algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanperen. No 7048 Zaterdag 25 September 1920. 60e Jaargang Be Strijd em het Vuw. SUIKER EERSTH BLAD- INRSCHTINGEM. Maximumprijzen Suiker. FEUILLETON. Uitgifte Suikerkaarten. BUITENLAND. welke GEVAAR, SCHAJDE of HINDER kunnen veroorzaken. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend: De Minister van Landbouw vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat. in verbaod met de opheffiDg van het Rijks- kantoor voor Suiker, de inzending ter verzilve- ring van opplakbladen met Rgkssuikerbons nog tot 30 deier aan voornoemd Rijkskantoor kan geschieder, doch v.an 1 October e.k. af deze zendingen gericht moeten worden aan de S. F. Sederlandsche TJitvoer M antschappij afdeeling Suiker, te 's Gravenhage, Mauritskade So. 7. Ter Neuzen, 24 September 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De 81 rgemeester van TER NEUZEN maakt bekend De Minister ran Landbouw heeft voor „Hlelis van goede kwaliteit" vast- gesteld de navolgende maximumprjjzen I. Voor huishoudsuiker, alsmede indu strie8uiker voor buitenlandsch ver bruik, voor zoover verwerkt in andere suikerhoudende goederen dan gecon- denseerde melk, likeur. kunsthoning, abdgsiroop en eventueel andere door den Minister aan te wgzen industrien a. in den grootbandel, bg levering in hoeveelbeden van 100 of 150 zak of vedvouden daarvan, 94, exclusief zak of /95,inclusief zak, per 100 K.G. lietto, contant franco station van ontvangst, spoor, tram, boot of laatste veer b. in den tusschenbandel 1) bij levering van minstens 100 K.G. 95,75 exclusief zak of /96,75 in- clusief zak, per 100 K G. netto, con tact, ieveringopgebruikelijkeconditien 2) bg levering van minder dan 100'K.G. 96,25 exclusuf zak of 97,25 in- clusief .:ak per 100 K.G. netto, contant, levering op gebruikelijke condit:en II. voor de gerantsoeneerde op Rgks su kerbons verkrggbaar gestelde huis houdsuiker in den kleinhandel 171 s ceDts per K.G. Ter Neuzen, 24 September 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Roman i.vit den Oertijd door I H. ROSNY. De woiven boden niet den minsten weer- stand, maar daar zij zich de meerderen in vlugheid wisten, bleven zij op korter af- stand. Want nu hun de prooi, die ze eerst versmaadden, ontgaan was, begeerden zij haar weer. Zij zwierven om de hyena's heen, hieven plotseling een gehuil aan en deden een schijnaanva! met woeste bewegingen en waren tevreden, als zij hun tegenstanders slechts stoorden. Deze vielen grommend en nijdig op het karkas aan; zij hadden het gaarne wat ver- der ontbonden, rottend gehad, maar hun laatste maaltijden waren schraal geweest en de tegenwoordigheid van de woiven prik- kelde hun gulzigheid. Zij verslonden eerst de ingewanden; zij kraakten de ribben met hun tanden, die alles weerstonden, zij ruk- ten het hart uit en de longen, de lever en de ruwe tong, die verstijfd was in den doodstrijd. En toch was het een weelde om het levende vleesch te voeden met het doode, een genot om zich te goed te doen, inplaats van vol onrust rond te zwerven met ledige ingewanden. Dat begrepen de woiven zeer goed, want zij hadden sinds de schemering viel tevergeefs alles nagejaagd, waarvan zij den reuk in den geur van lucht en aarde hadden meenen te bespeuren. In hun woedende teleurstelling gingen enkelen de zwerfblokken besnuffelen. Een van hen wrong zijn kop door een opening. Naoh bracht hem vol minachting een stoot met zijn jachtspies toe. Het dier was aan De Burgemeester van 1 ER NEUZEN maakt bekend, dat boa no. 52 van de Rgkssuikerkaart geldig is van Maandag 27 September t/m Znndag 3 October 1920. Ter Neuzen, 24 Sept. 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. DeLeider van het Broodbureau maakt bekend, dat de uitgifre van Suiker- Kiaiapten (5e serie). zal pleats hebben op Maandag 27 September voor headers van rantsoeneeringskaarten 11000. Dinsdag 28 September voor houders van rantsoeneeringskaarten 1001 en hooger, telkens des nam. van 25 unr. Voor bewoners van Sluiskil en Driewegen zijn deze kaarten verkrggbaar bij de heeren C. Medlbhobk en J. C. Jansen. Ter Neuzen, 24 September 1920. De Leider voornoemd, J. F. DE COOKER. DE TOESTAND. Het gaat in de Engelsche steenkoolcrisis, zooals men altijd verwacht had dat het gaan zou, schrgft de N. R. Ort., namelijk dat door toedoeu van de andere vak- vereenigingen de afgebroken draad met de regeering weer aangeknoopt zou worden. Lloyd George is ten twtede male in het geschil tusschenbeide g^komen, en de uit- weg, dien hij aangewezen heeft, doet zgn vernuft en zgn vindingrgkheid alleeeraan, omdat hg ook een oplossing voor het productie vraagstuk aan de hand geeft, dat wjj nog gisteren belangrgker aan het loon- vraagstuk noemden. De eerste maal, dat Lloyd George zich met de crisis bemoeide, was toen hij een verklaring uitvaardigde, die de mijnwerkers geruststelde, dat er vooreerst nog geen kgtc bestond op de af- schaffing van het regeeringstoezicht op het mgnbedrgf. Hoewel hjj zeide, dat hjj daarin de verzekenngen van zgn ambt- genoot Home herhaalde, vonden de leiders toch, dat zg veioer ging dan de minister van Handel gegaan was. Maar het geschil over een onmiddelljjk ingaande loons- verhooging, het eenige dat ten slotte was overgebleven, was nog niet uit den «eg geruimd. Het voorstel, dat Lloyd George aan de afgevaardigdi-n van bet Dr evoudig Verbond heeft voorgclegd, maakt di loonsverhooging grootendeels afhankelijk van de vermeerde ring van de productie. Men weet, dat de jongste officieole flriemaandeigksche statistiek een vermindering van d'e productie, oodanks mtbreiding van het getal d>-r werkkrachttn, uitgewezen had. De kolendelvets hebben den slag, dien de regeering hun daarmee toebracht, trachten te pareeren, door ertegen in te brengen, dat de Paasc-h- en Pinks'er- vacantie in dat tijdvak gevallen waren en de mgneigenaars ook veel niet rechtstreoks productief werk hadden laten verrichten den schouder getroffen en hinkte op drie pooten weg met een klagelijk gejank. Toen stieten zij alien een luid en woest gehuil uit, waarin de dreiging slechts schijn was. Hun rossige lichamen glansden in den mane- schijn, hun oogen glinsterden van begeerte en van angst voor 't leven, hun tanden le- ken wit schuim, terwijl hun slanke pooten langs den grond scheerden met een zacht trillend geluid, of zich schrap zetten, ter wijl zij wachtten; het verlangen naar voed- sel werd schier ondragelijk. Maar nu ze wisten, dat achter de basaltblokken sluwe wezens hadden post gevat, die niet weken en slechts bij verrassing vermeesterd kon- den worden, staakten zij het rondsluipen. Zij drongen dicht opeen om te beraadsla- gen, zij gromden en stootten kreten uit, de meesten gingen op hun achterpooten zitten met den muil omhoog gericht, anderen die nog onrustig waren, wreven de ruggen te- gen elkaar. De oudsten vroegen de aan dacht, vooral een oude woif met een witte vacht en okergele tanden; naar hem werd geluisterd, de overigen keken naar hem en besnuffelden hem vol eerbied. Naoh was overtuigd, dat zij hun eigen taal hadden; zij overlegden nu om in hin- derlaag te gaan, hun prooi te omsingelen, hoe ze elkaar zouden afwisselen in hun achtervolging en den buit zouden verdee- len. Hij sloeg hen nieuwsgierig gade, zoo als hij menschen zou hebben gadegeslagen, hii trachtte hun plan te doorgronden. Een troep stak zwemmende de rivier overj de anderen verspreidden zich in het kreupel- bosch. Niets werd meer gehoord dan het geluid van de gulzige hyena's, die het tij- gerkreng verslonden^ De maan, die nu niet meer zoo groot, maar veel helderder was, deed het licht der sterren verbleeken, die met den zwaksten glans bleven onzichtbaar; de schitterendste schenen nu slechts zwak te tintelen, als door door het uitvoerec van hersieliingen, het aanbreken van nieuwe beddingen enz. Vcgeleek men echter de productie in de mgnen in 1913 met de geschatte pro ductie over het heele jaar 1920, dan moest men ook, nadat rekeaing was gehouden met de verkorting van den arbeidstjjd in de mgnen van 8 tot 7 uur, aannemen, dat een koiendelver tegenwoordig ruim 10 pet. minder presteert dan zeven jaar geleden, een bedenkelijk verechgnsel in een tijd, waarin elk verstandig mensch en zelfs de sowjtr erkent, dat de algemeer e ontreddering a'Jeen te verholpi-n ioor een vermeer- dering van productie sn een zuinig ver- bruik van het geprod1 :eerde. Het laatste wordt in de hard gewerkt door de hooge prijzen van de producten (waarmee daar het eenige goed van gezegd is, wat er van te s^ggen vult), maar op de vevwezenlgking van den anderen eisch breekt nog altgd menigeen het schrander hoofd. Schrander is de oplossing van L!oyd George zeker. Hg slaat voor, een minimum van de productie vast te steilen en voor alle productie boven dat mir. mum den arbeiders een extra belooning. dus verhooging van het loon, toe te kenneD. Dit minimum wordt gesteld beneden de hoeveelheid van de tegenwoordige productie, zoodat de kolendelvers, zelfs als zij op dezelfde wijze voortwerken als nu, dadelijk een loons- verhooging krggen. Hoeveel die zal be dragen, hebben wij nog niet uitgewerkt gezien, aliicbt zal zij blgven beneden de twee shillings per scboft die de kolen delvers nu eischen, maar dezen hebben het dan voortaan in huu eigen hand om door m,eerdere inspanning meer te verdieneti, en het algemeen bel „g, waarvoor zjj zich met den eisch tot verlaging van den prgs van de huishoudkolen zoo warm keetten te maken, is meteen gediend. ledereen heeft dan reden, om den mgn- werkers hun hoogere verdienste te gunnen de mgneigenaars, die meer kunnen uitvoeren, de schatkist, die grooter winsten uit het overschot van de opbrengst van die export- kolen kan trekken en misschien ook de binnenlandscne verbruikers, voor wie de regeci'i-g reeds vroeg.er uitzicbt op een verlaging van den kolenprijs heeft geopend, onder voorwaarde, dat de productie toenam. Men mag verwachten, dat de invloed van de leiders der andere vnkvereenigingen, die zich ook heeft laten gelden voor het her- vatten van de onderhandelingen, net bestnur van het mijnwerke"«ver ond ook zal weten te bewegen, om de gulden brug te bewan- delen, die de eerste-minister voor hen ge- bouwd heefr. Nu wg toch o er productievraagstukken spreken, moge de aandacht gcestigd worden op het bericht uit Detroit, volgens betwelk de auto-fabrikant Foid bekend heeft ge- maakt, dat hg voor al zgn fabnkiten de prgzen van voor den oorlog herstelt, en een dadelijk ingaande prgsvei lag ng heeft afgekoudig'J, wi -ebnde tusscheu ongeveer 14 pcf. voor vrachtauto's en 31 pet. voor kleine auto's. Ford is een reclame-man zonder weerga, hg zoekt zelfs reclame, niet in het aanprijzen, maar in het aftuigen van zjjn waar. In zijn reclameboekjes, die in Amerika algemeen bekend zgn, worden allerlei stekeiige anecdoten op zijn Ford- autootjes verkocht, in dezen trantlemand zendt een stuk verhavend plaatgzer, dat bij een wervelstorm van het dak van zgn een sluier; een wonderlijke stilte hing over het woud en de savanna. Nu en dan wiekte een uil door de blauwe schemering, vreemd geruidiioos op zijn donzen vleugels, een enkele maal barstte plotseling een gekwaak van kikvorsohen los, die op de plompe bla- deren zaten of op de Stengels van water- bloemen klauterden; de nachtvlinders flad- deren rond, onzeker van hun richting, bot- sten tegen een vleemiuis, die plotseling op- vloog in het halfduister. Eindelijk weerklonk een gehuil. Het werd beantwoord van langs den oeverkant en van uit het dichtst van het kreupelbosch. Naoh wist dat de woiven nu een prooi omsingeld hadden. Het duurde niet lang, of hij had daaromtrent zekerheid. Een dier sprong op de vlakte. Het had een paard kunnen zijn met smalle borst; een bruine streep lieip over de rugwervels. Het rende voort met de snelheid van een eland, en werd gevolgd door drie woiven, die minder vlug waren dan hun prooi en slechts op hun langer uithoudingsvermagen of op een on- geluk moesten vertrouwen om het dier te vangen. Bovendien spanden zij niet al hun krachten in, zij bleven het gehuil van hun makkers in het kreupelhout beantwoorden. Weldra lcwamen ook deze te voorschijn, het muildier was ingesloten. Het bleef stilstaan, bevend in de knieen, terwijl het wanhopig den horizon afzocht, eer het tot een besluit kwam. Alle wegen waren afgesloten, be- halve die naar het Noorden, waar slechts een grijze wolf de waoht hield. Het opge- jaagde dier koos dezen weg. De oude wolf bileef onbewegelijk staan en liet het wild komen. Toen het echter dicht bij was en met een potselinge zwenking wilde ontkomen, stootte hij een dot gegrom uit. Op een heu- veltje vertoonden zich onmiddellijk drie an dere woiven. Het muildier bleef stilstaan en liet een huis is gewaaid, omdat hij geen raad met dat stuk oudroest weet, naar de tabriek van Ford en krggt per ommegaande ant- woord,/Mjjnheer, wg hebben nog nooit een Ford-auto gezien, die zoo zwaar be- schadigd was als de uwe. Wg zuilen u haar nochtans over een week geheel ge- repareerd terugzenden". Als er maar over Ford gesproken wordt, Is het hem vol- doeude. Maar het feit van de prjjsverlaging is er nu eenmaal en in de verklaring die hjj erbij voegt, klinkt een veelbelovend geluid #De tijd is gekomen om een eind te maken aan de ooilogsmethoden, wat hooge prijzen en winstmakerij becreft. In het algemeen belang is het noodig, pogingen te doen om aan het land weer zaken te verschaffen en bet leven op zgn normale peil terug te brengen, daar opgedreven prijzen den voor uitgang altgd tegenhouden. De loonen zuilen onder de prijsverlagirig niet lgden." Het kan zgn, dat aan de taktiek van Ford ook de ubnormaal hooge stand van den Amerikaanschen dollar in Europa niet vreemd is, maar hoe dan ook, als de fabrikanten zich' om ethische of practische beweegre- denen genoopt voelen, om een deel van de winst, die zij totnogtoe maakt,en, te derven, is d3t voor de verbruikende wereld een oorzaak tot verheuging. Veel meer dan dat rgk geworden fabrikanten hun werkplaatsen sluiteu, omdat zij geen kans meer zien op een behoorfijken afzet tegen hooge prijzen zooals hier en daar gebeurt. Het voorheeld van Ford moge in elk ge'al navolgieg vinden, en dat moet het reeds wegens de concurrentie. Gisteren meldde een andere groote Amerikaansche firma in New-Hampshire die tienduizend warklieden in dienst heeft en vier millioen yards katoenen weefsels in de week maakt, dat zg hare prgzen met een derde verlaagt »ten einde den afzet te bevorderen." TER NEUZEN, 24 Sept. 1920. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt van heden luidt als volgt: Hoogste barometerstand 773,3 Kopen- hagen. Laagste barometerstand: 739,5 Vestma- noer. Verwachting tot den avond van 25 Sept.: Meest matige wind uit Oostelijke richtin- gen, zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, zelfde tempcratuur. EXAMEN GEMEENTE-SECRETAR1S. Te Zeist slaagde voor het diploma van gemeente-secretaris de heer P. F. van Hooteghem, klerk ter secretarie aihier. PGG1NG TOT MOORD. Ter beschikking der justitie te Midddl- burg is heden gesteld J. v. d. L., klompen- maker te Selzaete, vroeger te Ter Neuzen, in verband met poging tot nioord op zijne schoonzuster, in den nacht van Woensdag op Donderdag. EEN ONDERSCHE1D1NG. Op de verleden week gehouden vakwed- strijd r. R. E. K. A. in het paleis van Volksvlijt te Amsterdam, behaalde onze stadgenoot de heer Th. van Aerde een diploma met zilveren medaille 2e prijs, voor een fantasie monte stuk van chocolade op- gemaakt van getrokken suiker klagelijk gebalk hooren. Overal om zich heen voelde hij dood en pijn dreigen. Vlak bij was de groote vlakte, waar zijn rap, le- nig lichaam gemakkelijk zijn belagers had kunnen ontloopen; zijn slimheid, zijn snel heid, zijn kracht, alies begat hem. Vele ma- len keerde hij zijn kop naar de wezens, die niet van vruchten en planten leefden, maar van levend vleesch; hij scheen om genade te smeekend. Maar grommend, maakten zij den kring nauwer; hun oogen schoten vonken van moordlust; zij maakten hun prooi rade- loos, want zij vreesden de harde hoornen hoeven; degenen, die hem van voren aan- vielen, deden een schijnuitval, opdat het muildier zijn flanken niet meer zou dekken. Degenen die het dichtst genaderd waren, bevonden zich nog slechts op een afstand van eenige vamen. Toen, met een sprong in de hoogte, om nog voor het laatst zijn toe vlucht te nemen tot het eenige bevrijdings- middel, zijn pooten, stortte het overwonnen dier zich blindelings voorwaarts om den ring des doods te verbreken en er door heen te komen. Het smakte den eersten wolf neer, deed den tweeden struikelen; verleidelijk lag de open vlakte nu voor het vervolgde wild. Een ander roofdier sprong onver- wachts op de flank van den vluchteling; de overigen sloegen hun scherpe tanden in zijn lichaam. Wanhopig schopte het achteruit; een wolf rolde met gebroken kaak door het gras; maar de strot van het muildier was opengereten, zijn zijden werden purperrood gekleurd, twee kniegewrichten werden ver- morzeld door de aanvallers; hij viel neder onder een klit muilen, die hem levend ver slonden. Gedurende eenigen tijd beef Naoh kijken naar dit lichaam, dat nog een gesteun, een geklaag deed klinken, in uiterst verzet tegen den dood. Met een vreugde gegrom scbeurden de woiven het lauwe vleesch en dronken het BEGROOT1NG VAN WATERSTAAT. Op de begrooting van het departement van Waterstaat voor 1921 wordt o.m. ge- raamd: als bijdtage aan de provincie Zeeland van het door haar op de exploitatie van de stoombootdiensten op de Wester-Schelde met inbegrip van den stoomtram Hansweert- Vlake te lijden verlies 290.000; voor aanleg van een tweede havenkom te Breskens 25-000; voor verbetering en uitbreiding der kei- bestrating op de haventerreinen te Breskens f 25.000; voor het bouwen van een arbeiderswoning met magazijn te Breskens f 12.000; voor aanleg van een vluchthaven aan het Zijpe j 100.000; voor verbetering van de oeververdediging van de Oostbuitenhaven te Ter Neuzen f 8000; voor verbetering van den weg langs de Westzijde van het kanaal van Ter Neuzen f 25.000; voorziening der boorden van de rijks- waterleiding bewesten het kanaal van Ter Neuzen f 6000; voor omlegging van den weg bij de Axel- sche Sassing 20.000; voor uitbreiding van de los- en laadplaat- sen te Ter Neuzen f 48.700; voor voltooiing van de sluisdeuren- berg- plaats te Ter Neuzen 15.000; voor het aanbrengen en inwalsen van een deklaag van steenslag op de wegen van Sluiskil naar de Axelsche Sassing en langs het zijkanaal naar Hulst f 30.000; voor bestrating op dan oostelijken kanaal- dijk bij Sluiskil 6000; voor idem op den oostelijken dijk van den Oostkanaalarm te Ter Neuzen f 5000; voor gedeeltelijke vernieuwing van de dekking van de brug over den oostelijken kanaalarm te Ter Neuzen 10.000; voor versterking van genoemde draaibrug en die over den westelijken en den midden- kanaalarm te Sas van Gent f 25.000; voor het maken van nieuwe stormdeuren voor de oostschutsluis te Ter Neuzen en wijziging in de reservedeuren voor die sluis f 20.000; voor vernieuwing van halsbeugeis van de middenschutsluis te Ter Neuzen en wijzi ging van de reservedeuren van die sluis f 6000; voor het maken van een kaaimuur langs de Oostzijde van den middenkanaalarm te Ter Neuzen (le gedeelte) f 30.000; voor verbetering van den weg van Bres kens naar de Belgische grens (8e gedeelte) f 30.000. WERKVERSCHAFF1NG. De onlangs door den Directeur der Ar- beidsbeurs aihier in ons blad geplaatste aanvrage om arbeidskrachten voor de maat- schappij Dominion Iron Steel Co. Limited te Leydney, Canada, heeft succes gehad. Door zijne tusschenkomst alsmede zijne correspondenten de heeren Geerards, Ver- hage en Pateer te Koewacht, Biervliet en Hoofdplaat, is een aantal personen uit Koewacht, Bierviet, Hoofdplaat, Zuiddorpe en Zuidzande verleden week te Rotterdam scheep gegaan. Een aantal personen, meest gehuwden, de ongehuwden hadden bij eerste uitzending de voorkeur, wacht nog op een volgend transport. De Ter Neuzensche jongelui welke zich hadden aangemeld, trokken zich, op een enkele na, welke mede scheep ging, alle terug. Blijkbaar zien zij de toekomst onzer veste voor wat betreft werkverschaffing, zeer hoopvol in. Moge hun hoop verwezenlijkt worden. warme bloed; zonder tusschenpoos vioeide het leven over in hun gulzige ingewanden. Nu en dan keerde een oud dier zich naar den troep hyena's; ook zij zouden deze malschere en minder giftige prooi de voor keur hebben gegeven, maar zij wisten, dat zelfs schuwe dieren moedig waren, als het er op aan komt om te verdedigen, wat zij zelf met moeite veroverd hebben. Zij stelden zich dus tevreden met het harde karkas van den tijger. De maan was ter halver hoogte gestegen. Naoh was ter ruste gegaan en Gaw hield de wacht; vaag hoorde men de rivier stroomen in de groote stilte. Toen werd weer de rusi verbroken; in het hoog opgaand hout weer klonk een gebrul, de struiken ritselden, de woiven en hyena's hieven gelijk hun be- bloede muilen omhoog, en Gaw stak zijn hoofd door een opening en spande zijn ge- hoor, zijn gezicht en zijn reuk tot het uiter- ste. Een angstkreet, een kort gebrul, daarop bogen de takken uiteen. De reuzenleeuw kwam uit het woud, een ree tusschen de ka- ken. Naast hem, nederig nog, maar toch reeds vertrouwd, kronkelde de tijgerin zich als een reusachtige slang. Beide gingen in de richting van de schuilplaats der men schen. Vol vrees raakte Gaw Naoh's schouder aan. Beiden bespiedden langen tijd de beide roofdieren; de leeuw-tijger verscheurde zijn prooi met for.sche, aanhoudende rukken, de tijgerin was nog wat onzeker, zij werd soms vervuld door een plotseiingen angst, wierp van terzijde vragende blikken naar hem, die haar makker had geveld. En Naoh voelde zich de borst beklemd door een groote vrees, die hem den adem benam. (Wordt vervolgd). TER NEUZENSCHE COURANT. Burgemeester en Wetbouders der gemeente TER NEUZEN brengen ter openbare kennis. dat bet ver- ioek van SLUIS EN GROOUS KOX. ZAA.OTEELT EN ZAADHANDEL, om in liet perceel, kadastraal bekend in Seetie L, No. 1494, diverse machinerien te mogen plaatsen, door hen is ingewilligd. Ter Nenien, den 21 September 1920. Burgemeester en Wetbouders voornoemd, Do Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1