ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7072. Zaterdag 20 November 1920. 60e Jaargang. De Strljd om het Vuur. s:L-A.X3- 8EMEN6DE BERICHTEN* FEUILLETON OVERREDEN. In de Borneostraat te Amsterdam is een aditjarig meisje onder een oliewagen ge- raakt en dood opgenomen. Het lijkje is naar de ouderlijke woning in de Banka- straat vervoerd. KOSTELOOS ADVIES. De Oude Hagenaar schrijft aan de H. Crt: Oezien dat week op week zes politfie- agenten geposteerd zijn aan de beroemde Faber van Riemsdijkstraat, welk grapje meer dan 200 gulden per week kost, zou ik willen voorstellen voor elk roofhol een paal te zetften met bord, waarop staat: „Besmettelijke ziekte". BEROOFD. Te Amsterdam heeft een kantoorbedien- de aangifte gedaan, dat zijn vrouw, na een bezoek gebracht te hebben in perceel O.Z. Achterburgwal 66, uit haar tasch een be- drag van f 1800 vermiste. Als verdacht van deze ontvreemding hebben eenige agenten een man en een vrouw aan het bureau geleid. EEN VRIJW1LLIGE HONGERSTAKER. Het kwam den buren vreemd voor, dat pen man, die aan de Da Costakade 196 2 hoog te Amsterdam alleen woont, in geen dagen de deur uit was gegaan. Het bleek zelfs,.dat hij de deur van zijn kamer had afgesloten. De politie werd er bij gehaald, die de deur opende en den bewusten man die stadsaanplakker is, op bed vond. Hij was erg zwak. Ondervraagd, of hij soms ziek was, verklaarde hij, sinds Dinsdag niet gegeten te hebben, daar hij op zichzelf een vrijwillige hongerstaking had toegepast. De man, die niet heel wel bij 'thoofd is, werd Dinsdag per auto-brancard naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. DIEFSTAL VAN MJ.LITA1RE DEKENS. Twee infanteristen, in Naarden gelegerd, fietsten, beladen met een paar cartonnen doozen, door de Sarphatistraat te -\ms.er- dam. Een stuk van een wollen deken stak uit een der doozen en dit verwekte arg- waan bij een surveilleerende politieagent, fltF" de twee soidaten aanhield. Hij open de de doozen, waaruit eenige militaire dekens te voorschijn kwam en. De militai- ren gaven voor, deze dekens gekocht te hebben, maar de politieagent, die er niets van geloofde, bracht hen over naar het politiebureau. De beide infanteristen zul- len, verdacht van diefstal, ter besdiikking van de militaire autoriteiten worden ge- steld. DURE APPELS. Een bewoonster van de Poortlandlaan te Delft kocht van een koopman die langs de deur liep een Hectoliter appels voor f 22.75. De hoeveelheid, die zij in een mand verpakt kreeg, kwam haar wel wat weinig voor en bij naweging bleek de mand slechts 22V2 K.G. appels te bevatten. De koopman was inmiddels met het geld verdwenen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. O nsdagavond is de porteur van de Dia- mantslijperij Maatschappij in de Plantage Middenlaan te Amsterdam, door een auto aangereden. De man sloeg bewusteloos neer en werd vervoerd naar het Israelie- tisch Ziekenhuis, waar hij spoedig over feed. VAN DE BEURS GEDRONGEN. Naar Het Volk meldt, is de heer Van Leuven, makelaar op de Amsterdamsche Roii'?"1 "'t den Oertijd door ROSNY. De mammoeth, verzadigd door een gan- schen dag grazen, at langzaam de worte- len en de boomen. Toen hij gereed was, keek hij naar de ondergaande zon en ging liggen, terwijl hij zijn slurf om het li- chaam van den mensch legde. Naoh be- sloot daaruit, dat het verbond nu besten- digd was, dat hij zijn genezing en die van Gaw kon afwachten in het kamp der mammoeths, beschut voor Kzamni, ieeuw, tijger en beer. Misschien zelfs zou hij het verterend Vuur mogen ontsteken en weer geroosterde wortelen, kastanjes en vleesch kunnen genieten. De zoon zonk nu bloedrood in het Wes- ten en stak de wolken in een schoonen brand. De avondhemel was rood als een canna, geel als een veld boterbloemen, paars als een iris en het kleurige schijnsel woeldc in de diepte der wateren; het was een van die allerschoonste avonden, waarvan de stervelingen slechts nu en dan genieten. De avondschemering schiep thans niet oneindige lichtschakee- ringen, als op zomeravonden, maar de wolken vormden eilandjes, meren en ho- len, doorlicht met den glans van magno lia's, zwaardlelie's en wilde rozen. Na- effectenbeurs, die met den heer Wijnkoop langs had hij verzochf nog een paar mi- naar Moskou is geweest, toen hij zijn nuflen in bed te mogen blijven, waarop werk op de Amsterdamsche Beurs wilde vrouwlief hem met de tang uit bed trok hervatten, daar met gejoel ontvangen en i en zijn neus met de pook bewerkte. Er uit de zaal geduwd. j zal een gerechtelijke vervolging tegen haar WON1NGELLENDE. worden ingesteld. De gemeente Ede heeft voor de ge- zinnen, waarvan in de afgeloopen zomer te Geld.-Veenendaal de woningen door brand werden vernield en welke sinds- dien in een oude hooiberg huisden, tus- schen Ederveen en Lunteren een schaaps- kooi gehuurd. Deze schaapskooi wordt voor twee gezinnen ingericht. Ook is er nog plaats voor 'n derde gezin. DIEFSTAL VAN WATER. Bij den cafehouder, den heer De Vries, te Wervershoof (N.-H.), heeft men des nachts den buitenstaanden regenbak ge- heel leeggeschept. Of het ook droog is! EEN GRASJAAR. 1920 is in Friesland een enorm grasjaar geweest. Het voorjaar was vroeg en de herfst mooi. Er zijn boeren, die hun melk- vee 7 maanden in het weiland hadden. In de gemeente Opsterland werd een stuk land 10 maal gemaaid; om de drie weken stond er telkens weer een flinke snede gras. LENIN GEEN DOOPNAAM. Te Zurich kreeg een echtpaar het in het hoofd, hun eerstgeboren zoon den voornaam Lenin te geven. De burgerlijke stand maakte daar echter bezwaar tegen, omdat de naain ten eerste niet als zoo- danig werd erkend en in, de tweede plaats, omdat een dergelijke naam een zeer be- denkelijk politiek programma in de herin- nering roept, waardoor de belangen van het kind zo^den kunnen worden geschaad. NIEUW SOORT VLIEGTUIG. De Daily Mail verneemt, dat de heli copter, waarrnee Louis Brenman, de uit- vinder van de monorail gyrescopische trein, meer dan een jaar proeven heeft geno- men, binnenkort officieel zal worden be-, proefd. De helicopter is zwaarder dan' de lucht gebouwd en in staat om lood- recht of bijna loodrecht te stijgen en .te dalen. De Britsche regeering toont groote belangstelling in de uitvinding. EEN DUITSCH DORP IN BRAND. Uit Hannover wordt gemeld, dat sinds Maandagmiddag het dorpje Artlenburg in brand staat. 's Avonds 8 uur waren reeds dertig huizen een prooi der vlammen ge- worden. Door den storm is het onmogelijk het vuur te bestrijden. VERDUISTER1NG VAN D1AMANTEN. Op verzoek van de Berlijnsche politie is te Amsterdam gearresteerd een 23jarige Pool. In Berlijn heeft hij zich schuldig gemaakt aan verduistering van diamanten, ter waarde van 270.000 mark. De arrestant zal vermoedelijk worden uitgeleverd. DIEVENBENDE ONDER LEIDING VAN EEN BURGEMEESTER. Te Kalenberg in de Kreits Schleiden werkte eene dieveribende onder leiding vanden burgemeester. Nacht op nacht i werden inbraken en strooptochten geor- i ganiseerd en van all'es geroofd: paarden, 1 koeien, wijn, huisraad, koper, lood, kost- baarheden enz. zijn in groote hoeveelhe- den bij helers in besljag genomen. HUWELIJKSGELUK. Voor den rechter te Willesden (graaf- schap Londen) verklaarde deze week een man, dat zijn vrouw hem nad mishandeld. Op de vraag van den rechter, wat er dan was voorgevallen, antwoordde hij, dat zijn vrouw hem dwong, elken morgen om zeven uur haar ontbijt te halen. On- oh's woeste ziel werd beroerd door deze wondere kjeurenpracht. Hij vroeg zich af, wie toch deze talrijke en onmetelijke vu- ren ontstak, hoe de menschen en dieren waren, die leefden achter den berg van den hemel. Drie dagen lang leefden Naoh, Gaw en Nam nu reeds in het kamp der mam moeths. De Kzamms, wraakzuchtig, ble- ven langs den oever van den Grooten Stroom ronddwalen, in de hoop de we- zens, die hun te slim af waren geweest, hun kracht hadden gebroken en hun het Vuur hadden ontnomen, te vangen en te verslinden. Naoh vreesde ben niet meer. Thans was zijn verbond met de mammoeths on- verbrekelijk. Iederen ochtend voelde hij zich krachtiger. Zijn hoofd werd weer helder; de wonde aan zijn schouder, die niet diep was geweest, sloot zich snel, de koorts was verdwenen. Gaw genas eveneens. Vaak daagden de drie Oulhamr vanaf een heuveltop hun vijanden uit. Naoh kreet: „Waarom zwerft ge om de mammoeths en de Oulhamr? Voor de mammoeths zijt ge niet meer dan de jakhalzen voor den grooten beer. Knots noch strijdbijl der Kzamms kunnen knots en bijl van Naoh weerstaan. Als gij niet naar uw jachtgronden terugkeert, zullen wij u val- strikken stellen en wij zullen u dooden." Nam en Gaw stieten hun krijgskreet uit en zwaaiden hun werptuiigen; maar de Kzamms dwaalden tusschen de hees- ters, het riet, over de savanna of tusschen hooge ahorns, eschdoorns, esschen en pep- DOOR EEN ONAANGENAMEN GEUR UIT ZIJN HU1S VERDREVEN. In het Zwitsersche plaatsje Vevey moest 1 een strooper, zekere Siza, in hechtenis j worden genomen, omdat hij geweigerd had een boete voor strooperij te betalen. Siza schoot den agent, die hem met drie veldwachters kwar; halen, dood en ver- wondde een der 0 ldwachters ernstig en verschanste zich daarop in zijn huis, drei- gende iedereen neer te schieten, die het naderde. Den heelen nacht omsingelden dertig politieagenten de woning, die niet beschoten kon worden uit gevaar voor de omliggende huizen. ,s Middags sprak de burgemeester hem vriendelijk van een ander huis uit toe, maar Siza bleef on- verbiddelijk. Toen kwam de brandweer er aan te pas en een uur lang werd de strooperswoning onder water gehouden, eveneens zonder gevolg. Tenslotte nam men zijn toevlucht tot de wetenschap. Uit andere huizen boorde men buizen door het dak van Siza's huis en blies daardoor zwavelwaterstof in poeiervorm naar bin- nen. Dit poeier, sumen met het water der brandweer, ontwikkelde toen zulk een geweldigen kwaden geur van bedorven eieren, dat na een paar minuten de moor- denaar en strooper met opgeheven han- den uit het huis kwam en zich gevangen liet nemen. HELDERZ1ENDHEID- De Daily Mai! vertelt van een rijke we- duwe die een diamanten speld ter waarde van 1600 pond st. had vermist, hoewel het ding nog eenige oogenblikken te voren op haar toilettafel had gelegen. Zij had toen een „helderziend medium" geraadpleegd. Deze vertelc' haar, dat de speld gesto- len was doo de dienstbode en terugge- vonden kon worden onder de tafel* ge- wikkeld in een oude krant. Een en ander kwam werkelijk uit. De dievegge is thans veroordeeld. Waar- schijnlijk heeft zij de speld onder de on- bewuste suggestie harer meesteres op de be'.vuste plaats nee';gelegd. SIC TRANSIT.... Een advertentie in de Times vermeldt, dat in een veilingslokaal in Londen ge- veild zullen worden „prachtige bontwer- ken", het eigendom van „een gewezen Europeeschen souverein", waaronder een jas van Perzisch Astrakan; een mooie strook van natuurlijke zijarte vossenhuiden, een echte muskuscape, een jas van grijs laken, gevoerd en gezoomd met chinchil la, een hermelijn cape en mof, een flu- weelen jas gevoerd met sabeldierpooten en gezoomd met echt Russisch sabelbont, enz. enz. KANGEROEJACHT PER AUTO. Volgens een telegram uit Adelaide, in Australie, is de nieuwste sport, welke men daar beoefent, de jacht op kangeroe's per auto. Dezer dagen, meldt het bericht, vertrokken drie auto's, waarin een aan- tal gewapende mannen zaten, uit Ade laide naar de groote vlakte, waar de kan geroe's verblijven. In een der auto's was een uitkijkpost geinstalleerd. Op eens riep de uitkijk: „Daar zijn ze", en boven een heesterboschje werden de koppen van en- kele kangeroes zichtbaar. Het geraas der motoren drong tot de dieren door, die met groote sprongen zich uit de voeten maakten om een veiliger oord op te zoe- ken. De auto's volgden in voile vaart over het hobbelige terrein de snel zich pels. Nu en dan doemde plotseling een harige romp op, of een hoofd met war- rigen haardos; of wel vage gestalten gle- den in de duisternis. En ofschoon zij geen vrees meer kenden, haatten de Oulhamr hun aanwezigheid. Zij verhinderden hun de streek te verkennen; zij waren een be- dreiging voor de toekomst, want spoedig zouden de Oulhamr de mammoeths moe- ten verlaten om naar het Noorden te trek- ken. De zoon van den Panter zon op middelen om den vijand zijn spoor bijs- ter te doen worden. Hij bleef den leider der mammoeths hulde bewijzen. Drie maal daags ver- zamelde hij malsch voeder, en soms ver- wijlde hij langer bij het reuzendier en trachtte zijn taal te begrijpen en het de zijrie te leeren. De mammoeth luisterde gaame naar de menschelijke stem, hij schudde dan den kop en scheen te pein- zen; nu en dan tintelde er iets in zijn bruin oog of wel hij knipperde met zijn ooglid, als lachte hij. Toen dacht Naoh: j „De groote mammoeth begrijpt Naoh, maar Naoh begrijpt hem nog niet." Toch spraken ze tot elkaar in gebaren, waarvan de beteekenis niet twijfelachtig was, en die betrekking hadden op het voedsel. Als de nomade riep: „Ziet eens", dan kwam de mammoeth onmiddellijk na- derbij, zelfs al verborg Naoh zich; want hij wist, dat er dan wortels, frissche Sten gels of vruchten voor hem waren. Lang- zamerhand leerden zij hoe ze elkaar moes- ten roepen, zelfs zonder reden. De mam moeth stiet een zacht getrompetter uit Naoh riep eenige lettergrepen. Ze wa- uit de voeten makende dieren en de ja- gers deden hun geweren lustig knallen. Een der dieren werd doodelijk gewond. De overige kangeroe's zetten hun vlucht voort, terwijl het gewonde dier zoo snel het maar kon in tegenovergestelde rich- ting vluchtte. Een der auto's achtervolg- de het dier over een afstand van 3 mijlen, toen maakte een welgericht schot een ein- de aan zijn Ieven. Deze auto snorde daar- op weer over de vlakte om zich bij de beide andere auto's te voegen, die de overige kangeroe's achtervolgden. Na een rit van enkele mijlen kreeg men de die ren weer in het oog. Op betrekkelijk kor- ten afstand openden de jagers het vuur en doodden 4 dieren. Het vijfde, eenjeug- dig exemplaar, rende naar de vlakte te- rug, maar de jagers besloten het levend te vangen. Een der jagers greep het dier bij de staart en het werd in de auto mee- genomen. EEN OPZIENBAREND PROCES. Voor het hof van assizen te Carmarthen, in Wales, is vonnis gewezen in een op- zienbarend proces tegen den procureur Harold Greenwood uit Kidwelly, die be- schuldigd werd, zijn eerste vrouw met arsenicum vergiftigd te hebben. De vrouw feed aan een gezwel en was onder lang- durige behandeling van een dokter ge weest. Bij de lijkopening vond men wer kelijk arsenicum. De verdediging was er echter achter gekomen, dat de dokter, die beweerde, haar voor haren dood niet anders dan een oplossing van een bismuth- praeparaat uit zijn eigen apotheek te heb ben gegeven, in die apotheek een vol- komen gelijk fleschje .als het fleschje met bismuth had staan met eender ge- kleurde Fowler's oplossing, die sterk ar- senicumhoudend is. Daarom nam de ad- vokaat aan, dat de dokter de fleschjes verwisseld had en de patiente het slacht- offer van een noodlottige vergissing was geweest. De advokaat voerde verder aan, dat de beweegreden voor een misdaad ont- brak, omdat de vrouw een ruim inkomen van zichzelve had, dat haar man na ha ren dood verbeurde. Ook was, meende hij, uit niets gebleken, dat er ten tijde van haren dood betrekkingen hadden be* staan tusschen Greenwoo l en zijn tegen- woordige vrouw. De Engelsche bladea gaven elken dag groote verslagen van het geding en het publiek volgde de zaak met spanning. De gezworenen hebben na een be- raadslaging van twee en een half uur Greenwood niet schuldig verklaard aan het hein ten laste gelegde, waarop hij onmiddellijk in vrijheid is gesteld. De vrijspraak van Greenwood wordt door de mannen toegejuicht, doch de \rouwen scnijnen er anders over te den- ken. EEN TWEEDE KAPITEIN VAN KOPENICK. Men kent de geschiedenis van den ka- pitein van Kopenick, die de Duitsche auto riteiten, door zich in uniform te steken, zoo Iekker bij den neus heeft genomen. Er is nu een tweede Kopenick in actie ge weest en deze mijnheer luisterde naar den naam Richard Donnerhack. En hij had het van den eersten kapitein van Kopenick geleerd, dat in Duitschland een officiersuniform, mits goed gedragen en door autoritair optreden gesteund, won- deren kan doen. Dus trok hij een offi ciersuniform aan. Toen begon de moeilijkheid. Wat moest hij in uniform doen? Een groote slag kon hij toch maar niet zoo zonder voor- bereiding slaan. In afwachting volgde hij de volgende taktiek: Hij gaf zich uit voor ex-gei'nterneerd officier. En voor alle ze- ren tevreden in elkanders nabijheid. De mensch ging op den grond zitten, de mammoeth dwaalde rondom hem, en nu en dan was het hem een spel om het nietige schepsel met zijn slurf voorzich- tig omhoog te heffen. Om zijn doel te bereiken had Naoh zijn krijgers bevolen om nog twee mammoeths hulde te bewijzen, dit waren de twee die onmiddellijk onder den kolos stonden. Daar zij nu vertrouwd geraakten met de no- maden, gaven zij ook hun genegenheid, zooalsjhe verlangd werd. Vervolgens had Naoh de jonge mannen geleerd, hoe zij de reuzen aan hun stem moesten gewen- nen en dit was zoo goed gelukt, dat den vijfden dag de mammoeths kwam en toe- snellen op den kreet van Nam en Gaw. De Oulhamr ondervonden nog een groot geluk. Op een avond, terwijl het nog schemerde waagde Naoh het om het Vuur te brengen bij een sitapel takken en droog gras, die hij bijeen had gezocht. Het was koud, droog weer, en er stond bijna geen wind. Toen was de Vlam gewas- sen, eerst zwart van rook, dan helder, toen begon hij te loeien en sloeg bloed rood omhoog. Van allerwegen kwamen mammoeths toegesneld. Hun groote koppen hadden zij vooruitgestrekt en hun oogen glinster- den van angst. De onrustigifetl onder hen trompetterden. Want zij kenden het vuur. Zij hadden het gezien op de savanna en in het woud, als de bliksem was ingesla- gen, het had hen opgejaagd onder ge- weldig gekraak; zijn adem zengde hun vleesch, zijn tanden doorboorden hun on- kerheid koos hij Indie als de plaats, van zijn interneering. Aldus wist hij in de beste families introductie te verkrijgen, waar het hem om te doen was, geld los te krijgen. In dien tijd had hij gelegen- heid zich te beraden over den grooten slag. Die groote slag bleek echter te groot. Hij koos Dortmund als slagveld. In groot tenue vervoegde hij zich bij de stedelijke autoriteiten met de mededeeling, dat hij belast was met het vervoeren van man nen van 1835 jaar uit Dortmund naar andere deelen van de republiek, daar Dort mund bezet zou worden door de Entente- troepen. Natuurlijk zou dit geschieden voor rekening van de republiek, doch de gemeente moest voorschieten. Als een loopend vuurtje ging het gerucht door de stad en bereikte ook de militaire autori teiten, die het allerzonderlingst vonden, dat zij niet belast werden met het ver- voer. Zij belden Berlijn op, doch namea de voorzorgsmaatregelen luitenant Richard Donnerhack op zijn hotelkamer te inter- neeren. Zijn bewakers ontdekten echter, dat hij bezig was langs aan reepen ge- sneden en geknoopte lakens den beganen grond te bereiken. Zij nam en daarop het kloeke besluit, toen hij nog slechts eenige meters van den grond verwijderd was, het laken door te snijden. Luitenant Richard Donnerhack viel en brak een arm en een been. Toen men hem opbeurde kon men hem meteen vertellen, dat hij naar het gevangenisziekenhuis gebracht zou wor den, want dat het telefonisch gesprek met Berlijn had uitgemaakt, dat hij een be- drieger was. Hij is veroordeeld tot drie jaar ge- vangenisstraf. DOODSVERACHT1NG ONDER CHINEEZEN. In de Dublin Review vertelt een En- gelschman, die langen tijd in China heeft doorgebracht, van de onverstoorbare kalm- te, welke vele Chineezen tegenover den dood aan den dag leggen, een gevolg van hun levensopvatting volgens welke het verblijf in dit ondermaansche een aaneen- schakeling is van lijden, waarvan slechts de dood den mensch kan verlossen. Daardoor laat -zich ook het groote aan- tal zelfmoorden van Chineezen verklaren. De levensmoeden bedienen zich soms van de meest fantastische. .inauit,xeu .om zich van 's levens last te beVrijden. Een zeer merkwaardig middel was bij- voorbeeld het volgendeeen huisvader, die bezorgd was over de toekomst van zijn gezin, ging jaar uit jaar in lange spoor- reizen maken, in de stille hoop, dat hij op een „goeden" dag bij een botsing, een ontsporing of een ander ongeluk, met den trein er zijn hachje bij in zou schieten op kosten van de spoorweginaatschappij, on het zoo maar eens uit te drukken. Want tie Chineesche spoorwegondernemingen keer- den vroeger bij ongelukken met doodelij- ken afloop op hun lijnen groote schade- loosstellingen en pensioenen uit aan de achtergebleven betrekkingen van de om- gekomenen. Deze eigenaardige soort van levens er- zekering breidde zich zoo uit, dat de be- trokken maatschappijen genoodzaakr wa ren om te, verklaren, dat zij geen schade- loosstelling zouden verleenen: dan na een grondig onderzoek van1 ieder ongeluk op zich zelf, terwijl wanneer bleek, dat men met een zelfmoord te doen had de achter- geblevenen geen cent zouden krijgen. Toen is de reislust bij vele Chineezen weer wat gezakt. Voor de waarheid van deze mededeelin- gen kunnen wij niet instaan; de Engelsch- man, die er de „Dublin Review" mee verrijkt heeft, mag er aansprakelijk voor blijven. kwetsbare huidde oudsten herinnerden zich hoe sommige van hun makkers ge- grepen waren en nimmer waren weerge- keerd. Zij keken dan ook vol wantrou- wen, vrees en met iets dreigends naar de vlam, waaroinheen de kleine recht- opstaande wezens geschaard zaten. Naoh gevoelde hun misnoegen en ging naar den grootsten mammoeth om hem te zeggen: „Het vuur der Oulhamr kan niet losbrej ken, het kan zich niet over de planten trspi eiden en zich evenmin op de mam moeths werpen. Naoh heeft het opgeslo- ten op een bodem, waar het geen voed sel kan vinden." De kolos, die tot op tien pas afstands an de vlam was meegeloopen, beschouw- ue haai aandachtig en daar hij nieuws- gieriger was d an de anderen, en een grooi vertrouwen kreeg, toen hij zijn zwak- ke vrienden zoo rustig zag, werd hij zelf ook bedaard. En daar van zijn rust of onrust sinds lange jaren de stemming van de kudde afhang, vreesden ook weldra de anderen even weinig het vuur der Oulhamr, dat zich niet verplaatste, als net geweldige vuur dat hen najoeg over de steppe. Zoo kon Naoh de vlam blijven oprake- len en de duisternis doen wijken. Dien avond proefde hij weer geroosterd vleesch. wortelen en champignons en hij eenoot er van. (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE CO U RANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1