AL6EIUEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Aan onze Adverteerders No. 7063 Zaterdag 30 October 1920. 60e Jaargang. Landhouwberichten. BINNENLAND. BUITENLAN D. aLfrikhbPi: abhlbHTfch. E B a S T B B L A D. De invoering van den achturigen werkdag dwingt ons om de vormen onzer courant op een vroeg uur te sluiten, teneinde met drukken gereed te zijn binnen den wettelijk toegestanen werktijd. Ter voorkoming van teleuretelling bij hen die een advertentie op een bepaalden dag wenschen geplaatst te zien, moeten wij dringend aan- raden die minstens 66n dag v66r den verschyndag, dus voor Maandag, Woensdag of Vrijdag in te zenden. Advertentien die in den morgen van den verschijndag worden toegezonden, zullen slechts in zooverre opgenomen kunnen worden, indien daardoor geen vertraging in het afdrukken onzer courant kan ontstaan. JHR. MR. TH. SERRARENS. f Te 's Hertogenbosch is overledeb Jhr. Mr. Th. Serraris, oud-procureur-generaal bij hct Gerechtshof aldaar, ridder in de orde van den Ned. Leeuw en de Stanis- lausorde van Rusland en officier in de Leopoldsorde. W A ARDEVERMEERDERINGS- BELASTING. Naar de voorzitter in de Tweede Ka- mer heeft medegedeeld, is een waarde- veimeerderingsbelasting in voorbereiding. DE DROOGLEGGING DER ZUIDERZEE. De voorloopige werkzaamheden tot drooglegging der Zuiderzee zullen voor- aoover zij die jaar zouden worden uitge- voerd binnenkort worden beeindigd. Dezer dagen is het laatste zinkstuk in het Amsteldiep naar beneden gegaan. De arbeiders aan deze werkzaamheden zijn reeds vertrokken. Ook de baggermo- lens zullen spoedig vertrekken. ONDERWIJZERSSALARISSEN. Maandag had het Comite voor Salfe- risactie van Onderwijzers -- Bond, Hoot- den, Vereeniging en N.O.G. een particu- %ere audientie bij den Minister van On- derwijs. Aan den Minister werd door de leden van het comite uiteengezet, de groote be- zorgdheid der onderwijzers, ontstaan door de uitlatingen van den Minister in de Eerste Kamer, waaruit zow kunnen blij- ken, dat de Regeering niet voornemens is het advies der Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg op te volgen, maar vooral voor wat de beginselen betreft, daar van in belangrijke opzichten zou willen afwijken. Met nadruk werd er op gewezen, dat dit onder de belanghebbenden een buiten- gewone teleurstelling zou doen ontstaan. een teleurstelling, die zich nu in onder- wijskringen reeds uit op een wijze, die voor het onderwijs het ergste doet vree- aen. De Minister .deelde mede, dat op het oogenblik omtrent deze zaak ernstig over- leg gepleegd werd door de leden der Re geering en dat hij het incorrect zou vin- den in dit stadium der zaak omtrent zijn plan nadere mededeelingen te doen, wel zegde hij toe den grootst mogelijken spoed te zullen betrachten. UIT TILBURG. Het is niet waar, dat te dezer stede iede- re week een fabriek afbrandt, zoodat er in een jaar 52 fabrieken minder zouden zijn; maar de werkplaatsen, die afgebrand zijn* worden niet meer opgebouwd en versiCjei- dene industrieelen denken er ernstig over, hun bedrijf naar Belgie te verleggen, waar de geest om te werken onder de arbeiders zooveel beter is dan hier te lande en ver- wacht wordt, dat de verkorte arbeidsdag door den senaat wordt afgestemd onder voorwaarde, dat deze eerst zal worden in- gevoerd, nadat hij algemeen door den vol- kenbond zal worden bevolen. EEN AMERIKAANSCHE LEENING VOOR NEDERLAND. De Amsterdamsche correspondent van het Berl. Tagebl. meldt: In Nederlandsche bankkringen verluidt, dat, met het oog op de sterke depreciatie van den gulden in New-York, waardoor het betrekken van grondstoffen en levens- middelen uit Amerika ongeveer 25 pCt. duurder is, overwogen wordt, met Ameri- kaansche financiers in contact te treden, voor het sluiten van een valuta-leening voor Nederland, ten dienste van het betrek ken van grondstoffen. Over het bedrag van deze leening, alsmede over de onderhande- lingen zelf, is nog niets met zekerheid ta vernemen, doch het bedrag zal stellig niet minder dan 250 millioen gulden zijn. VOEDSEL VOOR SAKSEN. Naar men uit Leipzig aan de „N. R. Crt." meldt, vertoeft de Saksische minis ter van volksvoeding thans in Nederland en heeft hier, door bemiddeling van een Amsterdamsche firma, voor 125 millioen mark levensmiddelen, leverbaar binnen een week, gekocht, t. w. 10.000 centenaar eetbare vetten, 50.000 centenaar reuzel en 50.000 centenaar Amerikaansch spek. DE VERPLIGHTE LICHAMELIJKE ONTWIKKELING. De Telegr. schrijft, dat zij in staat is gesteld, een en ander te ontleenen aan de memorie van toelichting van den minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap- pen op hct te verwachten ontwerp van wet tot regeling van de lichamelijke ont- wikkeling van de rijpere mannelijke jeugd. Alle physiek gcschikte jonge manner, van 15- tot lOjarigen leeftijd zullen, zoo zou o.rn. in deze memorie worden gezegd, bij de wet verplicht moeten worden, li- chamelijk zich te oefenen. Deze, bij voor- keur in de open lucht te houden oefenin- gen, zullen elk militair karakter missen. In het bijzonder treden lichte athletiek, springen, speerwerpen, hardloopen, vrije en ordeoefeningen, Zweedsche gymnas- tiek, wandel- en marschoefeningen, alsme de de verschitlende openluchtspelen op den voorgrond. Bij het bereiken van den militieplichtigen leeftijd zijn dan, na de ge* regelde deelneming aan dergelijke oefe- ningen, alle gezonde jonge mannen li- chamelijk voorbereid voor den militairen dienst. Intusschen zal, naar de plannen van den minister van Oorlog, slecnts een gering deel van hen door loting worden aangewezen om bij het leger te worden ingelijfd. Het contingent wordt belang- rijlc beneden het thans bestjaande gebracht. De groote meerderheid blijft vrij. Het zal voldoende blijken, deze jongelui op eenvoudige, nader te ontwikkelen wijze de vereischte militaire bekwaamheden bij te brengen om, mocht onverhoopt ons Va- derland worden aangevallen, hen in kor- ten tijd tot bruikbare soldaten te vormen. De uitwerking van de boven geschet- ste denkbeelden heeft de minister zich aldus gedacht, dat, zooveel mogelijk, aan- sluiting wordt gezocht aan het bestaande. Wie lid is van een te goeder naam en faam bekende vereeniging, welke zich li- chaamsoefening, als hier bedoeld, voor oogen stelt, zal mits zekerheid bestaat, dat hij zich geregeld ernstig oefent, niet nog verplicht behoeven te worden aan an- dere oefeningen deel te nemen. Voor de- genen, die niet in een dergelijk geval ver- keeren, zal op terreinen of in lokaliteiten, van gemeentewege beschikbaar te stellen, onder burgerlijke leiders, die de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen zal aanwijzen, geregeld geoefend worden. De kosten van terreinen, lokaliteiten, oefenmateriaal, enz. zullen voor drie vier- den ten laste van 's lands schatkinst ko- men; de kosten aan de leiding en het toe- zicht verbonden, zijn geheel door het rijk te bestrijden. PRIJSSTIjGING EN -DALING. De Daily News vermeldt een prijsdaling yin verschillende artikelen als thee, ge- droogd fruit, Iersche ham, peper, kruid- nagelen, meelspijzen en vet, maar een prijsscijging voor Engelsche ham, eieren, aardappelen, uien en citroenen. Thee is in zoo'n groote hoeveelheid in voorraad, dat de importeurs er eike week van trach- ten te spuien bij weinig kooplust. Te Londen moeten vele winkels arti kelen met verlies opruimen. Het blad Men's Wear, een orgaan van manufactu rers, klaagt over de koopersstaking. Men kan niet voor onbepaalden tijd voortgaan zegt het blad met goederen te pro- duceeren, die enkel opgestapeld worden. Ook hoeden dalen in prijs, maar volgens Men's Wear zullen die zelfs op hun laag- ste punt nog twee en een half maal zoo duur zijn als voor den oorlog. UITDEELING VAN LEVENSMIDDELEN In Hoxton (Londen) is Zaterdag een groote uitdeeling van levensmiddelen on der de werkloozen gehouden. Er was in die borough een som van 240 pond ster ling door den burgemeester bijeengebracht en daaruit werden ongeveer 1200 honge- rig uitziende mannen en vrouwen gespij- zigd. Aan vleesch verdeelde men konij- nen of lamsbout, verder werden thee, aardappelen, brood, blikjes gecondenseer- de melk, jam en gerookte visch uitgereikt. In Hammersmith is eveneens een fonds opgericht voor bedeeling van werkloozen. In Camberwell is Zaterdag door oud-ge- diende soldaten een betooging voor de werkloozen gehouden. Daarna werd een bijeenkomst in Deptford gehouden, die geopend werd met het zingen van de Roo- de Vlag. Het gevolg was, dat van over- heidswege voor de dringenste gevallen ondersteuning werd toegezegd. EEN OL1ESTR1JD IN ZICHT? De Parijsche editie van de Chicago Tri bune meldt, dat de Standard Oil Compag- ny door bemiddeling van de Banque de Paris et des Pays B is het grootste deel der aandeelen van de Parijsche Matin heeft aangekocht. Deze transactie wordt in financieele kringen beschouwd als de voorbereiding tot een binnenkort op groo te schaal gevoerden strijd van de Standard Oil Cy. tegen de Koninklijke Nederland sche Petroleum-Mij. De Londensche Observer zegt, dat men in financieele kringen in Frankrijk de ves- tiging van de Standard Oil Company niet gaarne ziet, vooral degenen, die hun geld in de „Koninklijke" hebben gestoken, vree- zen hervatting van den peiroleumoorlog en daarmee gepaard gaande daling van de koersen. De groote massa der niet- aandeelhouders zal overigens een daling van den petroleumprijs niet anders dan hoogst welkom zijn. DE DUITSCHE E1GENDOMMEN IN ENGELAND. De Board of Trade d#elt mede, dat de En gelsche regeering aan de Duitsche regee ring heeft doen weten, dat zij niet voorne mens is, gebruik te maken van haar rechten, voortvioeiend uit het vredesverdrag, te we ten, om beslag te leggen op de eigendom- men van Duitsche burgers in Engeland, in geval van vrijwillige achterlating door Duitschland, hetzij in den vorm van bank- deposito's, hetzij goederen in Engelsche schepen, hetzij goederen welke naar En geland werden gezonden om te worden verkocht. Reeds eerder werd bekend gemaakt, dat de Duitsche eigendomsrechten en be- langen, welke sinds de publicatie van de toestemming, om de handelsbetrekkingen met Duitschland te hervatten, waren ver- kregen, hier niet onder vallen. WIE HEEFT GELIJK? In Oosterwierum (Friesiand) is een 62- jarige vrouw, die ouderdomsrente tre'kt, daar de betrokken ambtenaren hebben uit- gemaakt, dat zij72 jaar is. De vrouw heeft zelf de aandacht er op gevestigd, dat zij er nog geen recht op heeft, maar ambtshalve wordt volgehou- den, dat zij 72 jaar is. DOOR INBREKERS OVERVALLEN. Te Bredfor^ is dezer dagen de filialen der Cleveland Trust Cy. door inbrekers overval- len. Dank zij het kloeke optreden van het puoliek werd de dieistal verijdeld. De leider van de bandieten werd neergeschoten. Acht personen, die zich bij het te keer gaan van de poging der roovers bijzonder flink had- den gedragen, kregen beioomngen van de bank. De man die den hoofdbandiet neer- schoot ontving 1000; vijf anderen kregen ieder 250. Met 100 werden twee vrouwen beloond, die hadden meegeholpen. Twee an- deje vrouwen de politie houdt haar voor de moeder en de vriendin van den dooden roover zijn in hechtenis genomen. Men vond haar in het bezit van diamanten ter waarde van 25-000. Die vrouwen werden gevat toen zij pogin- gen kwamen doen om het lijk van den roover in haar bezit te krijgen. BRAND. Donderdagnacht brak een hevige brand uit in de hopbeurs te Londen, in Southwartk- street. En ofschoon de brandweer den gan- schen nacht tegen de vlammen vocht, slaag- de zij er eerst 'sochttnds om zeven uur in met moeite den brand meester te worden. Eenige b'randweermannen, die op het dak werkten, ontsnapten toen muren instortten. Zij moesten de opgaande slangen grijpen om zich daarlangs naar beneden te laten glijden. De schade wordt op l'/2 milioen geschat, daar vele balen hop verloren gingen. De sporen van Charing Cross ondervonden ge- deeltelijk vertraging ten gevolge van den brand. DE NOORDELIJKSTE PETROLEUM- BRONNEN. Stillman, de president-commissaris der Imperial Oil Company bevestigt het be- richt, volgens hetweik een bron aangeboord is bij Fort Norman, 1000 mijl ten Noorden van Edmouton, Canada, welke bron 1200 a 1500 vaten per dag oplevert. LEGERS VAN SMOKKELAARS. Blijkens berichten in Duitsche bladen wordt er aan de Duitsch-Hollandsche grens ontzaglijk gesmokkeld. Een corres pondent van het „Berliner Tageblatt', een onderzoek instelde te Kalden, een Duitsch plaatsje aan de grens in de buurt van Venlo, schrijft, dat eindelooze, over- vulde treinen, meest uit wagens vierde klas samengesteld, naar de grens trekken. Haast al deze bezoekers doen aan smokkelen. Het is een enorme schaar vrouwen, jonge meis- jes, kinderen en mannen. Een groot gezel- schap vertrekt met een aankomenden trein terug naar het binnenland. Ditmaal zijn al ien zwaar met smokkelwaar beladen <en zoo gaat het dag en nacht. Treinen loopen zoowel in de richting Crefeld als in de rich- ting MunchenGladbach. Alle reizigers hebben week of maand-abonnementen. Er zijn er bij, die driemaal per dag naar de Nederlandsche grens sporen. Het aantal dezer beroepssmokkelaars bedraagt alleen in deze streek zeker 10.000. Indien men nu rekent, dat elk van hen gemiddeld 20 tot 30 pond smokkelwaar iederen dag naar het Duitsche binnnenland transporteeren, dan kan men zich een denkbeeld vormen van hetgeen over de Nederlandsch-Duitsche grens wordt gesmokkeld. HET SPOORWEGONGELUK BIJ AMIeRES. Het deskundig rapport over het spoorweg- ongeluk bij Amieres stelt vast, dat de ma chinist door de onveilige seinen is heen- gereden, maar tevens, dat die machinist geen geroutineerde, doch een leerling machinist was; dat hij een stoker bij zich had, die eveneens het vak leerde, terwijl de remmer ook een beginneling was. Van het geheele treinoersoneel was alleen de hoofd- conducteur bevoegd. EEN ADVOCAAT-SMOKKELAAR. De advocaat Kallenbach die zich in de gevangenis te Berlijn heeft opgehangen^ was betrokken bij een groote smokkel-affaire aan de Hollandsche grens. Men zou een partij Hollandsche spiritus, ter waarde van 125 millioen mark over de grens smokkelen. De smokkelaarsbende zou hieraan eenige millioenen verdienen, aangezien de prijs van spiritus thans ongeveer 80 mark per liter is en de partij uit 320.000 liter bestond. De lading van het schip dat reeds Keulen gekomen was en daar was gelost, werd door beambten van ministerie voor de levensmiddelenvoorziening onderzocht en aangehouden. Vier personen werden in verband met deze smokkelarij gearresteerd, waaronder Kallenbach, die als advocaat zeer bekend was en een groote practiik had. PAARDENDIEF. Te Hengelo (G.) is op dje paardenmarkt i em and uit Laag-Keppel gearresteerd, die te Echteld, Heteren en Angerlo 4 paarden heeft gestolen. AFGEBRAND. Te Koekange is Zondag de wonmg van K. Seeg'rs afgebrand. De inboedel en de oogst gingen geheel verloren; een var- ken en een geit kwamen in de vlammen om. De bewoner en zijn vrouw waren aan het aardappelrooien, toen de brand uitbrak. De oorzaak is onbekend. EEN GOED DORP. Is dit een goed dorp voor rheuma- tiek? Zeker. Ik heb de mijne hier gekre- gen. Ll] MB AN DEN OM VRUCHTBOOMEN Met genoegen kan worden geconstateerd, dat een groot aantal bezitters van boom- gaarden reeds gehoor gegeven heeft aan den onlangs door den Phytopathologischen Dienst gegeven raad om, ter bestrijding van de zgn. trekmade (de rups van den kleinen wintervlinder) lijmbanden om den stam van hunne vruchtboomen aan te leggen. Ech- ter is het aan eenige ambtenaren van den Phytopathologischen Dienst opgevallen, dat op verscheidene plaatsen de op het papier aangebrajhte lijmring zeer smal is. Vermoe- delijk is dit gedaan om de uitgaven voor deze lijmbanden zoo gering mogelijk te doen zijn. Het is echter te vreezen, dat hier de zuinigheid de wijsheid zal bedriegen. Indien namelijk een groot aantal vrouwe- lijke wintervlinders tegen den stam der boo- men opkruipt (en op vele plaatsen is een dergelijk optreden in groot aantal van de vlinder te verwachten), is een smalle lijm ring niet voldoende om al deze vlinders tegen te houden. Een aantal zal door de Iijm vastgehouden worden, maar hare licha- men zullen een brug vormen, waarover de later verschijnende vlinders ongehinderd de lijmring kunnen overtrekken. Zelfs op bree- de lijmringen vindt men meestal vlinders, aan welke het gelukt is, zich nog tot aan den bovenrand van de kleverige ring voort te slepen. Neemt men de lijmring smal, dan zullen zulke vlinders de geheele ring kun- n'en passeeren en dan heeft het bestrij- dingsmiddel gefaald. Laaf ieder, die liiinbanden aangelegd heeft, of die ze nog zal aanleggen er dus voor zor- gen, dat de om de stammen aangebrachte papierbanden over een breedte van minstens 8 cM. van goed klevende rupsenlijm zijn voorzien. Eerst dan kan men een succes- volle bestrijding van de trekmade verwach ten. Opgemerkt dient nog te worden, dat lijm banden niet dienen ter bestrijding van de rups der wormstekige appels. Het tijdstip voor de bestrijding van dit insect is reeds lang voorbij; te gelegener tijd zal daarop het volgend jaar de aandacht worden ge vestigd. PHYT. DIENST. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Verg-adering van Vrijdag 22 October 192#. des namiddags 1 uur. Voorzitter de heer Joh. de Feijter. Barge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visser, A. de Feijter, W. Scheele, P. Faas, C. A. Wisse, !i. van Hoeve, D. G. Koopman, A. de Koeijer, .1. Vinke, C. de Jonge en M. Kaijser, benevews J. Stolk, Secretaris. L Opening. De VOORZITTER opent de vergadering 4»«r het uitspreken van het gebedsformulier. 2. Vaststelling notulen. De notulen der vergadering van 30 Juii 1J. worden met algemeene stemmen onverandeid vastgesteld. 3. Mededeelingen. t a. Proces-verbaal van de op 24 Maart 1924 bij den gemeente-ontvanger plaats gehad heb- bende opneming der boeken en kas, waarbij bleek, dat was ontvangen 91.444,75%, uit- gegeven f 91.059,25, en in kas was f 385.50%. Aangenomen voor kennisgeving. b. Proces-verbaal van de op 30 Juni 1920 bij den gemeente-ontvanger plaats gehad heb- bende opneming der boeken en kas, waarbij bleek, dat was ontvangen f 119.850,50%, uit- gegeven f 119.233,20, en in kas was f 617.30%. Aangenomen voor kennisigeving. 4. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeiand, no. 183, 3e afdeeling, betreffende verlenging kermis en afschaffing jaarmarkt te Clinge. b. Een schrijven, no. 173, afdeeling 3. van Gedeputeerde Staten, houdende toezending va« een uittreksel uit het konmklijk besluit van 7 Juli 1920, no. 27, waarbij het maximum .aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein voor deze gemeente is ver- laagd en vastgesteld op 6. c. Een schrijven van als voren d.d. 6 Aug. 1920, No. 1681, 3de Afdeeling, houdende be- richt van ontvangst van de door den Raad op 30 Juli 1920 vastgestelde verordening tot m ziging der motor- en rijwielveroTdentng d. Een schrijven van als voren d.d. 20 Aug. 1920, No. 1052, afdeeling 3e, luidende: Onder verwijzing naar Zijne cireulaire van 16 Februari j.l., No. 768, afd. B. B. (waarva* wij U mededeeling deden bij ons schrijven van 20 Februari d.a.v., No. 169, 3e afdeeling; ver- zoekt Zijne Excellence den Minister van fiin- nenlar 'sche Zaken in overleg met Zijnen ambt- genoot van Justitie ons, die gemeentebesturen, welke een subsidie nog niet toekenden. nog- maals te wijzen op de belangrijkheid dei po- litieschool voor de gemeente-politie; Zijn Ex- cellentie is van oordeel, dat de bedragen van het subsidie van minstens f 20 tot f 50 voor geene enkele gemeente bezwarend kunnen zijn. Wij noodigen U met aandrang uit deze aan- gelegenheid nogmaals bij den raad ter sprake te brengen en alle medewerking te verleenen, opdat dit college alsnog tot toekenning van een subsidie overga. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de stukken genoemd onder a, b, c, d aan te nemen voor kennisgeving. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. e. Een schrijven van alsvoren d.d. 13 A*g\ 1920, No. 72, le Afdeeling A: Houdende terugzending van het raadsbesiuit, d.d. 30 Juli 1920 onder No. 15, onder mededee ling, dat de derde ontvangpost en de bijdragen, begrepen in den vierden ontvangpost moeten worden gebracht onder hoofdstuk 4, auioeiing 1, en dat voorts de kosten voor de stichting der electrische centrale onder hoofdstuk 6 der uitgaven moeten worden gebracht. Burgemeester en Wehouders stelle* voor dienovereenkomstig te besluiten. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. f. Het raadsbesluit d.d. 30 Juli 1.1. tot het aangaan eener geldleening maximum t 10.500, voorzien van bewijs van goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een schrijven van den Nederlandsefaen Bond van gemeente-ambtenaren, afdeeling Zeeiand d.d. 25 Aug. 1920. (Zie verslag der raadszitting te Axe) ru ons no. van 21 Oct.) Burgemeester en Wethouders stellen voor j de stukken f en g aan te nerrjen voor kennis geving. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. h. Een schrijven van mej. De Jong, onder- wijzeres Groote Huissenspolder te Zaamslag, d.d. 7 September 1920, houdende verzoek or* eervol ontslag tegen 1 October 1920, wegens vertrek naar Amsterdam. Aangezien aan mej. De Jong op haar wensch piet ingang van 1 Oc tober 1.1. met stilstand van wedde verlof is verleend en sindsdien een tijaelijke ondei wij- zeres werkzaam is, stellen Burgemeester xn Wethouders voor dienovereenkomstig te be sluiten. Aangenomen met algemeene stemmea. i. Een schrijven van mej. Albers, vroed- vrouw te Zaamslag, luidende als volgt: Ondergeteekende Gerrigje Alberts, vroecl- vrouw uwer gemeente verzoekt uw college be- leefd maar dringend haar jaarwedde te willen verhoogen en wel met eene terugwerkende kracht tot 1 Jan. 1919 en deze te bepalen op f 800, met twee eenjaarlijksche verhoogingen van f 100, zoodat op 1 Jan. 1921 haar jaar wedde f 1000 bedraagt. Door de tegenwoordige tijdsomstandigheden, de stand en werkkring in aanmerking genomen, kan de vroedvrouw uwer gemeente van haar tegenwoordige jaar wedde niet bestaan. Haar particuliere tarieven heeft zij verhoogd, maar dat brengt niet ge- noeg bij, dat zij een menschwaardig bestaan heeft. Ook verzoekt zij uw college haar pensioen- grondslag te willen brengen op f 1000 TER NEUZENSCHE CO U RANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1