Handelsberich ten. Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. Loop der bevolking van Ter Neuzen. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. lunch hac! hij onmiddellijk een langdurig onderhoud met Delacroix, den premier, die hem het collectieve ontslag van het kabinet aanbood. De kabinetscrisis zal vrij moeilijk op te lossen zijn. Naar verluidt, drong de ko ning er bij Delacroix op aan, zich op- nieuvv te vvillen belasten met de vorming van een ministerie, maar deze verzocht den koning een ander met die taak te vvillen belasten. Later op den dag ha'd de koning een langdurig onderhoud met Brunet, den so- cialistischen Kamervoorzitter. Brunet wees er met nadruk op, dat in het parlenrent geen enkele partij een meerderheid heeft. Hij stelde voor, in afwachting van de grondswetherziening en de verkiezingen, een oplossing te zoeken in gen kabinet, gevormd uit de drie partijen met een beperkt program. DE QELDMIDDELEN VAN DEN GE- WEZEN KE1ZER. De juridische comrnissie van den Rrui- sischen Landdag heeft zich bezig gehouden met het ontwerp nopens de financieele afrekening met de Hohenzollern. Bij de hieruit voortvloeiende algemeene besctiou- wingen _deed de vertegenwoordiger van het ministerie van fjpanien o.a. de volgen- de mededeelingen: In Januari 1919 heeft de gewezen keizer een millioen gulden 'Neder!.) ontvangen, in Augustus 1919 '00 mark en in October 10 millioen Verkoop van grond in de Wilhelm- strass bracht den keizer 40 millioen mark op, welk bedrag ten deele gerbuikt is voor het aankoopen van het lutis te Doom. Voor dit huis is hem in Augustus 1919 ook ineubilair geleverd. Het verblijf van den keizer bij graaf Bentinck kostte per dag duizend gulden. De prinsen kregen tot 1 Juli 1919 hun toelage uit de kroon- gelden en daarna uit het bouwfonds, doch zij bedraagi ilians nog slechts tweederde van vroeger. DE EX-KEIZEK. Een lid van het Engelsche Lagerhuis be- klaagde zich er bij Lloyd George over, dat hij door zijn kiezers menigmaal herinnerd wordt aan de belofte, bij de verkiezingen afgelegd, om den ex-Keizer te vervolgen. In zijn antwoord daarop zeide Lloyd George, na melding te hebben gemaakt van de poging door de geallieerde regeeringen aangewend •m den ex-Keizer te vervolgen: Met het oog <>p de houding, die de Nederlandsche regeering heeft aangenomen en waarin zij steeds vol- hardt, kan de uitlevering niets langs diploma- tieken weg worden verkregen. U zult het met *">ij eens zijn, dat in de belofte, bij de verkie zingen afgelegd, geen bedoeling werd uitge- sproken om Nederland den oorlog te verkla- ren, ten einde den ex-Keizer uitgeleverd to knjgen. En vvaar de vereenigde verzoeken of protesten van alle geallieerden het gewenschte doel niet hebben vermogen te bereiken, blijft de ex-Keizer in Nederland. Het blijkt, derhalve onniog-elijk de verkiezingslens tot werlceljjk he id te been gen. Hot :s niet doenlijk den ex-Keizer bij ver- stek te vervolgen, zonder de niogelijkheid, dat het vonnis kan worden uitgevoerd, indien hij schuldig wordt verklaard. De verantwoordelijkheid voor de permanent" intemeering berust bij de Nederlandsche re geering en het zal aan u evenals aan vele an- deren duidelijk zijn geworden, dat bijaldien het gerecht den ex-Keizer schuldig had bevonden, hem geen zwaarder of duurzamer straf had kunnen worden opgelegd, dan die, welke dooi de geidane stappen is verzekerd. BELGIE. De Schelde bevat het volgende, ietwat schampere bericht: Naar wii uit vertrouwbare bron vememen, aal ook te Brussel het lijk van een onbekende officier in den nationalen grafkelder op het Martelaarspiem bijgezet worden, ais hulde aan de bescheiden onbehende helden, die tijdens den oorlog gevallen zijn. Engeland be graaf t een onbekenden Tommy in de Westminster abdij; Frankrijk zal het lijk van een onbekend soldaat naar het Pantheon overbrengen. Belgie, dat altijd de ,,grande a.lliee" nagevolgd heeft en als een hondje, op zijn beurt met denzelfden maatregel kwam aangehuppeld, mag nu ook blijk geven van eigen initiatief. Doch Belgie wil ditmaal beter doen dan zijn .bondgenooten; geen onbekend soldaat, maar een onbekend officier zal deze eer genieten. Overigens weet iederen, dat, in Belgie niet de soldaten, maar do officieren den oorlog ge- wonnen hebben. De soldaten, die waren immers voor de 85 Vlaamsche jongens, en de offi- waren in dezeifde verhouding min- stens: deugdeliike franskiljons. EEN VOORSTEL TOT ALGEMEENE ONTW APENIN G. De Information" vemeemt uit Stockholm, dat Zweden, Noorwegen en Denemarken voor- nemens zijn onmiddellijk na de opening van de sitting van den Volkenbond in Geneve een gemeenschappelijk voorstel in te dienen tot algemeene ontwapening te water en te land. Men gelooft, dat Nederland, Spanje en Zwit- serland dit voorstel zullen steunen. EEN VERZOEK VAN HELGOLAND. Geteekend door 48 bewoners van Hel goland is uit naam der bevolking van dat eiland een beroep gedaan op het Brit- sche volk om te bewerkstelligen, dat hun thans, nu de vrede geteekend is, de rech- ten gewaarborgd zullen worden, die hun werden toegekend ten tijde toen het eiland door Groot-Britannie werd overgedragen aan Duitschland. Zij wijzen er in de pe- titie op, dat hun bepaalde rechten wer den toegekend, tjij het overdracht-tractaat van 1890. Een er van was het behoud van een Lloyd's station op het eiland; een ander was het recht van ankerplaats, beschutting, water, proviand en het lan- den en drogen van netten voor Britsche visschers. Wanneer thans het tractaatver- valt, zullen ook die rechten vervallen en nu heeft men op het eiland geen zeker- heid wat de Duitsche regeering ten aan zien der bevolking zal doen. „Wij vormen een kleine gemeenschap", dus schrijven de onderteekenaars der peti- tie, „misschien de kleinste ter wereld. Wij spreken onze eigen taal en leven ons eigen teven op het eenzame eiland in de Noord- zee. Wij werden door Engeland aan Duitschland overgedragen, zonder dat daarover ooit onze meening was gevraagd. Wij zouden er de voorkeur aan gegeven hebben te blijven onder Britsche vlag met onze vrijheden onder Britsch recht wij zouden het ook nu nog wenschen. Mis- schien zouden wij kunnen zeggen dat wij nu het tractaat van 1890 vervalt, weder tot Groot-Britannie terugkeeren. Maar als dat niet meer mogclijk is, doen wij een beroep op Groot-Brittannie om ons te helpen, dat de ons vroeger toegestane rechten gehandhaafd zullen blijven." DALING IN DE PRIJZEN. Naar de Times opmerkt, wordt het meer en meer duidelijk, dat de daling, welke er in de g roothandelsprij zen plaats vindt, zich ten slot- te ook op verblijdende wijze g-aat weerspiegelen in eenige noteeringen van den kleinhandel. Het was trouwens onvermjjdeljjk., dat de uitwerking van verminderde vraag op het hooge punt, dat de prijzen bereikt hadden en toenemende mededinging- van den kant der fa- brikantcn op het vcstcland zich vroeg cf laat zouden doen gevoelen. Tot de artikelen, waarvoor er reeds lagere prijzen in den kleinhandel te noteeren zijn, behooren karpetten, waterproofs, schoeisel! kleedingstoffengemaakte kleeren, sieraden, automobielen, thee, koffie, suiker en cacao. In vele andere gevallen heeft de kleinhandel tot dusver nog weinig- of geen verlaging in dc prijzen gebracht, en belialve voor de laatstge- noemde artikelen, handhaveii de prijzen van voedingsmiddelen zich nog meestal ongeveer op het oude peil. Het blad is intusschen van meening, dat d" tweede van de bovengenoemde invloeden de buitenlandsche concurrence dus van steeds grootere beteekenis wordt voor de dalende be- weging van de prijzen. NOG 45.000 ZWAAR GEWONDEN IN DE HOSPITALEN. De officiersvereeniging der Duitsche repu bliek heeft, naar het Berliner Tageblatt" meldt, bekend gemaakt, dat hoewel de wapens nu reeds twee jaar rusten, nog steeds ongeveer 45.000 zwaar gewonden in de hospitalen rus ten. Velen van hen zijn al sedert 1911 soldaat. Verscheidene werden reeds in September 1914 op het ziekbed geworpen. Al deze mannen gaat het. op enkele uitzonderingen na, in materieel opzicht zeer slecht en hun verwanten verkee- ren, ondanks de ondersteuning van staatswege, vaak in den bittersten nood. Bij de lichamelijke pijnen van deze lijders komen de zorgen voor de toekomst. De officiersvereeniging roept de gezonden op, er toe bij te dragen, om den last, weibe op deze lieden drukt zooveel mogelijk is te verlichten en hun een aangenaam Kerst- feest te bereiden. Zij dringt er bij alle organi- saties, vereenig'ingen, troepenat'deelingen, re- dacties enz. op aan om inzamelingen te or- gomiseeren en de opbrengst nog voor Kerstmis aan de hospitalen te zenden. TER NEUZEN, 8 NOV. 1920. TIJDIG GERED. Zaterdag geraalcte een zoontje van O. Kegels in den middenkanaalarm te water en dreigde te verdrinken. Een zoontje van Van de Pitte begaf zich te water doch zag geen kans verdrinkende jongetje te bereiken, toen de w aterstaatsarbe ider S. Kerpel ter plaatse kwam, die te water sprong en het jongetje, ofschoon reeds bewustel-oos op den wal bracht'. Door den sergeant-majoor Rietmulder, alhier met verlof, die daar passeerde en die terstonn handen aan het werk sloeg mocht het door oordeelkundig toepassen der voorschriften voor eerste hulp aan drenkelingen gelukken de levensgeesten weer op te wekken. BRAND IN SCHOOL C. In den vroegen morgen van Zaterdag om- streeks kwart over 5, ontdekte een bewoner tier buurt Java dat vlammen sloegen uit het daij van school C. Deze waarschuwde terstond den burgemeester, weike voor het ondememen eener reis reeds present was. Deze overtuigde zich ook, dat er brand was en nam maatrege- len om met den man die hem gewaarschuv. v had ij lings het noodige personeel voor de motorspuit bijeen te roepen. Om kwart voor t uur sbond de spuit voor werken gereed, waren de slang-en uitgelegd en zou men beginnen met waterg-even, toende brand niet meer vinden bleek. Vermoedelijk was deze door gemis aan voed- sel uitgegaan. Toen daarop de gemeente-bouw- meester op het dak een onderzoek instelde en eenige paanen bij den schoorsteen wegnam, steeg een rookkolom omhoog, maar van brand was toch niets meer te ontdekken. Het scbijnt, dat hout in of bij den schoor steen door het stoken is gaan smeulen en ten slotte vlam heeft gevat. Bewoners der School- laan hadden zich 's Vrij dags reeds verbeeld een brandlucht geroken te hebben. EENDENJACHT. Gisterenmorgen bwamen de vrouw en de dochter van den poelier Penneman naar de l erk en zagen, toen zij de Axelsche brug pas- seerden. eenden in het kanaal zwemmen. Daar den vorigen dag kratten met eenden naar den beurtechipper Balnikker waren gebracht, kwa- men zij op het vermoeden, dat dit hunne een den wel zouden kunnen zijn en gingen terug om P. te .vaarschuwen Hun vermoeden bleek juist te zijn en nadat P. ter plaatse was begon men met een roeiboot de jacht op de dieren, die in het kanaal van hunne herkregen vrij- heid genoten. Het bleek nog niet zoo gemak- telijk alle 13 dieren weer terug in de kooi te krijgen, die, naar bij onderzoek aan boord van het schip bleek, openstond. y ZEEUWSCHE BONIT VAN HARMONIE- -EN FANFAREGEZELSCHAPPEN. De Zeeuwsche bond van barmonie- en fan- faregezelschappen heeft op voorstel van de nieuwe barmonie „Vlijt en Volharding" te Hulst besloten om de bondswedstrijden in 1921 te Hulst te houden. BRAND DOOR SCHULD. De politie te Middelburg heeft proces- verbaal opgemaakt tegen den bakker de W. aldaar, wiens bakkerij Vrijdag jl. door brand werd vernield. Gebleken is, dat in het deurtje van de stookptaals, dat slechts aan een hanger bevestigd was, gaten waren, een plaat was tegen het deurtje aangezet, doch dit was geen vol- doende afsluiting. Tusschen het deurtje en de plaat lagen stukjes hout op den grond. Een en ander gaf aanleiding tot het verbaal wegens het veroorzaken van brand door schuld. HOOFDBESTUURSVERGADER1NG Z. L. M. In de Donderdag te Goes gehouden hoofdbestuursvergadering der Z. L. M. vormde het ontwerp-Jachtwet het onder- werp van bespreking. Gestemd werd over het principe voor of tegen een beperk- ten wildstand met vergoeding der wild- schade; er waren 15 stemmen tegen en 12 stemmen voor. Aangenomen werd het oordeel, dat het grondeigendomsstelsel in de Jachtwet moet worden vastgelegd. Aangenomen werd met 22 tegen 5 stem- men het voorstel van den heer Welleman, dat het jachtrecht bij verpachting over moet gaan- op den pachter. Met 20 tegen 7 stemmen sprak men zich uit voor de meening-Welleman, dat het konijn niet on der wild moet worden genoemcl. Daarna werd gepauzeerd. In een vergadering met gesloten deuren werd, na breedvoerige discussie, de be- grooting, zooals deze door het Dagelijksch Bestuur is samengesteld, door het Hoofd- o\ ergenomen, om aan de Algemeene Ver- ge.deiing te worden aangeboden. Lveneens wordt de conlributie-regeiinc: ongewijzigd overgenomen, alleen is be sloten aan die regeling ten aanzien van grondeigenaren toe te voegen, dat de mi nim urn-contributie f 2,50 zal bedragen. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister van Landbouw wordt beslo ten, dat een vergadering te 's-Graven- hage over het instellen van een landbouvv- raad, zal worden bijgewoond door den Voorzitter en den Secretaris. Omtrent de te houden Provinciale Ten- toonstelling wordt medegedeeld, dat nog steeds geen besluit ten aanzien van het terrein is genomen. Bij de rondvraag brengen de heeren Leenhouts en Van Dixhoorn de maatrege- len in Zeeuwsch-Vlaanderen genomen in- zake de veepest ter spake. Besloten wordt na te gaan de schade, welke in de 300 M. strook geleden is en v ergoeding daarvoor aan den Minister aan te vragen. De heer Becu vestigt de aandacht op net aanwenden van pogingen om paardeu uitgevoerd te krijgen naar Belgie. BESMETTELIJKE Z1EKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten, in de provincie Zeeland over de week van 24 tot en met 30 October 1920 bedroeg: Roodvonk: Aardenburg 2. Diphtherias: Clinge 1, Ellemeet 1, Giaauw en Langendam 1, IJzendijke 2 Philippine 1, Ierseke 1. SLUISKIL. Een ing-ezetene van Sluiskil, G V ontving er dagen het treurig bericht, dat 'zijn zoon, een varensgezel te Antwerpen, verdronken is Tot nog toe was zijn lijk niet gevonden. Op welke wijze de ongelukkige, die een weduwe met dne kmderen nalaat, verrironk, is ook nog met bekend. SAS VAN GENT. In de Woensdag gehouden openbare verga dering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur is medegedeeld, dat bij Kon. besluit ongegrond verklaart is het beroep van den gemeenteraad van Sas van Gent tegen besluit van Ged. Staten van Zee- land., houdende bezwaren tegen de gemeente- begrooting, omdat daarop geen voldoende gel- den waren uitgetrokken voor de politie. Voor die gemeente werden 2 veldwachters noftdig geacht. terwijl voor slechts 1 gelden waren uitgetrokken. KOEWACHT. Zondag-namiddag gaf de eerw. heer kapelaan op de bovenzaal van de Zusterschool voor de vrouwelijke kiezers eene lezing over het tegen- woordige koesstelsel. Op duidelijke wijze zette hij uiteen, wat men te verstaan heeft onder evenredige vertegenwoordiging, besprak de in- deeting van ons land in kieskringen, den kies- deeler en hoe wordt berekend, wie gekozon is. In een volgende onderriehting zal hij de can- didaatstelling, de wijze van stemmen en de verschillende partijen bespreken, terwijl in de derde les ons Staatsbestuur uitgelegd zal worden. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: D. van den Ouden, zonder, Kersstraat 3/5, van Vlissingen. A. A. Heijens, zonder, Klaassenstraat 17, van Rotterdam. J. Roose, sehipper, Steenkamplaan 75, van Goes. J. C. Eijke, waterb. kiund., Steenkamplaan 69, van Zaamslag. E J. S. Rutten, De Jongestraat 17, van St. Nicolaas. K. L. van Broeck, klompenmaker, Stations- weg 1 N, van Barendrecht. Vertrokken: P. A. de Regt, apoth. ass., Noordstraat 45, naar Middelburg. J. J. Bol, coupeuse, Nieuwstraat 8, naar Amsterdam. P. A. van Hove, gep. loods, 2e Kortestraat 7, naar Antwerpen. J. P. de Langhe, werkman, naar Antwerpen. C. Michielsen, veldarbeider, Steenkamplaan 62, naar Axel. J. A. de Rechter, werkman, Javastraat 16, naar St. Nicolaas. A. Leenhouts, bakkersknecht, Dekkerstraat 47, naar Zaamslag. P. Wullaert, hotelknecht, Westkolkstraat 8/10, naar Hulst. BESTRIJDING VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. Nagenoeg ieder land waar veeteelt ge- dreven wordt, heeft met deze ziekte te kampen. Bij ons te lande is het bestaan ervan tot alle lagen der bevolking door- gedrongen, toen de overheid er niet te gen opzag geheele stallen aan mond- en klauwzeer lijdend vee af te maken, z.g. om de ziekte te isoleeren. Oogenblikkelijk wordt dit paardemiddel niet meer toege- past. Bijna overal is de wetenschappe- lijke- en leekenwereld echter diligent wat aangaat het zoeken naar een afdoend mid- del ter voorkoming of genezing. Thans is bekend geworden, dat het in- stituut voor veeziekten der Hannoversche landbouwkamer zeer gunstige uitkomsten heeft bereikt met de inenting bloed, af- komstig van doorgeziekte dieren. Bij het begin der ziekte toegepast, verliep zij in alle gevallen veel minder ernstig en zon der doodelijken afloop. Het middel kan slechts in den gewenschten omvang wor den toegepast als de bezitters van door geziekte dieren den veeartsen toestaan, van hun vee bloed af te nemen. Het is gebleken, dat een aderlating tot 2 liter bij zaakkundige uitvoering geheel onscha- delijk is en dikwijls zelfs gunstig werkt op het herstel. Genoemd instituut ontraadt ten sterk- ste de aanwending van z.g. geheime mid- delen, daar tot nog toe geen enkele eenig resultaat gaf. Dit stemt geheel overeen met onze ervaring omtrent de veelal met grooten ophef aangeprezen kwakzalvers- middelen tegen deze ziekte. (Tel.) EEN SERUM TEGEN MOND- EN KLAUWZEER. Dr. Cepede van de medische faculteit te Parijs heeft aan de Societe de Biologic medegedeeld, dat hij met goed gevolg dieren, die aan mond- en klauwzeer le- den, met een door hem gevonden pokstof heeft mgeent, het eerst op 11 October 1920. Reeds passen 3500 doctoren Ce- pede's ontdekking met hetzelfde gunstige resultaat toe. Zelfs verklaarde Dr. Guyot, directeur der kliniek Marie Lannelongue, aan een medewerker van de „Intransige- ant": De koning van Griekenland stierf aan een streptococcische infectie. Cepede bezit het geneesmiddel tegen de stvepto. ik ben er zeker van, dat, wanneer men dit middel op den koning van Griekenland had toegepast, hij niet zou zijn gestorven. RECHTAAKKN. HET INSTORTEN VAN EEN RODEL- BAAN TiE GRONINGEN. Het O.iM. bij de rechtbank te Gronin- gen eischte tegen de gebrs. Hommerson, eigenaars der rodelbaan, door ineenstor- ting waarvan op de kermlis 3 personen ge- dood en velen ernstig gewond werden, wegens het veroorzaken van dood door schuld 1 maand gevangenisstraf, voorw. met een proeftijd van 2 jaar. De verdediger Mr. De Visser vroeg rijspraak. DE VALSCHE BANKBILJETTEN VAN /25. De te Rotterdam in beslag g-enomen valsche bankbiljetten van f 25 zijn zeer bedriegelijb nagebootst. Zij dragen den datum 24 April 1919, zijn geletterd B R, doch zijn verschillend genummerd. In plaats van het watermerk is een droog stempel ingeslagen. GASVERSTIKKING. Thuis komende in zijn woning aan de Lange 1 orenstraat te Rotterdam, vond de werkman, die daar woont, zijn vrouw in de keuken dood op den vloer liggen. Tengevolge van gasont- snapping is zij bewusteloos geworden en ge- stikt. Het vertrekje was gehieel met gas- dampen gevuld, TRAGISCH. Toen Vrijdag de 73jarige reiziger van de firma Demm en Co. te Rotterdam, de heer Kleinsehmidt, bezig was bij een zijner kianten een order te noteeren, werd hij plotseling on- wel. Hij stortte neer, en toen men hem op wilde nemen, waren de levensgeesten reeds geweken. DE BELAST1NGDRUK OVER DE WERELD. Vat de wereldoorlog den volken heeft gebracht? Ellende en als nasleep duurte. In een Belgisch blad treffen we een jijstje aan van de som der directe en indirecte belastingen, welke dit jaar in verschillende landen gemiddeld per hoofd der bevolking moet worden betaald. De bedragen zijn in den muntvoet van elk betrokken land aangegeven. Gemakke- lijkshalve rekenen we ze voor onze le- zers in Nederlandsche muntwaarde: Nederland f 52. Belgie 87.— Duitschland 275. Engeland 113.32 Frankrijk 208.40 Zwitserland 22.50 Spanje 31.50 Amerika (V.S.) 141.— Italie 47.40 Zweden 49.50 DE MODERNE BLAUWBAARD. Landru, de blauwbaard, is voor den rech ter geweest, maar niet om zich te verant- woorden wegens de verdwijning zijner zeven verloofden, doch wegens een oplich- ting, waarvoor hij in Juli 1914 tot 4 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en tegen welke straf hij verzet aanteekende. Landru is magerder geworden, maar hij heeft zijn gevatheid en fatterigheid nog niet verloren. De feiten zijn: Landru huurde in 1912 in Malakof een garage, verschafte zich werktuigen en auto's om een verhuurinrich- ting van auto's te beginnen. Daarna nam hij personeel in dienst, liet hun een waar- borgsom storten en verdween een poosje later, het gezamenlijk bedrag cfier waarbor- gen een 20.000 francs, medenemend. Dat is geen oplichting, zegt Landru. De sommen waren deelnemingen in de onder- neming. Toen ik heen ben gegaan hebben mijn vrouw en kinderen deze verder geex- ploiteerd. Waarom heeft het personeel het niet gedaan? Omdat het er niet voor deug- de. De bankdraaier kende alleen den ronden draai van zijn buik; de bankwerker leverde stukken af, waarvan de rechte lijnen veel overeenkomst vertoonden met de rugge- streng van een kameel. De agent bracht z"n ti'd door bij een vriendin en probeerde me wijs te maken, dat hij met zijn vrouw voor zaken was uit geweest. Ik had zijn vrouw niet in dienst genomen. Oplichterij? Ik was eigenaar van het huis. De machines en de auto's behoorden mij. Mijn deelnemers hadden slechts er beslag op behoeven te legmen. Een oplichting w!< zeggen een zaak, die alleen in verbeelding bestaat. De beschuldiging gaat dus niet op. Dan zegt men, dat ik het materiaal heb mee- genomen. Kunt u, mimheer de rechter zich voorstellen, dat ik er vandoor fa met een electrische draaibank onder den arm. Of wel: ik ben vertrokken wat waar is zonder iets rtiee te nemen en wat kunt u me in dit geval verwijten? of wel ik heb draaibanken. werktuigen en auto's meege- nomen. En hoe kan dan de politie consta- teeren, dat ik deze slechts gehuurd had? Later zegt Landru: ,,Zekere bijzonder- heden herinner ik mij niet. Zeven jaar lang heb ik aan andere, heel wat belangwekken- der dingen moeten denken, waaromtrent de waarheid weldra zal uitkomen." Landru is veroordeeld tot een geld- boete, vijf jaren gevangenisstraf en ver- banning uit Frankrijk. WEERBERICHT VAN 8 NOV. 1920. Het weerbcricht van het meteorologisch in stituut De Bildt van heden luidt als volgt: Hoog-ste barometerstand 775.3 i?rankl(.. Laagste barometerstand 748.6 Haparanda. Vcrwachting tot den avond van 9 Nov.: Meest zwakkse wind uit Zuidelijke richtingen. nevelig tot half bewolkt, droog weer, lichte vorst 's nachts, zelfde temperauur overdag. SCHEEPVAARTBEWEGING. 5 Nov. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Belg. s.s. Edouard Nierinck, 789 MS., ledig, van Gent naar Ostende. Duitsch s.s. Margot, 1799 M3., ledig, van Gent naar Hamburg. Zwead. s.s. Manfred, 1992 M3., ledig, van Gent naar Frederiksham. Amerikt. s.s. Schneedaty, 15899 M3„ ledig, van Gent naar Brixham. 6 Nov. Belg. s.s. Gen. Leman, 2734 M3„ ledig-, van Gent naar Dunston. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgmed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. York, 3202 M3., stukgoed. van Gent naar Hull. 7 Nov. Duitsche zeel. R, 1772 M3., hout, van Strand voor Ter Neuzen, per sleepboot Lubeck. Eng. s.s. Jaline, 517 M3., creosootolie, van Havre voor Selzaete. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3„ stukgoed, van Gent naar Leith. Van 5 tot 7 Nov. zijn langs de Middensluis alhier 42 binnenvaartuigen op- en 50 afgescbut; langs de Westsluis 35 op- en 43 afgeschut. Rotterdam, 8 November 1920. VEEMARKT. Aangevoerd werden 872 vette runderen, 93 vette- en graskalveren. 1704 scbapen en lammeren, 556 varkens. De noteering was als volgt Vette rundereu lekw. 2, tot 2,05 2e kw. 1.90 tot 1,80: 3e kw!'/ 1,70 tot 1,60 Oasen le kw. f 1.95 tot 2,05; 2e kw. 1,90 tot 1,75; 3e kw. f 1,65 tot f 1,55; Kalveren le kw. /2,75 tot 2.902e kw. f 2.50 tot 2,25: 3d kw. 2,0b tot 1.85Scbapen le kw. 1.30 tot 1,40 2e kw. 1,25 tot y 1,15 3« kw. 1,10 tot Lttmineren 1,35 tot 1,45Varkens le kw. 1,76 tot 1,80; 2e kw 1,74 tot f 1.70; 3e kw. 1,60 tot 1,50; licht soort 1,40. Varkens met matigen handel wegens ruiraen aaovoer terwjjl de prijzeu luger waren dar. de vorig-i week. Vet vee en vette kaleeren met matigen handel in alle kwaliteiten. Scbapen en lammeren met stationoaire prgzen en matigen handel. VLAS. Aargevoerd werd uitsluitead sehoon. Blauw 5390 steen 2,tot 3.25 Hol- iandsch Gael 4550 steen f 2,tot y 3,25Wit 2990 steen/2,tot 3, Dauwroot 2200 steen 1,50 tot f 2,15. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 22,- tot 24, ZADEN. Lijnzaad bianw 34,tot 37, Lijnzaad wit 30, tot 32,— Knolzaad 32,tot f 34,— Brum Mosterdzaad f 50,tot 52,— t Gee! Mosterdzaad 32,tot 35,— Karwijzaad 34, tc.t 36,Blauwma^nzaad 54,tot 56,-. AARDAPPELEN. Brielsehe kralen 7,tot 7,50 Zeeuwsche Blauwe 8,25 tot 9, Zeeuwsche Bmie 8,25 tot 9, Zeeuwsche Eig'-nhetmers/"tot f,- Spuische Eigenhetmers 6 50 lot 6,80; Blauwe Eigenheiaiers 6,tot 6,50 Red-Star 6,— tot 6,25 Poters 3,75 tot 5.Zeeuwsche Roode 4,90; Bia- vo's 8,tot 8,25. Vergadering van Donderdag 28 October 1926, des namiddags 2 uur. (Vervolg). Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig- de leden L. J. Geelhoedt, L. T. van Hasselt, J. J. de Jager, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink en P. C. Geensen; later ook de heer D. Scheele. Afwezig mevrouw G. B. Duiker-Blekkink. De heer GEELHOEDT is het in hoofdza&k eens met de heeren Nolson en De Jager; hy herinnert, dat hier meermalen als wenschelijk is betoogd, om niet over te gaan tot tusschen- tijdsche herziening van jaarwedden, en inge- volge daarvan desbereffende verzoeken tot brj de begrooting, werden uitgesteld, omdat anders de gemeente-financien steeds op losae schroeven worden gezet. Gaat men maar steeds er mee door, tusschentijds wijzigingen te maken, dan komt men aan geen eind, wont dan wordt het volgend jaar toch weer het zelfde gevraagd. Spreker is ook overtuigd, dat er iets moet gedaan worden, maar hij wenscht daarmede te wachten tot bij de begrooting ea dan hoopt hij mee te werken aan een zoodanig# egeling, dat de menschen tevreden kunnen zijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2