Teekenpapier, Groote Fokdag Axel C. HAMELI1TK, Landbouwtentoonstelling - Hulst. proeven genomen worden met Tractors. Aanbeveling. Scheepsbenoodigdlieden, Oe Woningbouwvereeniging Wagenbeslag - Smeedijzer. GEMENBDE BERICHTEN. Hoogwatergetij te Ter Neuzen ADVERTENTIEN 8 Juli 1920. bereide en onbereide VERFWAREN dagelijksch Opzichter fl.H, Landboawers an Weegbrnggen-Vereenigingen. Teekenbehoeften eenige Wasschen. rechtszaken. N V. De Hoop, Handel in Bouwmaterialen Dankbetuigin g. 4 J. 0IELEMAN Rosegracht 12, bij de Oostsiuis. Stockhofmsr Teer Machinaolie Koolteer Cilinderolie. Garboleum. Motorolie. Prima GLAWSVERF. Consistantvet en Kleedensmear enz ..ZAAMSLAG" Te koop uit voorraad 6 Staven van 5 Meter, Ter gelegenheid der LANDBOUWTENTOONSTELLING zullen Donderdag- 1 Juli van 10U2-12 uur en van 1—2 uur HET BESTUUR M. W 0 L F E R T, FirmaP. J. VAN DE SANDE. vastgestelden prijs aan de regeering te worden aigestaan, zoodat de rest tegen goede prijzen in dep vnjen handel kon worden geplaatst. Thans maken we nog enkele overblijfselen der crisismaatregelen mede. Ook de kunst mestdistributie is van de baan, zoodat we nu hoofdzakelijk nog te maken hebben met enkele uitvoerverboden en de in vele opzichten uiter- mate belemmerende en ondeskundige N. U. M en wat onze grensstreken betreft met de las tige bepalingen verbonden aan het passenstel sel en de vee-inventarisatie. Pogingen door de Z. L. M. herhaaldelijk aangewend om deze maatregelen in te trekken, leidden tot hiertoe vreemd genoeg, tot geen resultaat, ofschoon Landbouw ze niet meer noodig achtte. Het finantieel resultaat van den akkerbouw was over het algemeen goed te noemen, hoe wel niet die overvloedige oogsten werden ver kregen, als in 1918. De goede prijzen hebben echter veel goed gemaakt. In 't kort zijn de mindere resultaten toe te schrijven aan gebrek aan kunstmest, speciaal van superfosfaat, ma th' voldoende grondbewerking, tengevolge van de vele najaarsregens en ongunstigen voor- iaarstijd, de zeer gedeprecieerde valuta's waarover ik straks* nog iets in verband met onze internationale betrekkingen hoop te zeg gen, en waardoor van exporteeren van ver schillende producten hoegenaamd geen sprake was, hoezeer dat voor onze landbouw in de toekomst een levensbelang is, hooge loonen hooge prijzen van meststoffen en hooge pol- derlasten, die noodzakelijk nog hooger moeten worden, wil men behoorlijk wat suatie en wer- ken betreft, de productiviteit van onzen bodem tot het hoogst mogelijke brengen. Tarwe zou meer zijn uitgezaaid, met het oog op de aanlokkelijke garantieprijzen, indien het weer in't najaar van 1918 niet zoo ongun- stig ware geweest. De granen kwamen goed binnen; de kwaliteit der haver had beter kun- nen zijn. 't Beschot was minder dan in 1918. Erwten waren goed van kwaliteit, middelma- tig van beschot, bruine boonen minder. Aard- appelen werden meer gepoot dan in 1918. De opkomst was door het nat in het voorjaar nog al eens onregetVnatig. Grove soorten werden, ook in Walcheren en Zuid-Beveland meer ver- bouwd, dan blauwe en bonte, waar de garan tieprijzen dezelfde waren. Opbrengst was min der dan in 1918 en nog al uiteenloopend. Ook suikerbieten werden meer verbouwd dap gewoonlijk. De opbrengst bleef iets be- neden het middelmatige; het gehalte was mid- delmatig; prijzen waren goed. Vlas bleef evenals verschillende andere gewassen kort en was te vroeg uitgebloeid. 't Linnen was hoog In prijs. De opbrengst van het koolzaad liet overal te wenschen over. Paardeboonen le- verden over het algemeen een goed gepeuld gewas. De opbrengst was over het algemeen goed. Van de klaver was de 2e snede beter dan de le. De kwaliteit van het hooi was goed. De opbrengst van mangelwortels was middelma- tig tot vrijgoed. De gewassenkeuring vanwege de Maat- schappij genoot in 1919 wederom een zeer groote belangstelling. Meer en meer begint men de groote betee- kenis van goede keuringen te velde in te zien en neemt dan ook het gebruik van te velde goedgekeurd zaaizaad gestadig toe. Wegens de lage valuta's konden van de te exporteeren producten niet die hooge prijzen bedongen worden, zooals dit met de peulvruch- ten van den oogst 1918 het geval geweest is. Thans is een aanmerkelijk geringer oppervlak- te ter keuring aangegeven, oogenschijnlijk mo- ge dit een mindere belangstelling voor de keu ring lijkerk aan den anderen kant staat hier- tegenover, dat een massa oorlogskweekers zich thans hebben teruggetrokken en we nu enkel met de meer serieuze telers te doen- hebben. De Maatschappij trad toe tot het Cen- traal Comite voor gewassenkeuring, dat ten doel heeft het brengen van uniformiteit in de Ned. keuringen te velde en den goeden naam der Nederlandsche zaaizaden te bevorderen, hetgeen voor de export en de concurrentie met andere landbouwende landen noodzakelijk is. Wat onze tuinbouwproducten betreft: vroege aardappelen waren matig. Groente gewassen ontwikkelen zich eveneens matig. Door de mindere export waren de prijzen gedrukt. De opbrengsten van appelen en peren waren overvloedig. De geldelijke resultaten waren tamelijk bevredigend, al beantwoordden z niet, eveneens door moeilijkheden van export aan de verwachting, eerst tengevolge van de regeeringsmaatregelen, later van de steeds da- lende valuta in het buitenland. De bessenoogst was middelmatig; prijzen waren hoog. De behandeling van het Zeeuwsch fruit, zoo goed van kwaliteit, laat nog veel te wenschen over, gelijk wat de ver- zending betreft, die van het Nederlandsch fruit in t algemeen. Wil men, inzonderheid met het oog op de Engelsche markt kunnen concurreeren, dan moet dit wel veranderen. De boomkweekerijen konden hun fruitboo- men en bessenstruiken behoorlijk plaatsen. terwijl aanplanting van ander hout, nadat zoo- veel gerooid is, geleidelijk komt. De veilingen zagen in 1919 hun omzet ge ringer worden. Het valutavraagstuk deed zich ook hier maar al te zeer gevoelen. Pogingen zijn thans door verschillende lingen aangewend, om tot massa veilingen te geraken. Begin 1919 was het aanbod van losse werk krachten grooter dan de vraag. Overigens was er dienaangaande nagenoeg evenwicht. Vergeleken met 1918 viel een stijging der loonen te constateeren van pl.m. 1020 Ook in 1919 zijn de koop- en pachtprijzen der landerijen nog gestegen, niettegenstaande daartegen herhaaldelijk gewaarschuwd is Voor kleine perceelen werden pachtprijzen besteed, welke tot pl.m. 500 per HA bedra gen. Koopprijzen van perceelen van goede kwaliteit stegen tot 4000 per HA. In ver schillende gevallen werden deze prijzen nog belangrijk overtroffen, schattingen door des- kundige landbouwers voor onteigeningen, ten- einde algemeene belangen te dienen en waar- bij .vele andere factoren ter sprake komen, dan de zuivere grondwaarde hieronder niet begrepen. Voor de paardenfokkerij in dit gewest is 1919 zeer gunstig geweest, hetgeen ook zijn invloed deed gelden op de belangstelling voor het stamboek. Hetaantal leden van de af- deeling Zeeland steeg tot 2300. Opgenomen werden 67 hengsten, 611 mer- rien, terwijl niet minder dan 3000 veulens ter inschrijving werden opgegeven. Het peil der paardenfokkerij kwam duidelijk tot uiting op de Goesche tentoonstelling van 'tvorige jaar, op de fokdagen te Tholen en Oostburg en bij verschillende premiekeuringen. De handel was gedurcnde het eerste halF jaar 1919 zeer gewillig, allengs verslappende om tegen het einde des jaars zoo goed als ge- heel stil te staan. Dit voorjaar echter konden weder vele minderwaardige jonge paarden naar Belgie worden uitgevoerd, hetgeen een te waardeeren ,,schoonmaak" tengevolge had, terwijl de in Mei ingetreden verbeterde valu ta-stand direct weder een zeer levendigen han del met loonende prijzen gaf, zoodat heele transporten niet eerste soort merrien naar Duitschland verhuisden. De gezondheidstoe- stand van den paardenstapel geeft geene re- den tot bijzondere opmerkingen; alleen kwa men dit voorjaar een betrekkelijk groot aantal sterfgevallen voor bij zeer jonge veulens. het geen ook andere jaren wel voorkwam, doch n geringer mate. Met voldoening kan worden geconsta*0" dat steeds meer fokkers blijk geven volgens een voorai-omlijnd plan te werken, hetgeen ook in de praktijk de beste uitkomsten waar- borgt. Toch is de fokkerij der eerste klasse fok kers ik zou zeggen fokkerskapitalisten daargelaten in het't algemeen en voor't al- meen nog in haar eerste stadium en moeten mede door aanmoedigingen van publieke lichamen deze belangrijk worden ondersteund, met name is dat voor Walcheren nog het geval. De omstandigheden voor de rundveehoude- rij waren in 1919, wat gezondheidstoestand, voedingsomstandigheden en productie betreft niet gunstig. Dat de geldelijke resultaten toch zeer be vredigend waren, moet worden toegeschreven aan de hooge vee-, vleesch-, melk- en boter- prijzen. Op de groote bedrijven ging het aantal rnelk- koeien nog achteruit. In Zeeuwsch-Vlaanderen valt een sterk groeiende belangstelling voor de rationeele veeverbetering waar te nemen. In geheel Zeeland werken 4 fokvereenigin- gen, 28 stierenvereenigingen en 11 controlever- eenigingen. Men komt op den goeden weg, hoezeer ten aanzien der veeteelt en het be hoorlijk onderhoud der weilanden in ons ge west nog ontzaggelijk veel te verbeteren valt en de zuivelbereiding in haar kindsheid is. De resultaten van schapenfokkerij en -hou- derij waren in 1919 gunstig door zeer hooge wolprijzen; zeer hooge prijzen voor alle scha- pen in voorjaar en voorzomer en tamelijk goede prijzen voor lammeren en leege scha- pen in den herfst. Het mond- en klauwzeer heeft voor vele kudden de gunstige resultaten zeer verminderd. Aan rasverbetering werd weinig gedaan. De grondslagen voor een or- ganisatie van schapenhouders en wolhandel werden gelegd. Ondanks de voederschaarschte in het voor jaar en de hooge mais- en gerstprijzen, waren de resultaten van varkensfokken en mesten zeer gunstig, door de hooge prijzen voor big- gen en voor spek. Het stamboek voor het Vlaamsche landvar- ken leefde weer op en heeft heel wat fokma- teriaal over de provincie verspreid. Het mesten van varkens door arbeiders nam weer toe, maar was lang nog niet algemeen. Ook hierin zal verbetering komen bij meer ge- legenheid voor export, wanneer b.v. de Engel sche markt onze halfvette of baconvarkens weer vragen zal, of de vette varkens, die een langer leven profiteeren over de Oostgrens een heenkomen kunnen zoeken bij de beroem- de Duitsche zuurkool. In den eersten tijd zal zeker de Duitsche agragiers partij er niet in slagen de grenzen voor ons vee of voor onze varkens te sluiten, of de deur op een kier te ,etten inente, zich met het spuitje in de hand te De eigen behoefte is daartoe te groot. Als 8^e'feni waardoor bjj hem vlekziekte ont dan maar vrijheid van uitvoer en valuta's de stond in den vorm van z.g.n export mogelijk maken. De geitenfokkers waren georganiseerd in 70 fokvereenigingen. Aan de verbetering van de koe van den arbeider werd hard en met suc- ces gewerkt. De geitemelk speelde wederom bij de schrale voeding in menig gezin een zeer belangrijke rol. De hooge kosten voor fok station en centrale organisatie worden beloond door de mooie sociale resultaten. Door het intrekken der verschillende crisis maatregelen werden de bemoeienissen der Maatschappij en daardoor tevens het werk op het bureau aanmerkelijk gereduceerd. Door opheffing van het zaaizaadbureau Zeeland het Provinciaal Hooibureau, het Bijkantoor van het Rijkskantoor voor vee en paarden, waarvan de uitvoering aan de Maatschappi, was opgedragen werd ook personeel aan merkelijk ingekrompen. Thans zijn op het bu reau, behalve de beide Secretarissen werk- zaam, 8 dames en heeren, benevens 2 jongste bedienden. De werkzaamheden der Maatschappij zijn echter veel uitgebreider gebleven, dan voor heen. Zeer zeker brengt de reorganisatie der Maatschappij meer werkzaamheden mede, doch eveneens zijn hare bemoeienissen al lengs veel omvattender geworden. We denken hiei aan de groote deelname aan de gewassen keuring, het Verkoopbureau, de Afdeeling Zeeland van het Centraal Bureau, de verte- genwoordiging der Maatschappij en relaties met autoriteiten en andere organisaties, de verschillende onderwerpen, die de Maatschap pij in studie neemt en niet het minst de talrijke inlichtingen, welke door de leden worden ge- vraagd, als gevolg van meerdere belangstel ling in hunne organisatie en werkzaamheid. Verschillende commissien brachten over di verse onderzoekingen rapport uit o.a. de co- missie voor belastingzaken over het wetsont- werp inzake vermogensaanwasbelasting, de pachtcommissie over haar onderzoek inge- volge de vragenlijst der Staatscommissie voor pachtvraagstuk en de commissie voor den ver- korten arbeidsduur, over verkorten arbeids- duur in het landbouwbedrijf. Al deze rapporten werden in het orgaan be- i<end gemaakt. Een tweede rapport der pacht commissie betreffende het eerste deel van het rapport der Staatscommissie is eveneens in het orgaan verschenen, terwijl dezelfde com missie het vraagstuk van het onderlinge cre- dietwezen in studie heeft genomen. De com missie voor landbouw-cobperatie adviseerde over een nieuw reglement voor het Verkoop bureau en versohillende interne aangelegen- heden. Een commissie, wier arbeid eveneens niet genoeg te waardeeren valt, is die voor het on derzoek der klachten inzake de aardappel- afnaine, helaas is de bekende bewaarioon- kwestie, ondanks het minder juiste optreden van het Rijkskantoor voor Aardappelen nog tot geen oplossing gebracht kunnen worden, terwijl de houding van den Minister in deze zaak ons Dagelijksch Bestuur heeft doen be- sluiten den Minister te verzoeken deze kwestie door de crisisenquete-commissie te doen be- slechten. Het juiste oogenblik is misschien gekomen om de cooperatieve afzet van aardappelen onder oogen te zien. Over verschillende aangelegenheden werd vanwege de Z. L. M. gerequestreerd, hetzij regelrecht aan de betrokken departementen, hetzij via het Koninklijk Nederlandsch Land- bouA'-Comite: o.a. over tijdige afname der Regeeringsaardappelen en het bewaarloon daarvoor, de uitvoer van landbouwproducten, speciaal van Zeeuwsch-Vlaanderen, het op- heffen van de beperkende bepalingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, de treinenloop in Zee- land, het verlengen van den termijn voor leve ring van granen aan de regeering, de uitvoe ring der invaliditeitswet. ruiling van produc ten met andere landen, uitvoer van vee, uit voering der mollen- en kikvorschenwet, het af- slachteri van schapen, den uitvoer van biggen uit Zeeuwsch-Vlaanderen, het wetsvoorstel aangaande bestrijding van vervalschingen e.a. Bovendien werden de genoemde rapporten ter kennis van de regeering gebracht. (Wordt vervolgd). DE MOORD OP HET KNAAPJE DIRK VAN LEEUWEN. De Hooge Raad verwierp heden 't cas- satieberoep van Willem Visser te Amster dam, tegen het arrest van het gerech'tshof aldaar, waarbjj bij in hooger beroep wegens moord op het knaapje Dirk van Leeuwen in een roeibootje in het Oostzanergat is veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. ZOO NIET BEDOELD! De heer W. te Meliskerke had het onge- k, terwjjl hij varkens tegen de vlekziekte baksteen uit slag. De patient heeft zich met serum laten inspuiten, met goed gevolg. ONVOORZICHTIGHEID. Een I8jarige knecht, werkzaam bij den heer Kuipers te Sneek, wiens geheele be- zitting Vrjjdag in de vlammen opging, heeft de Justitie te Leenwarden bekend, dat hjj bezig was* met 't vullen van een bus met benzine, en 'oen een weinigje morste. Zonder de gevolgen te hebben berekend, nam de onvoorzichtige jongen een lucifer en stak daarmee de gemorste benzine aan. ONDER DE PAARDEN. Zaterdagmiddag ontmoette te Diemen een motor-fletsrjjder uit de richting Amsterdam komende, een begrafenisstoet. Achter de Ijjkwagen reed een fietsryder, die plotseling le voorschyn kwam, zoodat de motorberjjder niet kon stoppen. Deze reed tegen den jongen op, wiens Sets in tweeen brak, maar die er zelf goed afkwam. De motorberijder kwam met zjjn motor tusschen de paarden van de ljjkkoets. De paarden kwamen te vallen en de motorman er onder. Opge- holpen bleek hjj aan het hoofd gewond te zjjn en werd na de eerste geneeskundige hulp per rjjtuig naar Amsterdam vervoerd De motorfiets was vernield. KWARTJESVINDERS. Op de Groote Markt te Rotterdam be- vinden zich den heeien dag door de valuta- scharrelaars, grootendeels vreemdelingen. in dezen orKarpathenhoek" vertoonde zich Vrijdag een mjjnheer, die franken vroeg tegen 24,80, hoewel de koers slechts 24 50 was. Een andere mynheer vloog er in en bood iranken aan. L)e onderhandeiingen vingen aan, doch de vrager moest nog op zijn compagnon wachlen. Wjjl deze maar niet rwam opdagen, begaf men zich naar een obscuur kroegje in de Pannekoekestraat, waar mtn zich den tjjd begon te dooden met een spelletje kaart. Binnen een uurtje kwam de man, die op het hooge franken- bod was ingegaan tot de ontdekking, dat hjj /6300 en 10.000 franken verspeeld had. dij deed aangifte bij de politie, die den kwartjesvinder in hechtenis nam, doch van let verloren geld niets terugvond. DOORTRAPT. Een paartje te Bussum, dat spoedig in het huweljjk zou treden, had de woning- inrichting toevertrouwd aan een behanger, die naar later bleek niet al te gunstig stond aangeschreven. Zoodra hjj alles in orde had heeft hjj met een vriend inbraak gepleegd in de villa aan de Meentweg! alles weggehaaid en in Amsterdam aan den man gebracht. De behanger en zjjn vriend alsmede de Amsterdamsche heler, zjjn ^earresteerd en te beschikking van de Justitie gesteld. ander en zjjn weiland bederft en dat bjjna niet te verdelgen is. Ook de mooie gele kleur van de grasboter is niet van de boterbloe men afkomstig. Kleursel in pakjes isdaar debet aan. Omdat in Engeland dit jaar buitengewoon veel van die gele bloemen de weiden be- volken heefi een verslaggever van Daily News" zjjn licht eens opgestoken bij den Minister van Landbouw en Zyne Excellantie zeide Jnderdaad zjjn boterbloemen sebadeljjk voor het vee. Zjj zjjn niet direct vergiftig te noemen, doch in eenige hoeveelheid ge- geten, hebben ze slechte gevolgen. Zjj ge- djjfn op mager land en zjj maken het nog onvruchtbaarder want zjj breiden zich snel uit en onttrekken al e voedsel aan den bo dem." Men zegt dat ganzen de boterbloemen uitroeien, maar de boeren verlangen hard naar een eenvoudiger en afdoender middel tegen dezen vjjand. Zoodat in het landschap der toekomst de frissche doch nuttelooze en zelfs schade- ljjke schoonheid der botercloemen ontbre- ten zal. RATTENPLAAG. Te Koblents heerscht een rattenplaag. zelfs overdag vertoonen de dieren zich in de liuizen en straten OPLICHTERSBEN DE. In een villa te Dahlhausen by Bochum vond de politie voor 110.000 mark aan goud en silverwerk De villa bleek bewoond te zijn door een oplichtersbende. GROENE ROZEN. De bloemkweekers hebben met hun teeltkeuze al aardige resultaten gehad, maar ze hebben het nog niet tot de groene roos kunnen brengen. Het schjjnt echter, dat men in de I8e eeuw wel al zoo ver was. In een Duitsche krant, d.d 5 April 1784, vinden wjj het volgende meegedeeld //Reeds lang geleden hebben de tuinlie- den den inval gehad, gele rozen te kwee- ken, en juist zooalsx ze daarbij te werk gaan, moet men voor groene rozen doen. Het onderseheid berust slechts op den aard van den struik, dien men ent. Zeker bloem- kweeker beschrjjft de methode als volgt ,/Naast een rozenstruik plant ik een hulst en wanneer deze wortel heeft gevat, dan splyt ik een hulsttakje doormidden en zet een takje van mjjn rozenstruik in de spleet. Deze verbind ik zorgvuldig met hennep en vlas, dat er geen lucht by komt. Zoodra het rozen takje gebloeid heeft, scheid ik de twee planten weer van elkaar. Om gele rozen te kweeken, deed men hetzelfde men nam echter geen hulst, maar brem. EEN BOTERBLOEMEN RAMP. Vooral in dit eerste deel van den zomer ligt overvele weilanden een waas van goud, of, om het minder idyllisch uit te drukken, vele weiden zien er thans uit als een dik gesmeerde boterham. Eu een oud bjjge- loof wil dat veel boterbloemen een zomer met veel zon zouden voorspellen. De boer denk veel minder zonnig over de boterbloempjes. De boer heeft een hekel aan dit onkruid dat weliger tiert dan eenig vKERK-WAGONS". In Amerika zjjn zeven ,/kerk-wagons" in gebruik. Zjj bestaan uit een woon- en slaap- vertrek voor den gepsteljjke en zjjn gezin, en een wkerk" -ruimte waarin voor negentig personen plaats is. Deze rjjdende kerken doen dienst om afgelegen plaatsjes te be- zoeken waar geen kerkgebouw is. MUN1TIE-ONTPLOFFINGEN TE MAINZ. W oensdagnacht heeft een geweldige ont- ploffing plaats gehad in het munitiekamp van Uhlenberg, 10 K. M. van Mainz. Het bevatte een groote hoeveelheid Duitsche en en Fransche artilleriemunitie. De ontploffiDgen duurden tot 4 uur des morgans. Om halfvjjf kon^men zich van den brand meester maken. Een adjudant werd gedood en een schild- wacht werd een arm afgerukt. Hoe de ontplofflng veroorzaakt werd, is niet bekend. BELAST1NG OP DANSEN. Het dansen in ltalie zal duur worden. Binnenkort zal een wetteljjke bepaling in werking treden, die een belasting heft, van 300 tot 1000 lire op elke vergunniDg tot bet organiseeren van bals of feestelykheden, waarbjj gedanst wordt in hotels. De ge- woonte om elken avond in de groote hotels gelegeDheid te geven tot dansen, zal even eens geiroffen worden met een belasting van 3000 tot 300.000 lire. SCHEEPVAARTBEWEGING. 28 Juni Belg. s.s. Loodsooot no. 4, ledig, 580 M3., van Ostende naar Gent. 29 Juni Eng. s.s. Hull. 3202 M3.. stukgoed, van Antwerpen naar Gent. Eng. motorsch. Mary Templin, 2127 Ms., hout, van Gent naar Southtields. Duitsch s.s. Henri Horn, 3646 M3., hout, van Koivisori uaar Gent. Eng. sch. William Prichard, 483 M3., phosphaat, van Gent naar Berwick. Van 28 tot 29 Juni zjjn langs de Mid- densluis alhier 34 binnenvaartuigen op- en 24 afgeschutlangs de Westsluis 6 op- en 2 afgeschut. (Zonnetijd.) D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag Vrydag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 1 2 3 4 5 6 7 Juli 1.40 2.15 2.49 3 22 3.56 4 31 5.10 1.58 2.32 3.6 3.59 4.14 4.49 5.31 Met droefheid geven wij kennis van de geboorte van een levenlooze Zoon. E. G. VAN DER RENT Pzn. C. VAN DER BENT-Prins. Rotterdam, 28 Juni 1920. Nieuwe Haven 20b Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele bewijzen van deelneming bij het zoo droevig verlies van ons innig geliefd Dochtertje en Zusje CORNELIA. P. SCHEELEde Putter en Kinderen. Biezelinge, 30 Juni 1920 Ter Neuzen Vergadering van Aandeelhou- ders der N V. op Dinsdag 13 dull 1920, des namiddags ten 3 ure, in het Hotel Centraal. Punten van behandeling liggen ter inzage ten kantore der Vennootschap. Aandeelhouders worden herlnnerd aan art. 16 der Statu ten. De Directeur, G. F P v. D. PEIJL. De ondergeteekende betuigt, zijn hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling zoo van hier als van elders ondervonden op zijn 60ste ge- boortedag. M. DE FEIJTER. Ter Neuzen, Driewegen. Heden ontving ik uitkeering van mijn gestorven paard, verzekerd bij de Eerste firdevl. Onderl. Paarden en Vee- vevzekeriny Maat.ij. gevestigd te 's-Gravenhaye en beveel dezeMij ten zeerste aan. inspecteur voor Zeeland Den Heer J J DE FEIJTER te Axel. Axel, 23 Juni 1920- 150 c.M. breed, le kwaliteit wit. CALQUEERLINNEN. CALQUEEkPAPIER. MILIMETERPAPIER Kirma P. J. VAN DE SAND£ Zij die aan het diner, te houden op het Concoursterrein willen, deel- nemen, gelieven daarvan opgave te doen bij den Secretaris F. C. ZONNE- VIJLLE te Axel tot uiterlijk 2 dull a.s, De Secretaris, F. C. ZONNEVIJLLE. Handel in alle soorten A lie soorten Aanbevelend roept op soil lei tan ten naar de tijdelijke betrekking van bij den bouw van 12 Werkmanswoningen. Gegadigden gelieven hunne sollici- tatien diet eventueele aanbevelingsstuk- ken en met opgave van verlangd salarls in te zenden aan den Secretaris der Vereeniging voor of op 3 Juli a s Zaamslag, den 22sten Juni 1920- De Woningbouwvereeniging voornoemdj JOH- DE FEIJTER, Voorzitter, J. STOLK Lzn., Secretaris. 8 X 2 c M., totaal gewicht402 K.G. 13 Staven van 7 Meter, 6 X 27/i0 c.M., gewicht 1050 K G. 11 Staven van 7 Meter, 6 X 2 c.Mgewicht 737 K G. Prijs II. 0,30 per kilo, Franco Ter Neuzen. Brieven onder No. 131, bureau dezer courant. Zij, die hun Brugof Bascule door een bekwaam Monteur wenschen in orde te laten brengen, vragen in lichtingen bij in Landbouwwerktuigen te HOEK bij Ter Neuzen. Aanvany Maanday 5 Juli. GEVRAAGD. Wed MEEUSSEN, Kazernestraat 33. KRUGER'S TONIC. van H. VAN AKEN, Apotheker Spe cialist te Selzaete (Belgie). Versterkend geneesmlddel voor Zenuwlijders. Prijs per flacon f 2,—. Hoofd-depot voor Holland N.V. v/h. C. A. SCHULTE Co., Middelburg Verkrijgbaar bij de bekende depothouders.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1920 | | pagina 3