V oorloopig Eericht. Rijksgraaninzameling Teekenbehoeften BURGERLIJKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen Een woon-en Winkelhuis Bottelen van alle soorten Wijnen, I. Een HUIS en ERF II. 15,79,60 H.A. BOUWLAND III. Het mOTORVlSSCHERSVAARTUIG, IV. De MOSSELPERCEELEN Openbare Verkooping lYlode-Vakschool voor Dames en IHeisjes, Kantoor-artikelen VAN HEEL C°. - Neuzen Rekening-Courant. Openbare Verkoopiog. 5 planken K E E T E N eene groote partii EIKENHOUT, eene groote partii HOUIWAREN, Openbare Verkooping. een WOONHUIS, Openbare Verkooping. 0.89 HA. (2 gem.) Tarwe. 111 HA. (2V2 gem.) Gerst. 1.78 HA. (4 gem.) Rogge. 1.56 HA. (3V2 gem.) Erwten. 2.23 HA, (5 gem.) Aardappelen. 0.45 HA. (1 gem.) Koebieteo. 1NGEZON DEN SI UK KEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Zaterdag Zondag 10 Juli 7.42 8.16 11 8.51 9.28 Maandag 12 10 5 10.40 Dinsdag 13 11.14 11.45 Woensdag 14 -. 12.14 Donderdag 15 n 0.41 1.8 Vrjjdag 16 1.32 1.57 Ondergeteekende deelt mede dat het veilingsboekje met kaart der Hofstede van de erven van den heer J. VINKE tegen 30 cent verkrijgbaar is en dat ook zullen worden verkocht twee vorderingen, elk groot 50,— a 4 °/0 ten laste van de Hervorm- de Gemeente van Ter Neuzen en twee aandeelen elk groot 25,—Weeg- brug „Helpt Elkander", te Zaamslag. Notaris VAN DER M0ER. tegen billijke conditign. Aanbevelend, A. H. KOLIJN, Lange Kerkstr. 81. TER NEUZEN in Zeeiand. Firma P. J. VAN DE SANDE. M. STURM, Firma P. J. VAN DE SANDE. TER NEUZEN. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal krachtens art. 1223, B. W., in het cafg van den heer G. Voer- man te Philippine, op Donderdag den 15 Juli 1920, des namiddags 1V2 unr, verkoopen Schuur en verdere aanhoorig- heden en Erf, te Philippine, „de Posthoorn", kadastraa! aldaar bekend sectie C no. 762, groot 5 aren 50 centiaren, eigendom van Ch. Moentjes. Betalen 1 maand na toewijzing. De heer Scheele merkt op, dat in het schrij- ven van de Industrieele Maatschappij gespro- ken wordt van het bekend maken van den stroomprijs in de Ter Neuzensche Couranten terwijl het voorstel van burgemeester en wet houders alleen spreekt van de Ter Neuzensche Courant. Hij meent, dat het aanbeveling ver- dient de aankondiging te doen in de hier ver- sohijnende couranten. De voorzitter zegt, dat burgemeester en wet- houders hiertegen geen bezwaar hebben, waar- op het voorstel aldus wordt gewijzigd. Met algemeene stemmen wordt ook vastge- steld, dat de regeling wordt geacht te zijn in- g'egaan 1 Juli 1920. In verband met de desbetreffende opmer- kingen, dat mogelijke omstandigheden, o: m: de verwachte stichting eener rijks- of provin- ciale centrale, het gewenscht doen voorkomen de overeenkomst niet aan te gaan voor 10 jaar, vraagt de voorzitter of de leden daarin veran- dering wenschen. Genoemd is een termijn van drie jaar, ter wijl de heer Nolson het maar voor 1 jaar, des- noods 2 jaar wenschte vast te stellen. Na enkele opmerkingen wordt met algemeene stemmen besloten de termijn voor welke de overeenkomst wordt goedgekeurd te bepalen op v ij f jaar. De heer Hamelink wijst er op, dat in artikel 3 aan den administrates der centrale een zeer groote macht wordt gegeven, dat hij ten alien trjde bevoegd is de woning van hen die even- tueel kookgas zouden gebruiken binnen te tre- den. Hij acht dit wel wat ver gaand. De voorzitter geeft hem in overweging dan een voorstel te doen tot verandering. De heer Hamelink ziet daarin geen heil, want het wordt toch afgestemd. De voorzitter meent, dat hij niet zoo pessi- mistisch moet worden. Hij wijst er overigens op, dat de menschen, wanneer ze niemand in hunne woning willen toe- laten, al staat dit hier ook anders, daartoe toch niet kunnen gedwongen worden dan met tus- schenkomst van den officier van justitie, of den burgemeester als diens plaatsvervanger. De heer Hamelink merkt op, dat ze zich daartoe bij overeenkomst zullen moeten ver- binden. om iemand van de centrale toe te laten. De heer Van Hasselt is van meening. dat die bepaling ook niet gemist kan worden. De cen trale is concessionarisse voor verlichting en nu dient zij toch te kunnen controleeren of mis- schien geen gas voor verlichtingsdoeleinden wordt aangewend. De heer Hamelink berust in de voorgestelde redactie, De heer Colsen wijst er op, dat in artikel 4 de belangen van de buitenwijken niet in aan- merking worden genomen. De bepaling blijft gelijk aan bestaande, waarbij in 1917 bleek, dat de centrale niet kon verplicht worden ook in Sluiskil en Driewegen stroom te leveren. Dat was een fout van den ouden gemeenteraad. Hij zou niet willen vergen, dat als twee of drie personen aansluiting wenschten, dat de cen trale daarvoor naar Sluiskil zou moeten ko men, maar zou gaame zien, dat de bepaling Werd opgenomen, dat dit wel moet geschieden indien b.v. de helft van de bevolking, of anders gezegd voor de helft van de daar staande per- ceelen aansluiting wordt gevraagd. De voorzitter meent, dat zoo iets niet met meerderheid van stemmen is uit te maken. In dien een groep menschen te Sluiskil den wensch te kennen gaf, electrisch licht te wenschen, dan zou hij nog altijd zeggen: ondemeemt het zelf en dan zal de gemeente steun verleenen. De heer Colsen wil het niet bij stemmen doen uitmaken, maar de verplichting zien opgeleg.l om ook naar Sluiskil of Driewegen te komen indien voor de helft van de daar staande wo- ningen aansluiting wordt gewenscht, dan is het toch ook van beteekenis en er behoort met de belangen der buitenwonenden ook rekening te worden gehouden. Men kan wel begrijpen, dat er geen denken aan is, dat daar van wege eene andere maatschappij een aparte centrale zal worden gesticht. De voorzitter betoogt, dat men het onmoge- lijke niet moet willen en hij acht het niet mo- gelyk de Industrieele Maatschappij te ver- plichten haar net tot de buitenkommen uit te breiden. De heer yal1 Hasselt geeft te kennen, nadat hij vernomen heeft, dat te Sluiskil zeker meer dan 120 huizen staan, te gelooven, dat, als een 60 gezinnen van die buurt bij de centrale ko men om aansluiting te vragen, de maatschappij zal zeggen: als't u belieft! De heer Colsen wilde daarom voorstellen het in het voorstel vast te leggen, anders zal men, naar hij vreest, te Sluiskil geen licht krijgen. De heer Scheele vreest, dat, als de raad het verplichtend gaat stellen, dat de zaak er op stranden zal, maar zou anders ook graag te Sluiskil electrisch licht zien aangebracht. De heer Colsen merkt op, dat de heer Scheele daaraan dan ook moet helpen, maar op deze wijze krijgen we, zegt hij, maar alleen hulp op papier. De voorzitter meent, dat de heer Colsen het niet mag laten voorkomen, alsof niet op de belangen der buitenwijken wordt gelet, doch wat niet kan, kan niet, en hij meent, dat toch ook de heer Colsen niet zal willen, dat de zaak strandt op een bepaling waarvan men vooruit weet, dat zij voor de centrale niet aannemelijk is. Indien een beduidend aantal ingezetenen van Sluiskil den wensch te kennen geeft naar electrisch licht te verlangen, kan nog altijd onderhandeld worden. De heer Colsen handhaaft zijn voorstel, om te bepalen, dat ook in de buitenwijken elec- trische stroom moet worden geleverd, indien voor de helft van het aantal perceelen zulks gevraagd wordt. Het voorstel wordt verworpen met 6 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Colsen, Hamelink en Geensen; tegen stemmen de heeren Geel- hoedt, Van Hasselt, De Jager, Scheele, Van den Ouden en Van Cadsand. Onder letter b van dit artikel nemen burge meester en wethouders over het voorstel van den heer Hamelink, om het tarief voor licht bij abonnement in plaats van op 20 cent te be palen op 15 cent per licht van 10 normaal- kaarsen per week. De heer Hamelink brengt nog ter sprake de aan het slot van artikel 4 voorgestelde uitkee- ring aan de gemeente van 2 der bruto-op- brengst. Hij heeft tegen die regeling bezwaar. De voorzitter geeft te kennen, dat burge meester en wethouders aan de Industrieele Maatschappij gevraagd hebben, een andere ba sis te noemen voor het doen eener winstuit- keering aan de gemeente, die geen aanleiding kon geven tot verschillen. Toen is besproken een uitkeering per aansluiting. Burgemeester en wethouders stelden voor, te rekenen f 2 per aansluiting. Daartegen werd aangevoerd, dat dit moeilijk te controleeren zou zijn, daar er ook meters ongebruikt staan en er zelfs meters aangesloten zijn waarover in een jaar nog voor geen 2 aan stroom gebruikt wordt. Ons werd gezegd, dat we bij inzage der boeken verbaasd zouden staan over de kleine bedragen die door sommige aangeslotenen per jaar werden be- taald. Toen is men overeengekomen te reke nen 2 van de bruto-opbrengst, die ten alle tijde door het gemeentebestuur uit de boeken te controleeren valt. Deze bepaling wordt onveranderd vast- gesteld. De heer Scheele maakt aanmerking op de voorgestelde bepaling van artikel 20, dat aan- leg van straatverlichting niet geeischt zal kunnen worden daar waar geene woningen staan. Als het straten zijn die als verbin- dingsweg dienen, acht hij wel degelijk ver lichting noodig, ook al staan er geen huizen. Hij zou er aan willen toevoegen, ,,tenzij dit door burgemeester en wethouders met het oog op de eischen "van het verkeer noodig geacht wordt." De heer Van Hasselt acht het 'tbest, de door den heer Scheele bedoelde zinsnede te laten vervallen, daar burgemeester en wethou ders volgens de voorafgaande alinea aangeven waar straatverlichting noodig is. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. De heer Geensen wijst op de verlichting aan de Sassche. poort; daar staan nog altijd petro- leumlampen, die vroeger zijn in stand gehou den, omdat daar geen kabel door het kanaal lag. Nu er evenwel een kabel ligt naar de overzijde der sluis, meent hij dat ook de lampen aan de Sassche poort electrische zouden kun nen worden. De voorzitter meent, dat die lampen daar gezet zijn met het oog op verlichting der poort en dat deze, nu de weg daar buiten de poort komt en recht gemaakt wordt wellieht zullen kunnen vervallen, daar de lampen van de rijks- centrale die vermoedelijk voldoende zullen verlichten. Als het nog noodig is, zullen burgemeester en wethouders er evenwel in voorzien en mat de vraag rekening houden. Burgemeester en wethouders stellen voor, aan het slot van artikel 20 een bepaling in te lasschen, dat buiten den in artikel 4 der con- cessievoorwaarden bedoelden kring de ge meente voor de straatverlichting van ander kunstlicht gebruik zal kunnen maken. De heer Hamelink vestigt de aandacht op de voorgestelde bepaling, dat na 12 uur te mid- dernacht het in- of uitschakelen van de straat verlichting slechts bij hooge uitzondering kan worden verlangd. Nu is het echter wel voor- gekomen, dat b.ij winterdag de lampen na 12 uur nog brandden, terwijl de maan zoodanig scheen, dat de verlichting bijna geen effect had. Hij meent, dat er dan toch op zal gelet dienen te worden, dat de lampen bij maneschijn wor den uitgeschakeld. De heer Van Hasselt stemt dit toe; dat kan dan voor 12 uur geschieden. De heer Hamelink waarschuwt ook, dat voor de vaststelling der verhooging van den stroonl- prijs behoort te worden vastgesteld de lieht- sterkte van de straatlampen. Bij de rantSoe- neering op de straatverlichting zijn alle lam pen op 32 kaarsen teruggebracht, maar spre- ker heeft opgemerkt, dat er nu hier en daar weer al van 50 kaarsen geplaatst zijn,. Als de nu voorgestelde bepaling gehandhaafd wordt, dat de sterkte der lampen van de bestaande palen Wordt geregekl in overleg met de cen trale, zal het naar hij vreest op nadeel voor de gemeente uitloopen. Hij meent, dat het ge meentebestuur, daar de gemeente den stroom betaalt, zelf de sterkte behoort te bepalen. De heer Van Hasselt is het daarmede eens en stelt voor de bepaling aldus te wijzigen, door er aan toe te voegen, dat bij het in wer- king treden der nieuwe overeenkomst de sterk te van alle straatlampen door burgemeestei en wethouders wordt vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd.) De tweede-veldwachterskwestie door een zedelijken bril bekeken. De tweede-veldwachterskwestie, die reeds meer dan drie vierde deel van een jaar han- gende is, trad haar derde stadium in. De eerste phase, waarm deze zaak aan den gemeentelijken horizon verscheen, was die der misdaad. Er werden hier tijdens den oorlog en on- middellijk daama tal van ongerechtigheden bedreven en daarom werd van achter de cou- lissen om versterking van de gemeente-politie geintrigeerd. De misdaad verdween en met haar vervielen de argumenten voor de aanstelling van meer politie. De situatie is hier trouwens zoo, dat op elke 150 koppen, zuigelingen inbegrepen, een poli- tieman kan gesteld worden. Dat vonden onze Gemeenteraadsleden welle- tjes genoeg. Toen trad de tweede phase in: die der vei- ligheid. Er zwierven eens een paar chiquere Japan - neezen langs de middernaehtelijke straten. Onder den invloed van Wouter met het Loodje maakten ze wellieht wat straatrumoer zooals te doen gebruikelijk is als de drank in den man en de wijsheid in de kan is. Er kwam zelfs politie bij te pas om het ge- rucht tot bedaren te brengen. Maar overigens dropen de mannetjes met de amandeloogen ge- dwee af. Ook trok er eens een muziekgezelschap door 's Heeren straten en verleidde het jonge volkje tot het maken van eenige potsierlijke capriola, zooals de jonge geitjes doen als ze den donke- ren stal zijn ontloopen. Ook daar kwam politie bij te pas. Er werd zelfs een lang protocol opgemaakt, maar ook dit verdween als menig voorgaand massaproceS in de snippermand. Toen kwam de wanmte en de zomersche dagen en jong Sas van Gent ontvlood de heete kasseien om zich buiten in het heerlijke gras langs dijken en wegen in de frissche lucht te vermeien. Maar niet alleen jongen, ook ouden van da gen togen bij dergelijke toestanden er op uit en lieten na een paar uren toevens de onze- delijke indrukken hunner postes posterioris in het gras achter. En als rpen dan naar huis toog bleef menig paar op den hoek van straat of plein nog een poosje staan met elkaar gek- heid makend of een afspraak om bij een vol- gende g-elegenheid desgelijks te doen. Daar hoefde wel geen politie bij te pas te komen, maar toch werd zij er bij te pas ge- bracht. En een andermaal was het een dienstmeisje dat om aan den hongerdood te ontsnappen het ongastvrije dak ontvlood en hier of daar een goed heenkomen zocht. Daar de Wet inmenging van de politie in dergelijke aangelegenheden, waar het geen minderjarigen betreft, niet voorziet, behoefde ook geen inmenging van politie daarin plaats te hebben, maar toch gebeurde het, omdat het hier gold een individu van vreemde nationali- teit en de politie in dergelijke gevallen krach- tens de Wet op het oponthoud van vreemdelin- gen wel tot inmenging bevoegd is. En ook kwam er politie bij te pas toen de voortvluchtige haren rechtmatigen eigendom opeischte en het haar verschuldigde loon. Daarbij moest de politie te pas komen, maa: nu precies van tegenovergestelde zijde dan zulks geregeld geschiedt. De politie is immers de steun van de ver- drukten tegenover de verdrukkers. Daarmede is de veldwachtersgeschiedenis het stadium der moraliteit ingetreden. Het vraagstuk is derhalve belicht uit juri- dische, sociale en moreele gronden. ,,Nog houdt het schrik'lijk pleit van dwang [en vrijheid aan. Nog doolt de achtb're Eaad op d'ingeslagen [baan. En ziet zijn fout niet in. hoe schoon de [Redens blonken" En schoon gelijk, dat ze hebben, zich door woorden-prada niet in de luren te laten leggen, ofschoon, toen Sas van Gent zoo moreel werd afgekamd in die heugelijke vergadering van 22 Juni 1.1:, ik tegenover dat triple in de we- reld geslingerd J'accusewaardoor de goede naam onzer plaats niet weinig in 't ge- drang werd gebracht en dat nog wel door haar hoofd zelf, gaarne een ;;Geneesheer genees u zelven" gehoord had. Sas van Gent. BIEP. (Nadruk verboden). TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 2 .luli. Gijsbert van Lljjk, oud 30 j., jiu. en Helena Martina van Leuven, oud 21 j.. jd. Abraham van der Plas, oud 35 j., jm. en Suzauna Catharina Kaijser, oud 30 j., ,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Juli. Arie Faas, oud 33 j., jrn. en I'ieternella Stouthamer, oud 31 j., ,jd. Geboorten. 28 Juni. Cornelia Eugenia, d. van Petrus Franciscus Anthonius de Waal en van Nat- halia Maria van Troost. 30 Juni. Marinus, z. van Jacobus de Feijter en van Levina de Feijter. 2 Juli. Maria Francina, d. van Constantinus Pieter Johannes Heule en van Cornelia Liek. Geertruida Maria, d. van Godefridus Aloisius Josephus Spijkers en van Johanna van Opstal. 3 Juli. Margaretha Rosalia, d. van Joannes Baptista Smet en van Angelina Fran- cisca Dhollander. Overlijden. 3 Juli. Jacobus Eeunis Pieter Michiel- sen, oud 4 m., z. van Levinus Cornelis en van Cor nelia Suzanna Vercouteren. AXEL. Huwelijks-aangiften. 3 Juni. Izaak Meesen, oud 56 j., weduwn. en Jozina Adriana de Kra- ker, oud 48 j., wed. 10 Juni. Wilhelmus Span, oud 29 j., jm. en Cornelia Catharina Wilhel- mina Schoof, oud 21 j., jd. 17 Juni. Pieter Goossen, oud 26 j., jm. en Dina Bakker, oud 25 j., jd. 24 Juni. Marinus Leendert Gerardus van 't Hof, oud 22 j., jm. en Levina Witte, oud 24 j., jd. Dominicus Franciscus van Leuven, van, Assenede (B.), oud 33 j., jm. en Maria Catharina van de Casteel, oud 34 j., jd. 30 Juni. Franciscus de Clerk (van Breskens), oud 24 j., jm. en Leonia Rosalia de Vleesehou- wer, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Michiel van Drongelen (van Zaamslag), oud 21 j., jm. en Johanna Leuntje Overdulve, oud 19,j., jd. 10 Juni. Abraham Thomas 't Gilde, oud 25 j.. jm. en Pietemella Janna Heijnsdijk, oud 20 j.. jd. 17 Juni. Izaak Meesen, oud 56 j., weduwn. en Jozina Adriana de Kraker, oud 48 j., wed. Geboorten. 8 Juni. Gaston Petrus Eduardus, z. van Joseph Tieleman dn van Bertha Maria Talboom. Adriana Janna, d. van Willem Gee- rardt van Fraaijenhove en van Elisabeth Ebri- na Bieleman. 4 Juni. Krtna Geertruida, d. van Pieter Keukelaar en van Cornelia Krina Eek- man. 5 Juni. Irma Maria, d. van Afred Ca- milus de Vrieze en van Celina Dorothea Kaas. 8 Juni. Willem, z.- .van Christiaan Ollebek en van Cornelia JanSen van Rosendaal. 9 Juni. Francois Jacobus, z. van Pieter Dekker en van Maria Weijns. 17 Juni. Jacoba Pietemella, d. van Jozias Oppeneef en Neeltje Dieleman.. 17 Juni. Johanna Elisabeth Suzanna, d. van Go defridus Adrianus Matthijs Louwerens Koe- voets en van Johanna Helena Schoonakker. 19 Juni. Neeltje, d. van Andries Lourens en van Adriana Hamelink. 24 Juni. Adriana Maria, d. van. Pieter Schieman en van Maria Elisabeth Ortelee. 26 Juni. Jacobus Adrianus, z. van Wilhelmus van Gink en van Maatje de Groote. 28 Juni. Cornelia, d. van Dirk Schuitvlot en van Levina Witte. Overlijden. 25 Juni Maria de Feijter, oud 66 j., echtg. van Pieter Dekker. BOSCHKAPELLE. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Pieter Andreas van Leuven, oud 24 j.. jm. en Cornelia Rosalia van der Meijden, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Juni. Jan Fran- cies de Smit (van Hontenisse), oud 24 j., jm. en Apolonia Cornelia Vink, oud 24 j., jd. Juni. Pieter Andreas van Leuven, oud 24 j. jm. en Cornelia Rosalia van der Meijden, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Leendert Cornelis, z. van Willem Dees en van Adriana Johanna van Overbeeke. 21 Juni. Joseph, z. van Jan Fran- cies de Smit en Apolonia Cornelia Vink. 29 Juni. Juliette Maria, d. van Cornelia van Bun- deren. Overlijden. 16 Juni. Gilles de Rijk, oud 86 j., weduwn. van Maria Theresia Gelejjn. PHILIPPINE. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Arthur Bruno Wi'lem Kind (van Hoek), oud 28 j., jm. en Magdalena Augusta Cornelis, oud 22 j., jd. Jo seph Ludovicus Cornelis, oud 27 j., jm. en Victoria Irma Wijne, oud 26 j., jd. 7 Juni. Marinus Geerard Geense (van Ellewoutsdijk), oud 23 j., jm erf Janna Thona Ho'ogerwerf, oud 20 j., jd. 17 Juni. Josephus Franciscus Ca- ducque (van IJzendijke), oud 30 j., jm. en Marie Josepha Arbroscheer, oud 24 j., jd. 24 Juni. Polidoor Berghgracht, oud 26 j., jm. en Irma Marie de Graeve, oud 19 j., jd. Alfred Johannes Selis (van Westdorpe), oud 27 j., jm. en Aug-ustina Maria de Wit, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Juni. Emiel Leonard Wijne, oud 32 j., jm. en A'Selaida Louisa van Hurck, oud 27 j., jd. 22 Juni. Ar thur Bruno Willem Kind, oud 28 j., jm. en Magdalena Augusta Cornelis, oud 22 j., jd. Joseph Ludovicus Cornelis, oud 27 j., jm. en Victoria Irma Wijne, oud 26 j., jd. 23 Juni- Marinus Geerard Geense, oud 23 j., jm. en Janna Thona Hoogerwerf, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Achiel, z. van Emiel Bral en van Florentina Cambron. 6 Juni. Mar garetha, d. van Edmondus Eduardus Snoeck en van Romania Maria van Hulle. 16 Juni. Marcel Ivo, z. van Achilles Josephus Roegiers en van Clarisse Marie de Krijger. Overlijden. 4 Juni. Gerardus Seraphinus van Hijfte, oud 4 m., z. van Theodorus en van Paulina Susanna Berghgracht Een levenlooze aangifte. WESTDORPE. Geboorten. 28 Juni. Ivona Nathalie, d. van Alphonsius Verhoeven en van Maria Louisa de Guijtenaer. Overlijden. 28 Juni. Eemi Augustus Tal boom, oud 3 j., z. van Petrus Augustinus en van Maria van Hecke. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 3 Juni. Gelein Adriaan van Breen, oud 26 j., jm. enMargaretha Krina Wisse; oud 25 j., jd. 17 Juni. Pieter Zegers, oud 23 j., jm. en Aaltje Janneke de Feijter, oud 23 j., jd. Gelein van de Voorde, oud 22 j., jm. en Cornelia Scheele, oud 23 j., jd. Jacobus Verstraten, oud 22 j., jm. en Sara Bakker, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 Juni. Gelein Adriaan van Breen, oud 26 j., jm. en Marga retha Krina Wisse, oud 26 j., jd. Geboorten. 8 Juni. Janneke, d. van Her- nianus Haak en van Margaretha Scheele. Elizabeth, d. van Johannes Jacobus van Ham en van Suzanna de Jonge. 10 Juni. Mels Cor nelis, z. van Jan Christoffel de Vos en van Janna Cornelia Dees. 13 Juni. Anna Cornelia, d. van Hendrik Cornelis Moens en van Cornelia Janneke Dees. 15 Juni. Cornelia, d. van Abraham Antheunis Dekker en van Cornelia Vinke. 18 Juni. Maria Hebrina, d. van Jacobus Andries Dieleiman en van Neeltje Romeijnsen. 23 Juni. Levinus, z. van Jacob van de Wege en van Pleuntje de Bruijne. 25 Juni. Marinus, z. van Frederik Bakker en van Janneke Hamelink. 26 Juni. Simon, z. van Johannes de Feijter en van Jo hanna van Hoeve. 27 Juni. Jan, z. van Her- manus de Zeeuw en van Helena Sara Dees. 29 Juni. Aamout, z. van Pieter Hamelink en van Janna Hamelink. Overlijden. 5 Juni. Paulina van Dixhoom, oud 81 j., wed. van Marinus Jacobus van Pien- broek. 10 Juni. Elizabeth van Ham, oud 2 d„ d. van Johannes Jacobus en van Suzanna de Jonge. 11 Juni. Johannis Bruijnzeel, oud 68 j., echtg. van Pietemella Cornelia Geluk. 25 Juni. Jacob Scheele, oud 83 j., weduwn. vdn Grietje van Tatenhove. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 7 Juli Eng. s.s. Saltmarsche, 2633 M3., stuk- goed, van Goole naar Gent. Duitscb. s.s. llenry Horn, 3646 M3., le- dig. van Gent naar Ernden. Grieksche sch. Haravghi, 549 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Goldfinck, 697 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. King Fisher, 318 Ms., stuk goed, van Londen naar Gent. Zweedsch. s.s Torfrid, 1782 M3.. ledig, van Gent naar Gtffle. Danziger vlag s.s. Oberprasideot Delbreiek, 2862 M\, hout, van Katka naar Gent. Eng. s.s. Egret, 3945 M3., stukgoed. van Gent naar Belfa-.t. Eng. s.s. Stanislas, 3075 M3., stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Eng. s.s. Swij' fleet, 3306 M3.. vlas. van Boston naar Gent. Van 7 tot en met. 8 Juli ziju langs de MiddeDsluis alhier 22 bmne.nvaartuigen op en 30 afgeschutlangs de Westsluis 1 op en 4 afgeschut. (Zonnetjjd.) DAGEN. Voorm. Nam. H 1 K H K In plaats van kaarten. Ondertrouwd C. A. DE GROOT EN J. P- KENSE. Wageningen. Ontvangdag 12 Juli, Parkstraat D 23. Ter Neuzen, Markt 9. van 46 uur, Markt 9. Heden overleed plotseling, tot onze diepe droefheid, onze ge- liefde Echtgenoote JANNA DEKKER, in den ouderdom van ruim 50 jaren. Dat haar heengaan vrede was lenigt onze smart JOH. PIETERSE en Familie. Wemeldinge, 7 Juli 1920. Volstrekt eenige kennisgeving. Ondergeteekende betuigt zijn welgemeenden dank voor de zeer vele blijken van beiangstelling bij zijn 80sten jaardag ondervonden J. DE WILDE, geps. lichtwachter, Zaamslag, Poonhaven. Voor de vele blijken van beiangstelling bij ons huwe- lijk ondervonden, betuigen wij onzen harfelijken dank. Namens wederzijdsche Familie, J. P. DE BAKKER. A. A. DE BAKKER—Guilliet. Ter Neuzen, 9 Juli 1920. TE KOOP gelegen te Walsoorden. T e b e v r a g e n bij den bewoner A. ADR1A ANSENS-DE NIJS. Poetspommade „GLIM" heeft ook het groote voordeel dat de temperatuur er weinig of geen invloed op uitoefent, dus is ze 's winters niet te hard en loopt ze 's zomers het doosje niet uit- Ook ver- kleurt ze nimmer. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het De Regeerings-Commissaris voor de Rijksgraaninzameling in de Provincie Zeeiand te Hontenisse, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die nog iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan het kan- toor van de Rijksgraaninzameling in Zeeiand, hiervan aan den ondergetee kende mededeeling moeten doen vd6r den 31 Juli e. k Hontenisse, 8 Juli 1920. De Regeeringscommissaris voornoemd, J. W. A G. COLLOT p'ESCURY. De Notaris P. ADA MA ZIJLSTRA te IJzendijke, is voornemens in het begin der maand Augustus 1920, ten verzoeke van den heer P. F. WIJNE te P h i I i p p i n e en consorten; in het openbaar te verkoopen te Philippine, bewoond door den heer E. Wijne. in den Mosselpolder, den Nieuwbe- dijkten polder en den Kanaalpolder. Lemsterjacht, 20 P.K., en Veere Nr 210 en Zandkreek Nr 186. TER NEUZEN [e HOEK. Notaris VAN DER MOER te Ter Neuzen, zal op Dinadag 13 Juli 1920, des namiddags te 1 uur (Zomertijd), ten verzoeke van den heer G. SCHLELE te Hoek en de erven zijner echtgenoote, op het door hem bewoonde hoefje, Lovenpolder, in het open baar verkoopen 2 beste baatgevende me/kkoeien, 3 vaurs- kalveren van 4 tot 9 maanden, ongeveer 10 hoenders en lianenen ongeveer 30 kui- kens met kloe/cen, eenden, 1 kalkuen, karn- en roomtonnen, botervat, baktrog, teeltuin, kuiken- hok, peenmolen. geeselsteen met schort, stampbak met stamper, kook- fornuis, waterbak met schepper en goot, baalzakken, groot zeil, 3 lad ders, windmolen.houweelen, bascule, zeis, sijoeibeitel, touwwerk, klief- hamer en heggen, ziften, staken, bandroeden, stijlen, boomeinden, mutsaards, kliefhout, diverse netten, graanmaat, worstebak met snikken, stroo, booi, kaf, rijven, vorken, nieuwe kruiwagen, planken, mest in den mestput, kasten, stoelen, stoven, doozen, kleederkist en andere kisten, tafels, wafelijzer, petroleumstel, ovenkachel, geweer, glas- en aarde- werk en wat meer zal aanwezig zijn. Koopen tot en met f 10,con- taut. Koopen daarboven te betalen uiterlijk 15 Augustus 1920, behoudens het recht om van niet genoegzaam be- kende personen contante betaling te eischen. Borgtocht wordt niet aange- nomen. Donze-Vlsserstraat, Aangesloten bij de Vereeniging voor M. V. S. te 's Gravenhage. (Kon- g6edgek.) OPLEIDING voor de examens als Costumiere, Cou- peuse en Leerares. Tevens ook voor elgen gebruik. Ochtend- en Middag- lessen naar keuze. Inschrijving van nieuwe leerlingen onder de lesuren aan school. Na 6 uur bij de Directrice, le Verbindingstraat 11. Deurwaarder H U I N E M A N te Ter Neuzen. zal op 17 Juli 1920, des namiddags 2 uur, te Philippine, op het erf bij dhr. Ceriel Barb£, ten verzoeke van den heer E. DE LAEN- DER te Gent, publiek en h contant ver koopen (3X2 /VI., hoog 2V2 M.), als: planken, kepers, ribben,stijlen, panlatten, enz. enz. De Notarissen DREGMANS te Axel en VAN DER MOER te Ter Neuzen, zullen ten verzoeke van de Wed. en Kinderen CORN. DE PUTTER, in den Van Wijck- huizenpolder te Hoek op Donder dag den 15 Juli 1920, des na middags 3 uur (Zomertijd), verkoopen Verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede van A. van Hoeve. Betaling 1 November 1020.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 7