Laatste Barichten. GEMENSDE BERICHTEN VROUWENMOORD OP GROOTE SCHAAL. WEER AUTOBANDIETEN AAN HET WERK. DAGZEGELS. Met ingang van 28 Nov. '20 zullen bij de Raden van Arbeid de zegeiverkoopers en de postkaiuoren dagzegels verkrijgbaar zijn van iy2, 10 en 12 /2 cent. Deze mogen alleen gebruikt worden voor lossc arbeiders, iverkvrouwen, naaisters e. d- en wel in 't algemeen voor tnannelijke arbeiders, van/met 14 tot en rnet 17 jaar een dagzegel van 10 cent; van/met 18 jaar en ouder een dagzegel van 1212 cent. vrouwelijke arbeiders, van/met 14 tot en met 20 jaar een dagzegel van 10 cent; van/met 21 jaar en ouder een dagzegel van 12 '/v cent. Bern uitzondering vormen de arbeidsters in land- en tuinbouw van 14 tot en met 17 jaar, waarvoor een dagzegel van l/2 cent mag wor den geplakt. Het gebruik dezer dagzegels is alleen ge- oorloofd indien slechts 1, 2 of 3 dagen in e- zelfde kalenderweek voor denzeTfden werk- gever wordt gewerkt. Zoodra 4 dagen of meer bij denzelfden vverkgever wordt gewerkt, wordt bet gebruik dezer zegels overbodig en ook nadeelig. De zegels moeten door den werkgever wor den gedagteekend, anders worden zij geacht met door hem te zijn geplakt en voor elken dag v, ror wordt gewerkt moet 1 zegel worden geplako Een gedeelte van een dag geldt dus ais een geheeie dag. Van samentelling van uren of halve dagen is geen sprake. Is de tijd, waarvoor de kaart geldt, nog niet verloopen, doch de kaart reeds vol geplakt, dan moet zij dadelijk worden opgezonden aan den Raa.d van Arbeid De arbeiders boven de 35 jaar worden er in hun eigen belang met nadruk op gewezen, dat om recht op ouder- domsrente te kr'.jgen, moeten zijn geplakt voor degenen, die op 3 Dec. '19 reeds 60 jaar war en, voor elk jaar vanaf 3 December '19 tot het be- reiken van het 65e levensjaar minstens 39 weekzegels of zooveel keer 4 dagzegels (om- dat 4 dagzegels hierbij tellen als 1 weekzegel). Voor degenen, die op 3 Dec. '19 jonger dan 60 jaar waren) voor elk jaar tusschen 3 Dec. '19 en het bereiken van hun 60e jaar minstens 47 weekzegels of zooveel keer 4 dagzegels en van hun 60e tot hun 65e jaar minstens 39 weekzegels of zooveel keer 4 dagzegels. Arbeiders, laat geen dagzegel schieten, want voor U en moaht gij komen te overlijden voor Uw weduwe en weezen, houdt de rente in hoofdzaak verband met de totaalmaardt' van de geplakte zegels. BEN INTERNATIONALE SAMENKOMST VAN VOORTBRENGERS VAN VLAS TE BRUSSEL. Op Donderdag 18 November is te Brussel in bet hotel Metropole een samenkomst van vlas- rs gehouden, uitgeschreven door het Syndi- caat de la production liniere et chanviere de France et des Colonies, waarbij vlasproducten uit de verschillende districten van zeven landen waren vertegenwoordigd. Behalve verschillende personen uit andere streken van ons land wai an aanwezig de heeren F. Dekker Pz., als voorzitter der vlasvereeniging, P. Buijze en F. C. Zonnevijlle, alien te Axel en afgevaar- digden voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Men sclLrijft ons omtrent die vergadering het volgen.de; Allereerst werd besproken, dat de productie van het vlas in de laatste maanden een crisis doormaakt, die dreigt in een werkelijken on- dergang te eindigen. De vlassers van alle landen hebben groote uitgaven gedaan voor de productie, en getroosten zich nog dagelijks greote uitgaven voor de fabricatie, terwijl er voor het afgewerkt product geen koopers zijn te vinden, dan alleen die, welke speculeeren op den financieelen nood van verschillende vlasaers. De vlassers betreuren het, dat de spinners kortgeleden minimumprijzen voor hun garens hebben vastgesteld, zonder daarin de vlassers te kennen, ofschoon toch beide groe- pen werkers gemeenschappeliike belangen hebben. De vergadering was eenstcmmig van mee ting', dat de vlassers, om zich uit dezen slech- ten toestand te redden de productie moeten verminderen en minimumprijzen vaststellen, waarbij de arbeider, de verbouwer en de vlas- aer fatsoenlijk hun brood moeten kunnen vendienen. De spinners die den voorraad op 80.000 ton habben geschat (1/3 van voor den oorlog) hebben besloben hun productie in die zelfde mate te venninderen. Zij doen dat met het doel om daardoor te trachten hunne garenprijzen te verhoogen en de prijzen van het vlas te veriagen, zoodat zij dubbel voordeel zeuden hebben en geen schade van hun mindere pro ductie. De vlassers zijn van meening. dat de pro ductie van vlas in alle landen zal moeten ver minderen en dat de prijzen die hem thans door de spinners worden geboden. ver beneden de kosten van fabricage enz. blijven, zoodat op die manier alle schade komt te vallcn op de vlassers, die gezien den tegenwoordigen levensstandaardook voor werkloonen hooge sommen hebben te betalen. Staande de vergadering is geconstitueerd een ..Federation Internationale des produc- teurs de lin (Internationale bond van vlas- fabrikanten), met het doel bevordering en verdediging van de belangen der vlassers en de vlascultuur. Bij acclamatie werden benoemd, als voor zitter de heer M. Feuillettes, de heer Godferi.i. vice-voorzitter, de heer Carpentier, secretaris. Zonder discussie van beteekenis werden de volgende minimumprijzen vastgesteld Dauwroot, schoongezwingeld, 1500 francs, geiwoon Kortrijksch, minste soort 1500 francs, betere soorten 2000 francs, beste soorten naar qualiteit, vlas van Bergues 1700 francs, Bel- gisch blauw Eecloo 1800 francs, Hollandsch blauw en geel 2000 francs, Engelsch er Ter- landsch vlas 300 pond, alles per 100 K.G. ge- rekend naar Belgische valuta. Indien alle producteurs zich nu aan die prijzen houden zal men krijgen le vertrouwen en 2e een vastere markt, waaraan speculatie omtbreekt, waardoor nu het zaken doen be- moeilijkt wordt. De spinners koopen niet al leen niet, omdat zij geen orders hebben, maar wachten oolc, omdat de markt veel te on- zskcr is Verder besloot men, dat de thans bij de vlassers aanwezige hoeveelheid in 15 maanden in plaats van in 10 maanden verwerkt dient te worden, waardoor vanzelf de productie ver- mindert. Men stelt zich voor om tweemaal per maancl een blad te doen uitgeven, waarop zich iedere vlasser tegen een prijs van 50 francs lean abonneeren. Verschillende Engelsche en Amerikaansche afgevaardigden gaven de verzekering dat bij hen de koopers hun orders zullen doorgeven, zoodra er meer stabiliteit in de markt is ont- staan. Eindelijk ging de vergadering accoord met en schrijven, dat aan de verschillende gouver- nementen zal worden gezonden en waarin de volgende wenschen worden uitgedrukt: le. Het daarheen te leiden, dat de bezitters ten spoedigste van hun stok worden afgeholpen, door het aanschaffen van: a linnen voor bed- den ten behoeve van het leger, b baches voor de spoorwegen en c ldeeren en ondergoederen voor uniformdragend rijkspersoneel, enz. Op die manier zal het geld, dat men ten slotte toch zal moeten uitgeven voor onder- steuning aan de werWoozen, die spoedig in grooten getale zullen aanwezig zijn, als de crisis blijft voortduren, nuttig gebruikt zijn. Bovendien wordt daardoor het gevaar ver- meden, dat er dezen winter veel werldoozen zullen zijn, een gevaar, dat in dezen tijd niet denkbeeldig is. en 2e. Aan de producteurs dient de zeker- heid te worden gegeven van vrijen handel tus schen alle landen. Aan het slot der vergadering dankte een af- gevaardigde van de Engelsche regeering de or- ganisators van deze conferentie voor hun werk en wenschte hun veel succes toe. Hij consta- teerde het feit, dat door de besprekingen op deze conferentie den omvang der crisis duide- lijh aan het licht was gebracht. Hij zal aan zijn gouvemement direct verslag uitbrengen van deze vergadering en dringend verzoeken ten spoedigste tusschen beide te komen. Hiema sloot de voorzitter de vergadering en werden de aanwezigen uitgenoodigd een vlas- trekmachine, welke in Amerilca reeds in ge bruik is, door middel van lichtbeelden in wer- king te zien. DE ARBEIDSBEURS EN HET EMIGREEREN. Door den directeur der districtarbeidsbeurs alhier, door wiens bemiddeling een aantal werkzoekenden uit deze omgeving naar Canada zijn vertrokken. werd van een hunner uit Syd ney een schrijven ontvangen, waaraan het vol gende is ontleend: „Wij hebben een voorspoedige reis gehad en werden hier hartelijk ontvangen. Het eten was 1:1 aar gemaakt en wij konden direct beginnen. We zijn hier ondergebracht in 5 huizen; in ieder huis liggen 16 personen. Die huizen zijn van alle gemakken voorzien, een afzonderlijke eetzaal. plaats biedende voor 80 personen, 4 koks die voor het eten zorgen. Dit laatste is uitstekend. Dinsda.g ziin ze aan ihe werk ge- gaan, ik, ben aangesteld als baas en tolk. We zijn hier met 65 man; het werk is niet hard, de menschen hebben het best naar hun zin. De company doet al wat ze kan om het den men schen zoo aangenaam mogelijk te maken. We betalen maar 5 dollars in de week voor kost- geld, dus kunnen nog al wat overhouden." Uit bovenstaande hliikt. dat werkzoekenden goed doen. alvorens te emigreeren, z;ch t"t het officieele lichaam in deze, de Arbeidsbeurs, te wenden Teleurstelh'ngen als waarvan nndof- staand bericht een tr°ffend bewijs geeft, blij ven hun dan gespaard. Advertentie uit de Haagsche Crt. Arbeiders met en zonder vakkennis, 500 werklieden ge- vraagd voor Noord-Frankrijk. Inlichtingen gra tis. Alleen tusschen 21 en 40 jaar gelieven zich aan te melden, Vrije ovcrtocht, vrij paspoort, Aanmelding tusschen 912 uur v.m. en van 79 uur n.m. Kleine Veerkade 54." Bij onderzoek Meek, dat het plaatsen dezer advertentie zelfs niet voor een man plaats had en dat de adverteerder zelf intusschen naar het buitenland was vertrokken. Commentaar overbodig. VERGADERING VAN VRIJZINNIGEN. Te Schoondijke is een vergadering gehou den van vriizinnigen uit alle plaatsen van West-Zeeuwsch-Vlaanderen, waarop de volgen de motie werd aangenomen: „De vergadering enz., erkennende. dat het gewenscht is, dat alle werkelijk vriizinnigen in <5en partijverband behooren te worden bij- eengebracht; betreurende, dat van de zijde der vrijzinnig-demoeraten tot nu toe geen mede- werking in deze kon worden verkregen; stemt in met het voomemen om de vrijzinnigen in den lande in een partij te vereenigen onder voorwaarden echter, dat deze partij zal wor den opgetrokken op een gezonden democrati- schen grondslag." WERKLOOSHEIDBESLUIT 1917. De gemeente Hontenisse is toegetreden tot de regeling, bedoeld in hei Werkloos- heidsbesluit 1917. OVERBOORD GESLAGEN. Zaterdagavond is op het Volkerak onder Dinteloord overboord geslagen en ver- ken de 30-iarige A. de V., gedomicilieerd te Hoofdplaat. Het lijk is nog niet ge- vonden. SAS VAN GENT. Aan de Suikerfabriek Wittouck te Selzaete is de aanvoer van bieten per tram thans zoo overweidigend geworden, dat een groot ge deelte van de leveranties langs het kanaal in de nabijheif! van het Belgische dcuanekantoor moet worden opgestapeld. Het verschijnsel doet zich voor, dat aan eenige industrieele instellingen in de laatste dagen personeel wordt afgedankt, nadat deze lieden zooals het heet eerst, ,,op acht dagen gesteld" zijn. Of de malaise als grond voor deze ontslag- geving moet worden genomen, dan wel of zulks in verband moet worden gebracht met hoogere looneischen, kunnen wij thans nog niet met zekerheid melden. Doch wat dies ook zij, het stemt eenigszins tot pessimisme voor de naaste toekomst wat betreft de in verband daarmede staande toe- komstig'e werkeloosheid warmeer de campagne beeindigd zal zijn. AXEL. N. O. G. De afdeeling Axel van het N. O. G., die voor eenigen tijd door het uittreden van eenige le den zoodanig geslonken was, dat emstig aan hare opheifing gedacht werd, is door de acti- viteit van enkele propagandists weer tot het leven teruggekeerd. Wel is het aantal leden niet groot, slechts 14 in getal, doch men hoopt haar spoedig weer tot een gezond oTganisme te vormen. Zaterdag hield de afdeeling hare vergadering in het cafd ,,Het Wapen van Zeeland" alhier, waar besloten werd met kracht de propaganda onder het onderwijzerscorps in deze omgeving ter hand te nemen. Behalve de oude getrouwen sloten zich staande de vergadering reeds 4 leden aan, ter wijl verwacht mag worden, dat nog meer versch hloed de afdeeling tot nieuw brachtvol leven zal opwekken. Uit ervaring wetende, dat de „strugge foe life" niet alleen geldt voor menschen maar ook voor organ: saties, mogen we vei-wachten, dat deze opfhkkcring van het organisatorisch le ven het begin moge wezen van eene nauwere aaneensluiting van ondei-wijzers, die in de openbare school nog steeds zien het Palladium der Nederlandscbe Vrijheid. Als zoodanig begroeten wij de herboren afdeeling weer met vreugde in de rij dergenen, die ondanks de donkere vooruitzichten in de onderwijswereld het oude vaandel trouw wen schen te blijven. Aan hen, die daar nog buiten staan zij een emstig „Au Drapeau mes En- fanic." toegeroepen. L ANDBOUWTENTOONS! ELLING. De gemeenteraad van Middelburg heeft met algemeene steimnen toegestaan hex vliegterrein aan den Vlissingschen weg te gebruiken voor de landbouvvtentoonste!- ling in 1921 en een subsidie hieraan ver- leend van f 1000. HONDSDOLHEID BIJ KOEIEN. Het blijkt, dat de dolle hond, die door zijn tocht van Emmercompascxuni naar As- sen, dwars door midden-Drente, niet al- reen vele hoivien heeft gebeten (een vijr- tigta! is reeds afgemaakt) doch ook ander vee heeft gei'nfecteerd. Op last van "den districts-veearfs zijn te Zweeloo twee koei- en afgemaakt, welke door genoemden hond waren gebeten. Het onderzoek van de koppen der dieren, opgezonden naar Utrecht, had tot duidelijk resultaat, dat de dieren lijdende waren aan hondsdol- heid. De rijksveearts Piel, die met de be- handeling der afgemaakte dieren was be- last, is thans ingeent en blijft voorloo- pig te Utrecht in observatie. Het spoor van den hond is niet ge- heel te volgen. IN EEN STUKJE VLEESCH GESTIKT. Een bewoner van Leiden, die bij een familie in de Laurierdwarsstraat te Am sterdam op bezoek was en aan'den maal- tijd deelnam, heeft zich in een stukje vleesch verslikt waardoor hij bewusteloos geraakte. Ontboden geneesheeren hebben vergeefs getracht hem tot bewustzijn te brengen. STRAATROOVERS. Nabij Uden (N-Br.) is de landbouwer Van Boekel door personen tot staan ge bracht die zijn rijwielkaart wensten te comroieeren. In plaats van ambtenaren waren het straatroovers, die de landbou wer echter met zijn revolver wist af te weren, waarna hij per fiets ontkwam. ZONDERLINGE PLAGERIJ! Te Utrecht kreeg cle recherche 's avonds bericht, uat er vermoecieiijk een inbraak >iaaxs had. uaaeujk gingen eenige rechercheurs, on der leiding van een inspecteur, naar het op- gegeven adrtjg, vertett het „U. D.'' Men vond in de voorkamer een niet alledaagsche disorde: het scfioorsteengarnituur lag op uen grond, de kachei was uit de pijp ge- troKken en omgekeerd voor den schoorsteen gezet, een bunet was twee meters van den wand naar voren geschoven, de stoeler, bo ven en over elkander geplaatst, een rijwiel midden in het vertrek gedeponeerd, enfin, een chaos, zooals men die niet alle dagen aanschouwt. De rechercheurs zagen aan- stonds, uat hier van een inbraak geen sprake was en dachten aan een studentenmop. De vrouw des huizes was een uurtje uit geweest en vond bij haar thuiskomst den salon in dezen vorm toegetakeld. Er was niets stuk geworpen of beschadigd, er werd niets ver- niist, er was alleen met een beschaafde hand wanorde gesticht. Het heele huis werd door de politic onderzocht maar zij zag haar indruk bevestigd: geen inbraak, n6ch in- brekers. Wat dan wel? Ruzie tusschen mijnheer en nievrouw. En toen mevrouw was uitgegaan, had mijnheer een inbraak nagebootst om mevrouw schrik en 't land aan te jagen bij haar thuiskomst. Mevrouw was fameus ge- schrokken en geheel overstuur! VELDMUIZEN. Door de aanhoudende droogte krijgt men op de Friesche graslanden veel last van de veldmuis, die aan de grasworteltjes groote schade aanrichten. Ook daarom verlangt de veehouder, na een droogte van ongeveer negen weken, naar regen. BELAST1NGRECLAMES. Vrijdagnacht zijn bij den burgemeester van Stiphout de ruiten ingeslagen. De da- ders zijn bekend en hebben op die wijze ge- protesteerd tegen hun aanslag in de be- lasting. VROUWEN DE LEIDSELS- Te Enschede, waar ten gevolge der koet- siersstaking gebrek aan deze werkkrachten bestaat, werd Zaterdag een jong paartje, dat in 'thuwelijk trad, gereden door twee meisjes keurig uitgedost in de smaakvolle uniform van koetsier en palfrenier. 't Geval had veel bekijks. EEN BENDE VALSCHE MUNTERS. Te Munchen is een bende valsche mun- ters van 14 personen gearresteerd, die in twee weken tijds voor een half millioen valsche bakbilletten had vervaardigd en in omloop gebracht. Men verwacht de aan- houding van nog verscheidene medeplich- tigen. DE OPENBARE ONVEILIGHEID. Men meldt uit Venlo aan „De Maasbode": Onze stad wordt als het ware overstroomd door Duitsche koopers en koopsters en bedelaars, welke laatsten meestal kinderen zijn uit alle mogelijke achterbuurten der na bij gelegen groote Duitsche steden. In den aanvang gaf menigeen, door inede- lijden bewogen, den stumpers gaarne 'n aal- moes, maar langzamerhand is het een plaag geworden, daar ze niet alleen bedelen, inaar stelen als de raven. Wanneer iemand hier in de stad bij de politic aangifte doet, dat er uit zijn winkel of gang op klaarlichten dag gestolen is en dat gebeurt den laatsten tijd nog al eens dan kan hij er bijna altijd bij vertellen, dat even te voren Duitsche kinderen waren komen bedelen. Diefstallen en inbraken zijn aan de orde van den dag. In een der vorige raadsverga- derigen zeide een der raadsleden, dat in korten tijd 77 inbraken hadden plaats ge had; men overdrijft niet als men zegt, dat er sinds dien tijd nog een dertig a veertig zijn binnengekomen. En de dieven, die hier geknipt worden. zijn bijna allentaal Duitschers. Vooral rijwiel dieven zijn er bij de vleet onder. Op het poiitiebureau op de Markt is van Woensdag af aangifte gedaan van zeven rijwieldiefstallen. GEZONKEN. Zaterdagavond is te 's-Hertogenbosch in de Zuid-Wilemsvaart een vaartuig van den dienst Den BoschVeghel geladen met meel, tegen de schoeii'ng gevaren, gekan- teld en gezonken. De opvarenden konden zich redden. Een gedeelte van de zakken meel is opgevischt. AFGEBRAND. Gistcravond zijn te Haaren bij Oisterwijk een paar woningen afgebrand, waardoor drie gezinnen dakloos werden. EEN RARE TUIMELLNG. Te Heusden begsf zieh een bejaard echt- paar ter ruste. Na ze*r korten t.jjd be- zweek echter de iegeretede eu kwamen beiden t<-recht. op den zwakken vloer, die het eveneens begaf, zoodat beiden belatidden in de keider. Gelukkig zjjo neiden vrjj gekomen met den schrik en e-nige builen. OP DE POLITIEMANNEN GESCHOTEN. Maandagnacht zijn te Amsterdam eenige agenfen van politie bij het ver»ijdereo van onvviliig publiek van den Zeedjjk, door de bewoners dier straat u>t hun huizen met steenen en bloempotteu geworpen. Zelfs werd er uit een raam op de politiemannen gescboteu. Zjj hebben toen van sabel en revolver gebruik gemaakt, waarbjj een man en een vrouw verwnnd werden. Deze per sonen zjjn par anto naar het binnengasthuis vercoerd, ulwaar de vrouw ter verpleging is opgenomen. N1EUWE ARMEN. Dat er voor da concierge-betrekkinsr aan een der gebouwen van de Technische Hoo- geschool veel animo zou bestaan, was vooruit te zeggen, zegt de #D. Ct.", maar 918 sollieitanten is toch boveD de ver- wachting. Niet alleen de hoeveelheid maar ook de hoedanigheid der candidaten was meer dan men had kunnen deuken. Onder de s dlicitanten toch waren officieren en predikanten, die op een aauvangssalaris van 1600 per jaar plus vrije woning, vuur en licht, graag concierge widen zgn. DE MACBT DER VROUW. Op het terrein van bet station 0. P. te Rotterdam, brak dezer dagen een jonge stier ios. Het dier liep de spoorljjn op en men acktervolgde her, beest met een locomotief. Het liet zich echter niet vangen en een rjjwielagant, die eenige scboten op deu stier loste, maakte hem zoo verschrifct. dat het beest over het perron en uit het station renden en de straat op ging. Oe agant sprong in een auto en ging zoo het dier achterna. Het was een helsch kahaal en wie weet wat de gevolgen zonden zjjn geweest van deze moderne jacht, als niet een boer de goede oplossing had gevonden. Hjj beweerde cat de ffkwaowste" man kalm wordt bjj een lief jong meisje, #en dat moet je ook bjj 'n stier doen". zei ie. De boer bracbt een koe in de nabjjheid van den dollen stiftr en zie, het driftige beest ging heel znet en lief uaast het koetje loopen. Toen spong de agent uit zjjn auto, bergde z'n revolver op en nam den stier mee DE BEDR1EGER BEDROGEN. Enkele weken geleden moest een kaecht in dienst bij een kiuiersbias te Amsterdam, een pakje papieren naar een baukinstelling brengeu. De man, die in de meening verkeerde, dat hjj zjjn slag kon slaan, ging er met bet pakje van door. Voordeel bracht de diefstal hem echter niet aan, daar de papieren gten directe geldswaarde. vertegen- woerdigden De ontrouwe kneeht, die intusschen a!s vareusgezel zjjn geluk was gaan hepro 'ven, is Woensdag hie: ter stede door twee agenten aangehouden. - J OP STOK. Onder Winterswjjk heeft, een echlpaar zijn intrek genomen in een kippenhok DOOR EEN TRE1N OVERREDEN. Een ploeg wegwerkers, die tusschen de stations Lachwald en Blankenloch in Baden aan het werk waren, zijn, terwijl zij voor een goederentrein op zij gingen, op het an dere spoor door een trein overreden. Elf hunner zijn gedood, twee zwaar en twee licht gewond. EEN ROEKELOOS AV1ATEUR. Zaterdag stond voor den krijgsraad te Parijs terecht de militaire vliegenier Rend Destienne, die 5 Sept. jl. veel te laag heeft gevlogen over het bewoonde gedeelte van de stadswijk Montrouge en daarbij boven dien nog luchttoeren uifvoerde. Hij raakte toen in de draden van het telefoonnet ver- ward en kwam op een inuur te vallen waar- tp vele schoolkinderen naar hem zaten te kijken, waarbij er vier werden gedood en een zwaar gewond. Hij werd veroordeeld tot 1 jaar voorwaardelijke gevangenisstraf. DE DUNNE Z1JDEN KOUSEN! Het aantal vrouwen, dat de laatste dagen te Parijs met pleuritis of longontseking in de ziekenhuizen wordt opgenomen, moet on- gewoon groot zijn. Gezwegen van het aantal vrouwen, dat in haar eigen huis ziek ligt. Een redacteur van 1'Oeuvre heeft aan een professor in de geneeskunde gevraagd of men hier soms weer met een golf van griep te doen had. Volstrekt niet, heeft de hoog- geleerde geantwoord, eenvoudig met een golf koudeaan de beenen: de dunne zijden kousen! In de laatste achttien maanden werd de politic te Alexandria aangifte gedaan van de vermissing van 42 vrouwen. in afgeloopen week werden als het gevolg van inlichtingen aan de politie verschaft, zes huiszoekingen gedaan, waarbij de lijken van achttien vrouwen in kelders werden ontdekt en achttien personen werden gearresteerd. De huiszoekingen duren voort. De vermiste vrouwen zijn voor het meerendeel inlandsche vrouwen van verdachte zeden, die naar men meent, vermoord zijn om haar juwee! Als ter staving van de bewering van het .Journal des Debats, te Parijs, dat de cri- minahteit op schrijjbarende wijze toeneemt, vermelden de bladen weer een nieuw staaltje van autobanditisme. Vrijdagavond hebben de heeren gebruik gemaakt van de, hun waarschijnlijk bet ende, afwezighcid van den heer des huizes, om den goudsmidswinkel te plunderen op de Place du Marche, te Suresnes. Met het vallen van de duisternis kwamen zij per auto voorrijden: drie mannen sloegen een ruit van den winkel in, graaiden alle kostbaarheden uit de etalage mee, schoten de winkelierster, die kwam toeloopen, neer, en tuften weg, het toeschietende publiek met een salvo uit hun revolvers begroetende. 'sNachts werd de auto verlaten op een plein gevonden. Van de daders geen spoor. UIT GEBREK. Te Maidenhead, in Londen, stond gisteren een oud-gediend soldaat terecht, die kleerer. en laarzen gestolen had. Hij zeide, dat kij dat gedaan had om aan eten voor zijn vrouw en zijn kindje van tien maanden te konten. Hij had geen pensioen en had reeds vroeger zijn militaire medalje in den lommerd gezet. Voorts werd medegedeeld, dat hij een van de helden van Bergen, in Belgie, was. De redder beriep zich echter op getuige- nissen waaruit bleek, dat beklaagde zich dikwijls misdragen had, en veroordeelde hem tot zes maanden gevangenisstraf. 8 MENSCHEN VERBRAND. Bij een brand te New-York in een huis- kazerne zijn drie volwassenen en vijf kinde ren omgekomen. Enkel het vermetele op- treden van de brandweer voorkwant dat er nog veel meer slachtoffers waren. ZELFMOORD GEPLEEGD. Naar de correspondent van de N. R. Crt. te Brussel seint,' heeft Auguste Hutt, de oud-bankier en directeur van het blad La Belgique tijdens de Duitsche bezetting, die tot 20 jaar dwangarbeid was veroordeeld gisteren zeltntoord gepleegd. EEN DRIFTIGE BURGEMEESTER. De burgemeester van het Duitsche grensplaatsje Kohlscheid, bij Aken, heeft Woensdag een zijner ingezetenen na een twistgesprek over de levensmiddelenvoor- ziening in de gemeente, doodgeschoten. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd: een dames- handschoen. Rechthebbende vervoege zich aldaar. SCHEEPVAARTBEWEGING. 22 November. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Uroni, 2722 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Ouse, 2841 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. barge Centaur, 216 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. barge Whitwell, 202 M3., leilig. van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. barge Scone, 270 M3., fosfaat, van Gent naar Ipswich. 23 November. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Duitsche zeelichter „E", 1058 M3., hout, van Hernosand voor Gent. Duitsche zeelichter „G", 1058 M3., hout, van Hernosand voor Gent. Eng. s.s. Jolly Christine, 886 M3., stuk goed, van Duinkerken voor Gent. Belg. s.s. Helvetier, 4220 M3., fosfaat, van Bougie voor Gent. Belg. s.s. Naiade, 659 M3., ledig, van Ostende voor Gent. Van 22 tot 23 Nov. zijn langs de Mid- densiuis alhier, 45 binnenvaartuigen op en 46 afgeschut; langs de Westsluis 31 op- en 5 atgeschut. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Verjradering van Donderdag 4 November 192#, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenv/oordig de leden: L. J. GeelhoeAt, L. T. van Hasselt, J. J. de Jager, D. Scheele, H. J. van den Ouden, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H. J. Colsen en N. A. Hamolink. Afwezig de heeren P. van Cadsand, P. C. Geensen en mevrouw G. B. Duiker-Blekkink. 1. Vaststelling der gemeentebegrootmg dienst. 1921. (Vervolg). De VOORZITTER stelt thans aan de orde de herziening der jaarwedden. Door burgemeester en wethouders wordt. bu ingewonnen advies van de financieele conimis- 3ie voorgesteld: 1°. aan alle gemeenteambtenaren te ver- leenen preinievrij pensioen, ook voor weduwe*- pensioen. 2°. De verhoogingen der jaarwedden en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2