B U I T E N I O 0 PBEDIKBEUBTB1. bEMENGDE. BERICHTEN. 8URQELUKE STAND. Zaterdag 25 Dec. (1e Kerstdag). Zondag 26 December 1920. Vrijdag 31 Dec. (Oudejaarsavond Zaterdag 1 Jan. (Nieuwjaarsdag.) EEN TREIN ZONDER CONDUCTEURS. BEROEP GEGROND VERKLAARD. EEN VROUW TER DOOD VEROORDEELL). U it meerdere plaatsen des lands, waar viw- ger veel lust was voor huizenbezit, vernemen wfj, dat perceelen, die voor den verkoop waren gebouwd, niet kunnen worden geloosd bij ge- brek aan liefhebbers, Men schijnt ook hierbij goedkoopere aan- biedrngen af te waehten. Deze teleurstelling betreft niet alleen groote en aanzienlijke hui- zen en villa's niaar ook bescheiden perceelen. (Tijd.) DE TREINENLOOP. In verband met het verniinderde verkeer is het volgens aanschrijving van de directie der Nederlandsche spoorwegen mogelijk ge- bleken de samenstelling van de reizigers- treinen te verkleinen. Bovendien blijkt het noodig, de treinen niet grooter te maken dan 4^ assen. Het aldus verbeteren van den on- regelmatigen treinenioop acht zij een eerste vereischte en daartoe zal worden overge- gaan. De mogelijkheid bestaai, dat in en- kele treinen plaatsgebrek zal ontstaan; de chefs en het treinpersoneel zullen de plaats- zoekende reizigers zooveel doenlijk moeten helpen door aanvulling van alle klassen. Het treinpersoneel heeft te zorgen, deugde- lijk bekend te zijn met de in zijn trein nog beschikbare plaatsen. De reizigers moeten sne! daarheen verwezen, en de portieren ge- opend worden. Het plaatsen in een hoogere klasse mag alleen geschieden met toes tern- ming van de stationschefs. VERHOOGING VAN DEN B1ERACCIJNS. Naar de „Nieuwe Ct." ineldt is bij de Tweede Kamer binnenkort de indiening te verwachten van een wetsontwerp tot ver- hooging van den bieractijns met 100 EEN SCHENK1NG. Naar dc ,.N. Ct."' verneemt, heeft de heer H. Colijn het woonhdis van nu wijlen dr. A. Kir-per in de Kanaalstraat te 's Gravenhage aagekocht, om dit de Anti-revolutionaire Partij ten geschenke aan te bieden, BE LASTING OP WAARDEVER- MEERDER1NG. In de memorie van antwoord op het voor- loorig verslag der Eerste Kamer inzake de wijziging der Gemeentewet deelen de Minis ters van Binnenlandsche Zaken en van Financien mede, dat een ontwerp tot belas- ting der waardevermeerdering van onroe- rende goederen het departement van Fi nancien reeds heeft veriaten. KONING CONSTANTIJN. De Nederlandsche gezant te Athene, heeft Woensdag, als deken van het corps diploma- tique een bezoek gehraeht aan den terugge- keerden Koning Constantijn. Overeenkomstig de ontvangen instructies onthouden de gezanten van Engeland, Frank- rijb en Italie zich van alle officieele aanraking met de nieuwe regeering. Deze hioudinsr maakt in politieke kringen een diepen indruk. 1)"' r den Engelschen admiraal Kelly, hoof der Engelsche marine-commissie werd Dins- dag het groot-cordon der Orde van den H. Verlosser, dat de Koning hem wilde verleenen geweigerd. De Fransche regeering, die ver- moed had, dat de Koning voomemens was aan den commandant der Fransche missie die Orde te verleenen gaf reeds bij voorbaat aan de r t^geering te temiep. dat zij aan dat voorhemeti gfen uitvoenng moest geven. NIEUWE AARDBEVING IN ARGENTINIE. Talrijke slachtoffers. bestelling worden gereedgemaakt, blijven tot 1 Jan. op de kantoren van bestemming bewaard en worden zooveel mogelijk op die dag in de bestelling opgenomen. Jlervornnle Kerk. Ter Neuzen. 9) u. en 2 £)s. A. Timmerma*. Sluiskil. 9£ u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9i u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz, van Axel. Hontenisse. 10 u., Ds. W. J. van Lindonk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) T«r Neuzen. 9 u. en 2 u, leeskerk. O-itd Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.) "Der Neuzen. 9 u. en 2 u., leeskerk. Lokaal Ter Neuzen. ^Kben-Jfaezer"(Kerkhoflaan.) 51 u., Evangelisatie Hervormde Kent. far Neuzen 9t u., Ds. A. Tiinmerman en 2 u., dhr. L. Dek. ,»«il 91 u dhr. L. Dek en 2 u., Ds. A. Tiintnernmn, Doupsbediening. tioek. n u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zu.msiag 9 ii. en 1 u., Ds. G. ran Dis. Axel. 91 u.en 2u., Ds. J. B. Th. Hugenhollz. Saa van Gent. 91u.,Ds. H. Akersloot van Houten Roos. ilulst. lb u., Ds. Herinanides. Hontenisse. 10 n., Ds. W. J. van Lindook. Hoek. Geretormeera* Keruen 9 u. en 2 u., Ds. H. v. d. Wall. Ofir. Gerefor/neertle Kerti. Zavmjlag 9 n. en 2 n., Ds. L. de Bruijne. 0>f re'o y weer<(t (re meetzte (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. Gud-Gereforiueerde yemeente (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 a. en 51 a., leeskerk. Wten-Hntxr-*'' (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. Lii. Iierkdieneten te Ter Nnu&eit. Zondag zijn de H. H. Diensten orn 7, 81 en 10 uur. 's Namiddags om half drie Lof. Hervormde Ke.k. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. 's avonds 6 u., Ds. A. Tiinmerman. 'savonds 6 u., dhr. L. Dek. 's avonds 5 V u., Ds. E. Raams. 's avonds 5 u., Ds. G. van Dis. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 91 u., Ds. A. Tiinmerman. Hoek. 9 u., Ds. E Raams. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis. Uit Buenos Ayres wordt, d.d. 20 December, gemeld, dat in den nacht van den 19den op den 20sten wederom nieuwe aardbevingen hebben plaats gehad in de provincies Mendoza en San Juan. In het dorp Tres-Portenes werden 50 per- j sonen gedood en 300 gewond. De stad Costa de Arango is geheel verwoest door een golf van kokend water, hetwelk te voorsehijn kwam uit een aardspleet. Het aan- tal dooden wordt daar op honderd geschat. EEN FORMEELE VELDSLAG. In Mullinabone (graafschap Tipperary-Ier- land), heeft een formeele slag plaats gehad tusschen Sinn-Feiners en regeeringstroepen. Er werden 40 Sinn-Feiners gevangen genomen, 10 gedood en zeer velen gewond. Naar verluidt werden acht soldaten gedood. STINKBOMMEN IN DEN DANZ1GER SENAAT. In de Maandag gehouden zitting van den Sera^.t Danzig ontspon zich een heftig debat tu. -chen den leider der Danziger onafhankc- lijken en den senator Jewelowski (democraat). Plotseling vei-spreidde zich een afschuwelijke stank door de zaal, die zoo sterk werd, dat de zir' ipg moest xvordcn gesc.horst. Er werd ge- coivtate Al, dat onder den zetel van een onaf- haRi-eliike een stinkbom was stukgetrapt. Nadat de zitting hervat was protesteerden de onafhankelijken tegen de bewering, dat zij den stinkbom geworpen zouden hebben, en ver- klaarden zij. dat hun politieke tegenstanders de wandaad hadden begaan. TER NEUZEN, 24 Dec. 1920. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziek- HET SPOORWEGONGELUK BIJ ROSMALEN. Omtrent dit ongeluk meldt men nog: De remmer Hendriks, uit Vught, heeft on- geveer elf uur bekneld gezeten tusschen de puinhoopen van de vernielde wagons. Af en toe kerntde hij. Toen het bevrijdingswerk zijn voltooiing naderde, sloeg hij herhaalde- lijk uit dankbaarheid zijn arm om den hals van zijn helpers. Een aandoenlijk schouw- spel. Onder leiding van dr. Mettrop uit Den Bosch werd hij naar 's Hertogenbosch ver- voerd. Hij klaagde over pijn in de borst. (In het ziekenhuis is hij. gelijk reeds wer gemeld, bezweken.). De machinist van den trein uit Nijmegen heeft aan den rechter-commissaris volledig bekend, door onveilig sein te zijn gereden; hij had zijn aandacht te zeer geschonken aan de vuren. Het reddingswerk en het afzetten van het terrein had plaats met behulp van een af- deeling politietroepen uit Den Bosch, onder bevel van lsten luitenant Bouwman en ser- geant-majoor Roorda, Dh K III. De onderzeeboot K III vertrok Zater dag 4 September van hier naar Oost- Indie en is binnen 3 maanden behouden in Insulinde aahgekomen. Speenhol krekeizangt nju in de „Groe- ne" van deze week: Zonder dreinende reclame, Zonder drukte er. gedoe; Voer dit kleine, kloeke scheepje Kalm naar Tandjong Priok toe. Zonder bijstand ot geleide Ging het door den Oceaan, Even vlot als voor Den H elder, Kwam het in de haven aan. Als een Fransche onderzeeer Zulk een reisje had volbracht, Werd het t'eit in alle kranten Met kolommen druks herdacht. Wat we hier in Holland lezen,^ Is een sut gemengd bericht: ,,De K III is aangekomen". „Alles wel. Men deed zijn plicht". Maar wanneer er valt le schimpen, Is ons rommeltje niet veel, En geen cent is er meer over Voor Marine-personeel. Met geen woordje heeft de Kamer Deze zeemans-daad vermeld, Ja, er is op dit gebeuren, Zelts geen dikke mop verteld. Trotsch zijn we op onze Jantjes. Trotsch op onze oude vlag. Onze Hollandsche Marine Kwam weer kranig voor den dag. Een unicum o|? i spoorweggebied heeft zich, zoo vertelt de Msb., Dinsdagmor- ner aanuai gevauen van uesiiieueiijiie z,ick.- H t afrrpcnppld Trein 184 was ten over de week van 12 tot en met 18 Decern- 1 gen in HOXtel atgespeeld. 1 rein 1CH was 1 aldaar met een uur vertraging gearriveerd. Tijdens het oponthoud aan het station waren de conducteurs en de dienstgeleider zooals gewoonlijk even naar de wacht- kamer gegaan. Of dit niet door den chel was opgemerkt, ot dat hij in de mec- ning verkeerde, dat de beambten weer in den trein waren, een feit is het, dat op het oogenblik, waarop de stationschet het sein tot vertrek gaf, genoemde personen nog niet op hun post waren. Toen de beambten kwamen aanrennen, werd nog gefloten, maar tengevolge van het stampen van den trein drong het ge- luid natuurlijk niet tot den machinist door. En zoo gebeurde het, dat de trein zon der een enkelen conducteur en dienstge leider te Tilburg arriveerde. ber 1920, in de Prov. Zeeland bedroeg: Roodvonk: Aardenburg 2, Sluis 1; diptheri- tis: Domburg 4, Elkerzee 1, Goes 1, Ter Neu zen 1, Schoondijke 1, Vlissingen 3, Wemel- dinge 2, Zaamslag 1. Naar aanleiding van het beroep van F. B. Verstraet-en te Hulst en A. Verstraeten te Ter Neuzen, (firma Gebr. Verstraeten te Ter Neuzen) tegen het besluit van B. en W. van Ter Neuzen, waarbij hun voorwaardelijk ver- gunning werd verleend tot oprichting van een vlasserij aan den Nieuwen Stationsweg te Ter Neuzen, is bij Kon. besluit bepaald, dat de bestreden voorwaarde (volgens welke ledigen der rootputten alleen zou mogen ge schieden tusschen 10 uur 's avonds en 9 uur 's morgens) moet vervallen. DE PRIJS VAN SUIKER. Het Ned. Weekblad voor den handel in kruidenierswaren verneemt, dat met ingang van Maandag a.s. de prijs van de suiker op- nieow belangrijk verlaagd wordt en wel van ,f91 op 1 74 per 100 K.G. DF. POST OP NIEUWJAARSDAG. Met het oog op den grooten toevloed van poststukken bij de jaarswisseling wordt het pu.bliek vp^bctit brieven, briefkaarten en gedrukfe stukkpn, ^ls: prentkaarten, naam- kaartjics en qirpultfifes, welke men bij voor- keur op 1 Jan. wenspht te doen bestellen, te voorzien van tvyee schuin snijdende strepen, gefrok^pp over de g^ipple adreszijde, en die stukken reeds op 27, 2.8 of 29 Dec. ter post te bezoijgpn. Zij kunnen dan tijdig voor de HET „WEGBRENGEN" VAN SCHEPEN. Ook te Rotterdam is, naar Het Volk meldt, een koopman en reeder, een man wiens zaken tijdens en na den oorlog zeer uitgebreid werdengearresteerd op last der justitie, verdacht van het „doen weg- brengen" van schepen. Het betreft hier het tot zinken brengen van 'n scheepje door een daarvoor gedres- seerde bemanning. De lading van het scheepje alleen was verzekerd voor 2Vi ton, terwijl ze hoogstens een waarde van enkele duizenden had. Nog meer arrestaties zullen volgen. Een tweetal medeplichtigen bevinden zich in het buitenland. WETHOUDER HEYKOOP's BEL.AS- TINGBILJET. De Rotterdamsche wethouder Hevkoop heeft „Het Volk" medegedeeld, dat de be- lastingambtenaren die hij z.g. onheusch be- handeld zou hebben, hem op het stadhuis terwijl hij in conferentie was, kwamen lastig vallen om het bewuste biljet. De heer Heykoop zeide den man toen dat hij geen tijd had en verw'ees hem naar zijn woning. EEN LIEFD|SDRAMA. In de Schildenstraat 'IPs Hertogenbosch had Woensdagnacht een liefdesdrama plaats. Zekere T. uit Waalwijk, die in den Bosch werkt, had omgang met de 24- jarige Maria V., met wie hij Dinsdag- avond uit was geweest. Bij hun thuis- komst loste hij plotseling een schot op haar, waardoor zij ernstig in de borst werd getroft'en. De laatste sacramenten moesten haar worden toegediend, waarna zij naar het ziekenhuis werd vervoerd. Men hoopt echter haar in 't leven te kun nen houden. De dader heeft zich bij de politie aangemeld. EEN VRIJBUITERSFAMILIE. Levensgevaarlijke arrestatie. De tamilie Wijnands, woonwagenbewo- ners, had de laatste dagen de gemeente Voerendaal onveilig gemaakt door haar baldadigheid. Maandagmiddag waren zij in het huis van zekere Hendriks binnen- gevallen, hadden deuren en meubels ver- nield en H., een oucfen man, mishandeld. Nadat de jonge Wijnands des nachts in de gemeente Heerlen door de politie was opgesloten wegens dronkenschap en Dins- aagmorgen weer was losgelaten, trok hij opnieuw met zijn vader en moeder de ca fe's langs, iedereen bedreigend. In de toerderij van Smeetsite Voerendaal werd leelijfc huisgehouden en de eigenaar ge- slagen. Ook. bij den boer Hendriks gin- gen ze weer binnen. De agenten Van Lier en Baten uit Voerendaal, op patrouille om hen te vangen, vonden de lieftallige ta milie tertslotte bij fin woonwagen. Bij de arrestatie ontstond een hevige wcrsie- ling tusschen den man, de vrouw en den zoon en de beide agenten. De agent Ba ten werd door een hunner ernstig ge- kwetst, tengevolge v/aarvan hij bewuste- loos neerviel. Van Lier zich thans alleen tegenover het drietal woestelingen geplaatst ziende, trok zijn revolver en schodt den zoon in het onderlijf. Hierop kon hij den vader gevangennetnen. In bedenkelijken toe- stand is de 26jarige W. naar het hospitaal vervoerd. OPLIcfmNG. Dezer dagen werd te Nijmegen een vrouw aangehouden, die zich aldaar ge- vestigd had als particulier verpleegster. Door haar handelingen vastigde zij de aan dacht op zich; de politie stelde een on- derzoek in en bemerkte, dat de vrouw vermoedelijk onder een valschen naam leefde en zich vermoedelijk aan oplidh- ting had schuldig gemaakt. Bij de politie rezen ernstige vermoedens, dat men hier weer de hand had gelegd op de bekende Annie Pascal, die jaren geleden zoo van j zich deed spreken door haar brutale op- i lichtingen. Zij werd later in een krank- j zinnigengesticht opgesloten, waaruit zij reeds na een jaar wist te ontsnappen. j Sedert had men niets meer van haar ge- I hoord. Thans is bij de instructie geble- ken. dat men hier inderdaad weer te doen j heeft met Annie Pascal. BAANTJESJAGERS. Uit Marion (Ohio), waar zooals men weet, de aanstaande president der Ver- eenigde Staten, Harding, woont, komt <Ja- gelijks alleen voor hem een 500tal brie- van aan van sollicitanten naar een regee- ringsbetrekking. Deze sollicitaties komen uit alle hoeken der wereld. Naar verluidt, zou Harding den geko- zen vice-president Coolidge, uitgenoodigd hebben hem bij te staan bij de vorming van de aanstaande regeering. De „Daily Telegraph" herinnert bij het publiceeren van bovenstaand bericht aan een wijsgeerige opmerking van president Linlcoln, Deze kreeg in den tijd, toen de baantjesjagers hem het leven zuur maak- ten, bovendien nog roodvonk. Hij troost- te zich echter met de volgende overwe- ging: Den hemel zij dank, nu heb ik ten minste wat gekregen, waarvan ik hun alien iets kan geven. DE REKENINO VOOR EEN BEGRAFE- NISMAAL. Enkele maanden geleden werden bij een spoorramfj te Marienburg, in Oost-Prui- sen, 20 menschen gedood, onder wie een echtpaar uit den Kreits Stuhm. De bloed- verwanten van dit echtpaar hebben het noodig geoordeeld trouw te blijven aan de oude g ewoonte van een begrafenis- tnaal. En in hun ongelooflijke na'iviteit ot brutaliteit gingen z ij zoover, in alien emst, de rekening te presenteeren aan de spoorwegdirectie. Op deze rekening stonden: 3A ton bier, 165 Mark; 1500 siga- ren, 650 Mark; 18 flesschen cognac en rum, 1035 Mark; 21 pond suiker, 142 Mark; 600 eieren, 300 Mark; 50 kilo's wit meel, 200 Mark; 100 kilo's vleesch, 240u Mark; 25 pond boter, 368 Mark; 50 pond visch, 350 Mark; 3 pond koffie, 114 Mark; voor leenen van tafelgoed 175 Mark. Hier bij kwam nog een vordering van de firma die dit tatelgoed had geieend van 71 M., wegens.... met teruggegeven messen. En dat in een tijd, dat de levensmiddelen schaarsch zijn. EEN VERMAKEL1JKE VERGISSING. Als de correspondenten van de Ame- rikaansche bladen aan hun hoofdredac- teur telegrafisch willen verzoeken, een door lien gezonden telegram geheel of gedeeltelijk niet te nemen, seinen zij het woord „kill" (de imperatieve vorm van het werkwoord dooden), gevolgd door het te schrappen woord of den naam van het telegram. Journalistenkringen zijn hier mee natuurlijk wel op de hoogte, maar men mag dat redelijkerwijze niet ver wachten van b.v. de Zwitsersche politie- autoriteiten. Dezer dagen nu zond een vertegenwoordiger van een groote Ame- rikaansche krant, die te Geneve de Volken- bondsvergadering bijwoonde, een tele gram naar zijn blad, waarin hi] ineldde, dat Lloyd George te Geneve werd ver- wacht. Zooals men weet, bleek dat ge- rucht onwaar te zijn en de plichtsgetrou- we correspondent seinde dat dan ook ter- stond naar Amerika. Hij deed het op de .gewone manier: Kill Lloyd George. Een insider begrijpt di rect, wal dat beteekent: Het telegram over de komst van Lloyd George te Geneve moet gij niet nemen. Hij komt niet. De Zwitsersche politie dacht er echter anders over, en nog geen uur, nadat hij zijn telegram had atgegeven, had de onge- lukkige correspondent een aantal nieuws- gierige rechercheurs in huis, die jijn ka- mers overhoop haalden, alies en nog v/at verzegelden, en verder alle voorwerpen in beslag namen, die hun maar eenigszins verdacht voorkwamdn. Daarbij onder- wierpen zij den bevenden krantenman aan een scherp verhoor. Tot zijn groot ge- luk kwamen eenige collegas bij hem qp- loopen. Zij helderden de zaak op, en wisten de politie te verzekeren, dat haar arrestant (want zoover was het reeds ge- komen) geen bolsjewiek ot Sinn Feiner was. De jnry te Rudolstadt heeft. een vrouw ter dood veroordee'd, die baar twee-jarig dochtertje door honger en misbandeling doodgemai'teid had. Do zeifde rechtbank veroordeelde een koopman twee maal ter dood, die twee vrousyen vermcord had en daarna om de sporen vau zgn misdaad uit te wisseben haar huis in brand stak. 5NEEUW. In het ZuiJen van Fiankrjik en vooral in de omstreken van Toulouse en Zuidelgker heeft het zoo bacd gesneeuwd, dat ver- schillende schuven order de sneniwvracbt bezweken zijn, aisook een groote hangar voor 8 vhegtuigen, behoorende aan de luchtvaart Transport Maatschiippjj. Tengevolge van de opeenhooping «aa de sneeuw. die op sommige plaatsen 60 c M. j hoog ligt, is de treinendienst tu-schen Touh use en Cette gestaakt. Aan de Cote d'Azur heerseht een viaag «aD koude. zoonls men daar zelden gekend hertt. De eiuaasappelen, mandarijnen en de bloemen hebben zeer veel geleden, vooral in de streek bjj Cannes, Mentona en in de vallei van de Var. EEN KINDERMOORDEN ARES. Dezer dagen is te Brest (Frankrjjk) een vrouw gearresteerd, die door haar eigen zoon beschuldigd was hem te hebben willen vermoorden, nadat zjj eerst zgn broeder had gedood. Bet eerste misdrijf was in April 1918 gepleegd. Zy woonde toen te Le Conquet (dep. Fini.-tere). Op een goeden dag maakte zy een wandeiing naar de zee- klippen, en nam het eene zoontje van 13 jaar met zich mee 's Avonds keerde zg alleen in het dorp terug Onder traces en hevig opgewoDden ve'klaarde zij, dat haur jongen vau de rotsen in zee gevallen was. Zrjn Igk werd eenige dagen later op het strand gevonien. Verieden jaar verdween de tweede zoon, die toen 12 jaar oud was op even geheim- zinnige wijze. Onlangs echter kwam hij te Brest (waar zgn moeder was gaan wonen) en deelde aan de poiitie-autorite.iten mede, dat zjjn moeder hem op een dag meegeuomen had naar de klippen en hem erf af had geduwd. By viel op een rotsblok, was bewusteloos geworden en had de geheele nacht op bet strand gelegen. 's Morgens was hij bijge- komen en naar een boerderij gewaDdeld, waar men hem liefderijk had opgenomen en verpleegd. A ARDSCBEURINGEN IN ITALIE. De i Epoca" verneemt uit Tepeleni (Viiajet JaninaTurfge) dat er in een aantal plaatsen in den omtrek aardscheu- ringen hebben plaats gehad. Verscheidene gebouwen storttm ineen. Aan den oever van de Vojutza zijn verscheidene petroleum- installaties vermeld. De schade is zeer aanzienlyk. Bet aantal slachtoffers is nog niet bekend. MOORDENAAR ONTDEKT. Anderhalfjaar geleden werd de land- bouwer Kemper by Munster vermoord en beroofd zonder dat het gelukte, den dader te vinden. Thans is eindelyk uitgelekt, dat een knecht, zekere Licht, den boer nadat deze een paard verkocht en daarvoor een groote som ontvangen had, met een knuppel heeft doodgeslagen en daarna beroofd. Licht heeft bekend ook de moordenaar te zyn van den chef de bureau Schramm, wiens lyk inderryd te Munster werd ge- vonden en die naar men toen meende zelfmoord had gepleegd. SCBIP IN NOOD. Naar het Berliner Tageblalt uit Cuxhavea verneemt, zit het passagiersschip Augusta Yiptoria sinds Maandag beklemd in het ijs in de ondiepe Waddeuzee tasschen Sylt en Fohr. De 40 reizigers, die aan boord vyu, loopen gevaar om van den honger om te komen, daar de geriuge diepte voor zeebooten pen beletsel is om het scbip te bereiken. Er worden evenwel pogingen ondernomen om passagiers en bemanning te redden. EEN WONDERBAARLLfKE REDDING. De uit 7 personen bestuande bemanning van een groote vliegmachine van de Engel sche Koninklijke Lochtstrijdkrachten, is Vrydsg op rmrkwaardige wijze aan ver- drinken in de lersche Zee ontkouien. werd gered door een stoomboot, die langs kwam, en die een draadioos noodsein had opgevangeu. Bet viiegtuig viel op een brjzondere onstuimige plaats, 15 myl van de kust. Een vuurtoren wachter zag dat gelukkig, en deelde het onmiddellijk mede aan de autoriteiten te land, die het draad- looze bericht afzonden. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 17 Dec. Franciscus Vanhyfle, olid 21 j., jm. en Irena Florence van Aerde, oud 20).. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Dec. Raijmond Willem Minnebo, oud 24 j., jna. en Clementina Maria Voerman, oud 22 j jd. Geboortea. 12 Dec. Govert ,lan, i. »an Jan Verlinde en van Johanna Cornelia Kolijn. Janneke Willemina, d. van Reinier Leunis en van Bertha Willetnina van der 'iolk. 13 Dec. Maria, d. van Francois Remeijnsen en van Maria Philomena Aers9ens. Cornelis Siinon, v«n .11u Sirnoa Laurens en van Helena Wilhelmina I.ok. 14 Dec. Maria, d. ran Johannes Gerard Verhelst en van Cornelia de Groote. 15 Dec. Jacomina Martina, d. van Dirk van Dixhoorn en van Laurina Leijs. 16 Dec. Willem Pieter, z. van Reinier Harms en van Maaike Kuine Dooms. 18 Dec. Cornelis, z. van Jan Pieter Jonkman en van Anna Cornelia Harms. Overlijden. 13 Dec. Jacob Lambertus Nagtegaal, oud 20 j., i. van Andries en van Helena de Doelder overleden). Cornelis Rokus van Dijke, oud 13 j., z. van Johannes (overleden) en van Tanneke Cornelia Harms. 16 Dec. Philomena Gering, oud 30 echtg. van Bastiaan Boere. 17 Dec. Adriaan de Zeeuw, oud 76 j., wedn. van Elisabeth Jolijt. Maria Louisa Kalle, oud 39 jechtg. van Theophilus de Gijsel. IS Dec. Amelie Baart, oud 51 j., echtg. van Honors Alouisius Bracke. SCHEEPV AARTBEWEGINti. 22 Dec. Zweed. s.s. Axfred, 1014 M3„ ledlg, van Gent naar Lowestoft. 22 Dec. Eng. Hull, 3202 MS., stukgoed. van Gent naar Hull. 22 Dec. Eng. s.s. Irwell 2944 M3„ stukgoed. van Gent naar Goole. 22 Dec. Eng. s.s. Wynstone, ijzer, van Gent naar Swansea. 22 Dec. Eng. s.s. Bortfcwick, 3182 M3., stuk goed, van Antwerpen voor Gent. 23 Dec. Eng. s.s. Lyme Regis, 1501 M3.. ledig, van Gent naar Antwerpen. 23 Dec. Fransch s.s. Shouragalles, 5621 M3., kolen, van Gent naar Bordeaux. 23 Dec. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3 stukgoed, van Gent naar Londen. 23 Dec. Eng. s.s. Ardenza, 2641 M3., stuk goed, van Antwerpen voor Gent. Van 22 tot 23 Dee. zijn langs de Midden- sluis alhier 39 binnenvaartuigen op- cn~44 af- geschut; langs de Westsluis 30 op- en 27 af- geschut. WEERBERICHT VAN 24 DEC. 1920. Het weerbericht van het meteonologisch in- stituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 770.1 Toulouse. Laagste barometerstand 743.5 Malinhead. Verwachting tot den avond van 25 Dec.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuide- lijke tot Zuidwestelijke wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, aanvankeiijk veel aachter. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 14 December 1920. des namiddags 2 uur. (Vervolg uit het Eerste Blad). 16. Wijziging besluit van 6 Juli 1920 in zake woi.ingbouw. Ingekomen is een schrijven van het Mini- sterie van Arbeid waarbij naar aanleiding van het verzoek om een voorschot enz. voor het bouwen van 48 woningen wordt bericht, da aan H. M. de Koningin zal worden voorgesteld om aan de gemeente ten behoeve van de uit- voering van het bouwplan het gevraagds voorschot uit 's Rijkskas toe te kennen. In de aan de vereeniging gestelde voor- waarden, moet de onder 3o. van het raads- besluit gestelde voorwaarden vervallen (dat de vereeniging bij verbetering der toestanden de haar verleende bijdrage geheel of gedeel telijk moet restitueeren), terwijl in het gestel de onder 2o. letter h, „onze goedkeuring" ver- vangen behoort te worden door „met goed keuring der Kroon" en „Ons" door ,,de Kroon". Burgemeester en Wethouders hebben hierop het advies der Gezondneidsccmmissie, zetelend te Ter Neuzen gevraagd, die te kennen geeft, daartegen geen bezwaar te hebben. In het besluit moet voorts nog veranderd worden de perceelsomschrijving, en G no. en 1542 door 1541. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. 17. Voorstcl leening. tot wijzigen rentevoet eener Burgemeester en Wethouders stellen voor het raadsbesluit d.d. 9 Maart 1.1. tot het aan- gaan eener leening van j 1700 voor het dek- ken der kosten van aanschaffing eener auto- matische antsteking del1 straatverlichting in te rekken en dit opnieruw vast te stellen, met be- paling van de rente op 7 daar blijkt, dat voor 6 geen geld kan geieend worden. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 18. Vaststellen verordening op het keuren van waren. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het volgende besluit te nemen: e raad der gemeente Axel, gelet op het ad vies der Gezondheidscommissie, gezeteld te Ter Neuzen, d.d. 4 December 1920, besluit, vast te stellen de volgende VERORDENING op de keuring van waren i in de gemeente Axel. Art. 1. Deze verordening verstaat onder waren" hetzelfde wat artikel 1 van de Waren- wet, Staatsblad 1919, no. 581, daronder ver- i staat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2