licht bescheen een ever- zwijn, kort en gedrongen van bouw, dat bleef stil staan en snorde; een groot elandshert keek tusschen twee eschdoorns uit, zijn fianken trilden, zijn gewei was naar achter geworpen, schuw hiei het den lynxenkop met zijn driehoekige ooren en de koperkleurige angstige oogen. De mannen zijn zich hun kracht be wust. Rustig eten zij hun geroosterd vleesch, tevreden weer te mogen leven in de warmte van het vuur. De stam is nabij. Eer er nog twee avonden ver- loopen zijn, zulien ze het groote moeras weer zien. Nam en Gaw zulien als krij- gers worden ingehaald. De Oulhamr zul ien hun moed, hun geslepenheid, hur, doorzettingsvermogen erkennen en vree- zen. Naoh zal zich Gammla ten deelzien valien en na Faouhm heerschen.... Hun bloed jaagt sneller vol blijde verwacnting en al is hun geheugen kort, toch toovert hun instinct hun wondere beelden voor, die alle duidelijk omlijnd zijn. Hun be- hoort de jeugd van een wereld, die niet zal weerkeeren.Wijd ligt alles voor hen, alles is nieuw.... Nimmer beseften zij, dat er een einde aan hun bestaan zal ko men.... voor hen is de dood een angstig verhaal, maar geen werkelijkheid. Soms, in oogenblikken van gevaar, vreezen ze hem piotseling; maar dan schijnt hij weer verAveg, vaag en verdreven door hun kracht. Als het noodlot zich tegen hen kant, als fij zonder ophouden moeten strijden tegen dieren, honger, koude, vreemde kwalen en natuurrampen, dan zijn zij een oogenblik kleinmoedig, maar nauwelijks is het gevaar afgewend, of zij vreezen niets meer. Zoodra zij een kampplaats en voedsei hebben, schijnt het leven hun licht. Een gebrul rijt de duistere slilte van- een. Het everzwijn vlucht, het elands hert werpt zijn gewei op zijn rug en spring! weg, triilend in iedere vezel. Eerst zien zij vaag een gestalte, onduidelijk otn- lijnd, bij een populierenbosch, dan tee- kent de silhouet duidelijker at, iedere be weging verraadt zijn kracht, nog eens zal Naoh den reuzenleeuw zien. Alles is geviucht. Onbegrensd is de eenzaamheid. Het reusachtige dier loopt onrustigvoort Het kent de snelheid, de waakzaamheid en de list van zijn prooi. Deze streek, waar zijn ras nagenoeg is uitgestorvem is minder warm en armer; en zijn bestaan is moeilijk. Immer knaagt de honger aan zijn ingewanden. Zelden paart dit dier; iiet jachtgebied, waar genoeg prooi is voor twee, is schaarsch, zelts ginds naar den zonnekant toe ot in de warme dalen En de laatste van het geslacht, die thans nog. in het groote drasland rondzwerft, laat geen nakomelingsschap na. Niettegenstaande de hoogte en steilte van de rots, voelt Naoh dat een angst- kramp hem de keel toeknijpt. Hij over- tuigt zich, dat het vuur den nauwen toe- gang verdedigt, hij grijpt knots en har poen; Nam en Gaw zijn ook gereed tot den strijd; alle drie zijn onzichtbaar; zij gelijken een met den rotswand. (Wordt vervolgd). SKH2SS&WWS2 I>e Burgemeeater der gemeente TER NEUZEN rriaakt bekeid, dat eene Openba-e Vergadering an den Gemeenteraad zal worden gehouden op Uonderdag 3 l>br. 1931, des naaiiddage tea 3 lira. Ter Nenzen, den 31 Januari 1921. De Burgemeeater voornoeosd, J. IIUIZINGA. it Be tioorzitter van hfct centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad maakt bekend, dat het centraal stembureau een zttting zal houden in het gemeentehuis op Woens- dag 2 Februari a.s., des namiddags 4 uur, tot het benoemd verklaren van een candidaat, voor- komende op de lijst waarop het uitgevallen lid van den gemeenteraad S. Duiker is gekozen. Ter Neuzen, 27 Januari 1921. De Voorzitter voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1