ALGEMEEN NiEUWS- EN APVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7088. Donderdag;;30 December 1920. 60e Jaargang. a 60 cent. 10' VOLKSTELLING. Be Strijd on lit Vuur. Wekelijksche Graanmarkt ABONNEMENT A DVERTENTIEN: Vrijdag 31 December (920. Dit Blad verschijiit Msandag-, Woensdag- ea Yrpagavoiid, nitgezendfip* op FeestdageB, bfl de Firma P. J. YAK DE SABDE te Ter Kegzaa. Nisawjaars-advertentien 10" Algemeene Volkstelling. FEUILLETON. 8INNENLAND. Per 3 maanden binnen de stad 1,40. Franco per post voor Nederland/1,60. Bij vooruitbetalingvoor het Buitenland per 3 maanden 2,20, perjaar 8, Voor NederlandPer jaar bij vooruitbetaling f 5,80. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Tcr Neuzen ook bij alle Boekbandelaren, Postkantoren en Hulppostkantoren. Telefoon 35. Van 1 tot 4 regels 0,80. Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetweife op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst 6en dag voor de uitgave. voor het Nieuwjaarsnummer dat Zaterdagmorgen in plaats van Vrijdagavond zal verschijnen en in de kom dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst Voor Nieuwjaarswenschen grooter dan 20 regels, zal 60 cent meer worden gerekend voor elke 20 regels of gedeelte daarvan. De inzendingen kunnen gesehieden tot uiterlijk Donderdag 30 dezer. Ter Neuzen, 20 Dec. 1920. Firma P. J. VAN DE SANDE. DR. DE VREEZE. DE ECONOMISCHE BOND VOOR FUSIE. I>p*> Mm (Wet van 22 April 1879, Staatsblad No. 63, gewijzigd bij Wet van 26 April 1918, Staatsblad No. 270). (Koninklijk besluit van 13 Ap'ril 1920, Staatsblad No. 177). Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter algemeene kennis, dat dit jaar zal •"gehouden worden de Deze heeft ten doel de aanwijzing van alien, die t.e middernaclit .tugsclien 31 December 1920 em 1 i9".vdlkelijkfc \\<icip...n- binnen Nederland hebben, ook al bevinden zij zich tijdelijk in het baitenland. Deze alien worden aangewezen, onverschillig of zij op genoemd tijdstip in hunne woning al dan niet aanwezig zijn. Ook worden aangewezen zij, die, zonder werkelijke woonplaats binnen Nederland te hebben, op genoemd tijdstip aldaar aanwezig zijn. Omtrent deze alien moeten de opgaven verstrekt worden, die gevraagd worden op kaarten, welke tusschen 26 December 1920 en 1 Januari 1921 zullen worden rondbezorgd en dadelijk na Nieuwjaar zullen worden teruggehaald. Door of voor ieder moet aan zijne woning worden ingevuld eene Gele Kaart voor een man (of jongen) niet in gestichten of instellingen eene Wltte Kaart voor eene vrouw (of meisje) niet in gestichten of instellingen eene Blauwe Kaart voor een man (of jongen) in gestichten of instellingen eene Grijsce Kaart voor eene vrouw (of meisje) in gestichten of instellingen. Bovendien moet door of voor ieder aan de woning waar hij (zij) tljilrlijk iianwezig is ingevuld worden eene Oranje Kaart voor een tijdelijk aanwezigen man (of jongen) of eene Rose Kaart voor eene t^delijk aanwezige vrouw (of meisje). Het hoofd van ieder gezin, elke afzonderljk levende persoon of de bestuurder van iedere installing, gebouw, gesticht of schip, waar de kaarten in om- slagen worden bezorgd, is verplicbt voor de behoor- lijke invulling, ook voor dc vragen, op de omslagen gedaan, zorg te dragen. Deze zorge er dus voor, dat aan den teller, wanneer hij de kaarten bezorgt, worde opgegeven hoeveel GELE, WITTE, BLAUWE, GRI.1ZE, ORANJE en ROSE kaarten, er in de woning noodig zijn. In elken omslag bevindt zich bovendien eene groene kaart waarop bedrijfshoofden moeten worden beschreven, omtrent wier bedrijven enkele bpzonder- heden moeten worden vermeld. Roavsm uit tlen Oertijd door I H. ROSNY. 35) -ws— „De ROode Dwergen zijn teruggeko- men", zeide hij Het gevaar was nu dreigender dan te voren. Want de Roode Dwergen konden de Oulhamr volgen in het geheim en hun den weg versperren. Tusschen het tnoeras en het kreupelhotrt strekte zich een strook gronds uit, die bijna kaal was en dus bevorderlijk voor hun vlucht. De Oulhamr haastten zich om de korven, hun wapens en wat hun nog aan voedsel restte bijeen te garen. Niets belemmerde hun vertrek. Als de vijand hen door het kreupelbosch volgde, zou hij terrein verliezen, 'daar ze zich niet gemakkelijk in een groep konden bewe- gen en bemoeilijkt werden door het struik- gewas. De dorre heide werd eerst breeder, toen verloor ze zich tusschen boomen, struiken en hoog riet. Toch bleet de grond hard en Naoli was er zeker van, op de Roode Dwergen gewonnen te hebben; als er nu geen hinderpalen in den weg kwamen, konden ze hun voorsprong behouden. De hinderpalen kwamen, Het moeras strekte zijn voelhoorns in de vlakte, diepe Schippers en bewoners van woonwagens moeten onderzoeken of zij staan ingeschreven in het bevol- kingsregister der gemeeilten waarin zij thuis be- hooren. Overtreding van de voorschriften betreffende de volkstelling wordt krachtens artikel 20 der wet van (5 April 1886 (Staatsblad No. 64) gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dageu of geld- boete van ten hoogste honderd gulden. De nauwkeurige, door de volkstelling te verkrijgen kennis der bevolking is een zaak van algemeen be- lang. Tot het verkrijgen dier kennis is noodig, dat alle vragen op elke kaart en op elken omslag met de meest mogelijke nauwkeurigheid en volledigheid worden beantwoord. Op verzoek der Regeering noodigen Burgemeester en Wethouders alien met aandrang uit, door nauw keurige en volledige invulling der kaarten en om slagen tot het welslagen der volkstelling mede te werken. Ter. Neuzen, 46 December 1020. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van AXEL maken bekend, dat de in plaats van op aanstaanden Zaterdag 1 Janoari aal gehouden worden op Axel, 27 December 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. DEN HOLLANDER. De Secretaris, J. A.-VAR WSSSEM. Men meldt uit Rotterdam: Nog steeds is niet bekend de beslissing der regeering inzake het verzoek der 13ci- gische regeering om uitlevering van Dr. De Vreeze. Volgens het Rotferdamsche blad der soc.-democraten zou het advies der Rotterdamsche rechtbank, dat mgevol- ge de wet binnen 14 dagen nadat de per soon in kwestie gehoord was (28 October) is uitgebracht, een afwijzende slrekking hebben gehad. Naar wat men hoort ver- Iuiden, is het zeer goed mogelijk, dat het blad gelijk heeft. Overigens echter heeft de rechtbank de strikste geheimhouding betracht. In Den Haag wordt de zaak wel van alle zijden bekeken. Zijn we juist ingelicht, dan heeft het departement van Justitie en het ver- weerschrift van Dr. De Vreeze en het pleidooi van diens advocaat opgevraagd. Voor den heer De Vreeze, die, mede ten gevolge van de spanning waarin hij reeds zoo lang verkeert, ziek is geworden en weer enkele weken verlot uit zijn betrek- king als bibliothecaris der Rotterdamsche gemeentebibliotheek is verleend, is het te liopen, dat de diplomatieke invloeden, die thans in de zaak-De Vreeze aan het werk schijnen te zijn, de eindbeslissing niet te lang meer uit te stellen. CJEZANTSCHAR BIJ DEN PAUS. Naar De Tijd ter oore komt, zal onze geulen, poelen, slooten, die verstikt wa- ren door slijmerige planten. De viuchtelm- gen zagen zich onophoudelijk belemmerd in hun loop; zij moesten zich keeren en wenden, zelts op hun schreden teruggaan. Tenslotte stuitten zij op een heuvelrij van graniet, die ter rechter zijde het reus- achtige water begrensde, ter linker land, dat door de hert'stoverstroomingen onder water was gezet. De graniet-pieken wer den lager en verdwenen geheel; de Oul hamr waren aan drie kanten omsingeld; zij moesten weer op den pas atgelegden weg terugkeeren ot de slagen van het noo- lot atwachten. Het was een ontzettend oogenblik, Als de Roode Dwergen aan hef begin van de heuvelkling waren, zou ontkomen onmoge- lijk zijn. En het voorhoofd gedrukt te gen de vijandige aarde betreurde Naoh het bitter, dat hij ooit de mammoeths had verlaten. Zijn geestkracht scheen gebroken, hij was ontmoedigd en diep wanhopig. Maar spoedig eischte de daad hem weer op, snel en onatwijsbaar; als een harteklop spoedde zijn droefheid heen; voor hem leefde slechts het tegenwoordige en dat vereischte een uiterste inspanning van ge heel zijn wezen en een voortdurende waak- zaamheid der zintuigen. Snel beproefden de nomaden de uitwe- gen. In de verte verhiet zich een rossige massa, die misschien een eiland zou blij- ken te zijn, maar die ook een voortzetting van de granietrots zou kunnen wezen. Oaw en Naoh zochten een doorwaadbare plaats; zij vonden slechts diep water ot verra- derlijk slijk. De eenige kans bood dus de terugweg, tijdelijke gez; r* l et Vaticaan, Jhr. Mr. O. van ,en tot Sevenaer, nu het Gezantsi' ut initie: -is geworden, om persot.ijke redenen verzoeken van zijne tunctie te worden ontheven. Van den aanvang al moet het trouwens bekend geweest Zijn, dat Jhr. Van Nispen slechts voor een kiein aantal jaren zich beschik- baar wenschte te stellen. In het voorjaar kan Jhr. Van Nispen hier te lande worden terugverwacht. Omtrent den persocm van den opvol- ger schijnt tot dusverre niets vast te staan. Wel moet in sommige kringen de meening worden voorgestaan, dat, nu het Gezant- schap zijn tijdelijk karaf.ter verloren heeft, het de voorkeur verdiejt iemand uit ons corps diplomatique tot Gezant bij het Vaticaan te benoemen, doch een beslis sing daaromtrent is nog niet genomen. DE COMMISSARIS DER KONINGIN IN ZEEL \ND. De Middelb. Crt. meldt, dat Mr. H. J. Dijckmeester wegens gevorderderT leet- tijd tegen 1 Mei a.s. ontslag heett ge vraagd ais commissaris der Koningin in Zeeland. De heer Dijckmeester is 74 jaar en bekleedt dit ambt sedert 1 Mei 1906. KOLEN i.VOOR DE NIJVERHEID. De kolenprijzen voor de nijverheid zullen, zoo meldt de Nietrwe Crt met ingang van 1 Januari 10 tot 30 lag er worden gesteld. NATIONAAL ZELFRESPECT. Van verschillende zijden ontvangt de Lim- burger Koeiier brieven, w iaruit blijkt, dat de aanduiding „Limbourg-cede" in de plaats van Nederiandsch Limburg op.de poststukken veel meer voorkomt, dan de ankele vroeger ver- melde .gevailen doer, ver.n eden. Stmt-W«nJfcvsj» Ti4)^-erir,g, die in den. laatsten tijd voldoende blijk heeft gegeven, dat zij onze nationale waardigheid niet door vreemde aanmatiging onder den voet laat loopen, zou, meent het blad, ongetwijfeld een in dezen zin gestelde circulaire de generate di- rectie van P. T. T. aan de onder haar ressor- teerende kantoren uitlokken. Een „Limbourg-ced6" bestaat niet en met die aanduiding gesierde brieven en telegram- men zijn dus redelijkerwijs als onbestelbaar terug te wijzen. Wanneer deze maatregel zonder veel om slag wordt in- en doorgevoerd, zal men aan dit bij sommige Belgen en enkele Belgicisten in trek zijnde woordgespeel dat wel geen be- lang heeft maar Ned. Limburg's warmbloedige bevolking nu eenmaal ergert, een dooddoend einde gemaakt zien". De algemeene vergadering van den Econo- mischen Bond, waarin andermaal de vraag zal worden behandeld of de Bond al dan niet bereid is het hoofdbestuur te machtigen tot het doen van stappen om te geraken tot fusie met an- dere partijen em groepen hier te lande zal 15 Januari aanstaande te 's Gravenhage worden gehouden. Uit de bij het hoofdbestuur inge- komen antwoorden der afdeelingen, is geble- ken, dat alleen de afdeelingen Haarlem, Nij- megen en Vlissingen zich er tegen hebben verklaard. Van de overige afdeelingen hebben zich verscheidene weliswaar voor het denk- beeld uitgesprotoen, doch onder eenig voorbe- houd. HET HANDELSREGISTER EN DE NIEUWE KAMERS VAN KOORHANDEL Dezer dagen heeft onder voorzittersehap van den minister van Landbouw, Nijver heid en Handel en in tegenwoordigheid van den chef van de afdeeling handel van zijn departement, een vergadering plaats Te Wormerveer staat door slapte in het be drijf de papierfabriek De Eendracht van de firma Van Gelder, voorloopig voor een tiental u'j ..w j jja en s^0p Ook de gortfabriek De Mercurius der wet qp de Kamers van Koophandel i van Qejjr Laan werkt sedert eenige weken niet meer. Aan de kristal-glasfabriek De Sphinx te Maastricht is een groot aantal werklieden be- dankt wegens gebrek aan orders, terwijl een gedeelte slechits halve dagen werkt. Wanneer de toestand niet verandert, moet het personeel nog ingekrompen worden. Hoofdoorzaken van de malaise in de glas- en kristalindustrie hier te lande is de valuta in verband met het Bo- heemscbe kristal en niet het minst het inwer- kingtreden van de Arbeidswet. NIET NAAR WILNA? Naar Wolff uit Kofno vemeemt, zou de Vol- kenbond volgens betrouwbare berichten er van hebben afgezien om geallieerde en onzijdige troepen naar de streek van Wilna te zenden, teneinde vei-wikkelingen met de Sovjet-regee- ring te vermijden, die, naar men weet, te ken- nen heeft gegeven, dat zij daarin een steun aan de Poolsche contra-revolutie zou zien welke zij reeds met succes bestrijdt. Kolonel Chardigny, de voorzitter van de commissie van toezioht van den Volkenbond heeft, volgens hetzelfde Wolffbericht in een brief aan de Lithausche regeering deze den spoorweg WilnaDunaburg toegezegd en dien- tengevolge bepaald, dat de volksstemming al leen ten Westen van die lijn zal plaats vinden. De Litausche regeering zelf heeft van het denkbeeld van een volksstemming in de streek van Wilna afgezien, daar zij daarvan geen rechtvaardige oplossing van het vraagstuk van Wilna meer verwacht, omdat de door haar ge stelde eischen niet zijn nagekomen. Intusehen hebben er te WarscKau onderhan- delingen plaats tusschen Litauen en Polen, waarvan het resultaat nog niet bekend is. gehad van vertegenwoordigers van de commissies, bedoeld bij art. 26 eerste lid 1920 (St.bf? no. 152), welke commissies zijn belast met de inrichting van het han- delsregister en de regeling van de eerste verkiezing voor de nieuwe Kamers van Koophandel en Fabrieken. In de eerste plaats is in die vergadering behandeld de door de afdeeling handel opgemaakte handleiding voor de inrich ting van het handelsregister, welke met de daarbij behoorende formulieren aan de commissies ter beoordeehng was toegezon- den. De handleiding en de tormulieren bleken in het algemeen de instemming van de vergadering te hebben. Vervolgens werd het oordeel van de vergadering gevraagd over de vaststelhng van het tijdstip, waarop de Handelsregis- terwet 191S (St.bl. no. 193) en de Wet op de Kamers van Koophandel 1920 (St.bl. no. 152) in werking zutten treden.. Hierbij was het in het bijzonder de vraag, hoeveel tijd de voor de inrichting van het handelsregister noodige voorbereidende maatregelen, als het zich voorzien en in- richten van de benoodigde lokaliteiten, het aanstellen van personeel, enz. zouden eischen. Na eenige discussie kwam de vergadering tot de slotsom, dat het wen- schelijk zou zijn^ den datum van inwerking- treding op 1 Maart 1921 te bepalen. Tre den de bedoelde wetten en de daarbij be hoorende reglementen op dit tijdstip in werking, dan zullen ingevolge art. 51 van het Reglement voor de Kamers van Koop handel 1920 (St.bl. no. 712) de kiezerslijs- ten voor de Kamers van Koophandel en xen voor ae tvamers van ivoopnanaei en n n i t r n i hi Ti T&briekerv voor 1 Mei 1921 worden op- Dvll i t II L A gemaafft efT^Jn di?h dalBfn ai iei m/ .gc Zij besloten daar plotseling toe en gin- gen er haastig toe over. Zij snelden voort over een atstand van twee duizend vaam en waren toen buiten het gebied van het moeras voor een dicht struikgewas, dat slechts hier en daar onderbroken werd door vlakke, open plekken en kort „gras. Nam, die voorop liep, stond plotseling stil en zeide: „Daar zijn de Roode Dwergen". Naoh twijtelde er niet aan. Om geheel zeker te zijn, zocht hij steenen en wierp deze snel in de struiken; een zacht gerit- sel wees op een snelle vlucht der vijan- den. Het was dus onmogelijk om zich terug te trekken; zij moesten zich gereed maken tot den strijd. Nu bood de plaats, waar de .Oulhamr zich bevonden geen enkel voordeel, ze was zoo dat de Roode Dwer gen hen konden insluiten. Het zou beter zijn om zich op een gedeelte van de gra nietrots op te stellen. Bij het schijnsel van het Vuur zouden zij beschermd zijn voor een overval. Naoh, Nam en Gaw stieten hun krijgs- kreet uit. En terwijl zij hun wapens zwaai- den, kreet Naoh: „De Roode Dwergen doen verkeerd om de Oulhamr te vervolgen. Want deze zijn sterk als beren en snel als herten. Als de Roode Dwergen hen aanvallen, zullen zij in grooten getale opkomen. Naoh alleen zal er tien neerleggen. Ook Nam en Gaw zullen van hen dooden. Willen de Roode Dwergen dan vijftien krijgslieden opofte- ren om drie Oulh? m te vellen?" Uit alle winds) i klonken stemmen, van tusschen de L men en van uit het worden getegd. Tot en met 14 Mei is een ieder bevoegd, verbetering in de kie- zerslijsten te vragen, en voor 1 Juni be- slist de Kamer over die verzoeken. Qe- deputcerde Stafen beslissen op de aan haar uitspraak onderworpen beslissingen van de Kamer voor 1 Julf. Na 1 Juh, doch voor 15 Julf kunnen personen, die op de kiezerslijsten staan, opgeven, dat zij het kiesrecht van hun vereeniging wenschen. Na 1 Augustus 1921 kunnen geen wij- zigingen meer in de kiezerslijst worden aangebracht. De eerste verkiezing van de ledeit der Kamers van Koophandel en Fabrieken za! bij deze regeling plaats vin den in de maand September 1921 en de ze Kamers kunnen dan op 1 November hun werkzaamheden aanvangen. SLAPTE IN DE INDUSTRIE. Vrijdag a.s. worden wegens slapte te Oude Pekela vier cartonfabrieken geheel of gedeel- telijk stop gezet. De fa. Lemmens en Co. te Bergeijk zet haar sigarenfabriek ten deele stop. Wegens slapte wordt meldt de Msb. bij de N. V. Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven aan vele jongere krachten gedaan gegeven. Te Delft werden gedurende de laatste weken op de fabriek der N. V. Vereenigde blikfabrie- ken ongeveer 100 werklieden wegens slapte ontslagen. De N. V. Stijfselfabriek „De Bijenkorf", voorheen firma Honig, heeft, meldt de N. R. Ct. wegens aanhoudende slapte in het bedrijf een groot deel van haar personeel ontslagen met ingang van 1 Januari. hooge gras. De zoon van den Panter be- greep, dat de Roode Dwergen oorlog en dood wilden. Hij was er niet over ver- baasd; hadden de Oulhamr zell niet al- tijd de vreemdelingen gedood, die zich in de nabijheid van hun stam waagden? De oude Goun zeide: „Men kan beter den wolt en den panter het leven laten, dan den mensch; want de mensch, dien gij heden niet liebt gedood, zal morgen met verscheidenen van zijn stam koinen om u te vellen." Naoh zou de Roode Dwer gen niet komen vermoorden, als zij hem den weg vrij lieten, maar hij begreep zeer goed, dat zij dit vreesden. Bovendien wist hij, dat lieden van ver schiliende stammen elkaar noodwendig hei- tiger haatten dan de rhinoceros den rtiam- moeth veratschuwt. Zijn ziel werd ver- vuld van, toorn; hij daagde den vijand uit, hij liep grommend op het kreupelbosch toe. Kleine werpspiesen kwamen aange- floten, maar geen bereikte hem. En hij barstte in een woest gelach uit: „De armen der Roode Dwergen zijn zwak.... Het zijn kinderarmen... Met iede- ren slag van bijl ot knots zal Naoh er een neer slaan..." Een hoold vertoonde zich tusschen den wilden wingerd. Het scheen een te zijn met de rosse hertstbladeren. Maar Naoh had oogen zien schitteren. Nog eenmaal wilde hij zijn kracht toonen zonder de werpspies te gebruiken; de steen, dien hij wierp, deed het gebladerte trillen, een scherpe kreet weerklonk. „Ziet daar. De kracht van Naoh...." Met een puntige speer zou hij den Roo- den Dwerg gedood hebben." BELGIE. Decoraties teruggezonden. Twee oorlogsvrijwilligers, vervolgd en gestraft om hun Vlaamsche overtuiging, daarna weer vrijgesproken, beiden twee- maal gedecoreerd om hun gedrag bij het laatste offensief, hebben hun eereteekens aan den koning teruggezonden met een brief, waarin zij meedeelen, deze onder- scheidingen, die zooveei droeviger her- inneringen aan geleden onrecht voor iien zouden opwekken, liever niec te willen bezitten. VLASCATASTROPHE IN BELQIE. Uit Kortrijk wordt gemeld, dat de prijs- daling in vlas gedurende de laatste dagen zoo hoog is, dat reusac'htige verliezen en ook bankroeten te verwachten zijn. Voor een veertiental dagen werd de baal vlas van 100 K.G. nog tegen 2000 a 12C01rancs verkocht. Nu biedt men nog 800 francs. Sedert Vrijdag is de marktprijs tot 700 francs gedaaid. De gevolgen van deze daling zijn niet te overzien, aidus de Msb. DE ECONOMISCHE TOESTAND VAN BELGIE. Alle door de regeering reeds ^etrof- fen maatregelen ten spijt, neemt ae eco- nomische crisis ook in Belgie met den dag in alle bedrijven zienderoogen toe. De inzinking doet zich vooral gevoGen in de vier groote centra: Gent, Verviers, Antwerpen en het industrieei gebied van Henegouw. Te Gent zijn nu reeds circa tienduizend wevers totaal of nagenoeg to- .vs— Nu streed hij nog slechts al terugtrek- kend onder het gekrijsch van zijn vijan- den. Hij wilde liever eerst het eind van de granietrots bereiken, daar was plaats voor verscheidene mannen en de Roode Dwergen zouden in een rechte lijn moe ten aanvallen. Aan de zijde van het wa ter behoefde men geen vlot te vreezen, en de verraderlijke planten maakten, dat nie- mand zich daar zwemmende in zou wa- gen. Bovendien zouden zij een steil e.landje kunnen bereiken, dat zich qp zestig vaam van de granietrots verhiet. Nadat ze wat verwelkt riet hadden ver- zameld voor hun vuur dien nacht, hadden de Oulhamr nog slechts af te wachten. Van al hun wachttijden, was deze de ver- schrikkelijkste. Toen zij den Grijzen Beer beloerden, hoopten zij het dier met eenige welgemikte slagen te vellen. Toen zij on der de basaltblokken gevangen zaten, wis- ten zij, dat de Reuzenleeuw althans nu en dan zich zou verwijderen om prooi te zoe- ken. Nimmer hadden de Verslinders der Menschen hen omsingeld. En thans is het onmogelijk om de bende, die hen met list belaagt, en zoo talrijk is, uit te roeien. Dagen zullen zich aan elkaar rijen en nim mer zal de waakzaamheid van de horde aan het moeras verslappen, en als dan eindelijk een uitval wordt gedaan, hoe zul len drie menschen hen dan kunnen weer- staan? (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1