ALGEiEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7068 60e Jaargang. Donderdag 11 November 1920. Paadea- ©a Vnaarkt PAARDEN- EN VEEMARKT. h A N t It L A K D. BUITENLAND. DR. A. KUYPER. f. Maanuagavonu nan zeven uur is Dr. A. kuypei zauii en Kann overieuen. jc uegraienis zai vnjciagrniuuag op Oud- hiK-en-iJUiiien piaats neooen. Uc oegraie- mssioei veriaai out i uur het sterihuis aan Aaangezien hij de laatste jaren teitelijk reeas uit her politieke leven was heenge- gaan, zai zijn verscheiden niet meer dien inaruk leweegbrengen, dien het zou hebben gehad, indien hij in de voile kracht van zijn werkzaamheid weggeroepen was geworden. Vele jaren heett hit de politiek in ons lana oeneerscht, doch de gebeurtemssen der iaaiste jaren, de veranderde toestanden na zijn eigenlijk verdwijnen uit de poiitiek in het leven geroepen, hebben de herinnering aan zijn werk en hetgeen hij als regeerings- man deed, reeds veel doen verflauwen, daar de veranderde tijden geheel andere vraag- stukken dan vroeger naar voren drongen. De eigenlijke beoordeeling van dezen veel- zijdigen grooten man, zal eerst de geschied- schrijver kunnen leveren. Omtrent zijn levensloop ontleenen we het volgende aan de N. R. Crt.: Abraham Kuyper is den 29sten October 1837 te Maassluis geboren als zoon van een predikant, wiens loopbaan ook hij zou kie- zen- In 1862 promoveerde hij te Leiden tot doctor in de godgeleerdheid op het proef- schrift .Johannes Calvini .et Joannes de Ecclasia Sententiarum inter se compositio. Ofschoon hij zich weinig waardeerend uit heeft gelaten over den geest der toenmalige theologische faculteit van zijn academie- stad erkende hij later veel te danken gehad te hebben aan Scholten's colleges over de leer der Hervormde Kerk. Het volgende jaar werd hij na inmiddels zijn proponentsexamen te hebben afgelegd, te Beesd beroepen- In die dagen moest het Calvinisme nog In den jongen predikant herboren worden. Daarvan was zijn beantwoording van een Groninger prijsvraag zelfs een doorgaande bestrijding geweest. Na teleurgesteld te zijn of althans met alles gevonden te hebben bij schrijvers als Chantepie de la Saussaye en Gtmning, na het ook gezocht te hebben bij buitenlandsche theologen als Martensen, Nitsch Lange en Vinet, kwam hij eindelijk tot het Latijn van Calvijn zelf. Alleen deze had een kerk gesticht en de herstelling van een vasten kerkvorm werd voortaan voor Kuyper het doel van zijn leven. Tegelijk be- gon zijn staatkundige overtuiging zich naar Groen van Prinsterer te richten. Na vier jaren te Beesd gestaan te heb ben, werd Kuyper (1867) naar Utrecht be roepen en deed daar zijn intrede met een rede over de menschwording Gods, het le- vensbeginsel der Kerk. Spoedig ving hij er zijn actie tegen de bestaande organisatie der Ned. Hervormde Kerk aan; zoo propa- geerde hij er ook het beheer van de kerke- lijke goederen door de kerkelijke gemeen- ten zelf, vrij van het college van toezicht. Mede door toedoen van Beets naar Utrecht gehaald, geraakte Kuyper over den school- strijd van Groen van Prinsterer met hem tot een verkoeling. Twee jaren heeft hij in de bisschopstad doorgebracht, waar de groote invloed van Beets de uitwerking van zijn eigen optreden bleef overschaduwen. In Augustus 1869 deed Kuyper zijn intrede te Amsterdam, waar hij dadelijk in de strijd viel, die ontbrandde over het zich in moderne handen bevindende Weeshuis. Als kanselredenaar wist hij, die zich in de hoofdstad bij de Gereformeerden had aan- gesloten, zijn gehoor buitengewoon te boeien. De positie van den kerkeraad werd ook hier door zijn toedoen ten aanzien van de kerkelijke goederen, waarover de botsing eerst vijftien jaar later zou uitbreken, ver- sterkt tegenover de kerkelijke besturen. Tevens ging hij zich meer en meer op po litiek gebied bewegen. Den lsten April 1872 aanvaardde Dr. Kuyper de hoofd- redactie van De Standaard, in welk dagblad het weekblad De Heraut toen was omgezet. En het woord van Dr. Kuyper daarin was brandend; het sloeg meer in dan dat van Groen. In Januari 1874 volgde de verkiezing als lid der Tweede Kamer te Gouda en verkreeg Kuyper, na een verblijf van drie en ee half jaar te Amsterdam, zijn emeritaat als predikant. Hij was toen 37 jaar. Nog stee< meende hij, dat het zijn plicht was in de volkskerk te blijven en daar voor haar her- stel te werken; gereformeerd, vrij en demo- cratisch moest zij naar zijn meening zijn, met een georganiseerden leer-, eer- en lief- dedienst. In de Kamer had hij met het bepleiten van een wetboek voor den arbeid wein>v succes. Aan verschillende debatten nam hij deel. Zooveel schijnt hij toen van zijn krach- ten gevergd te hebben, dat een inzinking volgde en een verblijf van ruim twee jaren in het buitenland (18751877) voor herstel van gezondheid noodig was. Na zijn terugkeer bleef hij buiten de Ka mer en heeft hij verder gewerkt aan de or ganisatie van de Anti-Rev. Partij. Het in 1878 opgezette volkspetitionnement tegen be sehoolwet-Kappeyne is van hem uitgegaan. Ons Program kwam tot stand. In 1880 werd de Vrije Universiteit geopend, waar ook D Kuyper een leerstoel werd ingeruimd. 1886 bracht het hoogtepunt van den strijd; tegen de synodale organisatie. Het was in het be gin van hetzelfde jaar, dat de zgn. paneel- zagerij piaats vond, toen Dr. F. L. Rutgers met zijn medekerkmeester, Dr. A. Kuyper. in gezelscbap van Mr. De Savornin Lohman in de Nieuwe Kerk te Amsterdam kwam en het slot en de bepantsering van de deur van het vergaderlokaal liet wegnemen. In De cember trad men in Amsterdam als dolee- rende kerk op en de doleantiebeweging breidde zich uit. Eindelijk vereenigden dat daaruit voorgekomen Ned. Ger. Kerken zich met de Chr. Geref. Kerk in 1891 tot „de Gereformeerde Kerken in Nederland". Inmiddels was in 1888 het eerste kerke lijke ministerie-Mackay na een rusteloozen strijd van Kuyper in De Standaard tegen het hooge census-kiesrecht opgetreden. De Roomsch-Katholieken waren reeds lang in de beweging voor het bijzonder onderwijs medegegaan. Het kabinet-Mackay heeft er een subsidie- wet voor de christelijke scholen doorge- haald, maar overigens met veel moeilijk- heden te kampen gehad. Na ruim drie jaren viel het, na mede door Kuypers critiek in De Standaard op den Minister van Kolonien reeds te zijn verzwakt, ineen. Een herziening van de kieswet had het niet gebracht (1891). Wij krijgen nu de geschiedenis van het kieswet-ontwerp Van Tak, die van zijn jeugd af bevriend was geweest met Kuyper en die dan ook door hem gesteund werd, al zou het huismanskiesrecht een vrome wensch blijven. Dezelfde steun heeft echter geleid tot de breuk met Mr. De Savornin Lohman, die zich met negen anti-revolutio- naire Kamerleden tegenover het ontwerp stelde. Zij noemden zich voortaan vrije- anti-revolutionairen, om zich daarna met de Christ.-Historisehe Partij te vereenigen. Wij komen langzamerhand in een meer bekend politiek vaarvvater, dat nog niet zoo lang achter ons ligt. In 1894 was Kuyper voor Sliedrecht in de Tweede Kamer terug- gekeerd; 1901 ziet hem als Minister-presi dent. De subsidie voor het bijzonder onderwijs ging naar boven. Ook van de wet op hef middelbaar onderwijs kwam een herziening tot stand. Verder een herziening van de wet op het hooger onderwijs, waardoor aan de Vrije Universiteit de effectus civilis werd verleend. De drankwet werd herzien. Een herziening van de Tarefwet in protectio- nistischen geest werd voorgenomen. De ver kiezing van 1905 werd door het zittende kabinet verloren en Dr. Kuyper ging zijn reis maken „om de oude wereldzee". Na die reis nam hij zijn arbeid aan De Standaard en De Heraut weer op. In Octo ber 1908 koos Ommen hem weer in de Tweede Kamer. En na het kabinet-De Mees- ter kwam, tegen het advies van Dr. Kuyper in, het kerkelijke ministerie-Heemskerk aan het bewind. Het was ook als afgevaardigde voor Om men, dat hij zich in de iintjeszaak te ver- dedigen heeft gehad. De verkiezing van 1913 viel weer ten nadeele van de kerkelijken uit, zoodat Dr. Kuyper meende, dat de verhoo- ging van de invoerrechten nu voortaan maar van het stembusprogram gesch'rapt moest worden. (Eenige jaren later zou men nog een tweede overstag gaan beleven). Er ont- stond verzet op ditzelfde en op andere pun- ten in de partij zelve tegen de leiding van den eigenmachtige. In 1912 meende hij ein delijk van zijn lidmaatschap in de Tweede Kamer wegens toenemende doofheid af- stand te moeten doen. Het volgende jaar werd hij door de provinciale staten van Zuid-Holland in de Eersle Kamer gekozen, waar hij tot September j.l. zitting heeft re had en waar zijn woord, al behoorde hij niet tot de trouwe opkomers, nog eenige malen is gehoord. De Standaard en De Heraut bleven nog lang het terrein van zijn voort- gezetten arbeid. Van het begin der oprich- ting van zijn partij was Dr. Kuyper voor- zitter van haar centraal-comite. Ongeveer een jaar geleden heeft hij uit deze functie ontslag genomen. Toen hij ook zijn taak aan De Standaard opgaf en ten slotte uit de Eerste Kamer verdween, was het politieke afstervingsproces geeindigd, zijn staatkun dige loopbaan geheel afgesloten. EERSTE KAMERVERKieZING. De Staten van Noord-Holland kozen in buitengewon«e zitting als lid van de Eer ste Kamer, vacature generaal H. P. Staal, Mr. M. Slingenberg, (v.-d.) te Haarlem met 37 stemmen, 31 stemmen werden uit- gebracht op pro!. Diepenhorst (a.-r.) en 2 stemmen in bianco. DE NOOD DER ONDERW1JZERS. Bemiddeling der Kamerfracties. Naar wij vernemen heeft de Salaris- commissie der onderwijzers zich tot de ver schillende Kamerfracties gewend, ten einde haar bemiddeling in te roepen voor een spoedige behandeling der toegezegde saia- risregeling door de regeering. Alle Kamer fracties hebben deze bemiddeling aanvaard. Dinsdag heeft een onderhoud piaats ge had tusschen den Minister-president, den Minister van Onderwijs en afgevaardigden van alle in de Kamer vertegenwoordigde politieke partijen, met uitzondering van de communisten, die bij de behandeling van de onderwijswet ook geweigerd hebben de door alle partijen van de linkerzijde ingediende salarismotie mede te onderteekenen. Indien de bemiddeling der Kamerfracties niet tot het gewenschte resultaat leidt, vreest men in leidende onderwijskringen, dat de onderwijzers tot betreurenswaardige stappen zouden kunnen overgaan. Men koestert echter het vertrouwen, dat de re geering uit de postincidenten iets geleerd zal hebben. (Tel.) NEDERLAND TER VOLKENBONDS- VERGADERING. Het vertrek der dele gat ie. De venegfcnwoordigers van Nederland ter vergadering van den Volkenbond te Geneve op 15 dezer, zullen Vrijdag aan- staande daarheen vertrekken. DE 7 PCT PENSIOENSTORTING. De door de Regeerihg genomen maat- regel, dat van af 1 Jan 1920 zal worden terugbetaald de 7 pet. pensioensbijdrage op de wedden \an de rijksambtenaren ingehou- den, strekt zich met alfeen uit over de in dienst zijnde arnbtenarert Ook aan hen die in den loop van '20 den dienst hebben ver- laten zal de inhouding worden terugbe taald. Is de ambfenaar overleden, dan komt voor de uitkeering in aanmerking de over- levende echtgenoot of de erfgenamen van den overleden ambtenaar. DE DEKENS WEL VOOR PAR-T1CUL1EREN. Het Haagsche Correspondentiebureau schrijft: Naar aanleiding van het persbericht, dat de ter beschikking der burgerbevolking ge- stelde dekens uit het centraal magazijn voor militaire kleeding en uitrusting te Woerden j niet verkrijgbaar zijn voor particulieren, wordt nader medegedeeld, dat dit onjuist is. De dekens zijn wel te verkrijgen voor par ticulieren, doch slechts door bemiddeling van het gemeentebestuur (c.q. levensmidde- lenbedrijf), philantropische instellingen, or- gansatie's, zoodat particuliere aanvragen gericht moeten worden tot een der boven- bedoelde lichamen en niet rechtstreeks tot de afdeeling crisiszaken-textiel-industrie i van het departement van landbouw, of tot het centraal magazijn voor militaire Wee ding en uitrusting te Woerden. DE MAAS- EN SCHELDEKWESTIE. I De „Msb."'-redacteur te Brussel seint dd. 6 November: Op het banket voor het „Comite voor na- tionale politiek" heeft de heer Nothomb ook verklaard: „Wat zal er gebeuren wanneer de Schelde-quaestie aan den volkenbond wordt onderworpen en wij zullen vertegen- woordigd zijn door iemand als minister Poullet", waarna hij sprak over het leveren van wapenen aan de Nederlanders en Pan- Germanisten door verklaringen, welke mi nister Poullet in 1915 zou hebben gedaan. Het blijkt, dat, gelijk wij van andere zijde vernamen, door Belgische annexionisten na hun nederlaag pogingen werden aangewend om de Maas- en Schelde-quaestie voor den volkenbond te brengen. Nederland kan nartrorarlijknmet gerustheid dergelijke pogingen afwachten. Wat de verklaringen van Poullet betreft, daarover vernamen wij, uit zeer bevoegde bron, dat op het diner van het „Comit£ voor nationale politiek" een der deelnemers een zinspeling maakte op een reis, welke minis ter Poullet door Eupen en Malmedy heeft gedaan, en een verklaring wilde voorlezen, welke Poullet in 1915 zou hebben gedaan. Daarop zou dan Nothomb, „vreezend voor het leveren van wapens aan Nederlanders en Pan-Germanisten" dien spreker het woord hebben ontnomen. Met zekerheid kunnen wij mededeelen, dat die zoogenaamde wapenen bestaan in een verklaring, welke Poullet in 1915 in een ver- trouwelijk gesprek zou hebben gedaan en waarbij hij had uiteengezet, dat de basis voor de argumentatie van de Belgische an-' nexatie dezelfde was als waarmede Duitschland Belgig poogde in te palmen. Het is daarom, dat de nationalisten zulk een heftige campagne voeren tegen Poullet en zijn candidatuur voor den volkenbond. DE TOESTAND. De schikking, die tusschen Engeland en Frankrijk „zoo goed als" getroffen is, ziet er uit, schrijft de N. R. Crt., als een vergelijk, dat de aanwezige scheuren pleis- tert, maar geen waarborg oplevert dat zfij tot durzame overeenstemming zal lei- den. De schadevergoeding zal niet vast- gesteld worden voor degelijk onderzoek is gedaan naar Duitschland's betaalver- mogen, waarbij Duitsche deskundigen ge hoord zullen worden. Dat is het Engel- sche standpunt geweest. Maar om ook Frankrijk zijn zin te geven zal de eindbe- slissing over het bedrag aan de commis- sie van herstel overgelaten worden. Tus schen deze twee fazen in komt nog een conferentie van de ministers van financien der geallieerden waar ook „Duitschers" worden toegelaten; en de laatste faze is een beslissing van den oppersten raad over de sancties, die toegepast moeten worden, als Duitschland in gebreke blijft. Men ziet dat dit alles niet meer dan een schema is voor den modus procedendi en de uitvoering ervan nog talrijke gele- genheden biedt voor verschillen van mee ning, al dadelijk over de conclusies die er uit het onderzoek naar Duitschland's betaalvermogen getrokken moeten worden. De „eindbeslissing" van de commissie van herstel kan natuurlijk ook niet getroffen worden in strijd met wat de meerderheid der geallieerde regeeringen wil. Te Spa heeft het kracht genoeg gekost, om het eens te worden over de hoeveelheid ko- len, die Duitschland na grondig onderzoek zou kunnen leveren, en het zou niet ver- wonderlijk wezen indien een dergelijk ge- brek aan eenstemmigheid zich voordeed bij de beslissing van de vraag, wat Duitschland betalen kan. De tijd dat d£ Engelsche politiek erop uit was, om de zakken van de Duitschers om te keeren, is al lang voorbij, maar de Fransche poli tiek is nog niet aan die verandering toe. EEN NIEUWE STAATSGREEP VAN D'ANNUNZIO. Donderdagmorgen is een compagnie Al- penjagers van d'Annunzio's troepen voor- zien van artillerie, op de rots San Marco geland, die zich vlak tegenover Buccari bevindt. De versterkingen, die zich aldaar bevonden, werden onmiddellijk bezet. De opperbevelhebber van Fiume verklaarde deze daad slechts gedaan te hebben, om- dat hij niet langer dulden zou, dat lta- liaansche stoomschepen lastig gevallen werden door de Joego-Slaven. VEREENIGDE STATEN. De presidentsverkiezing. Een telegram uit New-York aan de „Ti- mes" meldt, dat volgens de laatste cijfers Harding de beschikkipg heeft over 404 stemmen in het college van kiesmannen tegen Cox i27. De republikeinsche meer- derheid in den Senaat is thans 122. De correspondent van de „Morningpost" te Washington meldt, dat Harding in Ten nessee, den eenigen staat in het democrati- sche Zuiden der Vereenigde Staten, waar de uitslag nog niet bekend was, de meerder heid heeft behaald, zij het met een klein aan- tal stemmen. Dit is een van de hardste klappen, die de democraten in het Zuiden zijn toegebracht, daar Tennessee altijd hun glorie is geweest. In New Jersey, Wilsons eigen staat, zijn slechts drie democraten gekozen in de wet- gevende lichamen een in het Lagerhuis van de Wetgevende Vergadering van New Jersey, een in het Hoogerhuis, en een in het Congres terwijl in het verleden New Jersey aan de democratische candidaten voor het presidentschap altijd groote meer- derheden heeft bezorgd. In Ohio (den stadt van Harding) is slechts een democraat voor het Congres herkozen in piaats van de tien of twaalf, die gewoonlijk naar het Congres worden afgevaardigd. DE VBR. STATEN EN DE GARANTIE VOOR FRANKRIJK. De Morning Post verneemt uit Washing ton: Het kan als vaststaand worden aan- genomen, dat de Ver. Staten niet zullen terugkomen op hun besluit het Engelsch- Fransch-Amerikaansch verdrag (hulpver- leening aan Frankrijk door Engeland en de Unie, indien Frankrijk wordt aangeval- len door Duitschland, zonder dat het daar- toe heeft uitgelokt) niet te ratificeeren. DE HOLLANDSCHE MELK VOOR DUITSCHLAND. Valutabezwaren. Wegens de daling van de Duitsche va luta, zijn eenige steden in Rijnland en Westfalen niet meer in staat den toeslag op de uit Nederland dagelijks ingevoerde versche melk te betalen; zij hebben de af- neming van Hollandsche melk dan ook opgezegd, terwijl andere steden nog po gingen in het werk stelfen, den melk- invoer ten behoeve van de zuigelfngen en de zieken eenigszins te kunnen handhaven. Niettegenstaande 1 Liter Hollandsche melk o p het oogenblik in Essen bijv. M 6.50 kost, zal er alles gedaan worden de meljdevering niet te doen staken, om- dat de hoedanigheid van de Hollandsche melk die van de Duitsche verreweg over- treft. Dat de onkosten voor de steden tengevofge van de levering van Holland- schen melk uitermate zwaar drukken, be- wijst, dat bijv. Essen op het oogenbljk een toeslag van pl.m. M 40.000 dagelijks moet bijpasstn. SUIKER IN BELQ1E. Het Belgische staatsblad bericht, dat na de laatste uitkeering van het rantsoen van 800 gram suiker per hoofd over Oct. het rantsoeneeringsstelsel opgeheven zal worden. De suiker van de nieuwe cam- 1 pagne zal vrij verkocht worden tegen een inaximumprijs, teneinde te voorkomen, dat de suiker de grens overgaat of dat er voor i onwettige doeleinden voorraden gevormd worden. Er zal streng toezicht geoefend j worden. Het surplus der productie zal uitgevoerd worden, niet ten bate van de fabrikanten, maar van den Staat. De prijs van geraffineerde suiker is vastgesteld op 3 frank per kilo. DE HACHEL1JKE POSITIE VAN ARMENIE. Uit Constantinopel verneemt de Times, dat Armenie in een hachelijke posjtie ver- keert en in haar bestaan ernstig wordt bedreigd. Volgens betrouwbare berichten trekken Turksche Nationalisten op van Alexandropol, ondanks den hardnekkigen tegenstand door de Armeniers geboden. Russische Roode troepen bedreigen de Armenische achterhoede en veroverden Ka- ra-Kilisse. Turksche troepen van uit het Zuiden van Jerigan naderen de Armeen- sche hoofdstad. DE BURGEROORLOO IN IERLAND. Een ernstig dreigement. Te Londonderry zijn andermaal onge- regeldheden uitgebroken. Sinn Feiners sta ken Zondagavond een groote kruideniers- winkel, toebehoorende aan een Protestant- sche firma, in brand. De brandweer, die Zaterdagavond door een vijandelijke bende werd beschoten, waarbij een te hulp ge- komen politieman doodelijk werd gewond, weigerde uit te rukken, doch deed dit tenslotte onder een sterk politie-escorte. De winkel brandde echter uit. De brand weer redde de naburige gebouwen. Ge heel de nacht bleef het rumoerig in de stad. Tairijke schoten werden van weers- kanten aelost. De „Star" beweert, dat Sir Hamar Greenwood, de minister van lerland, van den president der verbonden lersche ver- eenigingen in Amerika, een brief ontving, waarin de volgende bedreigingen waren vervat: „Wij waarschuwen u, dat, wanneer na 14 November nog meer vergeldingsdaden voorkomen, wij hier tegen de Engelschen represaiiles zullen nemen. Voor iedertS man, vrouw of kind na dezen datum, in lerland door de laffe Engelsche militairen en politie gedood, zullen drie Engelschen in Amerika boeten." Dit bericht is niet bevestigd, doch in ieder geval neemt men het hier niet ern stig op, omdat de vermoording van En gelschen in Amerika alle sympathie voor ile lersche natie zou dooden. Lloyd George verklaarde in het Lager huis, dat de regeering van oordeel was, dat er geen reden bestond voor het hou- den van een onafhankelijk onderzoek naar de beweerde represaiiles in lerland. NIEUWE BELASTINGEN IN AMERIKA. Uit New-York wordt aan de „Times" gemeld: Nu de verkiezingen voorbij zijn, verklaart het ministerie van financien, tot de conclusie te zijn gekomen, dat het Ame- rikaansche volk nog gedurende ten minste drie jaren belasting, veroorzaakt door de corlogslasten, zal moeten opbrengen ten bedrage van 1 milliard pond sterling per jaar. Binnen deze periode zal het noo dig zijn 2 milliard pond van allerlei bin- nenlandshe leeningen af te betalen. Of schoon het loopende financieele jaar naar raming een surplus van 250 millioen pond zal opleveren, zullen de waarborgen, die de regeering ten opichte van de ontvang- sten der spoorwegen op zich heeft geno men, dit bedrag opslokken. De seeretaris der schatkist is voornemens maatregelen aan de hand te doen om de noodige be-, lastingen te heffen. Een aanzienlijke ver- hooging van de inkomstenbelasting zal noodig worden geacht en men bespreekt druk de vraag in hoeverre de nieuwe re publikeinsche congres hoogere invoerrech ten zal verlangen. DE ZWARE BELASTING IN ENGELAND. De zware belasting, welke de Engel schen moeten betalen en die per hoofd zwaarder zijn dan in eenig ander land, zijn noodzakelijk wegens de kolossale ver- plichtingen waaraan het land, meerendeels tengevoige van den oorlog, moest vol- doen. Zoo moet Engeland nu jaarlijks 345 mil lioen pond betalen als rente op de natio nale schuld, 123 millioen voor oorlogs- pensioenen; 26 millioen voor ouderdoms- pensioenen, 2 sh. 9 d. soldij aan de sol- daten in piaats van 1 sh.; 53 millioen voor onderwijs, wegens de verhooging van de onderwijzerstraktementen, nog gezwegen van de subsidies, welke thans worden verminderd. TER NEUZEN, 10 NOV. 1920. EEN NOBEL DOEL. Binnen enkele dagen, nader per adver- tentie aan te kondigen, zal er eene uit voering gegeven worden met tooneel, Sic! Borgemeester en Wetliouders van TER NEUZEN niaken bekend, dat in die gemeente zal worden gehouden op Wornnlai; IS Wo- vemher tt»SO, zooals nader in de aanplakbil- jetten is omschreven. Ter Neuzen, 9 November 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA Burgemeester. B. I. ZONNEV'IJLLE, Seeretaris. Ufc i\cllid<il5>ir<iat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1