Landbouwberichten. GEMENSDE BER1CHTEN. Handelsberichten. Ordeverstoring an Dronkensshap Burengerucht Openbare Oronkenschap Vrijgesproken. Ontslagen van rechtsvervolging. Teruggave bevolen aan de oudsrs Vlasbeurs. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. DOODGESCHOTEN. HET BOEK DER EEUWIGE JEUGD. A. 0., landbouwersknecht te Ter Neuzen, tot eene boete van 10, subs. 20 dagen heeht. E. J. d. G., schippersknecht L. F. B., werk- man; 0. N., vverkman; C. P. F., arbeider P. F. v. W., visscher A, S. R., vissoherP. A. v. W., werkman, alien te Philippine, ieder tot eene boete van 5, subs. 10 dagen heeht. voor elk. J. >1., malenaar te Ivoewaeht; A. S., sehipper te Uroningen; J. d. B.. varensgezel te Ter Neuzen F. J. B., metselaar te i>as van GentL. V., arbeider te' Axel; A. M. M., schippersknecht te Hoek, ieder tot eene boete van f 10. subs. 20 dagen heeht. voor elk. E. -J. d. G.. schippersknecht te Philippine, tot eene boete van 10, subs. 10 dagen heeht. G. S.. koopman te Ter Neuzen; 1. K.. werk man te Ter NeuzenJ. ,1. M scharenslijper te Middelburg. ieder tot eene boete van /IS, suits. 30 dagen heeht. voor elk. A. A. 1'wiukelierster te Ter Neuzen, ter zaki van overtreding der Boterwet. L. F. B. en A. S. R., winkelier te Philippine, ter zake van het zich niet voldoende legitimeeren. zonder straf in de zaken van: A. C. B.C. M. B. en M. d. B., wonende te Hoek en Philippine. doen bljjken door het goed zichtbaar uit- steken van een der armen of een stok of ander voorwerp in de richting, welke zal worden ingeslagen, indien door het niet- geven van dat teeken de vrjjheid of de veiligheid van het verkeer op dien weg of dat rjjwielpad zou worden beiemmerd of in gevaar gebracht." EEN RECHTER GELYNCHT. W jlliarn Bennett Jr.. voormalig rechter aan het strafgerechtshof van Fayette Coun try (Engeland) werd Dmsdag door bet ge- peupel uit de gevangenis gehaaid en ge- lyncht. Hjj was tot levenslange gevange- nis9traf veroordeeld wegens tnoord op zjjn vrouw welke misdaad hrj voor de recht- bank had bekend. WOEKERW1N8T. De woekerrechtbank te Augsburg ver- oordeelde den jjzerhanaelaar Karl Schwarz wegens woekerwinst, die hp tot 700 procent had doen oploopen, tot 1 jaar gevangenis- straf en 60,000 mark boete. Een broer van den veroordeelde die zich nog aan erger woeker-vergrjjpen had schuldig gemaakt, pleegde voor het begin van de tereehtzitting zelfmoord. nieuwe oogst f 348, stoomende gewacht J 338, volgende week gewacht f 325, oude oogst stoomende, eind Augustus ge wacht 310. Galfox disponibel 375, Donau Bulgaar disponipel 360, Rogge Western stoomende 31,25, Gerst La Plata disponibel f 440, Haver Amerikaanscbe C lipped f 25, La Plata Clipped, stoomende 31,25, ETwten, groene Donau disponibel, f 20,50, Witte Donau f 21, China dispo nibel 21. FIJNE ZADEN. Karwijzaad 28,— a 28,50 Koolzaad 35,tot 36,Bruin Mosterdzaad f 70, Geel Mosterdzaad 60, Ylas uitsluitend schoon. Hollandsch Geel, 500 sceen, onverkocht. AARDAPPELEN. Brielsche kralen 6t— tot 6,50 Geldersche kralen 6,— tot 6,25 Zeeuwsche Eigenheimers /4,75 tot /5,25 Spuische Eigenheimers 5,tot 5,60. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen f 12,50 tot f 14,per 100 stuks. WISSELKOERS. London 10,961/4. Berljjn 6,97t/2. Parjis 22,55. Bruaael 24, Weenen l,97l/2 SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 30 Juli Eng. motorsch. Argosy Lemal 719 Ms., steenkolen, van New Caetle naar Gent. Eng. 8.s. Otto, 2367 M3., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Noorsch s.s. Foldin, 1809 M8., papierpap, van Arendal naar Gent. Eng. s.s. Owain Tudor, 673 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. War Tamar, 1327 M3., steenkolen, van Llanelly naar Gent. Noorsch s.s. Bromma. 4828 M3., vlas, van Danzig naar Gent. 31 Juli. Eng s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent, naar Leith. 1 Aug. Eng. s.s. Hodder 2877 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Otto, 2367 Ms., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Horsham, 1136 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Noorsch s.s. Bromma, 4828 M3.. stuk goed. van Gent naar Duinkerken. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Londen naar Gent. Eng. s.s. Coltie Warrior, 1486 M3., steen kolen, van Newcastle naar Gent. Ned. s.s. Agneta, 3293 M3., hout, van Hernosand naar Gent. Deensch motorsch. Juliana, 259 M3., ledig, van Antwerpen naar Gent. feng. s.s. War Tamar, 1327 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Noorsch s.s. Foldin, 1809 M3ledig, van Gent naar Rotternam. Van 30 Juli tot 1 Augustus zjjn langs ie Middensluis albier 51 binnenvaartuigen op- en 40 afgeschutlangs de Westsluis 0 op- en 1 afgeschut. Vergadering van Donderdag 2 Juli 1920, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, L. T. van Hasselt, J. J. de Jager, D. Scheele, H. J. van den Ouden, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink en P. C. Geensen. Afwezig mevrouw G. B. Duiker-Blekkink. 3. Vaststelling algemeene politieverorde- ning. Vervolg.) Art. 80. Het is verboden gedurende de or en, dat de inrichtingen bedoeld in art. 79 moeten ge- sloten zijn, zich daarin te bevinden of er binnen te treden. Van dit verbod zijn vrijgesteld de personen, die behooren tot het gezin der houders dier inrichtingen en perso nen, die bij hen afzonderlijk inwonen, vreemde- lingen, die bij hen logeeren en op het bij ar- tikel 438 alinea 1, van het Wetboek van Straf- recht bedoeld register zijn ingeschreven, rei- zigers, die des nachts. de gemeente doortrek- ken, ambtenaren van de politie, mits in hunne hoedanigheid. Art. 81. Gedurende de kermisdagen wordt het slui- tingsuur in afwijking van het bepaalde bij art. 79 voor de dagen van Maandag tot en met Vrijdag bepaald op 2 uur middernacht en voor den Zaterdag op 12 uur middernacht. Dit uur van sluiting is ook van toepassing op de tenten, kramen, caroussels, draaimolens en andere inrichtingen. Door de heeren De Jager c. s. wordt voor- gesteld des Zaterdags vroeger te sluiten, zoo mogelijk ook op andere dagen. De VOORZITTER deelt mede, dat vroeger eigenlijk een onbeperkt sluitingsuur bestond; eerst de latere jaren is er eenige beperking aangenomen. Burgemeester en wethouders hebben gemeend, ter gelegynheid van de ker mis het sluitingsuur te moeten stellen op 2 uur en het des Zaterdags te behouden op 12 uur. Bij een ongestoord voortduren der kermis, zou het niet mogelijk zijn, daarop de diensten der politie te gaan verdeelen. De heer SCHEELE geeft te kennen, dat hij en zijne medestanders voorstellen op de eerste kermisdagen te sluiten om 12 uur, meenende, dat het te middernacht wel tijd is, en des Zaterdags om 11 uur. De heer DE RIDDER moet tegen dat amen- dement bezwaar maken; vooral heeft hij be- zwaar tegen het sluiten om 11 uur op Zater- dagnacht. Het is een overoude gewoonte, om te 12 uur te sluiten en dan gaat het zonder eenige stoornis. Met het oog op de bezwaren ▼an hen, die dit voorstellen omdat de kermis anders nog in den Zondag valt, merkt hij on dat het volgens den zonnetijd pas te 1 uur Zondag is, en dat de kermis dus feitelijk al te 11 uur gesloten wordt. De heer SCHEELE (lachende)Dus d&ar- voor wilt u den boerentijd wel in acht nemen? De heer DE RIDDER ziet geen enkele reden, om ook het sluitingsuur van 2 uur te ver- vroegen; dat acht hij een goeden tijd en daar- mede zal over het algemeen genoegen worden genomen. Hij wenscht het artikel te behouden zooals het staat. De heer DE JAGER geeft tie keftnen, dat het amendement is voorgesteld, opdat na de kermis de Zondag rustig zou ingaan, en, of het nu zomertijd of wintertijd is, des nachts te 12 uur begint de Zondag. De heer VAN DEN OUDEN heeft geen be zwaar tegen het sluitingsuur van 2 uur op de o eeiste dagen, maar kan er zich mede ver- eenigen Zaterdags om 11 uur te sluiten. De heer NOLSON betoogt, dat, als er nu eenmaal besloten is kermis te houden, het toch niet aangaat, om die langs allerlei wegen weer te gaan beloiibbelen. Hij meent, dat het al van beteekenis is, dat, waar vroeger geen sluiting werd voorgeschreven, dit nu te 2 uur zai moeten gesc'hieden. Hij is het er ook mede eens, dat het sluitingsuur des Zaterdags op 1 uui nehoort bepaald te blijven. Men stelt nu voor om te 11 uur te sluiten, later kan men weer wel komen voorstellen om reeds te 10 uni te sluiten. Dat de heeren zich voor het begin van den Zondag aan den zomertijd houden, gaat niet op, want in andere gevallen trekken ze zich van den zomertijd niets aan In elk geval bepaalt de zonnetijd het begin- nen van den Zondag. De heer COLSEN stelt voor, om alle dagen te 12 uur te sluiten, dus ook Zaterdags De heer NOLSON acht voor de andere dagen werkeljjk geen reden aanwezig om vroeger te sluiten. Dat zou voor de kermisvierders een ongerief veroorzaken. De schouwburg gaat b.v. pas omstreeks 11 uur uit, velen willen dan nog eens naar het wafelkraam of naar den stoom- molen en houden zich daar nog een poosje op. Daar zouden ze dan geen gelegenheid meer voor hebben. Le amendementen ademen een onaangename politiek, laat men dan eerlijk en royaal voor stellen de kermis af te schaffen, maar beknib- bel toch niet op zoo'n manier. Dat is klein- geestig. Het voorstel van dg heeren De Jager c. s. sluiten eerste dagen om 12 en Zaterdags te 11 uur, wordt verworpen met 9 tegen 3 stemmen Voor stemmen de heeren De Jager, Scheele en Van Cadsand; tegen stemmen de heeren Nol son, De Ridder, De Meijer, Colshn, Hamelink, Geensen, Geelhoedt, Van Hasselt en Van den Ouden. Het voorstel van den heer Colsen om alle dagen te 12 uur te sluiten wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Colsen, Van Hasselt, De Jager, Scheele en Van Cadsand; tegen stemmen de heeren Nolson, De Ridder, De Meijer, Hamelink, Geensen, Geelhoedt en Van den Ouden. Het voorstel van den heer Van den Ouden om des Zaterdags te 11 uur te sluiten wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Voor stem- men de heeren Colsen, De Jager, Scheele, Van den Ouden en Van Cadsand; tegen de heeren Nolson, De Ridder, De Meijer, Hamelink, Geen sen, Geelhoedt en Van Hasselt. Art. 82. Ondememers of beheerders van voor het publiek toegankelijke inrichtingen mogen geen gelegenheid geven: 1. dat aldaar muziekinstrumenten worden bespeeld anders dan voor oefen'ng, voorbe- reiding eener uitvoering of voor repetition; 2. tot het dansen. Het verbod in het twee- de lid is niet van toepassing: a. wanneer dit gesehiedt onmiddellijk na afloop eener uitvoering; b. voor de kom van Ter Neuzen gedurende de kermisdagen op de uren, dat de kermis geopend is en op den tweeden Kerstdag tot elf uur des avonds, indien ^ieze niet op een Zondag valt; c. voor de kom Sluiskil op 15 Augustus tot 12 uur middernacht; indien die dag niet op een Zondag valt; d. voor den Baandijk en de Feijterstraat op den tweeden Paaschdag tot elf uur des avonds. De heer Hamelink heeft voorgesteld aan sub 1 toe te voegen„hiervan kan door den raad onder nader te bepalen voorwaarden ont- heffing worden verleend." De heeren De Jager c.s. stellen voor, toe te voegen aan alinea a „behoudens toestemming van den burgemeester". De VOORZITTER merkt op, dat bij dit adres in aanmerking behoort te worden genomen het adres van mej. de weduwe Goethals, betreffen- de dansmuziek op Pinksteren, het adres der vereeniging van Koffiehuishouders, ook betrek- king hebbende op art. 83, met verzoek het tap- verbod op kermis enz. niet aan te nemen, en ook het adres der vereeniging om de kermis en feestdagen wel droog te leggen. De heer HAMELINK wijst er op, dat, als dit artikel ongewijzigd wordt aangenomen, het onmogelijk zou worden om in de herbergen automatisch ook maar een enkel stukje mu- ziek te maken; zelfs een fonograaf zou ver boden zijn. De orgelmuziek heeft voor zeer velen iets aantrekkelijks en hij meent, dat het niet aangaat, om dat nu maar ineens weg te cijferen. Er zijn menschen, die zich voor het aanschaffen van die orgels belangrijke offers hebben getroost en die door zulk een besluit groote schade zouden lijden. Ook moet men bedenken, dat het wel niet erg is voor hen die thuis muziek kunnen maken, maar alien hebben dat voorreoht niet, en dan zouden zij die dat niet kunnen maar van muziek ge- speend moeten worden? Bij afschaffing van de muziek zal er toch ook weer getracht wor den de cafe's op een andere wijze aantrekkelijk te maken en, we hebben dat vroeger jaren ge- zjen, dat zulks dan niet altijd op de beste ma nier gesehiedt. Hij zou den cafehouders niet algeheele vryheid willen laten, maar de ge legenheid open stellen, dat burgemeester en wethouders of de gemeenteraad vergunning voor het.maken van muziek kunnen geven, onder te stellen voorwaarden, opdat misbrui- ken kunnen worden tegengegaan. Werd de bepaling geschrapt, dan was het maken van muziek geheel vrij en dat wenscht hij ook niet. In antwoord op een vraag van den heer VAN HASSELT antwoordt hij, dat het de bedoeling is, in elk bijzonder geval de voorwaarden te bepalen. De heer DE MEIJER is er ook tegen, het maken van muziek af te schaffen, hij bekijkt de zaak van een anderen kant, en, waar nu dikwijls beslissingen moeten worden genomen om de belasting te verhoogen, zou hij voor het laten spelen van orgels een belasting willen heffen. Dit is van de zijde der belanghebben- den zelf voorgesteld, een bewijs, dat daartegen geen bezwaar bestaat. Da-J is ook beter dan de menschen, die zich daarop nu eenmaal heb ben ingericht teleur te stellen en een besluit te nemen, tengevolge waarvan zij genoodzaakt zouden zijn hunne orgels van de hand te doen, hetgeen voor hen natuurlijk groot verlies zou beteekenen. Misschien is eenige beperking noodig, maar afschaffen, daar is hij tegen. De heer NOLSON merkt op, dat het hier alleen gaat over het feit, of de orgels zullen worden afgeschaft, ja dan neen. Hij verwacht wel, dat de heeren De Jager c.s. daar wel voor zullen stemmen, maar hij meent toch onder het oog te moeten brengen, dat er hier enkele be- langhebbenden zijn, die door dat verbod dui- zenden guldens zouden verliezen, en dat men toch wel bedenken mag, dat het iets beteekent, als, tengevolge van zoodanig raadsbesluit, eeni ge menschen ongeveer half geruineerd zullen worden. Als het maken van muziek wordt ver- noden, zal men weer trachten aiie mogelijke andere mameren te baat te nemen om volk te trekken. Hjj is er volstrekt niet voor, dat on- zedeiijkheid in de hand wordt gewerkt, maar hij zou het betreuren, als men de menschen, die nu eenmaal een zeker recht hebben ver- kregen en zich daarop hebben ingericht, nu in het maken van muziek in hun cafe werden be iemmerd. lets anders zou het nog zijn, als bepaald werd, dat er buiten de bestaande geen nieuwe orgels meer mochten bijkomen. Hij zou wel eens willen zien, wat de tegenstanders zouden zeggen, als zij op die wijze in het dri ven hunner zaken werden beiemmerd en be- nadeeld. Nu mag deze wijze van zaken doen wei niet naar hun zin zijn. Er zou kunnen be paald worden, dat er geen nieuwe meer bi, uiogen komen, dan met verg-umung- van burge meester en wethouders. Verder merkt spreker omtrent dit artikel op, dat de sinds jaren gegeven gelegenheid voor dansen aan den Provincialen weg met i inksteren vergeten is. Dat kan er evenwel straks nog worden ingelascht. - Over het dansen in, Jiet algemeen voort- gaande, wjjst spreker er op, dat de jeugd wil dansen, daarin zit ook niets onzedelijks, zelfs niets onchristelijks. Door die gelegenheid van ontspanning, welke geboden wordt, komen de menschen naar Ter Neuzen, tot voordeel van den middenstand, waardoor de geheele burgerij er van profiteert. W anneer er gedanst wordt. wordt er geen kwaad gedaan, dat gebeurt wel, wanneer men alle vermakelijkheden weg bant. De heer SCHEELE gaat volkomen accooni met sub 1 van dit artikel. Hij acht het een zeer juist standpunt van burgemeester en wet houders ten deze. Er wordt op g-ewezen dat enkelen van het verbod schade lijden, maar het is de vraag of door het toelaten van muziek niet meerderen erger schade lijden. En dan moet hij er ook op wijzen welk soort muziek het is. Waren het instramenten die zacht speelden, dan was het nog iets anders, maar die orgels maken een geweldig geluid, zoodat het zeer lastig is voor de omwonenden, Ver- schillende keeran zijn daarover reeds kiachten ingekomen. Die kunnen door de voorgestelde bepaling worden voorkomen. Het heeft ten doel, het volk op te heffen en niet neer te trekken. Hij zai er gaarne zijn stem aan geven. De heer COLSEN staat nog op het zelf be standpunt, dat hjj vroeger verkondigde: hij is tegen het toelaten van muziek op de gewone dagen. De heer Nolson sprak over de schade die de herbergiens van een vei-bod zouden lij den, maar er mag ook wel eens gedacht wor den over de schade die de vrouwen lijden, als hunne mannen bij die orgels hunne centen laten. Met de kermis en andere vast te stellen dagen zou hij het willen toelaten, maar het overigens verbieden. Het is ook een grooten overlast voor de menschen die op het Dijkje wonen. Dagelijks zitten ze daar onder het leven dat de orgels maken. En wat zijn dan de gevolgen. Hjj heeft zelf eens een kijkje genomen, des avonds om 10 uur en dan was het ergerlijk, hetgeen hij daar op de stoepen zag. De heeren moe- t«n daar ook zelf maar .eens een kijkje gaan nemen. Dat mag niet langer gedoogd worden en hij acht het de taak van den raad, dat tegen te gaan. Dat er eens een fonograaf of dergelijk instrument speelt, daartegen is geen bezwaar, maar die groote orgels daar is hjj tegen. Ue heer DE JAGER acht het wat schemer- achtigdat de heer Hamelink voorstelt., dat. door den gemeenteraad of door burgemeester en wethouders vergunning zou kunnen worden gegeven. Hij acht, dat, als er vergunning moet gegeven worden, daarvoor de burgemeester de aangewezen man is. Het verwondert hem ook van die zijde zoo'n voorstel te hooren, waar hij en zijn partijgenoofen van de S. D. A. P. ijveren voor drankbestrijding, daar het maken van muziek toch een lokmiddei is, dat het drankgebruik in de hand werkt en waardoor de goede zeden achteruitgaan. Hij zou het ar tikel willen aai\nemen zooals het is voorgesteld en verklaart zich tegen het heffen eener be lasting op het laten spelen van muziekinstru menten, de tijd is daarvoor niet rijp. Dat er schade zal geleden worden is mogelijk, maar hij gelooft, dat, indien het vreemdelingenverkeer eens in andere banen kon geleid worden, b.v. door het inrichten van festiviteiten, dat de op- voedende kracht daarvoor beter zou zijn, dan zooals het nu gaat, en dat de bevolking er dan ook meer aan zou hebben. De heer DE RIDDER acht het voorstel on- aannemelijk; als alle muziek verboden wordt, zou dit uitloopen op schade voor Ter Neuzen. De heer NOLSON wijst er op, dat de heer Scheele het maken van muziek wenscht te verbieden, omdat de omwonenden er last van hebben. Maar, vraagt hij, als men naast iemand woont, die met een motor werkt, heeft men er ook last van. Neen, zal de heer Scheele zeggen, dat is industrie! De heer De Jager wil het vreemdelingenverkeer in andere banen leiden, maar begint met van Ter Neuzen een doode stad te maken. Hoe wil men het vreem delingenverkeer bevorderen, indien er geen enkele aantrekkelijkheid is? Als men het ar tikel zou aannemen zooals het hier ligt, doei men alle mogelijke moeite om het vreemde lingenverkeer tegen te gaan. Het is een in- grijpen in het bedrijf van een aantal menschen. Stei u voor, dat er eens zou voorgesteld wor den, dat er niet meer geslacht zou mogen wor den! Hij meent, dat het te ver gaat, dat we gens de meening of een besluit van zes of zeven menschen zoo'n ingrijpend besluit zou worden genomen, dat aan zeer velen iets ont- houdt waarin zjj blijkbaar genoegen vinden, tervvijl enkele menschen er veel geld door zul len verliezen. Hij wil echter wel, dat de heeren bestrijders zich daarvan niets aantrekken. De heer HAMELINK wil naar aanleiding van de verwondering van den heer De Jager opmerken, dat hij inderdaad al heel wat voor de drankbestrijding heeft gepropageerd, doch daarom toch tegenover deze zaak anders staat dan de heer De Jager. Hij wil de menschen n.l. niet dwingen, maar ze door overtuiging van drankmisbruik onthouden. Dit punt komt trouwens bij dit artikel niet aan de orde, het gaat hier over het maken van muziek. Daar heeft hjj niets op tegen. Als men in het verleden ziet, blijkt, dat men toen andere middelen zocht, om het bezoek te trek ken en die middelen waren niet in het belamg der zedelijkheid. Neemt men thans de muziek weg, dan zal men ook weer wat anders gaan zoeken. Als iemand. niet naar de muziek wil gaan, dan blijft hij er vandaan. Het bestrijden van het drankgebruik gaat niet door het ont houden van een stukje muziek. De tijd is thans tekort, om daarover in den breede uit te wijden, maar als de heer De Jager daarover een debat wenscht aan te gaan, is hij daarvoor op een ander tijdatip gaarne te vinden. In de toekomst krijgen we voor de bestrij- ding van het drankgebruik een beter middel, door de invoering van plaatselijke keuze; deze kan daaraan iet# toebrengen. Hij hoopt niet, dat het artikel zal worden aangenomen zooals het hier staat, want de cafe's zullen toch blijven bestaan en dan mis schien voor het lokken van bezoekers middelen RECHTZAKEN OVERTREDING INVAL1D1TEIT8WET. Voor het kantongerecht te Purmerend stonden terecht t»ee veehouders uit de Beemster, die de Inyahditeitswet haddtn overtreden, door te weigerea voor hun ar- beiders rentezegels te plakken. hoewel hun daarvoor de rentekaart was aangeboden. Een der overtreders voerde aan, dat hjj alaus geiiandeld had, omdat er nog meer werkgevers waren, die nog geen zegels ge- plakt haddea en ook, dat. hjj ontmddelljjk na 't dwangoevei aaa zijn verplichtingen had voldaan, weshahe hjj het, terechtstaan onreehtvaardig vond. De audere bektaagde ▼ond de Invaliditeitswet onreehtvaardig. Dit alles nam echter niet weg, dat de wet was overtreden en derhalve tegen beiden een geldboete of heehtenis werd gteischt. Bjj uitspraak van den kanton- rechter zjjn de overtreders veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen heehtenis en f 20 boete of 20 dagen heehtenis. RUNDEREN GOEDGEKEURO VOOR U1TVOER. Gedurende de week van 1824 Juli 1920 zjjn tolaal 135 runderen goedgekeurd voor uitvoer waarvan te Ctinge 80 en te IJzen- djjke 12. ROGGE. Op de lichtere grondeu in Ousteljjk Zeeuwsch- Vlaanderen wordt nog al rogge verbouwd, ofschoon de teelt niet toeneemt. Als het gevoegeljjk kaa, moet het gewas ruimen voor vlas en beeten, tegenwoordig de gewiide vruchten. De oogst der rogge is geeindigd, en in 't algemeen zal men over het beschot te- vreden zjjn, terwjjl het stroo eene goede lengte heeft. Vrgdag is een Fransche geint«rneerde in het kamp te Hsrderwjjk, terwjjl hjj trachtte te ontvluchten en aan het bevel van den sehildwacht om halt te houden geen ge»olg gaf, doodgeschoten. OVERVLOEDIGE V1SCHVANGST. In de Achterzaan te Zaandam deed zich Donderdag het verschjjnsel voor, dat een groote menigte visch van allerlei soort spiering, baars, voorn, aal. enz. aan de oppervlakte kwam, zoodat men ze slechts voor bet grijpen had. Hiejrvau werd dan ook veelvuldig gebruik gemaakt. Langs beide oevers van de Zaan zag het zwart van gelegenheidsvisschers, die ge- wapecd met schepnet en emmer de visch verzamelden. Men vermoedt, dat het water in de Zaan door af/alwater van de een of andere fabriek beaorven is. Hier eu daar dreven ook a eenige doode vischjes. JONGEN DOODGESCHOTEN. Dinsdag is te Haps (Noord-Brabant) een noodlottig ongeluk gebeurd Tjjdens den schafttjjd was eenjongeman met zjjn geweer van de burgerwacht aan het manoeuvreeren, terwjjl de metselaars rustig zaten toe te zien. Over den weg kwam zjjn buurman ge- fietst. eeo joagen ran 18 jaar, op wien hjj schertsenderwjjs aanlegde met het noodlottig gevoig, dat het schot afging en de kogel een margapatroon den jongen zoo on- gelukkig trot, dat de dood weldra intrad. VOOR MOTOR- EN WIELRIJDERS. Na kort geleden enkele nieuwe artikelen zjjn ingelascht in de motor- oo rjjwielwet, achten wjj het niet overbodig deze ter keonis te brengen van onze lezers. Men neme er dus goede nota van. De bestuorder van een motorrjjtuig of rjjwiel, waarmede over een weg of rjjwiel- pad wordt gereden, is verplicht a. ingeval hij voornemens is plotseling vaart te verminderen of stil te houden, van dat voornemen tjjdig te doen bljjben, door het goed zichtbaar op en neer bewegen ter zjjde xan het rjjtuig of rjjwiel van een der armen of een stok of ander voorwerp, indien door het niet-geven van dat teeken de vrjjheid of de veiligheid van het ver keer op dien weg of dat rjjwielpad zou worden beiemmerd, of in gevaar gebracht b. ingeval hij voornemens is van richting te veranderen, van dat voornemen tjjdig te GESNEEUWD. In Durham heeft het Woensdag ge- si^eeuwd. EEN GOED VAK. Schapenscheerder schjjnt in de nieuwe we- reld een goed vak te zjjn. Uit Denver komt het bericht, dat geoefende sehesrders thans per dag 56 dollar verdieneD. Bjjzonder han- dige mannen kunnen op een dag driehon- derd schapen van hun vacht ontdoen. VERBODEN TE ZOENEN. De districtsraad van Hampton heeft zich met een schrjjven tot de Thames Conser vancy Board, welke belast is met de politie op de Theems, gericht, waarin hjj klaagt over het indecente gedrag van een deel van het publiek, dat op de rivier vaart. De raad stelt voor, dat er bordjes zouden wor den aangebracht met n verboden te zoengg". Dit plan van de bordjes leek echter niet erg practisch aan de conservancy board en men besloot een beroep te doen op den goeden wil van het publiek, om zelf aan de onbehoorljjkheden een einde te maken. DE TELEPBOTOGRAFIE. »La Petit Journal" wjjdt een artikel aan de uitvinding van een Fransch geieerde Eioua'rd Belin, die er in slaagde met be- hulp van de telefonie, een portret of een willekeurigen tekst over een afstand over te breDgen. De fotografische proef wordt afgedrukt op een cylinder, die ronddraait voor het vlies van een microfoon, waarvan de weerstand afhangt van de reliefs van de afgedrukte proef. Genoemd blad geeft een foto weer, die op deze wijze van Lyon naar Parijs is overgebracht. EEN NIEUVF RECORD. De Eogelsche kapitein Huliiwel heeft een opzienbarend record gevestigd door met een vliegtuig van de Handley Page Com pagnie den afstand Londen-Brussel in 1 uur 36 minuten af te leggen. Hjj heeft het kanaal tusschen F olkstone en Gres Nez in minder dan 8 minuten overgestoken. Te Berljjn is thans het aangekondigde boek van Prof Steinach over de verjongings- methode bjj den uitgever Julius Springer verschenen. De volledige titel luidtVer- jonging door experimentale nieuwe op- wekking van de oude puberteitsklier. Het is een brochure van 168 bladzjjden en be- vat 7 tekst platen en 9 afbeeldingen. De ▼Tel." deelt over den inhoad ervan mede, dat Steinach in 1910 zjjn eerste pogingen betreffende de overbrenging van de kiemen publiceerde. In een vergadering van de Academie van Wetenschappen te Weenen op 5 December 1910 besprak hjj voor het eerst de vraag of het mogeljjk zou zjjn, iets te doen tegen het oud worden. Reeds toen uitte hjj zich hierover in be- vestigden zm. Zoo als bekend is, heeft hjj zjjn eerste proeven op ratten gedaan, daarna op bokken. Steinach besprak verder proeven op menschen, welke gelukt zjjn. De eerste patient was een man van 54 jaar en de tweede een van 71 jaar. Steinach laat ook een brief afdrukken van dezen 7lja"rigen man, die eenige maanden onder behandeling van Steinach is geweeat. De proeven op vrouwen Inoeten tot dusverre nog niet zulk een goed resultaat opgele verd hebben. Rotterdam, 2 Augustus 1920. VEEMARKT. Aangevoerd werden 391 vette runderen, 273 vette- en graskalveren. 600 schapen en lammeren, 493 varkens. De noteering was als .volgt Vette runderen lekw. f 2.20 tot 2,25 2e kw. 2,10 tot 2,3e kw. 1,90 tot 1,80 Ossen le kw. f 2,20 tot 2,10; 2e kw. 2,— tot 1,90 3e kw. f 1.80 tot 1,70Kalveren le kw. f 2,20 tot 2,302e kw. 2,10 tot /1,90; 3e kw. f 1,80 tot 1,60Schapen le kw. 1,60 tot 1,70 2e kw. 1,50 tot 1,403e kw. 1,30 tot 1,20; Lammeren 1,70 tot /1,80; Varkens le kw. 1,?0 tot 1,752e kw. fl ,65 tot 1,55 3e kw. 1,45 tot 1,35 licht soort /1,30. GRANEN. Binuenlandsche granen. Er was nog te weinig aanyoer om een noteering op te maken. Buitenlandsche granen. Flauw. Mais gele La Plata disponibel, oude oogst 325,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 2