De eerste Ligtent, Bericht van Instel. VoGtloopig Bericht. KeerploegenGapponploegen Harley Davidson Motoren, Bericht. Laatste Berichten, Een woon-en Winkelhuis Teekenbehoeften Schrijfbehoeffen BURGEBL1JKE STAND. ADVERTENTIEN K0L0NIALE WAREN, een SMIDSKNECKT, Kerkboeken en Bijbels. Ketels, Houders, Ringen, Beugels en Flesschen. 6V2 Hi. prachtige Wilhelminatarwe, fi1/* H.A. Duivehoonen, I. Een UIIIS en ERF II. 15.79.60 H.A. B0IIWLAN9 III. Het WiOTORVISSCHERSVAARTUIG, IV. De fflOSSELPERCEELEN OPKWEEKEN VAN KREEFTEN IN DE OOSTER-SCHELDE. In den loop der laatste 20 jaren heeft zich op de Zeeuwsche Stroomen speci- aal op de Ooster-Schelde en de Grevelin- gen een tak van visschrij ontwikkeld, schrijft de N. R. Crt., die daar vroeger ge heel onbekend was: de kreeftenvisscherij. Door beperkende bepalingen voor den vischtijd vast te stellen en nog eenige an- dere voorschriften ter bescherming in het visscherij-reglement heeft het Visscherijbestuur zooveel mogelijk voor de instandhouding en bevordering van den kreeftenstand gezorgd; thans worden van- ■wege de Visscherij-Inspectie ook pogingen aangewend den kreeftenstand kunstinatig te vergrooten en wel door het opkweeken van jonge kreeften uit de eieren. jie met dit doe'l genomen proeven, die het vorige jaar fjegonnen zijn in de Zandkreek nabij het Noord-Bevelandsche dorp Kats, worden thans voortgezet in een binnendijkschen oesterput bij Bergen op Zoom. De hier- voor gebruikte inrichting bestaat uit een drijvend vlot, waaraan in het water neer- hangende bassins zijn bevestigd. In deze bassins wordt het water voort- durend in beweging gehouden door middel van schoepen, welke door een motor lang- zaam worden rondgedraaid. Ten aanzien van het voordeel van het kunstmatig opkweeken van jonge kreeftjes kan het navolgende worden medegedeeld: In de natuur gaan de jonge kreeften-lay- ven in zeer grooten getale ten gronde. De larven hebben nl. in tegenstelling met de volkomen dieren een zgn. planktonische levenswijze; zwemmen vrij in het water rond, overgeleverd aan stroom en golven en zijn daardoor aan tal van gevaren bloot- gesteld. Deze periode duurt 23 weken; hierna zakken de jongen, die nu ook de ge- daante van de volwassen dieren h,ebben, naar den bodem. De bedoeling van het op kweeken is nu, de larven in de kweekinrich- ting door deze gevaarlijke periode heen te brengen, en ze dan in de vrije natuur los te laten op plaatsen, die voor hun verdere ont- wikkeling geschikt zijn. Ook dit is een be- langriike factor, aangezien slechts een zeer klein deel van de Zeeuwsche stroomen, nl. in noofdzaak alleen de met steen bestorte onderzeesche dijk, glooiingen en oevers, daarvoor bruikbaar zijn. De kreeft kan zich nl. alleen handhaven op plaatsen, waar zij zich kan verschuilen, omdat bij de periodic" voorkomende verhuidingen het dier e^nigen tijd geheel week en volkomen hulpeloos is, zoodat het gemakkelijk een prooi wordt van de vraatzucht van andere dieren. Men heeft dan ook alleen op rotsachtigen bodem kreeftenvisscherij van eenige beteekenis. De levenskansen der jonge kreeften zijn door deze maatregelen dus sterk toegeno- men. De larven zijn gemakkelijk in groote hoe- veelheden te krijgen. daar een moederdier van gemiddelde grootte pl.m. 15.000 eieren draagt. Het opkweeken der larven gaat echter met gn moeilijkheden gepaard. In AWiUita (Rhode Island) is men er in geslaagd dl -«Mhode in het groot toe h passen. In Nfptrwegen echter, waar men rich ok geduref^.jaren hiermee heeft be- zig gehouden, is unlet tot resultaten kun- nen komen. De p toeen in ons land hebben in zooverre resunlra* gehad. als reeds de eerste bodemstadien in de Ooster-Schelde losgelaten konden worden. De thans be- staande inrichting is echter meer gebouwd voor het doen van voorloopige proefnemin- gen, teneinde ervaring met het kweeken te krijgen en na te gaan, welke bezwaren daarbij in de practijk moeten worden over- wonnen, dan wel voor het opkweeken voor zoo groote aantallen, dat de kreeftenstand er reeds dadelijk belangrijk door wordt be- vorderd. HET WEGNEMEN VAN VERF. Het .gevaarlijk afbranden heeft reeds me- nig ongeluk en groote schade veroorzaakt terwijl in vele gevallen de toepassing er van niet mogelijk is om de voorwerpen niet te beschadigen. Verder wordt ook gebruik ge- maakt van oplossingen van nantronloog, waardopr echter ook soms het hout sterk aangetast wordt, zoodat men dikwijls de veel zwakker werkende grdene zeep nam. Een Fransch vakblad raadt aan een emulsie te maken van minerale olie in een oplossing van natronloog. Door de olie ermee te schudden gelukt het wel de emulsie te ma ken, maar de oliedruppels komen dan weer boven drijven- als men er niet een stof door- heen mengt, die dit belet. Hiervoor kan men nemen: fijngepoederde baksteen, puimsteen, infusorien, aarde (tripel) etc. Men krijgt dan een pasta dat op de te verwijderen verf gedaan wordt en dat door zijn Jcheurende werking sterker werkt voor het wegnemen van de verf. Een oplossing van 20 van de loog is voldoende. Men dient echter door sterk roeren te zorgen voor een goede emul- geering. SAS VAN GENT. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 12 Juli, Eng. ss. Nanset, 1084 M3., ledig, van Queensborough voor Gent. 12 Juli, Eng. ss. Greystoke Castle, 10839 M3., gemengd, van Gent naar Antwerpen. 13 juli, Amerik. ss. Noccolula, 16674 M3„ gemengd, van Bremen voor Gent. 13 Juli, Eng. ss. Hull, 3202 M3., stuk- goed, van Antwerpen voor Gent. 13 Juli, Eng. ss. Nanset, 1084 M3., oud ijzer, van Gent naar Port Talbot. Van 12 tot en met 13 Juli werden langs de Middensluis alhier 39 binnenvaartuigen op en 21 afgeschut; laugs de Westsluis 1 op en 3 afgeschut. DE W1ELINGEN-KWESTIE. SPA, 13 Juli. Men verzekert, dat de ver- tegenwoordigers van Belgie ter conference aan de gedelegeerden der geallieerden ver- zocht hebben, de eischen van Belgie in over weging te nemen, waarop Millerand ver- klaard zou hebben het voornemen te hebben, het Belgische standpunt, en vooral wat be- treft de watergeul aan de Wielingen, te on- dersteunen. B. H. IJSEBAERT, Tabak, Sigaren enz DE FEIJTER—DIELEMAN. TE KOOP AANGEBODEN een zoo good als nieuwe UlSiS"*" Aan hetzelfde adres terstond gevraagd (halfwas) of leerling, boven de 16 jaar. G. BOER, Sraederij, SPUI (Ter Neuzen). Voor direct af te leveren: J0H. WISSE, A xelschestraat. Hot Bestuur v h Groene Kruis. Groenten en Vruchten in te maken steeds voorhanden D E. W0LFERT Hz Fir ma P. J. VAV DE SANDE. TER NEUZEN. He Qnroerende Goederen, geveild voor M. J. DIELEMAN en cons, te Philippine 10 Juli 1.1. zijn i n g e s t e 1 d als volgt Koop 1 /8000,— Koop6 /3400.— n 2 3302,7 1500,- 3 2600,8, 710,— 4 ,,2202,- 9, 1213,- 5 3400, TOEWIJZING Zaterdag 17 Juli 1920, namiddags 3 uur (Zomertijd), in de herberg van den heer EUG. Mussche te Philippine. Notaris ZIJLSTRA. Lemsterjacht, 20 P.K., en Veere Nr 210 en Zandkreek Nr 186. \e GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 6 Juli 1920, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer L. J. den Hollander, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, A. E. C. Kruijsse, Ph. J. van Dix- hoom, J. de kraker, J. Weijns, J. Dekker, .J. M. Baert, F. Die! em an, J, de Feijter en M. W Koster, benevens de Secretaris. De Voorzitter opent de vergadering met het uitspreken van het gebedsformulier. Aan de orde komt: 1. Notulen. De notulen der vergadering- van 18 Mei 11. worden met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. Het vaststellen van de. notulen der vergade ring van 22 Juni 1.1. wordt aangehouden, daar deze nog niet gereed zijn. 2. Ingekomen stukken. a. Eene missive van Gedeputeerde Staten van Zeeland, d:d: 25 Juni 1.1.; waarbij van het bewijs hunner goedkeuring voorzien wordt te- luggezonden het raadsbesluit van 22 Juni 1920 tot wijziging der begrooting voor 1919. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een kennisgeving van het gemeentebe- stuur van Termunten, dat door den raad dier gemeente, kennis genomen hebbende van een aanschrijving van de regeenng, waarin de wensch wordt te kennen gegeven, dat de af- trek van noodzakelijk levensonderhoud niet <i som van f 900 mag te boven gaan, van mee- ning, dat dit een inmenging van de regeering is, welke in strijd mag worden geacht met het zelfbestemmingsrecht der gemeenten; overtuigd, dat een aftrek als bovengenoemd te gering mag worden geacht, gezien de hui- dige duurte en dat het speeiaal de groote ge- zinnen zijn, die daardoor worden getroffen; dringt er bij de regeering op aan, de ge meenten in deze vrij te laten en verzoekt an dere gemeenten hieraan adhaesie te betuigen. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wethouders voorstellen, dit adres voor ken nisgeving aan te nemen, aangezien het naar hunne meening niet aangaat, dat door den gemeenteraad telkens moties omtrent regee- ringsmaatregelen worden genomen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. c. Een adres van de weduwe P. C. van Ben- degem, die daarin te kennen geeft, dat zij ken nis genomen heeft van de afwijzende beschik- king, door den gemeenteraad genomen op het door haar ingezonden verzoek om, evenals de andere gemeentewerklieden, terugwerkende kracht te erlangen tot 1 Juli 1919; dat het haar bevreemdt, dat zij in een uit- zonderingspositie wordt geplaatst, terwijl haar overleden man altijd met lust en ijver zijn taak heefj: vervuld en zij het bedrag',. waarop zij meent aanspraak te rriogen maken, zeer van noode heeft; redenen waarom zij den raad beleefd ver zoekt, de beslissing in zijn jongste zitting ge nomen te herroepen, daar het haar spijten zou, door een dergelijke miskenning van de ver- diensten van haar man, genoodzaakt te worden om te trachten zich verder recht te verschaffen. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, om dit adres te stellen in handen van hun college om bericht en raad Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. d. Een schrijven van A. Olijslager, ambte- naar belast met de beteekening van stukken ter invordering van plaatselijke belastingen in de gemeente Axel, die daarin ontsl'ig ver zoekt uit genoemde betrekking, met ingang van 1 Juli 1920. De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, het gevraagde ontslag eer- vol te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. In verband hiermede stellen Burgemeester en Wethouders voor, over te gaan tot het be- noemen van een deurwaarder bij de plaatseliji- belastingen. Zij hebben het niet noodig geacht voor deze betrekking een oproeping te doen en geven te kennen, dat zij hiervoor gaame een der gemeente-veldwachters zagen benoemd, nl. de veldwachter Nieuwenhuijze, daar Oosting reeds eenige bijbetrekkingen heeft. Salaris is er niet aan verbonden; er wordt alleen vergoe- ding genoten als er werk te verrichten is, vol- gens het geldende tarief. De uitslag- der alsnu gehouden stemming is, dat de gemeente-veldwachter Nieuwenhuijze met algemeene stemmen wordt benoemd. e. Burgemeester en Wethouders stellen voor, onder intrekking van het raadsbesluit vau 21 October 1919, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten van Zeeland, dd. 14 November 1919, no. 78, over te gaan tot het sluiten eener geldleening ter voorziening in de behoeften aar, kasgeld voor de gemeente ten bedrage van 40.000, rentende hoogstens 6V2 's jaars, aflos'oaar 31 December a.s. Dit voorstel nader toelichtende deelt de Voorzitter mede, dat intrekking van het vroe- gere besluit en het nemen van een nieuw be- sluit noodig is, omdat het niet mogelijk blijkt voor 5Y2 kasgeld te kunnen leenen, en dus het rentebedrag moet verhoogd worden. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. f. Burgemeester en Wethouders stellen voor, onder intrekking van het raadsbesluit van 9 Maart 1920, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland, d.d. 19 Maart 1920. no. 66, over te gaan tot het sluiten eener geldlee ning ter voorziening in de behoefte aan kas geld voor de gemeentelijke gasfabriek tot een bedrag van 30.000, tegen eene rente van hoogstens 6*2 aflosbaar 31 December a. s Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 3. Verzoek om een verhoogd voorschot voor woningbouw. Ingekomen is een adres van de Vereeniging tot verbetering der Volkshuxsvesting, welke daarin te kennen geeft, dat zij naar aanleidng van een onderhoud met den inspecteur van de Volksgezondheid, belast met het woningtoe-. zicht in de provincie Zeeland, en naar aan- leiding van een schrijven van genoemrten ir.- specteur, verzoekt, de aanvraag van het bouv - voorschot te willen verhoogen tot f 298.400 ol zooveel meer of minder als noodig is. Tevens verzoekt de vereeniging beleefd, het bedrag van het door de gemeente te dekken een vierde van het jaarlijksch tekort op de ex- ploitatie te willen verhoogen van f 1754 op f 2329, alzoo een verhooging van f 575 of zoo veel meer of minder als noodig is. De Inspecteur voor de Volksgezondheid, Jhr. De Graeff, schrijft o. m.: In antwoord op uw nevenvermeld schrijven heb ik de eer u te berichten, dat ik niet ac- coord kan gaan met eene hoogte van 2.75 M. onder de bintlaag; wel echter als maximum met 2 70 M. zooals dit door den Minister zal worden gesteld; bij voorkeur zal ik nog eene mindere hoogte willen zien, indien slechts ven- tilatie door de bovenramen wordt aangebracht. Strijd met veel te strenge -voorschriften der bouwverordeningen mag nooit cen oelet- sel zijn om met Rijksvoorschotten te bouwen woningen af te wijzen. Wordt dit bezwaar pricipieel onoverkomeljjk eevoeld, dan wijzige men deze verordening. 1 Geheel accoord ga ik met de wijziging van de kelders in verdiepte kelderkasten. Ook zou ik de borstwering op den zolder van 1 >0 tot 1.20 M. willen teruggebracht zien of des- noods nog verder. Deze voorstellen doe ik, omdat de bouw- kosten veel te laag geraamd zijn. Ik schat volgens kubatie naar f 25 per MS. deze kosten op 5500 per woning (vereenvou- digd en verlaagd) en moet u mededeelen, d; overschrijding van het aangevraagde voorschot in den regel wel een voorstel tot suppletoir voorschot ingewilligd zal verkrijgen, maar niet eene verhooging van de bijdrage, zoodat de meerdere annui'teit alleen uit huurverhoo- ging gevonden moet worden. Ook vraag ik mij af, of ter bezuiniging de verharding van de straat wel over de voile breedte behoort te geschieden. Neem ik nu een grondvoorschot van f 25400 annuiteit f 1303,53) en een bouwvoorschot van 48 X f 5500 of ,f 264000, renteverlies /2640, toezicht enz. 5800, algemeen onkosten f 560 samen f 273000 (annui'teit f 14954,94). Onderhoud ad f 40 hetgeen werkelijk met minder kan f 1920, assurantie ad f 0,60 per mille van b.v. f 270000 f 162, grondlasten ad f 10 f 480, huurderving en administratie met afronding f 479,53; tota.al uitgaven f 19300, huuropbrengst 48 X 52 X f 4 f 9984, bij drage 9316 of voor de; gemeente 2329." De Voorzitter deelt voorts mede, dat de in specteur de raming der woningen veel te laag vond en meende dat die van f 4800 tot f 5500 moest worden verhoogd en dan is het oor- spronkeljjk ontwerp nog vereenvoudigd, dan zijn de kelders vervallen en vervangen door kelderkasten, terwijl de hoogte is verminderd. De inspecteur wees ook rH) de noodzakelijkheid om nu de raming te verhoogen en een voor schot aan te vragen overeenkomstig de ver- hooge raming, aangezien, wanneer later de raming overschreden wordt, de verhooging door een verhoogde huur.som moet worden ge- dekt. Voor den grond en de bestrating is nu noo dig f 25.400 en voor den bouw 273.000. Be- rekend wordt dat de woningen f 4 per week zullen opbrengen en dat het deel in het tekort, dat door de gemeente zal moeten gedragen wofden 2329 bedraagt. De vraag is nu maar, of de woningen voor f 4 per week zullen kun nen worden verhuurd. Hij stelt zich voor, dat de menschen die het kunnen betalen deze woningen zullen betrek- ken en dat de door hen vcrlaten goedkoopere woningen zullen kunnen betrokken worden door hen voor wie die huurprijs van ,f 4 te hoog is. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het verzoek der vereeniging in te willigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De heer Van Dixhoorn verlaat de verga dering. 4. Omvraag. a. De Voorzitter deelt mede, dat er nog een verzoek is ingekomen van den heer V an Hoeve om oude slangen van de brandweer t koopen. De brandweer bezit een partij slangen, die voor haar niet meer geschikt zijn. Burge meester en Wethouders geven in overweging hun college te machtigen die partij oude slan gen te verkoopen voor 50 cent per meter. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. b. De heer De Kraker wijst op den slechter toestand van den weg in de Zeestraat van a1 Cappon tot aan de marechaussee-kazerne; het water kan daar niet weg loopen, waardoor veel overlast wordt ondervonden. De Voorzitter merkt op, dat, zooals de heer De Kraker wel weten zal, die straat niet hi.: de gemeente in onderhoud is; hij zal evenwel van de mededeeling nota nemen en er de aan- dacht van den onderhoudsplichtige op vestige n c. De heer Kruijsse wijst er op, dat sinds de nieuwe dienstregelitig der spoorwegen enz de postverbinding hier.achteruit is gegaan. De Nieuwe Rotterdamsche Courant b.v. die bier anders in den voormiddag werd ontvangen komt nu pas des avonds om 7 uur. Hij meent, dat, waar dat blad des avonds Ter Neuzen nog bereikt, het toch des morgens met de eerste gelegenheid alhier kon worden aange- voerd. De Voorzitter meent, dat er geen bezwaar is om hierover eens aan den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie te schrijven en verbetering te verzoeken. De Voorzitter sluit de vergadering door het uitspreken van het dank-formulier. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 10 Juni. Aloijsius Ja cobus Breepoel, oud 29 j., jm. en Sidonia Bar- bier, oud 26 j., jd. 25 Juni. Alouisius van Eck, oud 27 j., jm. en Florentina Maria Au- broeck, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juni. Desire Ludovicus Reijns, oud 2S j., jm. en Bertha Mathilda Rens, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Clementina Maria, d. van Jozef van den Hende en van Maria Louisa de Burger. 4 Juni. Gerardus Cornells, z. van Lu dovicus Maria Augustinus van de Walle en van Bertha Barbera Jolivet. 10 Juni. Juliette, tl. van Martha Mathilda Leeraert. 14 Juni. Pal- mire Apolonia, d. van Jacobus de Smit en van Emma Coleta Heijens. 30 Juni. Alphonsus Jo- sephus, z. van Cornell's Josephus Asselman en van Anna Maria Dievens. Overlijden. 5 Juni. Apolonia Spiessens, oud 68 j., wed. van Comelis de Bilde. 8 Juni. Maria Frederica Verbruggen, oud 11 w., d. van Johannes Ferdinandus en van Maria Vermeire. 10 Juni. Juliette Leeraert, oud 12 uren. d. van Martha Mathilda. 18 Juni. Maria Anna van Waterschoot, oud 48 j., d. van Andries Augus tinus en van Apolonia Lemsen. 24 Juni. Al phonsus Verschuren, oud 40 j., echtg. van Ma ria Stephania Bracke. 25 Juni. Josephus van Laere, oud 54 j., echt. van Louisa Maria Man gnus. HENGSTDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Aloysius Petrus Pieters, oud 27 j., jm. en Paulina Pe- tronella Apolonia de Meijer, oud 28 j., jd. Geboorten. 23 Juni. Desire, z. van Gijsber- tus de Lavoir en van Elisabeth Asselman. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 10 Juni. Paulus den Reijer, oud 24 j., jm. en Paulina de Nijs^ oud 21 j., jd. Petrus Tieleman, oud 26 j„ jm. en Emma Apolonia Kouwijzer, oud 21 j., jd. 17 Juni. Albertus Cornelius Blommaert, oud 24 j., jm. en Maria de Westelinck, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Juni. Come lis van Geertruij, oud 30 j., jm. en Rosalia Elias, oud 30 j., jd. Alouisius Antonius Jo- ziassen, oud 25 j., jm. en Maria Apolonia Rombout, oud 23 j., jd. 26 Juni. Paulus den Reijer, oud 24 j., jm. en Paulina de Nijs, oud 21 j., jd. Petrus Tieleman, oud 26 j., jm. en Emma Apolonia Kouwijzer, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Maria Johanna, d. van E. D. de Waal en van M. R. de Bruijn. 8 Juni. Petrus Franciscus, z. van J. P. Maes en van G. A. van Daele. 11 Juni. Rosalia, d. van A. A. Asselman en van A. M. Neve. 13 Juni. Maria, d. van L. Duvivier en van P. R. van Goethem. Joseph Alouisius, z. van C. Th. Her mans- en van M. P. Maas. 14 Juni. Joseph, z. van A. Rockus en van A. M. Asselman. 16 Juni. Juliette Apolonia, d. van F. van Gassen en van E. van Walle. 19 Juni. Mathilde, d. Van C. Stevens en van A. C. Buijs. 20 Juni. Dora, d. van J. van der Velpen en van M. A. Maas. 25 Juni. Sara, d. van J. Cambeen en van J. Rijk. 26 Juni. Cathalina Lena, d. van K. Lucasse en van M. Houtekamer. 29 Juni. Johannes Al phonsus, z. van E. van Goethen en van M. J. Pauwels. 30 Juni. Arthur, z. van P. J. Weese- poel en van A. van Sikkelerus. Overlijden. 8 Juni. Adriana Konings, oud 70 j., wed. van M. van Delft. 9 Juni. Maria Mahu, oud 85 j., wed. van C. de Bakker. 11 Juni. Josina van Boven, oud 78 j., wed. van J. de Waal. 26 Juni. Angela Cathalina de Bruijn, oud 3 j., a. van J. F. de Bruin en van L. van Ombergen. 27 Juni. Judocus Polfliet, oud 73 j., echtg. van I. F. de Theije. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 5 Juni. Jacobus Ver- nimmcn, oud 33 j., jm. en Emelia van Pottel- berghe, oud 33 j., jd. 12 Juni. Wilhelmus Am- brosius de Bruin (van Huist), oud 37 j., we- duwn. van Mathilda Maria van de Lavoir en Maria Louisa van den Broecke, oud 29 j., jd. 23 Juni. Augtist Marie Raes, oud 23 j., jm. en Josephina Leonia Buijs, oud 22 j., jd. 30 Juni. Marinus Pieter Witte (van Axel), oud 31 j., jm. en Suzanna Maria de Bouvre, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Juni. Arthur Aloijsius de Guchteneire, oud 21 j., jm. en Josephina de Vliegher, oud 21 j., jd. 10 Juni. Henricus van de Vijver, oud 32 j., jm. en Ro salia van Daele, oud 28 j., jd. 16 Juni." Charles Louis Verwilligen (van Hulst), oud 23 j., jm. en Alfonsine Seraphina Eugenia Duvivier, oud 20 j., jd. Joseph Alphonse Baert, oud 31 j., jm. en Martha Clothilda van de Winekel, oud 32 j., jd. 21 Juni. Jacobus Vemimmen, oud 33 j., jm. en Emelia van Pottelberghe, oud 33 j., jd. 23 Juni. Wilhelmus Ambrosius de Bruin, oud 37 j., weduwn. van Mathilda Maria van de Lavoir en Maria Louisa van den Broecke, oud 29 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Honorine Maria Jo sephine, d. van Henricus Aloysius Suij en van Maria Catharina De Visscher. 3 Juni. Hen- riette Melanie Maria, d. van Cerillus Adam en van Rosalia Verschraegen. 4 Juni. Julma Maria Francisca, d. van Bemardus Antonius Ceelaert en van Augusta Maria Verschuuren. Ag-nes Sophia, d. van Leo Bemardus Fermont en van Leonia Maria van de Bilt, 7 Juni. Pros per Leonard, z. van Arthur Dominicus van Laere en van Anna Louise de Roover. 12 Juni. Alice Leontine Alphons, d. van Joseph de Smet en van Elodia Maria Verbraecken. 21 Juni. Seraphinus Eduandus, z. van Alphons de Smet en van Bertha de Bouvre, 24 Juni. Jo sephina Maria, d. van Camillus Bracke en van Maria Louisa Sturms. Anna Maria Stephania, d. van Cijrillus Emilius van Nieulande en van Sidonie Marie van Damme. 27 Juni. Ludovi cus, z. van Camillus van Remoortere en van Valentina Behiels. 30 Juni. Jeanette Maria Joseph, d. van Camillus Marie de Gronckel en van Martha Schalkens. Overlijden. 8 Juni. Hippolytus de Caluwe, oud 71 j., z. van Charles Franciscus de Calu we en van Ursula van Rompu. 11 Juni. Maria Ludovica van Poele, oud 44 j., echtg. van Jo hannes Franciscus de Rechter. 12 Juni. Joseph Petrus de Roover, oud 2 m., z. van Edmond Louis Florent en van Leontina Maria D'hooghe. OVERSLAG. Huwelijks-aangiften. 1 Juni. Edmondus Migom, oud 32 j., jm. en Maria Felicita Uijttendaele, oud 32 j., jd. Huwelijks-aangiften. 2 Juni. Afred Colpaert, oud 32 j., jm. en Nathalia Maria Lioen, oud 27 j., jd. 9 Juni. Jacques Bakker, oud 23 j., jm. en Mathilda Eduarda van de Winekel, oud 22 j., jd. 24 Juni. Eduardus Gauwe, oud 25 j., jm. en Rosalia Martina Christina Goethals, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Juni. Benignus Vergauwen, oud 29 j., jm. en Maria Bakker, oud 31 j., jd. 8 Juni. Johannes Theodorus van Leemput, oud 29 j., jm. en Alice Honorine Au gusta Marquinie, oud 29 j., jd. 16 Juni. Alfred Colpaert, oud 32 j., jm. en Nathalia Maria Lioen, oud 27 j., jd. 30 Juni. Jacques Bakker, oud 23 j., jm. en Mathilda Eduarda van de Winekel, oud 22 j., jd. Geboorten. 5 Juni. Fernanda Nathalie, d. van Odylon Alfred Auguste Willaert en van Elodie Nuytinck. 6 Juni. Hubert Franciscus, z. van Albertus Antonius Goethals en van Elo die Marie Sehelfaut. 13 Juni. Robert Fran- cois Marie, z. van Robert Charles Francois de VIeijer en van Leonia Joanna Maria Michiel- sens. 16 Juni. Adriaan, z. van Pieter de Jong en van Carolina Mathilda Janisse. 19 Juni. Hubert Pierre Marie, z. van Leon Alphonsius van den Hemel en van Brigitta Felicita Jo hanna Marquinie. 24 Juni. Margaretha Ber- tina, d. van Gerulphus Poppe en van Julia de Ridder. 28 Juni. Ivonne Melania, d. van Ja cobus de Caluwe en van Angelina Obrie. Overlijden. 1 Juni. Paulus Adolf Petrus van Oppen, oud 33 j., echtg. van Sibella Good. Seraphina Hemelaar (overleden te Ter Neu zen), oud 54 j., echtg. van Franciscus Meijs- kens. 4 Juni. Petrus Oubrie, oud 74 j., echtg. van Catharina Michielsens. 15 Juni. Maria Anna van Heese, oud 43 j., echtg. van Fran ciscus Vercauteren. STOPPELDIJK. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juni. Petrus Vemimmen, oud 29 j., jm. en Philomina Chris tina van der Veecken, oud 32 j., jd. Geboorten. 21 Juni. Petrus Jacobus, z. van Seranhiims Eduardus Munck en van Rosalia van Campen. Overlijden. 9 Juni. Maria Cornelia Louisa Pieters, oud 16 d., d. van Jacobus en van Apo lonia Dobbelaar. Maria Cornelia de Smit (over leden te Rosmalen), oud 38 j., echtg. van Jan Francies Serrarens. 15 Juni. Christina de Rijck, oud 69 j., d. van Johannes en van Anna Catharina van Herwegen. Rosalia Strijdonck, oud 63 j., echtg. van Johannes Franciscus van Kruijssen. ZUIDDORPE. Geboorten. 24 Juni. Rachel Stephania, d. van Alphonse de Smet en van Emma Maria van de Winekel. 27 Juni. Clara* Madeleine Ghislaine, d. van Aime Charles van Waes en van Melania Sophia de Bruyckere. Op a.s. Zondag 18 Juli hoopt onze geacht^ Voorzitter, zijnoOsten geboortedag te herdenken. Dat hij nog vele jaren moge gespaard blijven voor zijn gezin en onze afdeeling BESTUUR en LEDEN van de afdeeling St. Raphael Ter Neuzen en Omstreken. Bij het verlaten der R. H. jjL-wKS1 B. S. te Ter Neuzen breng ik hierbij nogmaals mijn dank aan den Directeur en Leeraren voor het genoten onderwijs gedurende 2 jaren. Mijn Medeleerlingen en de Concierge zij hierbij mijne groeten gebracht, ter wijl ook mijne Vrienden- niet-H. B. S.'ers, een hartelijk tot weerziens wordt toe- geroepen, daar ik in de vacantie hen alien nog dikwijls hoop te ontmoeten. W- SCHEELE. Schoondijke. Allen, die iets te vorderen gfiPSBSF hebben van of verschuldigd zijn^aan TH. J. STANDAERT-Witlox te Ter Neuzen, worden verzocht hunne rekeningen in te zenden of betaling te doen v66r of op 24 Juli 1920. TH, J. STANDAERT—Witlox. Den inwoners van Ter Neuzen en omliggende plaatsen wordt hiermede bekend ge- maakt, dat door ons op Zaterdug 17 .lull a.s. een Z4AK in zal worden geopend, in het perceel Noordstraat SO, tot dusver ;V. V. EI)All te Ter Neuzen. Belovende levering van eerste kwaliteit artikelen, tegen concurreerende prijzen en eoliede bediening, bevelen wij ons ten zeerste aan. 7/9 P.K. electrisch. 7/9 P.K. niet electrisch met Bosch-Magneet. F. N. 1 Cyl. 2"U P.K. F. N. 4 Cyl 7 P.K. Alle Motoren zijn nieuw. Agent F. N. Rijwielen en Motorrijwielen, ZAAMSLAG. KRUGER'S TONIC. van H. VAN AKEN, Apotheker Spe cialist te Selzaete (Belgie). Versterkend geneesmidde) voor Zenuwlijders. Prijs per flacon f 2, Hoofd-depot voor Holland N.V. v/h. C. A. SCHULTE Co., Middelburg Verkrijgbaar bij de bekende depfithouders. yiirw P. J. VAN DB 8AND35. geschenk van de Gemeentenaren van Ter Neuzen, is deze week t e zien aan lage prijzen. Ter Neuzen, Juli 1920. TE KOOP gelegen te Walsoorden. Te bevragen bij den bewoner A. ADRIA ANSENS-DE NIJS. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse. zal ten ver- zoeke van den WelEd. Heer J. A. VAN ROMPU te Ter Neuzen, op Woens- dag 4 Augustus 1920, des namiddags 2 uur, in het openbaar verkoopen wassende in den Koningin-Emma- polder, gemeente Graauw. Te vergaderen bij den heer Theoph. Bauwens in Van Alsteinpolder. De HOFSTEDEN voor den heer Poullier ter openbare verkooping geannonceerd, zijn alle uit de hand verkocht. Notaris ZIJLSTRA. De Notaris P. ADAMA ZIJLSTRA te IJzendijke, is voornemens in het begin der maand Augustus 1920, ten verzoeke van den heer P. F. WIJNE te P h i 1 i p p i n e en consorten, in" het openbaar te verkoopen te Philippine, bewoond door den heer E. Wijne. in den Mosselpolder, den Nieuwbe- dijkten polder en den Kanaalpolder.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3