ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7019. Dinsdag 20 Juli 1920. 60e Jaargang. k-m 3SMBSSTEEAAB. Ds Zwarte Galei. $lond- en Klauwzeer. Gemeentelijke-, tevens Districtsarheldsbeurs H, H. Werkgevers m it t a l .a k u. FEU1LLET0H. 3 U T N L A N D. - Bureau Scboollaan 4. Geopend: alle werkdagen 9-12 en 2-4 uur. Wend U om arbeidskrachter. tot, de Bears. Grondwwrkers, lngeschreven staan j L()8ge Arbeiders> De Directeur, J. F. DE COOKER. 4 WERKZAAMHEDEN BUITEN DEN SCHOOLTIJD. (Schriftelijk beantw. vraag.) Op de vragen van den heer Ossendorp be- treffende verhooging van de jaarwedden voor de onderwijzers, aan wie werkzaam- heden buiten den gewonen schooltijd zijn opgedragen, antwoordde de Minister van Onderwijs: Vermits aan het treffen van een regeling voor de-verhooging van de jaarwedden der onderwijzers; aan wie werkzaamheden bui7 ten den gewonen schooltijd zijn opgedra gen, een nauwkeurig en tijdroovend onder- zoek moet voorafgaan, heeft de Minister ge- meend voor de eenvoudigste soort van ge- vallen, namelijk met betrekking tot het geven van onderwijs in handwerken buiten den gewonen schooltijd, in de eerste plaats een beslissing te moeten bevorderen. Deze beslissing kan thans binnen enkele dagen worden verwacht. Daarna zal zoo spoedig mogelijk een be slissing worden voorbereid ten aanzien van het geven van onderwijs buiten den gewo nen schooltijd in andere vakken. GEEN GRATIS CONSULT MEER Dr. J. C. H. Scholten, predikant der Ned. Herv. Gem. te Rotterdam, heeft; naar de ,,N. R. Crt." meldt, aan de gemeente het volgende medegedeeld: Alleen wat geld kost,!heeft waarde voor menigeen; vandaar dat catechisatielessen wel afgezegd kunnen worden, want het kost toch niets. Op een spreekuur mag een predikant lastig geval- len worden met de kleinste onbenulligheden, op zijn studeerkamer wordt hij per telefoon II. Aan boord van de Andrea Doria. In Antwerpen brachten visschers de tij- ding van 't geen er des naciits gebeurd was en groot was daarover, al naar dat men tot deze of gene partij behoorde, de geheime vreugde of de luid uitgesproken woede der bevolking. Ook hier werd door het volk al spoedig gemompeld van de zwarte galei en met meer of minder beslistheid werd dit schip met het voorgevallene in verband gebracht. Wie toch anders kon in zoo'n stormachtigen nacht, als men doorleefd had, zoo iets stouts ondernomen hebben als de zwarte galeiV Op de pleinen, in de straten, in de werk- plaatsen; in de kerken, op het raadhuis en in de citadel werd dit woord gehoord. Even- zoo op de oorlogs- en koopvaardijbodems, die aan de kade, dicht bij de huizen en muren der stad voor anker lagen. Overal, zooals reeds is opgemerkt, las men ontsteltenis of heimelijke vreugde op de ge- zichten. De zwarte galei! de zwarte galei! Federigo Spinola, een edel Genueesch patricier, ondernemende afstammeling van het beroemde geslacht dier rijke republiek, was met den koning van Spanje, Filips III, overeengekomenten dienste van zijne ko- ninklijke Majesteit eene vloot uit te rusten tegen de Nederlandsche rebellen en deze vloot in de Noordzee te brengen. Ai den buit, alle schepen, welke den Geuzen werden ontnomen, zouden behooren aar> den admiraal der vloot en zoo voer deze met een aanzienlijk getal galeien en galjoenen bemand met 1600 stoutmoedige mannen uit van Genua, door de straat van Gibraltar, om kaap Finisterre naar de golf van Bisc&ye. Hier werd het scheepsvolk vermeerderd met op bezoek voortdurend van zijn werk ge houden; dat kan, want het kost niets. Ik meen aan dat alles een eind te moeten ma- ken na 1 September. Mijn spreekuur blijft voor een ieder toegankelijk, maar verder kan men mij consulteeren op een vooraf be- sproken uur, over onderwerpen van gods- dienstigen, maatschappelijken en opvoed- kundigen aard, tegen vergoeding. Ook ca- techisaties aan huis, die geheel als privaat- lessen kunnen worden beschouwd en die niet alleen dienen ter voorbereiding varr de aan- neming, maar ook om zich op de hoogte te stellen van de verschillende problemen van godsdienstigen of socialen aard, worden voortaan door mij berekend. Zij, die mee- nen, beslag te mogen leggen op een deel van onzen tijd, zuilen zeer zeker deze op- vatting waardeeren, daar, als vanzelf spreekt, het spreekuur en catechisaties voor niet-betalenden geopend blijven.* HET 200 M1LLIOEN-CRED1ET. De heer Th. van der Waerden heeft, naar het ,,Volk" meldt, de volgende vragen ge- steld aan den Minister van Buitentandsche Zaken: 1. Heeft de Minister kennis genomen van de dagbladtelegrammen, volgens welke de Entente ontstemd is over het crediet van 200.000.000 gulden aan Duitschland en de Commission des Reparations zou geprotes- teerd hebben tegen de voorgenomen kolen- leveringen van Duitschland aan Nederland? 2. Zoo ja, kan de Minister dan een ver- klaring geven van de tegenspraak tusschen bedoelde uitingen van den heer Millerand en de geruststeliende verzekeringen van de zijde der Nederlandsche Regeering in de zit- ting der Tweede Kamer op 2 Juli 1.1.? 3. Is de AAinister bereid, ter openbare kennis te brengen de bescheiden, waarop zijn gunstig oordeel omtrent de toezeggin- gen van de Commission des Reparations steunde? 4. Bestaat er verband tusschen de jong- ste verhooging van den kolenprjjs in Ne derland met 8 gld. de ton en de overeen- komst-met Duitschland, die in bedoelde zit- ting der Tweede Kamer werd aangenomen? NEDERLAND EN DE VOLKENBOND. Met het oog op den steeds toenemenden omvang der betrekkingen, welke tusschen Nederland en het Bureau van den Volken- bond te Londen bestaan, is de Nederland sche Regeering er toe overgegaan, zich bij den Volkenbond officieel te doen vertegen- woordigen. Te dien einde heeft zij thans den Neder- landschen gezant te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, aangewezen, om al- daar namens ons land op te treden als ver- tegenwoordiger bij het Bureau van den Vol kenbond. GEMEENTELEENINGEN. De Minister van Binneniandsche Zaken heeft, naar de Gemeentestem meldt, op 29 Juni aan Ged. Staten der provincien ge- schreven Het blijkt, dat vele gemeenten moeilijk,- heden ondervinden bij het plaatsen van haar leeningen. Zij wendden zich dan tot de re geering met verzoek haar aan de benoo- digde middelen te helpen. Naar aanleiding hiervan is het wensche- lijk er op te wijzen, dat de regeering slechts in beperkte mate in staat is ui dezen steun of tusschenkomst te verleenen. Wel zal, naar het zich laat aanzien, binnen zeer kor- ten tijd tot de uitbetaling van de tweede uitkeering uit de oorlogswinstbelasting tot een groot aantai onversaagde zeeroovers en ritpiraten, nog werden later hieraan toe- gevoegd een aanzienlijke menigte Duinker- ker Kapers en eindelijk den 11 September 1599 kwam de vloot te Sluis aan, waar zij het anker liet vallen, om van daar uit haar taak in de Noordzee aan te vangen. Het was de eerste keer, dat deze Ro- maansche roeivaartuigen, waarvan zich tot op dien stond alleen de volken der Middel- landsche Zee hadden bediend, zich in zoo Noordelijke zeeen vertoonden. Hierdoor laat het zich verklaren, dat in den eersten tijd zelfs de dappere, niets ontziende Zeeuwen den schrik van het onbekende gevoelden voor deze ltaliaansche galeien, die als reus- achtige watertorren met honderd roeipooten de golven sloegen. Dus maakte Federigo Spinola aanvan- kelijk goede zaken en viel menig rijk ge- laden koopvaarder, menige arme visschers- boot in zijne handen; tot de Zeeuwen van den eersten schrik waren bekomen en het waagdenr den vijand driester in de oogen te zien. De Generale Staten rustten een talrijk eskader uit en nu werden in een heet gevecht niet alleen een groot aantai der vijandelijke kapers vernietigd, maar zelfs werd een der verschrikkelijke galeien buit gemaakt. In triomf werd het merkwaardige schip naar Amsterdam gesleept, hier naar dit model eep soortgelijk vaartuig gebouwd en toen 't klaar was, met de moedigste harten en handen bemand. Dreigend zwart was zijn kleur en gauw genoeg werd de zwarte galei voor de Spanjoien en den admiraal Spinola de schrik der zee. De speculatie van den Genuees droeg nu niet meer zulke goede vruchten als in 't begin. Dus was de zwarte galei geen geesten- schip, geen spookschip, maar een ding van hout en ijzer en zijne bemanning was geen geestenschaar. Wezens van vleesch en bloed klommen in de touwen, heschen en richtten de zeilen, laadden de draaibassen, staken de lonten aan en enterden de vijandelijke schepen. een totaal bedrag van omstreeks f 54 mil- lioen aan ue daarvoor in aanmerking ko- inende gemeenten worden overgegaan, doch ai voor belegging in gemeenteleeningen ter beschikking van de regeering staande gel- den zijn slechtS van beperkten omvang. in verband hiermede acht de regeering het noodig, dat de gemeenten, zoo eenigszins mogelijk, niet tea uitgaven besluiten, welke uit leeningsgeld zijn te bestnjden, alvorens zij de zekerheid hebben, dat de leening plaatsing zal vtnden. Bij gebreke van die zekerheid zal her aan beveling verdienen, de uitgifte van de leening te doen voorafgaan aan het aanvaarden van verplichtingen, die uitgaven met zLn brengen, welke met de oporengst van de leening moeten bestreden worden. Ik heb de eer uw college te verzoeken het bovenstaande ter kennis te brengen van de gemeentebesturen, en het, voor zooveel noo dig, mede in uw aandacht aan te bevelen. TEGEN PLAATSELIJKE KEUZE. in de te Maastricht gehouden algemeene vergadering de; vereeniging van Neaer- I landsche wijnhandelaren is besloten, stei- ling te nemen tegen Piaatselijke Keuze. De vergadering was van oordeel, dat de j wijnhandel, zij het dan in verre toekomst, I door Plaatselijkq Keuze ten zeerste bena- deeld wordt en tie wijnhandelaren in hun bestaan worden bedreigd, zulks alleen ter wille van een zekere groep personen, die zich aan onmatigheid schuidig maakt, ter- wijl een groot dee) van het Nederlandsche volk in matig gebruik van wijn of andere dranken een geoorioofd genot vindt. De ver eeniging zal de noodige financien reser- veeren, om tot een krachtige actie tegen Piaatselijke Keuze over te gaan. DE EX-KEIZER. De heer Van Ravensteijn heeft den Minis ter van Binneniandsche Zaken gevraagd, of de Minister bereid is mede te deelen, of de opmerkingen van den burgemeester van Spa, baron de Crawhez, aan den medewer- ker van een Engelsch blad, omtrent de aan- wezigheid van een Hollandschen hoofd- of opper-officier bij gelegenheid van het ver- trek van den toenmaligen Duitschen Keizer uit het Duitsche hoofdkwartier te Spa in November 1918 eenigen grond van waar- heid hebben. DE CONFERENTIE TE SPA. Het einde der voorstelling is lang en taai geweest. De Duitschers hadden besloten alles te onderteekenen, behalve de bepaling, dat de entente het Roergebied kon binnen- ruklcen als tusschen 1 Augustus en 1 No vember niet 6 millioen ton kolen waren ge- leverd. Om deze bepaling is 3J4 uur lang gevochten. De entente en vooral de Fran- schen wilden niet toegeven, maar de Duit schers hielden even taai aan hun standpunt vast. Intusschen wachtte de buitenwereld, die op een zoo lange zitting niet gerekend had in angstige spanning op den uitslag. Om 5 uur was het Vrijdag begonnen en om half 9 was er nog geen einde merkbaar. Toen werd daarbinnen echter het pleit beslecht. Lloyd George had er in toegestemd, dat de Duitschers zouden protesteeren, dat deze bepaling in het protocol opgenomen was en dat de entente hun voorbehoud zou aan- vaarden. Toen moesten de Franschen wel toegeven. Millerand was daarover danig .uit zijn Op de pleinen en in de straten van de groote handelsstad Antwerpen was de zwarte galei het onderwerp van drukke ge- sprekken, en ieder trachtte iets naders en nauwkeurigers te weten aangaande het ge- rucht, dat de Zeeuwen het prachtig roei- schip, de Hoop, gisterennacht in de lucht hadden laten springen. Langzamerhand echter werd het avond, een dichte nevel steeg op uit de Schelde en verspreidde zich over de geheele stad. De lichten aan de kade gaven door den damp een roodachtig schijnsel, van het touwwerk der Andrea Doria, die dicht onder de muren en huizen aan de kade voor anker lag en op welker dek" kapitein Antonio Valani, een jonge man van nagenoeg dertig jaar, in zijn mantel gewikkeld heen en weer liep, vielen druppels naar beneden. Met zacht geklater bespoelden de golven der rivier den scheeps- romp en van de kade en uit de stad gonsde nog het doffe gewoel van de werkzame en ijverige bevolking. Juist, toen de kapitein voor een oogen- blik zijn wandeling staakte en naar de lich ten der stad, die boven de muren schemer- den, staarde, verscheen plotseling aan zijn zijde zijn luitenant Leone della Rota, een vriend zijner jeugd uit de Strada Giulia, die, terwijl hij hem de hand op den schouder lei, vroeg: ,,Zoo in gedachten? Antonia?" De aangesprokene keek verschrikt op. Ah, ben jij het Leone? Nu weet je iets naders omtrent het voorgevallene?" ,,Ja! maar helaas een zeer slechte tijding. De admiraal heeft van fort Liefkenshoek bericht gekregen, wat vermoed werd, blijkt waar te zijn: de Esparanza is met man en muis naar den kelder. Alleen de kajuitsjon- gen is bij fort Bath op een leege waterton levend aan wal gespoeld. Toen hebben cje Geuzen luide vreugdekreten aangeheven en de Zeeuwsche vrouwen - onder ons gezegd, Zeeuwsche vrouwen onder ons gezedg, Antonio; afzichtelijk leelijke schepsels hebben den jongen droge kleeren aange- trokken en hem met een fijn compliment humeur. Hij hield de Duitschers vobr, dat zij, als zij hunne verplichtingen niet ver- vulden toch op eene bezetting van het Roergebied moesten rekenen, ook al hadden zij zelf dit punt niet aanvaard. Lloyd Geotge verdreef den indruk van deze rede met eene vriendelijke toespraak. Wij zijn u zoover tegemoet gekomen als wij konden, zeide hij tot de Duitschers. Het zou ons uiterst pijnlijk zijn als nog eene bezet ting van eenig Duitsch gebied noodig was, en niet dan in de uiterste noodzakelijkheid zouden wij daartoe overgaan. Daarna had om 8 uur 40 de onderteeke- ning van het protocol plaats. De conferentie was daarmede ten einde. De kwestie der schadeioosstellingen za! hier niet meer ter sprake komen. Daarover is eene conferentie te Geneve beraamd, die over eenige weken" bijeengeroepen zal worden. Toen het protocol onderteekend was, hield de Belgische Minister-president De lacroix als voorzitter van de conferentie eene vriendelijke rede waarop hij op het heuglijke wees van het feit," dat men hier vruchtbaar had samengewerkt en zijne beste wenschen voor de toekomst uitsprak. Lloyd George wijdde daarna eenige woorden van welverdienden dank aan den Belgischen premier voor zijne voortreffe- lijke leiding. De werkzaamheden waren afgeloopen. In groepen stond men dooreen. De siagboomen der vijandelijkheid waren weggevallen. Op vriendelijke wijze namen de deelnemers van elkaar afscheid. Het ijs was tusschen hen gebroken. Eene atmosfeer van ontspanning lag Vrijdagavond over Spa. Alles was uitgeput van de spannende, voor velen zelfs zenuw- moordende dagen. De diplomaten met hunne medewerkers, zoowel als de journaiisfen zouden werkelijk ternauwernood in staat zijn geweest om nog een week aan de kwestie der schadevergoeding te wijderr. Het is op het oogenblik niet wel mogelijk de indrukken vast te leggen, die de beslis sing inzake de kolenquaestie op de vdrschil- lende partijen heeft gemaakt. Onder de Duitschers heerscht groote op- gewondenheid of diepe neerslachtigheid en ik geloof, dat ik de algemeene stemming niet beter kan weergeven dan door de vol gende woorden van Minister Simons, d,i hij na afloop van de laatste zitting uit sprak: ,,Wij hebben het Ruhrgebied voor vreemde bezetting gered, maar tot een zeer hoog§n prijs." Wat de eerstvolgende maanden in Duitschland thans brengen zuilen, valt moeilijk te voorspellen. Dat het zware maanden zuilen worden en dat een goede oogst nog de eenige hoop is, mag men in tusschen nu reeds aannemen. Tijdens de zitting werd nog een uitvoerig communique van de entente gepubliceerd omtrent de verdeeling der te verwachten schadevergoeding. Het komt hierop neer; dat Engeland 22 Frankrijk 52 Italie 10 Belgie 8 Japan en Portugal zuilen ontvangen, terwijl de rest wordt ver- deeid over de entente-staten in de Balkan. De conferentie te Spa is, dus schrijft de N. R. Crt., na bijna twee weken van inspan- nende werkzaamheid, waarbij de Zondag geen rust bracht en men dikwijls van den nacht een dag maakte, uiteengegaan, zonder het hachlijkste punt van haar program, de schadevergoeding, afgedaan te hebben. De kwestie is overgelaten aan een commissie hierheen, naar zijne Excellentie; den gou- verneur, gezonden. Ook daar boven op dc citadel is hij geweest nu, de admiraal zal wel spoedig van zich laten hooren." ,,Dat geve God," riep de kapitein van de Andrea Doria, terwijl hij spijtig met den voet op het dek stampte. Leone, 't ver- veelt mij, hier zoo werkeloos voor anker te liggen." Werkeloos?" hervatte de luitenant. Ik zou toch denken, dat wij den tijd, dien we hier voor anker liggen, niet zoo geheel en al ongebruikt hebben laten verstrijkeV Wat grootsche verovering heb ik niet gemaakt op de dikke Signora, in de taveerne: Het wapen van Alcantara. Anto nio. ik verzoek je derhalve..." ,,Ach ja, jij neemt het leven ook zoo licht op Leone," zei de kapitein met een zucht. ,,Wee mij," lachte de luitenant, vriend, spaar mij die verzuchtingen en kijk mij niet zoo hopeloos weemoedig aan. Zie liever eens in de richting die ik met mijn vinger aanduid daar, zie, dat licht daar over den stadsmuur in dat hoekvenster volg mijn vinger toch zie je het? Wel Antonio, Antoniootje, kapitein, kapiteintje, wie woont daar? Zeg ereis, wie heeft he- denavond dat lichtje aangestoken? Is het niet het liefste kind, dat dit Noordelijke land ik zou evengoed kunnen zeggen, dit Noordelijke moeras ooit, zoolang het hier regent, en dat moef, naar 't mij voor- komt, al heel lang zijn, heeft voortgebracht? En is niet Antonio Valani, kapitein van dit goede galjoen Andrea Doria, met lijf en ziel onderworpen aan de blauwe oogen en de blonde vlechten van deze schoone Vlaam- sche? alweer een zucht? Antonio, je bent toch een al tezwaartilftndemakker." Verstoord wendde de kapitein zich af. ,;Laat mij, Leone: Ik geef je verlof voor den heelen nacht, tot het eerste hanen- gekraai, opdat ik jou en je losbandige taai niet meer behoef te hooren. Ga, ik bid je; ga en kwel mij niet langer met je vroolijk gezicht. Waarlijk, ik gun jou de lichtzinnig- heid en de luchtige levensopvatting maar van twee deskundigen uit elk land, die over eenige weken te Geneve bijeen zal k.omen. Deze methode van werken verdient de voor- keur boven die welke te Spa gevoigd is, omdat men daar met zoo weinig voorberei ding bijeenkwam, dat de staatslieden her- haaldelijk moesten wachten tot alierlei strijdpunten door de deskundigen rijp voor een besiissing waren gemaakt. Dit kwam, omdat de geallieerden te Spa waren geko men met het voornemen, dat de conferentie een heel ander karakter zou hebben dan dat zij geleidelijk gekregen heeft. Men vergelijke maar eens de wijze waar op het protocol over de ontwapening tot stand is gekomen, met die, waarop de over- eenstemming over de kolenkwestie bereikt is. In de eerste kwestie hebben de Duitschers wel hun argumenten kunnen aanyoeren en tegengesparteld, maar was men alras op het beslissende punt gekomen, waarop de ge allieerden, vrijwel dictatoriaal, de wet stei- den en de Duitschers voor de keus tusschen aannemen of verwerpen gesteld werden. Dc Duitschers onderteekenden ten slotte het stuk waarin hun gelast werd, de veilighe 1s- politie af te schaffen, onder bedreiging en tegen hun zin en overtuiging. De reden was, dat Lloyd George die in het bijzonder beducht was voor de millioenen Duitsche geweren en de gevaren van het Duitsche bolsjewisme het zoo verordineerde. Het was voor de Duitschers volslagen onmogeiijk, om hem daarin tot andere gedachten te brengen en daarom moesten zij den strijei, waarmee zij niets konden winnen, spoedig opgeven. In de kolenkwestie ging het heel anders. Daar heeft de Duitsche minderheid ten slotte wel toe moeten geven, toen ;j niet meer kon bereiken, maar is de proce dure heel anders geweest. in plaats, dat hun de wet gesteld werd, kwamen nu be- raadslagingen in den trant, waarin een par- lement over een wetsontwerp beraadslaa a met uitgebreid onderzoek in de commissie en uitoefening van het recht van amew - ment. Toen twee schijnbaar onverzoenlijke opvattingen niet met elkaar in overeenstem- ming te brengen, de zaken Vrijdag voor een week tot een crisis gekomen waren en men elk oogenblik het vertrek van de Duit sche onderhandelaars verwachtte, kwam Lloyd George tusschenbeide en beduidde zijn collega Millerand, dat men met de Duitschers verder overleg diende te houden en hij de conferentie niet wilde iaten mis- lukken, doordat men hun de gelegenheid daartoe onthield. Zaterdag kwam toen de gedwongen-vriendelijke rede van den Fran schen Minister-president los. Het heeft na- dien nog meer gespannen over de steen- kolen, tot het laatst toe eigenlijk, maar Lloyd George is telkens weer doende ge weest, om de eendracht te herstellen, d.w.z. toegeeflijkheid jegens de Duitschers te be- plei'ten. Nu men zoo ver gekomen is op den weg van gemeen overleg en schikking, kan men voor de schadevergoeding de nieuwe procedure volgen van haar eerst door een commissie te laten voorbereiden, die de Duitsche voorstellen onderzoeken zal. Al de tweespait wordt in den boezem van die commissie begraven, de onderhandelaars kunnen telkens ruggespraak met hun regee- ringen houden, de geallieerde regeeringen weer met elkaar en sommige van deze zelfs rechtstreeks met Berlijn de heele machi- nerie is nu omslachtiger en langzamer ge- worden, maar als de commissie gereed is, mag men verwachten, dat ook de grond- slag voor de definitieve overeenkomst ge- legd is. Het derde punt, dat de conferentie behandeld heeft, de kwestie van de bestraf- laat mij dan ook het eenzame uur, als je inderdaad mijn vriend wilt zijn. Mijn ge heele gemoed is in opstand." Antonio," zeide nu de luitenant ernsti- ger, Antonio, op mijn eer, ik wilde je niet grieven, voor den drommel, spreek, liefste vriend, wat beteekent dit alles? Vertrouw het mij toe, wat u vervuit beangstigt, de siechte tijding van de Westersehelde is het niet, vertrouw mij toch, zou 't dan wer kelijk waarheid zijn, wat ik slechts als scherts bedoelde? Zoudt gij inderdaad door de blonde toovenares gevangen zijn?" Als eenig antwoord op alle vragen zucntte de kapitein nog dieper dan te voren en Leone vervolgde: ,,En zij speelt de wreedaardige tegen je? O, deze bekoorlijke barbare! Antonio Valani, meerdere en vriend, met mijn zwaard, mijn hart en mijn hoofd ben ik ge heel te uwen dienste. Wat zuilen we toch aanvangen, om het lieve kind voor ons te winnen?" Wat verder gesproken werd tusschen den kapitein en zijn luitenant, werd onverstaan- baar gemaakt, door het geroep van den wachthebbenden soldaat bij de loopplank; van de kade hoorde men de trom roeren, zag men fakkels lichten en wapens schitte- ren. De admiraal Frederik Spinola kwam onderzoeken, hoe het er voorstond op de Andrea Doria en de andere schepen der vloot, die ojjder de muren van Antwerpen lagen. Hij was blijkbaar in een slechten luim, wat Antonio en Leone, toen zij kwa men toesnellen om hem te ontvangen, dade- lijk bemerkten. De ongelukkige strijd van den vorigen nacht beangstigde hem. Als dat zoo voortging dan zou de onderneming niet zulke voordeelen afwerpen, als voor- gespiegeld waren op het perkament, op het verdrag, op 't welk Filips III van Spanje boven de onderteekeniqg van den Ge- nueeschen edele zijn Yo el Rev (ik, de ko ning) had geplaatst. Wordt vervolgd.) De Burgemeester der gemeente TKR NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering an den Gemeenteiraad zal worden gehouden op Itonderilngr 23 Jul" 1WSO. des narniddags ten 2 lire. Ter Neuzen, den 19 Juli 1920. De Burgemeester voornoemd, J T1UIZ1NGA. De Burgemeester van TER NE1 ZEN maakt bekend. dat het vee van de volgende landbnnwers door het month en hlfi/tnvzeer is aangetast J AC. VAN DRONGELEN, wonende te Ter Neuzen P 86. J. RIEMENB, wonende te T-r Neuzen P 81 J. DE VISSER, wonende te Hoek P 65. I. VAN CADSAND, wonende te Ter Neuzen P 94 en L. W. DE JONGE, wonende te Ter Neuzen P 85. Ter Neuzen, den 19 Juli 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. TER NEUZEN, in ii i i mi i m i iwi—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1