ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7032. Dinsdag 5 October 1920. 60e Jaargang. "B FTTn TOX" Kostwinnersvergoeding Be Strijd om het Vuur.. 3 i N W E N U H D. FEUILLET0N. Aan Zijne Excellentie den Minister van Marine te 's Gravenhage. GEORGANISEERD OVERLEG RIJKS- AMBTENAREN. De Centrale Comniissie voor georgani- seerd overleg in ambtenarenzaken is bij- eengeroepen tegen heden, 4 October, des namiddags half drie, ter behandeling van het advies aan de Regeering uit te bren- gen inzake de toekenning van een bij- slag op het salaris van het Rijkspersoneel. DEPARTEMENT VAN DEFENS1E. Verschenen is thans het door alle minis ters gecontrasigneerde Kon. besluit, waar bij wordt besloten: op te heffen de departementen van ma rine en van oorlog; in te stellen een departement van alge- meen bestuur, dat den naam zal dragen van departement van defensie; aan het hoofd van dat departement op te dragen de zorg voor de uitvoering van al de inaatregelen, die tot dusver bij den minister van marine of den minister, van oorlog berustten; op het hoofd van dat departement gaan over alle bevoegdheden en verplichtin- gen bij algemeenen maatregel van bestuur of bij Kon. besluit verleend en opgelegd aan den minister van marine of den mi nister van oorlog; alle ministerieele beschikkingen, aanwij/- zingen en andere beslissingen, genomen of gedaan door of namens den minister van marine of door den minister van oor log, worden geacht door den minister van defensie te zijn gehandhaafd. Dit besluit treedt in werking op een der door de, Kroon te bepalen datum. KAASMAAK-VERBOD. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is voornemens binnenkort een kaasmaakverbod uit te vaardigen. Hier- mede wordt beoogd de bevordering van een geregelde melkvoorziening in de groo- tere steden in den komenden winter. „HET NEDERLANDSCHE LIED". De vereeniging „Het Nederlandscht Lied" heeft Donderdagmiddag te Utrecht een algemeene vergadering gehouden. Besloten werd de propaganda te verster- Rcwvan uit den Oertijd door l H. ROSNY. Zwijgend liepen zij eenigen tijd voort, daarop uitten Nam en Gaw een kreet, ter- wijl Naoh de ooren spitste. In de verte weerklonk een gebrul. Het herhaalde zich driemaal en werd gevolgd door een lang gerekt gemauw. Nam zeide: „Daar is de reuzenleeuw." „Sneller." mompelde Naoh. Zij deden een honderdtal passen zonder dat een geluid de vredige schemering ver- brak; toen klonk het machtig gebrul dich- terbij. „De reuzenleeuw staat aan den oever." Zij vervolgden hun loop; thans volgde het eene gebrul na het ander; hortend, snijdend, vol toorn en ongeduld. De no- maden wisten, dat het dier thans hun ver- warde sporen volgde; hun hart hamerde in hun borst als de snavel van een specht tegen de schors van een boomzij gevoel- den zich kleini en hulpeloos in de zwoele vochtige duisternis. Toch stelde die duis- ternis hen gerust; zij werden er door be- schermd zelfs voor de blikken der nacht- roofdieren. De leeuwtijger kon hen slechts op hun spoor volgen en als hij de rivier overzwom zou hij weer de list van de menschen te overwinnen hebben; hij zou niet weten, waarheen zij waren gegaan. Een woedend gebrul vervulde de ruimte. Nam en Gaw drongen zich dichter naar Naoh toe. ken. Volgens het jaarverslag werden in het afgeloopen jaar 12 nieuwe afleveringen van de liederen van Groot Ncderland uit- gegeven. De regeering heeft haar sub- sidie op f3000 gebracht, mits 15 bundels per jaar worden uitgegeven. De vergadering besloot, in verband met de hooge kosten van drukwerk, de bun- dels zoo mogelijk iets dunner te maken, maar het werk niettemin met kracht voort te zetten. NEDERLAND EN HET FRANSCH-BEL- GISCH VERBOND. De Haagsche correspondent van de Tel. had gelegenheid aan een hooggeplaatst persoon, die betrokkenl is geweest bij de onderhandelingen met Belgie, de vraag te stellen, of de toenadering tusschen Frankrijk en Belgiei niet min of meer een gevolg was van het mislukken der onder handelingen over het tractaat van 1839 en of in die toenadering niet een factor zit die voor Nederland eenigszins ongunstig moet worden geacht. Hij antwoordde ontkennend. Nederland zoo zeide hij ons heeft geen enkele reden die toenadering ook maar met de minste bezorgdheid gade te slaan. Wij zelf blijven geheel vrij, en zijn bereid onr tot de herziening van het tractaat van 1839 op den door ons aan- gegeven grondslag mede te werken. Bo- vendien staat de regeling, die tusschen Belgie en Frankrijk is tot stand gekomen, geheel los van het gebeurde tusschen Ne derland en Belgie. In strijd met berichten in het buiten- landsche pers over het toetreden van Ne derland tot het accoord meenen wij te mogen aannemen en het is ook offi- cieus bevestigd dat onze Regeering nog altijd staat op het standpunt, ingenomen tijdens de onderhandelingen met Belgie: geen militair verbond met een andere na- tie. Niet alleen, omdat dit op zich zelf onwenschelijk is, maar ook wijl het thans wel allerminst het oogenblik moet wor den geacht, om in een militair accoord met Belgie te treden. In het Wielingengeschil is niet de min ste verandering gekomen. Ook hier blijft onze Regeering bereid, op de aangegeven wijze tot een oplosing mede te werken. Het is niet onmogelijk, dat die oplossing in de naaste toekomst gevonden zal wor den. DE VEEPEST IN BELGIE. Bij een bezoek; aan de nieuwe besmet- tingshaarden in 't Belgische kanton Eupen, bij Vaals, vernam de corr. van de Tel., van den te Welkenrath gevestigden Bel- gischen rijksveearts,dat nadat eenigen tijd de ziekte aan het verminderen was, op 17 Sept. de runderpest weder uitbrak te Ket- tenis op circa 10 K.M. van de Holland- sche grens ei< 1.1. Zaterdag in twee stal- len tusschen Eupen en Eynaten op 15 K.M. van de Hollandsche grens gelegen. Natuurlijk werd al het vee,' 43 stuks, af- gemaakt. Naar uit door den Belgischen Staat uit gegeven bulletins veterinaires blijkt, is de runderpest in Belgie zeer aan het vermin deren en worden nog slechts enkele be- smettingshaarden aangetroffen, voorname- lijk in Vlaanderen en Eupen. HET ENGELSCHE MIJNCONFLICT. De tweede stemming van de mijnwerkers over het al of niet aanvaarden van voor- stellen van de eigenaars zal den 11 den en 12den October plaats hebben, waarbij de volstrekte meerderheid van stemmen de beslissing zal geven. In de nieuwe voor- stellen hebben de mijneigenaars eep nieu we concessie aan de mijnwerkers gedaan door het verschil tusschen hun aanbod „De groote leeuw is het water overge- stokenmompelde Gaw. „Vooruit," zeide gebiedend de leider, terwijl hij zelf bleef stilstaan en zich ter aarde wierp om beter de geluidstrillingen te kunnen waarnemen. Snel volgde het eene gebrul na het andere. Naoh stond op en riep: „De groote leeuw is nog aan den ande- ren oever!" Het gebrul werd zwakker; het dier had de vervolging opgegeVen, en trok verder naar het Noorden. Nu) was het zeer on- waarschijnlijk, dat nog een roofdier, van even groote gestalte op dit gebied zou rondwaren. De grijze beer kwam al zel- den voor in de streek, waar Naoh hem verslagen had, en hij moest wel bijna onvindbaar zijn zoo ver naar het Zuiden toe. En met hun drieen vreesden zij luipaard noch panter. Zij liepen geruimen tijd. Ofschoon de motregen had opgehouden, bleef de sche mering toch hangen. Eert dikke wolken- vacht bedekte ide sterren. Alleen een zwak fosforesceeren van planten of van insec- ten op het water gaf eenig licht; een dier hijgde in de stilte of men hoorde het ge- ritsel van zijn pooten over den grond; een dof gebrom klonk uit het vochtige gras; roofdieren, die op jacht waren, huilden, lachten, blaften. De Oulhamr bleven staam om de gelui- den en den reuk op te vangen, teneinde de dieren te onderscheiden. Eindelijk be- gonnen Nam en Gaw moede te worden. Nam had een gevoel als verzwakten zijn beenderen, de litteekens van Gaw begon- nen te gloeien; er moest een schuilplaats gezocht worden. Toch liepen ze nog ver der over een weg van vjer duizend va- men; de atmosfeer werd weer vochtiger; zij rieden, dat een groote watervlakte na- bij moest zijn. Spoedig kregen zij zeker- en den eisch der mijnwerkers terug te brengen tot slechts 6 millioen ton. De beslissing der mijnwerkersgedelegeerden om het proclameeren der staking nog- maals voor veertien dagen uit te stellen en een tweede semming te houden, werd verkregen door een meerderheid van 534000 tegen 401000 semmen. Er is een merkwaardig verschil tusschen deze cijfers en 'tresulaat van de stemming welke een week geleden plaats had toen Smillie voorstelde 'n tweede stemming over de kwestie, of de looneisch aan een on- afhankelijk tribunaal zou worden voorge- legd te houden. Toen: werd dit voorstel nl. verworpen met 545000 tegen 360000 stemmen. De gematigden hebben dus hun stemmenaantal zien groeien van 360000 tot 534000, dat is 174000 inter, terwijl de partij van hen die van geen toegeven wilden weten, dienovereenkomstig ver- zwakt is, en 144000 stemmen verloren heeft. De dagbladen gcven hun voldoening te kennen over de wending die de gebeur- tenissen genomen hebben en gelooven dat het gevaar voor de staking v0orbij is. De Times zegt: „De wending, die het con flict thans genomen heeft is een beter voorteeken voor een meer stabielen en meer vredelievenden toestand in de rnijn- industrie, waarvan het economisch her- stel van het land afhankelijk is, dan eenig ander ding dat gedurende de laatste ja- ren voorgevallen is. Want, indien de mijnwerkers hunnerzijds bewezen hebben voor rede vatbaar te zijn, de mijneigenaars van hun kant zijn tegenover de mijnwer kers even tegemoetkomend geweest." STEMMING OVER ALCOHOLVERBOD IN SCHOTLAND. Aangezien een voldoende hoeveelheid der bevolking, 10 pet., in de steden Glas gow en Aberdeen het verzoekschrift heeft geteekend om een plaatselijk referendum voor een alcoholverbod te doen houden, zal dit referendum binnen korten tijd, waarschijnlijk op 2 November, plaats heb ben, 70 pet. der aanvragers zijn vrouwen. Slechts 9 dokters in Aberdeen hebben het verzoekschrift onderteekend. IERLAND. De I ersch-Engelsche oorlog is thans een veelvuldig voorkomend hoofd in de Engel- sche bladen en de illustraties uit Ierland gelijken sprekend op die uit den tijd van den grooten oorlog. Geblindeerde auto's met machinegeweren stoffeeren de wegen, in sommige steden als Dublin en Belfast, zijn militaire verdedigingswerken, draad- versperringen e.d.g. aangelegd en overal wemelt het van soldaten. Ierland gelijkt Vlaanderen in oorlogstijd Moorden en weerwraak volgen elkaar met onverbiddelijke strengheid op. In de laatste week van September werden 13 ler- sche politiemannen vermoord en 7 gewond. Weerwraak werd in dienzelfden tijd uitge- oefend in de volgende plaatsen: Balbrig- gan werd aangevallen door 200 gewapen- den. Twee burgers werden doodgescho- ten en ongeveer 20 huizen platgebrand, als weerwraak voor het doodschieten van een politie-inspecteur. De dorpen Miltown, Lahinch en Ennistimon werden door groote troepen geuniformden aangevallen, huizen werden geplunderd en in brand gesto- ken als weerwraak voor moorden op po- litie-agenten. Het stadje Trim werd jl. Maandag door 200 gewapenden aangevallen, die geweren afschoten en met bommen wierpen. Het stadhuis, winkels en huizen werden plat gebrand en vele andere gebouwen be- schadigd. Weerwraak voor een aanval van Sinn Feiners op de kazerne te Trim. Mallow werd Dinsdag aangevallen als weerwraak op de militaire kazerne en het doodschieten van soldaten. heid. Alles scheen rustig; nauwelijks weer- klonken de zwakke geluiden van een dier, dat vluchtte, of zag men met een sprong een schim voorbij flitsen. Eindelijk koos Naoh als schuilplaats ee» reusachtigen, zwarten populier. Wehs- waar kon de boom geen verdediging bie- den tegen een aanva! van roofdieren, maar hoe zouden zij in de duisternis een schuil plaats vinden, die veilig was en niet reeds ingenomen door anderen? Het mos was vochtig en het was koud. Dat schaadde de Oulhamr niet; hun Iichaam was even- zeer tegen alle weersgesteldheid bestand, als dat van beren of everzwijnen. Nam en Gaw strekten zich op den grond uit en vielen onmiddellijk in een zwarenslaap; Naoh waakte. Hij was niet vermoeid hij had een langen tijd van rust genoten on der de basaltblokken, en daar hij nog lan- ge dagreizen, zwaar werk en hevigen strijd voorzag, besloot hij zijn wacht te verlen- gen, opdat Nam en Gaw sterker zouden zijn. TWEEDE DEEL. I. De Asch. Lang duurde de nacht, waarin geen en kele ster blonk en die de vlucht vertraag- de. Eindelijk gloorde een schijnsel in het Oosten. Teer tintte het de schuimige wol- ken en parelblank lichtte het over de aar de. Naoh zag nu,, dat de weg naar het Zuiden versperd werd door een meer, dat hij niet overzien kon. De waterspiegel rim- pelde zich zacht, de nomade vroeg zich af, of hij het zou moeten omtrekken naar het Oosten, waar een hooge heuvelrug zich afteekende, of naar het Westen, waar een eentonige, kale vlakte zich uitstrekte, die slechts hier en daar onderbroken werd door enkele boomgroepen. Het stadhuis, een fabriek, magazijnen en meer dan 20 huizen werden met petroleum begoten en in brand gestoken. Bij het blus- schingswerd werden 3 burgers gewond. Vrouwen en kinderen vluchtten in paniek het vrije veld in. Dinsdagavond werden te Silvermines in Tipperary schoten afgevuurd en bommen geworpen en 7 huizen vernield. Behalve te Mallow, waar de soldaten zoo erg huis hielden, is de bovenvermelde weerwraak ^epleegd door de Iersche po litic en wel door de hulppolitie, de zgn. Black-and-Tans, die gerecruteerd werden onder de voormalig.e officieren. De ellende en de bloedige daden in Ier land vestigen natuurlijk de aandacht der geheele wereld weer op Engeland's op- treden jegens Ierland, een spel als van de kat met de muis. Beloften van zelfbestuur door opeenvol- gende Engelsche regeeringen gedaan, wor den zelfs door liberale staatslieden ge- schonden. In plaats het Iersche wantrouwen in het „perfide Albion" te sussen, wordt het ver- sterkt. Verzet komt op, en het groeit aan tot een opstandige beweging, die het heele land omvat. De regeering beantwoordt dit met een weergalooze onderdrukking. De ijzeren vuist, eertijds „made in Germany", maar thans door Engeland gebruikt, drukte zwaar op Ierland. Maar alle machtsmid- delen, die men te Londen bedenken kan, bleken ontoereikend. Toen verloor de re geering zelfs de controle over haar poli tic en soldaten, die op eigen hand de be volking van stadjes en dorpen te lijf ging als waren het Duitschers. De Engelsche regeering heeft openlijk het weerwraak-systeem afgekeurd. Zater dag zou te Londen een kabinetsraad bij- eenkomen, waar de Engelsche minister voor Ierland, sir Hamar Greenwood, en de Engelsche generaal Mc. Raedy, zouden gehoord worden. Het voornaamste wat zij zullen bespre- ken zal zijp het herstel der discipline onder de politie en soldaten, die door de eigen- machtige weerwraak geruineerd is. Het is niet te verwachten dat het Engelsche ka- binet alle troepen en politie uit Ierland zal terugtrekken en Ierland zal vrijlaten zijn eigen bestuur in te richten, zooals de bevolking dat zelf wil. TER NEUZEN, 4 Oct. 1920. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand: 778,8 Herno- sand. Laagste barometerstand 736,0 Valentia. Verwachting tot den avond van 5 Oct.: Zwakke tot niatige, Oostelijke tot Zuid- oostelijke wind, nevelig tot licht of hai bewolkt, weinig of geen regen; iets warmer. AANBESTEDING VERFWERK. Door Burg, en Weth. dezer gemeente werd heden aanbesteed het uitvoeren van verf- werk. Ingeschreven werd, voor het le perceel (verfwerk aan gemeentegebouwen) door de heeren Alph. Guilliet Zoon voor /425 en dpor P. Kiel voor J 450. Voor het 2e perceel (verfwerk aan school A en de woning bij school B) door de hee ren: P. Kiel voor /385, Alph. Guilliet Zoon voor f 328 en H. J. van der Peijl voor f 260. Voor de massa werd ingeschreven door de heeren A. J. de Zeeuw voor 795 en A. L. van Duijsse voor 745. VERDRONKEN. Naar we vernemen, is hier de treurige tijding ontvangen, dat de 19jarige P. Veer- man, die zijn, eerste reis meemaakte met het Ned. s.s. Elizabeth, op de reis van Het licht bleef vaal; een koeltje streek zachtkens over de aarde en beroerde de golven; hoog in de lucht stak een felle wind op, die de wolken voortjoeg en van- een scheurde. Vaag'zag men de maan, die in haar laatste kwartier was, tusschen de wolkenflarden. Tot opeens de witte maansikkel zich spiegelem kon in de wa- terklaarte. Naoh's scherpe blik overzag de geheele omgeving tot den gezichteinder; naar het oosten toe bespeurde de leider de vage omtrekken van hellingen en boomenreek- sen, die den weg, welken zij moesten vol gen, aanduidden; naar het Zuiden en naar het Westen strekte zich eindeloos het meer uit. Er heerschte een stilte, die alles scheen te omvatten vani de wateren tot de zilve- ren maansikkel; het koeltje werd zoo zwak, dat *het bij, tusschenpoozen nauwelijks het riet deed ruischen. Naoh kon dit niets-doen niet langer ver- dragen. Hij verlangde de omgeving te kennen. Zoo trad hij van onder den po pulier vandaan en zwierf langs den meer- oever. Al naar de ligging van het ter- rein en naar den plantengroei deden zich nu eens ruime vergezichten voor, terwijl dan weer jeder uitzicht benomen werd. De oostelijke grens van het meer teekende zich duidelijker af; tallooze sporen wezen er op, dat kuddedieren en roofdieren wa ren voorbij getrokken. Plotseling stond de nomade huiverend stil; zijn oogen werden grooter, zijn neus- vleugels trilden, zijn hart klopte van span ning en van een vreemde vervoering. Zoo levendig werden zijn herinneringen, dat hij meende het kamp van de Oulhamr weer te zien, het rookende wachtvuur en de le- nige gestalte van Gammla. Want diep in het groene gras was een holte en daar- in lagen houtskool en half-verkoolde tak- de Vereenigde Staten naar Nederland", is overboord gestagen en verdronken. VOETBAL. Het eerste elftal van J}T. S. C." van hier ging gister op bezoek bij de club van Temsche, om, aldaar revanche te ge ven en kon weder een 20 overwinning boeken. BILJARTEN. Zooals is aangekondigd, werd gister- avond in het „Hotel des Pays-Bas" de be- slissingspartij gespeeld in den kainpstrijd om het kampioenschap van Zeeuwsch- Vlaanderen tusschen de heeren Alb. Stan- daert van Ter Neuzen en D. A. Foeljager van Nieuw-Namen. Zooals bekend werden er partijen gespeeld van 200 earamboies, cadre. De heer Standaert, die alle gespeelde partijen gewonnen had, had bij deze laatste partij, voor de beslissing om het kampioen schap 15 punten voor op zijn tegenpartij, die een der partijen met 15 punten achterstand verloren had. Er was groote belangstelling, toen te half acht de partij begon. Er zat in den aanvang weinig schot in. Series kwamen niet los en misstooten waren niet zeldzaam. Het ging vrijwel gelijk op, hetgeen wel daaruit blijkt, dat beide spelers tegelijkertijd op 100 bleven staan. Daarna kwam er wat meer gang in en begon de heer Standaert uit te loopen, hoe- wel vrijwel gevolgd door den heer Foeljagu Op zeker oogenblik stond het 156 tegen 153, toen de heer Standaert door een serie van 37 reeds vaststaand het kampioenschap verwierf. Toen hij na nog een paar beurten onder applaus ook in deze partij de 200 punten bereikte, en alzoo den wedstrijd beeindigde, had zijn tegenpartif 160 punten. Met 12 spelers aangevangen, hebben zich teruggetrokken of zijn wegens niet opge- komen geroyeerd 4 spelers. In aanmerking komen dus 42 partijen. Daarin zijn gemaakt 9400 earamboies. Kampioen is de heer Standaert, die 7 partijen won en daarin 1400 earamboies maakte met een gemiddelde van 4,26. Hij is de winnaar van den wisselbeker. De heer De Foeljager won 5 partijen maakte 1345 baramboles met een gemid delde van 5,37 (in 1 partij bereikte hij een gemiddelde van 8) en won daarmede de groote verguld zilveren medaille. Als opvolger met het grootste gemiddelde in 1 partij, 4,87, viel de zilveren medaille ten deel aan den heer J. Donze, die 4 par tijen won en 1221 earamboies maakte met een algemeen gemiddelde van 3,80. De gouden medaille voor de grootste serie werd gewonnen door den heer C. de Pauw, met een serie van 57, gemaakt in de eerste partij in dezen wedstrijd. Hij won 5 partijen en maakte 1329 earamboies. met een gemiddelde van 3,50. Voorts werden gewonnen door den heer De Krijger te Sluiskil 4 partijen, die met 1232 earamboies een gemiddelde behaald>- van 3,18 door den heer H. Spinhof werden 2 partijen gewonnen, die met 1064 earam boies een gemiddelde behaalde van 2,81 door den heer J. Bierle werd 1 partij ge wonnen, deze maakte 1099 earamboies en behaalde een gemiddelde van 2,52, terwijl de heer J. J. Verjaal geen partij won, 710 earamboies maakte met een gemiddelde van 1,82. Bij afwezigheid van den voorzitter wer den door den secretaris, den heer Retel de prijzen onder een gepaste toespraak uitge- reiict, waarbij hij herinnerde aan het schoone spel, dat gedurende den wedstrijd te ge- nieten viel, terwijl alles uitstekend verliep. In intiemen kring werd daarna door den secretaris namens de commisise voor den kampstrijd en de spelers een woord van ken; de wind had de grijze asch nog niet doen verstuiven. Naoh stelde zich voor, hoe de stam hier uitrustte, hij rook den geur van ge- roosterd vleesch, voelde weer de zachte warmte van het vuur, zag in zijn ver- beelding het gespeef van de rosse vlam- men; maar tegelijkertijd ook zag hij in den geest den' vijand. Vol vrees knielde hij omzichtig netr om beter het spoor van de machtige zwerve- lingen te beschouwen. Spoedig wist hij, dat ze minstens driemaal zooveel krijgers hadden, als hij vingers had aan beide han- den en dat er vrouwen noch grijsaards of kinderen bij waren geweest. Het was dus een jacht- of een verkenningstocht, die dc horden vaak ver van hun stam voerde. De overgebleven beenderen en vezels vleesch, die nog restten kwamen overeen met de aanwijzingen, die Naoh in het gras vond. Het kwam er nu voor hem op aan om te weten, waar de jagers vandaan kwamen en waarheen ze getrokken waren. Hij vreesde, dat zij, zouden behooren tot het ras der Verslinders van Menschen, die, sinds de jeugd van Goun, in de zuidelijke streken woonden, aan weerskanten van den Grooten Stroom. Dit ras was for- scher van bouw1 dan de Oulhamr en dan alle andere rassen, die de aanvoerders en de grijsaards ooit hadden gezien. Zij wa ren de eenigen, die zich voedden met het vleesch hunner soortgenooten, zonder het echter te stellen boven dat van elanden, everzwijnen, reeen, herten, paarden of muilezels. Hun aantal was niet heel groot; drie stammen waren er maar bekend, ter wijl Ouag, zoon van den Lynx, de groot ste zwerver, die ooit onder de Oulhamr geboren was, overal stammen had ont- moet, die geen menschenvleesch aten. (Wordt vervolgd.) De Burgemeester van TER NEUZEN brengt hierbij ter kennis van belanghebbenden. dat van 1 October 1920 af op de omsiagen, waarin aan den Minister van Oorlog worden toegezonden verzoekschriften, bezwaarschriften of andere bescheiden betreffende vergoeding wegens kostwinnerschap van dienstplich- tigen van de militie te land, van de landweer of van den landstorm, behalve bet gebruikelijke adres nog als bijzondere adresaanduiding inoet worden geplaatstPlein no. 28. Het adres op bedoelde omsiagen dient derhalve na 30 September 1920 te luiden Aan Zijne Excellence den Minister van Oorlog te 's Gravenhage (Plein no. 28). Vermelde bijzondere adresaanduiding behoort niet geplaatst te worden op de omsiagen, waarbij aan genoemden Minister worden gezonden bescheiden betreffende vergoeding wegens kostwinnerschap van bij de landrnacht als vrijwilliger onder de wapenen zijnde militairen, zooals vrijwilligers in reserve, post- duivenverzorgers, hoefsmeden der infanterie. vrij willigers van de exploitatie-compagnie van het regiment genietroepen, vrijwilligers, behoorende tot het reserve-personeel van den militairen telegraaf- dienst, tot de landweer of tot den landstorm Te hunnen aanzien be'.ioort het adres dus enkel te luiden Aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog te 's Gravenhage. Verzoekschriften enz. betreffende vergoeding wegens kostwinnerschap van dienstplichtigen der zeemililie, welke bestemd zijn voor den Minister van Marine, behooren te dragen het gebruikelijke adres Ter Neuzen, 4 October 1920. 0e Burgemeester, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1