Haring in t zuur. Argentijnscti fleescl Kamerkachel EentejaariPersoon, M\mk Kastrauflen UIT V OERIN G l_SCHRALEr. CHRISTINA SUZRNNA S1JNBERG, A.s. Donderdag Ds. DOEHES huiden en vellen. Een H U IS te koop, Kantoorartikelen. BOND VAN SIflftTSPENSIONNEERiWG. Tooneel, Voordracht, Muziek en Zang. 80 en 65 cent per K.G. J. VAN LUIK. Een Huis met Schuur, Enorme Suikerbesparing Per doos yan 25 dozijn f 13,-. Per dozijn f 0 60. Per yelf 0.06. Firma P. J, van de Sande. *ie* Heden overleed zacht en kalra tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoote, Moe- der, Behuwd- en Grootmoeder, Echtgenoote van M. LEUNIS, in den ouderdotn van 69 jaar. M. LEUNIS. LENA MULDER—Leunis. M. MULDER. MAR1EN LEUNIS. JACOB LEUNIS. JUDITH LEUNIS—V.D. LlNDE. PIETERNELLA V. D. LINDE— Leunis. ADR. V. D. LINDE. SUZANNA PIETERMAN— Leunis. JAN PIETERMAN. MARTINUS LEUNIS. LOUISA LEUNIS. Ter Neuzen, 16 Nov. 1920. Uit de hand te koop of te huur Verkrijgbaar bij Fma A. van Overbeeke-Leunis, jg^rongenor ruvehimll VOORHANDEN: - Kjemig zou ziin, hij zou dan veel verder widen gjsaxi met eene verhooging', maar men moet iusdenken, dat deze betrekking den functiona ry ook op andere wijze voordeelen bezorgt. Ik ka» daarom wel meegaan met het voorstel van den heer Baert, aangezien het een amb- ienaar is, die altijd klaar staat. De heer DE FEIJTER kan zich ook met het ■vworste) vereenigen, vooral omdat het inder- iaatl een ijverig ambtenaar betreft; maar toch BBftet hij het betreuren, dat de heer Van den Brooke niet met een verzoek is gekomeu voor -<:V vaststelling der begrooting, daar eene wij- sigmg weer eenige administratieve moeilijk- keden met zich brengt. A1 zal spreker dus in •tfrE geval voor verhooging stemmen, wil dit 3» i.' niet zeggen, dat hij van standpunt ver- aadend is, dat verzoeken om verhooging naar de begreoting moeten verwezen worden en dat luj ook voor andere voorstellen van dezen aard s&l Stemmen. De heer DIELEMAN wijst er op, dat de toww Van den Broeke een man van actie jr. die van den vroegen morgen tot den laten a-vond klaar staat en waarvan de gemeente tWoot voordeel geniet. Als men iemand van ireiten voor die betrekking moest krijgen, zou met het dubbele bedrag misschien niet -yjss zoo iemand kunnen •krijgen. Hij zal dus met het voorstel meegaan, omdat naar zijne raeening Van den Broeke niet de dupe mag svtmien van hetgeen de gemeenteraad bij de bfl&andeling der gemeente-begrooting over het hoofd heeft gezien. De heer BAERT vindt het ook jammer, dat -r heer Van den Broeke niet voor de vaststel- thug <ier begrooting gekomen is, dan bad deze S nreking achterwege kunnen blijven. Toch mag deze ambtenaar aanspraak maken vwrhooging. De VOORZTTER wil, naar aanleidmg der oprr.erkingen, dat de heer Van den Broeke voor de behandeling der begrooting met een ver- -toek had behooren te komen, opmerken, dat d" een veel gemakkeljjker vraagt, dan de an- tiex. Er zijn ook menschen die dit slechts als em uiterste middel aangrijpen, en wellidht .heeft de heer Van den Broeke eens willen af- wachten, wat de gemeenteraad eigener bewe- ghag' zoude doen. Het voorstel van den heer Baert, om de jaarwedde f 200 hooger te bepalen dan in de begrooting voor 1921 is vastgesteld, alzoo op f 1(500, wordt aangenomen met algemeene Otemmen 4 Herziening jaarwedde van BurgemeeS- ter en secretaris. De VOORZITTER stelt aan de orde behan deling der circulaire van Gedeputeerde Staten wait Zeel&nd betreffende eene herziening der -jaarwedde van den Burgemeester en den Se- iisretaria. luidende als volgt: Daar wij van oordeel zijn, dat de thans gel- dende regeling der jaarwedden van burgemees ters en secretarissen niet meer met de tegen- woordige omstandigheden in overeenstemming moet worden geacht, is door ons eene nieuwe regeling ontworpen, welke steunt op de volgen- >^)r KtvOdTltlPIPTl 1". Het bevolkinkscijfer op 31 December 1919 vormt den grondslag voor de vol- pmde classificatie Jste Klasse ■3d* Klasse Mf klasse tde Klasse Me Klasse GHe Klasse 7de Klasse %!te Klasse Klasse beneden 801 tot en met 1201 tot en met 1601 tot en met 2001 tot en met 3001 tot en met 4001 tot en met 5001 tot en met 7001 tot en met Bevolbings- cijfer 800 inwoners 1200 inwoners 1600 inwoners 2000 inwoners 3000 inwoners 4000 inwoners 5000 inwoners 7000 inwoners 10000 inwoners Aanvangs- jaarwedde 900.— 1200.— 1501.— 1800.— 2100.— 25U0.— t, 2000.— 3600.- 4200.— De aanvangsjaarwedde wordt vijf maal, telkens na twee jaar dienst in dezelfde gemeente, verhoogd: voor gemeenten van de le, 2e en 3e klasse met 100, voor gemeenten van de 4e en 5e klasse met 150, voor gemeenten van de 6e, 7e, 8e en 9e klasse met 200, Indien de benoeming ingaat op een an- deren dan den eersten dag eener maand, worden de voor periodieke verhooging ge- stelde tvjdvakken geacht aan te vangen met den eersten dag der onmiddellijk daar up volgende maand. Vermeldt het besluit van benoeming geen datum van ingang, dan geldt de dag van aanvaarding van het ambt. Met dienstjaren in dezelfde gemeente worden gelijk gesteld dienstjaren, als bur gemeester of secretaris vervuld in eene andere gemeente, ook buiten Zeeland, waarvan bet bevolkingscijfer aanleiding zou geven tot plaatsing in dezelfde of eene hoogere loonschaal. Wanneer in eene gemeente de burgemees ter tevens secretaris der gemeente is, of wanneer de burgemeester of secretaris van eene gemeente tegelijk burgemeester of (en) secrtaris van een of meer andere gemeenten is, worden de jaarwedden, door hen in die verschillende betrekkingen ge- noten, ieder met een achtste verlaagd. Deze bepaling heeft geene terugwerken- de kracht, zoodat verlaging niet plaats heeft voor thans in functie zijnde burge- meesters of secretarissen, op wier wedden onder de tot dusver bestaande regeling geene korting werd toegepast. De jaarwedden worden telkens om de drie jaren in overeenstemming gebracht met het laatst vastgestelde bevolkings cijfer. Mocht een periodieke herziening in eemg geval tot eene vermindering van jaarwed de leidcn, dan zal deze nimmer van toe- passing zijn op de in functie zijnde titu- larissen. 6". De g-emeenten met meer dan 10000 zielen zijn niet onder deze regeling begrepen. 7°. Bovenstaande regeling gaat in met 1 Januari 1921. Voor de op dien datum in functie zijnde ti- tularissen tellen met inachtneming van het sub 2°, derde lid, bepaalde de reeds doorge- brachte dienstjaren mede. Overeenkomstig bet bepaalde bij artt. 73 en 104, eerste lid, der Gemeentewet noodigen wij u uit, den raad aangaande deze regeling te hooren. Wij merken daarbij op, datde sub 1° ge- noemde cijfers als minima zijn bedoeld, zoodaf de aanvangsjaarwedde in geen geval lager mag1 zijn. Het is verder niet noodzakelijk, dat de jaar wedden van burgemeester en secretaris gelijk zijn. Wij zijn bereid. voorstellen, waarbij in dezen geest van de regeling wordt afgeweken, in overweging te nemen. Tegelijk met de mededeeling van het ad- vies van den raad te dozer zake, welke w' gaame uiterlijk 15 November a.s. tegemoet zullen zien, wacliten wij in eene duidelijke op- gaaf. vermeldende a. de aanvangsjaarwedde van den betrokken functionaris volgens bovenstaande rege ling; b. periodieke verhoogingen met inachtneming van het sub 2°. bepaalde, zoo n-oodig met eene nadere aanduiding naar aanleiding van het derde lid dier bepaling. Voor de gemeente Axel bedraagt de aan vangsjaarwedde thans 2000 en zou deze vol gens de voorgestelde regeling klimmen tot f 4600, zoodat met de periodieke verhoogingen de jaarwedde van den Burgemeester zou be- dragen j 4000 en die van den Secretaris 4600. (Thans zijn die resp. f 2400 en f 3000). De heer DE FEIJTER wijst er op, dat Bur gemeester en Wethouders over deze zaak al- leen inlidhtingen kunnen geven. Hij zag gaame voor de bespreking dezer aangelegenheid een vergadering met gesloten deuren, aangezien dit over personen gaat. De VOORZITTER schorst de openbare ver gadering, die overgaat in eene zitting met ge sloten deuren. Na het weder openbaar worden der verga- dering stelt de heer DE FEIJTER voor, aan Gedeputeerde Staten te adviseeren de aan vangsjaarwedde van den Burgemeester te be palen op f 3000 met 5 tweejaarlijksche ver hoogingen en die van den Secretaris op f 2000 eveneens met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200. De Secretaris blijft dan op een maximum van 3000, zooals thans en spreker zou dit aldus willen motiveeren, dat de ge meenteraad overtuigd is, dat de Secretaris voor het werk dat hij in verband met zijn leeftijd nog presteeren kan, dan fatsoenlijk betaald is. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren Dieleman en Koster. Het wordt aangenomen met 7 stemmen tegen 1. Voor stemmen de heeren Weijns, Dekker, Dieleman, Van de Bilt, De Feijter, Koster en Baert; tegen stemt de heer Van Dixlioom. 5. Omvraag. a. De heer KOSTER informeert, of de lantaams in de buitenwi.jken alle in orde zijn om ontstoken te worden. De VOORZITTER antwoordt, dat de men schen die met het ontsteken belast zijn, is op- gedragen daarvoor te zorgen. De heer KOSTER wil dat aannemen, maar vraagt, of de lantaams wel in orde zijn, want onlangs hier en daar eens rondgaande, be- merkte hij, dat zulks niet het geval was. Daar was een ruit stuk en ginds stond een glas scheef. Hij meent, dat dit wel eens in orde zou moeten worden gebracht. De VOORZITTER hoort dit met vervvonde- ring. De lantaamopstekers hebben opdracht er kennis van te geven als er iets stuk is; ze krijgen dan een bon, om voor de herstelling te zorgen. Men kan toch niet vergen, dat er nog geregeld op die lantaarns toezicht gehouden wordt, dat moeten die menschen zelf doen. Er zal hun nogmaals op worden gewezen. In antwoord eener vraag van den heer Baert deelt hij nog mede, dat de olie van wege de gemeente wordt verstrekt, er zit dus voor de menschen geen voordeel in, om een lantaam niet te ontsteken. Hij dankt den heer Koster voor de mede deeling. b. De heer DE FEIJTER heeft onlangs gelezen, dat aan de gemeente Koewacht de scihiade is betaald, veroorzaakt door het wer- pen met bommen. Is er ook hier al wat ont- vangen De VOORZITTER antwoordt, dat er over geschreven is; ook een der belanghebbenden heeft er over geschreven. Van wege het De- partement van Buitenlandsche Zaken is bericht ontvangen, dat de zaak bij de Engelsche re geering in onderzoek is. We kunnen dus, zegt spreker, niets anders doen dan afwachten. De vergadering wordt hiema met het uit- spreken van het dankgebed, gesloten. GEMEENTERAAD VAN HOEK. Vergadering van Dinsdag 9 November 1920, des namidags 2 uur. Voorzitter de heer A. Wolfert, Burgemeester. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van den heer Van Doeselaar. Na opening der vergadering worden de no- tulen der voorgaande gelezen en onveranderd vastgesteld. Vervolgens geschiedt mededeeling van ver schillende fngekomen stukken, die voor kennis- ceving worden aangenomen. Vastgesteld wordt erne wijziging der bo- I grooting voor 1920. Daarna stelt de VOORZITTER aan de orde de circulaire van Gedeputeerde Staten betref- fend eene herziening der jaarwedden van den Burgemeester en van den Secretaris. Thans bedraagt de jaarwedde van deze functionarissen f 2250 en deze zou volgens de nieuwe bepalingen stijgen tot f 2850. De VOORZITTER deelt mede, dat aangezien dit den Burgemeester en de Secretaris betreft, Burgemeester en Wethouders geen voorstel doen en de beslissing aan den gemeenteraad laten. De heer KOSTER heeft geen bezwaar tegen de voorgestelde bedragen, maar hij merkt op, dat de gemeente nu ruim 2800 inwoners telt en reeds spoedig boven de 3000 kan komen. Dan valt de gemeente in een hoogere klasse. Tegen de alsdan hoogere jaarwedde heeft h: ook geen bezwaar, maar wel maakt hij er be zwaar tegen, dat dan in plaats van f 150, de verhoogingen berekend worden op 200, hij zou die hoogere periodieke verhooging slechts willen uitbetaald zien voor de dienst jaren die zijn doorgebraeht tijdens de gemeen te in een hoogere Vlasse gekomen is. De VOORZITTER mgent ook, dat het de bedoeling is, zoodca de gemeente in een hoogere klasse komt, ook de hoogere perio dieke verhooging uit te keeren, maar is van meening, dat het nog vele jaren kan duren, eer de gemeente boven de 3000 komt. Er is een tijd geweest van aanwas der bevolking, maar later kwam er ook een teruggang. dien de heer Koster dat wenscht, kan zijn b zwaar aan Gedeputeerde Staten worden mee- gedeeld. De heer J. A. MEERTENS voelt ook voor hot bezwaar van den heer Koster; als de ge meente in een hoogere klasse viel, zou de jaarwedde ineens tot f 3500 stijgen. De heer A.. DIELEMAN merkt op, dat ge deputeerde Staten advies vragen voor den togenwoordigen toestand en wat het later woi - den zal, kom nu niet in aanmerking. De heer KOSTER: Ze vragen onze opvat- ting over hun voorstel, en dan zijn we vri.i te geven. Ik acht het niet billijk, dat als de gemeente in eon hoog'ere klasse komt ook in eens de periodieke verhoogingen verhoogd worden, al zijn de dienstjaren in een lagere klasse doorgebraeht. En al zal dit niet de bedoeling zijn, daar we maar alleen met onze eigen gemeente te maken hebben, zoude ik len opmerken en wel in de eerste plaats dit, dat Gedeputeerde Staten het daarheen moes- ten trachten te sturen, dat in de kleine ge meenten de betrekkingen van Burgemeester en Secretaris werden gecombineerd. De heer J. A. MEERTENS merkt nog op, dat, als de jaarwedde verhoogd wegens toe- neming der bevolking, ook het aantal belas- tingbetalers grooter wordt. De heer A. MEERTENS is wel eenigszins huiverig, ni over dit punt wat te zeggen, maar hij wil bij voorbaat zeggen, dat, hetgeen hij zeggen zal, volstrekt niet persoonlijk moet worden opgevat. Wat de voor den Secretaris voorgestelde jaarwedde betreft, daar ban hij zich ten voile mede vereenigen, die moet er geheel van leven maar met den Voorzitter is dit toch anders. Hij wijst er op, dat er blijkens de ver- slagen der Tweede Kamer wel eens met de gemeenteraden wordt gespot, en dat ei hei- haaldelijk op aangedrongen wordt om zuinlg te zijn. Maar nu zou hij wel eens willen we- ten, waar ten slotte de gemeenten het geld vandaan moeten halen. De VOORZITTER: Dat is alleen te halen uit den hoofdelijken omslag. De heer A. MEERTENS: Juist, mijnheer de Voorzitter! Maar als nu de boeren niet hooger meer gezet kunnen worden? De middenstand is al te zwaar belast en bij den werkman moet men niet komen. Waar moet het dan vandaan gehaald worden? Hij kan oob niet nalaten er op te wijzen, dat het hier steeds een grooten worstelstrijd is geweest om de lagere loonen eenigszins ver hoogd te krijgen. Als daarover gesproken werd was het al hangen en branden. Door den heer Kostei" werden daartegen steeds groote bezwaren geopperd en met betrekking tot den hulpmachinist was deze voor geen verhooging te vinden. Daarom heeft het spreker stei i. verwonderd, dat deze nu zoo gemakkelijk heon- g-lijd over de thans door Gedeputeerde Staten voorgestelde sterke verhooging der hoogste tractementen, ja, zich daar sterk voor ver- klaard. Het lijkt er veel op, alsof dat raadslid alleen door de hooge oogen kijkt. Wat den Secretaris betreft, die van zijn tractement moet leven, kan spreker zich met de voorgestelde verhooging vereenigen, maar wat betreft den Burgemeester, die toch ai zoo'n groot inkomcn heeft, daar moet spreker zich tegen verklaren. De VOORZITTER: Met het inkomen, dat de betrokken ambtenaren van zichzelf hebben houden Gedeputeerde Staten geen rekening. De heer A. MEERTENS: Aangenomen, maar dan zou ik toch gaarne hebben, dat ze eens zeiden waar we het vandaan moeten halen. De heer KOSTER geeft te kennen, dat, wan neer hij zich tegen verhooging der jaarwedde van den hulpmachinist verklaard, dit een an dere kwestie is; men had daarvoor geen ge- huwd persoon, doch een jongen moeten be- noemen. En wat aangaat den Burgemeester verwondert hij zich over de woorden van den how A. Meertens, want, diens redeneering volgende, zou het er dan, om een burgemees ter sbetrekking te aanvaarden, van afhangen, of men al of niet zelf vermogen 'oezit. Het burgemeestersambt is toch ook van niet go ringe beteekenis en er is een groote verant- woorrling aan verbonden. Billijk is, dat bezoldigd wordt. De heer A. MEERTENS beschouwt het burgemeester.cur) bt toch nog als een eerepost en meent, dat een jaarwedde van 2250, zoo als hier betaald wordt, toch ook al een rede- lijke vergoeding is. De heer J. A. MEERTENS wijst er op, da' de raad ten slotte toch vcrplicht wordt aan het verlangen van Gedeputeerde Staten toe te geven. Eerst wordt het gevraagd, maar a!s i!. raad er niet op ingaat wordt het bevolen. De heer A. DIELEMAN kan het burgemeea- tersambt niet meer beschouwen als een eere- baantje, er is veel verantwoording aan. Als er iets niet in orde is, is de Burgemeester de verantwoordelijke man, de Secretaris is maar de knecht. De Burgemeester mag gemst gelijk staan met den Secretaris. De heer A. Meer tens steit een machinist toch ook hooger dan een gewoon werkman De gemeene-secretaris heeft voor zijn ambt opleiding noodig gchad. De heer A. MEERTENS: Nu zijn we juist waar ik wezen wil. De Secretaris heeft oplei ding noodig gehad, maar de Burgemeester heeft dat hlijkbaar niet noodig, want die van boer burgemeester geworden. Hij wi) daar- j mede niets zeggen ten nadeele van het bestuur van den Burgemeester, maar er bliikt uit, dat j de Secretaris heeft moeten leeren, de Rurgc meester niet. Hij zou den Secretaris de ver- hooging willen geven, maar den Burgemeester j niet. Gedeputeerde Staten zeggen toch zelf, i dat de jaarwedden niet. gelijk behoeven te zijn. j De VOORZITTER: Ja, maar ze mogen nb beneden het aangegeven minimum blijven. De heer KOSTER kan niet anders dan ver- klaren, dat tie voorgestelde bedragen hem nog meevallen; indien hij let op de jaarwedden d'e j voor andere ambtenaars, b.v. de onderwijzers, zijn vastgesteld, had hij hoogere bedragen j verwacht. In Den Haag' worden wel agentcn j opgeroepen op een aanvangssalaris van f 35 j per week. Hij stelt voor, te kennen te geven, dat de i raad zich met de voorgestelde regeling ver- j eenigen kan, met uitzondering van de vege ling der periodieke verhoogingen als de ge meente in een hoogere klasse komt. daar hij alsdan de periodieke verhoogingen zou wen- schen te zien uitgekeerd overeenkomstig klasse waarin de dienstjaren zijn doorgebraeht. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren J. A. Meertens, Koster, A. Dieleman en G. Dieleman; tegen stemmen de heeren A. Meertens en Guirr.n Voorzienihg in drinkwater. Ingekpmen is een adres van A. de Zwarte ■a .16 anderen, die daarin wijzen op het be staande gebrek aan drinkwater; vele menschen zijn niet in de gelegenheid over een welput of pomp te beschikken en wegens de langdurige droogte is het regenwater verbruikt. Gevraagd woixlt, daarin van gemeentewege te voorzien. De VOORZITTER geeft te kennen, dat dit adres pas is ingekomen en hij dus niet in de gelegenheid was, daarover met de wethouders van gedachten te wisselen. De heer A. MEERTENS dringt aan op da- delijke behandeling, daar de nood dringt. In de Hoeksche put is geen water meer en de put. bij Mauritsfort is bedorven door de suikerbie- ten. Hij meent, dat het 't beste zou zijn in de kom der gemeente een paar pompen te slaan. Een uitgebreide bespreking volgt over dit onderwerp, waarbij door de leden yerschillende korte opmerkingen worden gemaakt of wenken gegeven, doch waaruit blijkt, dat men weinig kans ziet, een goede voorziening te verkrijgen door het slaan van pompen of het graven van putten, wegens de gesteldheid van den bodem. Wordt niet diep gegraven dan heeft men niet in voldoende hoeveelheid water en als dieper gegi'aven wordt krijg-t men terstond brak wa ter. Alleen in den Koudepolder meent de Voor zitter, dat met eenige kans een poging zou kunnen worden geivaagd. Bij de perceelen die in den Koudenpolder staan is over het alge- meen ook een goeden welput. De leden gaan met deze verwachting ac- coord. De heer A. MEERTENS zou dan een pomp wenschen aan den boom bij De Ridder en een op het Schoolplein, dan kan men daar van verschillende kanten naar toe komen. De heer A. DIELEMAN wijst op het water uit de inlaag van den Nieuw Neuzenpolder; daaruit is vroeger bij droogte ook veel water gehaald, dat goed voldeed, maar het is wat ver te rijden. De heer KOSTER raadt aan, om dan voor het halen van water van daar de tank te ge- bruiken die voor beermachine is aangekocht maar nog niet gebruikt. Dan kan men ander- htalve kubieke meter water tegelijk halen en tweemaal per dag rijden, daar zouden de men schen voor een groot deel mee geholpen zijn. De VOORZITTER veronderstelt, dat het misschien ook mogelijk zou zijn om uit Ter Neuzen water te krijgen als daar wordt aan- gervoerd. Ten slotte wordt goedgevonden, dat het da- gelijksch bestuur zal overwegen, op welke wijze het best een voorziening kan worden ge- troffen, doch er wordt voorop gesteld, dat de te maken kosten door verkoop van het water moeten worden gedekt. Omvraag. a. De heer A. MEERTENS heeft een vraag te stellen, die eigenlijk den Voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur aangaat. De v/eduwe De Blaaij zou gaarne een deken ge had hebben, door Nederhand was haar gezegd, dat daarvoor zou worden gezorgd, maar ze hoort nu van niets. De Secretaris antwoordt, dat ze daar hier ter secretaris om komen kan; de inlichting haar gegeven was niet juist. Ze moesten wor- t den afgehaald. I). De heer KOSTER vraagt, naar aanlei- ding van de posten in de begrooting uitgetrok- - voor assurantiepremie, of de gemeentege- i bouwen wel voldoende verzekerd zijn. De VOORZITTER zal dit eens nazien; de verzehering is eehter onderling. c. De heer G. DIELEMAN merkt op. dat de lantaam aan Mauritsfort bij C. van de Velde niet in orde is en vraagt wie de heining moet onderhouden langs de sloot in den Koudepolder. De VOORZITTER antwoordt, dat hij den lantaam zal laten nazien, en dat niet de ge meente, doch de Koudepolder de heining moet onderhouden. Hij betwijfelt echter, of de Kou depolder die heining herstellen zal. De heer G. DIELEMAN merkt op, dat het daar zonder heining toch een gevaarlijk punt is. De VOORZITTER stemt dat toe en geeft te kennen, dat het polderbestuur hierop zal wor den gewezen. De vergadering wordt gesloten. GEMEENTERAAD VAN WKSTDORI'E. Vergadering van den raad gehouden op Vrij- dag 12 November 1920. Tegenwoordig de heeren Voorzitter en de leden met den Secretaris ter uitzondering van den heer Ingels. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing goedgekeurd. Als ingekomen stukken werden medegedeeld het van Gedep. Staten goedgekeurd terug ont vangen suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag 1920, het van dat college goedgekeurd terugontvangen besluit tot wijziging der ge- meentebegrooting voor 1920 en eene kennis- geving van den heer L. de Caluwe, dat hij zijne benoeming tot lid der commissie tot we eing van schoolverzuim aanneemt, welke stuk ken voor kennisgeving worden aangenomen. Aan mej. R. de Maat werd op haar verzoek eervol ontslag verleend, als onderwijzeres aan de O. L, school alhier, zulks met ingang van 1 Jan. 1921. Met ingang van dien datum werd 'S onderwjjzer aan die school benoemd de heer C. Pluym, thans onderwijzer aan de R. K. Lijz. school te Sint Jansteen, met 5 van de 6 stemmen. Een stem werd uitgebracht op den heer A. Pladet. Van het R. K. Kerkbestuur is ingekomen een verzoek om te voorzien in een g'ebouw voor R. K. Bijz. lager onderwijs. Aan het da- gelijkech bestuur wordt de voorbereiding hier- van opgedragen. Vermoedelijk zal het gebouw der openbare lagere school daartoe kunnen worden bestemd. Op de "van Gedep. Staten ontvangen nieuwe regeiing volgens de welke de jaarwedde van der, Burgemeester en den Secretaris dezer ge meente als minima zullen bedragen f 1800 met 5 periodieke verhoogingen van f 150, zal aan dat college worden bericht, dat de raad deze regeling te hoog vindt en worden voor- gesteld de jaarwedde van den Burgemeester te bepalen op f 1800 zonder periodieke ver hoogingen, en met die van den Secretaris met de periodieke verhoogingen niet hooger te gaan dan tot f 2200. De raad vindt deze som van den eersten genoeg- in verband met zijn kapi- taalkracht, voor den tweeden in verband met de combinatie der betrekkingen van Secretaris en Ontvanger. Op een verzoek van den ambtenaai ter secretarie om jaarweddeverhooging werd diens wedde met ingang van 1 Jan 1921 vastgesteld op 1400. De jaarwedde van den gemeente- bode werd gebracht van 60 op 160. Aan de volkshuishoudschool werd over 1920 een subsidie toegekend van f 100. De heeren D'hert en Verhoosel verklaarden zich voor toe- kenning van het geheele gevraagde subsidie ad f 328,35. Aangeboden werd het verslag van den toe- stand der gemeente over 1919 en de gemeente- begrooting voor 1921, welke beide ter inzage werden gelegd. In geheime zitting werden behandeld de in gekomen bezwaarschriften tegen aanslagen in den Hoofdelijken Omslag 1920. Teruggebracht werden van de 77e klasse naar de 75e klasse de aanslag van den heer Cyr. Dellaert; van de 14e naar de 7e klasse de aanslag van mej. M. J. Plasschaert; van de lOe naar de 5e klasse de aanslag van den heer A. Plasschaert; en van de 34e naar de 28e klasse de aanslag van den heer Th. Roegiers. Een bezwaarschrift van den heer Art. Verhelst werd afgewezen. Na heropening bij de rondvraag wijst de heer Govaert er op, dat de halte van de ti-am op den Zwartenhoek opgeheven is en er thans nog slechts op verzoek wordt gestopt. Dit is voor velen een groot ongerief. Enkelen bleven daar reeds staan, terwijl de tram voorbijreed. Door deze wijziging zou de gemeente nog slechts eene vaste halte hebben nl. in de kom. De raad is het met spreker eens, dat deze ge meente in vei-houding tot andere door de tram- directie erg stiefmoederlijk behandeld wordt. Het bestuur zal hierover in corespondentie treden. Niemand het woord meer wenschend sfuit de Voorzitter daarop de vergadering. Hiermede betuigenwij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen ge- durende de ziekte en bij het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote en Moeder JOHANNA BABIJN. Uit aller naam, B. FREDERIKSEN en Kinderen. Ter Neuzen. 17 Nov. 1920. IS November treedt in de Gereformeerde kerk te Hoek op van Wieuwdorp tot het houden van een dankstond voor de gelijkstelling van het Chr. Onderwijs Fa. MFEVWSEN-DKKKKR. TER NEUZEN. I Mijnhardt's Anga siroop maakt de hoest los bij groot en kleln Ondergeteekende besteedt de hoogste prijasen voor A. E. Y8EBAERT. Vlooswijkstraat 57. staande in den Eendragtpolder. Te bevragen bij C. KLAASSEN Zn., Zaamslag. Firma P. J. VAN DE SANDE. TER NEUZEN. BOEKHANDEL met lietdadig doel, vanwege de Afd. Ter Neuzen van den Na afloop B A L<. Op Dinsdag 23 Novem ber 1920, 'savonds 8 ure, in „H6tel du Commerce", bij dhr. A. DE VRIEZE, tegen een toegangsprijs van gulden. Op Woensdag 24 Nov. 1920, voor Leden en Donateurs, met verplicht program van 1 kwartje. staande te Ter Neuzen (Kanaaldijk.) Te bevragen bij den bewoner, K- VAN DER HOOFT. door't gebrulk van (100 tabletjes voor enkele centen.) Westkolkotr. Axels chest r. t e koop. yoordstramt Fratische en Vlaamsche taal, gewe zen post- en spooiwegbediende, vraagt plaats op bureel. Brieven onder No. 197, bureau v. d. blad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3