23 ezoekt alien den Zeeuwsch-Vlaamsctien Fokdag 424-Staatsioterij Levering GRIND, Aanhestsding. Koolraapplanten Schaken. Snuerfosfaat 14 EMAiLLE, ALUMINIUM, Handelsber ich ten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen (ook de Dames) A DVERTENTIEN gebr.Heesrsnrijwiel, Openbare Verkooping. Teekenbehoeften Een woon-en Winkelhuis te AXEL op 8 Juli aanstaande. Eerste Nederiandsche Gooperatieve Beetworteisuikerfabriek jaarlijksche AI emeene Vergadering 150 M3. Duitscheof Hollandsche 0KDERH0UDSGRIND Nikkei- en Blikwaren. Meubiiaire-en HaishoudelijkeGoedBren, J. SMALLEGANGE, Zaadhandel. 30 Aren ROGGE, i/2 H A. GERST. i HA. TARWE, Verkooping IB X U A. 56 c.A. WlkTERGERST 17 X 44 A. 56 c.A. TARWE, Rergplaats voor Fietsen (Zonnetfid.) DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 6 Juli Woensdag 7 Donderdag 8 Vrjjdag 9 Zaterdag 10 Zondag 11 Maandag 12 K 4.31 5.10 5.53 6.42 7.42 8.51 10 5 4.49 5.31 6.16 7.11 8.16 9.28 10.40 Er rijdt een extra-tram van' Drie Schouwen naar IJzendijke des avords om 11,20 uur. JACOBUS LEUNIS PIETER, Eenige kennisgeving. Het merk „GLiM" op Uwe poets- artikelen is een waarborg voor prima kwaliteit. Hebt ge duur betaalde marken, Kronen soms te hooggekocht? Dan als heil voor deze smarte Wonderbalsem niet gezocht Is het jicht of booze zweren, Rheumatiek of Lendenpijn Dan gekocht de Wonderbalsem, Die geneest U extra fijn D. L W0LFERT Hz. 21 stuks Schooibanken en 2 stuks Lessenaars. Firma P. J.VAN DE 8ANDE. - TER NEUZEN. Woensdag 7 Juli 1920, VRIJDAG 23 JULI 1920, DONDERDAG 8 JULI op het terrein. H H. Landbouwersl Decollecteur A. E. JANSSEN te Goes, maakt bekend, dat de loten verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint op 26 JULI. De prijs is met 2,— per geheel lot (/0,10 per twin- tigste) verhoogd. Toezending geschiedt na ontvangst van het bedrag met porto. i •clien die voorwaarden wel waren nageleefd; e. dat aan burgemeester en wethouders de bevoegdheid blijft voorbehouden, een hoogere htrur dan aanvankelijk is bepaald, te gelasten, indien de omstandigheden dat toe'aten; f. dat een batig saldo op de exploitatie, in dien dit een door burgemeester en wethouders onder goedkeuring van den Minister van Ar beid vast te stellen bedrag overschrijdt, zal v? olden gestort in de kas der gemeente, die daarvan 75 zal uitkeeren aan het Rijk; g. dat wijzigingen in bedoeld raadsbesluit moeten worden goedgekeurd door den Minister van Arbeid; h. dat jaarlijks eene rekening en verant- woording betreffende de exploitatie van het bouwplan ter goeeclkeuring moet worden in- giezonden aan burgemeester en wethouders; i. dat de bijdrage noch geheel, noch gedeel- telijk zal worden uitbetaald, dan nadat de re- geiingen, bedoeld in artikel 3 van het Konink- fijk "besluit de Ministerieele goedkeuring heb ben verworyen; j. dat aan de vereeniging de verplichting worde opgelegd om zoolang de regeering- zulks wtsnschelijk acht 1 woning beschikbaar te stel len voor en te verhuren aan rijksambtenaren •dit wat hun stand betreft voor het bewonen van deze woningen in aanmerking komen; De huurprijs, dien de ambtenaren aan de vereeniging te betalen hebben, wordt op gelijke wijze vastgesteld, als ten aanzien van particu- liere huurders geschiedt. Van het gereedkomen der woningen geeft de vereeniging tenminste 3 maanden te voren kennis aan den Minster van Financien. Acht deze het niet noodig, dat dadelijk de woning, waarvoor voorkeux is bedongen, voor bedoelde ambtenaren beschikbaar wordt ge- steld, dan kan de woning aan particulieren worden verhuurd. Blijkt het later noodig over de woning te beachikken, dan geeft de voomoemde Minister daarvan aan de vereeniging kennis, die dan veTplicht is de eerst vrijkomende woning te verhuren aan ambtenaren'als hiervoor bedoeld. Huurderving tengevolge van leegstaan van ee.n beschikbaar gestelde woning wordt zoo lang de Minister van Financen niet heeft ver- klaard, dat de woning voor het vervolg niet meer voor ambtenaren beschikbaar behoeft te worden gehouden, door het Rijk aan de ver eeniging vergoed. De Vereeniging heeft het recht tot huurop- zegging indien de ambtenaar-huurder de huur- voorwaarden niet nakomt, of door wangedrag van hem of van zijn gezin of door slechte be- woning daartoe aanleiding geeft. Hieromtrent merken burgemeester en wet-, houders op, dat zij met begrijpelijke verwonde- ring van deze ministerieele beschikking hebben kennis genomen, aangezien op grond van de gewisselde stukken eene subsidie verwacht werd tot het drievoudige van het bedrag, dat in de zitting van 22 April 11. aan de vereeni ging is toegekend, nl. f 72.690. De verk'aring van het met f 17.108 vermin- derd bedrag, dat ook vermindering der subsidie van de gemeente zou tengevolge hebben, is te rinden in de berekening gemaakt door den heer De Graef, in zijn rapport aan gedeputeerde staten dd. 27 Mei 11. Burgemeester en wethouders moeten er op wijzen. dat daarbij echter geen rekening is gehouden met de vroeger gewisselde stukken en de onderhandelingen die met het Depar- teinent van Arbeid zijn gevoerd, alvorens tot het gunneri van den bouw der woningen is be- sloten, Zij wijzen daarvoor op het volgende: Bij schrijven dd. 18 Februari 1920 is door den Inspecteur een rapport uitgebracht aan den Minister van Arbeid, hetwelk in afschrift aan den Minister van Arbeid, hetwelk in afschrift aan de Woningbouwvereeniging is medege deeld, waarin hij zijn voile goedkeuring hecht- te aan het ingediende plan en begrooting voor den bouw van 18 middenstandswoningen, dus ook aan de raming van 1914. (Deze raming is niet willekeurig, doch volgens de architecten met feiten te staven, door vergelijking met in dien tijd gebouwde perceelen van ongeveer gelijken omvang). Bij schrijven van 30 Maar 1920 is door den Minister van Arbeid aan het volledig plan goedkeuring verleend en eveneens goedge keurd, dat tot de aanbesteding en de uitvoering van het ontworpen bouwplan zou worden over- gegaan. Zooals bekend is toen door de vereeniging overgegaan tot het bouwen van 12 in plaats van 18 woningen, omdat zij meende daarmede te kunnen vol staan. Inmiddels was er een steencrisis ontstaan, die met andere omstandigheden de bouwkosten ontzaglijk deed stijgen. Bij alle aanbestedingen werden de ramingen overschreden. Dit was oorzaak, dat, toen de minister ook goedkeuring hechtte aan de uitvoering van het plan der 32 arbeiderswoningen, welke 8 dagen vroeger besteed werden dan de middenstandswoningen. de bepaling maakte, dat, bij overschrijding der raming, alvorens tot gunning werd overge- gaan. met hem overleg moest gepleegd worden. Dat is na die bestedir.g geschied; in ver- band met nog' een voorwaarde die te bezwarend werd geacht zond het bestuur afgevaardigden naar het Departement om op verzachting dier voorwaarde aan te dringen, daar het anders niet tot uitvoering van het bouwplan meende te kunnen overgaan. Dat het bestuur voor die zaak succes had van haar pogen, doet minder ter zake voor de middenstandswoningen, doch die werden tegelijkertijd ter sprake gebracht. Aan het Departement werd mgestemd mot de stelling door het bestuur voorop gezet, dat, hoe ook de aanbesteding afliep, de exploitatie- kosten voor de vereeniging vaststonden, aan gezien de inschrijvingen geen wijziging meer konden brengen in de prijzen of de goedge- keurde begrooting voor 1914. Toch werd den raad gegeven, Zijne Excellence ook in te lich- ten omtrent den afloop der besteding. Zooals bekend werd bij de aanbesteding der middenstandswoningen de raming verre over schreden, waarvan de oorzaken in de raadszit- ting van 22 April 11. zijn uiteengezet, waarop de gemeenteraad besloot de subsidie van wege de gemeente te verhoogen. Ondertusschen was door het bestuur der wo ningbouwvereeniging een schrijven gei At aan het Departement van Arbeid, spoedh r^«lnalve aan den Directeur-Generaal voor de afdeeling volksgezondheid, Mr. Lietaert Peerbolte, waar in van den uitslag der aanbesteding mededee- ling werd gedaan en van de belangen bij het bouwen der woningen betrokken. In antwoord op dat den 20 April 1920 ver- zondenschrijven, is ontvangen een schrijven van den Minister van Arbeid dd. 23 April d. a. v., waarin de Minister, ofschoon hem de inschrijvingssom van f 134.000 in verband met de raming van 1914 bijzonder hoog voorkomt, zich op door het bestuur der vereeniging aan- gevoerde gronden bereid verklaart, den bouw op den voet van het Koninklijk besluit van 6 November 1919 te steunen, mits de gemeen te tot steun bereid was. Dat de gemeenteraad de verhoogde subsidie reeds had toegekend, was telegrafisch aan het Departement medegedeeld. Na onvangst van het bericht van den Mini0 er is daarvan mededeeling geschied aan het be stuur der woningbouwvereeniging, die, na on- derhandelinsr met de inschrijvers. het werk heeft opgedl&gen aan de laagste inschrijvers in perceelen. Naar aanleiding van voremstaande hebben burgemeester en wethouders zich tot den Mi nister van Arbeid gewend met het volgende schrijven: Met verwondering namen wij kennis van uw besluit van 11 Juni j.l. no. 9326. waarbij aan de gemeente Ter Neuzen uit 's Rijks kas eene bijdrage is verleend voor den bouw van 12 middenstandswoningen tot een bedrag van f 55.582,87*4, en niet van f 72690, zooals door ons is gevraagd in het in uwe beslissing aan- gehaalde raadsbesluit. Op dit laatste bedrag meenden wij niet al- leen recht te hebben krachtens het Koninklijk besluit van 6 November 1919 no. 51, doch zoo als uit de correspondence bleek, ook uit uw schrijven van 23 April 1920, no. 6977 Afdeeling V, waarin u ons mededeelde, dat naar aanlei ding der mededeeling der woningbouwvereeni ging Werkmansbelang", dat voor den bouw van 12 middenstandswoningen het minst was ingeschreven voor de som van f 134.000. u op de door de vereeniging aangegeven gron den, bereid waart den bouw te steunen op den voet van het bovenaangehaald koninklijk be sluit, mit6 de gemeente eveneens tot steun bereid was. Wij hadden dus uwe toezegging tot het voile bedrag van f 72690, en op grond dier toezeg ging is de gemeente tot den bouw overgegaan, hetgeen zij anders niet gedaan zou hebben. We kunnen dus slechts veronderstellen dat bij uw beslissing geen rekening is gehouden met de reeds verleende subsidie. In verband met het bovenstaande verzoeken wij u beleefd uwe beslissing te willen herzien, en in overeenstemming te brengen met de toe zegging. vervat in uw missive van 23 April j.l. no. 6977 afdeeling V. Spoedig bericht zien wij gaame tegemoet. De voorzitter merkt naar aanleiding van de stukken onder letter g en h op, dat nog geen antwoord ontvangen is en burgemeester en wethouders dus in afwachting zijn. De heer De Jager merkt op, dat destijds bij de behandeling van het voorstel tot het ver- leenen der subsidie voor het bouwen dier wo ningen, er dobr hem op gewezen is, dat het wenschelijk was het verzoek voor nader over- leg terug te zenden, daar het niet onmogelijk was, dat over korten tijd steen uit Belgie zou mogen worden uitgevoerd. Zijn voorstel is toen verworpen. Hij kan echter mededeelen, dat hetgeen toen veronderstelt werd, nu een feit is geworden, en dat steen uit Belgie mag wor den ingevoerd. Ofschoon dit aan de zaak niets meer verandert, meent hij er toch op te moeten wijzen, dat; indien men met het bouwen haci gewacht tot nu, die geschiedenis aan de ge meente een f 6000 minder zou hebben gekost dan nu het geval is: De voorzitter merkt op, dat het meegedeelde geen verband houdt met de beslissing van den minister, hij verwacht niet, dat daaruit nadeel zal voortspruiten, aangezien die beslissing, blij- kens de vooraf gewisselde stukken op een ver- gissing moet berusten. De heer De Jager erkent, dat dit er buiten staat, maar meende er toch op te moeten wij zen, dat het voor de gemeente voordeel zou ge- weest zijn, om te wachten. De heer Nolson herinnert, dat er destijds au;. den heer De Jager gevraagd is, of hij eenige zekerheid bezat, dat die uitvoer van steen zou worden toegestaan, maar die kon hij niet ge- ven. Nu is het toevallig zoo geloopen .als heer De Jager veronderstelde en doet hij (lexe mededeeling om een zekeren indruk naar bui ten te wekken. Maar, zoo wil spreker vragen. zou de heer De Jager er ook nog aan herinnerd hebben als het eens anders was geloopen. Bo- vendien, al wordt er nu steen uitgevoerd, zoo gelooft hij toch nog niet, dat dit tot groote prijsdaling aanleiding zal geven en zijn de prij zen van andere bouwmaterialen allerminst ge- daald. Hij gelooft, dat de gemeenteraad ver- standig gedaan heeft, met te iaten doorwer- ken, en niet op den raad van den heer De Ja ger in te gaan. De heer De Jager: Ik heb alleen maar willen zeggen, dat hetgeen ik toen als verwachting uitsprak, nu werkelijkheid is geworden. De heer Nolson: Als het anders geloopen had zou u er niet over gesproken hebben. De heer De Jager: Het is gebeurd: De voorzitter: Moge de steen wat goedkoo- per in prijs geworden zijn, dan zou men toe'' voor andere kwesties, als de houtprijzen en de loonen zijn komen te staan. Ik g>eloof niet, dat er aanleiding is om in verband met het ge- noraen besluit iemand te beschuldigen. De heer De Jager: Het was maar een op- merking. i. Beantwoorde vraag. In de vergadering van 3 Juni 1920 werd door den heer Hamelink de volgende vraag gesteld: ,,ls het burgemeester en wethouders be- „kend, dat de koude dagen na Paschen bij een ,,temperatuur van 8° C. geen verwarming ,,was in de meeste lokalen der openbare scho- ,,len? ,;Zoo ja, zijn burgemeester en wethouders ,,dan niet van oordeel, dat dit niet in het be- ,,lang van kinderen en onderwijs is? ,,Zoo neen, zijn burgemeester en wethou- ,,ders dan bereid na te gaan, wat de oorzaak ,,van dezen toestand was, en er zorg voor te ,,dragen, dat in het leerplan worde opgeno- ,,men, dat de temperatuur in een schoollokaal waarin onderwijs aan kinderen wordt ge- geven minstens 15° C moet zijn. een tempe- ,,ratuur, overeenkomende met de norale ka- .mertemperatuur Naar aanleiding daarvan worden door bur gemeester en wethouders overgelegd de vol gende brieven: a. Van het hoofd van school A. B-ij dezen heeft ondergeteekende de eer u naar aanleiding van bijgaande interpellatie het volgende te berichten: Dat gedurende de koude dagen na Paschen de lokalen van school A niet verwarmt waren, kwam doordat de school gedurende de Paasch- week schoongemaakt was en dus de kachels reeds verwiiderd waren. De bouwmeester heeft ondergeteekende wel aangeboden, die weer terug te doen plaatsen, indien het na de va- cantie koud mocht zijn, doch ondergeteekende vond dit, hoewel de temperatuur gedurende een paar dagen beneden normaal was, niet bepaald noodig. Had de koude periode langer geduurd of was de temperatuur van dien aard geweest, dat het onderwijs er onder leed, dan zou onder geteekende zonder aarzelen den bouwmeester verzocht hebben de kachels weer te doen plaat sen. Ondergeteekende kan er zich niets van herinneren, dat de temperatuur gedurende de eerste dagen na de Paaschvacantie zoo laag was, dat het onderwijs er onder heeft moeten lijden. Ten aanzien van het in het leerplan opnemen van een voorschrift betreffende de tempera tuur in de schoollokalen, meent ondergetee kende beleefd te mogen opmerken, dat zoo- danig voorschrift niet in het leerplan behoort. Ook vindt hij een minimum-temperatuur van 15° C. 59° F.) veel te hoog. L.l. Vrijdag. den 4en Juni, was de temperatuur in zijn klasse-lokaal nog iets beneden 54° F Moet er dan ook ai vacantie gegeven worden, als het in het zomerhalfjaar. wanneer er dus geen kachels staan, toevallig eens een paar dagen kil weer is? Dit komt ondergeteekende zeer overdreven voor. Hij is wel geen voorstander van een Spartaansche opvoeding, doch het te- genovergestelde vindt hij voor kinderen tien- maal zoo erg. Het komt hem goed voor, dat de kinderen reeds vroeg een weinig accomodatie- vermogen verkrijgen, zich dus leeren voegen naar de omstandigheden. Ook gedurende den tijd, dat de kachels er zijn, is ihet niet alCjd mogelijk een temperatuur van 15° C. te be- reiken. Dit hangt van zoovele omstandigheden af: nu eens wil de kachel in verband met de windrichting niet zoo goed trekken als anders, dan weer is de brandstof niet zoo goed als ge- woonlijk; ook kan de eene onderwijzer beter stoken dan de andere. Het komt ondergetee kende voor, dat. wanneer er voor de scholen een minimum-tcmperatuiA voorgeschreven 1 moet worden, dat een temperatuur van 55° F. moet zijn, die's winters zoo ongeveer wel altijd te bereiken zal zijn en waaronder des zomers de temperatuur wel niet zoo heel vaak dalen zal. Indien uw edelachtbaar college er toe mocht willen meewerken, dat de door den mterpel- lant voorgestelde minimum-temperatuur van 15° C. voorgeschreven werd, dan kan onder geteekende u wel de verzekering geven, dat bij strenge handhaving van dit voorschrift, het aantal vacantie-dagen gemiddeld wel met 15 a 20 per jaar zal vermeerderen. Ondergeteekende meent met grond te mogen beweren, dat van de zijde der ouders hiertegen wel ernstige pro- testen zouden ingediend worden. b. Van het hoofd van school B. Hierbij heb ik de eer, uw college mede te deelen, dat ten gevolge van de slechte hoe- danigheid der brandstof, welke in den afge- loopen winter verstrekt werd, de kachels in mijne school vaak zeer moeilijk waren aan te maken en brandende te houden. In enkele lo kalen rookte bet soms zoo gewel'lig, dat ra- men en deuren langen tijd open moesten bb ven, ten einde den rook te doen verdwijnen. Hlerdoor is het zelfs eenmaal gebeurd, dat het eerste lokaal gedurende bijna een uur niet voor de leerlingen toegankelijk was. Ik beschouwde het als eene uitkomst, dat de lentemaand, an ders zoo grillig, dit jaar zulk bij uitstek fraai weder schonk, en ik besloot dan ook, na de Paaschvacantie, het tijdstip. waarop vroeger geregeld de kachels weggeruimd werden, die niet meer te doen aanmaken. Dat het weder na Paschen niet zoo warm was als daarvoor, was zeker geen medevaller, maar leerlingen en onderwijzers hebben daarvan weinig hinder ge- had; de verwarmingstoestellen hebben dezen winter op school B vrij wat meer last veroor- zaakt dan de temperatuur in April. Ten slotte wensdh ik de opmerking te maken, dat eene bepaling, de verwarming der schoollokalen be treffende, niet behoort opgenomen te worden in het leerplan: de naam leerplan alleen drukt dit reeds genoegzaam uit. c. Van het hoofd van school C. In antwoord op uwe geachte missive no. 1075 dd. 3 Juni, handelende over de temperatuur in de meeste lokalen der openbare lagerd scholen heb ik de eer u het volgende mede te deelen: Op 1 April j.l. is door mjj aan den aannemer van 't schoonmaken enz. van school C medegedeeld, dat na Paschen, d. i. na 11 April alleen dan kachels aangemaakt behoefden te worden, als een boodsehap gestuurd werd. Op 13 April vond een lid van 'tpersoneel de temperatuur in zijn lokaal te laag. 'k Heb toe- gezegd, dat den volgenden dag de kachel zou branden. Ook 3 andere leden van 't personeel oordeelden, op mijne vraag daaromtrent, dat eenig vuur geen kwaad zou doen. Zoodoende hebben 4 kachels gebrand van 14 tot en met 16 en van 19 tot en met 23 April. Twee andere leden van 't personeel hadden liever geen kachelwarmte meer. Op 28 April vond een lid van 't personeel opnieuw, dat het koud in zijn lokaal was en op 29 en 30 April heeft in dat eene lokaal wederom de kachel gebrand. Wat het laatste gedeelte van de vraag aan- gaat, heb ik de eer op te merken, dat eene bepaling omtrent den warmtegraad niet thuis behoort in het leerplan eener school. Eene des- betreffende bepaling kan opgenomen worden in de voorwaarden van aanbesteding van ver warming en schoonhouden der openbare lagere scholen of in de verordening. regelende het openbaar lager onderwijs in de gemeente Ter Neuzen. d. Van het hoofd van school D. Gewoonlijk is de voorjaars-temperatuur van dien aard, dat begin April de kachel op zij gezet kan worden. Dit jaar was in de maand Maart zelfs op vele dagen eene brandende kachel een lastpost. Doch het weer sloeg om en de temperatuur daalde, zoodat er tot Paschen dapper gestookt werd. Met het oog- op het inslaan van brandstof vroeg de gemeente-werkman alhier mij, of er na Paschen nog in de school gestookt zou wor den. In de hoop, dat eT op 12 April tenminste eene temperatuur zou heerschen, die gelijk te stellen was met eene normale temperatuur voor begin April, antwoordde ik ontkennend. De tweede helft van April is evenwel, wat de temperatuur aangaat, beneden normaal ge- bleven. En zoo is het me gegaan als-vele huis- moeders, die met de voorjaarsschoonmaak de kachel naar den zolder laten verhuizen, maar dat meubelstuk voor een paar koude dagen niet weer ,,overhoop" halen. De leerlingen en ik. wij vonden het in het eerste uur met eene temperatuur van 50° F. wel wat frisch. Veel hinder hadden we er evenwel niet van, zelfs niet bij het schrijven. En gewoonlijk steeg in den loop van den dag de temperatuur tet 54 a 56° F., eene zeer dragelijke temperatuur. Binclende voorschriften omtrent den duur del stookperiode b^staan niet. De gemeente heeft school D van goede verwarmingstoe stellen voorzien, mitgaders van brandstof in voldoende hoeveelheid en van zeer voldoende kwaliteit en laat het verder aan het hoofd der school over, daar een nuttig gebruik van te maken. Ik hoop, dat daarin geen verandering zal ge bracht worden. Onder overlegging dezer missiven teekenen burgemeester en wethouders hier nog bij aan het onnoodig te vinden bindende bepa'ingen te maken omtrent de temperatuur in de school lokalen. (Wordt vervolgd.) Rotterdam, 5 Juli 1920. YEEMARKT. Aangevoerd werden 491 vette runderen, 334 vette- en graskalveren, 269 scbapen en lammeren en 465 varkens. De noteering was als volgt Vette runderen le kw. 2,15 tot 2,20 2e kw. 2,05 tot 1,95 3e kw. 1,90 tot 1,80 Ossen le kw. 2,10 tot 2,15; 2e kw. 2,— tot 1,90; 3e kw. 1,85 tot 1,75Katveren le kw. f 2,10 tot 2,202e kw. 2.tot /1,90: 3e kw. 1,80 tot 1,70Schapen le kw. 1.60 tot 1,70 2e kw. 1,50 tot 1,40; 3e kw. 1,30 tot 1,20; Lammeren 1,70 tot f 1,80Varkens le kw. f 1,70 tot 1.75; 2e kw. f J.65 tot 1,603e kw. 1,55 tot 1,45; licht soort /1.35. Vet vee was bfl redelijken handel iets Sager te koop schapen en lammeren met levendigen vraag tot stationaire prijzen en varkens werden. tameiijk verhandeld tot een jreinig teruggaande prijzen. VLASBEURS. Aangevoerd werd uitsluitend schoon. Groningscb, 50 steen Hollandsch Geel, 1520 steen Witbloem, 600 steen. Hiervan werd een klein gedeelte verkocht a 4,per E.G. EIEREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 12,tot 14,per 100 stuks. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 2 Juli Eng. s.s. Pendragon Castle 12320 M3., gemengd, van Galveston naar Gent. 3 J uli Italiaansch s.s. Antoniette Accame, 9195 M3., ledig, van Sas van Gent naar Antwerpen. 4 J uli Eng. s.s. Goldfinch, 697 M3., stukgoed, van Londen naar Gent. Eng. s.s. Nitrogen, 221 M3., creosoot, van Havre naar Selzaete. Eng. s.s. King Fisher, 818 M3., stuk goed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Spen, 2548 M3., stukgoed, vau Gent naar Goole Er>g s.s. Heriot, 3506 M3stukgoed, van Gent raar Leith. Eng. Letry, 960 M3., ledig, van Duin- kerken naar Gent. Eng. Egret, 3945 M3., stnkgoed, van Manchester naar Gent. Van 2 tot en met 4 Juli zgn iangs de Middensluis alhier 47 binnenvaartuigen op en 42 afgeschutlangs de Westsluis 8 op en 4 afgeschut. Met diepe droefheid geven wij bij dezen kennis van het over- lijden van ons eenig innig geliefd Kind in den jeudigen leefdtijd van ruim vier maanden- Hoe zwaar ons dit verlies valt zullen zij, welke ook dergelijke ver- liezen leden. voornamelijk kunnen begrijpen, wetende dat ons dit reeds voor de derde maal treft. De Heere sterke ons alien in deze zeer zware beproeving Ter Neuzen, 3 Juli 1920- L. C. MICHIELSEN— Vercouteren en Fam. te Sas van Gent. op Dinsdag 13 Juli 1920, te TER NEUZEN, des voormiddags 11 uur, in het Motel des Pays-has. De Secretaris, A. E C. KRUIJSSE. TEKOOP: ijzersterk en spotgoedkoop. Tholensstraat 109- Het Bestuur van den polder OUD- VOGELSCHOR, vraagt prijsopgaaf voor de levering vrij op denwal, langs den tragel van het kanaal Gent— Ter Neuzen, nahij het Huisje „Drie- kwart", en voor 1 Septem ber l<920, van van 2—6 c.M. Meting bij waterverplaatsing. Betaling op 10 Sept. a.s. Aanbledingen worden ingewacht bij den Dijkgraaf in den Oud-Vogelschor- polder te Ter Neuzen, vo6r II Juli a.s. Het Bestuur voornoemd, G. A. GOETHALS, Dijkgraaf. A. NOLSON, Ontv.-Griffier. Ter Neuzen, 18 Juni 1920. STEEDS VOORHARDEN groote keuze in Ter Neuzen, Juli 1920. Deurwaarder HUINEMAN teTerNeuzen, za! op Woensdag 7 Juli 1920, des namiddags 2 uur, te Ter Neuzen aan de Zandstraat, ten wo^phuize en ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. J. M. TIMMERM AN, publiek en a contant verkoopen als Tafels, 3toelen, Kasten, Kachels, Spiegels, Huishoudelijke Artikelen, Glas-, Geleie.-d en Aardewerk etc. etc. Het Bestuur tier Vereeniging voor Chr. L- en M. U L. O., Jozinastraat te TER NEUZEN, vraagt prijsop- gaai voor het maken van De opgave in te zenden voor Za terdag IO Juli 1920, bij den Architect JOH. A. FEIJ te Ter Neuzen, bij wien ook de teekening met omschrij- ving a f I,— per stel verkrijgbaar zijn. Het Bestuur voornoemd, J. J. DE JAGER, Voorzittter. H. D. BO I, Secretaris. per lOOO f 1.25, per 10.000 f IO.— Ter Neuzen, Tel. 115- Iemand, die zich gaarne een paar avonden per week wil oefenen, vraagt een medespeler. Brieven onder No. 133, bur. v. d bi. ri'lTT Notaris E. B. DUM0- 38^5? LEYN te Hontenisse, zal ten verzoeke van der, heer P. VAN GOETHEM, rustend-landbouwer te Lamsw aarde, gemeente Hontenisse,op des nam. 3 uur, in het openbaar verkoopen in den Kruispolder. Te vergaderen op het hofsteedje thans bewoond door JOS. DE Klerck. te PHILIPPINE. De Firtna J. TH. HENDRIKSE te IJzen dijke, zal ten verzoeke van den heer FERNAND DAELMAN, rustend landbou- wer te Bouchaute. publiek verkoopen twee uren namiddag. wassende op landen der hofstede door den verzoeker bewoond geweest in den Clarapotder, thans bewoond door den heer P. van der Hauwe. Vergadering op de hofstede. Alvorens in aanraking te 'mWW komen met P. v. dREE, handelaar in kolen alhier, geiieve eerst bij mij te komen informeeren naar zijn handelswijze. B. A. MICHIELSEN, Steenkamplaan 42. groote Fokdag te Axel Opgave van na jaar sieve ring, worden ingewacht. Aanbevelend, W. BEOET. TE KOOP gelegen te Walsoorden. Te bevragen bij den bewoner A. ADR1AANSENS-DE NJJS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3