ALGEMEEN NIEUWS- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No 7032. Donderdag 19 Augustus 1920. 60e Jaargan; m Bekendmaking. De Zwarte Gaiei. isekendmaking. ABONNEMENT ADVERTENTlEN: LOT1NG VOOR DE MILITIE. Telefoon 25. Dit glad vKrschijnt Maandat-, Woansdag- en Yrudagavona, mtgezMde'd np Feestdagea. Djj de Flrma P. J. YAH DE SAHDE te Ter Nenzen. JFEtHLLETON. Gemeenteliike-, tevens Districtsarbeidsbeurs. H. H. Werkgevers BINNEkLAHD. BUITENLAND. Per 3 maanden binnen de stad f 1,40. Franco per post voor Nederland f 1,60. Bij vooruitbetaling voor het Buitenland per 3 maanden J 2,20, per jaar 8, Voor NederlandPer jaar bij vooruitbetaling 5,80. Men abonneert zich bij de Uitgeefster, of buiten Ter Neuzen ook bij alle Boekhandelaren, Postkantoren en Hulppostkantoren. Van 1 tot 4 regels 0,80. Voor elken regel meer 0,20. Grootere letters en cliche's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. 9 Andermaal viel de kapitein terug op zijn leger en slool de oogen. Op de laatste kraehtige inspanning volgde nu klaarblijke- lijk de laatste uitputting. 't Liep af met Antonio Valani, den kapitein der Andrea Doria. De luitenant merkte het wel; hij zuchtte en schudde het hoofd. ,,Arme Antonio! arnie vriend; moet gij reeds zoo gauw het zeil strijken? Wat helpt echter al dat klagen en toch brak maar de morgen aan, was deze nacht slechts voorbij! Op de opene zee als ais maar eerst het lijk over boord is, zal ik weer op adem komen. Ik wou waarlijk, dat het maar morgen werd! Hij liep op en neer in de nauwe kajuit; meer dan eens raakte hij daarbij de onge- lukkige Myga zijdelings aan en telken$i kromp de arme in elkaar en schikte verder" naar den wand. ,,Sterven, ja sterven;" fluisterde Myga van Bergen ,,o, dat toch de dood kwam om mij te redden greep mij toch de dood, zooals hij ook den geliefde gegrepen heeft." De lamp dreigde uit te gaan, Leone della Rota riep om nieuw licht en om wiin. Beide had hij noodig in dezen nacht; stormachtig zag het er in zijn binnenste uit. VL De zwarte galei. Van het fort Liefkenshoek wapperde trots de banier met den leeuw van Leon en de torens van Kastilie. Dezelfde banier waait van het fort Lillo en van de met kanonnen K I) N 1> L K B E 8 T. TER NEUZEN. Bureau SchooJlaan 4. Geoperid: aiie werkdageu 9-12 en 2-4 uur. Wendt U oui arbeidakrachten tot de Beurs. i Urondnerkers, ingeschreven staanArbeider8. Gevraagd eeu Pakhuisknecht. De Directeur, J. F. DE COOKEK. bezette vestingwerken aan beide Schelde- oevers, tot aan de sterae muren van den citatel van Antwerpen. Er wordt strenge wacht gehouden op al deze muren en wallen, en het roepen der schildwaehten zwijgt evenmin bij dag als bij nacht. Maar de vijand is ook nabij-en waakzaam. Wie kent het uur, waariil hij komen zal? Tegen de Zeeuwsche kust brandt de Noordzee. Daar woont op Tholen, op Schou- weu, op Noord- en Zuid-Beveland, op Wal- cheren het taaie, pittige volk, dat de zil- veren halve rnaan op den hoed en (len on- uitbluschbaren doodshaat tegen de Span- jaarden in 'thart draagt. Gij torens van Kastilie (Spaansche vlag), beschermt, zoo veel gij kunt en gij leeuw van Leon, houdt goede wacht voor het bolwerk van Vlaan- deren: ,,Beter verdronken land, dan ver- loren land!" Op fort Liefkenshoek, op fort Lillo, op de Kruisschans, op fort Pare! en St. Filips, op fort Maria, Ferdinand en Isabella klinkt voortdurend het wachtwoord. Houdt goede wacht! Houdt goede wacht!" De kanonnen op den Brabantschen oever, zoowel als die op den Vlaamschen staan gereed, dood en verderf te brengen aan het vermetele vaartuig, dat het durft te onder- nemen stroomafwaarts zijn weg te zoeken naar Antwerpen. Houdt goede wacht! Houdt goede wacht!" Maar de nacht is donker en wordt noch door maanlicht noch door stergeflonker ver- licht. In zulken nacht valt het zeer moeilijk, goede wacht te houden. Hoe stit en hoe warm is het. Men hoort slechts het bruischen van den machtigen stroom al door tusschen het waarschuwend roepen der soldaten op de wallen. Houdt goede wacht! Houdt goede NEDERLAND EN BELGIE. DE WOLK IN HET ZUIDEN? Het Aig. hanueistiau scfinjit onuei* uu opscnrin: upennartige vijanuen zijn goede vnen- uen. z.ij waniscnuwen ons, uoor wat ze ze^gen, voor nun cigen beaoelingen en Drengen ons ous op nze tioeue. Zoo aeeu ae hcer bauhou omangs met zijn mededee ling aan het Fransch-belgische dejeuner over uen oieun uic ue rranscne regeering hau toegezega aan ae vermoriale expansie- wenschen van Belgie. En zoo deed nu weer uie anaere rranscne staatsrnan, ae neer 1 ardieu, met zijn artikel in de Illustration, waann hij oijzunuerheaen onthuit over hei verloop aer eerste (mislukte) poging om Belgie aan Zeeuwsch-V laanderen en zuiu- Lnnourg te heipen. Het meest interessante in het interessante en na'ieve (waarlijk schaamteloos-naieve) stuk van den heer l ardieu is, oat hij daurin tot driemaal toe getuigenis aflegt van ae medeplichtigheia aer belgische Kegeeimg en zelfs van den beigischen zoning aan het annexiomsme. De neer Tardieu was voorzitter van de com- missie voor de Beigiscne aangelegenheden bij het vaststellen van het verdrag. van Ver sailles. Niemand meer dan hij kan dus van het gansche verloop der Belgische po ging tot verovering van Zeeuwsch-V laande ren en Zuid-Limbrug op de hoogte zijn. Welnu, in zijn artikel aeelt hij niede: le. dat ae ,,eenvoudige oplossing" der quaestie die Belgie met Holland geregeld Wilde zien en die bestond in bet ,,plaatsen van Zeeuwsch-V laanderen en Hollandsch- Limburg onder Belgische souvereiniteit", g «.';utu.4lwMC <ie Jbelgi- sche Regeering; 2e. dat Koning Albert op 4 April 1919, in een onderhoud met ,,een der Geallieerde eerste-Ministers" (het zal wel Lloyd George zijn geweest) aandrong up deze onlossing ten aanzien van den linker-Schelde-oever (waarvan de bedoeiae, niet genoemde, Mi nister echter niets wilde weten) en 3e. dat deze zeker heel ,,eenvoudige oplossing" door hem en den heer Hymans ,,met kracht" is bepieit in de zitting van den Oppersten Raad van 15 April 1919. Waar ze echter werd verworpen. President Wilson had haar trouwens van den aanvang als iets onmogelijks afgewezen. De Belgische Regeering, Koning Albert (dien we hier haast hadden ,,gehuldigd'^) en nog eens de Belgische Minister van Bui- tenlandsche Zaken worden hier door een onwraakbaren getuige dus als de officieele dragers van het Belgische annexionisme ten toon gesteld Laten de doezelaars en smoezelaars, de goedpraters en mooipraters en wegpraters van hier en van ginds ons nu nooit weer aankomen met het zoete praatje over de ,,kleine kliek" die in Belgie maar annexio- nistisch zou zijn. Tardieu heeft eens en voor altijd onthuld, dat het Belgie van heden dan toch precies door die kliek wordt geregeerd. wacht!" Wat kruist van Zuid-Beveland af de Westerschelde, daar, waar zee en rivier ei- kaar ontmoeten en niet meer van elkaar te onderscheiden zijn? Wat glijdt er over de golven in den duisteren nacht? Het beweegt zich voort mei hunderd huiveringwekkendt armen; pijlsnel vliegt het verder, gelijk het spookschip de vliegende Hollander. Een zeer groot schip doorklieft de baren; an- dere, kleinere volgen. Wat hindert dezen Zeeuwen de duister- nis? Zij toch weten den weg wel te vinden op de hun welbekende wateren. De eene donkere schaduw volgt de andere; in eene lijn glijden ze voort aan boord wordt geen geluid gehoord; zelfs de riemen slaan doodstil in de golven. 't Gefluisterd bevel gaat van mond tot mond. leder kent zijn plicht. Links een licht. Fort Lillo! Rechts een licht. Fort Liefkenshoek. Helder en duidelijk klinkt het wachtwoord der Spaansche wachten in de ooren van al ien aan boord der zwarte galei en de haar volgende vaartuigen. Elk mes, elke enterbijl wordt gereed gehouden de verborgen lonten glimmen bij de kanonnen; van hoogen moed zijn de harten der stoutmoedige rnannen ver- vuld. Houdt goede wacht! Houdt goede wacht!" klinkt hef in de verte: groot gevaar bedreigt de koene zeelieden! Leve het geluk der Geuzen! Wat flikkert daar rechts? De lichten van 't dorp en van 't fort Cal- loo? Wat flikkert aan den Brabantschen kant? De lichten van 't dorp Oordam. Hoe stil is hef nu aan deze verschrikke- En daar komt het, vour wat wij van Bel- J gie te wachten hebben, op aan. Dat wij ons toch geen lllusies maken over de toekomst. Dat wij ons toch niet met het biijmoedig maar eigenlijk wat lamlendig ,,Alles zal rech' kom' van wijlen President brand overgeven aan het vertrouwen op vrede, op den Volkenbond, op het interna- tionalisme en pacifisme, of ophet fat- soen van belgie. Zeker, ahes kan ,rech kom", maar voorshanas ziet het er niet naar uit, dat het dit ook zal. VredeEr is voorloopig nog ooriog in Europa, oorlog tusschen volken en volken onderiing en oor log, telkens weer, economisohe oorlog, van klasse tegen kiasse in bijna ieder volk. De Volkenbond, machteloos om eenig geweld te verhinderen zooals Sir Edward Grey nog dezer dagen in zake het Poolsche conflict heeft moeten erkennen. En het arbeiders- internationalisme, trouwens ook al in zich- zelf verdeeld, blijkt al evenmin in staat om Europa rust te brengen gelijk het niet in staat was, den oorlog van 1914 tegen te houden. lntegendeel is het, door zijn ophit- sing van klasse tegen klasse, nog een ele ment van extra-onrust. De kortzichtige poli- tiek der Entente, vooral die van Frankrijk die beheerscht wordt door de ziekelijke ob- sessie van een Duitschland, dat al weei op de loer ligt men leze eens wat daartegen- over een Engelsch diplomaat in de Gazette de Hollande schrijft over den toestand van Duitschland schijnt er schier op berekend om midden-Europa in de armen van het bolsjewisme te jagen. En dan kan er een nieuwe oorlog losbreken, een tusschen Oost en West, waarbij de roode vloed van hei Oosten zich op West-Europa kan uitstor- ,tenen waarbij wij krachtens ons lid- maatschap 'van den Volkenbond, mee zullen moeten doen mei-het Westen. En terwijl de ongelukkige dwangvoorstel- ling van Frankrijk onwiliekeurig bezig is, zulk een toestand voor te bereiden, leidt ze de Fransche politiek tevens al vast in de banen van het Belgische annexionisme. Welk een gevaar voor ons kan worden het Gallisch verband, dat in de maak is en dat nu reeds tweemaal met dejeuners van an- nexionisten uit de beide landen is gevierd, dat hebben wij niet lang geleden uiteengezet. En dat niet slechts een onbeteekende groep in Belgie annexionistich is maar, dat de Bel gische Regeering, met den Koning incluis, ons land belaagt, dat is het artikel van Tar dieu weer eens duidelijk komen toonen. Wij hebben, tegenover het gevaar uit het Zuiden, dat actueel is, terwijl, dat uit he Oosten nog slechts potentieel is, naast onze eigen kracht, slechts twee steunpunten: En- geland en de Vlaamsche beweging. DE TOESTAND. De Engelsche regeering heeft zich in Hooger- en Lagerhuis optimistisch uitge- laten over de kansen op een redelijken vrede tusschen Rusland en Polen. Zij vertrouwt, lijke plaats, waar de brug, het paalwerk van Alexander Faranese zich eens verhief, het wonderwerk der eeuw. Welk genie schitterde hier! Welk bloed vioeide hier? Hier werk- ten Johan Baptista Plato en Barocci, hier vloog de grander De Hoop van Gianabelli in de lucht, land en zee met puinhoopen en verminkte menschenlijken bedekkende. Nu nog, na verloop van zooveel jaren (15841599) vliegt menig republikeinsch gezind burger van Antwerpen des nachts plotseling uit den slaap op, meenende, dat hij gewekt werd door het geweldig gekraak der uitbarsting, die de groote stad had kun nen redden, haar evenwel geen baat bracht, Doodstil glijdt de zwarte galei met haar gevolg van schepen de noodlottige plaats voorbij. Houdt wacht! houdt goede wacht! werd er geroepen van de schans en van San Pedro en Santa Barbara. De lichten van Predikerhof, de lichten van fort Maria, de lichten van fort Ferdinand dof en plechtig klinkt te midden van de stilte des nachts het slaan van een klok van den toren van Onze Lieve Vrouwe te Antwerpen. Twee uur! Op zijn plaats staat de kapitein der zwarte galei, het bloote zwaard in de hand maar een ander heeft in dezen nacht het bevel over schip en bemanning. Als zijn ge- zicht ook maar door een enkelen lichtstraal werd verlicht, zou men versteld staan van ontzetting! Jan Norris, Myga's verloofde, die gevan- gen was op de Andrea Doria; Jan Norris de Watergeus, die zijne bruid in de macht van zijn doodsvijand heeft aditergelaten; Jan Norris, die niet den dood vond bij zijn ontvluchting van het Genueesche galjoen, Jan Norris is in dezen nacht bevelhebber op de zwarte galei. schrijft de N. R. Crt., op de beloften, door Kamenef uit Moskou ontvangen, dat Rus land zijn vredesvoorwaarden niet zal ver- zwaren en heeft Polen nog eens duidelijk gemaakt, dat het goed zal doen ze als grondslag van de onderhandelingen te aan- vaarden. Doet het dit niet, dan zal Engeland geen vinger te zijnen behoefte uitsteken. Wanneer echter mocht blijken, dat de Pool sche onafhankelijkheid wordt bedreigd, 't zij door 't stellen van nieuwe eischen, 't zij doordien de bolsjewiki aan de bekend ge- maakte voorwaarden een onredelijke uit- legging geven, dan zal de regeering over- wegen welke stappen noodig zijn. Ze zal dan evenwel het parlement raadplegen en in geen geval het land in krijgsverrichtingen verwikkelen, voor zij zich heeft vergewist, dat het heele volk achter haar staat. Lloyd George heeft er voorts den nadruk op gelegd, dat de regeering deze gedrags- lijn niet aanneemt tengevolge van het verzet der arbeiders tegen een oorlog. Zij heeft voortdurend een vredespolitiek gevoerd en reeds in Januari Polen tegen imperialistische avonturen gewaarschuwd. Ofschoon de re geering het dus zakelijk met de arbeiders- partij eens is, is de houding van de A. P. haar een doom in het oog. De instelling van een comite van actie, dat de regeering de wet wil stellen, is in strijd met de grond- wet en een brutale uittarting aan de de- mocratie. Lloyd George verzekerde, dat de regee ring niet zal aarzelen, die uittarting te aan- vaarden (m. a. w. tot een strafrechterlijke vervolging van hen, die er verantwoordelijk voor zijn, over te gaan). De voorstanders van optreden door den Volkenbond in het Russisch-Poolsch con flict antwoordde de eerste Minister, dat zuiks onmogelijk was, omdat de uaarvoor noodige overeenstemming tusschen de Ge- allieerden ontbrak. Bovendien zou Rusland, gezien zijn houding tegenover dien Bond, stellig niet als arbiter hebben aanvaard. Het parlement is na deze verklaringen, die over het algemeen vrij hoopvol klonken, tot half October uiteengegaan. Beide Huizen kunnen echter dadelijk worden bijeengeroe- pen, als de omstandigheden dat noodig maken. Denzelfden dag heeft Miilerand Frank- rijk's vredeswil betuigd. ,,De regeering van de republiek denkt er niet over de verschrik- kingen van den oorlog opnieuw te begin- nen. Wij hebben den vrede, wij willen dat hij blijvend zij." Wij zijn benieuwd wat de Fransche pers van deze woorden zal hebben te zeggen. Zij beteekenen, dat Frankrijk zich ten aan zien van Polen aan de afspraak van Hvthe zal houden en dat de erkenning van Wran- gel slechts een platonische liefdesbetuiging van Marianne is geweest. De spanning tus schen de twee bondgenooten aan weerszij- den van het Kanaal is hiermee voorloopig van de baan. De regeering te Parijs heeft bakzeil gehaald. De strijd om Warschau, die Zaterdag is begonnen is tot dusver voor de Polen niet Jan Norris oog ziet in den duisteren nacht even goed als op den helderen dag. Redding Wraak! Neem u in acht, Leone della Roia, de nacht brengt groot ongeiuk. Wees vourz'ch- tig, Leone della Rota; 'tis nu niet de ge- schikte tijd om u een roes te drinken aan Sicili'aansdhen wijn en u over te geven aan verliefde droomerijen. Pas op uw schip, Leone deila Rota, neem u in acht, neem u in acht voor de zwarte galei. Aan boord van de Andrea Doria waren alle bevelen gegeven en uitgevoerd. Nog drie uur en het Genueesche schip begon den tocht, om zich te vereenigen bij Biervliet, met de vier vroeger uitgezeilde galjoenen, om gezamenlijk de zwarte galei aan te val- len. Den korten tijd, die nog restte, gebruikte het scheepsvolk 0111 te slapen zelfs de wacht aan dek sliep en de lont van den man op de loopplank was, evenals alle andere lonten aan boord, gebluscht. Het schip lag immers veilig genoeg onder de muren der stad en de wallen der citadel. Van den grooten mast werpt de scheeps- lantaren een onrustig flikkerend licht over het dek. Uit de vensters der kajuit valt een zwak liehtschijnsel op de zwarte golven der Schelde, die voorbijstroomen. In de kajuit staat van het bed van An tonio Valani de luitenant Leone della Rota op. ,,Het is gedaan!" zegt hij. ,,Hij is dood, hoort gij, schoone Vlaamsche, hij is dood en kapitein aan boord van dit schip-is Leone della Rota! Hoort gij, schoonste; ik neem mijn erfenis in bezit,ook gij zijt de mijne; met den laatsten ademtoeht des vriends zijt gij de mijne geworden." Opnieuw vulde Spinola's luitenant den beker met wijn. (Wordt vervolgd.) - roncNft De Burgerueester van TER NEUZEN rnaakt be- kend, dat de loting voor de lichting van 1921, voor deze gemeente zal plaats hebben in het Gemeente- huis alhier, op niasdag 81 September des namiddags twee om. WIE AAN DE LOTING DEELNEMEN. Aan de loting nemen deel alle voor de lichting ingeschreven personen, met uitzondering van hen lo. die voor den aanvang der loting voor de ge meente blijken te zijn overleden 2o. die voor deD dienst bij de militie ongeschikt zijn bevonden 3o. die voor 1 September van dit jaar bij onher- roepelijk geworden uitspraak van den militie- raad of van Gedeputeerde Staten of bij Koninfe- lijke beslissing, op een ingesteld beroep geno- men, voorgoed of tijdelijk van den dienst zijn vrijgesteld 4o. die voor 1 September van dit jaar onherroepe- .lijk, hetzij voorgoed, hetzij voorloopig van den dienst zijn uitgesloten De ingeschrevenen, die aan de loting moeten deel- nemen. worden uitgenoodigd om op het hierboven vermelde uur ter aangegeven plaatse aanwezig te zijn. BEPALINGEN BETREKKELIJK DE LOTING. De ingeschrevenen worden in de volgorde van het alphabetisch register afgeroepen, ten einde zelf een nommer te trek ken. Is de afgeroepen ingeschrevene niet opgekomen of wel buiten staat of onwillig zelf een nommer te trekken, dan kan dit geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Is ook deze niet opgekomen- of wel buiten staat of onwillig een nommer te trekken, dan geschiedt het trekken door den Burgemeester, het Lid van den Gemeenteraad of den ambtenaar der gemeente, bij de loting tegen- woordig. Het lotingsbiljet wordt alsdan bewaard ter secretarie van de gemeente, voor welke geloot werd. Aldaar kan de loteling het biVjet binnen drie maan den na de trekking afhalen of doen afhalen BEZWAREN TEGEN DE LOTING. Door belanghebbende lotelingen of doorhnn vader, moeder. voogd of curator kunnen tegen de wijze waarop de loting is geschied, bezwaren worden m- gebracht bij den Commissaris der Koningin. Het bezwaarschrift kan op ongezegeld papier worden ge- steld, doch moet, behoorlijk met redenen omkleed en onderteekend, BINNEN TIEN DAGEN, te rekenen van den dag, waarop de loting is afgeloopen, tegen bewijs van ontvangst worden ingeleverd bij den Bui^eincester. Van de uitspraak ,van den Commis saris der Ivoningin geschiedt ten spoedigste openbare kennisgeving en daarvan wordt tevens bij persoon- lijke kennisgeving mededeeling gedaan aan hen, die de bezwaren inbrachten. Bezwaren, niet ingericbt of niet ingeleverd op de hiervoren aangegeven wijze, kunnen geen gevolg hebben. Ter Neuzen, 18 Augustus 1920. De Bargemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Be Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis, dat bij beschikking van Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel do10 Augustus 1920, Directie van den Landbouw No. 12912, 3e afdeeling, het volgende is bepaald De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, Gelet op artikel 11 van het koninklijk besluit van 10 Juji 1896, (Staatsblad no. 104), laatstelijk gewij- zigd by koninklijk besluit van 25 Juli 1911 (Staats blad no. 200), heeft goedgevonden: met ingang van 17 Augustus 1920, als streek, waar- binnen het, behoudens het in artikel 12 van boven- aangehaald besluit bepaalde, verboden is rundvee, schapen of geiten te vervoeren of te doen vervoeren, aan te wijzen eene streek in de provincien ZEELAND, NOORD-BRABANT en LLMBURG langs de Neder- landschBelgische grens ter breed te van een kilo meter. Ter Neuzen, 18 Augustus 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN vestigt de aandacht op onderstaande bekendmaking van de Zeeuwsche Landbouw-Maatscbappij llet Dagelyksch Bestuur der Zeeuwsche Landbouw- Maatschappij vestigt er door deze de aandacht op van H.H. Veeliouders, dat in het heerschend optreden van de RUNDERPEST in de omgeving van GENT, ook voor den Nedeilandsehen veestapel en in hetbyzonder voar dien in Zeeuwsch-VTaanderen, een groot gevaar aehu.il I. Uaarom wordt bij deze Op alle veehouders een beroep gedaan om ter vuorkoming en zoo noodig ter bestrijdmg van deze zoo uiterst schadehjke en ge- vreesde ziejite, zooveel mogelijk te willen rnedewerken. Men neme daarbij het volgende in acht: I. De smetstof wordt met alleen door dieren, doch ook door personen, veevoeder en alle inogelijke voorwerpen naar Uw vee overgebracht. 2. Laat geen vreemden bij Uw vee toe, inzonderheid geen personen uit Belgie, die aldaar met vee in aanraking kemen. 3. Bezoekt geen vee bij anderen en verbiedt dit ook aan Uwe huisgenooten en Uw personeel. 4. lloudt veevoederzakken en koekkisten uit de buurt van Uw vee. 5. Let nauwkeurig op den gezondheidstoestand van Uw vee. Merkt U ziekteverschijnselen op(koorts, verminderde eetlust, minder melkproductiej wendl u dan rmmiddeUyk tot Uw veeam^n 4-lieJU Mtn doet terstond aangilte bij den burgemeester. 6. Laat bij Uw ziek vee geen personen toe. 7. V'olg bij ziekte nauwkeurig de voorschriften van Uwen veearts op. De runderpest is uiterst besinettelijk, kan zich in korten tijd zeer sterk verbreiden en is dan niet anders dan met zeer gioote offers tot staan te brengen. Bedenkt, dat deze gevaarlijke ziekte in vroeger tijden herhaaldelijk millioenen en millioenen aan de Nederlandsche veehouders heeft e^kost. Ter Neuzen, 18 Augustus 19201 De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1