ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7066 Zaterdag 6 November 1920. 60e Jaargang. EIQIiSTIE EL-AID- 8I*NE"LAN0 SUITE.NLAN o. Landbouwberictiten. DE ZUIDERZEE. NED. HERV. KERK. f 8 tllillt IDTG8. Zondag 7 November 1920. WINTERCATECHISATIES. Het Bewakingsvoorschrift. Arbeidnwet. Spoorwegovertr ding. Valsehen nnam opgeven. CODRAMI EEN YERKLARING VAN MINISTER DE VRIES. Tijdens de beharideling van het ontwerp tot verruiming van het gemeentelijk belas- tinggebied, heeft de Minister van Finan cien, de heer De Vries, in een der zittin- gen van de vorige week tnedegedeeld, dat de critiek (die hem ook bij dat ontwerp niet gespaard is) die in den laatsten tijd op hem in en buiten de Kamer is uitgeoe- naar den kant van zijn politieke tcgen- standers, dan zou hij reeds aan de Ko- ningin zijn ontslag hebben gevraagd. Maar hij zal met zijn ambtgenooten en zijne politieke vrienden nagaan, wat hem te doen staat en bij zijne beslissing reke- riing houden met de adviezen, welke hij van hen zal ontvangen en ook met de vraag, of zijn heengaan meer politieke gevolgen met zich zal sleepen dan al- leen het verdwijnen van hemzelf. De mogerijkheid van zijn aftreden. Naar wij vernemen, wordt in parlemen- taire kringen de positie van den Minister van Financien, Mr. de Vries, uiterst zwajk geacht. Wei vermoedt men, dat de Mi nister nog niet aanstonds zal aftreden, e* dat het gehouden overleg tot een te- genovergesteld besluit heeft geleid, maar men acht het niet onwaarschijnlijk, dat het algemeen debat over de Staatsbegroo- wng tot het aftreden van den Minister zal ieiden. De politieke toestand wordt echter voor een groot deei beheerscht door de vraag, welke houding het par- lement ten opzichte van den Minister van Financien zal aannemen. De anti-revolutionnaire fractie steunt den Minister onvoorwaardelijk. (Tel.) DUURTETOESLAG GEESTELIJKEN £N PREDIKANTEN. Bij de Tweede Kamer is een adres in- gekomen van den president en den secre- taris van de algemeene synodale commissie der Ned. Herv. Kerk, houdende verzoek, aan de geestelijken en predikanten over 1920 een duurtetoeslag te verleenen. PENSIOENREGELING VOOR TRAM- WEGPERSONEEL. De Minister van Waterstaat heeft een commissie ingesteld, welke zal onderzoe- ken op welke wijze een pensioenregeling behoort tot stand te worden gebracht ten behoeve van het personeel der intercom- niunale tramwegen, zoomede van de na- gdaten betrekkingen van dat personeel, fcetzij voor elke tramwegmaatschappij af- zonderlijk of gemeenschappelijk voor meer maatschappijen. Voorzitter is F. Bartelink, lid van den Raad van Toezicht op de spoorwegdien- srten. Lid zijn gedelegeerden van tram- wegmaatschappijen en van personeelsver- eenigingen. Voorloopig zullen zij, die haar via den afsluitdijk van Noord-Holland naar Fries- land willen oversteken geduld moeten oefenen. De directie der Zuiderzeewerken dirigeert thans nog slechts een onderzoek naar de bodemgesteldheid en den stroom. Practisch is tot dusver alleen de verbin- ding tusschen Wieringen en het Oostdam een feit geworden (de noodige gegevens daartoe waren reeds vroeger verzameld). Thans zal op Wieringen, wanneer de Ka mer den desbetreffenden post op de Wa- teretaatsbegrooting aanneemt, met den aanleg van een werkhaven op Wieringen een begin worden gemaakt. Is die er een- maal, dan ztal waarschijnlijk het onder zoek zoover gevorderd zijn, dat met den aanleg van den afsluitdam een begin kan worden gemaakt. In ieder geval zal het nog 8 of 10 jaar duren, voor en aleer de verbinding feitelijk tot stand zal zijn ge bracht. En eerst dan begint het eigenlijke werk: de inpoldering. VERPLICHTE MILITAIRE OPLEIDING VOOR VROUWEN. Volgens de Russiscfhe bladen is den 27sten October te Petrograd besloten, een verplichte opleiding voor vrouwen in te voeren. ENGELAND. De mijnwerkersstaking. Het referendum onder de mijnwerker.s had tot resultaat dat zij zich met een meerderheid van 8459 stemmen tegen aanneming van de voorgestelde schikking verklaarden. De con- ferentie van afgevaardigden te Londen echter besloot, de mijnwerbers te adviseeren, onver- wijld den arbeid te hervatten. Het resultaat van het referendum onder de mvjnwerkers is als volgt: voor aanvaarding van de voorgestelde schikking 338.045, tegen 346.000. Volgens de statuten van de mijnwer- kersfederatie kan de staking niet worden uit- geroepen zoo een referendum niet een meer derheid van tweederde der stemmen daarvoor oplevert, en indien een referendum wordt ge houden gedurende een staking is een meerder heid van tweederde vereischt voor de voortzet- DE VERKIEZINGEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Een van de zeer ergerlijke rlingen bij ver- kiezingen in de Ver. Staten, is, dat in tal van staten in het Zuiden der Unie, den Negers wordt belet, hun stem uit te brengen. Of- sehoon de grondwet aan alie burgers der Unie, alle burgerreebten toezegt, is dit voor de Zui- delijke staten tot een doode letter gemaakt. Zoo zijn er Staten, die in hun wetgeving de be- paling hebben opgenomen, dat tot de stembus j niet kunnen worden toegelaten de personen, die afstammen van slaven. Dat is natuurlijk een disqualificatie van alle negers in zoo'n staat. iSlaar meestal gaat de zaak veel een- voudiger in zijn werk. Komen er negers stemmen, dan worden zij of zoo gei'ntimideerd, uat zij op di n Democraat stemmen, of wel zij wordt n weggeknuppeld. In de meeste Zuide- iijke Staten wordt de traditioneele Democra- tische overmacht enkel door geweld of afdrei- j ging bestendigd. De negerbevolking, die in sommige van die Staten verre in de meerder heid is, heeft bij de stemming eenvoudig weg te blijven. Ook in verband met de rol, in den burgeroorlog door de Republikeinen gespeeld ten gunste van de vrijmaking der negerslaven, zouden de negers allicht geneigd zijn Republi- keinsoh te stemmen. Dat wil de Democratische blanben-bevolking van het Zuiden nu eenmaal niet gedoogen. Onder de middelen om de negers van de stembus weg te houden, behoort naar wjj zeiden ook de vreesaanjaging. Daarmee begint njen al eenige dagen van te voren. Te Jackson-ville in den staat Florida zijn dezer dagen 500 gewapende gemaskerden, alien leden van de nog uit vroeger dagen be- ruchte Ku-Klux-Klan op straat verschenen. Zij demonstreerden om aan de neger-bevolking goed duidelijk te maken, dat deze zich bij de stemming moest onthouden van wanordelijk- heden. Dit beteekent voor de goede verstaanders, dat de negers niet mogen komen stemmen, of indien zij toch komen enkel op den can didaat der Democraten. De Ku-Klux-Klan was een geheim genootschap uit de dagen onmid- clellijk; na den Burgeroorlog, ter terrorisatie van de Negers. De blanke planters waren er in vertegenwoordigd. „Ku-Kiuxis op zijn Amerikaansch uitgesproken ongeveer wat men hoort, als men van een geweer uit dien tijd de haan overhaalt. Hoe diep er in de Unie nog altijd op den Neger wordt neergezien en hoe fel er de ras- senhaat en de rassen-minaehting zijn, moge blijken uit het volgende incident in de verkie- zingscampagne. Aan den vooravond van den verlaiezingsdag is de bewering in omloop gebracht, dat Har ding negerbloed in zijn aderen had. In West-Europa zou men allicht geneigd zijn te vragen, „welnu, wat zou dat?" Maar in de Ver. Staten is zoo iets, een beschuldiging, die dengeen, die er door wordt getroffen, disqua- lificeert. In dit geval schijnt de bewering niet alleen niet waar te zijn, maar is het ook ge- lukt den uitvinder en verspreider ervan te ont- maskeren. Het is een docent in de staathuis- kunde, politick en sociologie aan het College te Wooster in Ohio. De man, zekere Chancellor, is op staanden voet door curatoren van die in- richting ontslagen. Naar aanleiding van de beschuldiging hebben de politieke vrienden van Harding zijn genealogie gepubliceerd, waaruit blijkt, dat de genealogie loopt tot 1683 de candidaat der Republikeinen van zeer ge- mengden bloede is: onder zijn voorvaderen zijn Angelsaksers, Schotten, Duitschers, Ieren, Welschen en Hollanders. Chancellor was in 1916 een der kiesmannen uit Ohio voor het presidentschap. Hij heeft tal van wetenschappelijke werken geschreven, die gunstig bekend zijn. De ingekomen uitslagen geven als resultaat, dat Harding met een ongekende meerderheid zal gekozen worden. Tot goed begrip diene, dat de verkiezing niet reehtsstreeksch ge- schied, doch dat de kiezers thans de personen kiezen die over den president zullen stemmen. In de practijk wordt echter door de partijen reeds vooraf over den candidaat beslist, De heer Harding is die der republikeinen, die een groote meerderheid behaalden, waaruit volgt, dat de verkiezing van Harding, in het volgend jaar, verzekerd is. De kosten der verkiezingen. Volgens een lage schatting zullen de kosten der presidentsverkiezing in de Vereenigde Sta ten minstens twintig millioen dollar bedragen, zegt de „Chicago Tribune". De stembiljetten j alleen kosten vijftigduizend dollar aan papier. DE TROONSOPVOLGING. Een medewerker van het journal" te Lu- zem heeft "een onderhoud gehad met prins Paul oud-minister Streit; d. w. z. met dezen DE BELGISCHE. VLOOTBASIS. Naar onze Brusseische correspondent uit goede bron veroeemt wordt de Belgische vloot- hasis binnenkort van Antwerpen naar Oostende overgebracht waar ze definitief gevestigd blijft. De bemanning der Belgische oorlogs- marine bestaat nu reeds uit 450 koppen. DE HAVEN VAN ANTWERPEN. Anseele, de minister van openbare werken heeft besloten, dat de werken voor de nieuwe schutsluis aan de Rruisschans te Antwerpen, die toegang verleenen zal tot de nieuwe havens ten noorden der stad, m 1924 moeten voltooid zijn. Ook zal er spoedig een begin gemaakt worden met het graven van een havendok en het bouwen van nieuv - kaden te Anstruweel, waardoor de length kaden langs de Schelde op 10 kilometer en van de binnenihavens op 43,45(I meter zal worden gebracht. HET 380 m.M. KANON TE MOERE. Door den Bclgisehen herzamelingsdienst werd de kustbatterij Herta, te Knoklte met reusar.htige kanonnen 'lewapend reeds groo- tendeels opgeruimd. Het 380 m.m. kan on te Moere, dat door de Duitschers voor de be- schieting van Duinkerken werd gebruikt. zal vermoedelijk onbeschadigd door de Belgische regeering aan deze stad worden geschonken. FRANK RIJK. De herdenking der dooden. Een ontzaglijke menigte heeft Maandag, Allerheiligen, de kerkboven van Parijs en om- streken bezoclht, o.a. een delegatie van het Britsche leger. Ontelbare kransen zijn op de graven van soldaten neergelegd. De president der republiek, Millerand, heeit een bezoek gebracht aan de kerkboven van Bagneaux, Ivry en Pantin; om er de graven van voor het vaderlarul gesneuvelde soldaten te begroeten. laatste alleen, want prins Paul, ,,een monocle in het oog, glimlachend en een weinig verrast over de rol, die men hem doet spelen", ver meed om een woord te zeggen. Streit verklaarde, dat een afstand doen van den troon door Konstantijn een onm-ogelijk j heid is. De ex-koning is er van overtuigd, dat i het uur gekomen is, dat het volk hem naar Griekenland zal terugroepen. Streit zei verder, dat de minister-president Venizelos een vijand van Griekenland is en Griekenland niet gelukkig kan maken. Ex- koning Konstantijn waclit en zal niet tever- geefs wachten. STRAATBETOOGINGEN IN BELGIE. Aan straatbetoogingen heeft het- Zondag in vele steden van Belgie niet ontbroken. Te Gent, zoo meldt onze correspondent te Brussel, trokiken een tienduizend zoogenaamde gewezen „Zivielarbeiter", die door de Duitschers weg gevoerd werden om achter het front te werken en die nu evenals de frontsoldaten van de Bel gische regeering vergoeding voor de geleden moreele en stoffelijke schade eischen, door de straten der stad. Alles verliep ordelijk, even als te Brussel, waar circa vijftien duizend ting daarvan De mijnwerkersconferentie hief drankslijters uit alle provincien samenge dienovereenkomstig de staking op en adviseer- stroomd waren om te betoogen vo6r een her- de arbeiders het werk onverwijld te hervatten. ziening van de wet op het alcoholverbod. TER NEUZEN, 5 Nov. 1920. AANBESTEDING. Op het bureau van de genie te Vlissin- gen is aanbesteed het doen vaii voorzie- ningen aan de kazerne Arsenaal te Ter Neuzen, tot inrichting van verblijf voor politietroepen. Ramingf4830. Minste inschrijver was de heer R. Ver- schelling te Ter Neuzen, voor f3800. BEDIJKINGSWERKEN e.a. IN DEN BRAKMAN. De aannemers van deze bedijkingswer- ken hebben met schier onoverkomenlijke moeilijkheden bij de uitvoering der in het voorjaar 1918 begon^en werken te kam- pen gehad, zo6 zelfs, dat meermalen moest worden gevreesd, dat de onderneming op een mislukking en op groote schade voor den staat zou uitloopen. Evenwel is het den aannemers tenslotte inogen gelukken deze werken, die geen uitstel konden lij- den, tot een goed einde te brengen, zij het ook dat zij daardoor veel schade heb ben geleden, dat zij tot den bedelstaf zou den zijn gebracht, zoo zij niet werden te- gemoet gekomen. Er is nu door de Re geering vrijheid gevonden aan de aanne mers de door ben geleden schade ad f 537.213.44 te vergoeden, waartoe een nota van wijzingen op de desbetreffende begrooting is ingediend. 3 INVALIDITE1TSWET. Dat de menschen niet steeds hun voor- deel zien in de I.W., zich blind slechts tu- ren op ouderdomspensioen, en het groo te voordeel der preventieve maatregelen dezer wet en de Weduwe- en Weezen- pensioenen over het hoofd zien, is he- laas nog een maar al te vaak voorkomend verschijnsel. Dezer dagen wederom kwam een huis- vader te overlijden in Z.-Vlaanderen, na- latende vrouw en eenige kinderen. De ar- beider zelf had alle mogelijke moeite ge- daan buiten de wet te vallen en het was hem, dank zij de medewerking van zijn werkgeefster, gelukt. Thans heeft de werkgeefster gewetens- wroeging en stuurde de waarde van 21 zegels. Helaas, dit bedrag is geretour- neerd, omdat de man niet verzekerings- plichtig was en geen rentekaart had, en dus toch de kans op Wed.- en Wezuwen- pensioen verkeken was. En voor deze 21 zegels had die arbeider zijn kinderen een jaarlijksch pensioen van f 187.50 gegarandeerd. Fiarde lessen zijn blijkbaar noodig, al- vorens een ieder, die verplicht is zich te verzekeren en derhalve recht op rente zou kunnen doen gelden, dien plicht na- komt. De preventieve werking van de I.W. zal eens blijken zegenrijke, onwaardeer- bare gevolgen te hebben. Voor den Raad van Arbeid, Middelburg, worden reeds thans verpleegd in een sanatorium 12 verzekerden, in een ziekenhuis 5, terwijl nog 23 aanvragen in behandeling zijn. Honderden guldens kost deze verpleging van elken patient, terwijl slechts enkele guldens zijn betaald aan zegels. Doch die honderden guldens, thans betaald, zullen duizenden en nog eens duizenden guldens rente opbrengen. Arbeidskrachten, die nu dreigen ach- teruit te gaan, kunnen behouden blijven tot zegen van het gezin; steeds regelma- tige achteruitgang brengt ellende en zor- gen. PREMIEBETALING DOOR DAG- ZEGELS. Bij K. B. van 20 Oct. (St.bl. 792) is be- paald, dat het K. B. van 28 Sept. jl. tot vaststelling van een algemeenen maatre- gel van bestuur, houdende een regeling der premiebetaling door middel \an dag- zegels, op 28 Nov. in werking zal treden. PROV. STOOM BOOT DIENST Aan den machinist bij den Prov. Stoom- bootdienst op de Westerschelde, C. J. Fluissoon, is met ingang van 19 October jl. eervol ontslag door Gedeputeerde Sta ten verleend. Voor het beroe;p naar de Ned. Herv. kerk te Oostburg is door den heer H. Moolhuvzen, cand. te Rotterdam, be- dankt. ZAAMSLAO. Op het tweetal voor het beroepen van een predikant bij de Geref. gemeente te Oenkerk komt voor Ds. H. P. M. O. van de Walle, alhier. AXEL. Door Ds. A. Thielen, predikant bij de Geref. kerk te Axel, is bedankt voor het beroep naar Berkel en Rodenrijs. STOPPELD1JK. De R.-K. jongens- en meisjesschool wordt gebouwd in de kom der gemeente, nabij het Steengelaag; de plannen zijn gereed. Het gevolg zal wel zijn, dat de open- bare school aan de Veerstraat en die op Pauluspolder worden opgeheven. U kt-* nrtnd*- Jierfc Ver Neuien. 9* u. en 2 u., Ds. A. Tiinmerman. Sluiskil. 91 u. en 2 u., dhr. 1.. Dek. Uoek. 9 n. en 2 u., Ds. .1. A. Raams van Breskens. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis, Axel. 9£ n.. Ds. .1. B. Th. Hugenholtz en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz, Bedie- ning van den H. Doop. Sas van Gent. 94 u., Ds. H. Akeisloot van Houten Roos. Hoist. 1" u.. Ds Hermariides. Hontenisse. 10 o., Ds. W. J. van Lindonk. Hoek tfereforir^nrrie K<er??-*in. 9 u. en 2 u., Ds. Van der Wall. OAr. Kerk. Zvamslag 9 a. en 2 n., de Bruijne. f4*reff>rmwr*1.r 4e>neentfi. (Vlooswi,ikstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Oud-Gerefonneerde qermeentt tVlooswij kstraati Ter Neuzen. 9 a., 2 n. en 54 u., leeskerk. ijokaal Plhf-n- Hufiu.nr" (Kerkhoflaan. Per Neuzen. 54 ue Evangelisatie. S. K. Kerkdienxteii te Ver IVenseti. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur s Namiddags orn hall' drie Lof. A.s. Maandag 8 November beginnen de Winter- cateehisaties Manndayavond oin 7 uur voor jongelingen. Dinsdaqmiddag om 14 nur, voor schoolkin- deren. om 24 uur, voor meisjes tus schen de 12 tot 16 jaar. om 4 uur. voor knapen tus schen de 12 tot 16 jaar. Woensdagavond om 7 uur, voor hen die be- lijdenis des geloofs wenschen af te leggen. Donderdnymiddaq om 3 uur voor jongedochters. 's avonds 7 uur voor jonge dochters. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is tengevolge der voortdurende droogte, het wintergraan, dat reeds overal ge- zaaid moest zijn, slechts gedeeltelijk op de minder zware velden in den grond, waar het zeer onregelmatig opkomt door de ongelijke vochtigheid van den bodem. Op de zware gronden kan nog in het geheel niet aan zaaien worden gedacht, het Kand is er eenvoudig niet te bewerken. BESTRIJDING MOND- EN KLAUWZEER. De heer De Groot heeft tot den Mi nister van Landbouw de volgende vra gen gericht: Is de Minister bekend met de resul- taten door den heer J. van den Berg Hzn., Amsterdamsche Straatweg 10, te Utrecht, tot dusver bereikt bij de bestrijding van mond- en klauwzeer? Zoo neen, is dan de Minister bereid naar die resultaten in het algemeen be- lang een ernstig onderzoek in te stellen? Zoo ja, is de Minister dan bereid de motieven mede te deelen, waarom van de diensten van den heer Van den Berg bij de bestrijding van die thans zoo al gemeen heerschende kwaal door den Mi nister geen gebruik wordt gemaakt? ROOK BIJ NACHTVORSTEN. No. 15 der verslagen en mededeelin- gen van den Phytopathologischen Dienst te Wageningen, bevat het verslag door de commissie tot beperking van schade door nachtvorsten, welke den 24sten Mei 1918 is ingesteld, uitgebracht aan den Mi nister van Landbouw enz. De door haar gedane proefnemingen met rook brach- ten haar tot de conclusie, dat door ver- branding van een sterk rook- of roet-ge- vend materiaal de temperatuur, ook op groote oppervlakten niet onbelangrijk kan worden verhoogd. Bij kleine terreinen geeft berooking met kleine vuren over het geheele terrein een beter resultaat dan berooking vanaf de windzijde alleen. Turfmolm, gedrenkt met ruwe naftali- ne, vormt een zeer bruikabar, sterk-roe- tend en veel warmte gevend materiaal. Per H.A. bedroegen de kosten der uitge- weide berookingen per graad Celsius tein- peratuurverhooging en per uur, aan mate riaal 40 a 50 gulden, zoodat het aanbe- veling verdient de pogingen te steunen om een goedkooper en meer bruikbaar rookmateriaal samen te stellen. Te zijner tijd dient men dan de or- ganisatie van een nachtvorst-vv aarschu— wingsdienst ter hand te nemen. Bij het verslag behooren bijlagen over de rook- proeven. Het is onderteekend door den voorzitter der commissie: Van der Lin den, J. G. Hareloop en N. van Poeteren, rapporteurs. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 5 November de volgende vonmssen uitgesproken: V. A. v. d. B., oud 18 j., landbouwerskneehl te Lapscheure (B.), is wegens diefstal yeroor- deeld tot 9 maanden gevangenisstraf. J. W. v. d. H., oud 18 j., boerenkneeht te Zaamslag, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis. A. H. Fr. M. v. R., oud 29 j., scheepsmake- laar te Ter Neuzen, is wegens wedersrpannig- heid veroordeeld tot f 25 boete of 25 dagen hecht. A. B., oud 18 j., straatmaker te Schoondijkc, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. P. F. B., oud 31 j., landbouwer te Graauw, is wegens belemmering van een ambtenaar ver oordeeld tot 15 boete of 15 dagen hecht. J. L. B., oud 22 j., landbouwer te Axel, is wegesn mishandeling veroordeeld tot 20 boete of 20 dagen heciixt. A. D., oud 20 j., landbouwersknecht te Axel, is wegens als voren veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen hecht. G. D., oud 26 j., landbouwer te Hoek, is wegens als voren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. C. d. K., oud 26 j„ landbouwer te Hoek, is wegens als voren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. C. P. R., oud 13 j., zonder beroep te Philip pine, is wegens diefstal veroordeeld tot 10 boete of 3 wekien tuchtschool. H. H. M. d. B., oud 22 j., leurster te Mee» donck, is wegens poging tot uitvoer veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. A. M., oud 12 j., arbeider te St. Jansteea, is wegens als voren veroordeeld tot 10 'hoefce of 3 weken tuchtschool. Verwezen naar de terechtzitting met last tot gevangenhouding tegen Ch. C. v. P., omd 35 j., werlcman te Kemseke, gedetineerd fce Middelburg. DIEFSTAL VAN GAS EN ELECT RIG- TEIT. De rechtbank te 's Gravenhage verooc- deelde ter zake van diefstal van gas en electrische energie den tandarts A. M. Mertens te 's Gravenhage conform den eisch tot 3 maanden gevangenisstraf. KAMUNHERECHT IE TEH NEUZEN. Zitting van 29 October 1920. Veroordeeld zijn, ter zake van overtreding van A. D., nachtwaker te Hoek, tot eene boete >»ii f 50, subs. 100 dagen hechl. E. d. G. en 1% W zonder beroep te Assenede(B.). ieder tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. A. F. J. V., zonder beroep te Westdorpe,- tot eene boete van 10, subs. 20 dagen hecht. G. M d. D., zonder beroep te Selzaete (B.). tot eeme boete van f 10, subs. 20 dagen hecht. M. d. B., zonder beroep te Asseneue (B.), tot eene boete van f 10, subs. 2u dagen hecht. A. v. A., vverkman te Assenede ^B.), tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. E. d. G. en H. W., zonder beroep te Assenede 4B.), ieder tot eene boete van 10, subs. 2 dagen hecht. G. B., dienstbodr te Gent (B.J, tot eene beete van _/T0, subs. 20 dagen hecht. E. B., visscher te Bouchaute (B.), tot eene boete van 10. sabs. 20 oagen hecht. I. S. B., zonder hero p te Ter Neuzen. tot eene boete van f 1, subs. 2 dagen hecht. M. N. A. B., zonder beroep te Ter Neuzen, tot eene boete van f 1, subs. 1 week tuchtschool. C. M. v. Tbierbottelaar te Axel, tot eene boete van J 50, subs. HO dagen hecht L. d. B landbouwer F. A 11. en M. E. M. d. O.. landbouwerskneehten, alien te IJzendijki, ieder tot eene boete van f 15, subs. 30 dagen hecht. voor elk. P .1. U., varensgezel te Ter Neuzen, lot eene boete van f 5, subs. 10 dagen hecht. B. E. I), winkelier en M. v. d. S., grondeigenaar. betden te Koewacht, ieder tot eene boete van 15. subs 50 dagen hecht. A. T. landhouwersknecht te Bifervliet, toPeene boete van f 15, subs. 1 maand tuchtschool. M. J. v. H., zonder beroep; d. G.. zonder ber.iepL. v. 0., veldarheiderA. P., vetd- aibeioer, alien te Hoek, ieder tot eene boete van f 15, subs. 3 dagen hecht. voor elk. M. d. P., landbouwersknecht te Waterlandkerkje, tot eene boete van fib. suhs. 30 dagen hecht. P. d. B,, arbeider te Westdorpe, tot eene boete van J 15, subs 30 dagen hecht. E. F. L. en A. d. M., werklieden te Philippine, ieder tot eene boete van J 15 subs. 30 dagen hecht. voor elk. J. W., varensgezelJ. S., koopman J. D.. werkman, alien le Ter Neuzen, ieder tot eene boete van 15, subs 30 dagen hecht. voor elk. i. W., varensgezel te Ter Neuzen, tot eene boete van f 25, subs 50 dagen hecht. F. I), landbouwer te Axel, tot eene boete van f 25, subs. 50 dagen hecht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1