Hulp aan "Weenen. Kerstfeestvieren Voorhanden een mime sorteering WIJNENenLIKEUREN Tanflarts VAN DALES, Geen Kerstfeest zonder Orgelmuziek in huis Laatste Berichten. Kantoorartikelen Uitvoeringen De Man met het IJzeren Masker, Invaliditeitswet 1919. Ouderdomswet 1919, Teekenbehoeften 7: SchrijfbehoefteR G. P. FEIJ, APVERTENT1EN Tooneever. Yooruitgang is ois strsyen. Firma P. J. VAN DE SANDE. Ook Boerenjongens, Boereumeisjes en Advocaat bij Fma A. VAN OVERBEEKE-LEUNIS, Een Eciitpaar zonder kinderen zoekt pen Kamer met Keukentje 33 kelijk verlaagd. Profiteer van deze eenige aanbieding. Leap der bevolking van Ter Neuzen. MARIA LOUISA KALLE, Bij acte den 10 December 1920, voor ondergeteeken de, Notaris te Ter Neuzen verleden, is door den heer CONSTANTINUS VAN EERDENBURG, slooper teTer Neuzen, herroepen de volmacht door hem bij acte den 21 Augustus 1918, mede voor ondergeteekende verleden, verleend aan den heer AUGUSTUS AUDENAERD JOHANNESZOON, koop- man te Ter Neuzen, om genoemden lastgever te vertegenwoordigen en diens belangen waar te nemen om trent alle zaken, welke door den last gever, in zijn gemeld beroep, zouden kunnen worden behandeld of met het bedrijf van slooper - in den ruimsten zin genomen - in verband staan of daarop betrekkelijk zijn. PH. J. CALLENFELS. Zaterdag 25 en Maandag 27 Dec. Een Ovatie, na afloop BAL. KERSTBOOMPJES P. HAM EL INK, ROOOE en WITTE. Neemt proof met ons merk PICCARDIN. Prima zoete JiOOUP Wljy Met en zonder alcohol CITROEN. CVRA8I£AV. PERICO. {rood) ANIJ8 (wit). HALF OM HALF enz Brieven onder letter A aan het adres N.V. Boekhandel-Drukkerij De Sehelde"Markt, Ter Neuzen. Westkolkst Axelschestr. Onze KOR^LION maakt U in enkele uren organist. Onze CIJFERAKKGORDEN doen U binnen enkele dagen alies spelen. Tot Nieuwjaar bij elk Orgel een Orgel- stoel Cadeatl en bovendien de prijs onzer Orgels door r.ieuwen aanvoer weer aanmer- Garantie duurzaam. Overal franco thuis. Aanbevelend, Orgelhandel, Noordstr. 30, Ter Neuzen. De heer WISSE is van meening, dat cr we' eenigen grond is om thierop ih te gaan, want als hij naar de Belgische grondeigenaren ziet dan trekt de gemeente hiervan niet veel en dit was juist een goede gelegenheid om deze grondeigenaren te treffen. Aan den anderen fcant staat er tegenover, dat ook ingezetenen iierdoor zouden worden getroffen, maar dit is bet eenige middel om de Belgische eigenaren meer in de gemeentekas te doen storten. De VOORZITTER zegt, dat het bedrag is f 1100 en als het dus "erdubboTd wordt f 2200 wordt. Wij zuilen echter hiennede ook ingeze tenen treffen maar dit blijft vrijwel gelijk of zij nu meer grondbelasting zuilen betalen dan wel hoofdelijken omslag. De buitenlandsche grondeigenaren zuilen wij hiermede zeer zeker treffen, doch hij zou nog eerst willen weten of de gebouwde en ongebouwde eigendommen tinmen gescheiden worden. De heer WISSE vraagt of de ongebouwde eigendommen verplichtend hieronder vallen en de bebouwde eigendommen er kunnen worden oitgeschakeld. De SECRETARIS merkt op, dat het nog sleehts een wetsontwerp is. Thans zijn de opcenten 10 voor de ongebouwde en 40 voor >de gebouwde eig-endommen. De VOORZITTER: Als het nu zoo kon ge- regeld worden, dat alleen de opcenten voor de ongebouwde eigendommen konden worden op- gevoerd tot 20. De heer WISSE: Dit zou werkelijk wel noo- dig zijn, want de buitenlandsche grondeigena ren betalen niet veel in de gemeentekas. De VOORZITTER gelooft, dat er tijdens den oorlog veel grond door buitenlandsche eigena ren is verkocht geworden. De heer SCHEELE vraagt of er bezwaar fegen bestaat dit punt nog eens aan te houden De VOORZITTER: Het werd nu juist op tie agenda nog gebracht, om er eventueel nog voor het belastingjaar 1921 rekening mede te kunnen houden. De heer SCHEELE: Dus dan zouden die vermeerderde opcenten nog over het heele jaar 1921 te betalen zijn? De VOORZITTER: Indien het wordt aange- tMrnen, dan wordt die belasting natuurlijk ge- heven over 1921. De heer DE KOEIJER gelooft, dat het de moeite niet waard is, er thans nog op in te gaan, want er zijn niet zoo veel Belgische gnoradeigenaren meer. De VOORZITTER is van meening, dat er wellicht nag een 700 gemeten in buitenland- adhe handen is. De heer WISSE meent, dat er veel meer land in eigenctom is van buitenlandsche eige naren. De h-eer FAAS: Men moet niet uit het oog verliezen, dat er daft ook nog hofsteden zuilen zDjn, waar wij, ofschoon in eigendom van Bel gische eigenaren, de boer zelve zuilen treffen daar er zijn die de lasten voor hun rekening hebben. De VOORZITTER: Dit is anders de ge- woonte niet. De heer FAAS blijft er bij, dat de ingeze tenen hierdoor meer zuilen worden getroffen dan de Belgische eigenaren. De VOORZITTER: Als een landbouwer met 100 gemeten eigen land door de vermeerderde opcenten f 60 a 70 meer belasting moet be talen, langs den anderen kant dit minder moet betalen aan hoofdelijken omslag, dan schieten wij hiermede niets op. De heer WISSE: Maar dit hiangt nog in de lucht! De VOORZITTER: Ik spreek hier van ei genaren wonende in de gemeente. De heer WISSE: Dit is juist het cardinale punt. Ik blijf er bij, dat de vreemde eigenaren echter wel iets meer in de gemeentekas kun nen storten. De heer DE KOEIJER: Zooals het schrij ven hier ligt, kan ik er niet mede instemmen. want wij treffen nu alien. Daarbij komt, dat de hoofdelijken omslag reeds is vastgesteld, en zooals is gezegd komen wij hiermede toe. De VOORZITTER: Dat was ook het motief ▼an Burgemeester en Wethouders om er niet op in te gaan. De heer DE KOEIJER: Ik stel voor om «r niet op in te gaan. Wij ksunnen later altijd sen wat gedaan kan worden. De heer VAN HOEVE: Ik ben van hetzelfde gevoelen als de heer De Koeijer, en zou het Dagelijksch Bestuur in overweging willen ge ven dit wetsontwerp in studie te willen ne men, dan kan het volgend jaar gezien worden welke baten een en ander voor de gemeente kas oplevert. De heer SCHEELE zou geen termijn willen voorstellen, doch het eenvoudig aanhouden. De VOORZITTER stelt thans voor op het achrijven voor dit jaar niet in te gaan, Wij hebben nu alien tijd om het voor de begrooting in 1921 gereed te maken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- aloteiL g. Een schrijven van den hulpmachinist der electrische centrale, luidende als volgt: Ondergeteekende Petrus Haak, hulpmachi nist aan de electrische centrale alhier, die ▼riendelijk verzoekt zijn tractement te willen ▼erhoogen tot op 1000 per jaar, aangezien de vele werkzaamheden en den tijd die daar- aan moeten opgeofferd worden. Daar die be trokkingen in naburige gemeenten ook beter bezoldigd worden als het gevraagde, daar zijn er die voor diezelfde soort betrekking f 26 in de week ontvangen en mijn we el 3 loon is thans maar fit,50. Hopende, dat de raad aan mijn billijk verzoek wil voldoen. De VOORZITTER: De G. E. B. commissie. hierover vergaderd beeft, in welke vergade- ring alleen de heer Kocpman verhinderd was, besloot eenparig voor te stellen hierop niet in te gaan. Burgemeester en Wethouders kunnen zich hierbij volkomen aansluTEen. De hulp machinist is nog maar 2 maanden in dienst, en er is geen enkele reden om op dit verzoek in te gaan. De vorige machinist genoot eerst f 450 hetwelk later is verhoogd tot f 600. De hulpmachinist kan in geen enkel opzicht in de plaats treden van den lsten machinist. Met algemeene stemmen wordt besloten op het adres niet in te gaan. h. Een schryven A 293/29 van mej. G Alberts, vroedvrouw alhier, die daarin te ken- nen geeft, dat zij bericht heeft ontvangen, dat door den raad der gemeente, gehouden op 22 Oct. 1920 jl., haar jaarwedde is gebradht op 600. Zij had uw college beleefd verzocht deze te brengen op 800 met twee eenjarige verhoo- gingen, tot 1600. Dat zij door deze geringe verhooging zeer is teleurgesteld, omreden zij dag en nacht, weer en wind, slechte of goede wegen, altijd klaar moet staan, dus geen 6 of 8 urige werktlag heeft, maar een 24 urige. De groote verantwoording aan haar vak ge- paard welke in de broeure van Dr. Honing duidelijk is uit cengezet en welke broeure bij handerdtallen door geheel Ncderland zijn ver- spreid en die de leden der raad wel zuilen ont vangen hebben en waarin zeer duidelijk uit- komt, hoe de positie van de vroedvrouw der gemeente Zaamslag is. Dat zij zelve voor een rijwiel moet 2orgen en onderfiouden, aan welk rijwiel zij dit jaar groote onkosten heeft gehad; benevens een nieuwe lantaam daarvoor. Dat zij zelve zorgen moet voor verband, anticeptische geneesmiddelen voor hare patien- ten bij hunne bevalling enz, Allemaal reden waaiwn zij uw college ver zoekt terug te komen op haar gedaan ver zoek. Zij brengt onder uwe aandacht, dat de gemeente Ierseke de jaarwedde der vroed vrouw bracht op f 1000, die te Goes van f 700 op f 1000, die van Sluiskil van f 650 op 1000, die van Ter Neuzen van ,f 600 op f 750 en dat de vroedvrouw van Ter Neuzen gemiddeld 160 verlossingen heeft, waarvan er vele met 15 worden betaald en dat zij die in een kleine ring heeft te verrichten, terwijl de gemeente Zaamslag zeer uitgebreid is. Dat zij nu bijna 33 jaar in de gemeente is en niet gelooft, dat er omtrent haar noeh van het een noch van het ander eenige klacht is in gekomen. Dat de gemeente Zaamslag in een gunstig daglicht staat aangaande het dood geboren van kinderen en de sterfte beneden het jaar. Dat zij altijd daarvoor haar best heeft ge daan om de moeders daarvan op de hoogte te houden, om de jonge en a.s. moeders nog meer op de hoogte te brengen van hetgeen zij noodzakelijk moeten weten. Dat zij hierbij een boekje voegt, getiteld ..Handleiding bij de verzorging van den Zui- geling" en uw college verzoekt hiervan eenige exemplaren aan te schaffen en dezen uit te reiken aan den vader bij de aangifte van het kind. Burgemeester en Wethouders stellen voor, waar de tractementen bij de behandeling der begrooting 1921 in 't algemeen zijn behandeld en de jaarwedde van adressante eveneens aan- merkelijk is verhoogd, op het verzoek afwij- zend te beschikken. De door adressante gemelde brochure kost 25 cent per stuk en is alleszins lezenswaardig. Zij die belang stellen in dat werkje kunnen het met zeer geringe moeite en kosten zelf aan- schaffen, zoodat het Burgemeester en Wethou ders overbodig voorkomt, dit van gemeente- wege te verschaffen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Uitgaande van dozen grondslag wenschen wij volgende beginselhn te zien gevolgd. 1". Het fcevoildngscijfer op 31 December 1010 yormt den grondslag voor de volgende classification: lste klasse beneden 1200 inwoners 60, 2de klasse 12002000 inwoners 125, 3de klasse 20014000 inwoners f 250, 4de klasse 40017000 inwoners 450, ode klasse 700110000 inwoners f 750. 2°. De jaarwedden worden telkens om de drie jaren in overeenstemming gebracht met het laatst vastgestelde bevolkingscijfer. Mocht eene periodieke herziening in eenig geval leiden tot vermindering van jaar- wedde, dan zal deze nimmer van toepassing zijn op de in functie zijnde titularissen. 4°. De gemeenten met meer dan 10000 in woners zijn niet onder deze regeling begrepen. 5°. De regeling gaat in met 1 Januari 1921. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 94, eerste lid, der gemeentewet noodigen wij u nit, den raad aangaande deze regeling' te hooren. Evenal3 in de ontworpen regeling voor de jaarwedden der burgemeesters en se- cretarissen is te kennen gegeven, zijn de sub 1' genoemde cijfers als minima bedoeld, ter wijl wij ons eveneens bereid verklareri, voor stellen in overweging te nemen, waarbij van deze minima wordt afgeweken, Het zal ons aangenaam zijn, voor 16 Decem ber a.s. met het advies van den raad te dier zake te worden in kennis gesteld. Burgemeester en Wethouders overwegende, dat de tegenwoordige wethouders hiunne func tie als wethouder meer beschouwen als eene, om eenige bezigheid te hebben, ofechoon vah oordoel, dat de jaarwedneregeling zooals die '-n is bepaald, zijn de sub 1 genoemde cijfers i. Een schrijven van Gedeputeerde Staten luidende als volgt: Tengevolge van de bij ons besluit van 22 October jl. no, 42, 3de afdeeling, ontworpen herziening der jaarwedden van burgemeesters en secretarissen, waarbij het aantal klassen is teruggebracht van 11 op 9, zal eveneens her ziening behooren plaats te vinden van de thans geldende regeling voor de jaarwedden der wethouders, welke gegrond is op het stelsel van 11 klassen. Deze regeling (opgenomen in Provinciaal blad no. 66 van 1919) neemt als maatstaf voor de bepaling der jaarwedde de aanvangsjaar- wedde van den burgemeester. In verband met het uiteenloopend karakter van beide functies komt het ons evenwel beter voor, het be- staande stelsel te verlaten en de jaarwedde der wethouders zonder meer afhankelijk te stellen van het bevolkingscijfer. Aangenomen voor kennisgeving. door Gedeputeerde Staten is ontworpen, in ver band met de werkzaamheden biilijk is te noe- men, maar geene verhooging om financieele re dene n noodzakelijk achtende, stellen voor Gedeputeerde Staten te adviseeren de jaarwed den der Wethouders te laten zooals die thans zijn. De heer SCHEELE: Ik ben overtuigd, dat ik thans niet alleen voor my zelven spreek, als ik de heeren Wethouders hier openlyk h'ulde breng voor het door hen ingenomen standpunt. (Teekenen van bijval). i. Een schrijven van Gedeputeerde Staten luidende als volgt: Het komt ons voor, dat de belooningen, tot dusver door de ambtenaren van den burger- lijken stand genoten, in het algemeen niet meer in overeenstemming zijn met den omvang, aan de workcaamheden dezer ambtenaren verbon- den. Vooral de bedragen, welke aan de amb tenaren, uitsluitend belast met het voltrekken van huwelijken, worden toegekend, zijn in elk opzicht te laag. Geleid door deze overwegipgen is door ons eene nieuwe regeling ontworpen, welke gegrond is op de volgende beginselem: 1. a. De toe te kennen vergoeding be- draagt: voor het voltrekken van elk huwelljk f 5; voor het opmaken van elke andere akte van den burgerlyken stand f 2. Als grondslag voor de vaststelling dezer vergoeding per jaar wordt genomen het gemiddeld aantal akten over de jaren 1917, 1918 en 1919. b. Op grond van het bevolkingscijfer op 31 December 1919 wordt voor alle andere werkzaamheden toegekend eene jaar wedde volgens onderstaande classifi- catie. lste klasse beneden 1200 inwoners f 100, 2de klasse 12002000 inwoners 200, 3de klasse 20014000 inwoners f 300, 4de klasse 40007000 inwoners 400, 5de klasse 700110000 inwoners 500. De som der sub a en b genoemde fac- toren vormt het totaal der belooning(en) voor den (de) ambtenaar(naren) van den burgerlijken stand, te verdeelen naar plaatselijke aanwyzing. 2. De jaarwedden worden telkens om de drie jaren in overeenstemming gebracht met de hierboven sub 1 genoemde factoren. 3. Mocht eene periodieke herziening in eenig geval tot eene vermindering van jaar wedde leiden, dan zal deze nimmer van toepasing zijn op de in functie zijnde ti tularissen. 1. Indien een onbezoldigd ambtenaar, buiten het geval van ongesteldheid van den be- zoldigden ambtenaar, met de waarneming gedurende meer dan eene maand onafge- broken is belast geweest, heeft hy voor dien tijd aanspraak op de aan de waar- genomen betrekking verbonden bezoldiging, De gemeenten met meer dan 10000 inwo ners zijn niet onder deze regeling be grepen. Bovenstaande regeling gaat in met 1 Ja nuari 1921. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 149, tiende lid, der gemeentewet noodigen wy u uit, den raad aangaande deze regeling te hooren. Evenals in de ontworpen regeling voor de jaarwedden van burgemeesters en secretaris- 5. 6. minima genoemd. Met c!e mededeeling van het advies van den raad, welke wij gaame voor 15 December te- gemoet zien, wachten wij in eene duidelijke opg-ave; Vermeldende: a. de namen der verschillende ambtenaren van den burgerlijken stand, met aandui- ding van de verdeeling der werkzaam heden: b. het totaal der akten van den burgerlijken stand over de jaren 1917, 1918 en 1919 gesplitst naar de sub 1° a genoemde ca- tegorien c. de jaarwedde met inachtneming van het sub 1° a en b bepaalde, aan elk der amb tenaren toe te kennen. Bij schrijven van 26 Nov. 1.1. geven Gedepu teerae Staten het volgende te kennen: Het is ons gebleken, dat de redactie onzer circulaire van 12 November j.l., no. 27, 8t!e afdeeling', in zake herziening der jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, tot misvatting heeft aanleiding gegeven. Wij deelen u derhalve mede, dat naar de bedoeling der circulaire 5 zal worden v&r- goed voor het voltrekken van elk huwelyk, met inbegrip van het opmaken en verlijden der huwelijksakte in dubbel, terwijl f 2, wordt berekend voor het opmaken en verlyden van elke andere akte van den burgerlijken stand, onverschillig of deze in dubbel dan Wel in en-- kelvoud wordt geschreven. Voorts meenen wij, dat het niet op onae» weg ligt, de gemeentebesturen of de ambtena ren inlichting te geven omtrent de wjjze, waai-op zij in het bezit kunnen komen van de opgave, bedoeld aan het slot der circulaire sub b. Onder mededeeling, dat blijkens gehouden ondcrzock de jaarwedde volgens vorenstaande regeling voor de ambtenaren belast met de huwelijks-voltrekking zal bedragen 25 -f- 21 -f- 44 90 3 30 X f 3 90; en van den ambtenaar belast met de overige werkzaam heden als vaste som f 300 plus f 232 -f- 238 f 278 748 3 249 X 2 798. De jaarwedden bedragen thans voor de amb tenaar belast met de huwelijks-voltrekkjng f 24 en van den ambtenaar belast met de overige werkzaamheden f 216, zoodat de verhooging zouden bedragen f 66 en f 432. Om dezelfde redenen als dit niet werd ge- g-even bij de regeling omtrent de jaaiwedde van Burgemeester en Secretaris wenschen Burgemeester en Wethouders zich ten dezs te onthouden van advies. De heer SCHEELE: Ik zou deze zaak gaarne in comite-generaal willen besproken zien. De heer WISSE: Dan kunnen wij wel alles in comite-generaal gaan behandelen. De VOORZITTER: Voor zoover een open- bare verg'adermg openbaar kan blijven moet zij dit ook zijn, maar de leden hebben, indien zij meenen dat een of ander beter in comite- generaal kan besproken worden, het recbt schorsing der openbare vergadering te vragen. De heer KAIJSER: Ik ben er tegen om in comite-generaal hiervoor te gaan, of wij nu bier zitten te smoezen dan wel in besloten ver gadering, blijft toch hetzelfde. De heer VAN HOEVE: Het is niet de be- doeling om alles in comite-generaal te behan delen, doch acht het ook beter eerst in be sloten vergadering deze zaak te bespreken. Als de leden later in openbare vergadering deze zaak nog wenschen te bespreken, kunnen zij dit natuurlijk doen. Hij steunt het voorstel van den heer Scheele. De heer VINKE: Het maakt werkelijk een versehil want de genoemde cijfers zijn abuis. Hoe zij dan wel moeten zijn, weet hij op het oogenblik ook niet.. De heer KAIJSER kan zich er thans ook wel mede vereenigen, om deze zaak eerst in be sloten vergadering te bespreken. k. Een schrijven van Gedeputeerde Staten waarbij de ingezonden verordening op de hef- fing van een hoofdelijken omslag wordt terug gezonden, met het verzoek, om alsnog in die verordening op te nemen, den datum van haar in werking treden. Burgemeester en Wethouders stellen voor in de verordening alsnog een art. 12 op te nemen: Deze verordening treedt in werking 1 Janu ari 1921, Aldus wordt besloten. 1. Een schrijven van Gedeputeerde Staten houdende bericht van goedkeuring van het kohier van schoolgelden, dienst 1920. Aangenomen voor kennisgeving. m. Een raadsbesluit dd. 22 Oct. 1920, voor on van het bewijs van goedkeuring, tot vei aoaging voorschot woningbouw. Aangenomen voor kennisgeving. Ben dankbetuiging van A. H. Houg voor verhoogjjig zijner jaarwedde. Aangenomen voor kennisgeving. 5. Voorstel Burgemeester en Wethouders tot het in onderhoud nemen van een door de Z. V. T. M. te bouwen wacht- lokaal. Dit punt wordt door den VOORZITTER van de agenda afgevoerd tot een volgende verga dering. 6. Omrraag. a. De heer KOOPMAN zegt, dat zijn aan dacht is gevestigxl op het padje nabij den heer M. de Putter aan de Griete, het we lb onbegaan- baar is, doordat het vol water staat. Hij vraagt of Burgemeester en Wethouders er eens hun aandacht op willen vestigen. De VOORZITTER antwoordt, dat dit het zelfde padje is, dat reeds zooveel geld aan de gemeente heeft gekost. Het is nog sleehts 2 jaar geleden hersteld en nu zou het weeral nagezien moeten worden. De oorzaaJk hiervan is, dat het slik van den kant over het pad ver- spreid wordt. De heer VINKE stemt zulks toe, doch ge looft, dat de hoofdoorzaak is, dat de weg te smal is; om afdoende ver bete ring te krijgen zou deze moeten verbreed worden. De VOORZITTER zegt, dat Burgemeester en Wethouders hun aandacht er aan zuilen schenken. Hiema schorst de VOORZITTER de open- bare vergadering, die overgaat in eene met gesloten deuren. (Wordt vervolgd). n. Een Kon. Besluit dd. 9 Oct 1920, no. 49, tot toekenning van een bouwvoorschot van f 7500 en f 50500. Aangenomen voor kennisgeving. VLI5SINGEN. Door de mailboot 0Prfn- ses Juliana'' zijn te VHssmgen aangebracht 11 opvarenden van het Grieksche stoom- schip „Jolodda", hetwelk in het Nauw van Calais zinkende verlaten was. Later stond het schip in brand. Vijl leden der bemanning zijn nog zoek. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: F. J. Lippens, schipper, Dijkstraat 64, uit Rotterdam. W. de Etoog, kommies R. B., uit Hoek. L. M. A. Kegels, zonder, Klaassenstraat 1, uit Hengstdyk. J. Dees, zonder, Noordstraat 45, uit Axel. C. C. Nolf, logementhouder, Kerkhoflaan 39, uit Hoom. Vertrokken P. A. Scheele, zonder beroep, Vlooswijkstraat 32 naar Aikmaar. P. van BreenWieringa, zonder beroep, O 196b, naar Zundert. W. Dieleman, landbouwer, P 38c, naar Den Haag. M. Baert, varensgezel, Tholensstraat 117, naar Sas van Gent. C. Kaijser, werkman, O 120, naar Zaamslag. SCHEEPV A ARTBE W EGING. 17 December: Eug. s.s. Hampshire, 2358 M3., stuk- goed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoeTl7" van Londen naar Gent. Eng. s.s. Tynesider, 538 M3., haring, van Yarmouth naar Gent. 18 December: Zweedsch s.s. Axtred, 1014 M3., hout, van Um® jiaar Gent. Eng. s.s. Jabiru, 4820 M3., stukgoed, van Antwerpen naar Ter Neuzen. Fransch s.s. Ville de Nancy, 6805 M3., ledig, van Gent naar Duinkerken. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stuk goed, van Gent naar Leith. Fransch s.s. Stilbe, 9139 M3., steenkolen, van Gent naar Bordeaux. Eng. s.s. Jabiru, 4820 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast 19 December: Franscli s.s. Shouragallis, 5621 M3., le dig, van Bordeaux naar Gent. Eng. s.s. Irwell, 2944 M3., stukgoed, van Ciooie naar Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3.., stukgoed, van Gent naar Londen. Ned. s.s. Stad Utrecht, steenkolen, van Gent naar Lorient. Van 17 tot 19 Dec. zijn langs de Mid- densluis alhier 32 binnenvaartuigen op en 54 afgeschut; langs de Westsluis 17 op en 6 atgeschut. Op Donderdag23 December 1920 hoopt onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, MICHIEL DE KRAKER te Haren-Karspel (N.-Hzijn 50sten geboortedag te herdenkendat hij nog Hang gespaard moge blij ven, is de wensch ▼an zijne dankbare Kinderen, Behuwd-, en Kleinkinderen. W. DE KRAKER-Odding en Kinderen Oude Niedorp H. VAN DEN BRINK-de Kraker en Kind, Sloten. P. DE KRAKER i J. I>E KRAKER J Haren-Karspel. D. DE KRAKER Heden overleed na een lang en geduldig lijden, meermalen ge- sterkt door de Genademiddelen der H. Kerk mijn geliefde Echtgenoote en der Kinderen zorgvolle Moeder, Mejuffrouw in den ouderdom van 39 jaar. Allen, die haar van nabij gekend hebben, zuilen kunnen beseffen, hoe zwaar mij dit verlies valt- Tevens mijn hartelfjken dank aan alien, die blijk gaven van behulp- zaamheid gedurende haar lang ziekbed. Hare diepbedroefde Echtgenoot en Kinderen, TH DE QIJSEL. Sluiskil, 17 Dec 1920. Firma P. J. VAN DE SANDE. TER NEUZEN. BOEKHANDEL telkens 'savonds 7 uur, in het Hotel la belle vue. Drama in 5 bedrljven en een voorspej. Kluchtspel in ddn bedrflt. Entree I 1,25. Gereserveerde plaatsen f I,SO. Plaatsbespreking Zaterdag van 3—5 en Maandag van 11 1 uur. Maandag 27 Dec. Mej. E. G. BAREMAN wenscht verschoond te blijven van lasterlijke adver tenties of praatjes, geplaatst of rond gestrooid door E. VAN RI|N en Familie, Bij dezen betuigen wij on- iarBy zen hartelijken dank voor de zeer vele deelneming die wij mochten ondervinden bij het overlijden van onzen eenlgen geliefden Zoon en Kleinzoon, C O R N E L IS. K. REM1JN. C. M REMIJN—HARTE. en Familiei Prijs 83, fr. p. p. 90 cent- betreffendeV r^ w. Ouderdomsverzekering Prijs 25, fr. p p. 30 cent. TER NEUZEN PAKKETTEN, die men nog met den levensmiddelentrein voor Weenen wil medegeven, moeten v66r I Ja nuari bezorgd zijn bij de Firma K. MEERTENS, Korte Delft, Middelburg HET COMITfe. in verschillende groote verkrijgbaar. Aanbevelend, Zaad- Plantenhandel, Ter Neuzen Firma P. J. VAN DE SANDE. te Ter Neuzen TER NEUZEN, is aiwezlg van Donderdagmorgen 23 December 12 uur tot en met Maandag 27 December. J0,scf

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3