AL6EHEEH NIEUWS- EN ADVERTENTIEELAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7054 Zaterdag 9 October 1920. 60e Jaargang. B@kendmaklng. buitenlan d. S UIKER aimtiEliLAWO. RPEDI KBETIBTEK~ BEBSTE BIjA 3D De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bon no. 54- van de Rijkssuikerkaart, geldig is van Manuring 11 t/m Zondag 17 October. Ter Neuzen, 8 October 1920. De Burgemeester vooruoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van HOEK maken bekend, dat de jongens die deei wenschen te nemen aan bet op S Nov. a.s- aan te vaugen ~herhalingsoniler- wijs, zich daartoe tot en met %l dezer bp het Hoofd der Openbare school kunnen aanmelden. Hoek, 8 October 1920. ■v Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. >1. DREGMANS, Secretaris. EERSTE KAMER-VERKIEZING. De Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Dinsdag tot lid van de Eerste Kamer gekozen den heer H. J. M. Blomjous te Til- burg bij derde stemming met 27 stemmen tegen 16 op den heer P. de Wit te Helmond en 5 bianco, (beiden katholiek). Bij eerste stemming verkregen de heeren mr. J. van de Mortel 9, Blomjous 20, de Wit 15, E. Laane 5, mr. dr. J. van Best 2, Henri Wyers 2 (al ien kath.) Haalman (S. D. A. P.) 4, De Muralt (lib.) 1, Mr. Limburg (vrijz. dem.) 2 stemmen. Bij de tweede stemming kregen de heeren Blomjous 21, De Wit 22, Van de Mortel 9, Laane 2, Haalman 4, De Muralt en Limburg 1 stem. lNVALIDITETSWE^. Over het wetsontwerp tot wijziging der Invaiiditeitswet (gemoedsbezwaren) is voor- loopig verslag uitgebracht. Evenals in de Tweede Kamer gaven ook hier eenige leden uiting aan hunne bevreem- ding, dat de regeering wel tracht tegemoet te komen aan deze gemoedsbezwaren, maar tot heden geen poging deed die tegen den militairen dienstplicht te ondervangen. Enkele leden zagen de noodzakelijkheid niet in, dat tegemoet wordt gekomen aan gemoedsbezwaren van werkgevers om pre mie te betalen voor anderen, in casu hunne arbeiders. Anderen voerden aan, dat hun uit per- soonlijke ervaring dikwerf was gebleken, dat er menschen zijn, wien het bezwaar tegen elke verzekering hodge ernst is, en dat in bepaalde streken van ons land dit ge- moedsbezwaar veelvuidig voorkomt. Eenige leden meenden, dat het beter ware geweest het criterium, dat de betrokken persoon geene andere verzekering heeft ge- sloten, niet in de wet op te nemen, daar het sluiten van eene andere verzekering slechts een vermoeden doet rijzen, dat het gemoeds- bezwaar niet ernstig is gemeend, en geens- zins als bewijs kan worden aangemerkt, dat zulks werkelijk het geval is. V'RIJWILLIGE OUDERDOMS- VERZEKER1NG. Overeenkomstig een regeling, door het departement van Arbeid en de Raden van Arbeid vastgesteld, zullen, volgens het Hbld., aan alle gemeentebesturen een aantal kennisgevingen, in korten brochurevorm vastgesteld, worden gezonden met verzoek deze bij aangiften van huwelijk en geboorte ter gemeente-secretarie uit te reiken, waar- in het belang van vrijwillige ouderdomsver- zekering wordt aangetoond. STAKING VAN HET TELEGRAAF- EN POSTPERSONEEL. Het lagere personeel te Amsterdam, aan- gesloten zoowel bij de neutrale, Chr. als de Roomsch-Katholieke bonden, is gis- teren opnieuw in staking gegaan, de laat- sten in strijd met het advies der bestu- ren. De dienst ondervond daardoor groo- te stagnatie. De postdienst werd onge- veer stopgezet en die voor de telegraaf onderhouden voor zoover dit mogelijk bleek. Een nieuwe grief was de verplaatsing van een der leiders van Amsterdam naar Leeuwarden, voor straf. In Rotterdam en Den Haag werd niet gestaakt. Wan uit eerstgenoemde plaats schijnt echter te zijn uitgegaan een cir culate met handleiding voor het invoe- ren van leidelijk verzet. De onderteekenaars dier handleiding zijn door den directeur-generaal ontslagen uit den dienst. Verantwoording geeischt. Den ambtenaren der Posterijen en Tele- grafie, die gisteren den dienst zonder ver- gunning hebben neergelegd of zonder ver- gunning den dienst niet op den volgens het dienstrooster vastgestelden tijd heb ben aangevangen, is opgedragen, zich ter zake te verantwoorden. Een nieuwe dienstorder. De navolgende dienstorder voor het per soneel bij het Staatsbed'rijf van de Poste rijen, de Telegrafie en de Telefonie is door den directeur-generaal uitgevaardigd: „ln verband met de gevallen van ernstige plichtsverzaking die zich dezer dagen op sommige kantoren hebben voorgedaan, zie ik mij verplicht, ter kennis te brengen van het personeel, dat aan hen, die zich alsnog schuldig maken aan opzettelijk dienstver- zuim, de verdere deelneming aan den dienst zal worden ontzegd, totdat inzake hun her- vatting van den dienst, door mij zal worden beslist." de 8 UR^#>AG IN BELG1E. Woensdag begon in den Belgischen Se- naat de bespreking van de wet op den Surigen arbeidsdag. Dupret, de kathoheke rapporteur, meent, hoewel hij het prin- cipe van de wet aanvaardt, dat het nood- lottig zou zijn om deze wet thans in te voeren. Hij zegt, dat, zelfs na de con ference te Washington, de Vereenigde Staten dat principe niet hebben aanvaard, en aan iedereen het recht Iaten om' het toe te passen. De rapporteur is voor het Nederlandsche stelsel. In Nederland, zegt hij, kunnen, volgens de wet van 11 Nov. 1919, de arbeiders 10 uren per dag ot 55 uren per week werken, wanneer dit werk wordt verricht buiten fabrieken, ate liers, winkels, bureaux, apotheken, kot- fiehuizen, hotels e.d. en het is geoorloofd om in dezelfde gevallen en in gevat van overwerk, met of zonder bijzondere voor- waarden, toestemming te verkrijgen om langer te werken, waarbij als uiterste grens is gesteld: 72 uren per week voor de mannen en 66 uren per week voor de vrouwen en onvolwassenen. De gevolgen van zulk een toestand laten zich gemak- kelijk raden. Bijna alle landen, die toe- getreden zijn tot het verdrag van Was hington, hebben dat voorbeeld gevolgd, en hebben uit eigen beweging de mvoe- ring uitgesteld, en den datum van de at- kondiging van hun wetten onbepaald ge- laten. WEER IODENVERVOLG1NGEN IN HONGARIJE. De Weensche „Mittagspost" meldt uit Boedapest, dat daar Vrijdag en Zaterdag weder groote excessen tegen de Joden hebben plaats gevonden, waarbij vele Jo den zwaar gewond warden. De politie heeft te laat ingegrepen. DE DALING VAN' DEN MARKEN- KOERS. In verband met de voortdurende ver- slechtering van de mark in het buiten- land, met den steeds stijgenden zond- vloed van bankpapier en met de slechte resultaten van de oorlogsbelastmgen, heb ben verschillende leden van den Rijks- raad voor economische aangelegenheden besloten er op aan te dringen, dat er een commissie zal worden benoemd voor be- lastingzaken en muntaangelegenheden. De ze commissie moet tot taak hebben de koopkr^cht van het geld in het binnen- land op peil te houden, door het treffen van daartoe geschikte maatregelen op eco- nomisch en commercieel gebied en zal tevens moeten trachten maatregelen te beramen om datzelfde ook in het buiten- land door te voeren. VEREENIGDE STATEN. De ontploffing in Wallstreet. De politie te Pittsburg heeft een zekeren Zelensky, een Rus, woonachtig te Brook lyn, gearresteerd, die verdacht wordt van medeplichtigheid aan den bomaanslag in Wallstreet. Zelensky had een groote hoe- veelheid dynamiet in zijn bezit; bij een spoorramp eenigen tijd geleden, zou hij gezegd hebben: Er zal binnenkort nog heel wat anders gebeuren in Wallstreet. Men houdt het er voor, dat er nog tal- rijke aanhoudingen in New-York en Brook lyn zullen volgen. Wilson prijst de Volkenbond aan. In zijn eerste rechtstreeks tot het Ame- rikaansche volk gerichte proclamatie be- treffende de presidentsverkiezing (op 2 November a.s.) bepleit Wilson de toetre- ding tot den Volkenbond. Hij verklaart, dat het volstrekt onwaar is, als zouden de Vereenigde Staten, ingevolge artikel 10, door andere naties tot een oorlog ge- dwongen kunnen worden. Geen enkele bepaling in het Covenant "kan het Con- gres dwingen al of niet tot het verkla- ren van oorlog over te gaan. DALING VAN PR1JZEN IN ENGfcLAND. De Engelsche bladen melden dat in Not tingham en omliggende .plaatsen onge- veer 80 pet. van de kantmachines bij ge- brek aan bestellingen stilstaan. Men wijt dezen stilstand aan de oorlogswinstbelas- ting en aan de Duitsche concurrentie. De Duitschers verkoopen op het oogenblik machinale kant voor een prijs, die 20 pet. lager is dan die waarvoor zij in Engeland gemaakt kan worden. Op de wolmarkt verwacht men, volgens de Pall Mall Gazette, nieuwe dalingen, en ook schoeisel zal in het voorjaar goedkoo- per worden, verzekert het blad. Voorts zou er geen kans op zijn dat het brood duurder wordt dan het nu is, aan- gezien de wereldproductie van graan ont- zaglijk is. TER NEUZEN, 8 Oct. 1920. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometeTstand 767,8 Neufahr- wasser. Laagste barometerstand 749,3 Vestma- noer. Verwachting tot den avond van 9 Oct.: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Zuid- westelijke wind, nevelig tot licht of half bewolkt, weinig of geen regen, zelfde tem- peratuur. SCHAKEN. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal de heer Colle uit Gent alhier een simuL taanwedstrijd spelen tegen een onbeperkt aantal spelers. Toen de heer Colle, eenigen tijd geleden te Sas van Gent optrad, "■•on hij na betrek- kelijk korten tijd alle partijen, en wij twij- felen dan ook niet of ook hier zal zijn resul- taat weer schitterend zijn. De liefhebbers van het schaakspel zullen kunnen genieten van het correcte spel van dezen nog jeugdigen schaker. WATERBOUWKUNDIG OPZICHTER. Te Middelburg zijn geslaagd voor het examen van waterbouwkundig opzichter o.a. de heeren J. C. van Drongelen te Hoek; .C. van de Klippe, L. Leendertse, en I. Ver- strate te Ter Neuzen. R. K. KIESVEREENIGING TE TER NEUZEN. Daaromtrent meldt Zel.: Zondagmiddag te 5 uur trad hier op voor de R. K. Kiesvereeniging, welke in samenwerking met den R.K. Vrouwenbond een propagandavergadering had belegd, de heer B. Th. de Wolf, van Amsterdam, met 'tonderwerp: De politieke taak der vrouw in onzen tijd. De vergadering, welke werd gehouden in het gebouw R. K. Militairen Vereeni- ging, was uitnehiend bezet en luisterde met aandacht naar de duidelijke uiteen- zetting van den heer De Wolf, die na den strijd dezer dagen te hebben geschetst, de taak, die de R. K. vrouw daarin te vervullen had, aanwees. Godsdienstig als de R. K. vrouw is, met hare hooge opvatting der zedelijkheid, twee factoren zoo noodig voor een goede opvoeding der jeugd, moet ziijfcn het so- cialisme zien haar grootsten vijaird. Gods- dienstloos is het socialisme en spr. wees dit met duidelijke woorden aan en met uitspraken van socialisten zelf. En hoe men dacht in socialistische kringen, over het onverbreekbare vanhet huwelijk, il- lustreerde hij met uitspraken van Bebel en Fred. Engels. Ook de moederschaps- zorg, het stokpaardje der socialisten, werd ter dege onder handen genomen. Men wil de vrouw van uwe kinderen vervreem- den en die zorg aan den staat overdra- gen. Daartegen te strijden, riep hij de vergaderihg toe, is uw plicht. Thans ook met uw stembiljet, zorgt dat gij trouwe goede en principieele kiezeressen wordt. De heer Van Rompu, als voorzitter, be- dankte den heer De Wolf hartelijk, voor zijn duidelijke uiteenzetting, welke aan 'tslot luide werd toegejuicht. 1NVALID1TEITSWET. Ook in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn bij de kantongerechten verschillende zaken .wegens overtreding der Invaiiditeits wet aanhangig. De volgende week Vrijdag komen verschillende zaken voor het kanton- gerecht te Ter Neuzen. J.l. Woensdag was zulks het geval te Hulsl. Daar werd, naar Zel. meldt, tegen 3 werkgevers welke nalatig waren gebleven in het plakken van rentezegels geeischt 3 X f 3, subs 6X3 dagen hechtenis; 62 X 2 boete of 62 X 2 dagen hechtenis en 412 X /2 boete, subs. 6 maanden hechtenis. OVERTREDING 1NVALIDITEITSWET. Wegens overtreding der Invaiiditeitswet veroordeelde de kantonrechter te Middel burg 3 personen ieder tot 25 boete subs. 25 dagen hechtenis; een derzelfde personen liep bovendien 32 boeten van J 2 of 32 maal 32 dagen hechtenis op. terwijl nog een per soon tot 10 boete of 10 dagen hecht. werd veroordeeld. OVERTREDING MOTOR- EN RIJWIEL- WET. De kantonrechter te Middelburg veroor deelde tot tweemaal /3 boete of tweemaal 3 dagen hechtenis J. R. te Zuiddorpe, we gens overtreding der motor- en rijwielwet. ONDERW1JSWET. Door de Eerste Kamer is in de gisteren gehouden vergadering de nieuwe wet op het lager onderwijs aangenomen. Na behandeling van nog enkele kleine ontwerpen is de Kamer tot nadere bijeen- roeping uiteen gegaan. VRIJE- EN ORDE-OEFEN1NGEN. Te Rotterdam zijn o.m. geslaagd voor het examen vrije- en ordedefeningen de dames J. S. A- Verschelling-van Breskens en A. V. Cruson van Groede en de heeren J. A. Maat te Oostburg, J. P. Israel te Groede en J. P. Plasschaert te Hoofdplaat. VOORGEOEFENDHEID BUITEN HET LEGER. De luitenant-kolonel, commandant van het Zeeuwsch Verband van den vrijwilligen landstorm, de heer Klontje, te Middelburg, schrijft ons: Het ligt in de bedoeling van het leger- bestuur voor jongelieden de gelegenheid open te stellen zich te oefenen buiten het leger v6or den militieplichtigen leeftijd. De deelneming is geheel vrijwillig terwijl het onderricht voorhands gegeven wordt in plaatsen, die dermate centraal gelegen zijn, dat zooveel mogelijk deelnemers per rijwiel of te voet met gering tijdverlies aanwezig kunnen zijn. De oefeningen hebben zooveel mogelijk plaats in /de avonduren, op de Zaterdag- middagen en desgewenscht des Zondags, vergoeding voor tijdverlies of werkverzuim voor de deelnemers is buitengesloten; als instructeurs worden zooveel mogelijk gebe- zigd verlofs-officieren en verlofs-onderoffi- cieren, die daartoe genegen zijn. De oplei- ding zal vermoedelijk 600 oefeningsuren vergen, zooveel mogelijk verdeeld over 3 oefenjaren; het met spoed opleiden van zich aanmeldende vrijwilligers, die den dienst- plichtigen leeftijd naderen kan niet de ge- wenschte resultaten hebben. Het ligt dan ook geenszins in de bedoeling een spoed- opleiding te organiseeren, doch is het doel eene stelselmatige militaire voorbereiding in het leven te roepen, waarbij aan de licha- melijke opvoeding en aan de militair-fech- nische opleiding de noodige zorg kan wor den besteed. Zij die het bewijs van voorgeoefendheid zullen verwerven, moeten aan hooge eischen voldoen. Immers, als zij later hun dienst in het leger vervullen, zullen zij moeten be- wijzen, dat door de vooroefening bij den Vrijwilligen Landstorm de hun verleende verkorting van eersten oefeningstijd (ver moedelijk vier maanden) ten voile gerecht- vaardigd was. In de plaatsen die daarvoor in aanmer- king worden gebracht, zal eerstdaags de gelegenheid worden geboden, tot het ver krijgen van nadere inlichtingen en het zich aanmelden fvoor de hierbedoelde oefenin gen, waarvan kennisgeving zal geschieden in dit blad. PASPOORTEN NAAR EN UIT BELGIE. Men meldt uit Brussel: Het volgende officieele comminique is uitgegevefi inzake de regeling van de pas- poorten tusschen Belgie en Nederland. Als gevolg van een overeenkomst met de Nederlandsche regeering zal van 15 Octo ber a.s. af aan Belgische en Nederlandsche onderdanen een bijzonder visum verleend kunnen worden, geldig voor een jaar en ten minste voor een geldigheidsduur van de paspoorten, wanneer deze eerder verloopen zijn, welk visum aan de houders veroorlooft vrijelijk tusschen de beide landen te reizen langs alle wegen en over alle grenzen. Dit visum ontheft echter geenszins de bezitters van de verpliehing om te voldoen aan de formaliteiten, \Velke aan vreemdelingen in elk van de twee landen worden op- gelegd. Met name is het niet aan Neder landsche onderdanen vergund om langer dan zes opeenvolgende maanden in Bel gie te blijven zonder daarvoor machtiging te hebben verkregen van het bestuur der provincie of van de commissarissen van he- betrokken arrondissement. A fortiori krijgen de belanghebbenden geen machtiging zich in het koninkrijk te vestigen en er een* be- trekking te aanvaarden. De Nederlandsche onderdanen, die in Belgie zijn gekomen met dit visum, kunnen er dus geen inschrijving in de bevolkingsregisters noch de identi- teitskaart krijgen. R. K. VROEDVROUWENSCHOOL. Zooals bekend is werd onlangs eene col- lecte gehouden vanwege de R. K. vereeni- ging. Het „Wit-Gele Kruis" in het Bisdom Breda, teneinde een begin te maken met de vervulling van den hartewensch van Z. D. H. Mgr. P. Hopmans in Westelijk Noord- Brabant £en R. K. Vroedvrouwenschool te stichten, ten einde te helpen voorzien in het groot te kort aan R. K. vroedvrouwen, waarvan ook ons Bisdom, Zeeuwsch-Vlaan deren niet uitgesloten, de ernstige gevolgen ondervindt. Wij zijn overhiigd van de noodzakelijk heid van de aanstelling van vroedvrouwen niet alleen, maar van vroedvrouwen, die in haar denken en handelen, Roomsch-Katho- liek zijn. De gebrekkige voorziening in zake de verloskundige hulp in de gemeenten behoo- rende tot de gezondheidscommissie, geze- teld te Hulst, heeft reeds in 1917 geleid tot het houden van een vergadering van de gezondheidscommissie met de gemeente besturen en den toenmaligen inspecteur van de Volsgezondehid, Dr. G. Gosterbaan, se- dert de reorganisatie van het staatstoezicht op de Volksgezondheid benoemt tot hoofd- inspecteur van den dienst, welke belast is met de zaken rakende de hygiene van het kind. In die vergadering werd gewezen op den treurigen toestand, welke hier dienaan- gaande heerscht en werd door het staats toezicht sterk aangedrongen op het aan- stellen van vroedvrouwen in meerdere ge meenten. Voor noodlijdende gemeenten werd daar voor kans op rijks- en provinciale subsidie in uitzicht gesteld. In gemelde vergadering werd de wen- schelijkheid bepleit van het aanstellen van een vroedvrouw te Lamswaarde vqor het zuidelijk gedeelte van Hontenisse en de ge meente Graauw, van eene te Boschkapelle of Stoppeldijk voor deze beide gemeenten, van eene te Niepw-Namen voor de gemeente Clinge en van eene te St. Jansteen of Koe- wacht voor deze beide gemeenten. De gemeenten Clinge en Stoppeldijk de- den jjogin,gen om vroedvrouwen te krijgen, doch mochten niet slagen, vermoedelijk we gens de te iage jaarwedden. Het gemeente- bestuur van Hontenisse deelde destijds me- de, dat de gemeenteraad van oordeel was, dat de verloskundige hulp in de gemeente zeer voldoende modht worden geacht, zoo- dat geen termen werden gevonden tot aan stelling eener vroedvrouw in overleg met het gemeentebestuur van Graauw. De gemeentebesturen van Boschkapelle en Koewacht gaven een antwoord in den- zelfden geest. De besturen der gemeenten Graauw en St. Jansteen toonden zich evenwel ongene- gen. Sedert mochten wij niets vernemen, dat in een en ander verandering ten goede is gekomen, ofschoon dit ongetwijfeld ge- wenscht en dringend noodig is. (Zel.) PHILIPPINE. De woningtoestanden zijnhier de laatste jaren zeer treurig. Er heerscht groot gebrek aan woningen en in plaats, dat hetzij door particulieren of door het gemeentebestuur ook maar iets gedaan wordt om in den nood te voorzien, komt het in tegendeel voor. da' de woningruimte nog wordt verminderd door deze in te richten voor werkplaatsen of bergplaatsen. Verschillende gezinnen die door opzeg- ging der huur de laatste jaren in moeilijk- heden kwamen, zijn door het tijdig infoepen van de tusschenkomst der huurcommissie te Ter Neuzen voor het ergste op straat komen bewaard gebleven, doch op .het oogenblik is dit met een 5tal gezinnen het geval geworden, die, toen hun de huur werd opgezegd, uit onbekendheid met de wet ver- zuimden de hulp der Huurcommissie in te roepen of wet den fatalen termijn van 8 dagen na de opzegging der huur lieten voor- bijgaan, zoodat de Hudrcommissie hen nie? meer helpeji kon. Hoewel de kantonrechter nadat de proce dures om gerechtelijke uitzetting te verkrij gen ook heeft vertraagd, waardoor de be- trokkenen ook een zeker uitstel kregen is ten slotte de vorige week vonnis gewezen en zijn 5 gezinnen met hun hebben en hou den op straat gezet. Een gezin heeft voor- loopig onderdak gekregen in het oude schoollokaal (thans bewaarschool), door de anderen, waaronder een gezin met 7 en 1 met 9 kinderen moeten onder den blooten hemel vertoeven, Naar verluidt zijn nog - '"Gettingen te wac#iten. Uit een en ander blijkt wel dat voorzie ning in den woningnood hier een eisch van den dag is. Zondag 10 October 1920. (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. RECHTZAKEN. Arr. Rechtbanb te Middelbnrg. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 October 1920, de volgende vonnissen uitgesproken Th. S., oud 28 j slager te Eede, :s wegens verboden uitvoer veroordeeld tot 2 maanden gevaug., voorw. proeftijd 2 jaar. M. v. D., oud 20 j., zonder beroep te Hontenisse, is wegecs diefsial veroordeeld tot 5 maanden gevang., voorw. proeftijd 3 jaar. J. J. v. R., oud 19 j., landbouwer te Zaamslag, is wegens mishandeliug veroor deeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. R., wed. P. d. B., arbeidster te Hulst, is wegens alsvoren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. M. A., oud 30 j., beurtsehipper te Ter Neuzen, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hecht. C. L., oud 43 j., rjjksveldwachter te Souburg, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 17 September jl. waarbij D. L,, brievenbesteller te Groede is veroordeeld tot 1 jaar ge- vangenisstraf, ter zake van verduistering van postwisselgelden. Bjj arrest van het Gerechtshof te '8 Gravenhage is de faillietverklaring van A. P., herbergier te Sas van Gent, weder- om vernietigd. M—HWBMB—BBBBMBEBWII I lllll11 III BCervormde iierk. Ter Neuzen 9i u., Ds. A. Timnierman, t iering van het H. Avcindmaal en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop en Dankz. Avondmaal. Sluisbil. 9h u- en 2 u., dhr. L. Dek. t£cek. p u., Ds. E. Raams H. Avondmaal en 2 u., Ds. E. Raams, Dank/egging. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis, Viering van het H. Avondmaal en 2 u., Ds. G.van Dii, Dankz. Avondmaal. Axel 9J u. en 2 u., Ds. J. B. Th. Hugenholtz. Sas van Gent. 9iu., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 n Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 10 u., Ds/ W. J. van Lindonb. tfereforrneerde Kerken. Hoek 9 u. en 2 u., Ds. Van der Wall. €hr- 6rereformeerde Aerk. Zaamslag 9 u. en 2 u., L. de Bruijne. Zaamslag (Steenovens), 's avonds 5 u., dhr. J. F. van Strien van Sluis. Qereformeerde Gemeente. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswjjkscraat.) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51 u., leeskerk. iokac.1 „Eben- Ha fixer'' (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 51 u., Evangelisatie. H. K. Kerkdiensten te Ter Aeuzei-. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 81 en 10 uur 's Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1