He! Beei eaMs en Erf, Attentie s. v. p. GsBieente Philippine. Teekenp apier, Smetpoeder een Woon- en Winkellmis Groote en kleine bedragen 600000 X.G. Macadam 2-4 een Daozitting van Motorflets, SCHIETING een ruime Keet, Sluijs Kippen Ochtendvoer. Verloren Landbouwberichten. fiEMENGDE SEBICHTEnT Laatste Bsrichten PREDIKBSURTKlf BURGELIJKE STAND. Openbare Verkooping. Zit- en Slaapkamer Openbare Verkooping. Meubilaire m Huishoudelijke Goederen, DANKBETUIG1NG. Heeren Landbouwers, Vervoer en Nederlage van Goederen. beste Wilh Tar we, Openbare Verkooping. Bouw- en Weil and Zondag 17 October t920. Als vorige jaren te bekomen J. A. VAN 0PDQRP, Hoek. met Schuur en Poort. Woensdag 20 October 1920, H. A. DE BREUCK, Hulst. VLAS, VLASSTR00 en VLASAFVAL Handboogmaatschappii „ST. PIETER". op Maandag 18 October 1920, Te koop wegens vertrek: H. VAN DER BENT-SCHEELE, ven door de heeren J. van 't Hoff, Hoek, I. P. Casteleijn, Ter Neuzen, Kr. Diele- man, Zaamslag en A. W. Nieuwelink, Hoei. te samen voor f 747.000. Minste ste inschrijver was de heer W. van den Bosdt te Dordrecht, voor f 626.300. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Her aantal gevallen van besmettelijke ziek- ten m de provincie Zeeiand over de week van 3 tot en met 9 October bedroeg: Diphtheritis: Clinge 1, Overslag 1, Phi lippine 1, Vlissingen 1, Zierkzee 1. Roodvonk: Middelburg 1, Vlissingen 1. Febris typhoidea (buiktyphus) Katten- dijke 2. EEN SANATORIUM VOOR ZEELAND. Door eenige personen in onze provincie is het initiatiei genomen om te trachten zoo mogelijk in Zeeiand een sanatorium re stichten. In verband daarmede werd door den heer Harts, voorzitter van den Raad van Arbeid te Middelburg tegen j.l. Woens- dag aldaar eene vergadering bijeengeroe- pen. Aan de uitnoodiging om zitting te nemen in de commissie welke zich ten doel stelt de stichting van een sanatorium hebben vol- daan: Mevrouw UngerVan Brero uit Middel burg en de heeren J. H. Blum te Aagtekerke, arts D. N. van Gelderen, Middelburg, Dr. C. S- Duijvis en J. G. van Niftrik, Vlissin-- gen; L. J. van Voorthuijzen, Domburg, De Die, Goes, J. Onderdijk, Middelburg, Dr. A. J. Hoorweg, Heinkenszand, J. W. Vienings, Goes, L. van Waesberghe, Hulst, die met de heeren M. J. Harts, J. A. Berger en J. F. Magendans, Woensdag in het gebouw van den Raad van Arbeid te Middelburg tegenwoordig waren ten einde de eerste vergadering mede te maken, welke ook werd bijgevoond door mejuffrouw Deetman, de provinciate huisbezoekster, die uit belang- stelling was gekomen. Mede bereid in de commissie zitting te nemen, maar voor Woensdag verhinderd waren de heeren Mr. J. W. Goedbloed, Goes; M. v. d. Heijde, Wissenkerke; Ds. J. N. Pattist, Aardenburg; Mr. A. A. de Veer, Middelburg; A. van der Weijde, Ellemeet; A. Timmerman, Zierikzee; C. v. d. Putte, Vlissingen en Jac. Welleman, Krabbendijke. De heer M. J. Harts, voorzitter van den Raad van Arbeid heette de aanwezigen welkom en wees op art. 99 der Invaliditeits- wet, dat ten doel heeft invaliditeit te voor- komen. Reeds 8 tot 10 personen zijn voor rekening van den Raad te Middelburg in een sanatorium ondergebracht; voor deze werden een 20-tal zegels geplakt, en zij kos- ten den Raad 3 tot 4 gulden per dag, maar deze uitgaven zullen later rente opleveren, als invaliditeit kan worden voorkomen. Er is ecbter plaats tekort in de sanatoria in Nederland, men moet soms maanden op een plaats wachten en heeft dan nog geen keuze. Zeeiand is een zeer mooie provincie. Wie er eenigen tijd woont krijgt het lief, maar het is zeer gei'soleerd, wat bij het brengen van zieken naar sanatoria in Holland ook met het oog op familiebezoek, groote moei- lijkheden oplevert. De ziekenverzorgingswet opent echter nieuwe perspectieven ten deze, daar subsidieering door het rijk mogelijk wordt. Men moet nu in Zeeiand tiidig wer- ken, dan zal als het rijk gaat subsidieeren, Zeeiand het^eerst aan de beurt zijn om ge- holoen te worden. Er worden steeds meerdere patienten in sanatoria opgenomen. en spreker geeft ver- schillende cijfers om een kijkje te geven op de goede resultaten van sanatoriumbehan- deling, mede naar aanleiding van een artikel van dr. Hoorweg in December 1919 gepubfi- ceerd over de gezondheidstoestand in Zee- land, waar uit blijkt, dat Zeeiand geen slecht figuur maakt. De Zeeuwen zullen gaarne een eigen sanatorium hebben waar zij zich geheel thuis gevoelen. Het zal echter zuiver neutraal moeten zijn, ieder zal er gelegen heid moeten hebben zijn godsdienstige ge- voelens tot uiting te doen komen. Het moet zijn geschikt voor groote en kleine beurzen, doch in de eerste plaats een echt Zeeuwsch sanatorium en zoo mogelijk liggend in Zee- land zelf. Spreker stelt voor een sub-com- missie te benoemen, die de zaak nader on- der de oogen zal zien en het resul tant van haar werk aan de groote commis sie zal voorleggen. Spreker bezocht een sanatorium in Gel derland van ,,Herwonnen Levenskracht", waar voor 240 bedden l3l/2 ton gouds was besteed. Voor Zeeiand zou met 50 bedden wel iets zijn te bereiken. De heer Blum is het met den heer Harts volkomen eens. De Prov. Zeeuwsche Ver- eeniging tot bestrijding der Tuberculose heeft ook reeds dezelfde denkbeelden geop- perd, maar wist niet waar hgt geld van daan moest komen. De provincie verkeert in weinig gunstig financieele omstandigheden; als er echter een weg te vinden is dan zal spreker zich daarin verheugen. De heer Van Niftrik juicht de plannen ook toe, in deze is het geld de grootste fac tor. Een sanatorium voor Zeeiand zal het beste plaats vinden op Walcheren welke de beste verkeersmiddelen met alle deelen van Zeeiand heeft. De heer Van Gelderen zegt dat bij T. B. C. behandeling de vraag rijst wat het beste is verpleging op de heide of aan zee. Spreker acht een sanatorium aan zee ook j goed en de kust van Walcheren bij Domburg of Oostkapelle is daarvoor vrij goed ge schikt, met zijn breede duinenrij. De heer Blum meent ook dat alleen Wal cheren in aanmerking komt, omdat het per- soneel in de gelegenheid moet zijn in zijn vrijen tijd een stad te bezoeken. De heer Harts verzekert nog eens dat het .geld voor de stichting voor een zeer groot deel van het rijk zal kunnen komen. De heer Hoorweg wil toch wel iets meer van de financieele zijde der kwestie hooren; 45 bedden acht spreker te weinig en als dit juist bliikt wat dan? Minstens moet men er 100 hebben en nog liever 200. Als het rijk sanatorium-verpleging voorschrijft. moet het ook maar geld geven voor sanatoria. Spreker meent dat de heer Harts wel wat al te optimistisch is en zegt,'dat men eerst goed moet vragen wat men krijgen kan. De heer Berger wees op de mogelijkheiu gdbpend bij art. 122 der Invaliditeitswet om steun te verleenen uit de kassen en ook op een zelfde bepaling in art. 127 der ziekte- verzekeringswet. De heer Harts zeide dat men er zonder optimisme niet komt, hij zal optimist blijven; nu wil hij hef werken van de sub-commissie afwachten. In Noord-Holland werkt men thans in de zelfde richting als hier wordt voorgesteld. De heer Blum gelooft als de oprichting mogelijk is ook de exploitatiekosten wel te vinden zullen zijn.. De heer Onderdijk wil de sub-commissie niet al te klein maken, dan kan zij zich splitsen en bijv. een afzonderlijke commis sie voor de financieele zijde van het vraag- stuk benoemen. De heer Van Voorthuijzen zou het op hoogen prijs stellen als een sanatorium te Domburg werd opgericht, maar zou dan gaarne zien, dat het niet te dicht bij de plaats zelve komt, omdat men al is het wellicht ongemotiveerd nog menschen aantraft, die bang zijn voor besmetting. De heer Van Niftrik en Harts meenden, dat de sub-commissie juist niet te groot moet zijn, en er werd besloten deze uit 5 perso nen te doen bestaan. Als lid werden benoemd de heeren Harts, Van Gelderen, Hoorweg, Duijvis en Magen dans; laatstgenoemde heeft zich naar de voorzitter had medegedeeld, bereid ver- klaard het secretariaat der commissie op zich te nemen. KANTONGERECHT. Ter gelegenheid van de heden gehouden strafzitting van het kantongerecht alhier i gingen een groot aantal kleine delicten als een film aan ons voorbij. Tal van zaken werden bij verstek behandeld, kwamen de getuigen politiemannen verklaren dat zij de beklaagden hadden zien fietsen zonder licht, op de spoorbaan hadden zien loopen of droriken hadden aangetroffen. De niet ver- schenen beklaagden zullen blijkbaar wel ge- loofd hebben dat het zoo was. Ook was niet verschenen een dame die blijkbaar in het bezit is van een kwade hond, een hond die bijt of daartoe althans aanstalten maakt en waarover zij geen zeggingschap bezit om het dier dat te be- letten. Zulke gevaarlijke dieren kunnen na- tuurlijk niet vrij rondtoopen. Vooral op uni- formen schijnt het dier verbeten te zijn en de getuige die gebeten is, was dan ook juist een geuniformde, die bleek van hondenbee- ten niet veel te moeten heoben. „Als het van een jonge dame was, zag hij er minder be- zwaar in!" Een werkman werd beklaagd iemand van zijn rijwiel gehaald te hebben, door hem tegen te houden met z'n spade. De man mcendc niets kwaads bedreven te hebben; hij wenschte alleen te vragen naar zijn loon, dat hij al meer dan een jaar te goed had. „Dat mocht hij toch wel doen?" De kan- tonrechter stemde dat toe, maar vond de wijze waarop het gebeurd was minder on- schuldig. Als hij het wil eischen, moet hij dit doen met behulp van den rechter. De zoon van bekl., die blijkbaar bij ,,het vra gen" aanwezig was, wenschte liever niet tegen zijn vader onder eede te worden ge- hoord, waarom daarvan werd afgezien. Vervolgens werden behandeld verschillen- de zaken wegens overtreding der invalidi teitswet, waaronder waren wegens het niet plakken van een groot aantal zegels. Ont kend werd in deze zaken niet, in £en zaak bepleitte Mr. Stufkens vrijspraak in verband met de bewoordingen der dagvaarding. Een vreemde zaak was die van een sla- gersknecht, die zijn rentekaart beweert kwijt te zijn en van den controleur geen nieuwe wil aanvaarden. Hij wil niet hebben, dat zijn baas voor hem plakt. Liever ontvangt hij geen loon. Het schijnt ook, dat zijn baas hem dat, sedert de ontdekking van het feit, niet meer uitkeert, om niet strafbaar te zijn De knecht ontvangt dus alleen kost en in- woning. Maar, die leepert Joert op schop- pens", belangeloos is hij niet. hij denkt later het zaakje van zijn baas te kunnen over- nemen. Zou hij er dan z'n klanten voor laten boeten? De kantonrechter bracht hem echter onder het oog, dat zoo'n verzet tegen de wet niet geoorloofd is en dat hij hem wet tot zijn plicht zal trachten te brengen. Hij begrijpt niet, dat ieniand een wet overtreedt, die in zijn eigen voordeel gemaakt is. De overtredingen der Invaliditeitswet ziin door den kantonrechter alle aangehouden, tot het hooren der betrokken werklieden, aangezien hij van meening is, dat strafrech- terlijk behoort te worden vastgesteld, dat die werklieden werkelijk verzekeringsplichtig zijn, hetgeen hij op grond van de stukken meent niet te kunnen vaststellen. Arr. Rechtbank te Middelburg. De Rechtbank heefi, in hare zitting van 15 October 1920, de voigende vonnissen uitgesproken P. K oud 19 j landbouwer-krecht, te Axel, is wegens diefstal veroor leeld tot 1 maard ee?angenieefraf. voor waardelijk proefthd 8 jaar. J F. D oud 48 j landbouwer-knecht te Graauw, is wegens hrandsticbtiog ver oordeeid tor een week hecbtenis. M D oud 24 j., rraebtiijder te Axel, is wegens verboden vervoer veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. (J G., ond 39 j., grossiersknecht te West- dorpe, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. A v C., oud "27 j.. vlasbewerker te Hulst, is wegens poging tot uitvoer ver oordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. C. L. G., oud 86 j., arbeider te Sas van Gent, is wegens verboden vervoer veroor deeld tot 1 maand gevmigenisstraf. R-chtsmgang is verieeud met last tot gevangtnhoiiding en vt-rwjjzieg naar de terechtzitting tegen J. P. d. W., oud 24 j., koopmau te Ter JSJeuzen, thans gedetineerd, beklaagd «i>n dielstal. VLEESCHVERG1FTIG1NG. De Alkmaarsche rechtbank heeft den slager M., te Bergen, veroordeeld tot 300 boete of 100 dagen gevangenisstraf, wegens het verkoopen van ondeugdelijk vleesch. De eisch was 2 maanden. DUUR VEE. De heer P. Jonges te Beemster verkocht een iy2-jarigen stamboek-stier voor f7000 naar het buitenland. 1NGEZONDEN' STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Rcdactie.) Voetbaispel en stuurlui aan wal. Geachte Redactie! Het in uw blad van j.l. Donderdag voor- komend sink van tien heer it., heeit ons wear eens doen zien, dat juist de personen, die steeds den mond vol hebben over de mooie, verede- iende voetbalsport, in de practijk tot eenige sporcieve en spontane daad absoiuut onbe- kwaam zijn. Terwyi toch de lang oe^proKen aansluiting van ons, door do Schelde vrij wel geisoleeroe voetballers, bij den N. V. B. nog slechts een kwestie van tijd is en dus in ons Zeeuwsch-Vlaamsch Voetbalwereldje ,,alle hens aan dek" dienen te komen, om onze gemeen- schappelijke belangen te behartigen, aarzelt de heer B. niet, ter elfder ure over een zoo be- langryke ais de scheidsrechterskwestie onrust te gaan stoken. 't Kan zijn, dat B. het „un- faire" vai^zijn handelwijze niet heeft overwo- gen en niet heeft willen begrijpen, dat alleen de voetballers onderling zulke geschilpunten kunnen oplossen. Wel verre van sportief is het daarom, een scheidsrechter openlijk aan te vallen over eenige denkbeeldige fouten als de buitenspel- gevallen, door B. naar voren gebracht, te meer onsportief nog, waar B. beweert, als scheids rechter zelf meermalen voor moeilijke beslis- singen gestaan te liebben. Maar hier steekt dan ook een addertje onder't gras; hier komt in den vorm van 'n protest de onverdraagzaam- heid het hoekje om gluren, de naijver van would-be sportlui, die niet tegen verliezen kunnen en de geleden nederlagen op den scheidsrechter zoeken te wreteen. Neen, geachte heer B., uw tactiek is door- zien, u gaat den verkeerden weg op. Wie de sport in goede banen wil leiden, moet zelf hoogstaand sportman zijn, hij moet de sport zonder misselijke bijbedoelingen omhoog kun nen voeren in al z'n geledingen. En zoolang u, heer B., die voortreffelijke eigenschap nog mist, zoolang zullen wij, Ter Neuzensche voet ballers, uw doorzichtige protesten terzijde leg- gen als onhandelbaar en onsportief. Tracht de Zeeuwsch-Vlaamsche voetballers tot ellcaar te brengen, in plaats van ze van elkaar te verwijderen en dan, mijnheer B., zijn we tot uw dienst. Tot zoolang geduld dus! J. K. Ter Neuzen, 15- October '20. DE MOORD TE BE1LEN. De 19jarige boerenknecht A. G. te Spier heeft bekend den moord te Beilen te hebben gepleegd. DEN HAAG In den ouderdotn van 75 jaren is alhie' overleden de Oiid-Mioister van Oorlog. de heer H. P. Staal, lid der Eerste Kamer. UlTBARSTING VAN DE MERAPl. Uit Batavia wordt geseind, dat bij eene uitkarsting van de Merapi op Java (O-I.) 6 men-chun werden gedood, terwijl er 13 gewond zjjn en nog 6 vermist, worden. lltirvortnrie Hark. '>r Neuzen 9i u. en '2 u., Ds. A. Timmerm»«. Siuiskik 9£ u. en 2 u., dhr. L. Dek. ^oek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raaras. Z laiusiag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis, Atel 9t ii. en 2 u Ds. J. B. Th. HugenbolrW. Sas van Gent. 9£ u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos Hulst. In u.. Ds Hermanides. Hontenisso. 10 a., Ds. W. J. van Lindonk. 0 Ktur'/ctm Hoek 9 u en 2 it., Ds. Van der Wall. Okr, Wsreriirw.rfli-rte Hcva.- Ziamslag 9 u. en 2 n., L. de Bruijne. rtritjerUt: lyrer/iierittz. Vlooswijkstraat). far Neuzen 9 u., 2 u. en 5j u leeskerk. OuU-Gerefvnneerde yemeente i Vlooswjjkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5j u., leeskerk t'kual Hti/'xnr'' (Kerkhoflaan fer Neuzen. 5J u., Evangelisatie. S. ft. Kerkdiftnsren r,e Tr-r Wuzen, Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8J en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 8 Oct. Anthonie Pieter van Aalst. oud 23 j., jm. en Lamberta Jacoba Huizinga, oud 23 j., jd. Petrus Bernardus van de Walle, oud 50 j., jm. en Angelica Maria Galle. oud 38 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 7 Oct. Levinus Jacobus Stoffels, oud 23 j jm. en Neeltje van de Velde, oud 22 j., jd. Juris Pieter Kolijn. oud 21 j., jm. en Neeltje de Visser, oud 19 j., jd. Geboorteu. 3 Oct. Joost Dirk, z. van Jan Loof en van Maria Rinders. Jacoba Helena Jannie, d. van Leonard Wiskerke en van Janna Helena Tanneke Jurrij. 5 Oct. Johanna Catharina. d. van Jacobus Riemens en van Catharina Willielm. Eva en Maria, d. van Jan Pieter Scheele en van Pieternella Dieleman. 7 Oct. Willern, z. van Willem van Everdingen en van Jacoba Varpoorte. Gabriel Johannes, z. van Theodoor Adriaan van Meel en van Adriana Cornelia Kessel SCHEEPVAARTBEWEGLNG. 13 Oct.. Eng. s.s. Wartiogham, 2224 MA, stukg., van Rotterdam naar Gent. Eng. s.s. Uromi, 2722 M3., ledig. van Antwerpen naar Gent,. Ned. motort. Fredrik, 267 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Wielingen. Eng. ss. King Fi-her, 818 M3stakg., van Gent naar Londen. Eng. s s. Ouse, 2841 M3., stukg., van Gent naar Goole. Noorsch s.s. Luksefjell, 3982 MA ledig, van Gent naar Bristol. Eng. s.s. Jolly Frank 685 M3stukg., van G«nt. naar Londen. 14 Oct. Eng. s.s Ait, 2840 M3., stukg., van Goole naar Genf. Ned. motors. Overveeu. 434 Al3., briketten. van Ter Neuzen naar Kopenbagen. Eng. s.s Wartingham, 2224 M3., stukg., van GeDt naar Liverpool. Eng. s.s. Stanislas. 3075 M3stukg., van Antwerpen naar Gent. Duitsch s s. Friedrich Carl, 4006 M3. edig, van Gent naar Wiborg. Vau 13 rot od met 14 October werden langs de Middensluis alhier 45 binnen- vaartuigen op- en 59 afgeschut, langs de Westsluis 33 op- en 14 afgeschut. POL.1T1E. Op het bureau van politie alhier zijn als gevocden gedeponeerdeen autolamp, een kinderbontje en twee huissleutels. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar Heden overleed te Fijnaart onze lieve Zuster P, IV. VAN DIS. Wed. Ds. C. van Dis, in den ouderdom van 68 jaren. Ds- en Mevr. v. DIS-Duvekot Zaamslag, 14 Oct 1920- Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, zal op Woensdag 27 Oc tober 1920, des namiddags 3 uur, in het Hotel „de Commerce" aan de Markt te Ter Neuzen, in het openbaar verkoopen staande en liggende aan de Heeren- gracht, gemerkt 8, te Ter Neuzen, kadaster sectie L nummer262, groot 1,35 Are. Verhuurd aan den heer S. A. Rochat tot en met 30 juni 1922 Betaling koopsom 1 December 1920, onkosten te voldoen binnm 8 dagen. Grondlasten voor rekening van den kooper vanaf l Januaii 1921 De kooper komt in het genot der huur vanaf 1 December 1920. Bezichtiging op Zaterdag 16, Woens dag 20 en Zatcdag 23 October 1920, telkens des namiddags van 24 uur, op verioon van een toegangsbewijs, af te geven door voornoemden Notaris, die verdere inlichtingen geeft. voor Grnnen. Aan hetzelfdc adres Wag engineer, Leder- en Hoefsmeer, Machine- alien, Consistentvet, ens. ens. Tegen 1 November disponibel op besten stand. Brieven onder No. 1S3, bureau van dit blad UIT DE HAND TE KOOP: Brieven No. 182 bureau v. d- blad. Deurwaarder HUINEMAN te Ter Neuzen zal, op namiddag 1 uur, te Ter Neuzen aan de Tholensstraat No. 16, ten verzoeke van den heer J. J. VAN M1NNEN, publiek en a contant verkoopen eene parti] als3 Kasten, 6 Stoelen met gaat- jes, Duitsche- ronde- en vierkante Tafels, Schilderijen, Lampen, Klok- ken, Spiegels, Vioerkleeden en Loo- pers, Zeilen en Matten, Buis- en Vulkachels, Kinderstoel en Wieg, Theetafel met servies, Tobben, Em- mers, Trap, een Eg, een Rolblok en diverse Tuingereedschappen en wat verder zal worden geveild. Ondergeteekende betuigt zijnen wel- getneenden dank aan de Onderlinge Veeve-zekerlngmaaf schappij in het voor- mallg Ve district van Zeeiand" voor de vlugge en prompte ultbetaling van zijn gestorven paard- A KOOLE. Hoek, October 1920. beschikbaar voor le Hypotheek op Landerijen Biliijke voorwaarden. Agentschap Eilandeabank te Haamstede. wanneer U een dood of levend slacht- paard hebt, zendt dan dadelijk een telegram aan LEO LAMBERT te Boschkapelle, die U daar- de voor hoogste prijzen betaalt. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het repareeren van diverse Naaimachines, o.a Cylinders (Schoenmakersmachines, Zakken-top- machlnes), enz- Spoedig en blllijk. De INSPECTEUR der Directe Belas- tingen. Invoerrechten en Accijnzen te TER NEUZEN; Cielet op art. 4a der gewijzigde resolutie van 28 Februari 1916 No. 78, bepaalt hierbij, dat, met uitbreiding van de oeschikking van 12 Januari 1920 No. 100, met ingang van 18 October a.s., op het terrein van art. 177 der Algemeene Wet van 26 Augustus 1822 S. No. 38 aan de landzijde in de ge- meenten St,. .Fangteen en JKoetvacht bij vervoer wederom gedekt moet zijn door binnenlandsch paspoort De Inspecteur voornoemd, DAANE BOL1ER. SBug^> Het Bestuur van den ZAaMSLAGPOLDER vraag: priisopgave voor de leverantie van franco wal Ter Neuzen. Leveringstijd uiterlijk 1 December a s. Aanbiedingen met monster worden ingewacht vo6r of op t& October 1920, des voormlddags ten 9 ure te Zaamslag, in het logement Wed. ]acs. Platteeuw. Zaamslag, 7 October 1920. Het Bestuur voornoemd, A. DE KOEIJER, Dijkgraaf J. STOLK Lzn., Ontv.-Griffier. tusschen Selzaete en Sluiskil. Tegen belooning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. bij den heer Gustaaf D. A. VOERMAN. Vooruit 400 franken. verdeeld op 7 hoogvogels en 30 primes. Hoogvogel 100 fr. Zijdevogels ieder 50 fr. Groole Kallen ieder 30 fr. 1 Kleine Kallen ieder 25 fr. 30 geprimeerde vogels van 3 fr. meer. INLEG 13,25 fr. TERUG 10 fr. Zooveel vogels als schutters min 2 peletons van 6 man, waarvan een vooruit, een voigens loting en de Hoogvogels. Begin 2 uur stipt. Namens het Bestuur, De Koning STAL. Woon-en Slaapkamers en Zolder, grootte 6X4 Meter- A. DEM EXTER, Axelschestraat (Zwaantje) TE KOOP VOOR DE ZAAI: goedgekeurd op stam en op partij met certificaat en zonder schot, een prachtige droge korrel, gegroeid in den Eendracht- polder, k 38 cent per Kilo. AdresM. DEKKER, Zaamslag. Notaris VAN DER MOER, zal op Donderdag 28 October 1920, des namiddags te A? uur, bij den heer A. de Vrieze aan de Markt te Ter Neuzen, ten verzoeke van de Weduwe en Erven van den heer SIMON VAN DER HOOFT, in het open baar verkoopen Eene parti] in den Sluispolder, gemeente Ter Neuzen, grenzende Weste- lijk tegen de Westelijke Rijkswater- ieiding en Oostelijk, gedeeltelijk tegen den Kanaaldijk en gedeeltelijk tegen den dijk tusschen den Sluis polder en den Oud-Zevenaarpolder, samen groot 3 hectaren 20 aren of 7 gemeten 54 roeden. verdeeld in 3 kbopen, te weten: KOOP1. Bouw-enWeiland, groot 1 hectare 38 aren 40 centi- aren of 3 gemeten 32 roeden, Sectie F nommers 275 en 444. Boomprijs f 100,—. KOOP2. Bouw enWeiland, groot 93 aren 8 centiaren of 2 "ge meten 27 roeden, Sectie F Noorde- lijke deelen van nommers 24 en 276- KOOP 3. Bouw- en Weiland. groot 88 aren 52 centiaren of 1 ge- met 295 roeden, Sectie F Zuidehjke deelen van nommers 24 en 276. Betaling koopsom 2 Januari 1921. Onkosten 8 dagen. De grondlasten zijn van 1 Januari 1921 voor den kooper en moeten bij de koopsom worden opgelegd, namelijk voor koop 1 /"6,10, voor koop 2 f 4,75 en voor koop 3 f 4,50, Polderlasten van 1 Mei 1921 voor den kooper. Aanvaarding na de betaling of zoo veel vroeger als zal worden toegestaan. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris, waar de kaart ter inzage ligt. 150 c.M. breed, le kwaliteit wit. CALQUEERLINNEM, CALQUEERPAP1ER. MILIMETERP APIER Firma P. J. VAN DE 8ANDE TELEFOON No. 105 WEDEE ONTVANGEN: het van ouds bekende Aanbevelend, Noordstraat 85,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 6