Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN. NIEUWE BELASTING. In Frankrjjk is sinds eenigen tjjd de nieuwe belasting op den omzet in working getreden en hoewel het nog wel wat vroeg is om nu reeds na te gaan wat deze pas ingevoerde belasting zal opbrengen, meent de ffMatin" dat ir alle reden is om opti- mistisch te zjjn. Men mag rekenen op een opbrengst van 300 miilioen francs per maand, dat is dos ruim 3l/, milliard per jaar. En dit is nog maar het begin, want de ondervinding leert, dat bjj de invoering van een nieuwe belasting de opbrengst in den regel niet meer dan 75 pet. bedraagt van hetgeen later de normale opbrengst is. Er moet eenige tjjd over heen gaan voor die opbrengst haar gemiddelde hoogte heeft bereikt en waaneer men dit bedeukt, mag men voorspellen, dat tegen het einde van 1921, wanneer het publiek aan de nieuwe belasting gewend is en deze zich heeft ingeburgerd, zelfs wanneer het omzet-cjjfer niet hooger geworden is, de omzetbelasting wel 400 miilioen francs per maand zal bedragen, dat is circa 5 milliard per jaar. Men zal welwillendgelooven,zegtde„Matin", dat aan het departement van financien iedereen vriendeljjk glimlacht, wanneer er sprake is van een nieuwe belasting. ONEEN1GHEID DOOR DE PRIJSDAL1NG. De prijsdaling van katoen heeft in Atlanta (Georgie) tot incidenten aanleiding gegeven. Tal van planters hebben dreigbrieveu ont- vangen, waarin men hen verwjjt, hunne producten niet te verkoopen op een oogen- blik, waarop de katoenprjjs het laagst is. WRANGEL EN DE KOZAKKEN. Volgens ten telegram uit Sebastopol heeft generaal Wrangeleen verbond gesloten met de leiders der Koeban Terek- en Astrakankozakken. HET STADHUIS VAN CORK IN BRAND GESTOKEN. De n Westminster Gazette" verneemt uit Cork, dat na aanhoudend geweervuur hevige ontploffiagen in de stad werden gehoord. Naderhand ontdekte men brand in het gemeentehuis, welke was veroorzaakt door brandbommeD, die door de ramen waren naar binnen geworpen. Een aantal, in uni form gekleede personen verhinderde een ieder het gebouw te naderen, voordat dit in lichte laaie stond. Doch de inmiddels aangerukte brandweer slaagde er in de brand te blusschen voor het gebouw gebeel ver- loren was. In brandweerkringen is men van oordeel, dat het hier een wraakneming geldt voor den dood van den soldaat. die naar men zich herinnert, het slacht- offer werd van een aanval op een militairen auto. TER NEUZEN, 13 October 1920. Het weerbericht van het meteorologi%ph instituut te De Bildt van heden luidt als volgt Hoogste barometerstand 768.5 Neufahr- wasser. Laagste barometerstand 753.2 Valentia. Verwachting tot den avond van 14 Oct.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- oostelijke wind, nevelig tot licht bewolkt, droog weer, waarschijnlijk nachtvorst, zelf- de temperatuur overdag. WINTERDIENSTREGELING. Naar wij vernemen zal de winterdienst- regeling op spoor en boot, voor zoover de verbinding van hier met Holland betreft, weinig verandering ondergaan. Alleen zal de eerste trein uit Vlissingen, waarop van uit Zeeuwsch-Vlaanderen cor respondence wordt verkregen, des nior- gens 25 minuten vroeger uit Vlissingen vertrekken, zulks naar aanleiding van een verzoek der vereeniging van graanhandela- ren in Zeeland, om vroeger de Rotterdam- sche beurs te kunnen bereiken. In verband daarmede zal de eerste boot van hier en die van Walsoorden naar H-nsweert 10 minuten vroeger vertrekken. Overigens blijven alle bootdiensten die thans bestaan ook gedurende den winter behouden, dus ook de d r i e diensten van Ter Neuzen naar Hoedekenskerke en Hans- weert, dit laatste in strijd met het bericht in verschillende bladen, welke de diensten op Hansweert als tot 2 teruggebracht ver- meld hebben. AANBESTED1NO WEGSVERH ARD1NG. Aan het gebouw van het Provinciaaf be- stuur te Middelburg weid heden aanbe- steed het maken van keibestratingen en steenslagverhardingen op de wijken van het kanaal van Ter Neuzen te Ter Neuzen. (Raming f 27.500). Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer Joh. H. van der Ven te Vlissingen voor f 25469. COMMISSIE PAARDENFOKKERIJ. Door Ged. Staten ^ijn benoemd tot le- den in de Provinciale regelingscommissie voor de paardenfokkerij, de heeren Ph. J. van Dixhoorn te Axel en V. M. Krepel te Nieuwerkerk. TRAMONGEVAL. Maandagavond is de locomotief van de tram van Walsoorden naar Drie Schouwen nabij Kruisdijk ontspoord. De tram naar Hulst ondervond daardoor vertraging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. PHILIPPINE. In eene gisteren gehouden spoedeischende vergadering van den gemeenteraad is aan- genomen een voorstel van Burg, en Weth. om in den woningnood voorloopig te voor- zien door het bouwen van noodwoningen en daama voor te bereiden het stichten van definitieve woningen. SAS VAN GENT. Cursus Bouwvakken. Door B. en W. wordt bericht, dat een cursus in de Bouwvakken zal gegeven wor- den, waaraan jongelui kunnen deelnemeu, die den 15jarigen leeftijd bereikt hebben. R.-K. School. De stichting eener R.-K. school is thans een voldongen feit geworden. Tot hoofd is benoemd de heer C. Aarssen, thans werkzaam aan de openbare lagere schooi te Hoogerheide. ZUIDDORPE. Twee onzer kommiezen ontmoetten in de nabijheid der Roode Sluis per fiets de 15jarige C. de R., van Oudenpolder. Daar dit bun verdacht voorkwam, verzoch- ten ze het meisje even mee te gaan naar het kantoor te Roode Sluis. Bij visitatie aldaar bleek ze in een vest onder de hooge schort 3900 franks ver- borgen te hebben. Het geld werd in beslag genomen en van den verboden invoer van ziHeren munt proces-verbaal opgemaakt. KOEWACHT. In deze gemeente wordt in den laat- sten tijd zeer veel gedaan aan vlashandel en vlasbewerking. Bijna iedere week ver- rijst er een nieuwe vlasinrichting, waar het vlas machinaal gezwingeld wordt. En daar met de bewerking van het vlas een goed loon verdiend wordt, kunnen de land- bouwers voor hunne gewone werkzaamhe- den bijna geen arbeiders krijgen. De loo- nen zijn odk aanmerkelijk gestegen, zoo- dat er door de werklieden 's Zaterdags een aardig centje thuis gebracht wordt. IIULST. Door het centraal stembureau is in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer P. M. Fruytier, tot lid van den gemeenteraad benoemd verklaard de heer Th. C. Fassaert. Een koe, toebehoorende aan een on zer ingezetenen, welke in een weide op het Eiland graasde, heeft men ongemerkt weten te slachten. Toen Zaterdag de eigenaar van het dler in de weide kwam, vond hij daarvan alleen de huid, welke men echter had gelaten. (Zel.) RECHTZAKEN. Rechtsingang is verleend met last tot gevau- genhouding en verwjjzing naar de terechtzit- ting tegen L. v A.,oud25j.,fabrieksarbeider, Ch. L. M., oud 26 j., werkmau te Selzaete, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal in Zeeuwsch-Vlaanderen. Tegen A. Dh., kantoorbediende te Oostburg, gedetineerd te Middelburg, be klaagd van pojtdiefstal, is de gevangen- houding met 30 dagen verlengd. Verwezen naar de terechtzitting met gevangenhouding tegen J. II., oud 41 j, A. M. d. R., oud 24 j., werklieden, ge detineerd te Middelburg, beklaagd van diefstal van 20000 francs in Antwerpen. Tegen A. v. L H. PL, P. A. Ch. S., kooplieden te 'sGravenhage en A. L., c-ommissionnair te Middelburg, alien aldaar gedetineerd wegens zwendel in hofsteden in Zeeuwsch-Vlaanderen, is de gevangen houding met 30 dagen verlengd. UITVOER VAN SUPERPHOSPHAAT. Op de vragen van den heer Weitkamp be- treffende het verbieden van den uitvoer van superphosphaat, antwoordde de Minister van Landbouw Aangezien de voorziening in de behoefte aan phosphorzuurhoudende meststoffen in den aanvang van 1920 niet voldoende was verzekerd, was de Minister van oordeel, dat de bemoeiingen der Regeering inzake deze aangelegenheid nog niet konden worden ge- eindigd. Hij meende deze echter zooveel mogelijk te moeten beperken. Deze overwegingen leidden er toe, dat met de Nederlandsche superphosphaatfabrieken een overeenkomst werd aangegaan, waarbij deze zich verbonden tot levering van 90.000 ton superphosphaat, tot na te noemen prijs. In de eerste plaats verleende de Minister zijn medewerking bij den aanvoer van de hiervoor noodige hoeveelheid ruwe phospha- ten. Was het aldus mogelijk, de scheepsvrachten voor de ruwe phosphaat te drukken, ook de fabricagekosten konden verminderd worden door de productie te vergrooten, hetgeen plaats had door den fabrikanten de mogelijk- heid te openen, een grootere hoeveelheid ru we phosphaten aan te voeren dan voor de behoefte van het land noodig was. Hiertegenover verplichtte de Minister zich echter, voor de hoeveelheid superphosphaat, die niet in het land behoefde gebruikt te worden, vergunning tot uitvoer te geven. De hoeveelheid, die de fabrieken zich ver- plichtten voor het gebruik hier te lande be- schikbaar te stellen, werd gesteld op 90.000 ton, waarvan 20.000 ton moest geleverd wor den van 1 April tot 30 September; 20.000 ton van 1 October tot 31 December 1920 en 50.000 ton van 1 Januari tot 31 Maart 1921. Door bovengenoemde faciliteiten was het mogelijk, dat de prijzen van de superphos phaat, af fabriek, zonder emballage konden gesteld worden als volgt: Superphosphaat van 18 "o f8,50, 17 °/o f 8, 16 S/o f 7,55, 14 ,"/o f6,60, alles per 100 K.G. Het verwerken van een grootere hoeveel heid phosphaat dan hier te lande noodig is, gaf het voordeel, dat de werkgelegenneid vermeerderd werd en dat het normale be- drijf van de superphosphaatindustrie zopveel mogelijk hersteld kon wordtn. De Minister kan aan de chemische fabrie ken vergunning tot uitvoer van superphos phaat, bereid boven de'voor binnenlandsch verbruik te leveren hoeveelheid, welke door het verkochte kwantum reeds met 1/3 word! overtroffen, niet weigeren, zoolang de over eenkomst, waarvan boven sprake is, van kracht blijft. Einde Maart is deze verplichting tot het verleenen van uitvoer vervallen; de Minister zal tegen dien tijd nader overwegen, wat te dezen opzichte moet geschieden. Moeilijk valt uit te maken, of het gebruik van superphosphaat tegen de bovengenoem de prijzen ,die lager zijn dan in andere lan- den, in alle gevallen nog loonend is. Voor sommige gewassen is zulks echter zeker wel het geval. EEN POOVERE BD1T. Nadat inbvekers Maandagnacht de hoog- bejaarde echtelieden Ritzen te Hoensbroek in hunne woning aan handen en voeten hadden geboDden stalen zij 31 cent. Meer werd niet gevonden. BRAN DSTICHTING Zondagavond zyn elf korenmjjten, be- vattende rogge, haver, vlas en paardeboonen, ter waarde van 20.000 gulden en toebe hoorende aan K. Djjkstra, achter het Stads- park te Groningen, verbrand. De politie is van meening, dat ergerljjke baldadigheid of kwaadwilligheid in het spel is en stelt een scherp onderzoek in. Het koren was verzekerd. OP HEETERDAAD BETRAPT Te flengelo heeft zekere G. J. L. des nachts trachten in te breken in de boter- fabriek te Bornebroek. Hjj werd door den directeur op heeterdaad betrapt. De ma- rechaussees hebben een Dader onderzoek ingesteld, dat aan het licht bracht, dat L. 3 jaar geleden in dezelfde fabriek inbraak pleegde en daar 100 stal. DRIJVENDE GEVONDEN. In de Zuiderzee, nabij Durgerdam, onder de gemeente Ransdorp, is, naar het Hdbl. meldt, Zondagochtend dryvende gevonden een kieljacht, genaamd Meerkoet, van buiten donkergeel geschilderd. Grootzeil, fok en touwwerk bevinden zich in goeden toestand. Een jjzeren stang aan stuurboord is weg- geruktde stuurbeog is gebroken. In de roef was niet aanwezig. De meeste deuren van de kastjes zijn uit de scharnieren gerukt. Boven in de mast bevond zich als noodsein een gescheurde roode zakdoek. Vermoedelijk heeft de boot reeds weken op zee rondgedreven. De burgemeester van Ransduip verzoekt inlichtingen omtrent de herbomst van het jacht. VERMOORD GEVONDEN. Op een stuk land na'oy de ouderlyke woning is Zondag vermoord gevonden het 10-jarige dochtertje van den landbouwer H. S., achter Smalbroek, onder de gemeente Beilen. In verband hiermede is aangehouden de boerenknecht A. G., te Spier, die echter verklaart onschuldig te zijn. ZELFS OP ZEE NIET VRIJ. Een paar maanden geleden werd een bankinstelling in Den Haag voor eenige duizenden gulden opgelicht door een Duitscher, St. geheeten. Deze wist echter te vluchten en liet zich te Amsterdam aanmonsteren op het stoomschip #Scuijve- sant" van den Kon. West-Indischen Mail- dienst. Toen de politie dit gewaar werd, seinde zij draadloos naar het schip, dat zich reeds in de Noordzee bevond, waarna de gezagvoerder den vluchteling liet arresteeren en hem te Curasao aan de politie overgat. Toen de ^Stuyvesant" naar Holland terugkeerde, werd St. meegenomen. Thans is hij door twee Haagsche rechercheurs afgehaald en aanvankelijk naar Den Haag overgebracht. EEN GEHEIMZINNIGE ONTVLUCHT1NG. Uit een der celien van het politiebureau St. Pietershal te Amsterdam heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een geheim- zinnige ontvluehting plaats gevonden. Al daar waren opgesloten 5 verdachten, be- trokken in den diefstal van f 50.000 ten na- deele van de Ned.-lnd. Handelsbank. On der hen bevond zich P. B„ een oude bekende van politie en justitie, indertijd betrokken bij den brandkast-diefsfal van den etappen- dienst te Rotterdam. P. B. zat dien nacht in de agentenwachtkamer van het bureau, toen hij vroeg om in een eel geplaatst te worden, daar hij last van zijn oogen had en het electrische licht niet kon velen. De briga dier, die den nachtdienst had en wachtcom- mandant was, stond hem dit verzoek toe en P. B. werd in een der celien opgesloten. Volgens gewoonte werden ook dezen nacht de arrestanten gecontroleerd door het luik- je, dat zich in iedere celdeur bevindt en de dienstdoende agent meldde alles in orde. Zondagmorgen 9 uur zou men de arrestan ten van brood en koffie voorzien, waarbij dan de celdeuren geopend worden. Aan de oel van P. B. kreeg men geen antwoord. Toch lagen dekens en matras gewoon, als- of er iemand onder lag. De agent wilde den man wakker maken, doch tot zijn groote verbazing was er niemand. De dekens wa ren opgerold en opgevuld. Dadelijk werd alarm gemaakt en een onderzoek ingest;. Men ging op zoek en kwam tot de volgende ontdekking. Langs de celien loopt een smalle gang. Aan het einde daarvan bevindt zich de W. C. voor de arrestanten en toen men deze opende, stond hierin een ladder. Het tuimelraam ter hoogte van 2 meter in deze W. C. hing geheel omlaag. Voor dit raam zitten twee ijzeren stangen, die geklonken zijn in een houten omlijsting. Dit houten raam was doorgezaagd en een der ijzeren staven was verdwenen. Men vond deze echter boven op de W. C. terug. Een nader onderzoek bracht nog hetvol-' gende aan het licht: P. B. schijnt geweten te hebben, dat hem dien nacht van buiten af hulp zou worden geboden en heeft zich met opzet naar de eel laten overbrengen. In het vroege morgen- uur, toen de lantaarns gedoofd waren, en de St. Pietershal-steeg in donker was g<> huld, heeft zeer waarschijnlijk een tweede persoon van buiten af de houten omraming doorgezaagd en is door de ontstane ope ning van 40 c.M. naar binnen geklommen, heeft het tuimelraam naar benedengedrukt en kwam in de W. C. terecht. Vervolgens heeft hij de 3 grendels van de eel geschoven en P. B. er uitgehaald. Om spoediger te ontkomen heeft men een van de ladders, d'e in de gang lagen, in de W. C. gezet en bei- den zijn naar buiten geklommen, zonder dat iemand in het bureau er iets van heeft ge- merkt. BEDROG BIJ WIELRENNEN. In Engeland werd een professional-wiel- renner, die verklaard had amateur te zijn en als zoodanig aan wedstrijden had deel- genomen, door het kantongerecht veroor- deeld tot 50 gulden boete of 3 weken hech- tenis. MIJNONGELUK IN BELGIE. Zaterdagmorgen is in de kolenmijn te Herve Wergsfosse bij Luik, het touw van een liftkooi gebroken. Het gevolg was, dat de kooi van een hoogte van circa 150 meters naar beneden viel en op een beton- vloer terecht kwam. Zes der 10 mijn- werkers, die in de lift zaten, bleken ge- dood te zijn, de anderen waren gewond. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ramp. EEN EX-KROONPRINS-HOEFSMlD^_ Men meldt uit Wieringen aan het Hbl.: Gewaagt de geschiedenis van een Czaar Peter op de Zaandamsche scheepswerf, die der laatste jaren van een keizer, die in de bosschen te Amerongen hout zaag- de, in de analen van de geschiedenis van 't eiland Wieringen zal worden geboekt van een kroonprins, helpende bij het hoef- ijzer-smeden in de werkplaats van een Wieringer smid. DE EX-KEIZER. Volgens inlichtingen uit diplomatieke bron zegt de Matin meldt 'n hoogge- plaatst Duitsch persoon, dat de ex-keizer van Duitschland, wien hij onlangs een be- zoek bracht, zich thans in blakenden wel- stand bevindt, zoowel moreel als physiek. Hij heeft het grootste vertrouwen in de toekomst en herhaalt telkens, dat hij bin- nenkort weer in Berlijn zal zitten. SPOORWEGRAMP BIJ PARIJS. Zaterdagavond om 7 uur 20 is de snel- trein van Paiys naar Nantes op een goe- derentrein geloopen nabij het station van Houilles, op 13 kilometers van Parys. Zes wagODS derde klasse werden totaal ver- brjjzeld. Volgens de laatste berichten zijn er 45 dooden en een honderdtal gekwetsten. Volgens het Journal was van den goe- derentrein ter hoogte van het dorp Sar- trouville, even voorby Maison Lafitte een koppeling gebroken. Terwyl het voorste deel van den trein doorreed, bleven de drie achterste wagons op eigen kracht voort rollen. Kort vooruat het voorste deel van den trein Houilles zou bereiken, bemerkte de machinist, dat er iets niet in orde was en hij verminderde de snelheid. Daar nu op deze plaats de baan afoelt, waren de losgeraakte wagons, doer hun gewicht voortgestuwd, steeds sneller gaan ryden en weldra uit de rails geloopen. Juist op dit oogenblik passeerde door het station van Houilles de reizigerstrein, die om 7 uur 06 uit Parjjs-Saint-Lazare vertrokken was. Toen hy het perron van Houilles voorbjj was, vond hy de wagons van den goederentrein voor zich Een vreeselyke schok volgde. De locomotief en de tender, alsook de eerste wagons sprongen boven op de goe- derenwagens en vielen toen op zij. Volgens het verhaal van de #Matin" had de machinist van den reizigerstrein de ontspoorde goederen wagons opgeraerkt, uit alle kracht geremd en den stoom doen terugwerken, maar het was te laat om den trein stil te houden. Daarop gebeurde de rampde wagons schoven in en op elkaar. In den schok, gaat he! blad voort, was een der wagons op het huisje van den wisselwachter gesprongen en deze moest machteloos de heele ramp bijwonen. Het huisje stortte in op den man en alles werd verbryzeld. Ontzaglyke stukken puin vlogen naar alle richtingen rond. Een afgryseljjk gekerm volgde op den donder van brekend hout en yzer, honder- den passagiers, beklemd tusschen staven en banken, schreeuwden om hulp. Zelfs de niet-gewonden, die verspreid rordom lagen, trachtten weg te komen en gilden luii van angst. Gelukkig was er dadelijk hulp van het stationspersoneel en inwoners van Houilles. Jammerlijke tooneelen speel- den zich af. Vele gewonden moesten uit de overblijfselen uitgezaagd worden. Een man, wiens enkel in het ijzer beklemd zat, smeekte dat men hem zyn voet zou afanij den. Een vrouw, die op het punt stond moeder te worden, waren beide beeuen verbryz-ld. Er werd onmiddellyk een hnspitaaltrein in gereedheid gebracht en een autodienst georganiseerd. Vijftig tot zestig gewonden werden naar een Parysch ziekenhuis ver- voerd, terwyl de dooden voorloopig in de wachtzaal van het station werden gebracht. Zij, die niet herkend zyn, zyn Zondag naar de Parjjsche Morgue vervoerd. Vanaf de eerste oogenblikken was de hulp talryk en overvloedig toegeschoten en alle geneeskundige middelen die te Houilles voorhanden waren, werden naar de plaats der ramp gebracht. Heel de avond werd besteed aan het zoeken der slachtoffers en het wegruimen der puinen. Te 12 u. 30 min. lichtte men een wagon op die boven op een anderen was geschoven en op dit oogenblik telde men reeds 38 lyken, die alien onder de puinhoopen uit werden gehaald. Harlverscheurende tooneelen hebben er elk oogenblik in 't station van Houilles plaats, daar de inwoners van de omgeveude dorpen om inlichtiDgen komen over leden hunner families, welke zy thuis verwachten, om er den Zondag door te breugen. De meest slachtoffers zyn arbeiders, die van hun werk terugkeerden. Zy zyn moeilyk herkenbaar, daar zy geen indenti- teitsbewyzen bjj zich droegeu. De schok was zoo bevig, dat verscheidene lyken geheel ontkleed werden opgertomen. De president der republiek is Zondagmor gen te 10 uur te Houilles aangekomen, vergezeld van Steeg, minister van binnen- landsche zaken. De president heeft de plaats der ramp bezocht, terwyl Steeg de dooden en gekwetsten ging begroeten. Het getal dooden bedraagt vijf en veer- tig, waarvan er vijf en dertig herkend zyn. EEN TWEEDE SPOORWEGRAMP BIJ PARIJS. De pol tieprefe ct van Parijs deeit mede, dat Zondagmiddag half drie een trein, die van Parys kwam, in botsing is geweest met een trein, die van Argenteuil kwam, ter hoogte van Pont d'Asnieres. Drie wagons werden vernield. Er zyn een dertigtal gekwetsten, waaronder verscheidenen zeer eriistig. De machinist van den aanrjjdendeu trein heefl verklaard, dat de signalen onveilig stonden. By poogde dadelijk de reramen te sluiteo, doch die werkten niet. HET GROOTSTE VLIEGTULJ. Deze week beginnen te Berlyn de proef- nemingen met het grootste vliegtuig dat er bestaat en dat geroepen is de Oceaan- vlucht van Duitschland naar Amerika te ondernemen. Het vliegtuig is van Duitsch maaksel en werd te Stacken gebouwd. Het is een eendekker, geheel uit jjzer en aluminium gemaakt. voorzien van 4 motoren en kan een snelheid van 400 K M. in het uur bereiken. Aan boord is er plaats voor 22 personen. Alvorens de Oceaanvlucht te ondernemen zutlen de motoren gedurende zes dagen onophoudeljjk in werking gesteld worden. BRUTALE DIAMANTENROOF. Zondag had fe Buffalo een buitengewoon brutale berooving plaats op de openbare stiaat Buffalo. Twee mannen sprongen uit een taxi en vielen den handelaar"in diamanten Leventhal aan, dien zyn van Cleveland af hadden achtervoigd. Zy sloegen hem met hun revolvers op'het hoofd tot hy bewusteloos neerviel. De mannen ont- snapten met zjjn handtasch, die diamanten ter waarde van 220.000 dollar bevatte. MOOIE LEGATEN. De eenigen tjjd geleden overleden Ameri- kaansche millionair Jacob Schiff heeft in zjjn testament 1.350 000 dollar aan lief- dadige instellingen vermaakt, waaronder 250.000 dollar voor het Joodsche weeshuis te Frankfort. BOMMEN IN HET MEER VAN GENEVE. In het Meer van Geneve heeft men bommen gevonden de Zwitsersche regeering heeft een onderzoek ingesteld. De bommen, die een gevaar voor de scheepvaart op- leveren, zulien door deskundigen worden verwyderd. Men denkt dat de vonds in in verband staat. met het Ziiricher bommen- complot. DE GESTOLEN PLATINAKETEL. fe Iserlohn heeft de politie 6 inwoners dier stad, tfie den kostoaren platinaketel ter waarde van een paar miilioen mark uit de platinafabriek te Balve hadden ge- stolen, gevat. lNGEZONDEN S11JKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) VOETBAL. HET SCHEIDSRECHTERS- VRAAGSTUK. Mijnheer de Redacteur! Vergun mij een bescheiden plaatsje in uw blad voor onderstaande. De Zondag te Ter Neuzen tusschen T. S. C. I. en Wilhelmina gespeelde wedstrijd is voor vele liefhebbers der edele en hooggeroemde voet- balsport een openbaring geweest. Evenals trouwens overal in den lande, is het absolute gemis aan deugdelijke leiding bfj belangrijke wedstrijden herhaaldelijk hier aan den dag getreden. Nu er sprake van is, dat onze voetbalvereenigingen ook aan deze zijde van de Schelde zich en bloc bij den Neder- landschen voetbalbond zulien aansluiten, moe ten wij, voetballers, dit vraagstuk niet alleen emstig onder de oogen zien, maar ter voor- koming en besparing voor dat lichaam, ook trachten op te lossen, m. a. w. hier in Zeeuwsch-Vlaanderen zelf een deugdelijk scheidsrechterskorps aankweeken. Het zij verre van mij, den man die de leiding had, in dezen wedstrijd van partijdigheid te willen beschuldigen. Zelf heb ife vaak ervaren, hoe moeilijk 'bet is, een wedstrijd zonder eenig protest te leiden. Toch zou het m. i. aanbeveling verdienen, vanaf nu de hand aan den ploeg te slaan. Het is toch een dupeerend geval als tegen een ver eeniging een tweetal doelpunten worden toege- kend, die beslist in buitenspel-positie werden gemaakt. Hopende, dat deze regelen bijdragen mogen tot krachtdadige actie in de door mij bedoelde richting, in het belang onzer schoone sport, teekent zich B. SCHEEPV AARTBE WEGIN G. 11 October: Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Eng. s.s. Natuna, 2143 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Tonny, 2136 M3., hout, van Gent naar Cardiff. 12 October: Eng. s.s. Middleham Castle, 12831 M3., gemengd, van Golveston naar Gent. Belg. s.s. Adolf Deppe, 6134 M3., phos phaat, van Sas van Gent naar Valentia. Eng. s.s. Hull, 3202 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Noorsch s.s. Foldin, 1809 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Van 11 tot 12 Oct. werden langs de Middensluis alhier 18 binnenvaartuigen op en 36 afgeschut; langs de Westsluis 28 op en 17 afgeschut. GEMEENTERAAD VAN CLINGE. Vergadering van Vrijdag 8 October 1920. Tegenwoordig alle leden. Een vacature. Na opening deelt de Voorzitter mede, dat het nieuw-benoemde nog niet beeedigd lid, de heer P. A Schuddings te Nieuw-Namen is overleden en spreekt een kort woord te zijuer nagedach- tenis Na vooriezing en goedkeuring der no- tulen, wordt mededeeling gedaan van het pro ces-verbaal van opneming der boeken en kas van den ontvanger op 28 September j.lvan de beschikkingen van Gedeputeerde Staten waarbij de aanslag in den hoofdelijken omslag 1919 van Th. E. Praet is vemietigd en die var de wed. ZamanPauwels wordt teruggebracht tot de 6e klasse naar een geschat irikomen van 700. A

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2