Baggeiaarblokjes Kerstboompje E R W T E N. Vrije Kolen. prima grove GAS-COKES en prima Eierkolen. IJzeren SCHUIT, vier persoons Auto, Holland's Hij shout. CHRAL ME_, UITL0TIM8. ERWTEH. Oude- en Antieke Meubels. Vsn Volienhoven's 8Q!C8!ER H.H. Landbouwers! Herinneriitg. Haar Gent! Invaliditeitswet 1919. Ouderdomswet 1919, Spreekuur. een Hofstede le koop, Klompen, Manden, Scboppen en Matsaardwissen. Hoogwatergetij te TerNeuzeo. f9i5Pr0nS|SrlrUWe OXI IN LOSSING: Dr. NOREL over: Hedsodaagsche Godzoekers. Boven- of Benedenhuis, Firma P. J. VAN OE SARDE. alle ARTIKELEN C. A. CAMMAERT, lste klas zuivere kortstroo groene Vanaf heden verkrijgbaar eerste nabouw Mansholt's Zegehaver. Voorhanden: DAGEN. Danderdag 16 Dee. 4 55 56 V rgdng 17 u 5 6.- Zaterdag 18 <f.26 6 54 Zondag 19 n 7.24 7 57 Maandag 20 S.31 9.0 Dinsdag 21 9 42 10.15 WceDsdag 22 10.47 11.17 C0RNELIS R0KUS VAN DUKE, ruwe huidl JAC. VaN HECKE, Gebrs HAMERL1NCK, WEDER TERKRIJGBAAR voor Amatrnr Fotogrn fen. Prima 9 X 12 Camera f 35,— Atelier BUT. Arts, HONTENiSSE, TE KQ0P P. F. DE N IJ S, Verkoop en te koop gevraagd: Aan httizelfde adr<>s J. PLAQDET, Wij hebben ontvangen Fen groote partij J MILLENAAR, gebotteid en per fust. BdsteSt van nu aUUw J. SMALLEGANQE. TE KOOP: zuivere kortstroo groene J. HUIJSSEN-DIELEMAN, Gebr, HAMERLINCK, ''jertoxidherdheeschh&d NeemtAnga-bonDons BILLIJK OVER TE NEMEN: BILL IJK TE KOOP: Firma P. J. VAN 0E SAN0E, attzisiBK HiiaiaaDei^asiBssirrsaara tiicoi* de Staatscommissie g'ehouden enquete, •waaraan ze op biz. 18, hoofdstuk 3 de volgende opmerkmg toevoegt „,Van provincie tot provincie en van ge- meente tot gemeente bleken ontelbare ver schillen in salarieering te bestaan, vrucht van de zelfstandigheid der gemeente en van verscheidenheid van inzicht bij de ver- schillende autoribeiten op gemeentelijk gebied, doch overigens geenszins verklaar- baar. „Hoogsb ongewenscht kwam het de Staatscommissie voor, dat zoo zeer uit- eenloopende salarieering bestaat. Daar- door leeft het corps der gemeenteambte- naren en -werklieden, als een geheel be schouwd, onder een regime van ongelijk heid, dat als onredel ijk en onrechtvaardig wordt gevoeld en bij de velen, die er on der lijden, wrevel wekt. Tusschen de ge meenten bestaat er ongewenschte concur- rentie, waarbij nu eens de eene dan weer de andere gemeente vooraan staat en werk- krachten van elders weglokt. Alleen reeds om de bestaande ongelijkheid en desuni- formitieit weg tie nemen is ingrijpen van de Staatsoverheid in een of anderen vorm zeer g-ewenscht. ,,Daarbij komt, dat in menige gemeente de bezoldiging niet aan redelijke eischen voldoet. Vooral in kleine gemeenten stel- len de gemeenteraden zich menigmaal op het standpunt, dat de gemeentehuishou- ding zoo weinig mogelijk moet hasten, hetgeen zij ook urachten te bewerkstelli- gen door het zoo laag mogelijk houdeh der wedden. Dikwijls ook hangt, in klei- nere en zelfs wel in groote gemeenten, de belooning voor een deel af van de meer- dere of mindere sympathie der raadsleden voor een bepaalden ambtenaar of een be paalde groep van ambtenaren; willekeur wordt in vele gevallen nog aangetroffen. „Indien eenigszins mogelijk, dan moet aan de ongelijkheid, desuniformiteit, de onbillijkheid, de achterlijkibeid en de wil lekeur, welke op het gebied der salariee ring van het gemeentepersoneel bestaan, een einde worden gemaakt." Het is de overtuiging van adressanten, dat ook door uw college sterk de behoefte wordt ge- voeld, in dezen toestand wijziging te brengen. Zij zijn dan ook van meening, dat het uw col lege niet moeilijk zal vallen aan de hand van huer verslag van de Staatscommissie, en in aamenwerking met de besturen van de betrok- fhans voor het geheele personeel in overheids- dienst eenzelfde regeling dient te gelden. Zij dringen dan ook bij uw geacht college er met klem op aan, indien zulks niet reeds vroeger geschiedde, thans in uwe gemeente onverwijld het premievrij eigen-, weduwen- en weezenpensioen in te voeren. Ovcreenkomstig het voorstel van den VOOR ZITTER wordt besloten dit adres te stellen in handen van burgemeester en wethouders om bericht en raad. meenteraad geen verandering in de bestaande dat hij hooger wenschte te gaan dan gedepu 2. Regeling jaarwedden wethouders. Ingekomen is een schrijven van gedepubeer- de staten, luidende als volgt: lengevolge van de bij ons besluit van 22 October jl, no. 42, 3de afdeeling, ontworpen herziening der jaarwedden van burgemeesters en secretarissen, waarbij het aantal klassen Is teruggebracht van 11 op 9, zal eveneens her ziening behooren plaats te vinden van de thans geldende regeling voor de jaarwedden der wethouders, welke gegrond is op het stelsel van 11 klassen. Deze regeling (opgenomen in Provinciaal blad no, 66 van 1919) neemt als maatstaf voor de bepaling- der jaarwedde de aanvangsjaar- wedde van den burgemeester. In verband met het uiteenloopend karakter van beide functies komt het ons evenwel beter voor, het be staande stelsel te verlaten en de jaarwedde der wethouders zonder meer afhankelijk te stellen van het bevolkingscijfer. Uitgaqn'e van dezen grondslag wenschen wij de volgende beginselen te zien gevolgd. 1°. Het bevolkingscijfer op 31 December 1919 vormt den grondslag voor de volgende classification: lste Masse beneden 1200 inwoners f 60, 2de klasse 12002000 inwoners f 125, 3de klasse 20014000 inwoners f 250, 4de klasse 40017000 inwoners f 450, 5de klasse 700110000 inwoners 750. 2°. De jaarwedden worden telkens om de drie jaren in overeenstemming gebracht met het laatst vastgesteide bevolkingscijfer. 3°. Mocht eene periodieke herziening in eenig geval leiden tot vermindering van jaar wedde, dan zal deze nimmer van toepassing zijn op de in functie zijnde titularissen. 4°. De gemeenten met meer dan 10000 in woners zijn niet onder deze regeling begrepen. 5°. De regeling gaat in met 1 Januari 1921. j Overeenkomstig het bepaalde bij art. 94, eerste lid, der gemeentewet noodigen wij u nit, den raad aangaande deze regeling te ken algemeene organisaties, eene regeling te ho0rerV Evenal^ de, «itworpen regeling \Tf\r\T flc* lQQnirormon r or I>11 rrrorYtrw~»crnrc on co. tareffen, waarbij de voorstellen van de Staai.s- •omnissie kunnen worden doorgevoerd. Groote bezwaren kunnen daartegen naar de meening van ondergeteekenden niet aange- votsrd worden. Ook in die plaatsen, waar tus- atben de gemeente en de organisaties is over- eengekomen, binnen een zekeren termijn geen wijzigmgen in de loonen aan te brengen, zal geen bezwaar kunnen bestaan tegen het tref- fen van de noodige voorbereidende maatrege- )en_ welke een spoedige invoering der voor stellen van de Silaatscommissie vergemakke- MJken Pet is de emstige overtuiging van adres santen, dat de voorstellen der Staatscommissie eene goede gelegenheid bieden, den bestaanden chaos, waardoor eene algemeene ontevreden- heid is ontstaan, te doen verdwijnen. De moei- IjjKheden, welke eene spoedige invoering dezer nieuwe loonregelingen zouden kunnen belem- meren, moeten binnen korten 1"ijd uit den weg worden geruimd, waar zulke gewichtige be- langen van groote groepen ambtenaren en werklieden op het spel staan. Het is dan ook met grooten aandrang, dat adressanten zich tot uw geacht college wenden, die voorbereidingen te treffen, waardoor spoe- dig besprekingen in de commissie voor geor- ganiseerd overleg worde mogelijk gemaakt of waar deze commissie ter plaatse nog niet is ingesteld, in overleg worde getreden met de algemeene organisaties der betrokkenen. Ondergteekenden houden zich™^7VBP"'6'iH- tuigd, dat ook door uw college het groote be- wordt ingezien, spoedig te geraken uit de heerschende verwarring en te komen tot eene regeling, welke door haar logische, redelijke en rechtvaardige salaris-verhoudingen bevredt- ging zal schenken. Ten opzichte van e6n punt meenen adres- santen nog in 't bij zonder uwe aandacht en medewerking te moeten vragen. Meergenoem de Staatscommissie kwam tot de conclusie, dat premievrij eigen-, weduwen en weezenpensioen ingevoerd moest worden. Ondergeteekenden meenen, dat er geen redelijke argumenten kun nen worden aangevoerd, welke de niet-invoe- ■rmg van dit premievrij pensioen zouden wet- tigen. Immers, nu de regeering reeds het pre mievrij pensioen voor het geheele rijksperso- neel invoerde en dezer dagen een wetsontwerp tot bekrachtiging van dit besluit is ingedieml, wil het ondergeteekenden voorkomen, dat voor de jaarwedden der burgemeesters en se cretarissen is te kennen gegeven, zijn de sub 1° genoemde cijfers als minima bedoeld, ter- wijl wij ons eveneens bereid verklaren, voor stellen in overweging te nemen, waarbij van deze minima wordt afgeweken. Het zal ons aangenaam zijn, voor 15 Decem ber a.s. met het advies van den raad te dier zake te worden in kennis gesteld. De wethouders, de heeren Geelho<xU en Van Hcsselt verlaten de vergadering. Dp VCCRklTTER deelt mede dat ae wet houders, voor zoover hun persoonlijke meening betreft zouden wenschen, dat de raad niet op het voorstel van gedeputeerde staten ingaat, daar zij geen jaarweddeverhooging wenschen. Hij moet er echtler aan toevoegen, dat hij in het college heeft bepleit een voorstel om de jaarwedde te stellen op f 900. Daartegen be- siond bij de heeren evenwel overwegend be zwaar en zij wenschten, dat niet aan den raad werd meegedeeld, hoewel hij zich de vrijheid voorbehield, dail te doen. De heer COLSEN hoort den voorzitter daar dat de wethouders zelf het meerdere niet willen hebben VOORZITTER: Dat wil zeggen, dat van hen nimmer een voorstel tot het verhoogen hunner jaarwedde zou zijn uitgegaan, maar he spreekt van zelf, dat, indien de cijfers zullen worden vastgesteld, zij de jaarwedde evenzoo zullen aanvaarden als hier onlangs werd gezegd omtrent het presentiegeld der leden van den raad. Er waren heeren die daartegen waren, maar verblaarden het te zullen aannemen, als het werd gegeven. Ik zou het maar 't verstandigst achten, dat de raad op het voorstel inging, want de cijfers gaan er tloch niet uit. De heer NOLSON wijst er op, dat gedepu teerde staten van den raad advies vragen. Hij zou liever gehad hebben, dat de wethouders niet waren weggegaan, ze hadden de discussies best mogen hooren, want! het loopt naar zijne meening niet over hun persoon. Hij neemt aan, dat de voorzitter de verkla- ring, dat ze geen verhooging van jaarwedde wenschen, namens de heeren uitspreekt; wel ke redenen zouden er dan voor den raad zijn om aot verhooging over te gaan. Er wordt aan den gemeenteraad advies ge- vraagd en dit kan, naar hij meent, zeer kort zy'n en is gemakkelijk te geven: dat de ge- regeling wenscht, omdat de wethouders dat zelf ook niet verlangen. Herhaaldelijk wordt door het rijt en door gedeputeerde staten aangedrongen om zuinig te zijn. Wat ziet men echter in de practijk? Dat gedeputeerde staten maar steeds nieuwe lasten leggen op de gemeente, dat ze de ge meente dwingen lot het doen van uitgaven, die zeker niet zouden gefthieden, als de ge meente er niet the gedwongen werd. Waar de wethouders zelf geen verhooging wenschen legt het op den weg van den gemeenteraad gedeputeerde staten daarvan kennis te geven, dat verhooging hier niet noodig is. Persoonlijk is spreker van meening, dat het vvethouderschap in een gemeente als Ter Neu- zen nog een soortl eerebaantje is, en de beide betrokken heeren denken er blijkbaar ook zoo over. Hij stelt voor, aan gedeputeerde slaten te berichten, gehoord de mededeeling der beide wethouders, geen jaarweddeverhooging noodig acht. De heer HAMELINK hoort met genoegen, dat de beide heeren zelf geen verhooging wenschen, want als dat wel het geval was, had hij er bezwaar tegen moeten maken, dat ze een verhooging voor zichzelf voorstelden, die ze aan een ander niet meenden te kunnen geven. Het spijt hem wel, te moeten hooren, dat de heer Nolson het wethouderschap hier een eerebaantje noemt, aangezien hij daarvan een andere opvatting heeft. Om het goed te doen, behoort er heel wat werk en toe wij ding toe. Het hangt er van af, hoe men het opvat. Het vorig jaar, bij de behandeling van het voorstel ;ot het invoeren van presentiegeld, werd ons zegt spreker toegevoegd „je bent hier toch vrijwillig gekomen". Dat is niet zoo, hij en zijn medestanders waren hier ekomen, onder den drang der omstandigheden, om werkzaam te zijn in het algemeen belang. Daarvoor moetien hij en zijn fractiegenooten veel tijd opofferen die ze anders op andere wijze zouden kunnen gebruiken, hetzij om zich te ontwikkelen of voor wat anders. De heer NOLSON wil even opmerken, dat hij met zijn meening te kennen te geven, da- he. wethouderschap alhier een eerebaantje is, volstrekt niet bedoeld heeft, dat men dit niet erns ig behoeft te nemen, hot vereischt zeker groote toewijding, maar hij beschouwt het als een eerebaantje, omdat, als men er toch een bezoldigd ambt van zou maken, dit met vijf- a zeshonderd gulden toch nog niet voldoende betaald is te achten; dan mag men wel twee tot drie duizend gulden geven, want er is veel werk aan verbonden. De heer HAMELINK: Er zou ten minste veel werk moeten gedaan worden. De heer NOLSON: De wethouders wen schen zelf geen verhooging, dus mag zeker het advies gegeven worden, het/ bij het bestaande te laten. De heer DE RIDDER vereenigt zich met de woorden van den heer Nolson. De heer VAN DEN OUDEN heeft zich over de circulaire verbaasd. Als hij nagaat hoe in de vergadering-en der staten tegen ieder lid, die een of ander voorstel wenscht te doen, dat tot vermeerdering der uitgaven leidt, gedepu teerde staten hun waarschuwende stem doen hooren: ,,Mijne heeren- denkt om den stand der financien! Die laten verhooging niet toe!'' dan begrijpt hij niet, hoe een dergelijk voorstel tot ons komt, want de financien der gemeente staan toch ook niet zoo rooskleurig. Spreker vraag':.: moeten we dan maar tel kens meegaan met zulke voorstellen? Hij zou er zich in kunnen vinden om bij de 450 eens f 150 bij te doen en de jaarwedde dus op f 600 te scellen, maar 750 vindt hij beslist te hoog. Het zal vermoedelijk wel niet veel helpen, maar met de circulaire kan hij zich niet vereenigen. Hij kan zich ook wel vereenigen met he' voor stel van den heer Nolson om het te laten zoo als het is. De heer DE JAGER beschouwt het wethou derschap hier ook wel eenigszins als een eere baantje, al wil hij daarmede ook niet zeggen, dat het als een sinecure moet worden opgevat. Hij gelooft ook, dat de heeren er heel wat werk aan hebben en veel moeten onderzoeken, maar waar zij zelf op verhooging geen prijs stellen, zou hij het ook maar laten zooals het was. Hij steunt het voorstel van den heer Nolson. De VOORZITTER verldaart ook, dat het hem betrekkelijk spijt, dat de wethouders de vergadering verlaten hebben, daar de discus sies in het' geheel niet over hun persoon loo- pen; het gaat zelfs niet over de tegenwoordige 2 ti 'ularissen. Hij betoogt, dat voor een gemeente van 10.000 zielen een salaris van 750 voor een wethouder nog niet voldoende kan genoemd worden en dat de raad zich op een hooger standpunt had moeten stlellen, en verklaren, teerde staten voorstellen. De functie wordt nu bekleed door 2 heeren die het kunnen missen, maar wie beweert, dat dit ook in de toekomst het geval zal zijn? Daarmede moet ook reke- ning worden gehouden en darrom acht spreker hat g-ewoiiseht, dat de raad zich in anderen zin uitspreekt. De heeren moeten toch niet denken, dat de Vf '"-i zullci'' varanderen en daarom zou hij lie ver zien, dat de gemeenteraad van Ter Neuzen zich in deze niet compromitteerde en de cir culaire besprak als in een achterhoeksche ge meente. Naar zijne meening zou de gemeente raad beter doen m,et te zeggen, dat er nog iets bij moet, anders compromitteerd hij zich. De heer VAN DEN OUDENWelnu, ik wil er 600 van maken en is dus dat compromit teeren niet op mij van toepassing. De VOORZITTER: Met er iets bij doen, be. doel ik: boven de regeling van gedeputeerde De heer NOLSON geeft nog te kennen, dat, indien er later andere wethouders zouden komen, voor wie de jaarwedde niet onverschil- lig is, er nog altijd andere besluiten kunnen genomen worden. Als er andere toestanden komen, moet men ziah daamaar regelen. Het voorstel van den heer Nolson wordt aan- genomen met algemeene stemmen. De heeren Geelhoedt en Van Hasselt komen ter vergadering. Regeling jaarwedden ambtenaren van den burgerlijken stand. Ingekomen is een schrijven van gedeputeer de staten, luidende als volgt: Het komt ons voor, dat de belooningen, tot dusver door de ambtenaren van den burger lijken stand genoten, in het algemeen niet meer n overeenstemming zijn met den omvang, aan dc werkzaamiheden dezer ambtenaren verbon den. Vooral de bedragen, welke aan de amb tenaren, uitsluitend belast met het voltrekker. van huwelijken, worden toegekend, zijn in elk- op zicht te laag. Geleid door deze overwegingen is door ons eene nieuwe regeling ontworpen, welke gegrond is op de volgende beginselen: 1. a. De toe te kennen vergoeding be- draagt: voor het voltrekken van elk huwelljk 5 voor het opmaken van elke andere akte van den burgerlijken stand 2. Als grondslag voor de vaststelling dezer vergoeding per jaar wordt genomen het gemiddeld aantai akten over de jaren 1917, 1918 en 1919. b. Op grond van het bevolkingscijfer op 31 December 1919 wordt voor alle andere werkzaamheden toegekend eene jaar wedde volgens onderstaande classifi- catie. lste Llasse beneden 1200 inwoners f 100, 2de klasse 12002000 inwoners f 200, 3de klasse 20014000 inwoners f 300, 4de klasse 40007000 inwoners 400, 5de klasse 700110000 inwoners f 500. De som der sub a en b genoemde fac- toren vormt het totaal der belooning(en) voor den (de) ambtenaar(naren) van den burgerlijken stand, te verdeelen naar plaatselijke aanwijzing. 2. De jaarwedden worden telkens om de drie jaren in overeenstemming gebracht met de hierboven sub 1 genoemde factoren. 3. Mocht eene periodieke herziening in eenig geval tot eene vermindering van jaar wedde leiden, dan zal deze nimmer van toepasing- zijn op de in functie zijnde ti tularissen. 4. Indien een onbezoldigd ambtenaar, buiten het geval van ongesteldheid van den be- zoldigden ambtenaar, met de waameming gedurende meer dan eene maand onafge- broken is belast geweest, heeft hij voor dien tijd aanspraak op de aan de waar- genomen betrekking verbonden bezoldiging. 5. De gemeenten met meer dan 10000 inwo ners zijn niet onder deze regeling be grepen. 6. Bovenstaande regeling gaat in met 1 Ja nuari 1921. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 149, tiende lid, der gemeentewet noodigen wij u uit, den raad aangaande deze regeling te hooren. Evenals in de ontworpen regeling voor de jaarwedden van burgemeesters en secretaris- sn is bepaald, zijn de sub 1 genoemde cijfers als minima genoemd. Met de mededeeling van het advies van den raad, welke wij g-aame voor 15 December te- gemoet zien, wachten wij in eene duidelijke opgave; vermeldende: a. de namen der verschillende ambtenaren van den burgerlijken stand, met aandui- ding van de verdeeling der werkzaam- heden: b. het totaal der akten van den burgerlijken stand over de jaren 1917, 1918 en 1919, gesplitst naar de sub V a genoemde ca- tegorien; c. de jaarwedde met inaehtneming van het sub 1 a en b bepaalde, aan elk der amb tenaren toe te kennen. Bij schrijven van 26 Nov. 1.1. geven Gedepu teerde Staten het volgende te kennen:. Het is ons gebleken, dat de redactie onzer circulaire van 12 November j.l., no. 27, 3de afdeeling, in zake herziening der jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, tot misvatting heeft aanleiding gegeven. wij deelen u derhalve mede, dat naar de bc-iioeiing der circulaire f 5 zal worden ver- goed voor het voltrekken van elk huwelijk, met inbegrip van het opmaken en verlijden der huwolijksakte in dubbei, terwijl f 2, wordt berekend voor het opmaken en verlijden van elke andere akte van den burgerlijken stand, onverschillig of deze in dubbei dan wel in en- kelvoud wordt geschreven. Voorts meenen wij, dat het niet op onzen weg ligt, de gemeentebesturen of de ambtena ren inlichting te geven omtrent de wijze, waarop zij in bet bezit kunnen komen van de opgave, bedoeld aan het slot der circulaire sub b. Burgemeester en Wethouders stellen naar aanleiding hiervan voor te besluiten aan Gede puteerde Staten te adviseeren: lo. de belooning van den ambtenaar van den Burgerlijken Stand belast met de voltrek- king van huwelijken te bepalen op 3 per te voltrekken huwelijk, onder voorwaarde, dat bedoelde ambtenaar f 1 bij elk huwelijk zal moeten afdragen aan dengene die hem assi- steert. 2o. de jaarwedde van den ambtenaar van den burgerlijken stand, belast met alle werk- zaamheden, be/halve de voltrekk'.ng vanhuwe- lijken, onveranderd te laten. Hierbij wordt aangeteekertd, dat de minder- heid in het college van Burgemeester en Wet houders den raad wenschte voor te stellen de jaarwedden van de ambtenaren van den bur gerlijken stand vast te stellen overeenkomstig bet schrijven van Gedeputeerde Staten. De heer DE JAGER geeft te kennen, dat deze voorstellen hem zeer gefrappeerd hebben; ge deputeerde staten willen den ambtenaar van den burgerlijken stand een jaarwedde geven, die klinkt als een klok. Daar komt natuurlijk ook nog 7 voor pensioen bij. Hij, als amb tenaar van den burgerlijken stand voor het oltrekken van huwelijken, zou zoo zeggen: laat het maar zooals het is! (Wordt vervolgd). CORRESPONDENTS. Hoewel het al dikwijls herhaald is, wil len wij er nog eens de aandacht op ves- tigen, dat van ongeteekende brieven geen notitie wordt genomen. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een kinderpor- temonnaie en een broche. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. SCHEEPVAARTBEWEGINGEN. 13 Dec. Zweed. motorsch. Signal, 1091 M3., bout, van Raumo voor Gent. Belg. s.s. loodsboot no. 20, 458 M3., ledig, van Vlissingen voor Gent. Eng. s.s. Hampshire, 2358 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. Nederl. s.s. Stad Utrecht, 2778 M3., ledig, van Rotterdam voor Gent. Eng. s.s. River Ribble, 3145 M3„ stukgoed, van Antwerpen voor Gent. 14 Dec. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Duitfech s.s. Vulcan, 393 M3., ledig, van Gennaar Svanholm. Duitsche zeel. Reichsanzeiger, 1903 M3., fosfaat, van Gent naar Svanholm. Franseh s.s. St. Marc, 6365 M3., steenkolen, van Gent naar St. Nazaire. Van 13 tot en met 14 December werden langs de Middensluis 35 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschut; langs de Westsluis 13 op- en 2 af- geschut. T»orm. Nam 0 H tt tr Heden overleed plotseling onze geliefde kleinzoon en neef in den jeugdigen leeftijd van 13 jaar. DE FAM1LIE. Ter Neuzen, 13 Dec. 1920. Het Bestuur van den CANISVL1ET- POLDER maakt bekend, dat van de geldleeningen ten laste dezes polders aangegaan, zijn uitgeloot Van de geldleening 1901, groot f 7000, de nummers S4 en 37. Van de geldleening 1899. groot f 12000, de nummers 84 en 102, en dat het bedrag dezer uitgelote aandeelen met de verschenen intrest- conpons betaalbaar zijn vanaf 2 Januari 1921, ten kantore van den Ontvanger- Griffier. Westdorpe, 13 December 1920. Het Bestuur voornoemd, H- J. VAN WAES, Dijkgraaf- PR KERCKHAERT, Ontv-Qriffier. Ondergeteekende koopt doode en levendeSLACHTPAARDEN, tegen de hooqste prijsen. Hij is dag en nacht te ontbieden. De Feijterstraat 7, Ter Weazen. Het schip „C0NF1ENCE" met eene lading prima zwaar geperste Ter Neuzen Donderdagspreekt in tie Ned. Her v. Kerlc, Aanvang nader vastgesteld op hali zeven. Wie naar Gent een reisje doet om geweefsels te gaan koopen, SARGIEN, BEDDE of QNDERG0E0, zal zich immer erg misloopen zoo z'hij niet in 't magazijn „-(Langemunt)- in 't Groot Wit Kruis I - 'toudste en best gekende huis - in vertrouwen en gaat halen Nergens kan men beter zijn, en men zal niet duur betalen TE HUUR GEVRAAGD een gemeublleerd bevattende minstens 1 Zit en 2 Slaap- kamers, vrije keuken enz. Brieven onder no. 204, bureau van dit blad. Prijs 85, fr. p. p. 90 cent betreffendeVrijw Ouderdomsverzekering Prijs 25, fr. p p. 30 cent. Platen, Papieren, Ontwikkelbad, Schalen etc. Aanbevelend, is geregeld te consulteeren te HULST des Maantlags van 1112 uur, ten huize van dhr. A. de Kok—Volleman, Steenstraat; te TER NEUZEN des Woensdags van IOV2—12 uur, ten huize van dhr. C. MillenaaR, Lange Kerkstraat 64; te AXEL des Zaterdags van 10'/a tot 12 uur ten huize van dhr. F. Die- LEMAN—VlNK. Stralenbehandeling vooral van tuber- culeuze en rheumatische aandoenin- gen, bloed- en stofwisselingsziekten. Rontgen onderzoek vooral bij chi- rurgische aandoeningen, maag-, darm- en longziekten. Endoscopic (blaas-nieronderzoek). Electrotherapie van Zenuw- en Spier- lijden. Maria- Rllnlek. Groenendij k. voor de Zaal 1921 Goedgekeurd op stam door K. I. Z. met 9.9.9. punten. Aan concurreerenden prijs, bij Landb., Ter Neuzen Spui groot 19,16,08 H.A. (43 gemeten). Handelaar in Antieke Meubels te M1DDELBURG. DES MORGSMS DaCs-AI GU13PT IEDER NAAR Alles aan concurreerende prijzen. Aanbevelend, Axel-Ruth dij k. het welbekende Aanbevelend, Telf. No. 179. I. DE BSAAL. AAN Nieuwediep Ter NeuzHn. Goedgekeurd op stam door K. I. Z, met 91/2 punt, en Goedgekeurd op stam met 9 punten Vraagt monsters en prijs bij Zwaantje. Ter Neuien. Verkrijgbaar bij Schuttershof, TER NEUZEN, AANBEVELEND. ruim 32 ton, met vast werk voor Zeeland, maakt per week ruim f 100,— bruto verdiensten. Schrijven onder No- 206 Bureau van dit blad prima Franseh merk, absoluut geen oorlogsmateriaal, gegarandeerd zonder gebreken, beslist bedrijfszeker, geringste benzine verbruik met nieuwe buiten- en binnenbanden, proefrit aan ernstige reflectanten toegestaan. Schrijven onder No 210 Bureau van dit blad Het gebruik van rijsmaterialen bij stroomleidende werken en oeververdedi- gingen langs bovenrivieren en aan zee. Groot 240 bladzijden met 55 platen (ruim 200 figurenl door L. G. VAN GREEN, Technisch ambtenaar van den Rijks- Waterstaat. Prijs I 6,30. Boekhandel Ter Neuzen. »i.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3