HEBT GIJ NU AL EENS DE NIEUWSTE REEF Hoogwatergetij te TerNeuzei GEPROBEERD?? NEEN? DOET HET DAN MORGEN! GEMEN8DE BER1CHTE?*. BUR6ELIJKE STAND. Louis van de Velde te Cluyse (Belgie) en Ed. Obrie te Sluiskil. Er narr.cn 42 spelers aan den wedstrijd deel, waaronder velen die een goede partij speien en de wedstrijd had een prettig ver- P- Te zijn schoondochter S DE MOORD TE ENSCKEDE. Nieuwjaarsdag omstreeks twee uur des naniiddags, ontstond in de Volksbuurt de Krirn te Enschede een twist tusschen den gehuwden bewoner Rillmann en een zoon van den bewoner De Graaff. Rillmann, die onder den invloed van sterken drank was, maqjide zijn vrouw, die met nog een andere vrouw in zijn gezel schap was, aan, naar huis te gaan en het eten klaar te maken. Toen R., om zijn woorden meer kracht bij te zetten, z'n vrouw een duw gaf, naderden van de andere zijde De Graaff met twee zijner zoons. Een van die zoons voegde Rillmann toe, dat hij geen vrouw moest slaan, maar hem. Hij trok daarbij zijn mes en stak in de richting van Rillmann. Deze zich bedreigd ziende, ging naar huis en kwam terug met een bijl. Toen hij daarmede De Graaff te lijf wilde gaan, kwam hij te vallen, waarop De Graaff hem met een mes een steek in de hartstreek toe- bracht, waardoor R. onmiddellijk gedood werd. Onder toeloop van een groot aantal nieuwsgierigen, werd de dader door de po- litie in de Krim gearresteerd, terwijl ook de oude De Graaff en zijn andere zoon naar het politiebureau werden overgebraeht. De bijl werd in beslag genomen en later ook het knipmes, waarmede de noodlottige daad bedreven wercj. De dader, die tegenover de politie erkende naar R. gestoken te hebben, staat evenals de verslagene niet gunstig bekend. Nog niet lang geleden heeft de dader een andere Krimbewoner met het mes bewerkt, en moet hij daarvoor nog gevangenisstraf ondergaan. JACHTOPZIENER MISH ANDELD. Toen de jachtopziener Eversdijk zich Donderdagavond in Ooster Zwake op sur veillance bevond, ontmoeite Jjij twee per- sonen in 'tbezit van een lichtbak. Deze personen bleken te zijn zekere H. en de K., beiden uit deze gemeente. E. wilde hun wapenen en lichtbak afnemen, waar- bij een gevecht ontstond. Toen E. van zijn revolver gebruik wilde maken, wei- gerde die, waarop H. een schot op E. wilde richten. doch waarin hij wera te- gengehouden door zijn kameraad de K. Toen wilde H. den jachtopziener een slag geven met den kolf van zijn geweer, doch trof zijn kameraad de K. Onder voort- durend vechten werd aan den jachtopzie ner zijn revolver en zijn zaklantaarn ont- rukt terwijl de anderen verschillende ver- won'dingen opliepen. E. begat" zich naar den heer van Dijke, om zich daar te la- ten verbinden. Een streng onderzoek zal wel niet uitblijven. EEN EERL1JKE BEKENTENIS. Mevr. Monroe te New-York, wier echt- genoot in voorloopige hechtenis is geno- J:,'j] on be«chu(dig'ng van doodslag, heeft verzocht in zijn plaats te mogen terecht- staan en de straf, tot welke men hem zal veroordeelen, te ondergaan. Zij schreef aan den attorney-generaal het volgendeIk ben de eenige schuldige aan de omstandigheden, welke er toe leidden, dat mijn man zich eigen recht heeft ver- schaft, om de eer van zijn huis te redden. Als duizenden andere dwaze vrouwen ver- beelde ik mij, dat ik kostbaarder kleeren noodig had, dan mijn echtgenoot mij kon koopen en meer afleiding dan de huishou- ding besturen en het mijn man thuis pret tig maken. Toen ontmoette ik ,,den anderen man.' Thans, ntu het te laat is, weet ik. dat "ik alleen van mijn eigen man houd. PRACT1SCH MAAR GEWAAGD. De Romeinsche correspondent van de Times schrijft den 24sten December aan zijn blad: \Vij hebben misschien alien wel eens een trein gemist, als de beambte in een goederenloods wat te lang treuzelde met het bevrachten van de bagage, maar daarom deden wij toch niet als de jon- geling, die dezer dagen den expres-trein Venetie—Rovigo wenschte te halen. Toen zijn bagage nog niet gevonden was op het oogenblik, dat de" trein het station binnenliep, trok hij zijn revolver en dr^gde den machinist dood te schieten, als deze vertrok, voordat hij er last toe- gaf. Gelukkig herinnerde zich de man in de goederenloods toen opeens, v/aai hij de bagage van den kortaangebonden jongen man had gelaten, en kon de trein op tijd en zonder dat er iets ernstigs voor- viel, vertrekken. De stationschef vond echter het optreden van den jongeling min of meer ongepast, en verzocht de politie te Ferrara, hem te arresteeren. De andere reizigers hadden echter sympathie voor hun jeugdigen reisgenoot opgevat. Zij zagen blijkbaar het komische van het geval in en wilden niet, dat de trein zon der hem vertrok. Iedere maal, dat de machinist aanstalten maakte den trein te doen vertrekken, trokken zij aan de nood- rem, zoodat de stationschef zich tenslotte genoodzaakt zag, toe te geven. De jonge ling stapte in. en de trein vertrok onder applaus van het publiek. HET WARME BAD. lemand, die door Engeland reisde, kwam dezer dagen 's avonds in een klein loge- ment op het platteland en bestelde daar o.a. ook een bad. De herbergier verklaarde, dat de badkamer in een der bijgebouwen was achter het hotel staande en wees den rei ziger, waar hij heen moest. De reiziger ging en zocht tastend in de duisternis den hem aangewezen weg. Na veel zoeken vond hij een kuip en kroop er zoo vlug mogelijk in. Na een poosje kwam de waard en keek even om het hoekje van de deur. Het water is wel lekker warm, maar ik vind, dat het wat vettig is en strooperig, zei de reiziger, die in de kuip lag en spar- telde in het lauwe nat, dat haar vulde. Strooperig! Loop naar de pomp, idioot! riep de waard. De badkamer is hier- naast, dat is mijn eigen gebrouwd bier. Maak maar dat je zoo gauw mogelijk uit de kuip komt. VERMOORD. Hamburg is een 80jarige man door vermoord. De moorde- nares heeft bekend het misdrijf te hebben gepleegd om in het bezil te komen van een spaarbankboekje met 3500 Mark, dat de oude man haar vermaakt had. ZIJN GEHEUGEN VERLOREN. Een vreemde geschiedenis wordt uit St. Raphael (Frankrijk) genield. Men vond daar dezer dagen een goedgeioeeden jongeman van ongeveer 20 jaar op het trottoir van de boulevard Felix Martin liggen, oogen- schijnlijk diep in slaap. Met de grootste moeite kreeg men hem wakker, en nadat hij siechts enkele onsamenhangende zinnen kon uiten, werd hij naar een hospitaal gebracht. Een geneesheer daar onderzocht hem door en door, maar kon niets afwijkends vinden. Ook had den jongeman nergens letsel be- komen. Men kwam echter tot de slotsom, dat hij onder den invloed van een krachtig bedwelmingsmiddel moest verkeeren. Den volgenen dag was hij wat beter, maar nog niet in staat nadere inlichtingen omtrent zichzelf te geven. Langzamerhand kwam er echter verandering in zijn toestand, en ten slotte kon hij mededeelen, dat hij in een Fransche haven, den naam herinnerde h; zich niet meer, aan wal was gekomen, en zich op weg had begeven naar een andere haven, waarvan hij eveneens den naam ver- geten was om zich daar aan boord van een desgelijks „vergeten" stoomboot in te sche- pen, en er kajuit no. 2 te betrekken. Ook kon hij zich nog herinneren, dat hij 5000 ptjpd sterling en enkele juweelen sieraden bij zich had gehad. Deze worden thans vermist en de jongeman kan niet verklaren, hoe hij in St. Raphael is gekomen. Wel zegt hij, nim- mer het plan te hebben gehad zich daarheen te begeven. Men vermoedt dat Gavarles (aldus is vol- gens zijn zeggen zijn naam) door bandie- ten is opgelicht, in een auto vervoerd en onderweg uit den wagen is geworpeq! ROMANLECTUUR EEN REDEN TOT ECHTSCHEIDING- Voor het „Zilvergericht" te Weenen gat volgens het „Neue Wiener Journal" een ongelukkige echtgenoot een dezer dagen als reden voor zijn verzoek om echtschei- ding op, dat zijn vrouw dag en nacht romans las. Wanneer hij thuis kwam vond hij zijn vrouw altijd verdiept in den een of ande ren schunnigenroman; zij verwaarloosde 't huishouden, 't huis zag er uit als een stal en alles zat dik onder het ongedierte. Hun eenig kind werd gruwelijk mishan- deld wanneer her moederlief stoorde in haar lectuur. Getuigen werden gehoord en de recht- bank verloste den echtgenoot van deze litteratuurharpij. DE NElV-YORKSCHE ROOVERS. Ook tijdens de Kerstdagen is er in de Vereenigde Staten geroofd en gestolen. Te New York trachtte een individu de gasten, in het Murray hotel van hun sie raden en geld te verlichten. Juist toen hij ze had opgesteld en met een revolver in bedwang hield, kwam nog een bezoe- ker de zaal binnen. Deze sloeg den ban- diet met een armstoel op zijn hoofd, waar door ook de anderen moed kregen en op hem instormden. De roover wist echter te ontsnappen en naar het dak van het hotel te vluchten. De inmiddels gewaarschuwde politie om- singelde het gebouw, maar slaagde er niet in, den man te pakken. We! wiscen eeni ge „als detective vermomde" mannen van de gelegenheid gebruik te maken en een aantal kostbaarheden uit verschillende ho- telkamers te rooven. TALSCHfe BANK I'd Li E i i IX IN De magistraat vroeg, of de man wist, waar zij dien avond naar toe gegaan was. De vrouw: Neerf. Ik heb hem dat niet gezegd. Wij hebben in geen twee jaar te- gen elkander gesproken. De magistraat fweg toen, wat zij, een getrouwde vrouw, anders kon verwachten dan dat haar man haar buiten zou slui- ten, als zij een heelen nacht van huis -wegbleef. EEN OOR GEVRAAGD. Er zijn veel ijdej— menschen, schrijft het Hbi. onder de streep, die het vi'eeselijk zouden vinden misvormd te worden. Er zijn er echter ook, die meer hechten aan finan cier voordeel dan aan hun uiterlijk. Dat er echter vele menschen zijn, die zich ter wille van het gewin een oor willen laten afsnijden, klinkr n "ifr waarschijnlijk. En toch is dit gebleken. Een schatrijke, jdnge Cubaan, Mr. Frank S. Cusada, miste een oor, maar de chirur- gen verklaarden, dat men er hem wel een kon „aanzetten", mits iemand zijn oor voor het doel beschikbaar stelde. De heer Cusada plaatste daarop in een New-Yorksch blad een advertentie, waarin hij een menschelijk oor te koop vroeg. Brie- ven met prijsopgaveenz.l En het regende brieven! Een dezer brie- ven luidde: ,,lk ben een man van knap uiterlijk met volmaakte ooren.' Ik zal u er graag een afstaan voor 400; of de menschen me moot of leelijk vinden kan me niet schelen. Dit was het laagste offerte; de hoogste prijs die gevraagd werd was 20.000. De heer Cusada kan echter niet alleen op den prijs afgaan; het benoodigde oor moet zooveel mogelijk gelijken op dat wat de Cubaan van zichzelf heeft! Zoodat hij vermoedelijk een aardig som- metje zal hebben neer te tellen voor het lichaamsdeel, dat de een of andere dwaas hem tegen klinkende munt wil afstaan. VL1EGTU1GEN MET SNEEUW- SQHOENEN. De Sablatuig-vliegtuigenfabriek heeft voor de eerste tnaal in Duitschland een vliegtuig op snflfuwschoenen 'gemonteerd, ten einde een vofkomen gevaarloos starten en landen te garandee_ren ook als de sneeuw zeer hoofc ligt. Proeven, welke ge nomen zijn leverden gunstige resultaten op. Deze sneeuwschoenvliegtuigen zullen binnen kort in de beker.de wintersport-plaatsen voor passagiersyluchten in gebruik gesteld worden. DE KUNST DER RECLAME is ook in Japan geen onbekende; allfcen de manier, waarop de kooplui hun waren aan- prijzen, verschilrnogal van die bij ons ge- bruikelijk. Een papierhandelaar te Tokio adverteert bijv.:| „Het papier, dat ik ver- koop is zoo stevig, als de huid van een olifant." Een visohhandelaar belooft alle bestellingen franco huis af te leveren, „met de snelheid van <?en geweerkogel, welke den loop verlaat". Etn andere zakenman pri^t zijn azijn, „welke zoo zuur is als de tong van de kwaadlardigste schoonmoeder." Een warenhuis 'Ijoodigt de koopers op de volgende wijze uf: „Komt in onze zaak! Ge wordt er harrttijkontvangen. Onze be- dienden zijn zoo vriendelijk en beleefd als een vader. die ?ijn dochters zonder bruid- schat wil uithuwen." EEN BESCHERMER DER APEN. f"wee maanden geleden werd de oppasser het apenhuis ENGELAND IN OMLOOP. *3\ De Board of Trade deelt mede, dat de politie-autoriteiten van de hoofdstad be- richt hebben ontvangen, dat een aantai valsche bankbiljetten in omloop zijn, welke blijkbaar uit Bakoe naar Engeland zijn gebracht. Waarschijnlijk zijn deze bank biljetten aan kapiteins van Britsche sche- pen in de havens van Oost-Europa en betalingsmiddel aan- als Zuid-West-Azie geboden. Aan de hoofden der bureaux van de koopvaardijvaart is lastgegeven, om dit bericht ter kennis te brengen van de ge zagvoerders. MUZIEK EN BOLSJEWISME. Onlangs heeft Pietro Mascagni, de com- ponist van Cavalleria Rusticana, bij het van stapel loopen van een schip te Livorno, ge- fungeerd als peet. Het schip is het eigen- dom van de ,,klassebewuste" arbeiders dezer Italiaansche stad en blijkbaar heeft die om- standigheid Mascagni geinspireerd tot den vromen wensch, dat Itaiie spoedig het tweede vaderland van de sovjets zou worden. Als het de bedoeling van Mascagni is ge- v/eest, in verband met deze uitlating te wor den bevorderd tot, laten we zeggen, hof- muziekleverancier der, bolsjewiki, zoodra Itaiie hun tweede vaderland is geworden, staan zijn kansen zv/ak, om de eenvoudige reden, dat de echte sovjets inmiddels hun lijfcomponist reeds hebben ontdekt en deze is niemand minder dan Richard Wagner: Bij de opening van het congres der Derde In ternationale gaf men te Moskou de Gotter- dammerung en de officieele bolsjewieksche Courant Prawda betoogde bij die gelegen heid: „Het legendarische paleis Walhalla was bevolkt door de beheerschers van hemel en aarde. Toen weerklonk de revolutionnaire donder en Walhalla kwam met al zijn be- woners in de vlammen om". Volgens deze uitlegging kan men er niet meer aan twijfelen, of de Gdtterdammerung is bedoeld als bolsjewieksche feest opera. In het Westen daarentegen zijn er menschen die Richard Wagner's opera beschouwen als het zinnebeeld van het militairisme. Het is jammer, dat Wagner zelf aangaan- de deze interessante vraagstukken zijn be- slissende meening niet meer kan zeggen. EEN GEZELLIG(?) ECHTPAAR. Voor den magistraat in Tottenham klaag- de een vrouw, dat haar man haar buiten hun huis had gesloten, omdat zij den avond voor Kerstmis bij kennissen door- gebracht en daar ook geslapen had. an net apennuis in den Parijsche dieren- tuin aangesproken door een beschaafden ouden heer, die verontwaardigd was over den treurigen toestand, waarin de apen- kooien vejrkeerden. De oppasser betoogde, dat de oorlog veel ^twaad aan den dierentuin had gedaan en de zoo hoog noodige herstellingen niet ^ffnden worden verricht tengevolge van ge- br^< aan geld. Op een desbetreffende vraag antwoordde de apenverzorger, dat de kos- ten 500.000 francs zouden bedragen. De onbekende schreef daarop onmiddel lijk een cheque groot 500.000 francs, welke de man, denken(Je met een gek of een grap- penmaker te doen te hebben, in zijn zak stak. Later overhandigde hij het papier aan zijn chef, die het lachende in een lade wegborg. Twee maanden bleef het daar liggen, toen men eindelijk het plan opvatte het waarde- loos gewaande papier naar het ministerie van onderwiis te brengen. Daar herkende men de onderteekening onmiddellijk als die van Basil Zaharof, een bekend Engelsch- man van Griekschen oorsprong. Thans wordt tusschen de ministeries van onderwijs en publieke werken een heftige pennestrijd gevoerd over de bestemming dezer gift. NOOIT STOPPENDE TREIN EN. De heer Yorath Lewis heeft in de „London Society" mededeelingen gedaan omtrent het Adkins-Lewis stelsel van nooit-stop- pende treinen.. DIt stelsel dat z.i. het verkeer in groote steden als Lonclen ontzaggelijk zou verbe- teren, berust hierop, dat steeds voortbe- wegende staven in de ondergrondtunnels zouden worden aangebracht. Aan die sta ven zullen wagons worden vastgemaakt en langs de stationsperrons zullen de staven vaart verminderen tot drie mijl per uur, waadoor de passagiers uit en in kunnen stappen, zonder dat behoeft te worden ge- stopt Het stelsel zal dit voor hebben, dat men langs de lijnen het dubbele aantal sta tions kan hebben dan nu bestaat en de snelheid tusschen de stations kan zestien mijl per uur bedragen. NIEUWE WONDBEHANDELING. Naar uit Kopenhagen wordt gemeld, is een vloeistof gevonden door Dr. Fischer, welke bestaat uit organische, in het bij zon der plantaardigje substanties, vyelke vloei stof buitengewpon gunstigen uitslag heeft opgeleverd bij <ie behandeling van wonden. Hij' kwam tot de samenstelling daarvan, nadat hem uit onderzoekingen gebleken was, dat organische preparaten veel meer uitwerking hadden dan an-organische. De vloeistof is sterk des-infecteerend en zal waarschijnlijk ook een uifstekende uitwer king hebben op kankerwonden. Fischer beschouwt zijn ontdekking niet als een panacee om alle wonden snel te heelen. Siechts 50 gevallen zijn er mede be- handeld en hii wenscht thans, dat ook an dere doctoren het gebruik beproeven van het middel, dat naar hij zegt, alle pijn stilt. Een dokter schrijft over de ontdekking in Social Demokraten, dat de uitwerking zeer opmerkelijk is en het middel wellicht een geheele omwenteling te weeg zal bren gen in de behandeling van wonden. In de ziekenhuizen van Kopenhagen en bij par- ticuliere behandeling heeft het wonden ge- nezen van verscheidene maanden oud en zelfs na chirurgische operaties en in ge vallen, waarin de mogelijkheid tot herstel gehee! scheen uitgesloten. GOLFSTILLING DOOR SAMEN- GEPERSTE LUCHT. Het aanleggen van werken in open zee, zooals het bouwen van havenhoofden, van lichttorens, het maken van zeedijken, wordt dikwijls zeer bemoeilijkt door den zwaren golfslag tijdens stormweer. Maandenlange arbeid wordt soms in enkele uren geduren- de een storm verwoest. Uit dat oogpunt is ook de afsluitdijk der Zuiderzee een zeer riskante onderneming, dat het succes der onderneming staat of valt met de mate van geluk, welke men bij het leggen van den dijk Wieringen-Piaam zal ondervinden. De kracht van den golfslag is enorm ge- durende den laatsten storm werden te Wick (Engeland) betonblokken aan de haven hoofden, welke blokken een gewicht hadden van 1200 a 2500 ton, door de golven weg- geslagen en langs het strand verspreid. Het is bekend, dat, vooral door schepen op open zee, dikwijls petroleum wordt aan- gewend om de golfbeweging in de buurt van het schip te bedaren. Ook langs sommi- ge zeehoofden in ons land heeft men pijp- leidingen aangebracht om daardoor olie te persen, om tijdens stormweer, het binnen- vallen van schepen in de haven mogelijk te maken. In Amerika past men gedurende de Iaat- ste jaren met veel succes samengeperste lucht toe om de zee plaatselijk tot kalmte te brengen: daardoor behoefde de aanleg van zeedijken en het bouwen van een vuur toren in zee zelfs gedurende de zwaarste stonnen niet onderbroken te worden. Langs den bodem der zee werd daartoe een buis gelegd, waarin gecomprimeerde lucht werd geperst; op deze buis werden in verticale richting geperforceerde buizen ge- zet waardoor de lucht kon ontsnappen en in de nabijheid van het ondernomen werk een kalme zee teweegbrachten. Naar het voorkomt verdient het alle aanbeveling deze methode ook in toepas- sing te brengen bij den aanleg van den af sluitdijk der Zuiderzee. Dat deze methode goedkoop is en in elk geval veel goedkooper dan golfstilling met olie behoeft wel geen nader betoog. Door middel van een op een beschutte plaats opgestelde luchtpomp kan de samen geperste lucht mijlen ver worden aange- voerd voor de plaats waar gewerkt wordt, of waar versch aangelegd werk aan zwaren golfslag wordt blootgesteld. Wellicht kan op deze manier millioenen aan stormschade worden bespaard! DE KONING DER BOOKMAKERS. Dezer dagen is in Engeland een man ge- storven, die in dat land, waar men zooveel aan wedrennen en andere sport- doet, een zekere beroemdheid geworden was, eg door nienig Engelschman werd benijd. We be- doelen Joseph Pickersill, den koning der bookmakers! Hij was zijn loopbaan als slagersjongen in Londen begonnen, maar reeds vroeg had hij dit bedrijf vaarwel ge zegd om zich speciaal aan de wedrennen te wijden. Daar het geluk met hem was en hij zijn zaken steeds zeer coulant deed, werd hij op dit gebied weldra een der meest be- kende specialiteiten der stad. Pickersill had onder zijn klanten niet siechts de mindere man en de middenstanders, maar in zijn boeken kwamen ook namen voor van den oudsten Egelschen adel en zelfs van wijlen Koning Eduard VII en van menig ander vorst, die hun geld even goed als de klein- ste liftjongen bij de rennen waagden. Kort en goed, de koning der bookmakers was tevens de bookmaker der Koningen. Het is te begrijpen, dat hij met dit bedrijf heel wat geld verdiende. Bij zijn overlijden liet hij aan zijn erfgenamen een bearag van meer dan 700.000 pond sterling na. ALS ZE ALLEMAAL EENS BLEVEN LEVEN. In 1860 werd het eerste konijnenpaar in Australie aangebracht. In 1900 had men zoo'n last van deze lie- ve kraugdieren, dat de Regeeripg er millioe nen guldens aan besteed heeft om ze uit te roeien. je zult zeggen: „Dat hadden de men schen zelf wel kunnen doen. Maar dan heb je het mis. Op een goeden dag, of liever een kwa- den dag ging een gezelschap van 200 per sonen elk met twee krachtige honden bii zich en goed voorzien van kruit en lood op ]acht. Ze zochten voor hun jachtterrein een groot dal uit. 's Morgens, toen ze kwamen wemelde het van konijnen. Ze maakten met hun alien 200 menschen en 400 honden, dien dag een 40.000 konijnen dood en 's avonds wemelde het nog van de konijnen. Hoeveel millioenen konijnen er in Austra lie geweest zijn, is niet te berekenen, maar je ~kunt wel begrijpen, dat er duizenden millioenen geweest moeten zijn, want van een paar korfijnen komen er in drie jaar veertien mijlioen. Dus na 50 of 60 jaar zijn ze letterlijk ontelbaar. Met mussehen is dit net hetzelfde. In 1862 werden de eerste mussehen naar I Amerika gebracht. Dertig jaar later moestI de Regeering ingrijpen. De mussehen ver- nielden alien oogst. Gelukkig, dat de zee zoo groot is, want anders zouden we van de kabeljauwen nog meer last hebben. Deze visch legt 7 millioen eieren per jaar; en als die zich alle konden ontwikkelen tot volwassen kabeljauwen en datgezelschap kwam eens hierheen zwemmen dan zouden ze net de heele straat van Malakka verstop- pen. Van een varenblad komen 4000 millioen sporen, die elk weer kunnen uitgroeien tot varens. In twee jaar tijd zou heel Java door de varens, van 6en varenplant afkom- stig, bedekt kunnen worden. De nakomelingen van een vlinder. In een seizoen bereiken die zoo'n aantal, dat ze een strook grond van acht uur loopens lang en twee uur loopens breed, ter dikte van een meter bedekken. Een vlieg doet daarvoor niet onder. Aan het eind van een seizoen hebben grootvader- en grootmoeder-vlieg een huisgezin van bijna 3 millioen kindertjes. Praat me bij deze dieren dus als-je-blieft niet van dierenbescherming. (R. N.) GRAAUW. HONTENISSE. WEERBERICHT VAN 5 JANUAR1 1921. Het weerbericht van het Meteorologisch Instituut te De Bildt van heden lufdt als volgt: Hoogste barometerstand 766.8 lie Daix. Laagste barometerstand 730.1 Vestma- noer. Verwachting tot den avond van 6 Jan.: Matige westelijke tot zuidelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zelfde temperatuur. SCHEEPVAARTBEWEGINCj. 3 Januari: 2818 M3., Gent. stukgoed Eng. s.s. Nidd, van Antwerpen naar 4 Januari: Fransch s.s. Stilhe, 9139 M3., ledig; van Bordeaux naar Gent. Eng. s.s. Yorkv 3202 M3., stukgoed; van Antwerpen naar Gent. Finsch s.s. Signal, 1091 M3., fosfaat; van Gent naar Newcastle. Fransch s.s. Angsuleme, 6880 M3., steen- kokn; van Gent naar St. Nazairer Van 3 tot 4 Jan. zijn langs de Midden- sluis alhier 18 binnenvaartuigen op- en 15 afgeschut; langs de Westsluis 3 op- en 11 afgeschut. DAG E N. Voorm. Nam. Donderdag 6 Jan. 12.10 Vrijdag 7 n 0.33 12.55 Zateidag 8 1.14 1.83 Zondag 9 1,51 2.08 Maandag 10 2.24 2.41 Dinslag 11 8.57 3.17 Woeosdag 12 21 3.45 t r V. Huwelijks-Voltiekkingen, 9 Nov, Victor Joseph Borm, oud 54 j.. weduwn. en Maria Louisa Vermast, oud 48 j., jd. 12 Nov. Petrus Johannes Blommaert, oud 37 weduwn. en Maria Phelemina de Rooq, oud 24 j., jd. Gebourten. 5 Nov. Mathilde, d. van Pelrus de Smit en van Margarettm Paulina de Mulder. 25 Nov. Elisabeth, d. van Theodorus Warrens en van Cornelia de Bakker. 26 Nov. Eduard, z. van Lede- mon de Rooij en van Bertha Maria Kamoen. Overlijden. 3 Nov. Dorothea van Gimst, oud 35 j., echtg. van Desire de Bakker. Nov, Mathilde de Smit, oud 7 uren, d. van Petrus en van Margaretha Paulina de Mulder fte Huwelijks-Aangiften. 4 Nov. Cornelis Jan Haak. oud 30 jm. eu Elisabeth Jacoba van Dixhoorn, oud 26 j., jd. Gerardus Sponselee, oud 30 j.. tm.es Johanna Catharina Arens, oud 21 j., jd. 26 Nov. Johannes Oele, oud 28 j., jm. en Anna Francina Visser. oud 39 jjd. Huwelijks-Voltrekkingen. '18 Nov. Cornelis Jan Haak, oud 30 j., jm. en Elisabeth Jacoba van Dix- hoorn, oud 26 j., jd. 20 Nov. Gerardus Sponselee, oud 30 j., jm. en Johanna Catharina Arens, oud 21 j., jd. .Josephns de Tender, oud 20 j., jm. en Jo hanna Pieternella Siutnicolaas. oud 18 j.. jd. Geboorten. 3 Nov. Elza, d. van C-. A. de Roeck en van I. M. van Looij. 4 Nov. Maria Sophia Ma thilda, d. van P. J. Adriaansens en van J. M. van Haelst. 14 Nov. Jacobus Willem, z. van W. J. de Zwart en van J. C. vj\n Dixhoorn. 16 Nov. Maria, d. van J. B. van Geersdaele en van R. I. de Vulder. 19 Nov. Julius, z van J. Sponselee en van A. M. van Damme. 24 Nov. Josephus en Theodoor, zonen van F. Neve en van E. de Dalie. Cyrille Petrus, z. van P. A. Cabret eu van M. L. de Ridder. Overlijden. 3 Nov. Kornelis Neve, oud 63 j., echtg. van liozalia Vettenburg. 7 Nov. Jan Francies Asselrnan, oud 65 j., echtg. van Rozalia Wullems 10 Nov. Cornelia Verstraaten, oud 64 j., wed. van C. Fr. Vereecken. 11 Nov. Alouisius Neve, oud 31 m., z. van J. en C. M. de Roos. 22 Nov, Cornelia Em- merentia van Rie, oud 68 j., echtg, van Jr. vaa Dommelen. 25 Nov. Eduardus van Waes, oud69j., 30 Nov. Judocus Jansen, Oud 72 j weduwn. van Cornelia Polftiet. il ir H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1921 | | pagina 2