ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7095. Vrijdag 14 Jinuari 1921. 61e Jaargaug BIOEH l A. B. BU1TENLAND. RPEDIKBEP&TEl" 6EMEN6DE BER1CHTEN. BURGELIJKE STAND mjhjlfcg/S T35 •::G'..4-A..'Q. HET OPLEIDINOSSCHIP VOOR DE VERWAARLOOSDE JEUUD. Wij hebben reeds meegedeeld en warm toegejuigt, dat de Minister van Jus ftie besloten heeft, een opleidingsschip voor de verwaarloosde jeugd in gereedheid te doen brengen en dat de afgekeurde krui- ser „Noord-Brabant" daarvoor uitgekozen is. In de Rijksopvoedingsgestichten bleek telkens, dat de jongens uit de steden aan de rivier niet aarden kunnen op het platte- land. Voor deze jongens is het schip be- stemd en wij twijfelen niet ot de frissclie zeelucht en het avontuurlijke leven op zee aal van menigen verwaarloosden jongen een fermen zeeman maken. Nader kunnen wij mededeelen, dat men aJ aardig met de gereedmaking van de „Nbord-Brabant" begint op te schieten en dat het schip zeer waarschijnlijk tegen den zomer kant en klaar zal zijn. Het schip is geheel ontdaan van zijne bewape- «ing en ook de buitenromp onder de wa- terlinie is gereed. Men heeft het eergiste- ren uit het dok gehaald. Er moet nu nog heel wat inwendig ver- fimmerd worden. Het schip krijgt ruime localiteiten voor verblijt, ontspanning, gym- ■yastiek enz. en het beloofd een zeer rriooi opleidingsschip te worden. Vad. INR1CHT1NG VOOR ONTOELAATBARE GEZINNEN. Burg, en Weth. van Amsterdam hebben plannen gemaakt tot stichting van enkele irichtingen voor het onder dak brengen van ontoelaatbare gezinnen, d.w.z. van die ge- zinnen, welke blijk hebben gegeven niet ge- schikt te zijn voor een behoorlijke bewoning der nonnale gemeentewoningen, doch waar- bij de kans niet is uitgesloten, dat door nauwkeurig toezicht en bijstand met raad door een woningopzichteres de leefwijze dermate gunstig is te beinvloeden, dat zij na een tijdelijk verblijf in zulk een reclas- seeringsinrichting, wederom in de gewone bouwblokken toegelaten kunnen worden. De eerste van deze reclasseeringsinrich- tingen willen B. en W. oprichten aan het Zeeburgerpad. Zij zal bestaan uit 36 eens- gezinshuisjes. De stichtingskosten zullen bedragen 251.000, waarvoor een Rijks- voorschot wordt gevraagd. De exploitatiekosten der inrichting den- ken B. en W. voor de helft te dekken uit de huren, die de gezinnen zullen moeten betalen en die tusschen 4 en 5,75 per week per gezin zullen bedragen. De andere helft zal door Rijk en gemeente moeten wor den betaald. B. en W. schatten, dat in den eersten tijd 4 a 6 van zulke inrichtingen in versohillende deelen van de stad noodig zul len zijn, tezamen plaats biedend voor pl.m. 200 gezinnen. Zij stellen den Raad voor thans uit 's Rijks kas aan te vragen een crediet van 251.000 voor den bouw der eerste inrichting. BELGIE. Het Laatste Nieuws bevat een hoofdar- tikel onder het drievoudige opschrift: Land- verraders; Wie drijft de Vlamingen tot wanhoopspolitiek? Voor amnestie. In dat artikel wordt het slaafsche pro- Fransche gedoe van de Assemblee Wallome bestreden. Op een oogenblik, aldus Het Laatste Nieuws, dat in zake de stapelhuisrechten, van een levensbelang voor ons land dus, het gansche volk achter de regeering staat om ons recht op te eischen, is er een „As- semblee Wallonne", die de vaderlandsliefde in pacht meent te hebben, welke nu de re geering in deze kwestie aftakelt en Frank- rijk verdedigt. De strijd voor ons levensbe lang is volgens die heeren tendentieus. On der het mom van Duitsch gevaar, moeten wij ons aan de voeten van Frankrijk wer- pen. Branquart beweert elders, dat Wallo- nie een dochter is van FrankrijkKan het slaafscher, platter, op een oogenblik als nu, wanneer wij worstelen moeten om ons eigen bestaan? En dan verwondert men zich over de rede van de Margerie; dan kijkt men vreemd op, dat een margerie, die als gezant te Havre, de inlijving van het Belgisch leger bij het Fransehe en de benoeming van onzen Ko- ning tot overste eener groep legers wensch- te, na den oorlog naar Brussel gestuurd wordt! Maar waarom zou hij anders spreken? Waren het niet heeren, als die van de „As- semblee Wallonne'', die hem die woorden in den mond legden? Is het niet de schuld onzer franskiljonsche pers uit oorlogstijd, dat men Vlaamsche soldaten in Frankrijk voor Bodies uitschold, dat men te Havre en elders van Fransehe zijde de bevolking ver- zoeken moest, dergelijke betoogingen niet te houden? Wij leven in dezelfde atmosfeer als tijdens den oorlog: 1. Een fanatiek drijven naar Frankrijk. Eerst de Fransehe belangen, dan de onze als kruimkens van de tafel. 2. Alles wat Vlaamsch is verdacht maken voor Duitsch, en met de laagste middelen bestrijden. Zoo geschiedde het ook in den bezettings- tijd, toen men op de muren van Brusset briefjes plakte als: „De Vlamingen hebben schuld aan den inval der Duitschers." „De Vlamingen zijn aan Duitschland ver- kocht. „De Vlamingen hebben hun land aan Duitschland verkocht." „Ter dood!" ,,Schande over de Vlamingen!" In Frankrijk zelf dreven sommige Belgen schaamteloos inlijvingspolitiek. We zullen daarover nu niet in bijzonderheden treden: op veel processen werden die feiten trou- wens naar voren gebracht. Maar te vergeefs wachtte men op een woord, een belofte uit Havre. O, nu we weer dien geest zien, begrijpen we nog veel beter, hoe Vlamingen, die in die verpeste atmosfeer leefden, tot wan hoopspolitiek gttdfevar werden. Men duet het thans opnieuw. En ons volk begrijpt dat. Wat het eerst onbewust, later veel sterker gevoelde, wordt in .deze dagen door de gebeurtenissen be- wczen als werkelijkheid. Daarom is het volk ook gewonnen voor amnestie. Wie wan hoopspolitiek zaaide, of hielp zaaien, wie ze niet bestreed, heeft geen recht, daar als rechter op te treden! We mogen verwachten, dat ook bij velen, die niet in 't Vlaamsche kamp staan, nu de oogen opengaan. Het is het oogenblik om vrede en kalmte te brengen, en in ons ge- meenschappelijk, nationaal leven andere wegen in te slaan. Waar de tot nu toe ge- volgde ons leiden, blijkt thans. Het is hoog tijd terug te keeren van de dwaalwegen. TER NEUZEN, 14 Jan. 1921. VOOR DE WEENSCHE KINDEREN. Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie betref- fende het geven van liefdadigheidsuitvoer- ringen ten voordeele van de Weensche kin- i deren op a.s. Maandag en Dinsdagavond, waarvoor het plaatselijk comite de mede- werking van de zangvereeniging „Fian- dria en verschillende dames en heeren 1 heet't weten te verkrijgen. Het programma biedt verscheidenheid". zoodat er voor eik J wat woo zal zijn. Zij die er heen gaan, sieunen bovendien een menschlievend doel. I ,j wenschen die onderneming succes toe. MENSCHLIEVEND HULPBETOON. Bij Koninklija besluit van 10 dezer is als blijk van goedkeuring en tevredenheid de j bronzen eerepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift. toegekend aan onzen vroegeren stadgenoot, de heer M. R. de Bruijne, luitenant bij het 10 reg. infanterie, wegens de door hem met levensgevaar verrichte redding van een werkman, wiens kleeding in brand was ge- raakt. UNIE-LIBERALE K1ESVEREENIGING. Woensdagavond vergaderde alhier de af- deeling Ter Neuzen van de Unie-liberale kiesvereeniging. Met algemeene stemmen werd instemming betuigd met het fusieplan, op het gepubliceerde beginselprogramma. Besloten werd een afgevaardigde te zenden naar de algemeene vergadering te Amster dam, tot het verleenen van steun aan de plannen tot het vereenigen van de verschil lende vrijzinnigen in e£n partij. De aftredende bestuursleden werden met algemeene stemmen herkozen. Het voornemen bestaat, binnenkort eene openbare vergadering te beleggen en daar voor een spreker en eene spreekster uit te noodigen. AAN BOORD VAN EEN ZEESTOOMER. Na daarvoor bekomen speciale vergun- ning van den reeder, den heer A. C. Lensen, brachten de leerlingen 2e en 3e klasse machinebankwerkers der ambachtsschool alhier, onder geleide van directeur en de leeraren dezer afdeeling een bezoek aan het alhier liggende stoomschip „Elisabeth". Dat een dergelijk bezoek voor de leerlin gen groote waarde heeft, behoeft geen be- toog. In deze betrekkelijk korte oogenblik- ken van het bezoek krijgen de jongelui eenigszins een idee van de geheele samen- stelling der machines en kunnen daardoor in werkplaats en teekenzaal de theorie hier- mede beter in verband brengen. Behalve een zeer grondige toelichting van de zijde der leeraren, zorgde ook de stuur- man, de heer P. van Oppen, bereidwillig voor eenige aanvulling. EEN AANVAR1NG. Woensdag voer het Eng. stoomschip ..Freighter" op naar Gent en ontmoette tusschen de staalfabriek en Sluiskil de van Gent afkomende Fransehe stoomboot „Saint Nazaire", toen het stoomstuurtoestel van eerstgenoemd stoomschip vastliep en dit het FrarfSche stoomschip inliep. De steven van de Freighter" werd geheel ingearukt en door het ontstane gat liep de voorpiek vol water. Door met de hand te sturen heeft het stoomschip de reis naar Gent kunnen voortzetten. De Saint Nazaire" kreeg door de botsing geen noemenswaardige averij. OUD-LEERL1NGEN VAN LANDBOUW- CURSUSSEN. Naar men ons meldt zal de Bond van oud-leerlingen van landbouwcursussen in Zeeland de volgende week te Goes hare jaarvergadering houden. In de namiddag- vergadering zal de heer Mr. P. Dieleman, voorzitter der Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij spreken over: „Organisatie in den Landbouw een eisch des tijds" en de heer A. H. Joustra, adj. rijkslandbouw-consulent over ,,Erfelijkheid in verband met planten- verdeling en veefokkerijMen verwacht voor deze actueele onderwerpen veel be- langstelling. BOUWVAKARBE1DERS. Naar men ons meedeelt werd alhier op 8 noet. Januari 1.1. in het Vereeniginssgebouw der Vereenigde HandwerkSjeden de eerste jaar vergadering gehoudef van de afdeeling Ter Neuzen van den'Algemeenen Neder- landschen Bouwvakarbiidersbond. De voorzitter zette if zijn openingswoord in het kort de geschHdtnis der afdeeling In het afgeloopen jaaruiteen. De ttecre+aris bracht het jaarverslag uit, waaiuit bleek, dat te afdeeling met 38 leden werd opgericht cn gestegen is tot 50. In Januari 1920 was Je loonstandaard 45 cent per uur, doch tank zij de gevoerde actie is deze gebrachi op 69 cent, terwijl ook de invoering van iet landelijk contract werd verkregen. Hi werk der afdeeling heeft dus voor de b< iwvakerbeiders gun- stige resultaten gehad. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat is ontvanget wegens Bondscon- tributie 1116,42, aan werkloozencontribu- tie/ 554,76, verschillenie inkomsten 29,62, samen 1600,80. Uitgegeven is: contmutie aan het Hoofd- bestuur 807,20>/2, vitkeering aan werk- loozen 457,25, zienteuitkeering 39,10, verdere onkosten 64,13, samen 1367,70 j/2. De inkomsten en uitjaven voor de afdee ling bedroegen resp. j 240,81 f2 en 121,25, goed slot 119,76!/2. Nadat de rekening was goedgekeurd. wekte de voorzitter de leden op, alien het bestuur te blijven steunen en mede te werken aan grootmaking der afdeeling. De aftredende bestuursleden werden her kozen. BIERVl.'ET. Het arbeidersgezin, dat de groote reis naar Amerika niet vefder dan Rotterdam kon volbrengen, en huls en have te voren had verkocht, heeft orgedacht een onder- dak gekregen. Een onbewoond huis in den Rooden Hoek, gemeente Ijzendijke, is! tot Mei voorloopig beschikbaar gesteld. Een buitenkans is het bovendien, dat de woning nog eenigen tijd gemeubileerd blijft. Woesdag vergaderde de kerkeraad der N. H. gemeente. Was de herbenoemde ou- derling den heer P. den Hamer reeds be- vestigd, door het zich met meer beschikbaar stellen als diaken van den heer D. Machiel- sen, gevolgd door een paar bedankjes van benoemde opvolgers, thans hoopt men ge- slaagd te zijn met de keuze van den heer J. Bliek, landbouwer in den Beukelspolder. Uit de verslagen der laatste raadszittin- gen te Vlissingen in 1920 bleek de strijd die bestond tusschen een deel van den raad en het college van regenten over het Gasthuis over de uitbreiding van dit college met ver- tegenwoordigers uit de arbeidersklasse. In de vergadering van 31 December waren eindelijk drie aanbevelingen voor die be- noemingen ingekomen, maar voor een der plaatsen werd buiten de aanbeveling om gekozen den heer De Baare, sociaal-demo- cratisch onderwijzer. Het college van re genten heeft hierin aanleiding gevonden om en bloc zijn ontslag in te dienen. Gisterenmiddag landden op het vlieg- veld aan den Nieuwen Vlissingschen weg twee vliegtuigen, waarmede proeftochten werden gemaakt, het eene werd bestuurd door een Zweed, het tweede door een En- gelschman, dit laatste vliegtuig sloeg bij het dalen over den kop. De machine was aan as en wielen beschadigd, doch de bestuur- der was ongedeerd. BOSCHKAPELLE. De loop der bevobsiug in deze gemeente over 1920 was ais volgf Geboren 23 m., 19 vr., totaal 42. Uevestigd 20 m., 29 vr., totaal 49. Overleden 9 m 4 vr., totaal 13. Vertrokken 37 m., 41 vr., totaal 78. Bevolk. op 31 Dee. 1919 640 643 1283 31 1920 637 646 1283 alzoo ooveranderd. Voltrokken huwelijken 8. Levenloos aangegeven 2. Buiten scbt geboren 2. GRAAUW. De loop der bevolkiag in deze gemeente over 1920 was als volgt Geooien 25 m., 41 vr., totaal 66. Gevestigd 79 m., 75 vr., totaal 154. Overleden 14 in.. 23 vr., tctaal 37 Vertrokken 91 m 97 vr., totaal 188. Bevolk. op 31 Dtc. 1919 1094 1091 2185 31 1920 1093 1087 2180 alzoo vermindert met 5 personen. Voltrokken huwelijken 29. Levenloos aaDgegeven 2. Zondag 16 Januari 1921. OP DE BEDEEL1NG. Naar aan „De Rotterdammer" wordt ge- meld, heeft de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Werkhoven met ingang van 1921 den predikant op de bedeelmg gezet voor een gulden per week. Zulks naar aanleiding van het bedanken voor toelage door iemand, die meende, dat de predi kant het eerder noodig heeft en als pro test tegen de laksheid van het college van kerkvoogden en notabelen. Het trac- tement is f 1150. d.i. 1 50 minder dan van zijn voorganger in 1908. De kerkeraad is van gereformeerde richting; de kerk- voogdij en notabelen zijn vrijzinmg. TEGEN HET SMOKKELEN. Het komt den laatsten tijd veelvuldig voor, dat inwoners uit de gemeente Kerk- rade betrapt worden met vleesch, hetwelk zij in de Duitsche grensgemeenten gekocht hebben. Ieder die thans op Duitsch grond- gebied betrapt wordt wegens verboden uitvoer van levensmiddelen uit Duitsch land, wordt voor het minst bestraft met een halt jaar gevangemsstrat en 5000 M. boete. DE ACTIE DER BOUWVAKARBEIDERS- Onder ieiding van het gemeenteraadslid Colly, die zelf werkloos timmerman is, ver- voegden zich Dinsdagmoorgen aan de bouw- werken van aannemer blingeland aan de De Lairossestraat te Amsterdam, een aantal werklooze bouwvakarbeiders met hun ge- reedschappen, om te trachten aan liet wcrk te komen. Toen de politie op het terrein verscheen, weigerden een aantal aldaar werkende bouwvakarbeiders verder te werken. De werkloozen werden vervolgens van de bouw- werken verwijderd. 'sMiddags verscheen een lOtal bouwvak arbeiders weder onder Ieiding van den heer Colly op de bouwwerken der gemeente woningen van den aannemer Lion aan de Transvaalkade. Hier werd een andere tac- tiek gevolgd. Aan de directie werd de eisch gesteld, het aantal werklieden uit te brei- den waarop men binnen twee dagen een beslissing verwacht. Wordt hierop geen afdoend antwoord ontvangen, dan zal, zoo verklaarde de heer Colly, tot andere maat- regelen worden overgegaan. Welke deze maatregelen zijn, werd er niet bijgezegd. Een uitgebreide politiemacht, die inder- haast was aangerukt behoefde niet in te grijpen, daar de bouwvakarbeiders vrijwil- lig het terrein veriieten. Een 20tal werkloozen vervoegde zich gistermorgen bij een bouwwerk in de Lut- mastraat. Zij gingen aan het werk, maar werden door de politie verjaagd. Een oogenblik werd tegenstand geboden, maar toen de agenten de sabel trokken, gingen zij weg. TWEE SLIMMERDS. Twee slimmerds Avellis en Cohen die enkele jaren geleden nog geheel onbemid- deld waren hebben zich te Berlijn zoo han- dig als bemiddelaars tusschen de lijksinstel- lingen voor den veikoop van sterken drank cn het publiek weten voor te doen, dat ze er iinllioenen mee verdiend hebben. Ze ver- sterkten hun positie niet weinig door de op- richting van een blad „Het brandewijnmo- nopolie", dat velen voor een officieel or- gaan van het Rijksbureau aanzagen. Cohen streek o.a. op die wijze van de vertegen- woordigers van Tsjecho-Slowakije voor zijn bemiddeling bij den verkoop van 12 millioen liter brandewijn aan het monepohebureau van welke bemiddeling daar echter niets bekend was eenige honderdduizenden mark provisie op. Het ging hem zoo goed, dat hij in Berlijn een weelderig gemeubileerd huis, in Wannsee een villa, in Hamburg een Sanatorium heeft kunnen koopen. Hij heeft twee luxe auto's en een schilderijenverzame- ling van 650.000 M. waarde. Aangezien de door hem en zijn collega Avellis gemaakte „verdiensten" volgens de wet als woekerwinsten zijn te beschouwen zijn hun bezittingen in beslag genomen en de twee heeren in voorloopige hechtenis ge steld. EEN HALSSNOER VAN DEN TSA- RITSA VERDWENEN. Het British News Bureau meldt, dat de verdwijning van een halssnoer, dat aan de tsaritsa had toebehoord, veel sensatie heeft verwekt in bols^ewistische kringen te Pe- trograd. Het was een viersnoerig collier van diamanten en paarlen en hau e^n waar de van 7.5 millioen francs. Bij het uit- breken der tweede revolutie werd het in het nieuwe paleis Alexandrinsk te Tsar- koje Lei ogevonden, en naar Peuza in Oost Rusland gebracht met een aantal gouden sieraden van de tsaritsa. Daar bleef het tot Augustus 1920, toen het naar Petrograd werd gezonden en daar in de kelders van een bank werd opgeborgen. Eenige weken geleden, toen men het halssnoer wilde demonteeren om de stee- nen te verkoopen, vond men in de brand- kast waarin het halssnoer indertijd was opgeborgen, nog slechts een flesch wod- ka en een beleedigend schrijven. Zeven ambtenaren van de bank zijn thans ge- arresteerd, terwijl alle reizigers in de rich- ting Narwa gefouilleerd worden. Ook zijn vier verdacnte personen, waaronder een vrouw, die zich prinses Tsjekeradze van den Kaukasus noemt, gevangen genomen. DE MODERNE BLAUWBAARU. De zaak Landru, die den 14 Maart door het gerechtshot van de Seine moest wor den behandeld, zal waarschijnlijk tot een anderen datum worden uitgesteld. Lan dru, die van plan is, zich voet voor wet te verdedigen en zijn dossier grondig wil kennen, zal een uitstel vragen, om de 7000 stukken, waaruit het bestaat, te be- studeeren. Deze stukken bevinden zich thans in de griffie van het hot van appel. Het copieeren zal eerst na een dag ot acht beginnen, wanneer de datum van het pro- ces definitiet is vastgesteld. Zij kunnen niet, hoezeer men zich ook haasten moge, aan Landru worden voorgelegd voor 15 Februari. Na het vernemen van deze tijding heeft de man van Gambais zich kwad gemaakt. „Wat! Vijftien dagen om 7000 stukken te bestudeeren. Ze houden mij voor den gek!" riep hij uit. Landru heeft Zondagochtend in de San- te een bezoek ontvangen van Mr. Na- vieres du Treuil, secretaris van Mr. de Moro Giatterri, die zich thans op Cor sica bevindt, maar Donderdag te Parijs wordt verwacht. Dan zullen de verdedi- ger en beklaagde ongetwijteld op defini- tieve wijze de tactiek, die zij voornemens zijn te volgen, vaststellen. EEN JEUGDHERINNERING VAN PRINS ARTHUR VAN CONNAUGHT. Prins Arthur van Connaught, de nieuwe hooge commissaris van Zuid-Atrika, heeft dezer dagen aan een banket te Johannes burg de aanzittenden ten zeerste ver- baasd door de mededeeling, dat hij twin- tig jaar geleden in Zuid-Atrika gevangen heeft gezeten. De Prins was destijds of ficio en hij werd in Uingersdorp gearre- steerd, daar men hem voor een voort- vluchtigen bankbediende hield. De Cen tral News"-correspondent, die het bericht heeft overgeseind, voegt er niet aan toe, hoe lang de Prins heeft „gezeten". EEN EXCENTRIEKE DOGDE. Te Topeka in den staat Kansas is \ol- gens een bericht aan de New-Vork He rald een zekere Sam Radges begraven. De ze heer, in wiens grafkelder voortdurend een electrisch licht brand, heeft twin% jaar vooruit een abonnement op een plaat selijk blad betaald, dat dagelijks bij zijn grat moet worden bezorgd. RADIUM IN DE GOGT. Een vrouw, die in een ziekenhuis te Utica N.Y. werd behandeld wegens car- cinomamamae, had naar 'tTijdschr. voor Geneesk. aan de Med. Record ont- leent 1 milligram radium op de borst gekregen ter waarde van 13000 dollar. Om- dat het haar prikkelde ging zij naar Je badkamer, maakte het verband los en wierp het lastige geneesmiddel weg. Men heeft terstond werklieden aan den arbeid gezet om in de riolen naar hec kostbare buisje te zoeken. EEN GRGOT STADSDEEL TE KGGP In April zal een groot gedeelte van het centrum der bekende Engelsche badplaats Bournemouth publiek worden verkocht. De oorzaak daarvan is, dat een groot ge deelte van den grond, waarop Bourne mouth is verrezen, behoort aan de fami- lie Meyrick en Sir George Meyrijck thans een deel zijner bezittingen oncer gui ha mer laat brengen. Tot hetgeen nu ver kocht wordt van hetgeen op den grond in erfpacht is gebouwd, behoorep'r een winkel-galerij, 180 winkels, 280 particu- liere huizen en pensions, drie hotels, ta! van kantoorgebouwen, een kerk, een sv- n.ag°ge, een bank, een kinema, een „ska- ting-rink" en een gebouw de „Young Men's Christian Association". WEERBERICHI van 14 Januari 1921. Het weerbericht van het Meteorologiseh Instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 763.3 Scillv. Laagsfe baromerstand 744.9 Bodo. Verwachting tot den avond van 15 Jan.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige wind uit noordelijke riciitingen, meest zwaarbe- wolkt, waarschijnlijk regen ot sneeuw, kou- der. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. VLISSINOFN m. vr. totaal in. vr. totaal Hervortnde Ker/c. fer Neuzen. u., Ds. A. Timmerman, Bediening ran het H. Avondmaal en 2 u., Ds. A. Timmerman, Dankzegging. Sluiskil. 9i u., en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams; Bediening If. Avondmaal en 2 u., Ds. E. Raams, Dankzegging en Doop. Zaamslag. 9 u., De. G. van Dis, H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis, Dankzegging. Woensdagavond 6 u., dhr. C. Tabak, Agent van het Nederl. Jongelingsverbond. Axel. 9j u. en 2u.,Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9iu.,Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag 9 n. en 2 n., Ds. L. de Bruijne. Gereformeerdt Gemeente. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Gereformetrde Her ken 9 u. en 2 n., Ds. H. v. d. Wall. Oud-Gereformeerde gemeente i Vlooswijkstraat.) Ter Nenzen. 9 n., 2 a cn 5f u., Ds. Van der Garde, van Opheusden Ltjkaal ,,i£bt>n-HaZzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5f u., Evangelisatie. S. H. Herk'tAeruiten te TVr .V«uzet>. Zoadag zijn de H. H. Diensten om 7,en 10 uui 's Nauiiddags om half drie Lot. Huwelijks-aangiften. 4 Jan. Robert Casirnir De Winter, oud 27 j., jm. en Anna Josephina de Bon oud 25 j., jd. Geboorten. 5 Jan. Abraham, z. van Abraham Kolijn en van Levina Wiebregt Witte. 7 Jan. Cornells, i. van Cornells de Blaaij en van Adriaana Sol. 8 Jan. Maria, d. van Jacobus van Hoeve en van Janna Maria Balkenende. Johannes, z. van Johannes van der Gouwe en van Janna Cornelia Pieternella Bedet. Overlijden 3 Jan. Adriaan de Zeeuw, oud S7> i. van Johan Marcus en van Adriana Schieman (overt.).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 1