ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 70:3 Donderdag 7 October 1920. 60e Jaargang. Gemaenta Tar 2TeTizen. B~nTOTMTpr" 67s percent Obligation. Bt Starijd lit Vuur. Uitgifte van 24000, Herhalingsonderwijs. Vrijwilligers bij de brandweer. Keurirtg beschermd Handvlasserspersoneel. 8INNEHLAND. FEUILLET0N, Burgemeester eu Wethouders stelien de i inschrijvicg op bovenstsande leening open op Woensdag 20 October1 1920, van des voormiddags 9 uur tot des na- middags i uur, tot den koers van 100 percent. Gezegelde inschrijvingsbiljetten in te zendeu ten kantore van den Gemeerrte- Ontvanger te Ter Neuzen, waar de voor- waarden ter irszage liggen. Burgemeester en Wethoudeis van Ter Neuzen, J. HU1Z1NGA, Burgemeester. B. I. ZONNEV1JLLE, Secretaris. EEN KONINKLIJKE GIFT. Een milde gever, wiens naam voorloopig nog niet mag worden genoemd,, schonk aan de Ned. Herv. Diakonesseninrichting te Amsterdam, ten behoeve van den nieu- wen bouw, de kapitale som van f 100.000. Daardoor is de vervulling van den wensch om aan het bestaande ziekenhuis een vleugel aan te bouwen, eerlang moge- lijk. Roman uit den Oertijd DE NljVERHEID EN DE MARKEN- KOERS. Het Verbond van Nederlandsche Fabri- kanten-Vereenigingen heeft aan den Mi nister van Kolonien een telegram gezon- den van den volgenden inhoud^ „In verband met den steeds dalendeit markenkoers ontgaan meer en meer op- drachten aan Nederl. fabrikanten, vooral .in de metaalnijverheid. Wij dringen er met klem bij Uwe Excel lence op aan, rekening te willen houden met het ernstige gevaar voor onherstelba- re verschrompeling onzer metaalnijverheid, tengevolge van voorbijgaande invloeden. Tevens houde Uwe Excellence rekening met de onzekerheid omtrent tijdstip van levering van in Duitschland gedane op- drachten." DE BELGISCHE HUISHUURWET VOOR NEDERLANDERS. Ten ver.volge op het antwoord van den Minister van Buitenlandsche Zaken, ten vervolge op de beantwoordingen van vra- gen van den heer Polak betreffende het schaden der belangen van in Belgie wo- nende Nederlanders door de aldaar tot stand gekomen „Huishuurwet", deelt de-< ze minister mede, dat volgens art. 26 der Belgische wet van 14 Aug. 1920, wijzigen- de en aanvullende de wetten van 30 April en 25 Aug. 1919 op de huishuur, ook de neutralen worden toegelaten tot het voordeel van de huurverlenging als be- doeld in de wet van 25 Aug.. 1919. Daar hiermede is bereikt, dat Nederlanders al- thans de voordeelen kunnen genieten van de voor hen belangrijkste van de twee genoemde wetten, acht de Regeering geen termen aanwezig om de in Nederland woonachtige Belgen uit te sluiten van de voordeelen, die .huurwetten in ons land den ingezetenen verschaffen. TEGEN DE DUURTE. De besturen van 9. D. A. P. en N. V. V. hebben aan de regeering een adres gezon- den inzake de duurte. Daarin wordt o.a. gezegd „Het brood, het eerste dagelijksche voed- sel van de groote massa des volks, wordt duurder en duurder, terwijl de Minister van Landbouw als onvermijdelijk schijnt te aanvaarden, dat het nog in prijs zal worden verhoogd. Dit kan niet worden toegelaten. Met nadruk eischen wij het een of an- der; of uit de schatkist moet geld worden bijgepast in zulk een mate, dat de prijs in geen geval hooger wordt dan hij voor Mei 1920 was, of uwe regeering moet een politiek volgen, waardoor de van over zee komende granen de inlandsche in prijs drukken, iflplaats van opdrijven, zoodat op deze wijze prijsdaling mogelijk wordt. De melkprijzen zijn ontzettend hoog en dreigen, met goedvinden alweder van Uwen Minister van Landbouw enz., dezen winter schandelijk hoog te worden. Dit gaat ten koste van de gezondheid en den groei der volkskinderen en dus van het komende geslacht, en is noodlottig voor alle zieken en zwakken in de mingegoede klasse der samenlevtfng. Wij vragen met aandrang aan uwe Re geering een zuivelpolitiek, die o.a. met behulp van een verbod van uitvoer zoo- lang de prijzen niet- beduidend lager wor den, de algemeene volksbelangen dient, in stede van die eener bepaalde groep van producenten en grondbezitters. De suiker werd eveneens weer duurder ten behoeve van de kleine groep sterk georganiseerde fabrikanten, zonder dat daarvoor de noodzakelijkheid bestond, ge- zien de buitengewoon hooge prijzen die verleden jaar door de beetwortelsuikerfa- door H. ROSNY. 17 Terwijl de herinnermgen Naoh overstelp- ten, ging hij verder met de sporen in het zand en tusschen het struikgewas te volgen. De taak was gemakkelijk, want de noma- den hadden, vertrouwend op hun aantal, geen poging gedaan om hun spoor uit te wisschen. Zij waren langs den oever van het meer getrokken en trachtten waar- schijnlijk den Grooten Stroom te bereiken. Tweeerlei plan rijpte bij den Oulhamr hij moest den troep op hun jachtgronden opwachten en door list het Vuur in zijn bezit zien te krijgen; of wel hij moesl; voor hen trachten de woonplaats van den stam te bereiken, waar thans de beste krijgers ontbraken en een gunstig oogen blik afwachten om zijn kans waar te ne men. Om niet te dwalen, zou hij eerst hun spoor moeten volgen. Zijn stoute ver- beeldingskracht bracht hem steeds voor oogen de zwervers, die met zich voerden de opperste macht der menschen. En zijn droom werd Naoh tot een werkelifcheid vol daden, vol kracht, vol doeltreffende gebaren. Langen tijd gaf hij er zich aan over, terwijl het briesje als zwakker werd, nauwelijks voelbaar meer en tenslotte geen blaadje of grassprietje meer bewoog. II. De schuilplaats bij het Vuur. De Oulhamr volgden sinds drie dagen het spoor van de Verslinders der Men schen. Zij trokken eerst langs het meer tot aan den voet der heuvels; toen kwa- men zij in een streek, waar bosch en wei- de elkaar afwisselden. Hun taak was licht, want de zwervers waren argeloos voort- getrokken; zij ontstaken groote vuren om hun buit te roosteren of zich te beschut- ten tegen de koude van de nevelige nach- ten. Naoh daarentegen gebruikte voortdurend listen om degenen, die hem zouden kun nen volgen, te misleiden. Hij koos zijn pad langs den rotsgrond, over veerkrach- tig gras, dat zich onmiddellijk weer op- richtte, door beddiiigen van beken, die hij doorwaadde of overzwom; soms ging hij door het meer en een andermaal\ ver- warde hij zijn sporen. Niettegenstaande zijn groote voorzichtigheid won hij ter- rein. Op het eind van den derden dag was hij de Verslinders der Menschen zoo dicht genaderd, dat hij hen in een nacht- marsch meende te kunnen bereiken. „Laat Nam en Gaw hun wapens en hun moed gereed houden", zeide hij „Dezen nacht zullen ze het Vuur weder- zien." Als de jonge krijgers dachten aan de vreugde om de Vlammen weer te zien op- laaien, ging hun adem sneller, maar de gedachte aan den machtigen vijand deed hun het hart stil staan. „Laat ons eerst gaan rustenhernam de zoon van den Panter. „Wij zullen de Verslinders der Menschen in hun slaap overvallen, en wij zullen trachten dege nen, die waken te verschalken." Nam en Gaw begrepen dat een ge vaar, grooter dan zij nog kenden, thans nabij was, de geschiedenis van de Ver slinders der Menschen was verschrikke- lijk. Hun kracht, hun stoutmoedigheid en hun woestheid was oneindig grooter dan van alle bekende stammen. Een enkele maal hadden de Oulhamr weinig talrijke troepen overvallen en uitgeroeid, maar veel vaker waren zij zelf omgekomen door brieken aan hare aandeelhouders-leveran- ciers zijn betaald. De turf is weer ergelijk duur, de inaxi- mumprijzen worden te laat gesteld; de ver- veners weigeren aflevering tegen deze prij zen, terwijl zij de meeste leveranties tegen de hooge prijzen reeds uitvoerden. Uwe Regeering aarzelt blijkbaar, forsch in te grijpen, door inbezitneming, waardoor de j verveners schatten verdienen ten koste van de turfverbruikers, die, met name in het noorden des lands, veelal uit arbeiders en kleine burgers bestaan. Wij wraken ernstig deze politiek en dringen op wij- ziging, ten spo^ Jigste, aan." STAKING ONDER HET POST- EN TELEGRAAFPERSONEEL. Dinsdagnamiddag is te Amsterdam, naar aanleiding van het rapport van de com- missie van georganiseerd overleg een sta king uitgebroken onder de telegrafisten op het kantoor te Amsterdam. In de groote hal van het post- en telegraafkantoor klonken plotseling luide hoera's van jeugdige tele- graafbeambten, die, als protest tegen de h. i. weinig tegemoetkoniende houding der regeering, den arbeid hadden neergelegd en naar buiten trokken. De staking sloeg ook over naar het postkantoor en naar andere bijkantoren. De dienst werd door het administratief personeel voor den actieven dienst te requi- reeren gaande gehouden, doch begrijpelij- ker wijze met vertraging. De directie had aan de stakers laten we- ten, dat zij de wet overtraden, indien zij des namiddags v6or 5 uur hun arbeid niet had den hervat. De staking schijnt spontaan ontstaan, doch later is daaraan leiding gegeven. Er werd vergaderd en optochten gehouden, op welke tochten men trachtte nog aan het werk zijnde ambtenaren tot staking over te halen, waarbij echter geen bepaalde drang 'werd uitgeoefend. Post-, telegraaf- en telefoonambtenaren te Rotterdam hebben Maandagavond aan den directeur-generaal der posterijen en telegra- fie, den Minister van Waterstaat, den Mi nister van Financien, den Voorzitter en de leden der Tweede Kamer, het volgende drei- gende telegram gezonden: „Het noodlijdend post-, telegraaf- en tele- foonpersoneel te Rotterdam geeft grenze- looze verbittering en verontwaardiging te kennen over de" door commissie georga niseerd overleg ambtenaarszaken voorge- stelde fooi. Noemt deze schandelijke beje- gening een uittarting voor alle ambtenaren. die geen fooien, maar een billijk en vol- doend loon voor hun arbeid vragen om menschwaardig te kunnen leven. De regee ring verzaakt ^chande'ijk haren plicht te- genover de ambtenaren. Dientengevolge za! de dienstuitvoering door de ambtenaren op gelijke wijze geschieden. Beschuldigt regee ring openlijk, aari ambtenaren en hunne ge- zinnen opzettelijk onnoodige armoede eh gebrek te laten lijden, en stelt regeering verantwoordelijk voor de nadeelige gevol- gen, die door verbittering ambtenaren zul len ontstaan. Het personeel eischt nogmaals een eenigszins voldoende tegemoetkoming tot leniging nood en dekking tekort. Bij in- gebreke blijven daarvan zal regeering op hulpambtenaren te Rotterdam niet meer be- hoeven te rekenen." Te Amsterdam was, blijkens nadere be- richten, te vier uur namiddag "de dienst stop gezet. Ook in Den Haag is gisteravond eer. spontane staking uitgebroken, die ook veel verwarring stichtte in den postdienst. Door die berichten waren er ook in Rot terdam blijkbaar velen die in staking hun scherpe bijlen en hun eikenknotsen. Volgens de oude Goun stamden ze af van den Grijzen Beer; hun armen waren langer dan die van andere menschen, hun lichamen even behaard, als dat van Aghoo en zijn broeders. En omdat zij zich voed- den met de lijken hunner vijanden, werden zij gevreesd door zwakkere stammen. Toen de zoon van den Panter gespro- ken had, bogen Nam en Gaw bevend he\ hoofd; daarop gmgen zij ter ruste tot mid- dernacht. Zij ontwaakten w.eder, voordat de maan- sikkel nog aan den horizon gerezen was. Naoh had reeds te voren het spoor ver- kend; in het eerst trokken zij voort door de duisternis. Toen, bij het licht van de opkomende maan, bemerkten zij, dat ze van den weg waren afgewekaen, maar wel- dra vonden ze weer de goede richting. Zij trokken door een kreupelbosch, langs moerassen en staken een rivier over. Eindelijk vanaf een heuveltop, terwijl zij trillend van ontroering verborgen la- gen in het hooge gras, zagen zij het Vuur. Nam en Gaw huiverden; Naoh bleef onbewegelijk staan, met kriikkende knieen, zwaar ging zijn adem. Na die lange nach- ten in koude, regen en duisternis door- gebracht, na al den strijd teger^ hon- ger en dorst, met den beer, de tijgerin en den reuzenleeuw was het plotseling daar, dit schitterend Teeken der Menschen. Daar op een vlakte, temidden van ter- pentijnboomen en ahorns, niet ver van1 een moeras, lichtte een wachtvuur in een halfcirkel, traag lekten de vlammen aan het reeds half-verkoolde hout. En het wierp in de duisternis een mat schijnsel, dat alles wonderlijk omlijnde. Bewegelijk als gonzende insecten, dofrood, met glans van robijnen, van karbonkels en topazen, dansten de vlammen op den wind; als met scharlakenvleugels schoten de vonken om- hoog; een rookkolom steeg plotseling en wenschten te gaan, doch dit werd door de leiding ontraden, daar Amsterdam en Den Haag besloten hadden heden, Woensdag- morgen, weer het werk te hervatten. ARBEIDSWET. Bij de behande*ing van de interpellatie- Schaper in de vergadering der Tweede Ka mer van 3 JunS jl. deelde de Minister van Arbeid mede, dat het in zijne bedoe- ling lag, na de inwerkingtreding der be- palingen van de Arbeidswet 1919 betref fende de arbeids- en ruttijden in fabrieken of werkplaatsen achtereenvolgens het in werking treden te bevorderen van de be- palingen van genoemde wet betreffende fende de arbeids- en rusttijden in fabrieken plegingsinrichtingen, apotheken, koffiehui- zen en hotels, kantoren en eindelijk betref fende den arbeid buiten een der genoem de inrichtingen. Naar uit goede bron vernomen wordt, heeft de Minister besloten, in deze volg- orde in zooverre wijziging te brengen, dat thans eerst de inwerkingtreding voorbe- reid wordt van de bepalingen van genoem de wet betreffende de arbeids- en rusttij den in kantoren. DE TOESTAND. In burgerlijke Duitsche bladen worden de lezers gewaarschuwd, om niet te gauw geloof te slaan aan de „alarmeerende" geruchten, die er in de laatste dagen> uit Rusland komen. Alarmeerend zijn die ge ruchten, naar Duitsche opvatting, omdat zij behelzen, dat de bolsjewiki achter het front de burgerlijke bevolking nauwelijks meer in bedwang kunnen houden. Zoo groot is namelijk in Duitschland de yijan- digheid tegen de Eolen schrijft de N. R. Crt. dat men den bolsjewiki van harte alle goeds toewenscht en hen in hun tegenslagen beklaagt. De Sowjet, zoo redeneert men verder, heeft totnogtoe ge- toond, dat zij stakingen achter het front uitstekend den kop weet in te knijpen, en zij heeft nog onlangs een aantat mui- tende stakers summier laten terechtstel- len. Ook in de Eugelsche pers valt er ongeloof waar te nemen, of alles wel juist is, wat er nu over den toestand in Rus land verteld wordt. De Times brengt van- daag nieuwe bevestiging van den janboel aan en achter het roode front op grond van verklaringen van Rusische krijgsge- vangenen. Verklaringen van krijgsgevan- genen behooren echter tot de propaganda lectuur, waarmee in den grooten oorlog de ongelukkige onzijdige landen over- stroomd werden. Natuurlijk staan de za ken aan het roode front niet fraai en deugt er de geest niet; daarvoor behoeft men maar op een kaart na te gaan, hoe ver de Polen in eenige weken tijds heb ben kunnen oprukken. En de voortduren- de nederlagen hebben, wat evenzeer van zelf spreekt, haren terugslag gehad op de stemming van de burgerlijke bevolking. /De groote vraag is alleen, of de Sowjet- regeering niet weer nieuw respijt zal krij gen, als zij er ernstig naar streeft en het haar gelukt, om het met de Polert eens te worden, hetzij over een wapenstilstand, hetzij over een voorloopigen vrede of wel over beide. Voor de Polen is het psychologisch oogenblik nu gekomen, waarop zij een beslissing moeten nemen over voortzetting of staking van het krijgsbedrijf. Zij heb ben namelijk met de bezetting van Bara- nowitsje en Pinsk vrijwel alle punten van de oude Duitsche verdedigingslinie bereikt, die volgens de verzekering van de Pool- sche politici het doel van de operaties dreef weg op den §vondwind; soms ver- hieven de vlammen zch als adders, dein- den als de golven der zee, altijd wisse- lend van gestalte, gelijk de wolken. De mannnen sliepen,gehuld in elands-, wolfs- of schapenhuiden, waarvan de haren naar binnen gekeerd waren. Strijdbijlen, knotsen en werpspiesen lagen op de sa vanna verspreid; twee krijgers waakten. De eene, die op den voorraad droog hout zat, een geitevel om de schouders gesla- gen, hield zijn speer in de hand. Koper- geel verlichtten de vlammen zijn gelaat, dat tot bijna aan de oogen bedekt was met haar, rossig als een vossev^cht. Zijn ruige huid geleek de huid der moeflons, ver staken zijn dikke, zinnelijke lippen uit onder den platten neus met ronde neus- gaten; zijn armen, die even lang waren als die van de Boschmenschen, liet hij slap hangen, terwijl hij zijn korte, fors'che kromme beenen onder zich had gevouwen. De andere waker sloop om het hout- vuur heen. Nu en dan bleef hij staan, spitste de ooren, terwijl hij onderzoekend de vochtige lucht opsnoof, die weer neer- streek over de vlakte, terwijl de warme dampen trillend omhoog stegen. Hij was even groot als Naoh, maar hij had een geweldigen schedel, met ooren, puntig en bewegelijk als die van een wolf; haar en baard groeiden in verwarde bossen, waar- tusschen zich hier en daar een plekje saf- fraan-gele huid vertoonde; in het halfduis- ter zag men zijn oogen glinsteren, nu eens groen, dan weer bloedrood in het schijn sel der vlammen; kegelvormig verhieven zich zijn borstspieren, terwijl de buik plat was; zijn dijen schenen driehoekig, zijn scheenbeen was scherp als de snede van een bijl en zijn voeten zouden kleirf zijn geweest zonder de lange teenen. Het ge- heele zwaar en stevig gebouwde lichaam gedrongen als een buffellijf, verried een overweldigende kracht, maar minder le nigheid dan het lichaam der Oulhamr. tegen Sowjet-Rusland heette te zijn. Over- schrijden zij die, dan moet men emit op- maken, dat zij zich, zonder kans van duur- zaam iets te winnen, in een politiek* .yan militaire avonturen, waarvan het einde niet te bezien zou zijn, willen begeven. Een tocht naar Kief kunnen zij aan de Oekrai- ners, en een to.cht naar Moskou aan Wran- gel overlaten. De ethnografische grens voor Polen loopt in oostelijke richting tot aan den Boeg, en wfie er ook; te St. Pe tersburg of Moskou moge regeeren, hij zal zich aan deze traditioneele Russische opvatting houden. Te Pinsk staan de Po len al ongeveer 170 K. M. ten Oosten van die rivier, voor defensieve doelein- den. Wordt de vrede gesloten, dan moe ten zij ook dat gebied ontruimen en, het kan voor hen geen zin hebben, om nog meSr gebied te bezetten, dat zij toch niet behouden kunnen en dat hun alleen we- gens de verlenging van de verbindingslij- nen, tot nadeel zou zijn. Men weet trou- wens, dat de nationaal-democraten, die een van de sterkste partijen in Polen zijn, nog voor de onderhandelingen te Riga begon- nen, aan hebben gedrongen op verzoening met Rusland en matiging van de territo- riale eischen. Dat is hun traditioneele be- leid, omdat zij, door een goede verstand- houding met Rusland, sterker tegenover Duitschland willen staan. De Polen hebben intusschen ook een duidelijken wenk van een anderen kant gekregen, dat zij zich geen Groot-poolsche illusies tegenover Rusland in het hoofd moeten halen. Aladyn, de agent van ge- neraal Wrangel, heeft te Londen na zijn aankomst verklaard, dat de Polen „alle hoop op een grens ten Oosten van de ethnografische linie, namelijk den Boeg, moeten laten varen." Als zelfs Wrangel, die de Polen nu nog als wapenbroeders tegen de bolsjewiki te vriend moet hou den, er zoo over denkt en het noodig vindt het op dit oogenblik reeds uitdruli- kelijk te zeggen, moet het de regeering te Warschau duidelijk zijn, dat zij zelts met veroveringen en overwinningen, die de Sowjet-regeering omver zouden wer- pen, niets meer zou bereiken dan zij nu al bereikt heeft. Van Wrangel gesproken de Daily Herald, die van haar hart geen moordkuil kan maken, al heeft zij ook de bolsjewis- tische ondersteuning af moeten slaan, maakte zich gisteren ernstig ongerust dat Wrangel werkelijk het plan had, om naar Moskou op te rukken. Generaal Wey- gand, de chef van den staf van maarschalk Foch, is, zegt zij, naar de Krim gezonden om het leger van Wrangel te reorganisee- ren en de belofte van Fransche hulp draagt reeds hare eerste vruchten. „Het schijnt, dat Wrangel op het punt staat, omi een nieuwe poging te doen om op Moskou aan te rukken met grooter hulpmiddelen dan die,, welke Denikin had". Ook een draadloos bericht uit Moskou geeft uitla- tingen van een agent van Wrangel te Re- val weer, over samentrekking van diens troepen tot een nieuwen aanval. De Hu- manite weet erbij te vertellen, dat de Rus sische onderdanen in Frankrijk naar con- centratiekampen te Konstantinopel gezon den en daarna bij Wrangel's troepen in- gelijfd worden. Als er zulk een onderneining tegen Mos kou in de maak is, zal de Sowjet zich vermoedelijk haasten om met de Polen vrede te sluiten en daarmee kloppen de berichten uit Riga aan de Times, dat de Russen plotseling weer zeer toegeeflijk zijn geworden. BELGIE. Het algemeen bestuur van den bond voor de verdediging van de Fransche taal De waker had zijn rondgang onderbro- ken. Hij keerde het hoofd naar den heu- vel. Zeker had een vage geur hem on- rustig gemaakt; hij herkende daarin even- min den lichaamsreuk van een dier als van menschen, behoorend tot zijn eigen stam, terwijl de andere waker, die een minder gevoelig reukorgaan had, dom- melde. „Wij zijn de Verslinders der Menschen te dicht genaderdfluisterde Gaw. „De wind verraadt ons." Naoh schudde het hoofd, want hij vrees- de den reuk van den vijand meer dan zijn gezicht en gehoor. „Wij moeten onder den wind komen", voegde Nam er aan toe. „De wind volgt den weg van de Ver slinders der Menschen", antwoordde Naoh. „Als wij onder den wind komen, dan heb ben wij onze vijanden in den rug." Hij behoefde zijn bedoeling niet nader uiteen te zetten: Nam en Gaw kenden even goed als de roofdieren de noodzake lijkheid om een prooi te volgen en niet haar vooruit te loopen, behalve als het gold om in hinderlaag te gaan. Intuschen had de waker zijn makker toe- gesproken, die een ontkennend gebaar maakte. Het scheen of de eerste nu ook wilde gaan zitten, maar hij bedacht zich en schreed in de richting'wan den heuvel. „Wij moeten ons terugtrekken", zeide Naoh. Hij keek vorschend rond naar een schuil plaats, waar zij tegen den wind beschut zouden zijn. Dicht struikgewas groeide vlak bij den top; de Oulhamr gleden er tuschen en daar er slechts een uiterst zwak koeltje waaide, voerde het zulk een zwakken geur mede, dat de menschelijke reuk njft meer te onderscheiden was. Spoe- dig bleef de waker weer stilstaan; nog eenige malen snoof hij diep de avond- geuren in, toen keerde hij weer naar het kamp terug. (Wordt vervolgd.) TER COURANT Burgemeester en Wethoudeis van TER NEUZEN maken bekend, dat zij, die aan het herhalings- onderwijs voor jongens, aanvangende *1 November a.s., wenschen deel te nemen en de zes leerjaren der lagere school hebben doorloopen, zich moeten aanmelden voor 15 October as. voor de kom der gemeente bij het hoofd van school A, en voor Sluiskil bij het hoofd van school D. Bij die hoofden kunnen tevens nadere inlichtingen omtrent het herhalingsonderwijs worden verkregen. Ter Neuzen, den 5 October 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester. B. I. ZONNEV1JLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN roepen bij deze, ter voldoening aan artikel 14 der verordening op de brandweer alien Op, die genegen zijn als vrijwilliger bij de brandweer te dienen. Zij kunnen ziclfdaartoe tot en met den 31 dezer maand ter gemeente-secretarie aanmelden. Ter Neuzen, den 5 October 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEViTLLE, Secretaris. In verband met de invoering van de nieuwe Arbeids- wet op 24 October a.s., worden de 17jarige mannelijke personen als jeugdige personen beschcfuwd en dienen ook deze, om in handvlasserijen werkzaam te mogen zijn, zich aan eene hewing te onderwerpen. De personen, die zoodanige keuring wenschen te ondergaan, kunnen zich daarvoor uiterlijk op 9 October a.s. ter gemeente-secretarie aanmelden. Ter Neuzen, den 5 October 1920. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1