ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7017. Donderdag 15 Juli 1920. 60e Jaargang. Klerk V Klasse ter Secretarie Regeeringsbloem, Gemeentelijke-, tevens Districtsarbeidsbeurs H. H. Werkgevers BfNNENLAND. BUITENLANQ. Burgcmeester en Wetbouders van TER N EUZEN roepen sollicitanten op naar de betrekking van op een wedde van 1100 tot 1400 (vier 2 ja-irljjksche verhoogingen van 75) Diensttijd als gelijksooHig aiabtenaar ter secretarie, zulks ter beoordeeling van B. en W. in andere gemeenten doorge- bracht, kornt voor deperioaiebie verhoogmgen in aantnerking. voor de jaren, doorgebracht na de intreding van het 18e levensjaar. Diploma strebt tot aanbeveiiug. Pensioensstorting 4 percent, lndiensttred'ng zoo spoedig mogelijk. Stnkken in te zenden voor 28 Juli n.ff. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend De Minister van L. N. en H. heeft be- paald dat de prijs waarvoor de Regeerings bloem moet worden geleverd met ingang van 12 Juli 1920 is gesteld op 40 per 100 K. G. Ter Neuzen, 12 Juli 1920. De Bargeweester vootnoemd, J HUIZ1NGA. TEH NEUZEN, Bureau Schooilaan 4. Geopendalle werkdagen 9-12 en 2-4 uur. Weed U om arbeidskrachten tot de Beurs. Machinist en, Grondwerkers, Losse Arbeiders, Opperlieden. De Directeur, J.F. DE COOKER. lngeschreven staan NEDERLAND EN BELGIE. Onlangs is door de Parjjsche Journal gemeld, dat 200 leden van de Franscbe Earner een adres zouoen hebben gericht tot minister president Millerand, ten gunste van een krachtige onderstenning door Frank- rjjk van Belgif's eischen in zake de her- ziening van de verdragen van 1839. Het Journal des Debats meldt nu, dat de bedoelde brief aan minister Millerand slechts door 2 kamerleden onderteekend was. De Libre Belgique verneemt uit Spa, dat daar onderhandeld wordt tusschen Lloyd George en Millerand over het Belgisch Nederlandsch tract&at. Deze besprekingen zouden van zeer hattelykeu aard zijn. Millerand zou op bet Belgische standpunt -taan en Belgie zonder voorbehoud steunen. Hnymans en Jaspar wiilen zich hierover niet uitlaten. Het blad Z9gt nog, dat, in dien Frankryk aan de zjjde vac Belgie staat, dit aan de persoonljjke actie van Millerand moet worden toegeschreven, want de bu reaux en vooral de heeren Laroche en Berthelot zijn geenszins van plan, de Bel gische belangen te verdedigen. De Volksgazet, het Antwerp..a'i orgaan van de arbeidersparty, wijdt Camme Huys- mans sociaal-democratisch Kamerlid voor Antwerpen en algemeen secretaris van het lnternationaal Socialistisch bureau (2e Internationale) een tweede artikel aan „De betrekkingen van Belgie" waarin o.m. te lezen is »Wy wenschen als goede vrienaen met Holland te leven. De twee landen volledigen elkander op economisch gebied. En als "V laming ben ik er van overtuigd en ik zou in naam der overgroote meerderheid der Vlamingen durven spreken, dat Vlaan deren wil dat de vriendschappelyke be trekkingen zouden hersteld worden. Holland maakt deel uit van onze beschaving. Holland is voor laacderen wat Frankrijk voor Wallonie is. Vlamingen en Walen wenschen Belgen te blyven. Maar onder verstandelyk op- zicht put Wallonie een groot deel van zyn geestesleven in de Fransche wetenschap en in de Fransche letterkunde. Tusschen Walen en Franschen worden er banden van sympathie gesmeed en dat gevoel werd in den loop van den oorlog nog versterkt. Hetzelfde doet zich voor met Vlaanderen en Holland. Maar in Wallonie en ook niet te Brussel, waar eenige dagbladsehryvers zich inbeelden dat zij het gansche land vertegenwoordigen (de laatste kiezingen hebben hun wat iicht gebracht) stelt men zich niet voor in welke mate men het beschaafd gedeelte der Vlaamsche bevolking kwetst, wanneer men onbedacht Holland aanvalt voor alles en voor niets. In 't kort ik geef aan de heeren Hy- mans en Van Karnebeek welke ik de e-r heb allebei persoonlyk te kennen -- d"n raad een stap naderbij te doen van weers- kanten. Ik heb vernomen dat een tak der fam-ilie van den heer Van Karnebeek van Belgischen oorsprong is. Iedereen weet dat de heer Hymans uit Holland afkomstig is. Hun wederzydsche oorsprong zal mis- schien de onderbandelicg-n vergemakke- lyken, want ware de oorlog niet gekomen, zoo zou M. van Karnebeek misechien beden de thesis van M. Hymans hebben verdedigd en omgekeerd". Verder verzet. Camiile Huysmans zich tegen het aangaan van een eenzyiiig militair verbond met Frankryk dat, althans volgens zekere Franschgezinde Brusselsche journalisten, in de eerste plaats gericht zou zijn tegen Nederland. Belgie mag het Portugal van Frankryk niet worden, schryfc Huysmans, die evenwel voor een definitief veroond, „maar een verbond met Frankryk en Eogeland, dat geen enkel militair systeem oplegt" missehien wel te vicden zou zyn. Vooral, meent by, laat ons niet te haastig zyn. Van den kant der Duitscbers is het ge- vaar geweken, wij hebben den tyd. Belgie is een land dat Frankryk ,/dekt" en de. baan tot Engeland ,/Opent". Onze buren hebben er een machtig persoonlyk belang by ons te verdedigen om zich zelf te verdedigen. Wy moeten dus onze vrybeid niet weggooien. Ik zeg meer 1 Indien sommige vrienden van maar scbalk Foch soms lust mochten hebben bet bezettc Ryng'bied te annexeeren en in dien sommige onzer militairen lust mochten hebben, zich steunende op de geallieerde legers, Holland aan te raken dan zou de socialistische party niet marcbeeren. Neen, zij zou niet marcheeren." DE MINISTER VAN ONDERWIJS OP DEN KANSEL. Dr. J. Th. de Visser, minister van On der wys, Kunsten en Wetenschappen, is Zondagochtend in de Luthersche kerk te Utrecht als voorganger opgetreden. Ver- scheidene leden van andere kerkgenootschap- pen, o.a. ook Roomsch- Katholieken, woon- den den dienst bjj. Nadat Dr. De Visser voorgelezen had Matth. 7 vers 114, hield hij een preek naar aanleiding van den tekst van Job. 8 vers 15 laatste gedeelte. HOOGE RAAD VAN ARBEID. De Hooge Raad van Arbeid heeft in een Maandag gehouden vergadering zyn adviezen vastgesield omtrent het ontwerp van een werktijdenbesluit voor fabrieken en werk- plaatsen en omtrent een door de ministers van JuBtitie en Arbeid by den Raad aan- hangig gemaakte civielrecbtelyke regeling van de collectieve arbeidsovereekomst. By de behandeling van het eerstgenoemde ontwerp stond de Raad uitvoerig stil by de regeling van het tweeploegenstelsel. Zoowel van werkgevers- als van werk- nemerszjjde werd bepleit, met het oog op het groote belang van de verhooging der productie en ten einde onze industrie de gelegenheid te laten aan de buitenlandsche concnrrentie het hoofd te bieden, het twee ploegenstelsel op ruimer schaal mogelijk te maken, dan in het om advies toegezonden voor-ontwerp. Daartegenover werd echcer, eveneens zoowel van werkgevers- als van werknemerszyde gewezen op de groote schade, die het gezinsleven van bet twee ploegenstelsel ondervindt. Ten aanzien van de civielrechteljjke regeling van de collectieve arbeidsovereen- komst bleek de meerderheid van den Raad van gevoelen, dat een regeling van de ge- heele collectieve arbeidsovereenkomst, zoo wel de eivielrechtelyke als de zoogenaamd publiekreehtelijke, in een afzonderlyke wet, de voorkeur verdient boven de voorgestelde inlasscbing van eenige artikelen in het Bnrgerlyk Wetboek. Op den 26en Juli komt de Hooge Raad van Arbeid weder te 's Gravenbage bijeen ter vaststelling van zyn adviezen over de overige algemeene maatregelen van bestuur, waaromtrent hy advies heeft uit te brengen, voordat de Arbeidswet 1919 voor fabrieken of werbplaatsen in working zal treden. Op dienzelfden dag zullen tevens behandeld worden een wetsontwerp ter bevordering van de vreedzame bylegging van arbeids- geschillen, ontwerpen van wet tot wyziging der steenhouwerswet en van de Ziektewet en //Ontwerpbesluit tot het invoeren van dagzegels." DE RIJKS-KOLENDISTRIBUTIE. Ter gelegenheid van de algemeene ver gadering van de Vereeniging van Gasfabri- kanten, deelde de heer Frowein, directeur van de Rijkskolen distribute mede, dat de kolenpositie van ons land redenen tot ern- stige bezorgheid geeft. De toestand is in den laatsten tijd niet beter, doch slechter geworden. In verband hiermede kan, zoo verklaarde de heer Frowein, van opheffing der kolen- distribute, binnen afzienbaren tyd geen sprake zyn. INVALIDITEITSWET en ARBEIDS- CONTRACT. Zooals meermalen in het dagelijksch leven blijkt, zijn vele personen (en hieronder werk gevers) met de bepaiingen van het Arbeids- contract onbekend. Het is mijne bedoeling niet hier alle bepaiingen van het Arbeidscon- tract te bespreken, slechts die bepaiingen, welke in nauw verbanji staan met de Invalidi- teitswet. Art. 1638b B. W. luidt: ,,Geen loon is ver- schuldigd voo.r den tijd, gedurende welken de arbeider den beaongen arbeid niet heeft ver- richt." Art. 1638c bepaalt ma.: le lid. ,Evenwci i> houdt de arbeider zijne ,,aanspraak op het naar tijdruimte vastgesteld ,,loon voor een betrekkelijk kort en tijd, wan- ,,neer hij tengevolge van ziekte of het ongeval ,,verhinderd is gewees zijn arbeid te verrich- ,,ten, tenzij de ziekte of het ongeval door zijn ,,opzet of onzedeiijkhcid veroorzaakt, of het ,,gevolg is van een lichaamsgebrek, waarom- ,,trent hij bij het aangaan der overeenkomst ,,den werkgever opzettelijk valsche inlichtin- ,,gen heeft gegeven." 2e lid. ,,Komt hem in zoodanig geval, krach- ,,tens eenige wettelijke voorgeschreven ziekte- ,,of ongevallenverzeker ng of krachtens eenige ,,verzekering of uit eenig'fonds, waarin de ..deelneming is bedongen bij of voortvloeit uit ,,dp arbeidsovereenkomst, eene geldelijke ver- ,,goeding of uitkeerirg toe, dan wordt het ,,loon verminderd me het bedrag dier ver- ,,goeding of uitkeering". Laatste lid. ,,Van te bepaiingen van dit artikel mag alleen bij schriftelijk aangegane overeenkomst of bij reglement worden afge- ,,weken." In het ontwerp van wet kwamen de woorden ,,voor korten tijd" niet voor, maar werd be- paald, dat loon uitgekeerd zou worden ,,voor een tijd niet langer dan de opzeggingstermijn". De bedoeling vah deze wijziging was, dat de rechter steeds rekening zou kunnen houden met bestaande gebruiken en ook bij wijziging van het rechtsgevoel te Mien opzichte, een andere maatstaf zou kunnen aanleggen, waardoor de wet langen tijd soepel zou blijven en niet zoo spoedig wijziging zou behoeven. Ook de tijd, waarin een gezonde vrouw we- gens bevalling van hare werkzaamheden af- wezig pleegt te zijn, dient te dezer zake als een betrekkelijk korten tijd te worden aange- merkt, zoodat over dezen tijd eveneens een loon moet worden uiigtEeerd, Het tweede lid zegt, dat het loon verminderd mag worden met het bedrag eener vergoeding of uitkeering krachtens de Ongevallen- of Ziektewet. Het verschil tusschen het loon en de vergoeding of uitkeering moet de werk gever betalen en aangezien hetgeen betaald wordt, loon is, moet ook de premie voor de Invaliditeitswet betaald worden. Het laatste lid tenslotte bepaalt. dat alleen bij schriftelijke overeenkomst of reglement van dit artikel (1638e B. W.) mag worden afge- weken. Is er dus geen schriftelijke overeenkomst of reglement, of is er een overeenkomst, waarin ten opzichte van art. 1638c B. W. niets is be- paald, dan zijn de bepaiingen van genoemd artikel van toepassing en moet de werkgever voor betrekkelijk korten tijd loon betalen bij ziekte. Doet hij dit niet, dan kan de Kanton- rechter den termijn bepalen, waarover recht op loon bestaat. Artikel 186 der Invaliditeitswet bepaalt, dat de werkgever de premie moet betalen en wel krachtens art. 199 voor of gelijktijdig met de uitbetaling van loon. Vele werkgevers meenden, dat indien een ar beider wegens ziekte niet werkzaam was ge- weest, maar niettemin loon werd uitbetaald. dit een gunst was, en bijgevolg geen premie voor de Invaliditeitswet verschuldigd was. Uit het bovenstaande moge blijken, dat een recht van den arbeider bij ziekte op' loon be staat en derhalve bij uitbetaling hiervan, pre mie moet worden betaald. VOORLOOP1GE AANSLAGEN IN DE DIRECTE BELASTINGEN. lngekomen is een wetsontwerp in zake het op'eggen van voorloopige aanslagen in de directe belastingen. Als basis voor den voorloopigen aanslag wordt genomen de aanslag over het vorige belastingjaar. Op den voorloopigen aanslag zullen de voorschriften betreffende invordering van toepassing zijn. Eveneens zullen er de op- centen op gelegd worden, die aan den defi- nitieven aanslag verbonden zijn. Maar reclame is niet toegelaten en evenmin be- hoeft aanspraak op ontheffing te bestaan. Als de omstandigheden van den belasting- plichtige sedert den laatsten aanslag een zoodanige wijziging hebben ondergaan, dat de volgende aanslag aanzienlijk lager zal zijn, of wel, dat een aanslag geheel achter- wege zal blijven, wordt —ter beoordeeling van de administrate de invordering be- perkt tot het vermoedelijk verschuldigde bedrag. R1JKSGR A AN BURE AU. Naar wy vernemen, moet, hoewel de minister van Landbouw in de Kamer dezer dagen de toezegging deed, dat het Ryks- Graanbureau hoogstwaarschynlijk rog dit jaar zou kunnen worden opgeheven, de kans zeer groot zyn, dat het bedoelde bureau ook na 31 December e. k. nog niet gemist zal kunnen worden. De pryzeD van buitenlandsche tarwe en bloem zyn nl. zoo gestegen, dat indien met ingarig van 15 September e.k., wanneer de handel in buitenlandsche bloem weer zal worden vrygegeven, en de bakkers verplicht zullen zyn, tot die hooge pryzen bloem te koopen, de prijs van het wittebrood met minstens 8 cent zou moeten worden verhoogd. Verwacht wordt, dat, hoezeer de minister ook een tegenstandervaniederbyslag-systeem is, dat by een dusdanige broodprysver- hooging, van regeeringswege maatregelen zullen genomen moeten worden om de minder bedeeiden aan goedkooper brood te helpen. Hier komt nog by, dat door de inland- sche meelfabrikanten een zeer sterke druk op den minister wordt uitgeoefend, naar men ous van bevoegde zyde meedeelde, om de huidige wyze van broodgronistoffen-ver- strekking gehandhaafd te krijgen, daar de fabrikanten de risico niet wenschen te loo- pen, tot deze buitengewoon hooge pryzen tarwe te koopen. Onder deze omstandigheden zou. naar ons verzeberd werd, binnen afzienbaren tyd, aan opheffing van bet Rijks Graanbureau niet gedacbt kunnen worden. ARRESTANTEN-LOKALEN. De Minister van Binnenlandsche zaken heeft tot de commissarissen der Koningin een aanschryving gericht, waarin hy mede- deelt, dat den Minister van Justitie een klacbt bereikt Ijeeft omtrent den loestand van zirdeljjkhcid van een gemeentelijk arrestantgnlokaal en omtrent de verzorging tydens het verblyf aldaar ondervonden. Hoe wel in het betrekkelyk geval de juistbeid van de klacht niet is gebleken, is niettemin noodig, dat de aandacht van de betrokken autoriteiten op dit onderwerp worde ge- vestigd. De noodzakelykheid valt niet te ontken- nen. zegt de Minister, dat aan aTastanten bij een eenigszius langer verblyf ook onge- vraagd en geregeld reinigingsmiddelen wor den verstrekt, terwjjl bet van groot belang is, dat de betrokken autoriteiten nauwkeu- rig zorg dragen dat de arrestantenlokalen aan de eischen van reinheid voldoen. AMBTENAARS SALARISSEN. In de Memorie van Antwoord der Eerste Kamer be'oogt de Minister van Financien, dat een vergelyking tusschen de salarissen van het hooger personeel in Staatsdienst en die welke verbonden zjjn aan overeen- komstige betrekkingen in de vrije maat- schappy, niet wel mogelyk is. De Staat kan in het algemeen te dezer zake het particulier bedryf niet volgen. Van een zoogenaamde glydende schaal verwacht de minister geen heil. De Regeering heeft bet denkbeeid overwogen, doch is tot deslotsom gekomen, dat het niet voor verwe- zenlyking vatbaar is. By benadering kan het bedrag, dat als gevolg van de met ingang van 1 Jannari 1918 of van lateren datum vastgestelde nieuwe salarisregelingen, per jaar aan sa larissen voor de onderscheidene groepen van personeel meer moet wordeD uitgegeven, worden gesteld op 107.670.000. De kosten van de nieuwe loonregeling voor de Kijks- werklieden zullen, naar aanvankelyke ge- gevens doen aannemen, bovendien ten min- ste 5 millioen bedragen. DE GULDEN SPOREN-SLAG. Het Vlaamsch Guldensporencomiteit heeft Zaterdag het volgende telegram gezonden aan de Koningin De in Holland vertoevende Vlamingen, ter herdenking van den Guldensporenslag op Vlaanderen's Nationalen feestdag te 's Gravenbage vergaderd overtuigd, dat een sterke en onverminkte Noord-Nederlandsche Staat een noodzakelijk vereischte is voor den bloei der Nederlandsche beschaving en voor de cultureele ontvoogding van het Vlaamsche volk met genoegen vaststellende, dat alle Vlaamsche bladen en de voornaamste vereenigingen in Vlaanderen zich hebben nitgesproken tegen de roofzuchtige plannen van sommige politieke kringen in Belgie, overwegende, dat de hangende economische en maritieme vraagstukken in een voor beide partijen gunstigen zin kunnen opge- lost worden zonder overdracht van souve- reiniteit en zonder vestiging van servituten vertrouwende, dat de steeds toenemende nationale b^wustwording van het Vlaamsche volk, aan Holland spoedig een duurzame waarborg zal schenken tegen elke moge- lyke bedreigiDg uit het Zuiden brengen hulde aan Hare Majesteit Konin gin Wilhelmina; danken Harer Majesteit's regeering voor hare tegemoetkomende houdiDg by de onder- handelingen over het ontworpen economisch verdrag en drukken de hoop uit, dat Harer Majesteit's regeering, spyts alles, in deze tegemoetkomende houding zal volharden, om alszoo mede te werken aan de cultureele opbeuring van het Vlaamsche volk en aan het herstel van de volkswelvaart in ons zwaar geteisterd land. DE OORLOG TUSSCHEN RUSLAND EN POLEN. Het gaat slecht met de Polen. In het kort kan men hun militaire pbsitie aldus samenvatten f de bolsjewiki hebben, te Dunaburg, hun linkerMeugel omgetrckken, zijn in de richting van Brest-Litofsk door hun centrum heecge'oroken en hebben te Bovno hun uiterster, rechtervleugel afgekuipt. Grabski, de Poolsche minister-president, heeft te Spa gezegd, dat de bolsjewiki zes- maal meer manscbappen hebben en zich voortreffeljjk uitgerust hadden met het materieel van Denikm en Kolrsjik.dat *an de geallieerden afkomstig is. Er is nu wel een levee en masse in Polen begonnen en men spreekt van de wapening van een man op de tien zielen, maar aangezien de Polen voor een belangrijk grooter leger toch geen uitrusting hebben, kan dat den toestand niet meer redden. Bonar Law heeft in het Lagerhuis be- vestigd, dat de geallieerden bij de Sowjet- regeering een stap hebben gedaan om een wapenstiRtand voor Poien t.e veikrygen, waarop dan vredesonderbandelingen met al de randstaten zouden volgen. Uit Moskou is nog geen bericht g» komen, hue men daar over de boodschap van de geallieerden denkt. Het komt er ook op aan. om te weten, of de Sowjet-regeering de militaire leiders voldoende in haar hand heeft, om hun zegevierenden opmarsch te kunnen stuiten. Als de bolsjewiki bleven opschieten zooals totnutoe, zouden zij al over acht weken te Warsehau kunnen zyn. CHINA. In China is weer een een burgeroorlog op- gevlamd. In de kringen te Londen, die van de gebeurtenissen in dat land op de hoogte worden gehouden, verhaalt men daaromtrent het volgende De beide hoofd-tegenstanders in den bur geroorlog zijn Toean tsji-joei en Tsang tso- ling. De president der Chineesche Repu- bliek wordt als niet veel meer dan een werktuig bescbouwd. De strjjd gaat een- voudig om de vraag, wie er de dictator zal zyn van het Chineesche Ryk. Er zyn twee groote politiek-militaire organisaties, nl. de Anfoeclub en de Tsjili-party. Verdere ge- neraals, die in het conflict eer- rot spelen zyn Soesjoe-fseng en Woe-pei-foe (die de eenige Cnristet-generaal in heel het Chi neesche Ryk is). Generaal Tsjang-tso-ling is een man die een merkwaardige loopbaan achter zich heeft. Hy beschikt over een troepenmacht van 100.000 man. Zijn loopbaan begon hy als staljongen, later ontpopte hij zich als een geducht rooverhoofdman, en na in het eind in regeeringsdienst te zijn getieden, bracht hy het tot gouverneur van Mautsjoe- rije. Hjj ambieert nu naar men zegt vorst te worden vau Manfsjoerye of anders de Mantsjoersche dynaslie te her- stellen. Goneraal Soe-sjoe-tserg. is zoowel binnen als buiten China bekend als de kleine Soe. Hy is omstreeks 40 jaar oud en een man van actie en energie. Indertijd organiseerde hij de Chineesche greusverdedigingswacht voor de bescheiming van Mongolie, dat na Ruslands ineenstorting door hem voor het Chineesche Ryk was teruggewonnen. Soe is de krachtigste pro Japansch gezinde Chineesch van invloed en aanzien. DE CONFERENT1E TE SPA. De conference heeft een nieuwe werkwijze gevonden, waarvan men goede verwachtin- gen koestert. Wanneer de partijen van weerszijden elkaars voorstellen inzake de schadevergoeding bekend maakten, zou een zoodanig verschil aan den dag komen, dat een schikking vrij- wel onmogelijk zou lijken. In de Maandag gehouden bijeenkomst tusschen de hoofden der delegaties is die moeilijkheid onder de oogen gezien en men kwam overeen eerst de deskundigen de aangelegenheid te laten bespreken, die dan onderling voorstellen zullen opstellen, waardoor men veel schade- lijke stofopjaging hoopt te voorkomen. Het officieele communique deelt dit als volgt mede: Ten opzichte van de kwestie der schadevergoeding werd besloten, dat de leden van a? commissie voor de schadever goeding zullen samenkomen met door de ge allieerde regeeringen aangewezen gedele- geerden, en tezamen met de Duitsche dele gate en de door deze aangewezen deskun digen het door de Duitschers voorgestelde plan zullen bestudeeren, om er de bijzon- derheden en de juiste strekking van vast te stellen. De gemengde commissie, welke vanaf Dinsdag zou vergaderen, zal zoo spoedig mogelijk een rapport aan de conferentie voorleggen. In de Maandagmorgen gehouden bijeen komst van de hoofden der geallieerden kwam men na een langdurige discussie overeen om, wat het kolenvraagstuk betrof, aan Fehrenbach en Von Simons een voorstel voor te leggen, volgens hetwelk de Duitsche steenkoolleveringen in de eerst volgende zes maanden twee millioen ton Per maand zouden bedragen, terwiil de de- finitieve vaststelling van de hoeveelheid, welke daarna moet worden geleverd zou worden overgelaten aan de geallieerde en Duitsche deskundigen, onder controle en het gezag der Commissie voor Herstel. Dit voorstel werd in de gemeenschanpelijkc zitting van Maandagmiddag eveneer^ in be handeling genomen. Fehrenbach en Von

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 1