ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7057. Zaterdag 13 October 1920. 60e Jaargang. Kamer van Koophandel en Fabiieken. S U I K E R. li I 11 HI N L A «H. BUITENLAND. TWBBDB BLAD Mond- en Klauwzeer. VERKlJbi/ilXi De Burgerneester van TER NEUZEN maakt bekend De Minister van Landbouw, Npverheid en Handel heeft bepaald a. Het is met irgang van 1 November 1920 verboden, om voile, geheel of gedeelteljjk afgeroomde of op andere wijze verwerkte melk te verwerken tot kaas b. het sub a ge>telde verbod is niet wan toepassing ten aanzien van melk, tot welker verwerking lot kaas door of vaDwege den Minister van Landbouw, Nijverbeid en Handel, zoonoodig onder daarbij te stellen voorwaaraen, toesiemming is of wordt verleend. Ter Neuzen, 14 October 1920. De Burgerneester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgerneester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bou no. 55 van de Rjjksmikerkaart, geldig is van Maandag 18 t/m Zondag 24 October. Ter Neuzen, 15 October 1920. De Burgerneester voornoemd, J. HUIZINGA. HET VOORZITTERSCHAP DER TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer plaatste als No. 1 op de voordracht voor het Voorzitterschap Mr. Dr. D. A. P. N. Koolen. De heer Koolen behoort tot de R.-K. StaatsDartij. Hij werd 21 Januari 1871 ge- boren en is dus bijna 50 jaren oud. Na te Utrecht zijn gymnasiale en akademische opleiding te hebben genoten promoveerde hij daar in 1894 tot doctor in de rechts- en staatswetenschappen. In dezelfde stad oefende hij vervolgens gedurende eenige jaren de advokatenprak- tijk uit. In 1897 werd de heer Koolen benoemd tot schoolopziener in het arrondissement ljsselstein en in 1899 werd hij tot lid van den gemeenteraad van Utrecht verkozen. Toen in 1903 zijn benoeming tot lid van den Centralen Raad van Beroep voor de Ongevallenverzekering volgde, legde de heer Koolen de advokatenpraktijk neer. Eenige jaren later werd hij ondervoor- zitter van den Centralen Raad. Bovendien was hij vele jaren o.a. voorzitter van den Alg. Bond van R.-K. kiesvereenigingen in Nederland. Zijn parlementaire loopbaan begon hij in 1905, toen hij in het district Grave, dat jarenlang door oud-Minister Harte van Tecklenburg vertegenwoordigd was ge- weest, tot Tweede Kamerlid werd gekozen. Sindsdien is hij onafgebroken Tweede Kamerlid gebleven. De laatste jaren was hij bovendien plaatsvervangend Voorzitter der Kamer. In de Kamer voerde hij voornamelijk bi1 financieele onderwerpen het woord. HONGAARSCHE KINDEREN. Het Centraal Comite voor. Hongaarsche kinderen brengt dank aan de duizenden pleegouders, die maandenlang hebben ge- steund. Opnieuw wordt echter dringend steun gevraagd in velerlei vorm, in geld, in aanbieding tot huisvesting, enz. Secretaris van het Comite is Dr. T. v. Schelven, Nassau Odijckstraat 36, Den Haag. DAGZEOELS INVALID1TEITSWET. Bij Kon. besluit van 28 September is een algemeene maatregel van bestuurvast- gesteid, houdende een regeling der pre- miebetaling door middel van dagzegels. Overwegend, dat het wenschelijk is ten aanzien vande premiebetaling van ar- beiders, wier dienstbetrekking voor min der dan 4 dagen is aangegaan en korter dan 4 dagen duurt, alsmede voor arbei- ders, die in den regel in dezelfde kalen- derweek niet langer dan drie dagen in dienst van denzelfden werkgever werk- 'zaam, zijn daarbij regelen gesteld, welke afwijken van hetgeen te dien aanzien in de invaliditeitswet bepaald is. Over elken dag, een gedeelte van eei\ dag voor een geheelen dag gerekenb, wordt een premie geheven ten bedrage: in loonklasse 1 van 7,5 cent, in loonklasse II van 7,5 cent, in loonklasse III van 10 cent, in loonklasse IV van 12,5 cent, in loonklasse V van 12,5 cent. De premie wordt betaald door het plak- ken van zegels, dagzegels genoemd, op de rentekaart van den verzekerde. Dit besluit treed in werking op een nader te bepalen tijdstip. HULDIG1NG VAN DR. DE VISSER EN JHR. MR. LOHMAN. Woensdagmiddag zijn op een door de afdeeling Rotterdam van de Christelijk Historische Unie belegde samenkomst Mi nister Dr. J. Th. de Visser en. Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman op warme wij- ze gehuldigd in verband met hun aandcel in de beeindiging van den schoolstrijd. De bijeenkomst werd door Dr. A. F. Krull met gebed 'geopend, nadat gezon- gen was Psalm 135 1. Het woord werd gevoerd door prof. Slotemaker de Bruijne, pas uit Amerika teruggekeerd en verder door de hee ren Snoeck Henkemans en Mr. Dr. Schokking. De heer D. van Hilten overhandigde Mr. De Savornin Lohman en Ds. De Visser een herinneringsmedaille van Be- geer, aangeboden door de afdeeling Rot terdam van de Christelijk Historische Unie. Deze medailles dragen aan de eene zijde de voorstelling van een pelikaan, die haar jongen voedt met haar hartebloed; aan de andere zijde is er o.a. een Bijbel en palmtak op gegraveerd, met behalve de opdracht, de woorden: ,,Uw woord is een licht op mijn pad, een lamp voor mijn voet." Nadat deze spreker mevr. De Visser nog bloemen had aangeboden,- zongen de aanwezigen: „Dankt, dankt nu alien God." Mr. De Savornin Lohman had moeite om de woorden te vinden, die zouden kunnen vertolken, wat in hem omgaat. Hij had deze huide nooit verwacht, hij had immers zijn werk als Christen slechts gedaan, zijn plicht. Spreker wilde nog even doen uitkomen. wat de schoolstrijn voor Groen geweest is en wat nu op den weg ligt van het Nederlandsche volk. Dr. De Visser, met applaus begroet, zeide dat hij in de laatste dagen voort- durend heeft gedacht aan den zegen, dien ons land gedurende den oorlog genoot en nog thans geniet. Door den partij- strijd kan in het buitenland weinig groot binnenlandsch werk tot stand worden ge- bracht, terwijl in ons gezegend land de beeindiging van den schoolstrijd met me- dewerking van bijna alle partijen geluk- te. Wat is er toe noodig geweest om de rechtsche en daarna om alle politieke partijen tot elkaar te brengen? Er is maar een antwoord daarop in ons hart: „Soli Deo Gloria". Nederland is alle lan- den van Europa met den schoolstrijd voor- uit. Dien strijd moeten de meest voor- aanstaande cultuurvolken van Europa nog doormaken. Waarom genieten wij dien grooten zegen van God? Er is weer maar een antwoord en wel: Soli Deo Gloria. DE TOESTAND. Het bericht, dat de wapenstilstand en de voorloopige vrede Dinsdagavond tus- schen de vertegenwoordigers van Sovjet- Rusland en Polen te Riga geteekend zijn, zou voor Europa heuglijk nieuws zijn, schrijft de N. R. Crt., indien men tege- lijk de overtuiging kon hebben, dat de daar totstandgekomen verzoening op duur- zame grondslagen rustte, wat, gelijk her- haaldelijk betoogd is* niet het geval is. De grondslagen zijn zelfs zoo weinig duurzaam, dat de Lithauers dadelijk een leger op de been brengen, om een van de voornaamste bepalingen, de toewijzing van Wilna aan Polen, omver te werpen en de mannen van den Volkenbond op nieuw radeloos naar een uitweg zoeken. Want men moet goed begrijpen, dat hun verzet niet zoo zeer tegen de bezetting van Wilna door de Polen, die immers tij- delijk zou kunnen zijn, gaat als wel te gen het blijvend verlies van deze stad, die een van de steunpunten is in den Pool- schen corridor. Als het de Poolsche re- geering werkelijk ernst is met hare ver- loochening van generaal Zeligowski, zou dat voort kunnen komen uit de vrees, dat de generaal tenslotte noch het gezag van Warschau noch dat van Kovno, waar de Lithausche regeering nu zetelt, erken- nen zal, want er is al een bericht, dat hij een Centraal Lithauen wil stichten, waarvan de grens met Noord-Lithauen, het Lithauen dat Kovno als hoofdstad zou hebben, door een volksstemming be paald zou worden. Dit bericht heldert meteen op, wat hij met de volksstemming waarvan aanstonds sprake was, voor had. De krachtdadige maatregelen, die de Pool sche gezant te Parijs tegen Zeligowski aankondigt, zouden daardoor deze betee- kenis krijgen, dat Polen een gebied, dat de vrede van Riga het geeft en het oude Lithauen het betwist, niet aan een nieuw Lithauen wil verspelen. In zoover is de coup van Zeligowski dan ook iets anders dan de overrompeling van Fiume door d'Annunzio. Zeligowski en zijn mannen zijn Polen, afkomstig uit de stad en de streek, die zij bezet hebben, en hun grief tegen de Lithausche regeering is dat zij twee dagen nadat zij een tractaat met de bolsjewiki had gesloteft, dezen met hun buitengewone commissie in Wilna een slachting ondter de Polen liet aanrichten, zonder daartegen in verzet te komen. De slachtoffers van dat bloedbad waren bloed- verwanten van de mannen van Zeligows- ki's divisie, en deze mannen ziedden van verontwaardiging tegen de Lithausche re geering, die zich, alleeil volgens de af- spraak met de bolsjewiki en zonder goed- vinden van de bevolking, te Wilna ge- vestigd had en daarna geen vinger ver- roerde, om te verhinderen dat hun ge- zinnen uitgeroeid werden. Om nu weer op den voorloopigen vre- de tusschen Polen en Sowjet-Rusland te-' rug te komen, de nauwkeurige inhoud van het tractaat is nog altijd niet bekend, maar hetgeen ervan bekend is, kwalificeert het als een volledige capitulatie van de bols jewiki. Joffe, de voorzitter van de Rus- sische delegatie, en Dombski, zijn Pool sche collega, hebben zich bij de ondertee- kening hoffelijke mannen betoond, die bij het verkondigen van enormiteiten geen spier vertrekken. Joffe prees Dombski om de inedewerking, die hij bij het totstand- komen van den Vrede had verleend, en zeide vervolgens, dat de „volken" zelf zouden zorg dragen, dat de oorlog niet vernieuwd werd. Men wist inderdaad dat de oorlog met Polen bij het Russische volk zeer impopulair was, maar het is iets nieuws om uit den mond van een Sowjet-commissaris te vernemen, dat het volk in Rusland iets te zeggen heeft. Op den top van de geweldige pyramide van het Sowjet-stelsel, dat uitloopt in de buurt- sowjets, troont Vadertje Lenin, zonder wiens wil geen muschje in Rusland van het dak valt. Dombski antwoordde iets, waaruit bleek, dat hij vertrouwen had in de duurzaamheid van dezen vrede, die immers op „rechtvaardigheid" gegrond was Toen Witos, de Poolsche minister- president het ontwerp van Riga goedkeur- de omdat de vrede, naar zijn zeggen, op de „overwinning" gegrond was, sprak hij oprechter, zou men meenen. Alaar men vergist zich dan: wij mogen immers niet vergeten, dat in de terminologie van de hedendaagsche vredescongressen, als men het over den vrede heeft, rechtvaardigheid en overwinning synoniem zijn. In dit geval behoeft men zich boven dien niet al te zeer op te winden, omdat de Russen, indien zij het gewonnen had- den, den Polen vermoedeiijk een vrede zouden opgelegd hebben, die er nog heel anders zou uitgezien hebben. Wij be- hoeven maar te herinneren aan het vroe- gere Russische vredesprogram op de mid- daghoogte van het succes der roode legers met voorwaarden als: ontwapening van het Poolsche leger, uitlevering van al het oorlogsmateriaal, vee, zout, fabrikaten, ma chines, 70 pet. van al het spoorwegmate- rieel, instelling van een Sowjet-regeering in Polen voor een jaar, waarna Polen zijn eigen regeeringsvorm zou kiezen; mili- taire bezetting van Polen voor vijf jaar; ontginning onder toezicht van de Sowjet van de Poolsche kolen- en zoutmijnen, enz. Kortom: finis Poloniae. Het kan verkeeren. Polen is voorloopig voor veel behoed en West-Europa misschien tege- lijk. Voorloopig, want niemand zal dur- ven zeggen, dat er al een streep onder den robber staat. Delacroix, de Belgische minister-presi dent, heeft tfe Londen, waar hij oolc nut- tig werk schijnt verricht te hebben om Engeland te overreden mee te doen aan het om hals brengen van de conferentie te Geneve, geruststellende verklaringen af- gelegd aangaande de inschrijving van de Fransch-Belgische overeenkomst in de re gisters van den Volkenbond. Als men goed toeziet, merkt men echter, dat de ze formaliteit alleen zal gelden voor de „beginselen" van de verbondsoorkonde en Ale tusschen beide staven gewisselde brieven tot bevestiging van de afspraak. De bijzonderheden van de regeling kun nen niet openbaar gemaakt worden, omdat het militaire geheimen betreft, die dan hun waarde zouden verliezen. Volgens de oorkonde van den Volkenbond zijn zulke geheim gehouden afspraken niet rechtsgeldig. Nu men echter eenmaal op dezen weg aangeland is, heeft de wereld niet den minsten waarborg, dat geheime bepalingen van andere internationale trac- taten, die er pas hun beteekenis aan ver- leenen, niet op dezelfde wijze weggemof- feld worden. DE KOLENPOS1T1E IN EUROPA. Naar aanleiding van opmerkingen in de Duitsche pers gemaakt omtrent beschou- wingen van den correspondent der N. R. Crt., schreef deze dezer dagen o. m. het vol- gende: Dat „de Duitsche industrie kolen of andere grondstoffen heeft" is natuurlijk niet waar. Ik had geschreven „brandstoffen" waarvan door een zetfout grondstoffen gemaakt is. Met brandstoffen meende ik minder goede kolen, vooral bruinkolen, teerolie, turf, hout. En wat de steenbakkerijen aangaat, zoo Is het zeer juist, dat een groot aantai stilligt maar niet door gebrek aan kolen, maar vee; meer door gebrek'aan afzet van steenen. Er wordt immers niets gebouwd! De voor- uitzichten voor deze industrie zijn zelfs zoo, dat reeds 250 z.g. ringovens afgebroken zijn. Wat Amerikaansche kolen aangaat, zoo worden deze speciaal in Zuid-Duitschlan'd veel aangeboden, maar zeer langzaam ver- kocht, omdat de prijzen veel te duur zijn. Om voor 10 tons prijzen van 20,000 Mark te betalen is toch onzin als men bedenkt, dat deze Amerikaansche kolen een calorieeif- waarde van ca. 7800 hebben. Dan kan men toch beter M, 4000 betalen voor magere kolen met ca. 6500 calorieen of wel M. 1500 voor bruinkolen met ca. 2500 calorieen. Men moet dan, wat intusschen bijna bij alle in- dustrieen het geval is, de ketelvuren er op inrichten, door b.v. onderwind ventilatoren of door zg. „Vorfeuerungen". Zelfs vele fa- brieken, die, voor export werken, en dus het allereerst Amerikaansche kolen zouden kun nen koopen, bedanken ervoor. Dat hier en daar het een of andere groote werk eens een enkele lading koopt, bewijst niet veel. Wat nu Zuid-Duitschland aangaat, zoo zijn mij de toestanden daar ook niet onbe- kend. De groote steden zijn nu al veel beter verzorgd dan het vorige jaar. Veelal zijn sedert 1 April (dat is rn den kolenhandel het begin van het zakenjaar) ongeveer 500 K.G. goede kolen aan ieder gezin afgeleverd, tenminste voorzoover de menschen het be talen konden. In vele steden zijn ook de centrale verwarmingen al met een gedeelte van de benoodigde winterkolen voorzien. Volgens globale schatting is in het laatste halve jaar ongeveer het dubbele van de leveringen in het geheele vorige jaar ge- leverd! Waarbij dan nog hout en turf in dc grootste hoeveelheden aangeboden worden. Dus ook hier is van een eigenlijken kolen- nood geen sprake. Wat nu de transportmiddelen betreft, daar is ook nu nog de toestand meer dan voldoende. Een duidelijk bewiis dat er geen gebrek heerscht. is wel, dat de scheepsvrach- ten op den Riin door overvloed van scheeps- ruimte gedaald zijn van M. 1100 tot bijna M. 400 van Ruhrort naar Mannheim, alles voor 10 tons kolen! Daarbij zijn de spoor- wegen in staat alle door de mijnen aange- vraagde wagons beschikbaar te stellen. Ja zelfs worden voor 'teerst sinds jaren, wa gons beschikbaar gesteld voor het vervoer van ruwe bruinkolen uit het Keulsche bruin- kolengebied naar Zuid- en West-Duitsch- land! Er wordt, als steeds in den herfst, wel over gesproken, dat de oogstbeweging een tekort aan wagons tengevolge kan heb ben. Ik geloof daar dit jaar niet aan," omdat het goederenvervoer door de algemeene slechte oeconomische toestanden veel gerin- ger is dan in normale tijden. Een meening die mij door een der voornaamste sooorweg- direeteuren als volkomen juist bevestigd werd. Wat nu nog de kwestie der bunkerkolen voor de Duitsche scheepvaart aangaat weet den inzender dan niet dat de rijks-com- missaris aan de reederijen 2/3 heeft toege- wezen van de door hen aangevraagde hoe veelheden? Te weinig zullen ze zeer zeker niet gevraagd hebben, zoodat men gerust aannemen kan, dat ze er mee kunnen uit komen. Overigens kan men juist hier bij de scheepvaart zien, hoe foutief het is, de tegen- woordige productie met het vroegere ver- bruik te vergelijken. Welke reusachtige hoe veelheden kolen werden er vroeger door de Duitsche koopvaardjj- en oorlogsschepen verslonden! Deze hoeveelheden zijn heden ten dage toch bijna geheel voor andere doel- einden beschikbaar. Ik geloof hiermede aangetoond te hebben, dat er van een eigenlijken kolennood in Duitschland geen sprake kan zijn. Over vloed is er niet. En aan goede kolen zeker niet. Zooals ik reeds vroeger schreef, kun nen transportstoringen dezen winter nog groote moeilijkheden veroorzaken. Vooral in streken, die van het vervoer afhankelijk zijn. zooals Noord- en Zuid-Duitschland. Maar ik houd vol, dat Spa lang niet zoo noodlottig is in zijn gevolgeu, als men het in de Duitsche pers veelal lezen kan. Het kq.n wellicht nuttig zijn, nog even in het kort de toekomst van de West-Europee- sche kolenmarkt te bespreken. De toestand is nu ongeveer als volgt: Belgie produceert meer dan voor den oor log. Frankrijk heeft naar de algemeene over tuiging hier nu al kolen genoeg. Zoo zelfs, dat er aan de Duitsche industrie entente- kolen aangeboden worden, omdat Frank rijk niet in staaf schijnt te zijn, de groote hoeveelheden kolen te verwerken. Dat klopt met wat Hue eenige weken geleden in Zurich gezegd heeft: dat Frankrijk al aan 't opsta- pelen van voorraden was. Dat er in Frank rijk geen gebrek kan zijn, bewijst ook, dat weer voor de Zuid-Duitsche industrieen de mogelijkheid bestaat om aan Saarkole - e komen. Zwitserland schijnt op 't oogenblik voorra den van Amerikaansche kolen te hebben. Dat zijn dus zeer zeker aangename voor- uitzichten. En begrijpelijk is, dat men hier in toonaangevende kringen meent, dat als de mijnwerkers rustig blijven binnen twee of drie maanden de kolennood geheel en al tot het verleden zal behooren. DE KOLENVERSPILLING TE BRUSSEL. Den laatsten tijd gingen herhaaldelijk stemmen op tegen de kolenverspilling ten gevolge van overdadige lichtreclame en ver- lichting der groote magazijnen te Brussef. Vooral trekt het de aandacht, dat de voormalige magazijnen van den Duitscher Tietz, in de Rue Neuve avond aan avond tot laat in den nacht baden in een zee van licht. De minister van economische aangelegenheden heeft de aandacht van de burgemeesters van Brussel en voorsteden op deze verlichting gevestigd en adviseerde hen de inwoners tot zuinigheid aan te manen. TER NEUZEN, 15 October 1920. Het weeibericht van het meteorologi-ch instutuut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 772.3 Seydestjord. Laagste barometerstand 752.4 Haparanda. Verwachtir g tot den avor d van 16 Oct. Zwakke tot matige veiacderlijke wind, netelig tot. zwaar bewolkt, weimg of gaen regen, zelfde temperatuur. AANBESTED1NG WEGSVERBETERiNG. In ons vorig nummer is abusief als laag ste inschrijver voor het maken van keibe- strating en steenslagverhardingen op de dijken van het kanaal van Ter Neuzen fra ming f 27,500) vermeld de heer Van de Ven te Vlissingen. Laagste inschrijver is de heeF'G. A. van der Straaten te Ter Neuzen voor 24.190 BOOT OMHOOG. De dienst der prov. stoomboot op Vlis singen ondervond heden stagnatie, omdat de „Schouwen" vanmorgen te 7 uur van hier vertrokken, door den mist omhoog geloopen is in het pas nabij Ellewouts- dijk. Daar het vallend water was, bleef het stoomschip zitten. Eerst des namid- dagfs 1 uur is de reis naar Vlissingen voort- gezet. De eerste reis uit Vlissingen en de tweede van hier naar Vlissingen, zijn daardoor vervallen. PROV. STOOMBOOTDIENST. Door Ged. Staten is aan de heeren L. van Beusekom, hoofdmachinist, J. J. van Rosevelt en L. de Bakker, beiden kapi- tein, alien bij den Prov. stoombootdienst op de Wester-Schelde, met ingang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend. DE FOKPAARDENDAG TE AXEL OP DE FILM. Wij vestigen de aandacht der lezers op de vertooning van den film opgenomen ter gelegenheid van den fokpaardendag te Axel, die, zooals uit de advertenties in deze courant bleek, op morgen, Za terdag, des avonds te 6 en te 8 ure zal plaats Kebben in het „Hotel Centraal". Wij hebben destijds het doel van deze film vermeld: het maken van reclame voor de Zeeuwsch-Vlaamsche paarden. Het zal wel niet noodig zijn, die film met dai doel alhier te vertoonen, maar toch zul len, vennoeden wij, velen belangstellend zijn, om kiekjes uit Axel op de film te zien en bekenden op het concours-hip- piqueterrein aan de oogen te zien voor- bijdraaien. Op de plaatsen in de omge- ving waar de film vertoond is, had deze veel succes. Om de vertooning nog bel&ngwekken- der te maken wordt nog een traaie na- tuuropname van den Niagarawaterval ver toond en ook nog een humoristische film. Moge door een goede opkomst het pu- bliek het pogen der heeren die zich met het organiseeren dezer vertooning hebben belast, steunen. Te Middelburg werd Donderdag de film van den fokpaardendag te Axel voor een vrij goed bezette zaal vertoond en viel bij de aanwezigen zeer in den smaak, die vol bewondering waren over de schat van prachtdieren, waarover Zeeuwsch-Vlaande- ren beschikt. AANBESTEDING. Bij de Donderdag te Middelburg ge houden aanbesteding van den bouw van 114 eengezinswoningen en een winkel- huis, raming f 644.000, was o.a. ingeschre- De Burgerneester van TEK NEUZEN rnaakt bekend, dat het vee van den landbouwer HERMANUS DE REGT, wonende in deze gerneente, 0 35, door bet mond- en klauwzeer is aangetast. Ter Nenzen, den 14 October 1920. De Burgerneester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgerneester en Wethoudeis der Gemeente 1 ER NEUZEN brengen biermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 16en November *1920, vandesvoor- middags elf tot des namiddags een ore, ten Raad- huize de/.er Gemeente, zal plaats bebben eene ver- kiezmg van drie leden van de KAMER VAN KOOP HANDEL EN FABRIEKEN te Ter Neuzen en zulks ter vervulling der plaatsen van de heerenE. 11. T. VAN BORSSUM WAALKES, L. J. GEELHOEDT en A. DE VRIEZE, wegens periodieke aftredingmet 1 lanuari 1921. De stemming geschiedt bij ongeteekende briefjes, waartoe niet het zegel der Gemeente gevraarmerkte stembriefjes, ten minste acht dagen voor den dag der verkiezing, door den Burgerneester aan de kies- gerechtigden worden toegezonden. Den kiezer die zijn stembriefje verloren of er geen ontvangen beeft, wordt gelegenheid versehaft om er aan het stembureau een te bekomen. Het openen der stembriefjes geschiedt dadelijk na alloop der verkiezing. Van onwaarde zijn briefjes, welke niet zijn ge- waarmerkt met het zegel der Gemeente, welke onder- teekend zijn, welke niet duideljjk een persoon aan- wijzen, of waarbij of waaraan andere stembriefjes zijn ingesloten of vastgehecht. Ter Neuzen, den 14 October 1920. Burgerneester en Wethouders voornoemd, De Burgerneester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. L ZONNEVI.ILLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 5