ALGEMEEH NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7070 Dinsdag 16 November 1920. dOe Jaargang. 3D© Stoijd om het Vnur. BINNEKLAND. FEUILLETON. BUITENLAND. DE TER AARDE BESTELLING VAN Dr. A. KUYPER. Het stoffelijk overschot van Dr. Kuy- per is Vrijdag op Oud Eik en Duinen ter laatste rustplaats geleid. Onder toevloed van duizenden uit alle standen en maatschappelijke positie, uit alle oorden des lands (men zag er zoo- wel kleederdrachten uit Zeeland als uit Gelderland), saamgestroomd. Vooraf had eeii door Ds. Kingnalda geleide rouw- dienst plaats in het sterfhuis, welke on der meer werd bijgewoond door verte- genwoordigers van de Koningin en de Koningin-Moeder en door de Ministers Heemskerk en De Visser. Op de begraafplaats wachtte een groo- te menigte, waaronder Ministers, oud-mi- nisters, Kamerleden van onderscheidene richtingen en vele andere autoriteiten den rouwstoet op, waarin ook de vertegen- woordigers van de Koningin en de Ko- ningin-Moeder gingen. Studenten van de vrije universiteiten droegen de lijkbaar grafwaarts. Aan de groeve werd het woord ge- voerd door Minister Heemskerk, namens de Regeering, door den oud-minister Co- lijn namens het Centraal Comite der Anti- Revolutionnaire Partij, door Prof. Woltjer, als rector der vrije universiteit, door Ds. K. Dijk namens den kerkeraad der Ge- reformeerde gemeente en door den oud- minister Idenburg als huisvriend. De zoon van den ontslapen staatsman, de predikant A. Kuyper Jr., dankte voor de betoonde deelneming. Wegens het algemeen begrootingsdebat in de Tweede Kamer, was minister-presi dent jhr. Ruys de Beerenbrouck, ver- hinderd de plechtigheid bij te wonen. NEDERLAND EN DEN VOLKENBOND. Het vertrek der Nederlandsche delegatie. Met den staatsspoortrein van 9.59 min. waarin zich ten dienste der vertrekkenden een ruim en geriefelijk rijtuig der „Mi- tropa" (Mittel Europaische Schlafwagen Gese schaft) bevond, zijn Vrijdagochtend de vertegenwoordigers der Nea. Rgee- ring ter a.s. algemeene vergadering yan den Volkenbond: Minister van Karnebeek, de nieuw benoemde Gouverneur-Generaal van Ned. Indie, Mr. Fock (de derde gedele- geerde, onze gezant te Parijs, Jhr. Dr. Loudon, vertrok uit de Fransche hoofd- stad), benevens de plaatsvervanngende ge- delegeerden voor speciale onderwerpen: Prof. Struyken, Prof, van Eysinga ep Mr. Loder, naar Geneve vertrokken. Verder vertrokken met denzelfden trein de aan de delegatie toegevoegde ambte- naren van het departement: gezantschaps- raad Jhr. Mr. van Haersma de Witt, Prof. Mr. Dr. Francois, mevrouw Kluyver, van de Juridische afdeeling, en Dr. Neder- bragt, referendaris in de Directie van economische zaken. Verder beschikt de delegatie over een uitgebreid secretariaat, in verband waar- mede de gezantschapsraad Dr. Schmolck en de attache, de heer Schuller tot Peur- sum, reeds zijn vertrokken naar Geneve. De Nederlandsche delegatie werd uit- geleide gedaan door den gezantschaps- secretaris, den heer Roosmale Nepveu, chef van het kabinet van den Minister van Buitenlandsche Zaken. DE 8URIGE WERKDAG ONAANNEME- LIJK. Door de stukwerkers in de klompenin- dustrie is aan den Minister een verzoek- schrift gericht, waarin wordt verzocht den Surigen werkdag voor hen niet van toe- passing te doen zijn, daar hun loonen an- ders ontoereikend zijn voor gezinsonder- houd en loonsverhooging door buiten landsche concurrentie voor de patroons ondoenlijk is. OORLOGSW1NSTBELASTING EN VER- LIES DOOR SPECULATIE IN VALUTA'S. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Inzake de oorlogswinstbelasting heeft de- zer dagen het Departement van Finan- cien een belangrijke beslissing genomen. Tot dusver werd door den fiscus bij den aansiag voor de oorlogswinstbelasting bui- ten beschouwing gelaten winst of ver- lies, ontstaan uit speculatie in valuta's (marken, kronen, enz.), uit overweging, dat hier sprake zou zijn van speculatie in fondsen, welke niet, en niet van spe culatie in goederen, welke wel in aan- merking komt. Zoodat zij, die tengevolge van de daling van de valuta's aanzien- lijke schade hebben geleden, dat verlies niei in mindering konden brengen. Een in dit geval verkeerend aangesla- gene heeft zich tot den Minister van Financien gewend met breedvoerig ge- motiveerd adres, ten betoog, dat specu latie in valuta's ten onrechte werd ge- lijkgesteld met speculatie in fondsen, doch uit haar aard meer overeenkomst heeft met die in ^goederen, zoodat aftrek van geleden verlies zou zijn toegelaten. De Minister hedft thans beslist in den door reclamant a/mgegeven zin. Eenige aan- geslagenen hebben zich nu tot den Mi nister gewend, met het verzoek om te- ruggave van hetgeen zij, tengevolge van de tot dusver gevolgde wetsuitlegging, te veel betaalden. DEMONSTRATIE VOOR PLAATSE- L1JKE KEUZE. Roman uit den Oertijd door H ROSNY. 27) Terneergeslagen, antwoordde de leider niet meer. Hij hoorde achter zich den tred van den vijand. Wederom waren zij nog maar op twee honderd vaam afstand, toen op honderd, terwijl de vluchtelingen een helling beklommen. Toen raapte de zoon van den Panter al zijn krachten te zamen en behield zijn voorsprong tot aan den top van het heu- veltje. En daar, met een langen blik naar het westen, die hem het hart deed jagen van moeheid en verwachting tegelijk, riep hij uit: „De Groote Stroomde mammoeths.." De groote watervlakte glinsterde tus- schen populieren, wilgen, eschdooms en zwarte elzen; de kudde was daar ook, vier duizend vaam weg en vrat malsche wor- tels en jonge heesters. Naoh stormde voort, Gaw met zich meesleurend met een onstuimigheid, die zijn voorsprong wel honderd vaam vergrootte. Het was de laatste opflikkering. Zij verloren dit klei- ne voordeel weer, vaam na vaam. De Kzamms stieten hun krijgskreet uit. Toen twee duizend vaam Naoh en Gaw van den heuveltop scheidden, waren de Kzamms binnen den worp der spiesen ge- naderd. Zij bleven rustig doorloopen, nog te zekerder de Oulhamr te zullen over- Zaterdagmiddag is in Den Haag een demonstrate voor plaatselijke keuze ge- houden. Uit alle deelen des lands waren afgevaardigden en leden ven vereenigin- gen of comite's op het gebied van de drankbestrijding, van alle richtingen, saam- gekomen. De heer P. van der Meulen, uit Utrecht, leidde de zeer druk bezochte vergadering. Hij uitte in het openingswoord zijn rots- vaste vertrouwen, dat deze betooging er- toe zou medewerken, dat de opneming van het beginsel van plaatselijke keuze in on ze drankwet spoedig plaats vindt. Aangenomen werd de volgende motie: „De groote vergadering, enz., bijge woond door 2600 personen, voorname- lijk vertegenwoordigende 1025 organisa- ties en colleges van allerlei aard en rich- ting uit alle deelen van het land, spreekt de wenschelijkheid uit, dat het bij de Tweede Kamer aanhangige initiatief-voor- stel inzake plaatselijke keuze zees spoe dig tot wet verheven worde, in het ver trouwen, dat ook daardoor het weer toe- nemende alcoholisme krachtig zal worden bestreden in het belang van de zedelijke en stoffelijke kracht van ons volk." De voorzitter sloot daarop met een kort woord van dank aan de aanwezigen, de zeer geestdriftige vergadering. De deel- nemers gingen vervolgens in twee groo te groepen met hun vaandels naar de beide spoorwe^stations. LOUIS BOUWMEESTER. Louis Bouwmeester, beschouwd als Ne- derland's grootste tooneelspeler, zeker wel de oudste, vooral' bekend geworden door zijn uitbeelding van Shylock, in de Koop- man van Venetie, is de vorige week te Amsterdam op 78jarigen leeftijd gehul- meesteren, omdat zij hen tegen de kudde mammoeths aandreven. Zij wisten, dat deze, niettegenstaande hun vreedzame on- verschilligheid, geen schepsel in hun na- bijheid duldden; zij zouden de vluchtelin gen dus terug dringen. Intusschen wonnen de vervolgers steeds meer; nu werd hun gehijg reeds gehoord en nog moesten duizend vaam worden afgelegd!... Toen stiet Naoh een langen klagenden kreet uit en een mannetje trad uit een plataanbosch, toen hief een der dieren zijn slurf omhoog met een scherp getrompetter. Het rende, gevolgd door drie anderen naar den zoon van den Pan ter. De Kzamms hielden stil, ontsteld, maar toch tevreden; nu hadden zij slechts den terugtocht der Oulhamr af te waehten hen te omsingelen en af te maken. Naoh echter rende nog een honderd vaam verder, toen keerde hij naar de Kzamms zijn gelaat, dat versmald was door uitputting, maar waarin zijn oogen triomfantelijk schitterden en riep uit: „De Oulhamr hebben een verbond ge- sloten met de mammoeths. Naoh lacht wat om de Verslinders van Menschen." Terwijl hij nog sprak, hadden de mam moeths hem reeds bereikt en tot oneindi- ge verbazing der Kzamms legde de groot ste zijn slurf op de schouder van den Oulhamr, En Naoh sprak verder: „Naoh heeft het Vuur genomen. Hij heeft vier krijgers in het kamp verslagen en nog vier, terwijl er op hem jacht werd gemaakt..." De Kzamms antwoordden met een woe- dend gehuil, maar daar de mammoeths verder vooruit Iiepen, trokken zij zich haastig terug, want evenmin als de Oul- digd ter gelegenheid van zijn 60jarige tooneelloopbaan. Dit is op \erschillende wijzen geschied. Om een denkbeeld te geven van de po- pulariteit van dezen acteur, ontleenen wij omtrent een der episode's van de huldi- gingsdagen het volgende aan het Hbk: Zooals men verwachten kon, was de groote zaal van Carre bij deze feestvoor- stelling op alle rangen stampvol De 78jarige jubilaris, die al terstond bij zijn eerste verschijning een ovatie van het publiek ontvMg, speelde den Shy- lock met volledig'. overgave en zijn be- kende merkwaardi,. e uitbeeldingskracht. De feestelijke huldiging duurde tot na middernacht. Tijdens de voorstelling bij Carre hadden zich duizenden langs de overzijde van den Amstel geschaard in afwachting van het opstellen van den stoet. Het studen- tencorps had zijn leden opgecommandeerd en in grooter. getale waren de „studs" opgekomen. Toen de jubilaris het ge- bouw verliet en in het staatsierijtuig stap- te, werd hij luide toegejuicht. In het tweede rijtuig nam mevr. Mann- Bouwmeester plaats, in het derde Louis Bouwmeester Jr. met echtgenoote. Voorafgegaan door een muziekcorps, begeleid door fakkeldragers en studenten te paard, ging de stoet langs de Wete- ringschans naar het American Hotel, waar omstreeks kwartier over eenen de receptie plaats vond. Langs den geheelen weg, dien de stoet volgde, waren ondanks het late nachte- lijke uur, duizenden geschaard, die on- zen grooten kunstenaar geestdriftig toe- juichten. Louis Bouwmeester was sterk onder den indruk van deze spontane hulde. H. M. de Koningin heeft Louis Bouw meester de medaille voor kunst en we- tenschap, in zilver, verbonden aan de Huisorde van Oranje, verleend. Deze onderscheiding werd den heer Bouwmeester overhandigd door Hr. Ms. kamerheer in buitengewonen dienst, Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. ONNUTTE UITGAVEN. Van betrouwbare zijde vernemen wij, schrijft „Patiomonium", dat on aiigs bij ge legenheid van de Tilburgsche kermis een totaal van circa vier honderd duizend gul den van de spaarbank was afgelost. Vier tonTilburg is een stad van een goede 50.000 inwoners, met een zeer breede ar- beidersbevolking. Nu zal dat kolossale bedrag natuurlijk niet geheel en al zijn besteed op econo- misch-onnutte wijze. In zulke plaatsen koopt men bij gelegenheid van de kermis wel eens wat nieuw, dat men toch be- hoeft en juist nu aanschaft. Zooals men elders doet bij andere gelegenheden. Maar men kan er op aan, dat verreweg het grootste deel van de opgenomen spaar- gelden en van de loonen der laatste we- ken zijn verbrast. Vooral de jonge men schen veroorlooven zich dan allerlei dwaze uitgaven. Wij achten het onbegrijpelijk, dat de plaatselijke overheden, zelfs in dezen tijd, het „kermiszwijn" nog niet slachten. De betrekkelijk hooge loonen van jeug- dige personen leiden heel dikwijis tot al lerlei awaasheden. Zoo stond dezer dagen een jongmensch, zoon van arme ouders, vol branie, al sigaretten-rookend, achter op een tram. Hij gaf den conducteur geen 211/2 cent maar fl fooi. Zeker was de gul den in zijn handen economisch-nuttiger dan in die van het jongmensch. Hij vond het dan ook juister, om den gulden niet te weigeren. Maar hij heeft het geld na zijn hamr beseften ze nog, dat deze kudde van kolossen bevochten kon worden. VII. Het leven bij de Mammoeths. Nam had het Vuur goed verzorgd. Rus tig en klaar brandde het in zijn korf, toen Naoh wederkwam. En ofschoon hij ge heel uitgeput was, de wonde aan' zijn vleesch knaagde als een wolf en zijn lioofd gloeide van koorts, toch kende de zoon van den Panter een oogenblik van opperst geluk. In zijn breede borst scheen de hoop van geheel een menschelijk geslacht te herleven, te schooner, daar hij thans niet meer aan den dood dacht, ofschoon hij wist, dat deze dreigde alom. Krachtig bruisde thans zijn bloed en voor hem schenen deze oogenblik van verademing de eeuwigheid. Hij zag in zijn verbeel- ding het moeras in de lente, als het riet zijn jonge loten uitstrekte, en peppels, elzen en wilgen hun groen en witte kat- jes vertoonden, als talingen, reigers, hout- duiven, meezen elkaar toeriepen en een groeizame regen op aarde neerdaalde, vruchtbaar als het leven zelf. En boven de wateren en het gras, en tusschen de boomen was al wat komen zou belichaamd in het gelaat van Gammla; want al wat den mensch vreugde kon baran was het slanke lijf, de tengere armen en de schoone heupen van Faouhm's dochter. Toen Naoh eenigen tijd voor het Vuur had gedroomd, zocht hij wortels en mal sche planten om den leider der mam- jnoeths hulde te brengen, want hij be- sefte, dat het verbond dag aan dag moest worden vernieuwd* wilde het duurzaam diensttijd aan den vader van den jongen, dien hij kende, ter hand gesteld. Een eere- saluut. Zou er niet, in overleg met de arbeiders- organisaties, een regeling inzake ver- p 1 i c h t sparen door jeugdige personen zijn te treffen? DE TOESTAND. De gunetiger berichten over het front van Wrangel zjjn schrjjft de N. R. Crt. spoedig gevolgd door nieuwe jobstijdingen voor hem. De allerlaatste tijdiDgen uit Koristantinopel zpn zelfs onheilspellend. Zijn linkervleugel bij Perekop op de land- eDgte die in het Westen toegang tot de Krim get ft, is overweldigd en in het Oosten zijn de bolsjewiki over den bevroren zee- boezem van Sjiwas het schiereiland binnen- gedrongen. De overmacht, die de rooden tegen Wracgel samentrekken, moet hem spoedig te machtig worden en dan zal, naar te vreezen is, de eenige hoop op be- houd voor zijn troepen de vlucht op de schepen van de geallieerden in de Krim- havens zjjn. Een andere gemakkelijke ovefwinning bebaalt de Sowjet samen met de Turkscbe nationalisten in Armenie. De regeering daar heeft tegenover de Turken feitelijk gecapituleerd en dezen overstroomen nu met hun bolsjewistische wapenbroeders het lard. Naar het heet, zal nu de republiek Georgie ten Noorden van Armen e aan de beurt komen. om te vuur en te zwaard voor het Sowjet stelsel bekeerd te worden. De nationalistische Turken scbjjnen zich nu al zoozeer met de bolsjewiki verbroederd te hebben, dat Moestafa Eemal in zijn hcofdkwartier t.e Angora tot volkscommis- sans is uitgeroepen. Men zal af moeten waehten, of de Sowjet-ent die op den Mo- hamedaanschen stam geent is, levenskracht bezit, maar als eerste gevolg ervan is een oplaaien vaD de teweging tegen de Entente in Klein-A-'ie en Centrasl-Azie te verwach ten. Engeland is er op nit, om de side shows le liquideereB. Het kordigt aan, dat bet zjjn troepen uit Perzie terugtrekt en uit Me.-opotamie zijn soldaten grooten- deels terug zal roepen. om de regeling aan den nit uwen Arabischen staat onder toe- zicht vsn den hooge-commissaris Cox over te laten. Het plan is, om alles te zetten op de verdediging en beseherming van de Engelsch lodiscbe grens, omdat de belas- tingbetalers het eeuwige ooriogvoeren niet meer kunnen bekostigen. MAATREGELEN TEGEN STAKING. De rijkspresident heeft een verordening betreffende stakingen in zgn. „vitale" be- drijven uitgevaardigd. Daarin wordt de- geen, die aanspoort tot een ongeoorloofde uitsluiting of staking of ter doorvoering van zulk een staking ten opzichte van machinerieen of installaties handelingen verricht, waardoor de regelmatige voort- zetting van het werk onmogelijk wordt gemaakt of bemoeilijkt, bedreigd met ge- vangenisstraf of geldboete tot een ma ximum van 15.000 mark. DE SMOKKELENDE HOTELIERS. De Berlijnsche rechtbank heeft nog- maals geweigerd den bestuurder van het Edenhotel in vrijheid te stellen, ondanks het feit, dat een hooge borgsom werd aan- zijn. Terwijl dus Nam de wacht hield, zocht hij een schuilplaats te midden der kudde en strekte zich daar uit. „AIs de mammoeths deze weide verla- ten", zeide Nam, „zal ik den zoon van den Panter wekken." „Het voedselis hier overvloedig," ant woordde Naoh. „De mammoeths zullen wel tot den avond blijven grazen." Hii viel in een diepen slaap, die den dood gefeek. Toen hij ontwaakte neigde de zon reeds ter kimme. Leiklfeurige wolken dreven aan en omsljUierden zachtkens de gele schijf, die een grooten lotus geleek. Naoh had een gevoeF, alsof zijn ledematen gebro- ken waren; de koorts deed zijn hoofd nog glbeien en joeg koude rillingen langs zijn rug, maar het gesuis in zijn ooren was minder geworden en de pijn in zijn schou der niet meer zoo hevig. Hij richtte zich op, keek eerst naar het Vuur en vroeg toen aan den waker: „Zijn de Kzamms weergekomen?" „Zij zijn nog niet weggetrokken.... zij waehten aan den oever van den stroom, voor het eitend met de hooge populieren." „Het is goed," antwoordde de zoon van den Panter. „Zij zuiflen in de vochtige nachten geen Vuur hebben; dan zal hun de moed ontzinken en zij zullen tot hun stam terugkeeren. Laat Nam nu op zijn beurt gaan sVapen." Terwijl Nam zich tusschen bladeren en mos uitstrekte, ging Naoh naar Gaw kij- ken, die zich onrustig bewoog in den droom. De jongel|ing was zwak, zijn huid was brandend heet, zijn adem kwam moei- l'ijk en stootend, maar uit zijn borst vloeide geen bloed meer. De leider, die begreep, geboden. Birndorfer, zoo heet de man, zal Vrijdag voor de rechtbank verschij- nen, beklaagd van het plegen van zwa- re woeker. Volgens de biaden zal Birn dorfer, indien hij door de rechtbank schul- dig wordt bevonden tot 5 jaar gevavnge- nisstraf moeten worden veroordeeld, en tevens tot een half millioen boete en tot het verlies van de burgerrechten. De ver- dedigers van Birndorfer zullen zich be- roepen op Schiffer, den gewezen rijks- minister van justitie. Deze zou in Janua- ri gezegd hebben, dat slechts de beroeps- sluikhandelaars onder toepassing van de bewuste paragrafen zouden vallen, en niet de restaurateurs. DE HONGERSNOOD IN CHINA. Volgens den berichtgever van de Times te Peking, toonen de cijfers, verzameld door het internationale comite voor leni- ging van den hongersnood aan, dat de nood nog grooter is, dan eerst werd ver- ondej-steld. De getroffen bevolking in Sji» Li, provincie in Sjantoeng, Ho-Nan, Sjan- si en Sjen-si telt 58.000.000 zielen. Hier- van isde toestand van 14.000.000 bijzonder ernstig, van 16.000.000 ernstig en van 28.000.000 minder ernstig. 352 districten zijn door den hongersnood getroffen. De Britsche regeering heeft onlangs een be drag gegeven van 100.000 p. st., om hulp te verleenen, maar een nieuwe som van 2.000.000 dollars is onmiddellijk noodig tot hulp van hen, die met den dood wor den bedreigd, 5.000.000 dollars om levens- middelen te verschaffen tegen beperkten prijs aan hen, die niet volkomen van voed- sel verstoken zijn. De schatting der kos- ten voor het voeden van de geheele hon- gerlijdende bevolking tot den voorjaars- oogst is nog onvolledig, maar men ver- wacht, dat deze som meer zal bedragen dan 100.000.000 dollars, waarschijnlijk zelfs wel 200.000.000 dollars. Zoowel Chinee- sche als buitenlandsche organisaties zijn aari het werk gesteld, maar op een schaal, welke totaal onvoldoende is, zelfs voor de onmiddellijke benoodigdheden. DE HOME-RULEWET AANGENOMEN. Bij de derde lezing van het Home Rule- wetsontwerp, heeft eerste-miriister Lloyd George in het Lagerhuis naar aanleiding van een betoog van Asquith, dat men moest zdeken naar een werkelijk geschik- ten grondslag voor de oplossing van het Iersche vraagstuk, er met nadruk pp ge- wezen, dat de essentieele voorwaarden voor het verleenen van Home Rule wa ren: de handhaving van de onschendbaar- heid van het Britsche rijk, de waarbor- ging van de strategische veiligheid van het Vereenigde Koninkrijk en dat op Ul ster geen dwang mag worden uitgeoefend. Behalve door deze voorwaarden, is ler- land verder door niets in zijn Home Ru le beperkt. Terwijl hij de noodzakelijkheid van een absolute controle o£> de Iersche havens aantoonde, zeide Lloyd George nog, dat de oppositie, als zij kenniis nam van de documenten betrelfende de samenzwering van 1918, waarin Duitschers en Sinn Fei- ners de hadden hebben gehad, zij zou den zien, welk een bedreiging de Ier sche havens voor de veiligheid van En geland konden opleveren, en hoe de sa- menzweerders van deze havens hadden willen gebruik maken. Hij wees er voorts op, dat, indien er een militieleger in Ierland zou komen, zooals onder Dominion Home Rule mo- gelijk zou zijn, de militaire dienstplicht onvermijdelijk in Engeland zou moeten ingevoerd. De fiscale autonomic zou eerst besproken kunnen worden met hen, dat ze dezen krijger nog niet zouden be- hoeven ter ruste te leggen in den schoot der aarde, boog zich weer over het Vuur en wenschte het te zien opflikkeren, lek- kend aan droge takken. Maar hij bedwong dit verfengen tot den voligenden dag. Want nu moesten de Oul hamr van den leider der mammoeths toe- stemming krijgen om den nacht in hun kamp door te brengen. Naoh keek, waar hij was, Hij stond alleen, zooals zijn gewoonte was, om de kudde beter te kun nen bewaken en de vVakte beter te bespie- den. Hij vrat jonge heestertjes, die de twijgen nog maar nauweljjks uit de aarde hadden gebeurd. De zoon van den Pan ter zocht worteUte van eetbare varens; hij vond ook groote boonen; toen liep hij op den reusachtigen marnmoeth toe. Bij zijn nadering hiefd het dier op met aan de jonge loten te knagen; het bewoog zachtkens zijn harigen snuit op en neer; en deed zelfs eenige passen naar Naoh toe. Toen het zag, dat hij zijn armen vol voedsel droeg, toonde het zijn tevre- denheid en het dier scheen eenige, gene- genheid voor den mensch te gaan voelen. De nbmade reikte zijn voorraad, dien hij eerst tegen de borst gedrukt had, over en mompelde: „Leider der mammoeths, de Kzamms nestelen nog bij de rivier. De Oulhamr zijn sterker dan de Kzamms, maar zij zijn slechts met hun drieen, terwijl het aantal der Kzamms driemaal beide handen over- treft. Zij zullen ons dooden, als wij van de mammoeths wegtrekken." (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1