Muziek-Cursus B>. K. Liefdehuis De Feiierlelea's Mode VmHeL Prima Glansverf. Th. A. VAN PIENBROEK Gaaibolling Petroleum-Gaskokers. Gem. ZIT- eo SLAAPKAMERS eenige Meabilaire Goederen, SCHRIJFM ACHINE. Dankbetuiging. eennetBurgerwoonhuis Tandarts STEHODWER JOORUITGANG IS ONS STREVEN" 3000 K.G. Tarwegries, Noordstraat 50. Ter Neuzen. Ksulsche Inmaakpotten. A. A. EERMAN, Een Vulkachel en Tafel. Openbare Verkooping. Zeeuwsch Vlaarasche Slagersbond. 1000 K.G. Ersatzpapier, SCHEEPVAARTBEWEGIMG. 9 Aug. Eng. s.s. Egret, 3945 M*., stukgoed. van Manchester naar Gent. Eng. schoen. Two Sisters, 352 M3., nzer, van Gent Daar Llanelly. Eng. s.s. Ouse. 2841 ii3stakgoed, van Antwerpen naar Gent. 10 Aug. Eng. s.s. British Coast, 5490 M3., ledig, van Antwerpen naar Gent. Eng. s s. Hull, 3202 Ms., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Deensch s.s. Sirius. 5885 M3., fosfaat, van Tunis naar Gent. Eng. s.s. Ardgarroch, 2728 M3., hout. van Gent naar Cardiff. Eng. s.s. Ouse, 2841 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Van 9 tot en met 10 Augustus zgn lang de Middensluis alhier 49 binnenvaartuigen op- en 30 afgeschutlangs de Westshris 0 op- en 0 afgeschut. De Heer en Mevrouw E. A. C. VOETEN, T E K 0 O P aan billij ken prijs, een zoo goed als nieuwe Leerlingen kunnen zich aanmelden bij den Directeur van het Muziekgezel- AhasCHIRRlsgde Werklieden". TE HOOP. met tuin, voorzien van electrisch licht. Adres BEMIDDELINGS-BUREAU ">e Verbindingstraat No. 9, Ter Neuzen' Arts is AFWEZIG van 13 tot en met 18 Aug. op ZONDAG 15 AUGUSTUS, (Meelbond) te Hoek. AANBESTEDING van op Vrijdag 13 Aug. bii ADR. N1EUWEL1NK. 1 Monsters inzenden tot 6 uur. Zij, die een lekker glas wuiv wiilen, vragen bij ons een proefflesch en prijsopgaaf Tevens voorraad heeriijke LIMONADE'S in vele soorten en smaken. Vraagt bij ons de bekende DELPTSCHE 8LAOLIF en MOLENBBROH8 PRIMA bOTEROLIE Aanbevelend. WEDEK ONTVANGEN Ook voorradig in depdt verkrijgbaar k f 1.80 per K.G. in bussen. Aanbevelend, Galanterieen, Emaille <S Huish. Artikelen Schoolweg 7, Ter Neuzen. mat volledig pension aangeboden. Brieven No. 146, bureau dezer Courant. TE KOOP: Adres bureau dezer courant. Deurwaarder HU1NEM AN te Ter Neuzen zal op Zaterdag 14 Augug- tus 1920, namiddags 4 uur (Zomertyd), ten verzoeke van den heer KOLIjN te Ter Neuzen, Koedijk O No. 7, publiek en k contant verkoopen als. linnenkast, tafels, stoelen, kachels, lampen, Eng. kinderwagen glas-, geleierd- en aaidewerk, etc' Xer Neuzen. Bovengenoemde Bond wenscht aan besteden de levering van minstens in vellen of rollen. voorwaarden gaan stellen, als de eene daaraan •de voorwaarde verbindt, dat de school te Axtd nx>et komen, een andere te Ter Neuzen en een derde te Zaamslag, dan komt er niets van. t moet overtuigd zijn, dat we voor het oogenb'ik met anders kunnen. De heer SCHEELE: Na de toelichting door u gegeven, ben ik wel eenigszins van meening veranderd en ik geloof, mijn stem er wel aan te kunnen geven. Wel kan ik niet toegeven, dat de Kafcholieke boeren, niettegenstaande het bezoek aan een pensionnaat, in hun bedrijf zoo- veel hooger staan als onze boeien. De heer VISSER: Deze zaak is door Burge meester en Wethouders tijdens mijn afwezig- heid behandeld; ik zoude wel wenschen, dat aan de voorwaarden werd toegevoegd, dat het on- derhoud en het schoonmaken der lokalen voor retelling van den bond komt. De VOORZITTER: DaartegeD is geen be- zwaar, dat komt dan ten kostfe van het rijk. «Jp die kleinigheden zullen we niet zien. De heer DE JONGE: Ja, het onderhoud laat nog al eens iets te wenschen over, dat kan men zien aan het schoollokaal in de kom, dat voor alles en nog wat wordt afgestaan. De heer VAN HOEVE: Maar dat lokaal wordt onvoorwaardelijk afgestaan, daar krij- gen ze vuur en licht, terwijl ook van gemeente- wege in het onderhoud wordt voorzien. De VOORZITTER: Ik heb nog niet kunnen •jpmerken, dat het gebruik van het schoollo kaal in de kom te wenschen overlaat; misschien heeft de schoonmaakster er wat meer werk aan, maar die heeft ook al eens opslag ge- vraagd en verkregen. De heer WISSE: Ik vind toch heel goed, dat die bepaling van onderhoud enz. in de voor waarden wordt opgenomen. De heer KOOPMAN: Dient er ook niet in te staan, voor het geval ze iets moeten om- bouwen, dat ze, als het gebruik wordt opge- zegd, de lokalen weer in den tegenwoordigen staat moeten opleveren? De VOORZITTER: Ze mogen geen verande- ringea maken, zonder toestemming van Bur gemeester en Wethouders, die aan het toestaan dier verandering de voorwaarde kunnen ver- binden, dat bij het verlaten der school de loka len weer in den vorigen toestand moeten wor- den teruggebracht. Ik geloof dus niet, dat het iKg noodig is, dat hier in te zetten. Het voorstel om het verzoek toe te staan kcent in stemming en wordt aangenomen met tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren De Feijter, De Vis- ser, De Koeijer, Faas, Wisse, Van Hoeve, Koopman en Scheele; tegen stemmen de hee ren Kaijser, Vinke en De Jonge. n. Een schrijven A 240/3 van heeren Ge- deputeerde Staten van Zeeland luidende als volgt: Naar aanleiding van uw hiemevens aan- gehaald schrijven, hebben wij de eer u te ver- zoeken er bij den Raad op aan te dringen, dat de inkomsten van den veldwachter worden geregeld overeenkomstig de circulaire van on sen Voorzitter, dd. 29 Maart 1920 A no. 2738, Ze afd. Wij vertrouwen, dat de Raad alsnog bereid zal gevonden worden om aan onze uitnoodiging gevolg te geven. Mocht hij echter onverhoopt weigerachtig biijven aan het verzoek te voldoen, dan zullen wy in overweging nemen met toepassing van :-rt. 212 der Gemeetewet de vereischte bedra gen zelf op de begrooting te brengen. Burgemeester en Wethouders stellen voor bij het behandelen der begrooting 1921 op den inhoud van dat schrijven te letten en de jaar- wedde van den veldwachter overeenkomstig do rculairo van den Commissaris der Koningin, dd. 29 Maart 1920 A nummer 2738, 3de af- deeling, te bepalen. Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders wordt besloten hier- over bij de begrooting voor 1921 te beslissen. De ontvangsten hebben bedragen 11.890,07', de uitgaven f 10.791,21 het saldo f 1107,80. 8. Aanbieding bestuur rekening Burgerlijk Arm- o. Opmaking aanbeveling ter benoeming van zetters. Engekomen is een schrijven A 251 van den Commissaris der Koningin houdende verzoek eene opgaaf in te zenden van tweemaal zoo- veel personen als er leden te benoemen zijn. Aan de beurt van aftreding zijn: J. Wisse en J. R. Scheele. Door Burgemeester en Wethouders worden aanbevolen: J. R. Scheele en D. P. Butler, W Dekker en J. Wisse, C. C. H. Wisse en f! Kaijser. Op uitnoodiging van den Voorzitter vormen de heeren De Koeijer, Vinke en De Jonge het stembureau. De uitslag der stemming is, dat op de voor- drecht zullen worden geplaatst de heeren: J. R. Scheele en J. Wisse ieder met 10 stem- men, D. P. Butler met 8 en C. C. H. Wisse met 7 stemmen. Voorts zijn uitgebracht op de heeren F. Kaijser 3, C. Missu, C. de Jonge en J. Roose- Couve ieder 1 stem. 6. Aanbieding gemeente-rekening. Burgemeester en Wethouders bieden aan de gemeente-rekening dienst 1919. De ontvangsten hebben bedragen f 90 090 36s de uitgaven 89.034,60 Vz, het goed 'slot 1 3055,76. 7. Aanbieding rekening electrisch bedrijf Burgemeester en Wethouders bieden aan de rekening van het electrisch bedrijf dienst 1919. Burgemeester en Wethouders bieden aan de rekening van het algemeen Burgerlijk Arm- bestuur dienst 1919. De ontvangsten en uitgaven hebben bedra gen f 3021,04. 9. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1921. Burgemeester en Wethouders bieden aan de gemeente-begrooting dienst 1921, welke den raadsleden in druk zal worden toegezonden. Het eindcijfcr is 74.361,OOV De hoofdeliike omslag is evenals voor het loopende jaar uit- getrokken op 40.000 en de onvoorziene uit gaven zijn geraamd op 6182,91 Mi. 10. Aanbieding begrooting Burgerlijk Arm- bestuur 1921. Het eindcijfer bedraagt 3558,50. Als sub- sidie der gemeente is geraamd 3500. 11. Aanbieding begrooting gemeentelijk electrisch bedrijf dienst 1921. De ontvangsten worden geraarr.d op 15.004, de uitgaven op f 12.504, het saldo voor af schrijving op /2500. Burgemeester en Wethouders stellen voor der gewoonte gebruikelijk de stukken onder 6 tot 11 te stellen in handen der commissie van onderzoek. 12. Benoeming lid der commissie van on derzoek gemeente-rekening enz. Aan de beurt van aftreding is de heer A de Fey ter. De VOORZITTER: De overige leden dei commissie zijn de heeren Van Hoeve en Koop- ~an. Bij eerste stemming worden uitgebracht op de heeren Scheele 3, De Jonge en Wisse ieder 2 stemmen en Faas en Kaijser ieder 1 stem, terwijl 1 briefje van onwaarde is. Bij tweede stemming verkrijgen de heeren Scheele 5, Wisse 3, Kaijser 2 en De Jonge 1 stem. Bij herstemming wordt de heer Scheele be- noemd met i stemmen; de heer Wisse verkrijgt 2 stemmen. 13. Voorstel Burgemeester en Wethouders aangaan geldlecning. Wordt overgelegd het navolgende concept- I besluit. De raad der gemeente Zaamslag: gelet op zijn besluit van 28 November 1919 goedgekem-d door heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland den 11 December 1919 houdende aankoop van grond bestemd voor woningbouw; mede gelet op zijn besluit van 23 Maart 1920 tot verbetering van den Veerweg; overwegende, dat de koopsom bedoeld in zijn besluit van 28 November hierboven gemeld voor de helft wordt verstrekt uit vanwege het Rijk ingevolge de Woningwet te verstrekken voorschot; dat blijkens gehouden openbare aanbesteding de uitvoering van de werken bedoeld in zijn besluit van 23 Maart 1.1. bedraagt plus minus f 8500 waarin blijkens overeenkomst door den Zaamslagpolder een derde of plus minus f 2800 i wordt bijgedragen, terwijl de Zeeuwsch-Vlaam sche-Tramweg Maatschappij heeft toegezegd /1500 in de kosten van verbetering te zullen bijdragen; zoodat ten laste der gemeente blijft 4200. u dat gemelde te doene uitgaven niet uit de gewone middelen kunnen worden bestreden en daarop bij de begrooting dienst 1920 ook niet is gerekend; gelet op de Gemeentewet. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders: B E S L,U IT: Artikel 1. Ten laste der gemeente eene geldleening aan te gaan van ten hoogste tien duizend vijf honderd gulden rentende ten hoogste zes ten honderd s jaars, verdeeld in aandeelen van vijf honderd gulden voor elk, waarvan tot ge lijk bedrag zal worden afgegeven eene obliga- tie aan toonder. De storting van het verschudigde wegens toegewezen obligatien moet plaats. hebben ten kantore van den gemeente-ontvanger in den loopvan 1920 op den dag door Burgemeester en Wethouders te bepalen. De rente vangt aan op den dag der storting. Artikel 2. Indien voor een te groot aantal aandeelen wordt mgeschreven komen in de eerste plaats m aanmerking, de inschrijvingen waarbij de laagste rente bedongen is, terwijl bij gelijke rente de toewijzing zal geschieden pondspon'ds- gewijze. Artikel 3. V ooi de storting der aandeelen, zal ten over- staan van den Burgemeester door de deelne- mers, die een gelijke rente bedongen, worden geloot, welke obligatienummers zij zullen ver krijgen. Er zal worden geloot in zoovele gedeelten als er tegen verschillende rente aan meer ctan een persoon is toegewezen met dien verstande, dat de hoogste nummers komen aan de obliga tion tegen de laagste rente, de daama afda- lende nummers aan de opvolgende enz. Aan elken dcelnerner zullen de obigatien wier nummers met die der door hen getrokken briefjes overeenstemmen worden uitgereikt. Bij elke obligatie zal worden gevoegd een stel door Burgemeester en Wethouders ge- waarmerkte rente-coupons bestaande uit twin- tig stuks, zoodat de laatste coupon betaalbaar zal zijn in het jaar 1941. Artikel 4. Te beginnen in 1921 zal tenminste een obli gatie dezer geldleening worden afgelost on- verminderd de bevoegdheid van het gemeente- bestuur om in eenig jaar meer obligatien af te lossen of wel het geheele niet terugbetaalde gedeelte van het kapitaal tegelijk. Artikel 5. Bij de aflossing moeten worden ingeleverd de betrokken obligatien en de daarbij behoo- rende onverschenen rente-coupons. Terugbe- taling van obligatien heeft niet meer plaats na meer dan tien jaren, na den dag waarop zij aflosbaar waren gesteld. De rente wordt niet verder berekend dan tot den dag van af- losbaarstelling der obligatie. Rentebetaling heeft niet meer plaats na meer dan 5 jaar. na den dag, waarop de be trokken coupon betaalbaar was. Artikel 6. Tot zekerheid der jaarlijksche rentebetaling en van de aflossing der aandeelen dezer geld leening worden verbonden de inkomsten en middelen der gemeente. Artikel 7. Commissionnairs en makelaars in effecten genieten provisie over het hun toege wezen bedrag; de voldoening daarvan zal plaats hebben na de afgifte der obligatien. Aan instellingen van anderen dan finan- cieelen aard of aan particulieren, die recht- streeks zonder tusschenkomst van commission- nairs of makelaars ingeschreven wordt geen provisie toegestaan. Artikel 8. Bij toewijzing van de leening aan eene in- stelling kan de uitgifte, met afwijking van ar tikel 1 geschieden bij onderhandsche akte, welke ten aanzien van de in de artikelen 1, 4 en -5 geregelde onderwerpen daarmede overeenko- mende bepalingen bevat. De heer VAN HOEVE: Ik heb gezien, dat aan de bankiers provisie zal worden toe- gekend. Is dat tarief De VOORZITTER: Dat gev-n het rijk en de provincie oo.k. De heer SCHEELE: Ik ben van meening, dat particulieren die inschreven, dat ook moesten krijgen, want die liggen nu bij een bank ach- ter en ze zullen er bij de inschrijving wel de- gelijk rekening mede houden. De VOORZITTER: Dat laatste is mogelijk, maar het is toch geen goede verhouding als i em and van zijn eigen aanbod provisie krijgt Voor de banken is het iets anders, dat zijn tusschenpersonen en die moeten daarvan be- staan. Overigens liggen particulieren niet acl.- ter, want als men gelijke inschrijvingen krijg' wat den koers betreft zal er wel degelijk re kening mede gehouden worden of men provisie moet uitkeeren ja dan neen en zal op die wijze naar de voordeeligste inschrijving gekeken worden om het te gunnen. Een particulier kan ook lager in schrijven. De heer SCHEELE: Ik zou toch de particu lieren ook gelijk wiilen stelien, en hen ook die provisie toekennen. Niemand steunt dit voorstel. De heer DE KOEIJER: Ik zou die provisie maar schrappen. De VOORZITTER: Dat kan niet tegenover de banken. De heer SCHEELE: Ik zou liever zien 59 oat is een reeel bedrag en op verschillende piaatsen aangenomen. De heer \VISSE: Ik zou ook f 50 wegens aftrek voor kinderen wenschen te stellen, cioch acht f 600 levensonderhoud in dezen tijd wat weinig en zou dat daarom wiilen verhoogen tot f 700. Er zijn gemeenten waar dat op j 900 bepaald is. De VOORZITTER: Ik geloof, dat, als we de levensomstandigheden van onze menschen na- gaan, die wel wat verschillen met die in de steclen, waar ze alles moeten koopen. Ze tee- len hier alien aardappelen en groente en heb ben verschillende voordeelen, zoodat ik meen dat het wel op f 600 kon biijven voor de ge- huwden. Het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemmen de heeren De Feijter, Kaijser, De Visser, Vinke, De Koeijer, De Jonge, Faas. Wisse en Scheele; tegen stemmen de heeren Van Hoeve en Koopman. 14. oorstel Burgemeester en Wethouders wijziging verordening heffing hoofde- lijken omslag. Door Burgemeester en Wethouders wordt overgelegd een concept-verordening tot heffing van een hoofdelijken omslag. De VOORZITTER: In deze verordening zijn samengevat, voor wat de regeling betreft, de verschillende wijzigingen die in den loop der laatste jaren zijn aangebracht. In art 4 is hot bedrag voor aftrek wegens noodzakelijk levens onderhoud gebracht op 600, doch daar moet 7Koo.»mgelaScht worden: ..voor ongehuwden j ouU De heer SCHEELE: Ik zou nog wel een kleine wijziging wiilen brengen in het tarief. Boven de 3100 bedraagt het percentage voor de toe- neming 4V3 en hooger gaan we niet. Ik zou wiilen, dat het b.v. van af 3500 steeg tot 5 of 5Vz Dat zou een billijke heffing ziin De VOORZITTER: Wil u dan tegen de vol- gende vergadering een uitgewerkt tarief in- dienen, dan zouden we de behandeling kunnen aanhouden. De heer SCHEELE: Daartoe ben ik gaarne bereid. De heer VAN HOEVE: Ik vind 30 voor aftrek wegens kinderen beneden de 13 jaar wel wat laag en stel voor daarvoor te lezen f 60. De VOORZITTER: Daar is wel iets voor te zeggen. De heer DE JONGE: Ik moet het voorstel van den heer Wisse steunen; de levensbehoef- ten zijn hier ook niet laag, wat aan de eene kant gewonnen wordt, komt men weer tekort op andere wijze. Ziet maar eens naar den prijs der woonhuizen. Er worden in Ter Neu- zen nog woonhuizen voor 1400 en 1500 verkocht, maar begint daar hier maar eens nede. De VOORZITTER: Maar in Ter Neuzen zijn de huren toch hooger dan hier; als er eens een huis goedkooper verkocht wordt, zal dat wel verband houden met den stand. Met 6 tegen 5 stemmen wordt besloten de aftrek voor levensonderhoud te bepalen on f 600. Voor stemmen de heeren De Feijter, De Vis ser, De Koeijer, Faas, Van Hoeve en Scheele; tegen stemmen de heeren Wisse, De Jonge, Kaijser, Vinke en Koopman. Met 7 tegen 4 stemmen wordt aangenomen het voorstel van den heer Van Hoeve om de aftrek voor kinderen te bepalen op f 60. Voor stemmen de heeren De Feijter, Kaijser, De Visser, De Koeijer, De Jonge, Van Hoeve en Koopman; tegen stemmen de heeren Vinke, Faas, Wisse en Scheele. 15. Wijziging begrooting dienst 1920. De VOORZITTER: Door een misverstand bij den drukker is het voorstel tot wijziging der begrooting dienst 1920 niet aan de leden toegezonden. De wijzigingen zijn een gevolg van vroegere of in deze vergadering genomen besluiten. Onder de inkomsten moet de bijdrage krach- tens art. 48 der wet tot regeling van het lager onderwijs worden verhoogd met f 1200, wegens de uitbetaling van het voorschot aan de onder- wijzers, waarom daartegenover een gelijk be drag in de uitgaven wordt geraamd; onder de I inkomsten wordt opgenomen f 8500 als geld leening voor de electrische centrale en f 15.000 voor verbetering van den Veerweg, waartegen- over dezelfde bedragen onder de uitgaven wor den opgenomen; in verband met het voorschot van het rijk te ontvangen voor aankoop van grond en het bouwen van 12 arbeiderswonin- gen moet in de ontvangsten worden opgenomen een bedrag van 64.624, die ook in uitgaaf moeten worden geraamd; voorts moet onder de uitgaven een bedrag van f 1000 worden ge raamd wegens de kosten voor uitvoering van het werkloosheidsbesluit 1917, waartegenover het bedrag der onvoorziene uitgaven met f 1000 wordt verminderd. Het eindcijfer der begroo ting stijgt hierdoor met f 89.324. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. Op Donderdag 12 Aug. hoopt onze Vriend C. X. VERMAST, den dag te herdenken waarop hij 25 jaar als bediende bij de Firma P. J. van de Sande werkzaam is. pat hij nog.lang met opgewekt- heid in ons midden zijnetaakmoge vervullen, is de wensch van Het Personeel der Drukkerij van de Firma P. J. van de Sande. Ter Neuzen, 11 Aug. 1920. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦J 16. Voorstel Burgemeester en Wethouders wijziging verordening ter regeling van het verkeer op de wegen in de gemeen te Zaamslag. De Raad der Gemeente Zaamslag, Gelet op een schrijven van den Minister van Waterstaat van 2 Juli 1920, no. 308, afd. Waterstaat A. Op voorstel van Burgemeester en Wethou ders besluit: a. artikel 2 der verordening ter regeling van het verkeer op de wegen in de gemeente Zaamslag, in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen te lezen als volgt: De bebouwde kom (dorp) der gemeente vangt aan ten Noorden bij de hofstede Wjjk B 169, ten Zuiden by de hofstede Wijk D 1, ten Oosten bij de tramhalte Z. V. T. M. en ten Westen bij de woning- Wijk A 256a De bebouwde kom (Zaamslag Veer) der ge meente vangt aan ten Noorden by perceel B No. 106, ten Zuiden perceel wyk B No. 40a, ten Oosten by perceel wijk B No. 60 en ten Wes ten bij perceel wyk B No. 29. De VOORZITTER: Dit voorste) wordt ge- daan, voor een nauwkeuriger omschrijving der kom van het Veer, waardoor ook het bezwaar van den heer Koopman kan ondervangen wor- den, en zoo noodig ook van den kant van den zeedijk een bord worden geplaatst. Met algemeene stemmen wordt het voorstel aangenomen. 17. Omvraag. De heer KAIJSER: Ik heb eens naar het werk in den Veerweg geweest en heb daar ge zien, dat de buizen voor de rioleering niet met de kragen in elkaar passend werden gelegd. De aannemer zeide mij, toen ik vroeg of dat niet met cement moest worden aangestreken, dat het zoo moest, voor het doorzakken van het water, daar die cementen buizen niet po- reus zijn. Ik vrees dat de buizen nu vol zullen komen met grond en dat we na enkele jaren ze weer zullen moeten opgraven, waardoor we weer voor een f 8000 onkosten komen te staan. Ook was niet na te gaan of de buizen op vaster bodem werden gelegd, want de sloot was niet droog gemaakt. Ik moet betwijfelen, cf dit wel goed werk is. Ook lijkt het wel, of de sloot wordt gedempt met mutsaards en het is te vreezen dat, als het peeenvervoer komt, de wagens er zoo diep in zullen zakken, dat de wielen de buizen raken en deze ver- nielen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat er inderdaad opening- in de buizen wordt gelaten, opdat het water er in kan zakken, terwijl het als <le openingen met cement worden dicht ge maakt, op den weg zou biijven staan. Gevaar voor het inZakken van grond bestaat niet, daar de kragen toch zes a zeven centimeter over elkaar komen. Wegens opperwater kon de sloot niet leeg worden gemaakt, maar er on der was een vasten bodem, zoodat de buizen naar zonder bezwaar op gelegd konden worden. I)e sloot mag, volgens de voorwaarden, door den aannemer worden dicht geworpen met het vuil van de begraafplaats en daar lag nu toe- valhg veel snoeisel van de lindeboomen. Het zal wel vast komen te zitten en daar de weg nu veel breeder wordt, zoodat 2 wagens elkaar op de keibestating kunnen passeeren, behoeft men met op de gedempte sloot te rijden. Er was ook nog wel grond van de zijkanten, maar die moest vier a vijf kwartier ver gehaald v. orden en daar konden we den aannemer maar moeilijk tot verplichten. De deer KAIJSER wil er maar het beste van hopen. De heer VINKE vraagt wat er met de ka- potte buizen is geschied. De VOORZITTER: Die heeft Van der Peijl teruggenomen, b. De heer VINKE vraagt, hoe het nu toch staat met die hoopen grond aan het straatje Die liggen er nog. De VOORZITTER: Ik heb er met den eige- naar over gesproken, die had wegens drukte van het werk nog geen gelegenheid gehad ze te laten weghalen, maar gaf volmacht om ze van gem een tew ege weg te halen of zoo moge lijk weg te geven, terwijl hij ze anders zoodra mogelijk zelf zal weghalen. c. De heer SCHEELE vraagt, of er aan den Veerweg ook nog bijwerk is. De VOORZITER antwoordt ontkennend c is met noemenswaard. Alleen zal er een zink- putje meer gemaakt moeten worden. d. De heer WISSE herinnert, dat sedert den aankoop van grond voor de begraafplaats nog altijd een sloot bij de hofstede van den heer Lruijnzeel moet worden doorgegraven Nu de heer Bruijnzeel de hofstede gaat ver laten, zal het gewenscht zijn, daar te voren voor te zorgen. De VOORZITTER zal daarop letten. e. De heer DE JONGE wijst er op, dat een rioleering m de Axelsche straat, waarop hij reeds sedert lang heeft aangedrongen, nog nie is gemaakt. De VOORZITTER erkent dit, het is niet ge- makkelyk, want het zou te veel kosten om overal zulke rioleeringen aan te brengen. Hij had gedacht, dat het euveJ op een andere wijze kon verholpen worden, en had daarover met den architect gesproken, doch hij heeft ook ge zien, dat het nog niet veranderd was. De heer SCHEELE zou het wel gewenscht achten, dat Burgemeester en Wethouders tegen net vaststellen der begrooting eens overal den toestand opnamen en een volledig plan met rammg van kosten lieten opmaken, dan kon men eens zien hoe het er mede staat Daar voor Krijger behoorde het toch ook gerioleerd te zyn. De VOORZITTER meent, dat dit wel f 2000 zou kosten. Hy wil echter wel bevorderen dat een volledig plan gemaakt wordt Vo^RTfTT^ kVer-aderin«' d<x>r den V OORZITTER met het uitspreken van het dankgebed gesloten. GAASBEEK—BONGERS geven kennis van de geboorte van hun Zoon A L B E R X. Hengelo (O.), 5 Aug. 1920. De Heer en Mevrouw A. VOETEN—DHOOGE vervullen den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden op 6 dezer van hunnen geliefden Vader en Be- huwdvader, den Weledel Gestrengen Heer in leven Notaris te Ossendrecht, We- duwnaar van Mevrouw J. M. Susijn. Ter Neuzen, 11 Augustus 1920. Wegens omstandighede-n eersl heden geplaatst. Op Zondag 8 Augustus over feed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejuffrouw JULIE HEMEHV. Weduwe van den Heer Cornelis Johannes van Hecke, in den ouderdom van 65 jaar. Ter Neuzen F. VAN AERDE. M. VAN AERDEvan IIeckeen Kind. St. Jansteen Wed. B. VAN HECKE-de Coninck en Kinderen. Hulst J. VAN HECKE. A. VAN HECKEBeck e» Kind. Ter Neuzen L. VAN HECKE. E. VAN HECKESponselee en Kind. Sas van Gent P. VAN HECKE. M. VAN HECKEEveraerd en Kinderen. Axel TH. VAN HECKE. C. VAN HECKEvan Engei.en. St. Nicolaas (B.) P. NONNEMAN. R. NONNEMAN—van Hecke. Axel EM. VAN HECKE. Axel, 8 September 1920. Adres: Bureau van dit Blad. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen ge- durende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvader, den Heer PIETER DE FEIJTER Az„ betuigen wij onzen hartelijken dank. Steenbergen A. DE FEIJTER Pzn. J. DE FEIJTER—De Neve en Kinderen. Ter Neuzen Wed. C. N. v. DIJKE-De Feijter en Kinderen. Ter Neuzen, 11 Aug. 1920. Ondergeteekende betuigt zijnert wel- gemeenden dank aan de „Onderlinge Veeyerzekeringmaatschappij in het voor- malig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven veulen. Hoek, 11 Aug. 1920. A. RIEMENS. B- VA1V NES neemt de praktyk waar. bij P* iHEERT, Sltiiskil Aanvang 4 uulr (zomertijd). Een extraprijs op den hoogvogel. Gewone condities. HULSX. te VLISSINGEN (praktijk tandarts fVillemse), zal iederen Maandag vanaf lO uur tot 3 uur's middags te consulteeren zyn voor alle tandheelkundige behan deling en vervaardigen van gebitten. HET BESTUUR. Tevens groote voorraad in Inschrijvingsbiljetten inzenden voor Woensaag IS Aug. 1920. bij COL- SEN, S1 u i s k i 1, alwaar alle inlich- tingen z^n te bekomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3