ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENHEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7029. Donderdag 12 Augustus 1920. 60e Jaargang, De Zwarte Craiei. INRICHTINGEN, INRlCHTiNGEN, Gemeenteliike-, teiens Districtsarbeidsbenrs. H. H. Werkgevers BINHENLAND. FEUXLLET0N. BUITENLAND. welke GE¥AAB. SCHADK of HINDER knnneu veroorzaken. welfee GEVAAR, SCHAOE of HINDER Runnoa veroorzako®. komt met de regeiing, ontworpen door de Staatscommissie van 1919. Wat betreft de vraag of degenen, die be- hooren tot ben kring voor welken de staat de ziekenverzorging in het bijzonder gaat steunen wettelijk moeten verplicht worden, van f 0,75 per verzekerde. Als welstandsgrens die met in de wet wordt vastgelegd staat een maximum van t 2.500.000 voor oogen. De z g. beperkte vrije artsenkeus is in >iet ontwerp neergelegd. Alle artsen, die den daartoe te kennen geven, hebben ren, meent de regeering van een volk ten deze in de goede nchting wijzen, de staat zich van het opleggen eener verplichting kan onthouden. Het ontwerp regelt de ziekenverzorging in den ruimsten zin genomen, doch blijfi be- perkt tot d^n zieken mens'ch, zoodat maat- regelen ter voorkoming van ziekten hoe nut- tig en noodig die ook mogen zijn, buiteh het kader van het ontwerp vallen. Dit neemt niet weg, dat een goede toepassing van de wet ook tot voorkoming van ziekten, ieiden Aangezien in ons land door tal van jaren heen particuliere instellingen, met name zie- kenfondsen, voorzien hebben in de verstrek- king van geneeskundige hulp aan minver- mogenden, ligt het .voor de hand; om, in- dien mogelijk, bij de ziekenverzorging van dat instituut gebruik te maken. De staat be- hoort eerst dan op te treden, wanneer het particulier initiatief te kort schiet. Het ont werp sluit zich hier dan ook bij een bestaan- den toestand aan en bouwt voort op hetgeen i in ons land aangetroffen wordt. Een principieele fout wordt genoemd: de samenkoppeling van geneeskundige verzor- ging en geldelijke uitkeering in een fonds. Niet ten onrechte, zegt de Minister, wordt er van geneeskundige zijde op gewezen, dat besturen van dergelijke fondsen gedreven worden in de richting van bezuiniging op de geneeskundige behandeling, hetgeen veelal neerkomt op beknibbeling van de toch reeds karige honoreering van artsen en apothekers ten einde de geldelijke uitkeeringen zoo Beide Deze regeiing geldt ook voor apothekers en tandartsen. MINISTER YANDERVELDE OVER DE NEDERLANDSCH-BELG1SCHE BETREKK1NGEN. Men schrijti uit Ptneve-a^n de N. R. Crt. Volgens den Brusseischen correspondent van de Petit Parisien heeit de voorzitter van de Belgische Tweede Karner, de sociaal-de- mocraat Brunt, als spreker bij een herinne- ringsplechtigheid woorden gebezigd, \velke zeer onaangenaam waren voor Nederland. Hij zou gezegd hebben, dat ons land ge- bonden was aan zijn egoisme, en als Belgie en Frankrijk eenmaal.een bondgenootschap gesloten hadden, zeggen: „nu laat ik mijn egoisme varen en schaar mij aan uw Rnreau Schoollaan 4. Oeopend; alle werbdagen 9-12 en 2-4 nur. Weadt U om arbeidakraehten tot de Beurs. Grond workers, lngeschreven staanLogge Arbeitier8. Geyr. aank. Jongen voor Pakhuiswerk. De Directeur, J. F. DE COOKER. ZIEKENVERZORGING. Bij de Tweede Kamer is door de regeering ingediend een wetsontwerp tot regeiing der ziekenverzorging, dat in hoofdzaak overeen- en de voorwaarden van toelating dienen er voor te waken dat vermenging uitgesloten is. Het aangeboden ontwerp beoogt om aan dat deel van het Nederlandsche volk, dat tengevolge van economische of andere om- standigheden niet in staat is, zichzelf inge- val van ziekte die verzorging te verschaf- fen, welke met den stand der wetenschap overeenkomt, en in het belang van een goede volksgezondheid is, op een wijze, die met zijn financieele draagkracht overeenkomt, een goede geneeskundige behandeling mo gelijk te maken. De mogelijjcheid wordt ge- vonden door allerwege aansluiting bij be- paalde ziekenfondsen open te stellen. De eischen aan de fondsen te stellen zul- len bij Alg. Maatregel van bestuur bepaald worden. Het ligt in de bedoeling te bepaies dat naast geneeskundige hulp door huisartsen en specialisten ook ziekenhuisverpleging moet kunnen worden voorgeschreven. Dit beteekent niet, dat zieken verplicht kunnen worden zich "in een ziekenhuis te doen op- nemen, doch uitsluitend, dat het fonds, waar noodig en mits de patient zich wil laten op- nemen, hem in een ziekeninrichting moet doen verplegen. De bijdragen van het rijk aan die fondsen zullen van dien aard moeten zijn, dat deze bij een niet al te bezwarend premie-stelsel op behoorlijke financieele basis kunnen worden beheerd. Voorts zullen de fondsen een bijdrage ont- vangen in de kosten van verpleging van bij hen verzekerde patienten in toegelaten zie- keninrichtingen. Het voornemen bestaat om als Rijksbij- drage in de administratiekosten der toege- iaten ziekenfondsen een bedrag uit te keeren zijde." Ik heb dit artikeltje laten lezen aan den Belgischen Minister Emile Vandervelde, die het congres der 2e Internationale te Geneve bijwoont. De heer V andervelde, die geen voorkeur had om Vlaamsch te spreken, ver- kiaarde, dat hij noch in het verslag van le Peuple noch in dat van de lndependance Beige die woorden aangetroffen had en dat hij het ook niet waarschijnlijk achtte, dat zijn partijgenoot, de voorzitter der Tweede Kamer, ze aldus uigesproken had. De heer Vandervelde betreurt, dat de Hol- landsch—Belgische betrekkingen op dit oogenblik niet zoo zijn als wel wenschehjk was. De anti-Belgische stemming, welke thans in Nederland heerscht, wijt hij voor een goed deel hieraan, dat men de beteeke- nis van het Belgische annexionisme verre overdrijft. De annexionisten tellen wel eenige mannen van beteekenis maar hun in- vloed onder de bevolking zelve is uiterst ge- ring. Dat houde men in Holland toch wel in het oog. En ook den invloed der pers over- schatte men niet. Ik wilde den heer Vandervelde nog eemge andere vragen stellen, doch vergat, dat hij behalve Genosse Vandervelde ook Belgisch Minister van Justitie is; hijzelf vergat het echter niet. Alleen dit wilde hij wel verzeke- ren, dat er in Belgie omtrent de quaestie van de Wielingen slechts een opinie bestaat en dat is die, welke door den Minister van Buitenlandsche Zaken weergegeven werd. Minister Vandervelde zegde ook voorstan- der te zijn van een defensief Fransch-Bel- gisch verbond met den nadruk op defensief. Gok voor een dergelijk Hollandsch-Belgisch verbond zou hij veel gevoelen, maar Holland heeft zich daarvan altijd afkeerig getoond, zijns inziens ten onrechte, want de moge- lijkheid van de terugkeer van het militairis— me in Duitschland blijft toch altijd bestaan. Dat er in Belgie nog zijn die Holland van Duitsch-gezindheid welke volgens hem in sommige kringen inderdaad bestaat ver- dachten, kon hij niet ontkennen en hij zin- speelt ook op Troelstra's houding, maar in Nederland zelf maakt men zich daaromtrent erger voorstellingen dan het in werkelijkheid wel is. NEDERLAND EN BELGIE. Al te naief- Volgens de Temps" verzekert men te Brussel, aldus seint de Parijsche corres pondent van de ,,N. R. Crt.", dat Frankrijk en Engeland deze week bij de Nederland sche Regeering een vrieridschappelijken stap zullen doen in den zin eener Belgische op- loss'ng van het vraagstuk der Wielingen. De Belgische Regeering schijnt op het oogenblik een hervatting op nieuwen grond- slag van de herziening der verdragen van 1839 niet onder het oog te zien, daar Enge land tot dusver niet de bedoeling kenbaar heeft gemaakt, Belgie te steunen, welk land van Frankrijk's steun verzekerd is. Men gelooft, zegt de H. Crt., het is be kend, te Brussel, wat men hoopt. De Bel gische politici hebben nooit een buitenge- woon schitterende reputatie gehad, maar voor zoo nai'ef hadden wij hen toch nimmer aangezien, dat zij 'n simpel oogenblik zelfs zouden gelooven, dat Frankrijk en Enge land, die de handen meer dan vol met de Russische kwestie hebben, nu nog zich druk zouden maken over de annexionistische plannen van zekere Belgische kringen. DE WINTERDIENST BlJ DE SPOOR- WEGEN. Als gevolg van het feit, dat in den nacht van 26 op 27 September de wintertijd wordt ingevoerd, zal de dienstregeling voor de Nederlandsche spoorwegen, te beginnen met Maandag 27 September a.s. eenige wijziging ondergaan, speciaal ten opzichte van de verbindingen met Berlijn en Parijs en de binnenlandsche treinen, welke met het internationaal verkeer in de eerste plaats verband houden. Hoewel bij de nieuwe dienstregeling en- kele treinen uitvallen, staan voor den aan- staanden winter geen groote beperkingen ten opzichte van het spoorwegverkeer te wachten. (Hbl.). BELGIE, FRANKRIJK EN NEDERLAND. Naar aanleiding van de onlangs te Braine- l'Alleud door den socialistischen Kamer- voorzitter Brunet uitgesproken rede, waarin hij o.m. verklaarde voorstander te zijn van een militair verbond met Frankrijk en de hoop uitdrukte, Nederland alsdan, dank zij den van Fransche zijde te verwachten steun, eveneens tot dit verbond te zien toetreden, schrijft Jacquemotte, van de socialistisch- communistische groep in TExploite: ,,Mis- schien hebben deze woorden geen beteeke nis, maar hebben ze er wel een, dan moeten zij beduiden, dat wij Nederland, dank zij de militaire hulp van Frankrijk, tot dit verbond zouden dwingen. Daarna zal men een mooien lofzang mogen aanheffen op het zelfbeschikkingsrecht der volken". Jacque motte besluit met de woorden: ,,Van een dergelijk socialisme willen wij niet h«pren", ,,0, lieve Jan, ben je er wel zeker van, dat niemand je hier heeft zien binnengaan? Hoor toch, 'theele gewoel en geraas komt hierheen kijk eens uit het venster fak- kels en speren daar beuken ze al op de deur ze zoeken je, barmhartige hemel, bescherm ons verloren, verloren!" De huisdeur sprong open en men scheen binnen te dringen. Jan Norris perste de tanden op elkaar en greep naar zijn wapen. ,,Bedaard, bedaard het is niet moge lijk! Bedaard, Myga." ,,Ze komen, ze komen,".gilde het meisje. ,,Zij bestijgen de trap reeds, zij zullen je vinden. Jan, Jan, laat mij met je sterven. De jonge Geus was zoo bleek als een doode. ,,Zou ik je door onvoorzichtigheid zoo in gevaar gebracht hebben, Myga? Dat zou toch verschrikkelijk zijn. Daar stormen ze de trap op. Myga, o Myga!" „Laat mij met je sterven, Jan!" snikte het jonge meisje, zich aan de borst van haar bruidegom werpend. IV. De overrompeling. Niet slechts in 't Wapen van Alcantara, neen, in alle taveernen van de stad Antwer- pen was de luitenant Leone della Rota te- huis. Hij had zijn vriend en kapitein, An tonio Valani, dezen avond meegetroond naar den Gouden Leeuw en half onwillig, zooals meestal, was deze hem gevolgd. Wie toch kon weerstaan, als de luitenant iets wilde doorzetten. DE TOESTAND. De officieele berichten over de conferentie te Hythe hebben, schrijft de N. R. Crt., om trent de uitkomsten der beraadslaging tot dusver slechts losgelaten, dat de geallieer- den het volkomen eens zijn geworden over hun houding ten aanzien van het Russisch- Poolsche conflict. Lloyd George heeft echter het voorbehoud gemaakt, dat het Engelsche parlement er zijn goedkeuring aan dient te hechten. Niet-officieel verluidt, naar Reuter seint, dat besloten is de Polen zoo noodig te steunen met technischen raad, met munitie en wellicht met maatregelen ter zee, doch niet met troepen. Uit de officieuse mededeeling, dat er nieuwe telegrammen van de Sowjet-regee- ring zijn ontvangen en de inlichtingen die enkele bladen geven, valt voorts af te leiden dat de geallieerden nogmaals hun ziel in lijdzaamheid zullen bezitten, voor ze tot militaire maatregelen overgaan. Zoo meldt de Evening Standard, dat Lloyd George en de andere Entente-politici vastbesloten zijn, om ter verzekering van den vrede de uiter- ste pogingen in het werk te stellen, en ver zekert de Daily Express dat het oor'.ogsge- vaar tusschen Engeland en Rusland voors hands is geweken. Men zal nl. afwachten wat de rechtstreeksche vredesonderhande- lingen tusschen Rusland en Polen te Minsk opleveren. Het is zeer wel mogelijk, dat de regeering te Moskou aan de Entente heeft medegt- deeld, welke beginselen zij daar wil laten gelden. Indien de Londensche correspon dent van de Manchester Guardian daarom trent goed is ingelicht, zien die er op het oog nog al schappelijk uit. Tegen demobilisatie van het leger tot op voet van vrede en de verplichting om geen oorlogstuig van wel ken aard ook van de Entente aan te nemen, kan Polen moeilijk bezwaar hebben, als de Russische regeering zich daartegenover ver- bindt, Polen betere grenzen te geven dan de Opperste Raad heeft vastgesteld. 't Is echter zeer de vraag of Moskou, dat meer pleegt te beloven dan te geven, zich aan deze of dergelijke beginselen zal hou den, als te Minsk de onderhandelingen be- ginnen. Intusschen is het allerwaarschijnhjkst, d: Engeland en Frankrijk ook het geringste straaltje hoop, dat door de donkere lucht ir het Oosten breekt, gretig zullen absorbee- ren. Uit onverdachte bron, het Oekrainsclrc persbureau te Berlijn, komt namelijk de +ij- ding, dat zij nu reeds eenigen tijd geleden de regeering te Warschau in een nota heb ben meegedeeld, voor het oogenblik geen voldoend aantal troepen ter redding van Polen beschikbaar te hebben. Onder de voornaamste redenen, welke de zending van een hulpexpeditie onmogelijk maken. noem- de de nota den binnenlandschen politieken toestand en het feit dat de Engelsche er Fransche arbeiders een oorlog tegen de ra- denrepubliek niet werkeloos zouden aanzien. De Daily Express zegt, dat het comite van actie der Engelsche arbeiderspartij van- middag voor de vergadering van het Lager- huis nog een bijeenkomst met Lloyd George zal hebben, om hem het standpunt der par- tij uiteen te zetten, en voegt er bij dat de eerste minister het comite hoogstwaarschijn- lijk bevredigende verzekeringen over de voornemens der regeering zal geven. Terwijl de Entente de kat uit den boom blijft kijken, heeft Hongarije kleur bekend. Het Poolsche persbureau te Berlijn ineldt, dat de regeering te Warschau in onderhan- deling is getreden met Horthy, over diens twee weken geleden gedaan aanbod, om Polen met troepen, munitie en ander krijgs- tuig en met graanleveringen te helpen. Te Warschau vertoeft een Hongaarsche afvaar- diging onder leiding van baron Syntinicz, die de besprekfngen namens het Hongaar sche staatshoofd voert. Te Weenen loopt reeds het gerucht dat Hongarije de algemeene mobilisatie heeft gelast. Het Hongaarsche gezantschap spreekt het tegen, maar niettemin schijnen sterke troepen-contingenten onder de wape- nen te worden geroepen, is volgens de Ar- beiterztg. een telling van alle trekdieren en voertuigen gaande en oorlogscensuur op de pers ingesteld. UIT DEN BELGISCHEN SENAAT. De commissie van den Senaat heeft Maan- dagmiddag de wetsontwerpen nopens den gift aan de oud-strijders en de verhooging van de onderwijzerstractementen behandeld en goedgekeurd. Wat de achturendag be treft zijn de commfssies echter van meening. dat men een zoo uitgebreid en ernstig vraag stuk niet overhaast mag afdoen. Ondanks tal van verzoekschriften van werkliedenver- eenigingen zal de Senaat het ontwerp in Meer lichtzinnig dan slecht, beschouwde deze de wereld als een groote speelplaats, den oorlog als een schoone gelegenheid, om ongehinderd dolle streken uit te voeren. Zoo beschouwde hij ook den roof der arme wees slechts als een dollen, vroolijken streek; in zijn dolzirinig brein was het plan ge- vormd; het uit te voeren was nu, nadat zijn vriend met moeite was overgehaald er in toe te stemmen, eene eerezaak voor hem. Wat bekommerde de Genueesche doeniet zich om de zaak der rebellische provincien en van zijne Majesteit den Koning van Spanje? In de taveerne De Gouden Leeuw had hij, zooals ons reeds uit Jan Norris' verhaal is gebleken, met Antonio Valani de laatste at- spraak omtrent het ontvoeringsplan ge maakt. Gelukte de roof, en kwam de An drea Doria van hare expeditie gelukkig terug, werd de zwarte galei alzoo genomen of vernield, wie zou het dan bestaan, de overwinnaars aan te klagen? Kwam het galjoen echter niet terug, dan dan vorm- de het laatste schelmstuk een waardig slot. Dat er nog een derde geval mogelijk was, n.l. dat de Andrea Doria terugkeerde, zon- der het vijandelijke schip gezien te hebben, hield Leone della Rota beneden zijn waar- digheid. De kapitein liet zich reeds van hem leiden, werwaarts hij wilde. Aan de vervolging van den stoutmoedi- gen Watergeus hadden de beide Genueezen niet deelgenomen. Arm in arm slenterden zij door de straten, waarin de rumoerige menigte zich bewoog, naar de kade. ,,Wij zouden toch wel gek moeten wezen, om dien schavuit na te zetten. Laten ande- ren den stoutmoedigen schooier vangen. Bij de duiven van Aphrodite, sedert ik den an- ders zoo koelen Antonio Valani tot gids ver- strek in het tooverrijk der liefde, zweeft mijne ziel hoog boven dit nevelland. O Amor, gij, die de harten dwingt, uwe storm- vlag volg ik: neem ons onder uwe bescher- ming!" ,1k bid u, Leone, wees verstandig, wees geen nar. Mij is het zonderling te moede. In mijn geheele levers heb ik mij niet zoo vreemd gevoeld, den heelen avond loop ik met de gedachte rond Leone houd u goed, misschien zijt gij spoedig in mijne piaats kapitein der Andrea Doria." ,,En gij vice-admiraal van zijne excellen- tie, don Frederik Spinala. ,,Of een lijk op den bodem der zee!" bromde de kapitein. ,,Wat? Doodsgedaehten? Doodsgedach- ten onder het venster der geliefde?" lachte de luitenant. ,,Nu, bij alles, wat er in de wereld gebeurt dat is toch verrukkelijk. Ware ik toch Francesco Petrarca, om op staanden voet een sonnet op deze voortref- felijke zielstemming te maken! Hoor eens, gij droomer, hier zijn we juist onder de vensters van je liefste; haar lampje brandt nog; hola, wat schoone gedachte! Antonio Valani, vriend mijner jeugd, om uwe doodsvermoedens te verjagen, willen wij willen wij nu, nu in dezen oogenblik het lieve kind daarboven een bezoek bren gen, willen Leone?!" ,,Huiszoeking bij haar houden. Alle dwa- ze invallen zijn geprezen! voorwaarts in naam des konings! voorwaarts in naam der liefde!" Leone, Leone!" ,,Laat mij begaan," zei de luitenant. ,1k vraag je, kan de Geus, dien die lummels zoeken, zich niet evengoed in de woning der kleine, als in een der andere huizen der stad verborgen hebben! Vooruit man, met je voorgevoel, Antonio vooruit, wij houden huiszoeking bij je aanminnig liefje en wor den meteen beter in het huis bekend met het oog op den volgenden nacht." Voor den kapitein zijn wilden vriend kon tegenhouden was deze reeds naar de deur gesprongen, waarop hij met de vuist sloeg, roepende: ,,Doe open! doe open in naam van Zijne Majesteit den Koning van Spanje. Doe open! Verraders en vijanden hebben be- schernting gezocht in dit huis!" Bij gansche stroomen verzamelden zich nu voor de deur soldaten, matrozen en Ant- werpenaars: steeds grooter werd de menig te. Half wanhopig trachtte kapitein Valani het razen en roepen van zijn dollen vriend tegen te houden; maar het was reeds te laat. De huisdeur werd geopend en de bewoners van 't gebouw, waarin ook Myga woonde, een timmerman, een schoenmaker, een stads- sohrijver met hunne familien en gezellen, een weduwe met verscheidene kindertjes, trachtten zich zooveel mogelijk te verbergen, geheel ontdaan door de gedachte alleen, dat een Nederlandsche rebel een schuilplaats onder hun dak zou hebben gevonden. Al leen een door ouderdom ggkromd vrouwtje trad moedig met eene lamp in de bevende hand de indringers te gemoet en beweerde met krijschende stem, dat niemand het feuis was binnengeslopen en wel het minst van alien een Zeeuwsche watergeus. ,,Daarvoor mocht God haar bewaren," hoopte ze, ,,een Watergeus bescherming te verleenen," was niet haar man, haar arnie zalige man door-die woedende monsters van zijn visschersboot in 't water gegooid en el- lendig omgekomen. Al hare betuigingen baatten haar echter niets. Niemand luisterde er naar, en spoedig liep het huis vol van Spaansche soldaten, Italiaansche matrozen en het Jan-Rap-en- zijn-maat der Antwerpsche straten. Uit de verschillende woningen stegen welhaast angst- en smartkreten op; er vielen slagen en er werd geplunderd. Voorwaarts, Antonio houd je niet op!" riep Leone. Voorwaarts, de trap op!" Hij had het oude moedertje beet gepakt en noodzaakte haar, bij te lichten met de lamp, schertsend dreigende. ,,Vlug, vlug, moedertje! de anderen zoe ken ondeiwij boven vooruit maar en wees niet zoo bang. Hela, Antonio, blijf niet achter!" Leone, ik smeek je!" ,,£i wat, vooruit, vooruit, Antonio, wat ben jij toch een bangert bij zoo'n mooi avontuur! Wat moest er toch van je wor den, als je mij niet had? Ha, dat schijnt toch eindelijk de laatste trede te zijn. Vic toria, victoria! Duizendmaal dank, oude Sibyile. Hierheen Antonio! doet open, doet open, in naam des Konings. Verraders en mooie meisjes hebben zich hier verscho- len: doet open, doet open in naam des Ko nings. Kom uit je nestje, lief vogeltje, doe open en geef je lief hartje over!" Lachend greep de dolleman den kapitein bij den schouder en drong hem naar de deur, die hij wijd openwierp onbeweeglijk, en als twijfelden zij aan de waarheid van't geen zij zagen bleven beide Genueezen plotse- ling staan. Met klimmende bezorgdheid en angst hadden Jan en Myga geluisterd naar het ru- moer op straat. Toen daarop het wilde ge woel zelfs het huis binnendrong, had de bruid in haar wanhoop den bruidegont ge- smeekt, zich te verbergen. Wat echter kon er tot beider redding ge- beuren? In 't volgend oogenblik was alles te laat. Leone was met groote vlugheid de trap op- gesneld. Met zijn linkerhand hield Norris de be- zwijmde bruid omvat, krampachtig hield hij met de rechter het blanke wapen vast. Hi wist niet, wat aan te vangen; al zijn tegen- woordigheid van geest had hem in dit ver schrikkelijk oogenblik verlaten. Maar wat zou die tegenwoordigheid van geest in di geval ook uitgewerkt hebben! Volgens menschelijke berekening toch waren Jan en Myga verloren, reddeloos verloren. (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE COURANT Burgemeester en Wethouders van I ER NET ZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente- secretarie ter inzage ligt een verzoek met ttjlagen van de iirma JPRINS eu ZONEN, om VEltG L IS A d AG tot oprichting eener Vlasserij in het perceel, kada- straa! bekend in sectie K no. 234. Op Maandag, 23 Augustus a s., desnamiddags 3 uur, zal ten geineentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging vandit verzoek in te brengen en deze mondehng en schriftelyk toe Zoo we" de -verzoeker. zij. beawarMt- kunnen gedurende i r i e d a ge n, voor het bot en- gemelde tijdstip, ter Seeretane der Gemeente k e n- n is n e m e n van de ter zake ingekomen De'laandacbt van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudents met tot beroep gereehtigd zijn zij, die met owm- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebostuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 9 Augustus 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. H U I Z I N G A. De Secretaris, A. P. DE YOS, L. S. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente- secretarie ter inzage ligt een met bijlagen van de INDUSTRlEELE MAATSCHAPPU om VEKGI \J\~ING tot uitbreidmg der Electrische Centrale te Ter Neuzen, kadastraal bekend in sectie L, no. 1413. Haandag 23 Augustus a.s., des namiddags 3 uurf »1 ten" Raadhuize gelegenheid brataani om h mo„e|jjk te kunnen opvoeren Lerbre?gLen%zfmrd^nrenlchriftelijk toe zaken behooren yolstrekt gulden tejdjn te lichten. I Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor hetboven- gemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente ken nis n e m e n van de ter zake ingekomen schriftnren. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gereehtigd zijn zij, die met overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 9 Augustus 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. HUIZINGA. De Secretaris, A. P. DE VOS, L. S. TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1