ZENDT UWE ADVERTENTlEN DAAGS VOOR DEN VERSCHIJNDAG - dus voor Maandag, Woensdag en Vrijdag. JLandbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN |n tm d™'„ wr wV Wsrtantgebr0ken Man staat tegenover een stakersmassa die jegens de gemeenschap geen ge«oel >an verantwoordelykheid meer kent, er g/en bezwaar in ziet om de njjverheid te ont- wrichten, de prijzen omhoog te dryven, het spoorwegverkeer in de war te sturen, rantsoeneering voor voedsel en brandstof te herstellen en buitenlandsche klanten on'hand te laten zitten. Om aau de staking spoedig eeu euide te makeri. zou men aie massa in den een of anderen vortn hareu zin moeten geveo, byvoorbeeld door o»er- nemiug van een nieuw beiniddelingsvoorstel, dat in de pers wordt gedaan en dat neer- komt op onmiddellyke verleeuing van de loonsverhooging van 2 shillings en her ziening van den heelen toestand na d>ie ot zes rraanden, indien dan mocht blijken, dat de voor die loonsverhooging oorspron kelijk bedongen productie niet bereikt was. Thomas, de secretaris van het verbond van spoorwegbeambten, is een van de g* zagbebbet.de mannen die opnieuw zyn stem tot matigicg verheffen en de deur willen openbouden voor een minnelijke regeling, reaar de deur is niet meer open. Mtsschieu dat het Lagerhuis er iets op weer, als het moigen bijeenkomt, inaar dat mnet dan ook de instemming van de regeering hebben, die daar een volgsame eoaUtie-meerderheid achler y.ieb h^/ ft. De staking is niet volledig, omdat een gededfe van het personeel, met goedvindeD van de vak»ereeaigitigen, aan het werk bljjir voor het b dienen van de pompen. De verbitterde extremisteu in Zuid- Wales dreigen, dat zy ook am dat pe soreel zouden gelasten, om het werk neer te leggen, mdien de s aking einrie October niet gedaan is. Natuurlyk kan de regee ring zoo ie s niet kalm gedoogen en moeten dan militairen of vrywillige hulp- krachten dat werk overneraeu, omdat an ders de mynen voor langen tjjd onbruik- baar zouden worden Het bericht dat vele myn workers al met vacantia gaan en gezelschapstochten, wed- rennen enz. op touw zetten, klinkt als eeu baspotting van de nooden van de gemeen scbap. OEEN NADEEL1GE GEVOLGEN IN FRANKR1JK. In Frankrijk zullen voorloopig, aldus meldt de Rarijsche correspondent van de limes'', van de Britsche mijnwerkerssta- king geen nadeelige gevolgen ondervonden worden. Door de langdurige onderhande lingen tussohen de regeering en de arbei dersleiders heeft men in Frankrijk gelegen- heid gehad om een voorraad steenkolen aan te leggen. Slechts wanneer de staking van tangen duur mocht zijn, zou voor de Fran- sche Industrie belangrijk nadeel kunnen ontstaan. HET VERTREK VAN DEN BELGISCHEN KONING UIT BRAZ1L1E. De Koning en de Koningin van Belgie en de Prins Leopoid hebben zich Zondag aan boord van den kruiser Sao Paolo inge- scheept voor Belgie. De president van Bra- zilie deed de Belgische vorsten uitgeleide terwijl de bevolking hen luide toejuichte. Bij het vertrek vuurden de oorlogsschepen en de forten salvo's af. Braziliaansche marine- divisies, Engelsche oorlogsschepen en het ltaliaansche schip „Rome" begeleidden de Sao Paolo tot buiten de baai. Zaterdag werd een financieele en econo mische handelsovereenkomst geteekend tus schen Brazilie en Beigig. GENERAAL LEMAN. f Zondagmorgen is na een korte ziekte, op 69-jarigen leettijcl te Link overleden gene- raa! Geiard Mamieu Leman, de heldhaftige verdeuiger van Luik. Bij den vai van (leze vesting werd gene- raai Leman, die besloten had zich onder geen beding over te geveri, onder de puin- hoopen van het fort Loncin bedolven en half versukt door de Duitschers krijgsgevangen gernaaki. Na de bezetting van de stad Luik, trok Le man zich terug in het fort Longin, waar hij tot 15 Augustus bleef. Dien dag vloog een Duitsche granaat in het kruitmagazijn van het fort, dat in de lucht sprang. De gene- raal werd ernstig gewond onder de puin- hoopen vandaan gehaald. De Duitsche of- fioieren, getroffen door zijn dapperheid, lie- ten hem zijn degen behouden, hij werd naar Duitschland overgebracht en kreeg later toestemming in Zwitserland herstel voor zijn geknakte gezondheid te zoeken. In het voorjaar van 1918 kon hij naar Parijs terug- keeren, waar hij door de Fransche bevolking geestdriftig werd ontvangen. Dezen zomer had de generaal, die nog steeds aan zijn wonden lijdende was een bezoek gebracht aan Spa en eerst veertien dagen geleden kwam hij naar Luik terug. OSTENDE OORLOGSHAVEN. De Belgische ,,Standaard" meldt: Nau- welijks had dr. Van der Perre een noodkreet laten hooren over voorgenomen plannen betreffende de inrichting van de kusthaven tot een vlootbasis of daar ver- nemen wij, dat het ontwerp het object gaat uitmaken van een credietaanvrage bii het parlement. De voorbereidende studien zijn reeds zoo- ver gevorderd, dat een algemeen schema is opgemaakt. Reeds zijn schuilpiaatsen in zware ijzeren platen aangebracht te Ostende in het marinedok en te Brussel in de Ooste- lijke haven. Zij zijn nagezien en geschikt bevondep. Laten wij hopen, dat in het parlement een klaarziende meerderheid gevonden wordt, die tegenover deze waanzinnige plannen, het eerste uitvloeisel misschien van het Fransch Belgisch verbond, een afkeurend veto zal weten nit te spreken. Nu dat aldaar een natuurlijke nijverheid in gevaar wordt gebracht, zal geen stem worden gehoord om de eischen, dat voor alles onverwijld met het dringend noodzake- lijke vredeswerk een aanvang wordt ge- maakt, nl. het aanleggen van een moderne visschershaven? Dat wij nu het onnoemelijke moeten be- leven, dat aan een oorlogswerk de voorrang wordt gegeven, terwijl vredeswerken sinds meer dan 20 jaar ondanks onophoudelijk plechtig herhaalde beloften oo een uitvoe- ring moeten wachten. Onze Vlaamsche vis- schers eischen een visschershaven, geen oor- logshaven. DROOG AMFPIKA. De Amerikaansche fipcus bestudeert de middelen om te kunnen overgaan tot het in beslag nemen en het gerechtelijk verkoopen van schepen van vreemde nationaliteit, die alcoholische dranken naar de Vereenigde Staten vervoeren en inbreuk maken op de wet die den verkoop van die dranken ver- biedt. De wet schrijft inderdaad het in be slag nemen van die schepen voor. TER NEITZEX, 20 October 1920, Het weprbericht van bet meteorologisch instutnut te De Bildt van heden lnidt. als olgt Hoogste barometerstand 774.2 Neufarhr- wasser. Laagstebarometerstand 749.9 Westmanoer. Verwachting tot den avord van 21 Oct. Zwakke tot mat.ige oostelijke tot zuid- oostelijke wind, helder tot. licht of half be- wolkt, droog weer, waarschynlijk nacht.vorst, zelfde temperatuur overdag. IN ROUW GEDOMPELD. Heden kwam alhier een hoogst tra- gisch sterfgeval voor. Toen de echtge- noote van den kleermaker B. hedenmor- gen uit 'tbed stapte, sprang een ader, met het noodlottig gevolg, dat, toen na korten tijd de ter hulp geroepen genees- heer hulp kwam bieden, deze niet anders kon constateeren, dan dat de zorgzame huismoeder was overleden. Over enkele weken werd vermeerdering van gezin ver- wacht. GEREF. GEMEENTE. Door de Geref. Gemeente alhier, is voor de tweede maal tot predikant be- roepen Ds. B. van Neerbosch te Brui- nisse. SUIKERBIETEN. Daar het ter beteugeling van de uit- voerfraude wenschelijk is het vervoer van suikerbieten in Zeeuwsch-Vlaanderen en op de Westerschelde te binden aan de verplichting tot dekking door binnen- landsch paspoort, onverminderd do be- staande bevoegdheid van de inspecteurs der directe belastingen enz. tot het ver- leenen van ontheffing daarvan, heeft de Minister van Financien dienaangaandc maatregelen getroffen. VERDUISTERING. Naar de N. R. Crt. meldt, is ten nadee- le van den fabrikant M. P., in de Oppert te Rotterdam, door een koopman uit Hulst een partij linnen goederen, ter waarde van f 257, verduisterd. OPENING SCHIETBAAN TE AXEL. Zaterdagmiddag werd te Axel feeste- iijk geopend de door de schietvereeniging Prins Maurits" nieuw aangelegde schiet- baan voor- scherpe patronen. Bij deze opening waren tegenwoordig het dage- lijksch bestuur der gemeente Axel, de besturen der burgerwachten te Axel, Zaam- slag, Koev icht, Overslag en Wesidorpe, alsmede het bestuur der schietvereeniging te Zaamslag. De opening werd verder opgeluisferd door de harmonievereeniging „Concordia" te /Axel. Toen alle aariwo zigen op het terrein waren gearriveerd, verzocht de voorzitter de heer A. van 't jioff, namens het bestyur van „Prins Maurits", den eerevoorzitter der vereeni- ging, den heer L. J. den Hollander, bur- gemeester dezer gemeente, om de baan te openen. De burgemeester memoreerde in het kort, welke werkzaamneden aan den aanleg zijn voorafgegaan. Wei is waar lijkt het eenvoudig nu men de con- structie ziet, doch hij wist bij ondervin- ding, dat er heel wat werkzaaniheden zijn voorafgegaan, voordat de schietbaan tot stand kwam, hiervoor brengt hij hulde aan het bestuur voor zijn ijver en het daardoor verkregen resultaat, want Axel mag Gnotsch zijn op zijn fraaie schietbaan. Namens het college van Burg, en Weth. zegt hij steun toe, waar het noodig is en deelt hij ook mede, dat het dagelijkseh bestuur der gemeente een mild standpunt zal innemen ter bevordering ook van an- dere sport. Is het schieten eensdeels sport, anderszins dient het ook beoefend te worden om in tiiden van onlusten enz. er zoo noodig gebruik van te maken. Hierna nam de heer A. van 'tHoff het woord en dankte den spreker voor zijne rede, waarna hij hem verzocht om het eerste schot te lossen. De burgemeester voldeed hieraan, ter wijl achtereenvolgens de besturen der burgerwachten en de verdere genoodig- den eenige schoten losten. De heer J. M. Oggel, voorzitter der Axelsche burgerwacht, voerde ook nog even het woord en drukte de hoop uit, dat burgerwacht en schietvereeniging steeds eendrachtig mogen samenwerken. Daarna werd onder de opwekkende mar- schen van „Concordia" naar de gemeen te gemarcheerd. Bij den heer J. J. de Lozanne werd daarna aan de genoodigden de eerewijn aangeboden. (M. Crt HOEK. In verband met eene noodige vvijziging van de gemeentebegrooting voor 1920 werd alhier jl. Maandag een vergadering van tjcn gemeenteraad gehouden, waarin afwezig waren de burgemeester en de heer H. van Doeselaar. Voorzitter was de hder Guiran. De voorstellen van Burg, en Weth. betref fende de wijziging van de begrooting, werden aangenomen. Op voorstel van den heer A. Meertens v\ erd besloten, dat de in de vorige raads- zitting toegekende verhooging der jaar- wedden van den eersten machinist, den hulp-machinist der gemeentelijke electri- sche centrale en de verhoogingen voor de gemeente-arbeiders zullen ingaan met 1 September jl. PHILIPPINE. Dinsdag vergaderde alhier ten huize van den heer G. Voerman een comite. tot het oprichten eener Zeeuwsch-Vlaainsche ex port- en handelsvereeniging voor den ver koop van fok- en gebruikspaarden. Namens het voorloopig comite nam de heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel als president het woord. Hij wees op de noodzakelijkheid voor onze groote fokkers en alle landbouwers uit Zeeuwsch-Vlaanderen zich te vereeni gen en betoogde, dat Uet oogenblik ge- komen was om het productpaard, welke na jarenlange moeite en zorgen hier ge- fokt was, in het buitenland te doen ken- nen De heer Lako te Zuidzande, zag ook net goede doel van zoodanige vereeniging in, maar zeide, dat het hem erg speet, dat er zoo weinig belangstelling in deze was betoond; niet enkele tientallen, maar hondeidtallen landbouwers hadden hier aanwezig moeten zijn om dit project toe te juichen. De heer Sturm te IJzendijke, besprak de verschillende reclame, die noodig is om den kooper te bereiken. De heer Rottier, directeur der Nationale Bankvereemging te Ter Neuzen, ook in deze vergadering aanwezig, wee's op het groote belang, dat deze handelsvereeni ging zoit hebben, wanneer zij zich direct bij eene groote bankinstelling aansloot, vooral met het oog op de vreemde koop lieden, die onze Zeeuwsch-Vlaamsche dis trieten bezoeken en door zoo'n groot- bankinstelling geholpen worden in het ge- makkelijk uitoefenen van hun bedrijf. Niet alleen de giro- en chequedienst, welke te genwoordig wederzijds tusschen de groot- bankinstellingen in alle landen en wereld- deelen bestaat, maar vooral omdat met het oog op de tegenwoordige lagevreem de valutatoestand, eene bankgarantie het vele buitenlandsche kooplui gemakkelijk maakt, om eene handelstransactie in Ne- derland te kunnen afsluiten. Als zulk een groot-bankinstelling beval hij aan de Nationale Bankvereenigingmet haar wijdvertakte handelsrelatie, zoowei h:er te lande als in den vreemde. Ook op het gebied van handelsreclame, gaf de heer Rottier verschillende nutti- ge wenken. Staande de vergadering werd in prin- cipe besloten tot de oprichting van deze handelsvereeniging, en treden in het voor loopig comite op: de lieeren Alfons Aer- noudis te Sluis, P. Vael te Sint Jansteen, Ph. J. van Dixhoorn te Axel, A. de Feij- ter te Ter Neuzen, R. Sturm te IJzen dijke, B. C. Puijlaert te Sas van Gent, M. Lako te Zuidzande, Em. van Acker te Westdorpe en E. P. Staal te Stoppeldijk WESTD.ORPE. Ook in onze gemeente zal worden overgegaan tot he: oprichten eener R K Bij:randere School. I'ioofd en onderwij- zers der openbare school hebben. reeds toezeggmg gedaan het R.K. onderwijs te willen dienen. Het gebouw der tegenwoordige open- bare school zal hoogst waarschijnlijk wor den overgenomen. (ZelJ KOEWACHT. Dezen winter wordt hier door den heer Fl. Remery, hoofd dar school een cursus geopend voor landbouwonderwijs. Ook wordt door hem een cursus gegeven voor volwassenen in plantenleer. Men schrijft ons: In Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren circuleeren onder het onderwijzend personeel inteekeningslijsten tot ondersteu ning van Oostenrijksche onderwijzers. Op deze lijsten wordt, zoowei door openbare als bijzondere onderwijzers druk geteekend. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is reeds voor over de f 284 geteekend. Van Ooste- liik Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de meeste lijsten nog niet binnen. OOSTBURG. De firma Ls. van Waesberghe-Janssens te Hulst, aldaar gevestigd sedert 1871, uie reeds thans behaive te Hulst kantoor houdt te 1 er Neuzen, Axel, Sas van Gent en IJzendijke, alzoo de voornaamste plaat- sen van Zeeuwsch-Vlaanderen. heeft thans ook alhier een pand aangekocht, voor het vestigen van een bijkantoor. Zaterdagavond omstreeks half ze- ven heeft er alhier een droevig ongeluk plaats gehad. Een Belg, A. L., genaamd, verkeerde in dronken toestand. Nabij de Ponte werd hij door de bietentram ge- grepen en hem werd zoodoende een been afgereden, terwijl ook zijn borstkas ge- forceerd werd. Hij heeft nog slechts en kele oogenblikken geleefd. (Zel.) NOG STEEDS VEEPEST. Door de berichten over het onderdruk- ken der veepest in Belgie is de indruk ge vestigd, dat het kwaad nu overvvonnen is en dat de voorzorgsmaatregelen hier te lande overbodig zijn geworden Men vergeet echter, dat er nog steeds haarden dezer ziekte zijn, en in 'tbijzon- uer in w est-Vlaanderen, nabij onze grens. Zoo werden er de vorige week te Uit- nieuwe gevallen geconstateerd, te wenduin 2, er, voorts zijn er nog ge vallen te Nieuw Munster. Speciaal in de eerstgenoemde plaatsen vindt men groo- ;e uitgestrektheden weiland, die hetmoei- Vjk maken-de ziekte snel en volledio te ueheerschen. de veepest daar niet is gewe- ken, blijft het noodig in Zeeuwsch-Vlaan deren voorzorgsmaatregelen te nemen. De Belgische overheid is met alle kracht be- zig de kwaal te onderdrukkenen de veeartsenijdienst in onze provincie houdt zicli \oortdurend op de hoogte van den stand van zaken. Zoodra de toestand daar trbetert, zal ook aan deze zijde der grens weer vrijheid worden gegeven. Maar zoo- lang dat niet het geval is,, zullen de vee- houders in Zeeuwsch-Vlaanderen in hun eigen belang goed doen zich strikt te houden aan de indertijd gegeven voor schriften. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Drie gewonden. Tijdens een onweer is Vrijdagavond de bliksem geslagen in de woning van Ver- heijen te Bergharen. De man werd aan het been getroffen, terwijl van de dochter het hoofdhaar verbrandde. De zuon werd in be- wusteloozen toestand aangetroffen. Deze laatste verkeert in levensgevaar. O, DIE BUREAUCRATIE! Een firma te Oberhausen kreeg van het goederenbureau der spoorwegen en brief, dat zij over de maand April een pfenning tie weinig had betaald, met het verzoek dit bedrag nog te storten. De brief was met 40 pfennig gefrankeerd. En dan klaagt men nog, dat de sporen met veriies werken. EEN SCH1ETPARTIJ. Drie Amerikaansche zeelui waren Zon- dagnaclit aan den zwier op den Zeedijk te Amsterdam. Zij bezochten daar natuurlijk verschillende cafe's waar ze duchtig ,,de bloemetjes buiten zetten." In een der kroegen maakten ze het even- wel te bont. Toen de cafehouder de men- schen wilde verwijderen, bemerkte hij, dat de luidruchtige Ijezoekers revolvers bij zich hadden. Hij achtte het beter dit moeilijke werkje door de politie te laten verrichten en waarschuwde een 3tal surveilleerende agenten. De zeelui werden uit het cafe gehaald en naar het bureau Warmoesstraat overge bracht. Toen twee van de herriemakers reeds in het polhiebureau waren, rukte de derde man zich plotseling los, haalde zijn revolver voor den dag en loste eenige scho ten op den agent, die hem begeleidde, ge- 'ukkig zonder dezen te treffen. Vervolgens ging de Amerikaan aan den haal achtervolgd door den agent. De Ame rikaan was echter zijn vervolger te vlug af en deze raakte zijn spoor kwijl. Eenigen tijd later, toen een der agenten, die een van de andere Amrikanen overge bracht had, op de Geldersche kade hep ont- moette hij den vluchteling, die daar kalmpjes rand slenterde. De agent wiide den man arresteeren Deze laatste maakte echter een verdachte beu- ging. De politiedienaar, die meende, dat de man wilde schieten, haalde zijn revolver voor den dag, om aldus zijn arrestant voor ie zijn. Hij school op den Amerikaan, dien hij ernstig verwondde. De auto van den geneeskundigen dienst werd ontboden en de gewonde zeeman w- naar het Binnengasthuis overgebracht. Zijn toestand was gistermorgen ernstig. ZIJN WONING GESLOTEN. Pietersen, de echtgenoot der vrouw te Amsterdam, die gearresteerd werd wegens verwaarloozing van haar kinderen en die eenigen tijd bij haar familie heeft doorge- bracht heeft nu met het oog op de houding der bewoners der Over-Amstelstraat, be sloten zijn woning te sluiten. BIJNA IN HET ZAND VERZAKT. V rijdag zou te Schiedam een jongen bijna in het zand zijn weggezakt. Eenige jongens waren aan het voetbalien op het opgespo- ten terrein' aan den Vlaardingerdijk, toen een bal op het nog natte deel geraakte; een jongen liep den bal na en zakte tot den hais in het nog niet voldoende vast geworden zand. Iemand in de nabijheid hoorde he, hulpgeroep en wierp den jongen den ketting van zijn hond toe, waarmede hij verbinding kreeg, en met zeer groote moeite slaagde men er in den jongen uit het zand te trek- ken, waarin hij anders zeker spoedig gehe zou verdwenen zijn. ZIJN 72STE REDDING. Het 8jarig zoontje van schipper H. Ha- rink, liggende met zijn tjalkschip ,,Trek- vogel" in de Buitenhaven te Lemmer, del al spelende in de diepe schutsluis. Kapitein Duiker van de sleepboot „Vooruit" sprang onmiddellijk in de sluis en wist het knaapje, dat reeds zinkende was, te redden. Dit is de 72ste maal, dat kapitein Duiker een drenkeling redde. EEN SPOORWEGONGELUK VOOR KOMEN. deTmpH Dondefdagmorgen omstreeks 8 uur hetgsta?io„enMem ,10' 4445' uit Meppelaan personentrein no' ^5S Met" tehuh'i vaedtVTr Steenwiik vertokken. met nenulp van knalsignaien kon deze trein Sden 8 Nii"'Ce" "ehIaaldaf8ebr0lCe,n Kgtdedte kon wo'de" <>P" gehaald, zoodat behoudens eenige vertra afhep °ngeVal Z°nder ernstige gevolgen KINDERMOORD. Het kind van den kunstschilder te Volen- aam. dat dood gevonden werd in een nut in de woning, is Donderdag begraven Juist vertrnU6 Vh !.erugkeerde van het kerkhof ertiok de politic met de stiefmoeder per auto naar Haarlem, waar Hj in voorloopige heohtems ,s gesteld. Het volk te Volendam juichte, toen de vrouw werd weggebracht. UIT DEN TREIN GESPRONGEN. Woensdagmiddag is het 8jarig zoontje van den spoorwegarbeider De Witt uit den Ouden Kraaijert bij het station Noord Kraaijert uit den trein gesprong'en. Het ventje, dat te Middelburg op school gaat kwam te taat voor den boemeltrein en stap te toen maar in den sneltrein. Toen hij be merkte, dat de trein op den Noord Kraaijert met stopte is hij er uit gesprongen. Deerlijk verminkt is het kind opgenomen en, na ver- bonden te zijn door Dr. v. d. Bijl, met de zieken-auto naar Middelburg naar het zie- kenhuis vervoerd. De toestand is zorgwek- kend, het kind was niet bewusteloos, maar ernstig gekwetst. AAN Dc GEVOLGEN OVERLEDEN. Vrijdag geraakte op 't stations-emplace ment te Leiden de 20jarige C. v. d. K., wo- nende aldaar, door te snel uitstappen, met den linkervoet onder den trein, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel ernstig werd ver wond. In het academisch ziekenhuis te Lei den is hij aan de gevolgen van zijn wonden overleden. WAT ER OVERBLIJFT. Van wat er in Duitschland, wanneer iemand sterft, van zijn vermogen overblijft, verhaalt het blad van de grondeigenaars het volgende staaltje: Eenige maanden geleden overleed een in- dustneel en liet zijn drie zoons 20 millioen na. Daar van dit vermogen 5 millioen in 1914/15 waren verworven, ging er 4.333.000 mark af aan oorlogswinstbelasting, verder voor het rijksnoodoffer 11.834.000 mark en 154.622 mark nalatenschapbelasting Elk der zoons kreeg dus 1.229.276 mark, docli moest daarvan 231.000 mark betalen aan successierechten, welke, om3at zij reeds een eigen vermogen hadden, nog eens verdub- beld werden, zoodat ten slotte van het ge- heele vermogen ongeveer twee millioen is overgebleven. EEN DROGE KERMIS In de Vrijdagavond gehouden raadsver- gadeiing van Gorinchern is het voorstel der 7 raadsleden tot geheele drooglegging ver- worpen met 114 stemmen. Drie der voor- stellers (1 kath. en 2 anti-rev.) stemden te- gen het door hen geteekende voorstel om tactische redenen. Het voorstel van Burg, en Weth tot droog- legging van 7 uur n.m. tot 5 uur v.m. werd daarna aangenomen met 9 tegen 6 stem- men. Onmiddellijk daarna vergaderde de ver- eeniging ,,Qns Belang" en besloot met voile kracht het onderling gesloten contract te zuljen nakomen, nl. hotels, cafe's, stallin- gen enz. geheel te sluiten met de St. Alaar- tensche markten' en de verdere kermisweek. VALSCHE ZILVERBONS! Te Zeist zijn valsche bons'van f 2,50 in omloop, die hierin van de echte afwijken dat de kleinere cijfers 2,50 op de achterzijde niet zijn geprikkeld, terwijl de rand gen aantal figuurtjes vertoont. INB^AAK. Ingebroken is bij notaris G. Vrijberg te Zijpe (N. H.). De gerneente-veldwaehter. dje surveilleerde, werd bewusteloos geslagen. LAAGHARTIGE MISHANDELING. Een ongeveer 25jarig dienstmeisje uit het opvoedingsdorp „De Glindhorst", bij Bar- neveld, is bij avond door een onbekend ge- bleven persoon aangerand en schandelijk mishandeld. Gelukkig slaagde zij er ten slotte in haar belager te ontvluchten. DE DOODELIJKE DRAAD. Bij Lutterade is de monteur G. Janssen uit Blerick, terwijl hij aan de telefoonleiding herstellingen verrichtte, in aanraking ge- komen met een hoogspanningsdraad. De gelukkige was onmiddellijk dood. HET LEELIJKSTE PORTRET. De bijziende kunstkeilner bezocht met zijn vrouw een tentoonstelling van schilderiien. Dat is nu 't leelijkste portret, dat ik ooit gezien heb, riep hij tot zijn vrouw, die in een anderen hoek van de zaal een schil- derij bekeek, en hij grabbeldg in zijn zakken naar zijn bril om het stuk beter te kunnen beschouwen. Zijn vrouw kwam haastig toegeloopen en trok hem weg, fluisterend: Kom mee, zie je dan niet, dat je voor een spiegel staat?

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2